remeenteraad beslist FC Utrecht Zware klus hockeyteam Omzet totalisator blijft achter op Nootdorp it Schaatskalender LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 DECEMBER 1981 PAGINA 7 "Taf voor bomgooiers "DAM De Rotterdamse officier van 2iflr. C. Lo-Sin-Sjon heeft tegen drie ^Jfee supporters van Feyenoord, die op 8 tijdens de wedstrijd Feyenoord-Nec s">op het veld hadden geworpen, drie jgevangenisstraf geëist, waarvan twee delijk mat een proeftijd van twee jaar. il, had de bom gemaakt door een klein Tfte vullen met het kruit van 99 rotjes. Jl%rdste rotje diende als ontsteking. Het kwam vlakbij „hun eigen" doelman e tot ontploffing en veroorzaakte een nkele centimeters in het veld. jing zeiden de jpongens dat debom op dat niet meer in gebruik is, »r het doel had moeten terechtkomen, js erkenden dat hun om sensatie be- :tie danig uit de hand was gelopen. Engelse clubs vrezen miljoenenstrop LONDEN^— De Engelse betaalde voetbalclubs hangt een miljoenen strop boven het hoofd, wanneer het dubbele competitieprogramma van dit weekeinde wordt afgelast. De clubs hebben uitgerekend dat het totaal verlies kan oplopen tot drie miljoen pond, ruim 14 miljoen gulden. Het dubbele programma rond de kerstdagen wordt traditiegetrouw uitstekend bezocht. De publiek belangstelling loopt in die dagen op naar recordhoogten. Mede dank zij de competitieleider, die in de „dou blés" veel derbies heeft verwerkt. Het vorig jaar werden de 46 wed strijden bezocht in de vier dividies bezocht door ruim 1,2 miljoen toe schouwers. De voetbalbond van Nieuw Zeeland stelt pogingen in het werk de aanwijzing van Koeala Loempoer voor de beslissingswedstrijd tuusen China en Nieuw Zeeland ongedaan te maken. In Nieuw Zeeland gaat men er van uit dat de kansen van China in de Maleisische hoofdstad hoger aangeslagen moeten worden, omdat de Chinezen in eigen „Azia tische" kring spelen en dus het voordeel van een thuiswedstrijd heb ben. Nieuw Zeeland zal de Westduitse voorzitter van het WK-organi- satiecomité, Hermann Neuberger, een voorstel doen de wedstrijd te verplaatsen naar een volstrekt neutraal land, bijvoorbeeld Spanje. Kleine kans Elfstedentocht LEEUWARDEN Het bestuur van de Friese Elfstedentocht denkt serieus aan de moge lijkheid avn een eventuele Elfstedentocht Gisteravond vergaderde het bestuur en men besloot voor vandaag een bijeenkomst uit te schrijven voor de rayonhoofden ter bespre king van de route. „Het weer laat ons op dit moment nog wel in de steek, maar ook wan neer het nog enige tijd*dooit, wil dat niet zeg gen dat het ijs meteen weg is", aldus de voor zitter van de Friese Elfstedenvereniging, drs. J.R. Kuperus. Het ijs op de route is niet overal even be trouwbaar. Gistermiddag zakte een ijsveeg- machine door het ijs. Bij Sneek en tussen Harlingen en Franeker is de situatie nog ron duit slecht „Het moet meer vriezen", aldus de heer Kuperus die dan ook nog geen datum wilde noemen. ~W Utrecht wil 1,8 miljoen ter beschikking stellen 3J Voetbal weer afgelast DEN HAAG - De voetbalcom petitie ligt het komende week einde weer stil. Alle (inhaal wedstrijden voor amateurs zijn afgelast Ook de rugby bond heeft alle competitiewed strijden voor het komend weekeinde af gelast Van Gog en Laarman: liever HYS '80 dan Oranje DEN HAAG Rick van Gog en René Laarman maken wellicht geen deel uit van het Nederlands ijshockeyteam, dat de komen de weken een aantal interlands speelt tegen Zweden en de Sov jet Unie. Het tweetal prefereert een trip van HYS '80 naar In zeil. Trainer George Peternousek zal hierover nog contact opne men met bondscoach Gustav Bubnik. Arnold Troch gaat in ieder geval niet mee met de Haagse club. Hij is geselecteerd voor Jong Oranje, dat deelneemt aan een toernooi in het Schotse Dundee. Mogelijk roept bondscoach Bub nik hem ook op voor de A-ploeg in de interlands tegen Zweden en de Sovjet Unie. HYS '80 vertrekt morgenochtend om zes uur naar Zuid-Duits- land, waar zondag wordt gespeeld tegen Bad Tölz en dinsdag te- fen Frillersee. Trainer Peternousek is niet van plan er een va- antietrip van te maken. „Ik pak de zaken serieus aan. Er moei pittig worden getraind, in de wedstrijden moet een goede indruk worden achtergelaten. Dan kunnen wij onze buitenlandse con tacten een beetje verstevigen". ^TT Hoewel de le toestand van de He allerminst flo- 6, zijn B en W van 'bereid fors in de ■4e tasten om FC 7 3van de ondergang Het college [a dinsdag de leden raadscommissie !°sjrt en openluchtre- door voor te stel- •J schuldenlast tot van 1,8 mil- voor haar re en te nemen. Wet- Rosenberg van fi- 'mi schaarde zich niet plan. Hij ziet jMeil in de voorstel- rag van 1,8 miljoen s opgebouwd uit drie "enten. Allereerst ver schaft B en W de door de be windvoerders van FC Utrecht gevraagde bijdrage van 500.000 gulden. Daarnaast wil B en W de vorderingen op de stichting FC Utrecht uit hoofde van ge meentelijke garanties voor enige langlopende geldlenin gen tot een bedrag van 1.052.000 gulden kwijtschel den. En op de derde plaats wil B en W huurschulden van FC Utrecht van 250.000 gulden niet invorderbaar verklaren. De door wethouder Pot (sport zaken) ingediende voorstellen vormen in zijn ogen de eerste reële aanzet voor het behoud van het betaalde voetbal in de Domstad. „We wilden niet al leen het seizoen 1981/82 over winteren door 500.000 gulden beschikbaar te stellen voor het exploitatietekort", aldus Pot. „In dat geval zitten we in mei opnieuw met de ellende. Daar om hebben we de zaak aan alle kanten reëel bekeken en voorstellen op tafel gelegd waarin het voortbestaan van FC Utrecht mogelijk is". De saneringsoperatie bestaat- uit drie elementen. Met de bij drage van een half miljoen wordt tegemoet gekomen aan de verlangens van het inte rim-bestuur en de bewind voerders mr. Stael en Bekkers. Het bedrag dekt het exploita tietekort over dit seizoen en garandeert de salarissen en so ciale premies voor spelers, trainers en ander personeel. In dit opzicht waren binnen de vereniging problemen gerezen. De laatste uitbetaling dateert van half november en enkele spelers stond het water tot aan de lippen. De kwijtschelding van 1.032.000 gulden is gebaseerd op praktische overwegingen. Bij een faillissement van de club is de gemeente verplicht de 1,6 miljoen gulden op tafel te leggen. Voor dit bedrag heeft de gemeente zich garant verklaard. Daarnaast zouden bij niet-bespelen van het in aanbouw zijnde stadion, waar in de gemeente met twintig miljoen gulden voor éénderde participeert, de lasten met jaarlijks 100.000 gulden oplo pen. En als extraatje wil het college de huurschuld van on geveer 250.000 gulden door strepen. Deze grootscheepse steunverlening komt de ge meente de eerstkomende tien jaar nominaal op 343.000 gul den jaarlijks te staan. Voorwaarden Aan de sanering heeft de ge meente uiteraard voorwaarden verbonden. In de eerste plaats wil de gemeente opheffing van het beslag door fiscus en be drijfsvereniging op de subsi diegelden. Beide instellingen hebben inmiddels daartoe hun bereidheid uitgesproken. Daarnaast vraagt B en W een sluitende begroting voor het JHEIM Herman 3® [uit Hillegom heeft gis- -4i marathon op natuur- llegom gewonnen. ,rET Jan Roelof •f won in Visvliet een -Wedstrijd over 60 kilo- EL Eran Binen- fceft in de zesde rond6 I wereldkampioenschap hi voor junioren remise tegen de Fransman Binenbaum staat in I nu tweede, net achter Dybman die gisteren cP' UI leiding ^leentehuis l^WOUDE Het col-' komende maand de tyi plan tot uitbreiding gemeentehuis voor te %eiding zoals B en W r ogen hebben, zal in 'toe met de bouw van jiotheek in het souter- ^rden uitgevoerd. Het afkomstig van de tie. De Provinciale :k Centrale staat po- jigenover het plan. Het ien ideale combinatie" NOOTDORP Door het slechte weer bleef gistermid dag ook op Nootdorp de totali- satoromzet wat achter. Maar met de kleine 240.000,00 kon Totalisator op nullijn DEN HAAG De Stichting Nederlandse Sporttotalisator (SNS) zal over 1982 zeventig miljoen gulden uitkeren. Het bestedingsplan is gisteren ter goedkeuring aan minister Van der Louw (CRM) overhandigd. De SNS heeft voor het nieuwe jaar de nullijn gehandhaafd, waardoor zowel de sector cul tuur, maatschappelijk welzijn en volksgezondheid (19,7 mil joen) als in de sector sport (bij na 52 miljoen) vrijwel gelijk is gebleven. De Nederlandse Sport Federa tie krijgt 7,68 miljoen. De KNVB ontvangt 3,6 miljoen en het betaalde voetbal, dat vorig jaar met de extra-bijdrage voor de gezondmaking 6,3 miljoen ontving, kan nu op 5,6 miljoen rennen. voorzitter Arie van der San- den nog best tevreden zijn. Immers de avond daarvoor bleef Hilversum - altijd goed voor tenminste 400.000,00 ook meer dan een ton achter. In deze tijd van het jaar ma ken de drafbanen een moeilij ke tijd door. Door de weersom standigheden is de aantrek kingskracht een beetje weg. Op Nootdorp waren gisteren vierhonderd bezoekers minder dan normaal en bovendien is in deze tijd van het jaar het geld extra duur. Over het algemeen deden de favorieten gisteren hun Plicht. Alleen de laatste van de elf draverijen bracht een verras sende Trio.-uitbetaling van ruim 2300 gulden voor de aan komst Urdy Dartel, Tozita Brach en Simone Ametad. Uitslagen: Eerste koers (2380 m): 1. Udilia (R.L. Pools) 1.29.3, 2. Uno del Sol. 3. Unrik Oostwojk. Winn. 3.50, PI. 1,20, 1,30, 1,20, Kopp. 7,20, Trio. 33,50. Niet ge start: Umzi du Bois. Tweede koers (2000 m): 1. Ukas Way (J.W. Hoejenbos) 1.31.1, 2. Timone, 3. Uchida. Winn. 6,40, PI. 1.30, 2,50, Touch (H.C. Bakker) 1.30.1, 2. Unka 2383&1.00. Fez, 3. Tessa Axit. Winn. 4,60, PI. 4.80, 4,00, 2,60, Kopp. 39,40, Trio. 366,00. Vierde koers (eerste afdeling, 2000 m): 1. Ulina van Echten (W. van^ Buytens) 1.27.6, 2. Tasja, 3. Trots van Echten. Winn. 1,20, PI. 1,40, 1,70, 3,40, Kopp. 6,80, Trio. 63,90. Niet ge start: Thunder Spencer. Vijfde koers (2380 m): 1. Pl.amour Spencer (W. Stort) 1.27.3, 2. Sir Whi te. 3. Umber Oostwijck. Winn. 7,10, PI. 5,90, 1,70, 1,30, Kopp. 35,20, Trio. 165,80. Zesde koers (2000 m): 1. Theoel (R.L. Pools) 1.25.4, 2. Umienwil, 3. Tonisia. Winn. 7,60, PI. 3,70, 1,70, 3,30, Kopp. 12,90, Trio. 210,70. Niet gestart: Red Fox. Zevende koers (2380 m): 1. Sera (J. Wagenaar) 1.26.0, 2- Rinse, 3. Refin Buitenzorg. Winn. 1,90, PI. 1,10, 1,10, 4,50, Kopp. 5,40, Trio. 184,00. Achtste koers (1680 m): 1. Topsey (G.W. van Eykelenborg) 1.24.3, 2. Po lar Mairc, 3. Prelude. Winn. 1,40, PI. 1,20, 1,50, 1,90, Kopp. 7,40. Trio. 62,50. Negende koers (2000 m): 1. Rem brandt :G. de Jong) 1.24.7, 2. Opsta- lan, 3. Samba Judson. Winn. 1,90, PI. 1,20, 1,20, 1,30, Kopp. 3,30, Trio. 15,40. Tiende koers (2000 m): 1. Solo For- tuna (W. Duivenvoorden) 1,24,1,2. O Bento, 3. Otrian. Winn. 1,80, PI. 1,10, 1,10, 1,10, Kopp. 7,80, Trio. 119,80. Niet gestart: Ridicule. Elfde koers (tweede afdeling, 2000 m): 1. Urdy Dartel (C.D. Imming) 1.26.9, 2. Tozita Brach, 3. Simone Ametad. Winn. 6,30, PI. 6,40, 2,20, 6,20, Kopp. 33,80, Trio. 2303,00. TOTALISATOROMZET seizoen 1982/83. Dat houdt in, dat er volgend seizoen uitge gaan wordt van een lagere ex ploitatie, hetgeen inhoudt dat op de post salarissen drastisch bezuinigd zal worden, wat weer leidt tot spelersuitver koop. Bovendien spreekt B en W met nadruk over een af bouw van de subsidie aan de club. Door de voorstellen van Pot is het voortbestaan van FC Utrecht allerminst zeker ge steld. De gezondmaking van de club is slechts gedeeltelijk. Het vermindert de totale schuldenlast tot 2,2 miljoen gulden na dit seizoen. Voor naamste schuldeisers zijn de fiscus en de bedrijfsvereni ging. Indien zij dwars blijven liggen, en niet willen meewer ken aan een zekere mate van schulddelging, gaat de club alsnog failliet. Over de hou ding van beide instellingen tast wethouder Pot in het duis ter. „Wij hebben de eerste stap gezet en een belangrijke hin derpaal opgeruimd. Nu moeten de anderen over de brug ko- De handreiking om het betaal de voetbal in Utrecht te red den, heeft in het college van B en W verdeeldheid gezaaid. Wethouder Rosenberg van fi nanciën is van mening dat de voorstellen van zijn collega Pot te optimistisch zijn. Hij meent dat de club niet meer te redden valt en de gemeente beter af is als de vereniging failliet gaat. „Op de begroting voor het seizoen 1982/83 wor den de uitgaven viereneenhal- ve ton hoger. Dat betekent een exploitatieverbetering van ne gen ton, hoewel er een speler suitverkoop aan vooraf zal gaan om de schulden te sane ren. Ik vind dit niet reëel in geschat. Op die basis kan ik mij niet achter dit plan scha ren", aldus Rosenberg. De houding van Rosenberg heeft geen directe invloed op de houding van de raadsleden, die zich op 14 januari defini tief uitspreken over de voor stellen. De raad nam veertien dagen geleden een motie aan, waarin wethouder Pot de op dracht kreeg het betaalde voetbal in Utrecht te redden, zonder daarbij financiële richtlijnen aan te geven. Dat die operatie nu al 1,8 miljoen gulden vergt, bracht dinsdag middag in de raadscommissie voor sport heel wat schrikac- ties teweeg. Knappe winst Voorburg heren DEN HAAG Starlift/Voor burg blijft in de eredivisie vol leybal een van de kandidaten voor de bovenste plaats. Gis teravond omzeilde het de lasti ge klip Zaan '69 met 3-1. In sporthal De Tref te Zaanstad kwamen de volgende setstan den uit de bus: 15-11, 15-13, 10- 15 en 15-4. Voorburg startte met Van Zweeden in de plaats van Mol. Hij verzorgde samen met Clardy het spelverdelen op uitstekende wijze. Daardoor kon vooral aanvaller Lands heer zich manifesteren. Het Zaanse blok slaagde er niet in hem af te stoppen. In de derde set werd Van Prooyen ingezet voor Clardy. Vooral door ei gen fouten moest Voorburg deze ronde aan Zaan laten: 5- 10. Hierna werd de nauwelijks van een angina herstelde Mol alsnog ingezet. Onder zijn lei ding liep Voorburg door naar de winst van 15-4. In een tweede duel in de heren-ere divisie won Delta Lloyd/AMVJ met 3-2 van Valkenberg/Martinus. f standen: 15-13, 12-15, 15-8, 2-15 15-9. Bij koploper Orion nam trair /coach Bert Funk ondanks de goede resultaten zijn ontslag. Bij de dames won koploper DVC vol gens verwachting van Ori burg 6-12, 3. Van Houten/VCH 6-10, 4. Delta LLoyd AMVJ 7-10. Heren: 1. Ubbink/Orion 7-12, 2 Starlift Voorburg en Verbunt/VVC 6-10, 4. Delta Lloyd/AMVJ 7-10. Op 2 januari vinden de ontmoeting Voorburg-DVC (dames) en Voor- bur^WC (heren) plaats. Wim van Heumen: „We krijgen het zeer moeilijk". VELE FAVORIETEN IN BOMBAY VOOR WERELDTITEL DEN HAAG Het Ne derlands herenhockey team staat tijdens het toer nooi om de vijfde wereld beker in Bombay voor een loodzware opgave. Misschien wel de zwaarste sinds bondscoach Wim van Heumen in mei 1975 het bewind overnam van Cees Tania. Dat gebeurde toen Oranje als bekerhou der in Koeala Loempoer door allerlei ongelukkige omstandigheden niet ver der was gekomen dan de beschamende negende plaats. Onder Van Heu men bleef het herstel niet uit. Tijdens de Olympische Spelen van 1976 in Mon treal viel Nederland on danks een indrukwekken de zegereeks in de groeps wedstrijden als vierde net buiten de medailles. Twee jaar later werd zilver be haald zowel in de Europe se titelstrijd te Hannover als in het toernooi om de vierde wereldbeker in Buenos Aires. Even ver rassend als fraai was de winst in het evenement om de Champions Trophy, begin dit jaar in Karatsji. Toch start Nederland aller minst als favoriet. „Om diver se redenen zal het heel moei lijk worden", moet Van Heu men toegeven. „Een van de factoren is dat het toernooi op natuurgras wordt gespeeld. Na terugkomst van de geslaagde toernee door Pakistan hebben we ons in Nederland door de winterse omstandigheden al leen op kunstgras kunnen voorbereiden. Er moest wor den getraind bij temperaturen van tien graden onder nul. We hebben in Bombay vijf dagen de tijd om weer over te scha kelen op natuurgras. Daarbij is een oefenwedstrijd tegen Nieuw-Zeeland. In die korte periode moeten de spelers zich instellen op een andere behan deling. Een andere manier van lopen, gewijzigde opvang van de lange pass en moeilijke om standigheden bij het nemen van de strafcorners". Daar tegenover staat dan de professionele wijze van prepa reren van bekerhouder Paki stan en Olympisch kampioen en gastland India. Van Heu men: „De spelers van die teams doen al een half jaar niets anders dan naar Bombay toeleven. Ze hebben als full professionals geleefd. Tijdens de trip door Pakistan heb ik in Lahore de testwedstrijd Paki stanIndia gezien. Ik heb nooit eerder zo goed hockey zien spelen. De meeste mensen daar denken ook dat dit in Bombay de finale wordt. Ik geloof dat niet. Volgens mij komt Australië daar tussen". Obstakels Met India en Australië zijn meteen twee geweldige opsta- kels in groep B, waar Neder land deel van uitmaakt, ge noemd. Van Heumen: „India is de laatste tijd enorm vooruit gegaan. En het speelt voor ei gen fanatiek publiek. Austra lië kennen we nog maar al te goed van de toernooien van deze zomer in Frankfort en Amstelveen. Een van deze landen zullen we moeten ver slaan om de halve finales te bereiken. Daar zou ik in eerste instantie al erg blij mee zijn". Van Heumen onderschat de andere landen in de Neder landse poule zeker niet. „En geland is dit jaar plotseling sterk naar voren gekomen", aldus Van Heumen. „Dat bleek tijdens een toernee van de Engelsen door Australië en een toernooi in Londen, waar Nederland ook aan meedeed. Dan is er Maleisië, dat is altijd een lastige tegenstander ge weest. We hebben er nog nooit met groot verschil van kunnen winnen. Op de laatste dag van de groepswedstrijden, 7 januari, treffen India en Australië el kaar en speelt Nederland te gen de Sowjet-Unie. Van Heu men: „Dat land heeft zich ge plaatst voor Bombay door het toernooi om de intercontinen tale beker in Koeala Loem poer te winnen. Normaal ge sproken moeten we van de Sowjet-Unie zonder meer kun nen winnen. Maar in 1971 ver loor Nederland in Barcelona van Japan, dus we moeten op onze qui vive blijven". Het komt er op neer dat Ne derland zich in Bombay voor bomvolle stadions (70.000 a 80.000 toeschouwers) geen en kele misstap mag veroorloven. „Elke wedstrijd weer moet in opperste concentratie worden gespeeld", weet Van Heumen. „Er mag geen terugval komen, want elk punt verlies brengt ene plaats bij de laatste vier in gevaar". Wat de samenstelling van het team betreft rekent Van Heu men, die nu 141 interlandwed strijden heeft begeleid, op de grote dosis ervaring van Lit- jens, Kruize en de „huurling uit Hongkong" Leefers. Vooral van Ties Kruize ver wacht Van Heumen veel. „Ik heb hem in de tijd dat ik hem mee heb gemaakt nog nooit zo goed zien spelen. Ties moet in Bombay, als spelbepalende middenvelder optreden". De defensie vóór doelman Joost Claushuis mag degelijk wor den genoemd met Cees-Jan Diepeveen, Tim Steens en voorstopper Ewout van As- beck. Op het middenveld krijgt Kruize assistentie van Doyer en Den Hartog en mo gelijk Leefers, als deze terug getrokken dient te spelen. Aanvallende acties moeten voornamelijk worden afge rond door Bouwman en Van 't Hek. DEN HAAG De schaatska lender voor de komende da gen ziet er als volgt uit: Vandaag: Lckkcrkerk: Kortebaan. nat. jun. tot en met 18 jaar, aanvang 19.00 uur. in formatienummer 01805-1317. Morgen: Rottermerentocht: afstand 10 tot 150 kilometer, aanvang van af 10.00 uur. startplaatsen in Zevenhuizen en Bleiswijk. Deze toertochten staan ie dere dag op het programma. Toer- .molen- en merentochten: af stand tussen 20 en 50 kilometer, aan vang van af 10.00 uur, startplaatsen in Roelofarendsveen, Oud-Ade, Hoogmade, Kaag, Rijp-Wetering. Ook deze tochten staan iedere dag op het programma. Zaterdag: Toertocht: afstand 35 en 70 kilome ter, aanvang vanaf 9.30 uur, start plaatsen bij Teisterman, Maarsen- veen en Van Bemmel in Noorden. Deze tocht staat iedere dag op het programma. Reeuwijk: Reeuwijkse plassen toertocht, afstand 30 kilome ter, informatienummer 01829-3053. Molentocht Rottummere: afstand tussen 10 en 150 kilometer, aanvang vanaf 10.00 uur, startplaatsen in Roerdomp. Zevenhuizen. Lange Vaart en Bleiswijk. Toertocht de Lansingh: afstand vanaf 25 kilome ter, aanvang vanaf 10.00 uur, infor matienummers 01824-1302 en 01820- 17176. Twee provinciën polder tocht: afstand vanaf 20 kilometer, aanvang vanaf 10.00 uur, startplaat sen in Polsbroek, Haastrecht en De Vlist. Plassentocht: aanvang vanaf 9.00 uur, startplaatsen in Oudader, Hoogmade, De Kaag, Rijpwetering en Roelofarendsveen. Kortebaanwed- strijd: aanvang 15.00 uur. Ouderkerk aan de IJssel, informatienummer 01808-1984. Nieuw-Lekkerland: gro te afvalrace voor heren, aanvang 15.00 uur, informatienummer 01848- 1984. Lexmond: Langebaanwed- strijd, aanvang 14.00 uur, informatie nummer: 03474-1705. Berg Am bacht: kampioenschap kortebaan, aanvang 13.00 uur, informatienum mer 01825-1296.. Stompwijk: Toer tocht, aanvang 14.00 uur. Wilnis marathonwedstrijd voor b-rijdere, aanvang 14.00 uur, informatienum mer: 02979-2750. Poldertoertocht: aanvang vanaf 10.00 uur. afstand vanaf 20 kilometer, startplaatsen in Roeiver, Uithoorn en 't Fort in de Kwakel. Kortenhoef: Toertocht, in formatienummer 035-61394 Ter Aar- se: Toertocht, informatienummer 01722-2247. Ter Aar Plassentocht op de Lange- raarse Plassen. Aanmelden vanaf 10.00 uur op de landijsbaan in Ter Aar. Schaatstochten van 20, 40 en 60 kilometer. Poldertoertocht: aanvang vanaf 10.00 uur, afstand vanaf 20 ki lometer, startplaatsen in Roeiver, Uithoorn en 't Ford in de Kwakel. Kortenhoef: toertocht, informatie nummer: 035-61394. Lekkerkerk: korte- en langebaan heren, informa tienummer 01805-1317. Waddinx- veen: kortebaan voor dames en he ren. informatienummer 01828-510V.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7