nededelingen gemeentebestuur 1 leiden 28 tlm 31 dec. '81 Rolling Stones nna Lynton op rstconcert leider» Van angstwekkende schooiers tot doorgewinterde zakenlui 1ST LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 DECEMBER 1981 PAGINA 17. oudt van de t v.-serie Charlie's Angels hoort u haar re- f Donna Lynton. die telkens de titelsong zingt. De opna- rvoor werd overigens in ons land ingezongen op Ameri- banden, want Donna woont in Amsterdam. zo: Donna, uit muzikale familie, begon al vroeg in haar estad New York als solo-zangeres. Later scoorde ze hoog itlijsten als lid van de zangroep The Ronettes, ging toch leen verder. Maar haar leven veranderde toen zijn geën- i werd door de Holland Amerika Lijn om aan boord als s op te treden. Daar ontmoette ze de Amsterdammer Steman. Het klikte meteen. Nog op de boot werd tot een k besloten en Donna vloog met Charles en haar twee naar Amsterdam. Daar is ze nu bezig een nieuwe carriè- bouwen. Zondag staat ze in Theater In de Steeg aan het Westeinde voor een kerstconcert voor jong en oud. Daar jok het Ilona ensemble. Piry en het Arcadia Gitaar Trio groepen die een eigen visie geven op kerststemming. Openingstijden gemeentemusea DEN HAAG Het Haags Gemeente museum (Stadhouderslaan 41), het Ne derlands Kostuummuseum (Lange Vij verberg 14) en Museum Bredius (Prinse- gracht 6) zijn op Eerste Kerstdag geo pend van 13.00-16.00 u. en op Tweede Kerstdag van 13.00-17.00. Het Museum voor het Onderwijs (Hemsterhuisstraat 2e en 154) is op deze dagen gesloten. Genoemde vier musea zijn op de donder dagen 24 en 31 december geopend van 10.00-16.00 u. Het gebruikelijke donder dagmiddagspreekuur in het Haags Ge meentemuseum komt op deze dagen te vervallen. Op Nieuwjaarsdag zijn alle vier de mu sea gesloten. Filmer Dwan van overleden .Heidi' LOS ANGELES De cineast Allan Dwan, regisseur van „Heidi" en meer dan 400 ande re rolprenten uit de dagen van de stomme film tot in de jaren zestig, is in een zieken huis in Los Angeles overleden. Hij is 96 jaar geworden. Als technisch student aan de universiteit van Notre Dame hielp hij ooit voor de posterijen in Chicago een kwikdamplamp ontwikkelen. De lichtbron trok de aandacht van filmproducent G. K. Spoor, die de lamp voor de belichting van films wilde gebruiken. Via Spoor ontdekte Dwan dat hij geld kon verdienen aan het schrijven van filmscenario's. Zo schiep hij „Hei di" en honderden andere figuren. Hinderwet i Dntwerp-beschikking }urgemeester en Wethouders van Leiden brengen lierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, weede lid! onder c, van de Wet Algemene Bepalin- |èn Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvraag in- (evolge de Hinderwet van: I. de Nobel, te Leiden, voor het uitbreiden en vijzigen van een metaalkonstruktiewerkplaats met len inrichting tot het bewaren, be- en verwerken van tude metalen in een bedrijfshal en op het bij het ver- oek overgelegde tekening aangegeven metaalver- verkingsterrein aan de Zoeterwoudseweg 11. ie ontwerp beschikking alsmede de aanvraag en alle laarop betrekking hebbende -stukken liggen tot het 'inde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ngesteld tegen de beschikking ter inzage op de se- :retarie van de gemeente Stadsbouwhuis. Lange- jracht 72, kamer 104. 1e verdieping, elke werkdag ran 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 17.00 jur. Bovengenoemde stukken liggen ook gedurende twee weken na heden elke werkdag ter inzage van 8.30 jur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 jur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het Stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een eder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 11 januari 1982 gemo tiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontwerp-beschikking. Degenen, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus SlOO. 2300 PC Leiden. Verleende vergunningen ïurgemeester en Wethouders van Leiden maken he tend dat door hen onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 24 december 1981 vergunningen ingevolge de Hin derwet zijn verleend naar aanleiding van de verzoe ken van: 1. Vleeschmeester De Kroes B.V., te Rijswijk, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de slagerij annex ver koopruimte in het pand Steenstraat 20. 2. Metavo B.V., te Leiden, voor het oprich ten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het be- en verwerken van lichte metalen zoals naamplaten, reclamespeldjes etc. een en ander in het pand Morsweg 340a. 3. C.J. de Witt, te Leiden, voor het oprich- i ten van enkele door elektromotoren gedreven in- stallaties ten behoeve van de Franse broodbakkerij annex verkoopinrichting in het pand Haarlemmer straat 221. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 28 december 1981 gedurende kier weken ter inzage op de secretarie van de ge beente. Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 104, 1e verdieping, elke werkdag van 8.30 uur tot 32.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. De stukken liggen eveneens vanaf 28 december 1981 gedurende vier weken ter inzage in het Informatie centrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het Stadhuis, elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. ngevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algeme- le Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 25 januari 1982 leroep open bij de Kroon voor: i de aanvrager van de vergunning; i. de betrokken adviseurs; degene die overeenkomstig het gestelde in de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne schriftelijk of mondeling bezwaren hebben ingediend tegen de aanvraag en/of ontwerpbeschikking; L enige belanghebbende, die aantoont dat hij/zij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeenkom stig het gestelde in de onder c genoemde wet schriftelijk of mondeling bezwaren in^te dienen te- gen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking. «ovengenoemde beschikking(en) wordt(en) na af- oop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor 25 anuari 1982 beroep is ingesteld en/of met toepassing an artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ferzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik ing dan wel tot het treffen van een voorlopige voor- iening. fet beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma- asteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad an State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, linnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. ien verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ing moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad an State. lovengenoemde beschikkingen worden niet eerder 'an kracht voordat op dat verzoek is beslist, /oor nadere inlichtingen betreffende bovengenoem- le hinderwetzaken kunt u zich wenden tot het Buro Milieuzaken, tel. 071-254437, kamer 104, Stads- louwhuis, leverdieping. Aanvraag eenmalige uitkering voor "alleenstaanden" U hebt nog één week de tijd Let op!! zorg er voor dat uw aanvraag uiterlijk 31 decem ber a.s. is opgestuurd Deze eenmalige uitkering is bestemd voor mensen die niet meer hebben dan een mini muminkomen (loon. sociale verzekerings- uitkerïng of bijstand). Bovendien geldt als voorwaarde dat zij in Nederland wonen en een eigen huishouding hebben. U kunt deze uitkering aanvragen: Als u nu alleenstaand bent; Ook: Als u op 1 januari 1981 alleenstaand was. maar nu gehuwd bent of een één ouder gezin vormt; Als u ongehuwd met iemand samenwoont. U teit ook als alleenstaande voor deze uitke ring mee: Als u weduwe of weduwnaar bent; Als u duurzaam gescheiden bent; Als u gehuwd bent, maar niet met uw echt genoot, echtgenote of gezin een gezamenlijke huishouding heeft. Hoeveel bedraagt de uitkering? De uitkering bedraagt maximaal: Voor alleenstaanden f 150, Voor gezinnen van twee personen f 250, Voor gezinnen van drie personen 350, Voor gezinnen van vier of meer personen 450,-. Uw kinderen tellen voor deze uitkering alleen mee, als zij niet in hun eigen onderhoud voor zien. Dat wil zeggen: als er voor hen recht op kinder bijslag bestaat over het tweede kwartaal van dit jaar. Voorwaarde is verder dat zij, evenals uw echtge noot of echtgenote, in Nederland wonen. Bij welk inkomen heeft u recht op de uitkering? Kort gezegd komt het hier op neer: Voor alleenstaanden: als uw inkomen, afhan kelijk van uw leeftijd ligt tussen ca. f 707,— en ca. 999, netto per maand (Voor WWV f 739, respectievelijk f 1.041 Voor één-ouder-gezinnen: als uw inkomen niet hoger is dan ca. 1.272, netto per maand (voor WWV 1.339, Voor gehuwden: als uw inkomen niet hoger is dan ca. f 1.413,— netto per maand (voor WWV 1.487,-). Let op! (voor uw eigen berekening) Kinderbijslag en vakantiegeld worden niet mee gerekend. Door u zelf betaalde premies voor een ziektekostenverzekering, bijvoorbeeld bejaardenziekenfonds, worden van uw in komen afgetrokken. Ligt uw inkomen iets boven het minimum, dan wordt slechts een deel van de uitkering betaald. Hoe moet u de uitkering aanvragen? Alleen op het postkantoor kunt u het aanvraag formulier krijgen, dus niet op het stadhuis. Indien u thans moe* aanvragen, zorgt u er dan wel voor dat u uw aanvraag uiterlijk 31 decem ber indient. Anders vervalt uw aanspraak op de uitkering. Bij uw aanvraag dient u een loonstrookje, spe cificatie of een ander bewijs van uw Joon of uit kering mee te sturen. Bewaar deze alvast of vraag ernaar bij uw werkgever of uitkeringsin stantie. Problemen met invullen?? Mocht u vragen hebben over deze uitkering of problemen met het invullen van het formulier, dan kunt u als volgt handelen. De gemeentelijke Sociale Dienst is belast met de uitvoering van deze regeling. Om een vlot verloop mogelijk te maken, is er een speciaal team elders in de stad ondergebracht, die belast is met de verwerking van de aanvraag formulieren. Dit team is dan ook uitsluitend telefonisch bereikbaar. Naar het stadhuis of Sociale dienst toe gaan heeft echt geen zin. Wanneer u dus vragen of problemen met ir- vullen heeft, dan kunt u de volgende tele foonnummers draaien: 254827 en 254828. Met één van de medewerkers kunt u desgewenst een afspraak maken om het formulier in te laten vullen. Onvolledig ingevulde formulieren of waarbij de vereiste bijlage!n) ontbreekt, kunnen niet wor den afgehandeld. Stuur vooral de gevraagde loonopgave(n) en/of uitkeringsspecificatie(s) mee (een kopie is ook goed). Waar moet u het formulier naar toe sturen?? Het aanvraagformulier met bijlage(n) en even tuele korrespondentie moet u op sturen naar Gemeente Leiden t.a.v. team eenmalige uitkering Postbus 9110 2300 PC Leiden Wanneer krijgt u de uitkering??? Er wordt naar gestreeft alle formulie-en half fe bruari a.s. te behandelen, waarna vervolgens het vast te stellen bedrag op uw giro of bank rekening zal worden overgemaakt. Diversen Volkshuisvestingsplan verkrijgbaar Vanaf maandag 28 december a.s. is het "Volkshuis vestingsplan (VOP) 1982-1985" voor 5, verkrijg baar bij de informatiebalies van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis. Dit plan is opgesteld onder verant woordelijkheid van de gemeentelijke Begeleidings groep VOP, bijgestaan door onderzoekers van het RIGO (Research Instituut voor de Gebouwde Omge ving) te Amsterdam. De opstelling van het VOP is begonnen met het uit brengen van de nota "Knelpunten in de volkshuisves ting in Leiden" in maart jl. Na een inspraakronde heeft de gemeenteraad de uit gangspunten voor het VOP vastgesteld. Op woensdag 20 januari a.s. zal om 20.00 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis een informatieavond over het VOP gehouden worden. De mondelinge reakties op deze avond en alle schriftelijke reakties die vóór 5 februari a.s. worden ingezonden (B&W van Leiden, Postbus9100, 2300 PC, Leiden) zullen bij de opstelling van het definitieve raadsvoorstel over het VOP betrokken worden, (het ontwerp-raads- voorstel is samen met het VOP ook bij de informatie balies te verkrijgen Het definitieve raadsvoorstel zal op 25 februari a.s. door de raadscommissies voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en op 15 maart door de voltal lige gemeenteraad worden behandeld. Leidse Woningstichting In verband met de komende feestdagen is de Leidse Woningstichting in de periode van 28 tot en met 31 december as. gesloten. De woningstichting is op genoemde data uitsluitend telefonisch te bereiken, telefoon 769301. hal" en Stedelijk Molen museum "de Valk" Donderdag 24 december a.s. om 16.00 uur gesloten. 1e Kerstdag, 25 december, gesloten. 2e Kerstdag, 26 december, geopend van 13 - 17 uur. Stedelijk Museum "de Lakenhal" en Stedelijk Molen museum "de Valk" donderdag 31 december a.s. om 16.00 uur gesloten. 1 januari: beide musea gesloten. Met ingang van 1 januari 1982 zal het Stedelijk Mu seum "de Lakenhal" op maandag gesloten zijn. Stedelijk Molenmuseum "de Valk" was reeds jaren op maandag gesloten. 5e Triënnale In september 1982 zal de 5e Triënnale voor de Beel dende Kunsten plaatsvinden. Het is de bedoeling om met kqnstenaarsgroeperingen en de beeldende kunstenaars van gedachten te wis selen en in overleg te komen tot een verdere uitwer king van de tentoonstellingsopzet. Op donderdag 14 januari 1982 zal om 20.00 uur in ka mer 263 van het Stadhuis de mogelijkheid geboden worden om over de vorm van de Triënnale 1982 uw suggesties kenbaar te maken Nadere inlichtingen: Directie Sociaal Cultureel Werk, telefoon 254177. Grofvuil ophaalschema 1982 Woensdag 30 december a s. zal in de Leidse Post het jaarschema worden opgenomen voor het ophalen van het grofvuil in 1982. Knip deze uit en hang het ergens, op een voor u meest'zichtbare plaats in uw woning. Elke week worden de wijknummers in de vrijdagse gemeentelijke advertentie afgedrukt van wijken in de stad, die het eerst aan de beurt zijn voor het ophalen van grofvuil. Ook is in de nieuwe Wegwijzer voor Leiden 1982 een grofvuilophaalschema opgenomen. De Wegwij zer zal een dezer weken bij u in de brievenbus wor den gestopt. Sluitingstijden Stedelijk Museum 'de Laken- Ron Wood (I.) en Mick Jagger tijdens een concert in de Amerikaanse tournee. New York Bijna twin tig jaar nadat zij als ban deloze musici angst boe zemden in de harten van veel ouders, zijn de Rol ling Stones nu veel meer een bedreiging geworden voor concurrerende za kenlieden. In de loop der jaren hebben de Rolling Stones niet alleen hun muzikale stijl maar ook hun gevoel voor de markt waarop zij opereren ont wikkeld. Met het resultaat dat hun soort rock en roll beter verkoopt dan ooit. Werden de Rolling Stones jarenlang geportretteerd als op sex beluste schooiers, alleen geïnte resseerd in anarchie en gevaar, de laatste tijd zijn de Stones in de Ameri kaanse media omschreven als „zoetjes", „bijna van middelbare leeftijd" en „de grootste rockband ter wereld". Maar collega's die met hen hebben ge werkt noemen de Rolling Stones zowel kiene zaken lui die uitstekend op de hoogte zijn van iedere transactie die zij doen als toegewijde musici die hard werken om hun fans te plezieren. De tournee door de Verenigde Staten, waarbij de Stones sinds september voor ruim twee miljoen mensen optraden, wordt de lucratiefste serie con certen genoemd die ooit in de showindustrie werd gehouden De tournee zelf heeft naar schatting tenminste 82 miljoen gulden opgebracht en als de verkoop van platen, T-shirts en andere artikelen en de roy alties erbij worden inbegrepen nadert de opbrengst de 300 miljoen gulden. Behalve de recette van de kaartverkoop ontvangen de Rolling Stones verscheidene miljoenen guldens van de Jo- van-maatschappij krachtens wat Jovan en een woordvoer der van de groep, de eerste overeenkomst tussen een rock groep en een onderneming noemen. Jovan is een in Chi cago gevestigde onderneming die voornamelijk bekend is om haar in het oog lopende pro- dukten, met name muskusolie. Voor dit fiscale jaar verwacht de firma een omzet van bijna 375 miljoen gulden. Jovan be taalde ettelijke miljoenen om haar naam op de kaarten voor de concerten te krijgen en het suggestieve logo van de groep, een tong tussen rode lippen te mogen gebruiken. „Het kostte ons ongeveer zeven seconden om een beslissing te nemen", aldus de zakelijk leider van Jovan, David Miller, over het besluit de tournee met geld te steunen. Ahmet Ertegun, voorzitter van de platenmaatschappij Atlantic die de platen distribueert schat dat 150 mensen de groep op tournee begeleiden. De band betaalt voor iedere zaal of hal waar wordt gespeeld. Madison Square Garden in New York bijvoorbeeld kost 75.000 gul den per avond plus 22.5 pro cent van de opbrengst boven 325.000 gulden. Volgens Erte gun kost de show de leden van de band veel geld. „Zij geven het uit omdat zij in de eerste plaats hun fans tevreden wil len stellen. Zij zouden het ook kunnen doen zonder vuur werk, ballonnen, een kostbaar podium en andere effecten", zegt hij. Behalve hun wens de fans te vreden te stellen, zijn de Rol ling Stones ook serieus als het gaat om geld verdienen. „Van alle overeenkomsten die wor den aangegaan zijn alle band leden op de hoogte. Zij spelen een actieve rol", aldus Erte gun. „Zij weten precies wie hun namen, het logo van de groep en de T-shirts mag ge bruiken... wat de opbrengst is en wat zij eraan over houden", zegt hij. „Mick Jagger is een slim en intelligent persoon Hij begrijpt alle aspecten van het zakendoen", voegde hij eraan toe. Een onderdeel van dat zaken doen is niet te vaak optreden, gegevens over hun plannen subtiel laten „uitlekken" en de evenementen met veel tamtam aankondigen. De tournee van 1981 was de eerste in drie jaar. Bij het laatste concert, vorige week in Hampton in Virginia, hadden de Stones 47 optredens afgewerkt voor in totaal bijna tweeëneenhalf miljoen men sen. Kort voor de tï>ernee begon „lekte uit" dat de Rolling Sto nes in een kleine club in Mas sachusetts zouden spelen, een al eerder gebruikte manier om veel publiciteit te krijgen. De opkomst was uiteraard groot en voor de deur ontstond een geweldige opstopping. „Die ge heimzinnigheid. dat rondslui pen, dat vinden de mensen ge weldig", zei een programma maker van een radiostation in Rhoda Island. „Niets aan deze toer was normaal. Je verkoopt niet in twee uur 60.000 plaat sen. Bij de Rolling Stones wél". Een organisator in New York die kaartjes verkocht door middel van een loterij, zegt: „we ontvingen ruim een half miljoen aanvragen voor de be schikbare 100.000 kaarten". In Washington werd voor kaar ten op de zwarte markt tot ruim 600 gulden betaald. bijlage bij uw trant met inlormabe over. Films. Muziek. Theater. Recreatie. Exposities en een complete agenda Biljartstanden Veen en Rijnstreek Cl De Verg Vos Jacobs woude De Schelp Nw Wetering De Sport 3 't Fort 9 De Plas 't Fort "t Scheepje De Sport C3 RBV De Plas R.A.Veen DVH De Sport 't Fort Monopole Nw Wetering Riji 't 10-54 10-47 10-45 10-40 10-34 10-32 10-28 10-28 10-27 10-20 10-64 10-62 10-60 10-53 10-45 10-41 10-40 10-40 10-39 10-26 10-25 Herman Keyser en Hetty bos winnaars schaatsmarathon OUDE WETERING De schaatsers Herman Keyser uit Hillegom en Hetty Bos uit We- teringbrug zijn de winnaars geworden bij respectievelijk de heren en de dames van de ma rathon van het district Sassen- heim. De wedstrijd werd gis teravond verreden op de ijs baan van Oude Wetering. In totaal namen 51 schaatsers aan de marathon deel De he ren schaatsten 20 kilometer (twintig ronden) en de dames lieten 10 kilometer onder de ij zers doorglijden. Bij de heren werd Herman Homma uit Lisse tweede. Kees Borst uit Hoogmade pakte de bronzen plak, Joop Wolvers uit Hoogmade werd vierde en Wim de Graaf uit Leiderdorp vijfde. Bij de dames pakte Pe tra van der Voorn uit Hoog made de tweede plaats, ge volgd door Corry Vergeer uit Warmond. Vierde en vijfde werden L. Borst uit Hoogmade en Rina Akerboom uit Roelo- farendsveen. Aanstaande zondag om elf uur 's morgens worden op de ijs baan van Oude Wetering kop pelwedstrijden voor jongens en meisjes van 12 tot en met 16 jaar gehouden (inschrijving met eigen koppel maat). En woensdag om 19.30 uur gaat een landelijke marathon in Oude Wetering van start. Met deze wedstrijd zijn geldprijzen te

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17