Nog drie miljard aan bezuinigingen in verschiet Vorst jaagt prijzen omhoog IN EN OM DE KAS Black-jack vergt ook behendigheid Lente begint 19 februari in Bovenkarspel binnen de perken De kerstboom LAND EN TUINBOUW/BUITENLAND LEIDSE COURANT ZATERDAG 19 DECEMBER 1981 PAGINA|N Synode van gehuwde ex-priesters MILAAN Gehuwde r.k. ex-priesters bereiden een alge mene synode voor, die in juli 1983 te Rome zal plaatsvinden. Hieraan kunnen ook hun echt genoten deelnemen. De Ita liaanse vereniging van ex- priesters heeft het initiatief hiertoe genomen. Ex-priesters uit Spanje, Frankrijk en Brazi lië hebben reeks hun deelna me toegezegd. Dit bericht het rooms-katho- lieke weekblad „Famiglia Christiana" te Milaan. Volgens het blad hebben over de gehe le wereld 50.000 priesters (ee n/achtste van het totaal) het ambt neergelegd. De synode kent een regionale voorberei ding. Volgend jaar moeten de gehuwde ex-priesters per bis dom de afgevaardigden kiezen voor de nationale bijeenkom sten. die voor pasen 1983 ge houden moeten worden. De synode wordt van 29 juni tot 25 juli gehouden. Kabinet steekt 135 miljoen in bouw satelliet (van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG Het kabinet heeft 135 miljoen gulden uitge trokken voor de deelname in de ontwikkeling van een nieu we Europese communicatiesa telliet. De bijdrage, die 600 man aan het werk helpt, wordt verdeeld over vijf jaar. In 1986 wordt de satelliet ge lanceerd. In de periode 1985-2000 wor den tien tot twintig satellieten voor het doorzenden van tele visieprogramma's ontwikkeld. In Nederland zou het satelliet programma na 1985 nog eens 1000 banen extra creëren, zo blijkt uit een mededeling van het ministerie van economi sche zaken. Britse mijnwerkers dreigen te staken LONDEN De leiders van de machtige Britse mijnwer- kersverbond hebben in grote meerderheid besloten een aan bod tot een salarisverhoging van 9,3 procent. De conserva tieve regering-Thatcher hangt nu een nationale staking van de 230.000 Britse mijnwerkers boven het hoofd. De eerste ac ties staan voor 14 en 15 januari van het volgend jaar op het programma. De vorige Tory- regering onder leiding van Ed ward Heath kwam ten val na een nationale mijnwerkerssta king in de winter van 1974. ONDERZOEK NAAR EFFECTEN NIEUWE OMBUIGINGEN (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG Het kabi net heeft de centrale eco nomische commissie (CEC), een club van amb tenaren, opgedragen een nota te gaan maken over de recente ontwikkelin gen in de economie en de daaruit eventueel te trek ken consequenties voor het beleid gericht op het scheppen van meer werk en het terugbrengen van het tekort op de begroting van de overheid. De com missie zal een dergelijk rapport binnen zes weken op tafel moeten hebben. De CEC zal daarbij ook moeten kijken naar de ef fecten van extra ombui gingen in de overheidsuit gaven. Die ombuigingen zullen zeker drie miljard gulden gaan belopen. Dit heeft vice premier Den Uyl gisteren na afloop van de ministerraad bekend gemaakt. Aanleiding voor het verzoek aan de CEC is het opstellen van de Voorjaarsnota door het kabinet waarin een overzicht wordt gegeven van de finan ciële stand van zaken. Den Uyl benadrukte dat in heel Europa de discussie weer is opgelaaid of, om de economie uit het slop te halen, de bin nenlandse bestedingen aange zwengeld moeten worden (door het minder snel terug dringen van de tekorten bij de overheid) of dat die binnen landse bestedingen juist terug- edrongen moeten worden. Bij dit laatste passen ook ombui gingen in de overheidsuitga ven die weer effecten hebben voor de werkgelegenheid. TNO-rapport: DEN HAAG Uit een on derzoek van het TNO-instituut voor zintuigfysiologie is geble ken dat het kaartspel black jack veel behendigheid vergt. Het TNO-rapport, dat deze week werd afgerond, is opge steld in opdracht van een ex ploitant van verschillende speelgelegenheden in Neder land en daarbuiten. De exploitant wil met het rap port naar de officier van justi tie in Amsterdam om een uit spraak uit te lokken of het kaartspel nu al dan niet als een kansspel moet worden aangemerkt. Op het ogenblik wordt black-jack door het o- penbaar ministerie als zodanig beschouwd en is een vergun ning nodig om het spel te ex ploiteren. Wordt deze visie ge wijzigd dan betekent dat dat het spel in de illegale speelho len niet meer strafbaar gesteld kan worden. Men schat dat naast de officiële casino's in Scheveningen. Zandvoort en Valkenburg nog minstens 50 illegale speelgelegenheden in Nederland aanwezig zijn. Na 75 uur gered Reddingsploegen hebben gisteren, vier dagen na de aanslag op de Iraakse am bassade in Beiroet, een Iraakse diplomaat levend onder het puin vandaan gehaald. De diplomaat, Aziz Raschid, had ruim 75 uur bekneld gezeten onder een zware ijzeren staaf. Het aantal doden dat bij de aanslag is gevallen, is volgens de politie opgelo pen tot 34. Partijraad PvdA vreest bijstelling banenplan Den Uyl UTRECHT De partijraad van de PvdA heeft gisteren met een verschil van één stem een motie verworpen waarin wordt gesteld dat de socialisti sche ministers op moeten stap pen als zij er niet in slagen voldoende geld te krijgen voor het werkgelegenheidbeleid. Bij een tweede stemming waren 56 leden vór de motie, 57 te gen. De stemmen staakten bij de eerste stemming. De indieners van de motie zei den nieuwe bezuinigingsvoor stellen zoals ontkoppeling van lonen en uitkeringen bij de presentatie van de voorjaars nota te vrezen. Als bovendien het werkgelegenheidsplan van Den Uyl naar beneden wordt bijgesteld, dan dient de mach tiging van het partij-congres van 9 september voor de rege ringsdeelname te vervallen. Aanslag op hoofdkwartier Moegabe in Salisbury SALISBURY, ZIMBABWE Een krachtige bomexplosie in het hoofdkwartier van premier Robert Moegabe's Zanu-partij heeft gisteren tenminste zes mensen het leven gekost, terwijl on geveer 150 anderen gewond zijn geraakt. Moegabe bevond zich ten tijde van de ontploffing niet in het gebouw. Een woordvoer der van de politie deelde mee dat het aantal gewonden lag tus sen de 120 en 150, van wie tenminste 20 ernstig waren verwond. Veel slachtoffers raakten bedolven onder een ingestorte muur. De woordvoerder ontkende berichten als zouden er reeds arres taties zijn verricht in verband met de aanslag, die werd gepleegd met een bom van tussen de 30 en 80 kilogram. Plunderaars maakten gebruik van de stof- en rookwolken van de explosie om hun slag te slaan in enkele winkels die op de begane grond van het vier verdiepingen tellende gebouw waren gesitueerd. Tenminste één man, een blanke die als commentaar gaf „wat een leuke explosie", werd door buiten zichzelf geraakte zwarten afgetuigd. Reagan schort samenwerking met Israël op WASHINGTON/TEL AVIV De Amerikaanse president Ro nald Reagan heeft de nakoming van het met Israël overeenge komen verdrag over nauwere strategische samenwerking opge schort. Ook de levering van bepaalde hulpgoederen gaat voorlo pig niet door. De maatregel is bedoeld als sanctie na de Israëli sche annexatie van de Golan-hoogte. Het besluit werd gisteren bekend gemaakt door een woordvoer der van het ministerie van buitenlandse zaken, die zei dat Was hington vooral teleurgesteld is omdat de inlijving van de Golan plaatsvond tijdens een ernstige crisis in Polen en zonder vooraf gaand overleg met de Verenigde Staten. De Israëlische televisie citeerde zegslieden in defensiekringen die felle kritiek hadden op het Amerikaanse besluit. Ze hebben verklaard dat er op deze manier twijfel gaat ontstaan aan de Amerikaanse bereidheid om verplichtingen aan andere landen na te komen. Pro-Syrische arabieren op de Golanhoogte hebben verklaard hun algemene stakingsactie voort te zetten. Het overgrote deel van de 15.000 zielen tellende Arabische bevolking is al drie da gen in staking. De ministers van buitenlandse zaken van de 22 landen van de Arabische Liga zullen maandag overleg plegen over de inlijving van de Golan-hoogte door Israël. Europese commissie wil vóór 15 januari reactie op gasprijs DEN HAAG Minister de door de permanente Neder- Koning van landbouw en vis- landse vertegenwoordiging in serij moet de Europese Com- Brussel ontvangen) stelt on- missie, het dagelijks bestuur dermeer dat tuinders op zijn van de tien landen van de EG, laatst 1 oktober volgend jaar uiterlijk op 14 januari 1982 la- dezelfde prijs voor aardgas ten weten hoe de Nederlandse moeten betalen als industriële regering denkt over haar be- bedrijven. Omdat de beschik- schikking. king volgens het departement Die beschikking (donderdag nogal uitvoerig is, kan op dit ogenblik nog geen antwoord worden gegeven aan „Brus sel". De ambtelijke top moet er eerst nog op studeren. Het ulti matum van de Europese Com missie betekent dat zij althans voorlopig afziet van een juridi sche procedure bij het hof in Luxemburg. BONDEN EN OR ZUN VERONTWAARDIGD Aandelen Swarttouw naar andere holding ROTTERDAM De directie van het Rotterdamse massa- goedbedrijf Frans Swarttouw heeft gisteren bekend gemaakt dat de aandelen van de onder neming zijn overgegaan in een nieuw opgerichte holding maatschappij. Dit tot grote woede van de Vervoersbonden FNV die via een kort geding de oprichting hadden willen voorkomen. De bonden vrezen dat de overdracht tot een fi nanciële en commerciële uit holling van het havenbedrijf zal leiden. Het geding van de Voervoers- bonden tegen Swarttouw dient aanstaande woensdag voor de president van de Rotterdamse rechtbank. Die is nu voor een voldongen feit geplaatst. „Een schandalige zaak", zo meent de FNV. Ook de onderne mingsraad is gebelgd. De di rectie heeft namelijk nagela ten de OR om advies te vra gen. r hit Ontvoerde generaal in „volks- gevangenis' VERONA De ontvoerd van de Navo-generaal j|e Dozier hebben gisteren klaard dat de generaal inpj3 „volksgevangenis" wordt W gehouden en dat hij „on["^ worpen zal worden aanr'" oordeel van het proletary Dit laatste betekent datf ontvoerders leden var Za Rode Brigades hem „berechten". In een telefoontje aan kantoor van het Itali; persbureau Ansa werd g< dat de Rode Brigades bini kort een „pamflet" zullenl geven. Aangenomen wordl daarin uiteengezet zal wo| waarom de Amerikaanse neraal is ontvoerd en mogl ook de eisen voor zijn vf ting zullen worden opj Deze ontvoering heeft liaanse autoriteiten voor politieke problemen ge: President Pertini heeft dent Reagan zijn „grote en diepe ontzetting" ov ontvoering overgebracht. Amsterdanj^ boycot Ij gasprijs- verhoging »e AMSTERDAM Het ojel hor- teren besloten de verhof van de aardgasprijs met 7 per kubieke meter exclJI y btw niet af te dragen aar gasunie. Dit op één voorvj de, namelijk dat er nog H- andere gasdistributiebedrtf ook tot die maatregel ziU' overgaan. De gemeente Zt stad ging onlangs als eers^ toe over de gasprijsverho) niet af te dragen. Het besluit van b. en w. ki na een PvdA-voorstel hie dat door alle politieke par behalve de VVD werd or schreven. Tijdens de alge: beschouwingen over de b l, ting in de gemeenteraad I gadering gisteren zei we der G. Wolffensberger meentebedrijven) dat dit del waarmee contractuele, plichtingen bewust niet n, komen worden het enige i< Amsterdam nog openstaat te laten zien dat men het delijk oneens is met die prijsverhoging. ife> Westduitse bloemenhandel ondervindt zware concurrentie De Westduitse bloemenhandelaren zijn bezig om een antwoord" te zoeken op de zware concurrentie die door met name Zweden en Nederland wordt geleverd. Geopperd wordt dat een sterke re concentratie van het Westduitse produkt op de eigen veilin gen groter aandacht moet krijgen, waardoor een ruimer keus uit eigen land mogelijk is. Op een vergadering in Bad Godes- berg heeft enige tijd geleden Bernd Werner van de kwekersor ganisatie de kwekers daartoe opgewekt en hij zag er ruimer perspectieven in. Hij zag goede mogelijkheden in oprichten van een bemidde lingsbureau ten dienste van de handel naar het Nederlandse voorbeeld. Vooral de grotere producenten zouden zich bij dat bureau moeten melden om de afzet beter te kunnen organise ren, waarbij dan melding moet worden gemaakt wat en wan neer bepaalde bloemsoorten en planten geleverd zullen wor den. Dat hoeft niet veel te kosten en er zou een beter overzicht voor de handel worden verkregen. Hierbij komt dat het Westduitse glasareaal voor de teelt van snijbloemen wat aan het verminderen is, hetgeen overigens reeds enkele jaren het geval is, zo constateert het „Deutscher Gartenbau". Voor dit najaar werd voor de Chrysantenteelt een vermindering van 9% verwacht. Van standaardanjers 3%, fresia 9%, euphorbia 9%. Een toename met 2% wordt verwacht voor de orchideeën en trosanjers zelfs met 30%. In tegenstelling met de teeltvermindering onder glas, wordt een uitbreiding voor de vollegrónd verwacht. Min of meer in dezelfde lijn tot markt- verbetering, publiceert de „Blumenvermarktung" van de vei ling te Neuss een jaaroverzicht om daardoor gelegenheid te ge ven na te gaan waar voor de kwekers nog mogelijkheden lig gen. Deze veiling had vorig jaar een bloemenomzet van DM 134 miljoen, een stijging met bijna 2% tegen voorgaand jaar. Aan de hand van het overzicht kan worden vastgesteld dat de tulpenprijs met ruim 20% toenam, maar er kwamen wel min der bloemen uit eigen omgeving aan genoemde veiling. Dat was vooral het gevolg van slechte weersomstandigheden en be perkter stoken. De prijs van de potplanten was met gemiddeld 4% gestegen Planten die veel warmte nodig hebben werden korter geleverd en groene planten van kleinere soorten. Maar wel is opvallend dat vooral bloeiende planten in grote hoeveelheden uit Dene marken, Duitsland worden Ingevoerd. Maar zoals bekend, blijft Nederland daarbij beslist niet achter. Men verwacht in West- Duitsland een uitbreiding van de potplantenhandel, mogelijk zelfs een verdubbeling in de komende vijfjaar. Hierdoor zou in 1985 voor een waarde van 100 miljoen mogelijk zijn. Vorig jaar werd 10 procent meer aan potplanten besteed dan in voor gaand jaar en er liggen nog kansen tot verbetering. Vorig jaar werd door de West-Duitse huishoudingen in totaal ruime twee miljard DM aan bloemen en planten besteed. Het geen een stijging met 8% tegen 1979 betekende. Die stijging was voornamelijk te danken aan meer aankoop van potplanten, nl. met 17%. Maar wel bleef de gemiddelde prijs vrijwel gelijk. Op een totaal aantal 'van 17 miljoen huishoudingen gingen 400.000 daarvan verloren als kopers, maar de potplanten maak ten dat gedeeltelijk weer goed, want daar kwamen 200.000 ko pende huishoudingen bij. Het bleek evenwel dat nog 15% van de Westduitse huishoudingen nooit een bloem of plant koopt en dat valt eigenlijk toch tegen. Wat de bloemen betreft, staat het vermaarde gemengde boeket bovenaan de lijst met een to taal van 37%. Er is ook vastgesteld, dat aan perk- en balkon- planten flink geld wordt besteed, iets wat iedere vreemdeling in Duitsland niet vreemd zal voor komen! Het heeft de hele week flink gevroren. De nachttempera- tuur daalde gemakkelijk naar 7 graden onder nul. Ook overdag bleef het aardig vriezen. Dit weertype ver oorzaakt kleinere aanvoeren. Daarnaast is er om deze tijd van het jaar ook sprake van een natuurlijk kleiner wor dend aanbod. Deze twee fac toren versterken elkaar. De aanvoer van sla blijft nog steeds achter bij de aanvoer van vorig seizoen. Toch komt dit in de prijzen nog niet he lemaal tot uitdrukking. In de afgelopen week liep de prijs wel verder op. Het waren vooral de zware sorteringen die het sterkst in prijs stegen. De prijs voor de zware slag liep op naar 70 cent per krop. Vorig seizoen werd er bij een aanmerkelijk groter aanbod 84 cent per krop betaald. De lichte sla bracht 29 cent per stuk op. Vorig jaar betaalde men voor de lichte sla 51 cent per stuk. Er was toen in die week zelfs sprake van een rekord aanvoer van 18 miljoen kroppen. Een belang rijke oorzaak van de huidige prijsvorming is de aanmerke lijk grotere concurrentie van Frankrijk. Zo exporteerde dit land in de periode van 7 tot en met 12 december bijna 1400 ton tegen vorig seizoen 134 ton. In dit licht bezien vallen de prijzen eigenlijk nog niet tegen. In de komen de week kan er een aanvoer- piek ontstaan, i.v.m. de nade rende feestdagen en ook van wege een stuk teeltplanning. Begin januari gaan er weer veel nieuwe teelten van start. Er worden voor de komende week gelijke of hogere prij zen verwacht. Spruiten Met de spruiten ging het de afgelopen week goed wat de prijsvorming betreft. Er was sprake van goede vraag bij Een fraaie partij uien. een kleiner wordend aanbod. Ook de export naar West- Duitsland, Frankrijk, Enge land en België verliep vlot. De prijs voor de spruiten liep op naar 1,67 per kilo. Dit betekende een prijsverschil van 77 cent per kilo in verge lijking met de eraan vooraf gaande week. Toch levert het huidige weertype gevaren op, want de gewassen kunnen wel degelijk vorstschade op lopen. Volgens de berichten zal er meer oostenwind ko men en dit is een gevaar voor de spruitenoogst. De prijzen zullen de komende week verder oplopen, het valt al leen te hopen dat het weer geen spelbreker wordt. Overige gewassen De aanvoer van witlof is nog steeds omvangrijker als vorig seizoen. De prijs laat al we ken duidelijk te wensen over. Ook in de afgelopen week was er sprake van een ruim aanbod. Door de sterkere vraag liep de prijs met onge veer drie dubbeltjes per kilo op. Er werd voor de sorterin gen I en II gemiddeld 2,20 per kflo betaald. In de ko mende week lijkt de aanvoer verder toe te nemen. De vraag zal naar verwachting wat sterker worden, zodat er op gelijke of iets hogere prij zen gerekend mag worden. De kleiner wordende aan voer van andijvie liep verder in prijs op. Er werd gemid deld 1,97 per kilo betaald. Het aanbod zal de komende, week verder afnemen, de prijzen zullen zeker boven de 2 gulden per kilo komen te liggen. Onder de huidige om standigheden is dit ook wel nodig, want er moet driftig gestookt worden om de ge wassen vorstvrij te houden. Het paprika-seizoen is spoe dig geheel afgelopen. De sterk kleiner wordende aan voer van rode paprika's liep flink ir prijs op. De gemid delde prijs kwam uit op f 5,50 per kilo. Deze prijs zal de komende week hoger ko men te liggen. De aanvoer van radijs lijkt zijn laagste punt gepasseerd te zijn. De gemiddelde prijs lag op 69 cent per bos. Het is nu echter de vraag of de vraag naar ra dijs wil gaan groeien, om een prijsverval te voorkomen. Er zal de komende week ver moedelijk weer meer radijs aangevoerd worden. Een ge was als boerenkool deed het de afgelopen week goed, de prijs varieerde van 80 cent tot 1,24 per kilo. Nu is dit echter niet direkt een gewas dat hoge ogen zal gooien om op een Kerstmenu te komen. Een aantal zogenaamde klei ne gewassen werd de afgelo pen week goed betaald. Zo bracht een bosje peterselie 64 cent op. Selderij noteerde nog hoger, want de prijs bedroeg 73 cent per bosje, raapstelen werden met een prijs van 43 cent per bosje eveneens goed betaald. Sneeuw, kou, mist, regen en ijzel zullen de komende we ken in de tuin heer en mees ter zijn. Ze bepalen ook het beeld van onze vaderlandse wegen. Velen ontvluchten dat geheel voor een tijdje: ze zoeken de zon op of zon en sneeuw beide. Toch is het eerste teken van een naderend vóoijaar er al. Want de 49e Westfriese Flora is in voorbereiding. Bollen, planten en heesters worden gekoesterd, gebroeid, voorge trokken en wat al niet aan gespecialiseerde technische bewerkingen er door Neder landse kwekers bedacht zijn om op een onwaarschijnlijk De Westfriese Flora 1982 wordt gehouden van 19 tot en met 28 februari in Boven karspel. Een man die in tuin- bouwkringen een uitermate belangrijke positie bekleedt, voorzitter van de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond, SER-lid, pre sidiumlid van overkoepelen de EEG-organisaties, etc., Jo ris Schouten, zal deze groot ste overdekte bloementen- toontstelling ter wereld ope nen. Dus begint de lente al op 19 februari: in Bovenkar spel. Het wordt zo zoetjesaan tijd om even uit te kijken naar een geschikt kerstboompje; dat is kort voor de kerstdagen in ons land een „groot artikel" ge worden. Veel moeilijkheden zal de aankoop niet opleveren, kerstbomen zijn tegenwoordig op de markt, in winkelcentra en warenhuizen te kust en te keur te krijgen. Noem het geen dennetjes, al doen zelfs sommige handelaren dat: de kerstboom namelijk is een sparretje. Waarom zo'n kerstboom? Met de geboorte van Christus heeft de kerstboom niets te maken. Mensen, die op dit gebied des kundig zijn, leggen verband tussen de kerstboom en de zonnewende of de terugkeer van het licht, terwijl het groen van de kerstboom het weer ontwaken van de natuur bui ten zou symboliseren. Oer-oud is het gebruik ook al niet, his torici beweren, dat de eerste kerstboom in Europa zou zijn opgericht aan het hof van München door koningin Caro lina van Baden. We moeten aannemen, dat het gebruik van de kerstboom uit Duits land stamt. De prijzen van kerstboompjes liegen er niet meer om, maar eigenlijk is dat niet zo'n won der, als we bedenken, dat zo'n sparretje van een meter of iets hoger op zijn minst al een jaar of acht oud is! Het kweken van sparretjes- voor-de-kerst lijkt niet zo'n bijzonder lucratieve bezigheid; al is het natuurlijk ook wel weer zo, dat ze praktisch „van zelf" groeien en geen al te hoge eisen stellen aan de grond. Veel kerstboompjes worden hier ingevoerd, onder meer uit Luxemburg; maar er zijn ook altijd nog weer in heemse boompjes onder. We kunnen vaak kerstbomen kopen mèt dan wel zonder wortelkluit. Die met een wor- stelstelsel laten zich na de kerst nogal eens ergens in de tuin planten en in veel geval len overleven zij dan het avontuur. Wij kennen in onze eigen omgeving een paar fors uitgegroeide sparren, die ooit eens aangeschaft werden als klein kerstboompje. Een afgezaagde kerstbi pappen en nathouden is' parool. Vaak ook is de kerstboom boven de grond afgezaagd! kan al begin november r beurd zijn en als we boompje treffen, kan het beuren, dat ze tegen de ki dagen door uitdroging r was naalden laat vallen, afgezaagd boompje moetei daarom net als een ri i bloemen in de huiskamer i een ondereind van de sta l het water zetten. Tip: er zijn houders vooie doel met een waterreser Het zal in zo'n geval in e lekker warme en droge i mers ook goed zijn, de ke boom af en toe een beet nevelen met de bloemens i Bij een afgezaagd stamr kan het nog goed zijn, era een dun schijfje af te zagen vorens we het boompje ini water zetten; de verse wit neemt namelijk gemakkei water op. We kunnen zo'n afgezi stammetje ook in een pli emmer met nat zand ze dat biedt het voordeel van: zware voet, zodat de boom zo makkelijk omkiepert, wijl we verder op het zar en toe kunnen gieten. Dit maal om te voorkomen d< huisvrouw elke dag mei stofzuiger in de weer moe een naaldentapijt weg te gen. Hebben we een boompje i machtigd met een wortell dan is „pappen en nathou eigenlijk van nog groter lang! Als we dat goed doe er niet al te vandalistisch i hakt is op de wortels, ka wellicht nog jaren doorgro in de tuin of (dsesnoods) ir kuip op het balkon!

Leidse Courant | 1981 | | pagina 6