Esso, sterk in vooruitgang. In juni 1980 kondigde Esso een modernisering van haar raffinaderij in Rotterdam aam Door de bouw van een zgm Jlexicoker" zullen in de toekomst ook de zwaarste bestanddelen uit ruwe olie kunnen worden omgezet in hoog waardige, lichte produktem Bijvoorbeeld in nog onvervangbare olieprodukten voor het wegverkeer en de luchtvaart Na een jaar van ontwerpen en be groten vond dit najaar een studie plaats waarbij het hele project voor Rotterdam nog eens grondig werd bekekem Kosten, capaciteit en te verwachten ren dement werden opnieuw zorgvuldig doorgerekend. Esso gaat bij de voor bereiding van dit soort projecten niet over één nacht ijs. Er is dan ook een in vestering van 2$ miljard gulden mee gemoeid Bij zulke bedragen kan men zich geen ongewenste verrassingen veroorloven. De flexicoker-studie is nu afge rond De berekeningen bevestigen de technische en economische uitvoer baarheid van het project in Rotterdam. En de flexicoker komt er dus. Het ontwerp van de installatie, die een definitieve capaciteit van 30.000 vaten per dag krijgt, zal in 1982 worden voltooid. Met de bouw ervan wordt in 1983 begonnea Na de oplevering van het project zullen er 250 nieuwe Esso- employés een zekere betrekking vinden. Een zekerheid die natuurlijk ook geldt voor de 600 employés die nu al op de raffinaderij werken. Want zij gaan - samen met duizenden anderen in Nederland - die nieuwe fabriek voor de jaren 90 bouwea Esso zegtja" tegen haar grootste investeringsproject in Nederland.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 18