DrFiolet: Kerken voor belangrijkste fase in het oecumenisch proces BISSCHOPPENCONFERENTIE VS NIET VOOR EENZIJDIGE ONTWAPENING Veel kritiek op financieel beleid Zwembad Poelmeer rendabel maken door uitzetten forellen Ter Aar wijst kernwapenmotie af Onderkomen voor jongeren- sociëteit Volgend jaar referendum over grondwet Turkije !h1 kerk wereld Korte metten BINNENLAND LEIDSE COURANT VRIJDAG 18 DECEMBER 1981 PA$>( Ijswedstrijden in de regio ZOETERWOUDE/VOOR- SCHOTEN/OUD ADE- /HOOGMADE In de Leidse regio worden het komende weekeinde weer op tal van plaatsen schaatswedstrijden gehouden. Onder auspiciën van de IJs club Zoeterwoude barst dit weekeinde het schaatsgeweld los. Morgenmiddag beginnen de jongens en meisjes van 12 t/m 17 jaar. De inschrijving begint om een uur bij de Zuid- buurtsevaart nabij de Geer brug. Het inschrijfgeld be draagt een gulden vijftig. Zon dagmiddag zal het Kampioen schap Korte Baan Zoeterwou de voor dames en heren wor den verreden voor leden van de IJsclub en inwoners van Zoeterwoude. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden vijftig. Deelnemers kunnen zich van af een uur melden bij de Zuid- buurtse vaart/Noord Aa. Maandag komt dan de school jeugd van de eerste t/m de zesde klas aan de beurt. Zij kunnen elkaar eveneens op de Zuidbuurtsevaart/Noord Aa bestrijden en wel vanaf een uur. De inschrijving voor de schooljeugd is gratis. De IJsclub Voorschoten orga niseert vanavond vanaf acht uur korte baanwedstrijden na bij de Antonie van Leeuwen hoekkade. Iedere Voorschote naar kan daaraan meedoen. Inschrijfgeld bedraagt vijf gul den. Vanaf tien uur worden marathonwedstrijden gehou den over 50 ronden. Daar kun nen ook niet-Voorschotenaren aan meedoen. Inschrijfgeld eveneens vijf gulden. Morgenochtend staan er vanaf tien uur jeugdwedstrijden voor meisjes en jongens van 6 tot 15 jaar op het programma. De in schrijving is gratis. Op het Vennemeer nabij Oud Ade worden zondag 20 decem ber clubkampioenschappen verreden. Het gaat om heren junioren en senioren. De in schrijving heeft plaats bij de IJsclub tussen half een en een Ook de Hoogmadese ijsclub laat zich dit weekeinde niet onbetuigd. Morgen staat het clubkampioenschap kortebaan voor heren op het programma vanaf half twee. Zondagmid dag vanaf twee uur zijn er na tionale kortebaankampioen- schappen voor heren. Deelne mers kunnen zich aanmelden via telefoonnumer 01712 -8369 en tot zondagmiddag twee uur in Huize Van der Ploeg. Maan dag 21 december zijn er vanaf half twee schaatswedstrijden voor de schooljeugd en maan dagavond vanaf half acht clubkampioenschappen korte baan voor de dames. Behalve wedstrijden staan er voor dit weekeinde ook weer enkele molen- en merentoch- ten op het programma. Gestart kan worden vanuit Hoogmade, Rijpwetering. Oud Ade. De Kaag en Roelofarendsveen. Schaatsen in Rijpwetering RIJPWETERING In Rijp- wetering worden morgen kor- tebaanwedstrijden voor leden gehouden op de Akkersloot, waar men zich ook moet aan melden. De jeugd vanaf 14 jaar rijdt om 12*00 uur. de dames rijden om 13.00 uur en de he ren om 14.00 uur. ALGEMENE BESCHOUWINGEN ALPHEN AAN DEN RIJN OEGSTGEEST Wethouder A. Kohlbeck van financiën lanceerde gisteravond tijdens de raadsvergadering het se rieuze idee om forellen te gaan kweken in zwembad Poelmeer teneinde het Poelmeerbad rendabel te maken. Het idee stamt uit Bussum, waar buiten het seizoen in het open bad fo rellen worden gekweekt. Daardoor wordt er met het zwembad precies quitte ge speeld, meldde de wethouder. De zaak zal nader worden on derzocht in het kader van het uitkomen van de zwembadno ta die in februari van het vol gend jaar uitkomt. Daarin worden de suggesties voor het terugbrengen van het exploi tatietekort (ontstaan door de verminderde belangstelling voor het zwemmen in open baden en de gestegen energie prijzen) besproken. Het raads lid Wuisman (D'66) deed nog de suggestie om door studen ten een advies te laten samen stellen ten aanzien van een voordelig energieverbruik voor het zwembad. De socialist Van Belle toonde zich geen voorstander van de 7000 gulden subsidie voor acti viteiten voor vrouwenene- mancipatie. ..Als dit konink rijk geld wil uitgeven laat men het dan besteden aan de werk nemer in plaats van aan dit gekeutel", verklaarde hij. Zijn fractiegenote mevrouw Bos man was het daar niet mee eens. Het CDA ging aarzelend akkoord met de subsidie, maar wil er in 1983 .1 meer zeg genschap over hebben. Ben W hebben inmiddels aan de Christelijke Vrouwenbond en K&O gevraagd of de aange melde activiteiten op het ge bied van emancipatie uitbrei dingen van bestaande activi teiten zijn of nieuwe activitei ten. Van het antwoord hangt de hoogte van de subsidie af. TER AAR - Een door de Ter Aarse PAK-fraktie ingediende motie, die werd gesteund door het CDA-raadslid Van Emme rik, kon gisteravond in de raadsvergadering de eind streep niet halen. Het ging om ondersteuning van een ont vangen motie van de gemeen teraad van Hellevoetsluis, waarin de plaatsing van kern wapens wordt afgewezen. Namens het PAK werd het woord gevoerd door de beide raadsleden Van der Meulen en Van Deudekom. Zij meenden, dat het welzijn op lokaal ni veau bepaald niet gediend is met het gevaar dat uit de plaatsing van meer kernwa pens voortvloeit. Ook Van Emmerik van het CDA vond dat men best vanuit plaatselij ke overheid druk mag uitoefe nen tegen de plaatsing van zulk afschrikwekkend wapen tuig. Huntjes (CDA) en Ruygrok (VVD) stelden van oordeel te zijn, dat dit duidelijk zaken op regeringsniveau zijn, waar je als plaatselijke overheid geen taak hebt. Net zo min (zo oor deelde Huntjes) als dat je je met het gehele defensiebeleid gaat bezig houden. Na de dwarsdiscussie bleek de motie slechts de steun te hebben van 'lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllilllllllllll Koffieconcert WARMOND In het Oude Raadhuis aan de Dorpsstraat in Warmond wordt zondag middag om half een een kof fieconcert gegeven. Opgetre den wordt door Jean Baptiste Koevoets die klassieke gitaar muziek speelt. iiiiiiiiiiiiiiitiiiimiiiiimimiiiiiiiiiitiiiiiiii drie van de raadsleden en haalde de eindstreep dan ook niet. De gemeenteraad besloot tot vaststelling van de Nota Maat schappelijke Dienstverlening Ter Aar en de daarmede ver band houdende wijziging van het Welzijnsplan. Dit houdt in, dat een lokale stichting „Zorg" in de toekomst de maatschap pelijke dienstverlening binnen de gemeente zal behartigen. J. van Harten liet een waar schuwend geluid horen met betrekking tot het huidige par ticuliere initiatief. Hij wees daarbij op de schakering in dienstverlening door regionale stichting „Aar- en Veen- streek". Voorzitter Verhoef maakte duidelijk, dat het hier om de eerste fase van decentralisatie van maatschappelijke dienst verlening gaat en voor wat be treft de regionale stichting al leen om het „algemeen maat schappelijke werk". Voor wat betreft de tweede fase - waar toe de gezinszorg behoort - worden nu geen uitspraken gedaan, zo zei hij. Daar wordt thans regionaal overleg over gevoerd en de resultaten daar van komen pas in veel later stadium aan de orde. Oude stijl op kunstijs Tegen de achtergrond van verlichte trapgevels zwier den In Oudhollandse kle derdracht gestoken dames gisteren In het centrum van Amsterdam over de nieuwe kunstijsbaan op het Leidseplein. Al naar gelang het tijdstip kan men de baan gratis dan wel te gen betaling betreden. Greenpeace in voorjaar '82 naar Siberië LONDEN Greenpeace, de internationale organisatie die strijdt voor de milieube scherming. gaat komende voorjaar met een schip naar de Russische Oostkust (Siberië) om te protesteren tegen de Russische kernproeven daar. Dat heeft Greenpeace gisteren bekendgemaakt. Ook zal Greenpeace ingaan op de Franse uitnodiging om een wetenschappelijke onderzoeks ploeg te sturen naar het Fran se atoomproefgebied, het atol Moeroeroa. De ploeg moet daar gaan bekijken in hoever re de Franse atoomproeven het milieu schaden. Auto-inbreker aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN De politie heeft een 19-jarige Alphenaar aangehouden, die in zeker negen auto's heeft in gebroken. De politie heeft een grote hoeveelheid buitgemaak te waar in beslag genomen. De Alphenaar sloeg zijn slag in niet of slecht afgesloten auto's. Voornamelijk deed hij dat in de Toussaintstraat ep in de Jongkindt Koninckstraat. De meeste inbraken werden twee weken gelegden gepleegd. De politie heeft cassetterecorders, autoradio's, gereedschap en enkele sleutelbossen terugge vonden. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politieke partijen hebben zoals verwacht in hun algemene beschouwingen veel kritiek geleverd op het finan ciële beleid van het college. PvdA en CDA verwijten het college dat pas na een half jaar werd gereageerd op de kritiek van de gemeenteraad ten aan zien van dat beleid. Het CDA spreekt er niettemin zijn be wondering over uit dat er toch nog een sluitende begroting uit de bus is gekomen. De Progressieve Combinatie Alphen/PPR is het felst in de kritiek. Het college wordt er van beschuldigd gegevens ach ter te houden zodat de raad geen goed inzicht krijgt in de financiële handel en wandel van de gemeente. Het niet verhogen van de onroerend goed-belasting wordt door de PCA beschouwd als een ver kiezingsstunt. De partij vreest dat daardoor extra verhogin gen in 1983 nodig zullen zijn. VVD, CDA en PCA betreuren het uitblijven van de onder wijsnota. De liberalen dringen aan op een vierde school voor voortgezet onderwijs in Al phen waarin het lager be roepsonderwijs zou kunnen worden geïntegreerd. Alle partijen hopen dat er spoedig een einde komt aan de verwarring over rijksweg 11. Alphen moet worden verlost van de verkeersoverlast. Het openbaar vervoer moet daarbij een belangrijke rol gaan spe len; meer buslijnen en betere treinverbindingen. De demo craten pleiten voor een dubbe le brug bij Leimuiden om het verkeer beter te laten door stromen. Eis van twintig jaar in proces-De Broglie PARIJS De openbare aan klager heeft gisteren in het proces naar aanleiding van de moord op prins Jean de Bro glie straffen geëist die varië ren van zes tot twintig jaar cel. De aanklager noemde de moord op het toenmalige par lementslid een gewone mis daad. De prins werd op 24 de cember 1976 op 55-jarige leef tijd in Parijs vermoord. Motief ervoor zou een zakelijke ruzie zijn geweest tussen de prins en een aantal louche zakenvrien den. Een van hen hoorde twintig iaar gevangenisstraf tegen zich eisen. Dezelfde eis was was er voor de corrupte politieofficier Guy Simone, die de moord zou hebben be raamd. Tegen de feitelijke moordenaar, Gerard Freche, eiste men zeven jaar. De veel geuite bewering dat hogere au toriteiten, waaronder oud-mi nister Poniatowski, stilzwij gend hadden ingestemd met de moordplannen werd niet bewezen geacht. RIJNSBURG Jongerenso- ciëteit „Het Kraayenest" krijgt binnenkort een eigen onder komen. De gemeenteraad stel de gisteravond hiervoor een krediet van 37.500 gulden be schikbaar. Tegenstemden de heren Ouds hoorn (RPF)en Van Egmond (GPV). Eerstgenoemde vond het krediet veel te hoog, voor al gezien de slechte financiële positie van de gemeente. De heer Van Egmond was tegen omdat hij niet wist of de socië teit ook op zondag open zal zijn. Wethouder Van der Meij stel de dat nog bekeken zal wor den of in de nieuwe huisves ting ook de discovereniging Go-go, kan worden onderge bracht. VN: 1982 jaar van sancties tegen Z.-Afrika NEW YORK De algemene vegadering van de Verenigde Naties heeft 1982 uitgeroepen tot het „internationale jaar voor het mobiliseren van sanc ties tegen Zuid-Afrika". Ver der is de Veiligheidsraad ge vraagd bindende maatregelen tegen Zuid-Afrika af te kondi gen. Een aantal westerse lan den, waaronder West-Duits- land, de VS en Israël, werd verweten met Zuid-Afrika sa men te werken op atoom-tech nisch gebied. Bende autodieven opgepakt BERGSCHENHOEK In verband met een omvangrijke autodiefstal heeft de politie woensdagavond in Bergschen- hoek vijf personen aangehou den. Dit is eerst gisteren be kend gemaakt. De vijf man nen werden gearresteerd in een loods, waar zes mercedes- sen stonden met een gezame- lijke waarde van vijf ton. eri r' ,D ANKARA De Turkse militaire machthebbers zijn van plan volgend jaar een referendum te houden over een nieuwe grond wet. Deze volksraadpleging zou een eerste stap moeten z»jn op weg naar het herstel van de democratie. In de westerse wereld is de kritiek op de Turkse leiders de afgelopen maanden sterk toegenomen, omdat zij meer dan een jaar na hun machtsoverna me nog niet de beloofde stappen op weg naar een herstel van de democratie hebben gezet. Verwacht wordt dat de Turkse militai ren nog zeker een jaar of drie aan de macht zullen blijven. Kritiek op beleid Sjelt LEIDERDORP -feu' vraag is of een stilt»1 jeugdwerk (Sjelter c~ een cursus bloemsc J voor huisvrouwen organiseren, terwij te weet dat er jonge ot i Leiderdorp rondlop geen eigen onder JjV hebben". Dit steld houder J. Bezemer tijdens de gisteravo* vi houden vergaderin nor de raadscommissif}cc leidsplanning, finjkul en belastingen. De commissie die de ja ningen 1979 en 1980 groting 1982 van de Jeugdwerk Leiderdo sprak, was het met de der eens, dat de financ sitie van de gemeen uitbreiding van de acti van Sjelter toeliet. In der van de wet specifi zijn is met ingang van gemeente vrij om de drage voor sociaal-c activiteiten te verdelen ook gevolgen hebbe Sjelter. De afweging ov viteiten vindt nu plaa werkgroep Socu-plani zich met de opstelling sociaal-cultureel plan i W gramma bezig houdt. De commissie vond mogelijk moest zijn heü ge saldo van Sjelter (oy 250.000.- en 1980 /2L. terug te dringen zor^511 continuïteit van bestaai V tiviteiten in gevaar te qtOl Door het aanbrengen i^sl aantal bezuinigingen i 0 Stichting Jeugdwerk 1 dorp over 1979 en 1980? drag van totaal /2e° moeten terug betalen. M, Nieuwe regelfli; voor gebruik iit methylbromiEri DEN HAAG Er korriK, nenkort nieuwe regelij®, het gebruik van het grri smettingsmiddel methy? s de. Het gaat om plastipi den die de verspreidiin het middel moeten team "den. Minister De Konij» c landbouw en visserij hl geantwoord op vragen |dli kamerlid Willems (PSI w rigens blijft het beleid ast richt om tot een definior< bruiksverbod te komerf '82. Tuinders mogen rsnl bromide momenteel allé brui ken als bijvoorbeekjrb stand tussen kassen eng' huis is gecontroleerd, ning erkende dat ei verleden processen zijn opgemaakt tegen 1 die onjuiste gegevens vl ten om het middel tocll gen gebruiken. Lancering AriarjP dag vertraagd KOUROU De vieM laatste proefvlucht vant ropese raket Ariane is f'' uitgesteld. De raket zalPP komende nacht, maar JnJ morgen om half drie 11° landse tijd worden gelal31 Het uitstel werd nodijl technische moeilijkhedf* ren ontdekt in de derf van de raket. Als de fn men groter blijken dfn dacht, zal de lancering worden uitgesteld tot vjl week donderdag. (Ja Paus leert Nederlands Paus Johannes Paulus II is momenteel bezig Ne derlands te leren. Dit blijkt uit de Franstalige weekeditie van de „Os- servatore Romano", het dagblad van het Vati- caan. Daarin wordt deze week de dagindeling van de paus be schreven door een Poolse priester, die redacteur van de „Osservatore" is. De paus pleegt telkens een nieuwe taal te leren. Hij doet dat in de middaguren, die hij ook be steedt aan meditatie en wat rust. Hij pleegt om half zes op te staan en om kwart voor elf 's avonds naar bed te gaan. De bij de Raad van Ker ken in Nederland aange sloten kerkgenootschap pen staan voor de derde en belangrijkste fase in het oecumenisch proces. Daarbij zal het vooral gaan om een nieuwe ge loofsgemeenschap van de kerken, waarbij het eigen kerkzijn in het geding komt. Dit zegt dr. H. A. M. Fiolet, secretaris van de Raad van Kerken over de oecumene na de kerkenconferentie. Naar zijn mening glijden de kerken wanneer het tegenwoordig op oecumenische beslissingen over de geloofsgemeenschap aankomt, steeds weer terug in hun oude structuren. De ver deeldheid blijft. Met als ge volg, dat de kerk verarmt en er geen enkele geloofsinspira tie meer vanuit gaat. Daarom is het volgens hem noodzake lijk te komen tot een oecume nische kerkstructuur en een oecumenische belijdenis. In het Nieuwe Testament ziet hij zowel aanzetten voor de hiërarchische structuur van de rooms-katholieke kerk als voor de synodale structuur van de reformatorische ker ken. Het probleem is, dat bei de die structuur exclusief hebben gemaakt. Om een plu riforme kerkstructuur moge lijk te maken zullen zij daar van af moeten stappen. Het zelfde geldt volgens hem voor de belijdenis, waarvan hij stelt, dat zowel Rome als de Reformatie de Schrift eeu wenlang hebben beleden met oogkleppen voor. Fiolet is ervan overtuigd, dat het in het proces tot eenwor ding van de kerken tot een doorbraak zal komen. De ker ken staan voor de grootste uitdaging na de Reformatie, want sindsdien zijn de rooms- katholieke en de reformatori sche kerken feitelijk alleen druk in de weer geweest met het bestrijden van elkaar. De kerken hebben nooit een ant woord gegeven op het bijbels humanisme, op de Verlich ting, niet op de Franse, Ame rikaanse en sociale revolutie en ook de beide wereldoorlo gen zijn aan de kerken voor bijgegaan. De kerken hebben altijd met het gezicht naar het verleden geleefd en met de rug naar de toekomst. Dr. Fiolet stelt, dat in 1968 de crisis voor de kerken echt duidelijk is gebleken. Nu staan de kerken voor de ge weldige uitdaging nieuwe ant woorden te geven aan een volledig geseculariseerde we reld. Hij meent, dat de crisis waarin de kerken verkeren bepalend zal zijn voor het nieuwe kerkzijn en is ervan overtuigd, dat ook de rooms- katholieke kerk daarbij be trokken zal zijn, alhoewel deze in het oecumenisch pro ces tot nu toe rapporten alleen maar kon aanvaarden als on verkort de r. k. leer werd aangehouden, liefst in de for muleringen van de r. k. kerk. Dr. Fiolet gelooft, dat de tra ditionele christelijke kerken en met name de r. k. wereld kerk in steeds heviger mate zullen worden geconfronteerd met het boemerangeffect van missie en zending, waarmee de christelijke kerken de wes terse vorm van kerkzijn heb ben geëxporteerd. De jonge kerken onttrokken zich na de dekolonisatie langzamerhand aan het scholastieke pakket, dat wij hen altijd hebben op gedrongen. In Azië brengen de christelij ke kerken ons in contact met wereldgodsdiensten als boeddhisme, hindoeïsme en islam. In Afrika zijn de onaf hankelijke christelijke kerken doende de Afrikaanse cultuur op een autochtone wijze te be leven en vanuit Zuid-Ameri- ka worden wij vanuit de ker ken geconfronteerd met de sociale dimensie van het heil van Christus. Dit alles raakt de christelijke kerken in de oude samenle ving en wijst ons erop hoe eenzijdig wij zijn geworden en hoe traditioneel. Het geloof, dat wij geëxporteerd hebben krijgen wij nu aangescherpt terug uit de derde wereld. Dit zet met name de rooms-ka tholieke kerk als wereldkerk zozeer onder druk, dat deze niet aan een vernieuwend kerkzijn zal kunnen ontko men. Aldus dr. Fiolet De Amerikaanse bis schoppenconferentie is geen voorstander van eenzijdige ontwapening. Slechts enkele bisschop pen zouden een dergelijk voorstel steunen. De voorzitter van de bis schoppenconferentie, John R. Roach, heeft dit gezegd in een interview met de „Minneapolis Star". De bisschoppen hebben op hun laatste vergadering ge sproken over de mogelijkheid van ontwapening door onder handelingen. Zij zijn van me ning, dat Amerika zijn defen sie niet kan opgeven als de Sovjet-Unie de bewapening opvoert. Mgr. Roach bestreedt de indruk, dat de r. k. kerk in Amerika na deze vergadering plotseling een vrcdeskerk zou zijn geworden. De bisschop pen zijn echter tot het inzicht gekomen, dat de onderhande lingen in een Impasse verke ren terwijl de wapenwedloop voortgaat. Daardoor hebben veel bisschoppen zich veel na drukkelijker, misschien wel profetischer, tegen de bewa- Hij kon nog niet zeggen wat de inhoud zou zijn van het herderlijk schrijven over oor log en vrede, dat volgend voorjaar verschijnt Hij sprak als zijn verwachting uit, dat daarin de kernwapens in Volgens het programma van de paus voor de tijd rond Kerstmis, dat in het Vaticaan is gepubliceerd, zal er dinsdag 22 december in de audiëntie zaal „Paulus VI" een bijeen komst zijn, waarbij de in Rome verblijvende kardina len, de Romeinse curie en de Vaticaanse employees de paus hun kerstwensen zullen over brengen. Verwacht wordt, dat Johannes Paulus II een terug blik zal geven over het kerke lijk jaar. De nachtmis met de paus begint donderdag 24 de cember om middernacht in de Sint-Pieter. In dezelfde basi liek is er eerste Kerstdag om half elf de pontificale mis, waarop direct aansluit (twaalf uur) de zegen „Urbi et Orbi" vanaf de loggia van de Sint- Pieter. Prof. dr. Peter Hünermann, directeur van het seminarie voor dogmatiek van de uni versiteit Münster is voorge dragen om Hans Küng op te volgen als hoogleraar dogma tiek aan de Eberhard-Karlsu- niversiteit te Tübingen. Aan Küng werd in 1979 door het Vaticaan de leerbevoegdheid ontnomen. Hünermann is priester van het bisdom Aken en is sinds 1971 hoogleraar dogmatiek te Münster. Het moderamen van de her vormde synode heeft in een brief aan de Zuidafrikaanse minister van politiezaken, Louis Le Grange, laten weten, dat het zich zorgen maakt over de golf van arrestaties in Zuid-Afrika. Het moderamen dringt onder meer aan op de onmiddellijke en onvoorwaar delijke vrijlating van alle po litieke gevangenen. Het doet daarbij een beroep op minis ter Le Grange om te verhin deren. dat Zuid-Afrika,l kend zou worden als staat waar de rechten val mens niet in tel zouden a Dr. Nico Smith, hoogléa zendingswetenschappen f» de universiteit van Stah bosch, heeft zich terugger ken als voorganger var 2 blanke Nederduits-Genl meerde Kerk in Zuid-Aff* Hij is volgens waarnemer' deze stap gedwongen do<£, leiding van de kerk. Sf had de kerk bij herhalinp schuldigd van steun aai?c apartheidsbewind. In aiip tus riep hij de weerstands de overheid op, toen hijUc openlijk keerde tegen d| dwongen verhuizing var zwarte bevolking te Nyf| Hij treedt toe tot de z«d Reformed Church in Afo een vroegere dochterkerk de NGK. I „De fundamenteel eth(\ eis van eerbied voor het 116 levert voldoende argumcf op voor de Nederlandse sieraad om zich achter* standpunt van het IKV ertc adviesrapport van Pax CljJ te scharen. Die eerbied u het leven splitst de raaq, op eerbied voor het leven de miljoenen armen en c drukten in de derde v en in onze werejd", schrijft de missieraad aaj bisschoppenconferentie, algemeen bestuur heeft zich vorig jaar al aij het adviesrapport van h Christi geschaard. Het j; zoek van de bisschoppeii ferentie om zich uit te ken over dit rapport wasj de raad aanleiding om nader in de problemen k vrede en kernontwapeniifc verdiepen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 14