Chemicaliëncentrum Industrieweg slaat te veel vaten op REGIO(JOUR)NAA) REGIOf J0UR1N A Al REGIO College Hazerswoude waarschuwt progressieve fracties Decentralisatie dienstverlening Ter Aar Wethouder wijst beschuldiging van de hand 11 Progressief Zoeterwoude wijst supermarkt af LEIDSE COURANT DONDERDAG 17 DECEMBER 1981 PAC HAZERSWOUDE Burge meester en wethouders van Hazerswoude zijn het oneens met de wijze waarop de raads fractie van de PvdA/PPR de algemene financiële toestand eö vooruitzichten in de on langs gehouden algemene be schouwing over de gemeente lijke begrotingen 1982 inter preteert. Het college laat tegen deze visie „een ernstige waar schuwing horen". De oppositie zou, volgens B. en W.. van mening zijn dat „het allemaal nogal meevalt en dat de zaken door ons college zwarter worden voorgesteld dan het in werkelijkheid is". Het college: „Wij betreuren het dat u onze visie op dat punt in twijfel trekt zonder uw mening duidelijk en dege lijk te onderbouwen", deelt het college de linkse groepe ring in de raad mee. Het voorlezen van de algeme ne beschouwingen is een nut teloze tijdsverspilling. De VVD-fractie bracht dit tijdens de eind november gehouden raadsvergadering naar voren. B. en W. zijn het eens met deze uitspraak van de libera len. Het college: „Wij zullen ons dus ook dit jaar niet aan deze leesbeurt te buiten gaan". De algemene raad van het In- ter Gemeentelijk Overleg Or gaan (IGOR) zou er", aldus B. en W., „goed aan doen zijn ei gen bestaansrecht in een nota ter discussie te stellen." In de gemeenteraad van Hazerswou de overheerst een algemene twijfel aan de noodzaak en het nut van dit orgaan, gewogen tegen de achtergrond van de mogelijkheden van deze tijd. De situatie met betrekking tot de bestuurlijke reorganisatie munt nog steeds uit door on duidelijkheid. B. en W.: „Wat in het denken van dit moment duidelijk is geworden, is het feit dat daarin weinig of geen plaats wordt ingeruimd voor instellingen als hét IGOR." Financiële ruimte in begroting Woubrugge tyOUBRUGGE In deze ge meente worden vanavond de algemene beschouwingen voortgezet. Tevens is de her- stratmg van de Comriekade net belangrijkste onderwerp. De raadsvergadering begint om 16.00 uur. liet antwoord van B en W op de algemene beschouwingen beslaat maar liefst twaalf kan tjes, maar bevat weinig gieuws. Interessant is nog wel bet financiële gedeelte. Op aandrang van de VVD, die ge constateerd had, dat de begro ting eigenlijk niet sluitend was. is men driftig aan het re kenen geslagen. Enkele posten in de begroting worden her zien. In totaal komt men tot een kleine investeringsruimte van 236 duizend gulden en dat klinkt toch beter dan een te kort. Op het bureau algemene zaken van de sekretarie is op dit mo ment sprake van een flinke achterstand in het werk. Het yertrek van de chef algemene zaken een maand geleden kan daarvan toch niet de oorzaak iijn. Per 1 maart hoopt men een nieuwe ambtenaar te be noemen. Aan het eind van 1982 wil men bezien of de be zetting van de afdeling vol doende ïs. Het ziet er dus naar Bit, dat de Woubruggenaren op dit punt nog wel even op de afhandeling van hun zaken- kunnen wachten. Voor de af deling welzijn ligt de zaak al niet veel beter, omdat de werkzaamheden op sociale za ken ten koste gaan van eerder genoemde afdeling. Een flinke tegenvaller vormt de restauratie van de toren van de uit 1653 stammende hervormde kerk. Bij het her stellen van de dakbedekking werd geconstateerd, dat de constructie deerlijk verrot was. De districtinspecteur van Monumentenzorg kwam er aan te pas. Na een gedetail-t leerde inspectie is men tot de conclusie gekomen, dat de her- stelkosten wel op drie ton ko men. Bij de ramingen is men ervan uitgegaan, dat het dak van de kerk nog in redelijke staat was. Barkeeper verwijderd ALPHEN AAN DEN RIJN- /DEN HAAG Een 24-jarige barkeeper uit Alphen aan den Rijn is door de Haagse politie rechter veroordeeld tot 150 gulden boete inzake lokaalvre debreuk. Verdachte was door de eigenaar van een café, waar hij vroeger werkte op hard handige manier op straat ge zet. De cafébaas had de barkeeper ontslagen na een meningsver schil. Niettemin kwam de Alp- henaar nu en dan een biertje drinken in de zaak van zijn vroegere werkgever, hetgeen door laatstgenoemde niet op prijs werd gesteld. Dit gaf hij dan ook te kennen, waarop de Alphense barkeeper met geweld uit de zaak werd ver wijderd. Hierbij vielen rake klappen, waardoor de barkee per in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Zijn verdedigster wees erop dat verdachte door de mishan deling al genoeg is gestraft. De officier van justitie wilde hier wel rekening mee houden en eiste een boete van 250 gulden. De politierechter deed hier nog eens 100 gulden van af. ZOETERWOUDE De Handelmaatschappij Vos en Co, een chemicaliën centrum aan de Industrie weg 1&-20 in Zoeterwoude mag niet meer dan 1000 vaten met chemicaliën op geslagen hebben liggen, dat is bepaald in de hin derwetvergunning die door de gemeente Zoeter woude is verleend. Aan gezien het bedrijf momen teel door ruimtegebrek 2000 a 3000 vaten heeft opgeslagen aan de Indu strieweg is het Zoeter- woudse college van plan een procedure in gang te zetten waarbij het bedrijf een dwangsom van 5000 gulden per dag moet beta len zolang er te veel vaten op het terrein aanwezig zijn. De firma Vos en Co is al enige tijd op zoek naar een ruimer bemeten industrieterrein en wil zo spoedig mogelijk ver huizen. Die ruimte is gevon den in Alphen aan den Rijn, waar naartoe binnen een jaar kan worden verhuisd. De ge meente Zoeterwoude is echter niet van plan gedurende de tussenliggende maanden de overtreding van de hinderwet te gedogen. In de vaten bevin den zich organische koolwa terstoffen. Van een echt ge vaarlijke situatie is overigens geen sprake. De handelsmaat schappij meent echter wel recht te hebben op enig uitstel tot de verhuizing en heeft be roep aangetekend bij de Raad van State. Omdat de behande ling van een beroep jaren kan vergen is ook een verzoek tot schorsing ingediend van het dwangsombesluit van het Zoe- terwoudse college, een verzoek dat vandaag werd behandeld bij de Raad van State. De Raad van State zal naar wordt ver wacht op zeer korte termijn een uitspraak doen naar aan leiding van het schorsingsver- zoek. Het terrein aan de Industrieweg ligt 'volgestouwd' met vaten organische koolwaterstoffen. TERAAR De decentralisa tie van de maatschappelijke dienstverlening per 1 januari vormt voor de gemeente Ter Aar aanleiding om een gewij zigde opzet van deze dienst verleningssector voor te staan. Daartoe zal de gemeenteraad zich vanavond moeten uitspre ken over een „Nota maat schappelijke dienstverlening Ter Aar", die door de sectie Zorg van de Welzijnsraad is samengesteld en aangeboden. Essentie van de nota is het op richten van een plaatselijke stichting „Zorg", die met in gang van 1985 gesubsidieerd zal worden om de maatschap pelijke dienstverlening in Ter Aar te gaan verzorgen. Tegen, de nota is een bezwaarschrift ingediend door de stichting „Aar- en Veenstreek" die thans de maatschappelijke dienstverlening regionaal ver zorgt. In hun commentaar op de Nota zeggen burgemeester en wethouders dat - nu per 1 ja nuari 1982 de maatschappelij ke dienstverlening van rijk naar gemeenten wordt gede centraliseerd - het van belang is vast te stellen hoe de organi satie van de maatschappelijke dienstverlening in de jaren tachtig in de gemeente gestalte dient te krijgen. Men meent, dat dan stil moet worden ge staan bij de beroepsmatige dienstverlening, m^ar even zeer de aandacht moet krijgen het vrijwilligerswerk in deze sector. Vooral ~de vraag hoe het vrijwilligerswerk te ver strekken door het aansluiting te geven op bestaande facilitei ten, staat daarbij centraal. Het vanavond door de raad te for muleren beleid zal uitgangs punt gaan worden voor de subsidiëring van de maat schappelijke dienstverlening in de komende jaren. De basis voor dit beleid wordt gegeven in de door de sectie Zorg van de Welzijnsraad van Ter Aar daartoe opgestelde Nota. Deze is tot stand geko men o.a. na overleg met mede werkers van de stichting „Aar- en Veenstreek", het houden van een inspraak bijeenkomst en officiële tervi- sielegging met de mogelijkheid van het indienen van be zwaarschriften. IN ZAKE UITSTEL ASFALTERING OMLEIDINGSWEG ZOETERWOUDE Mevrouw Kolff (Progressief Zoeterwoude) bracht gisteravond tijdens de raadsvergadering het uitstel van de asfaltering van de Detmersweg, de toekomstige omleidings- weg. aan de orde. Zij verweet wethouder Van der Heijden dat hij de raad met een kluitje in het riet had gestuurd door te stel len dat in de wintertijd niet kan worden geasfalteerd. Dat deze mededeling onjuist moest zijn, werd het progressieve éaadslid duidelijk toen enkele weken geleden werd gestart met het asfalteren van de Europaweg ter hoogte van de afrit van rijksweg 4. „Waarom kan het dan niet op de omleidingsweg zo dat de Miening eindelijk verlost wordt van het toenemende ver keer", aldus mevrouw Kolff. De heer A. van der Heijden, wethouder van openbare werke- n:„Ik ben bij mijn informatieverstrekking uitgegaan van het geen de provinciale overheid heeft medegedeeld". Burgemeester A. Houdijk voegde er nog aan toe dat niet alleen de asfalterings- werkzaamheden hebben geleid tot het niet vroegtijdig openstel len van een gedeelte van de weg. Ook technische- en verkeer- saspekten hebben daarbij e^j rol gespeeld. i& Werkloosheid in regio Alphen weer gestegen ALPHEN AAN DEN RIJN Het aantal werklo zen in de Alphense regio is de afgelopen maand wederom gestegen. Het aantal mannen zonder werk steeg met 146 tot 1267. De werkloosheid on der vrouwen nam ook iets toe. Een en ander blijkt uit cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau Al phen aan den Rijn. Van het totaal aantal werkloze mannen zijn 98 jonger dan 19 jaar. De werkloosheid onder mannen nam in vrijwel alle beroepsgroepen toe. De grootste stijging deed zich voor in de bouwsector 64) en onder chauffeurs 22). Het aantal werkloze vrouwen liep in november op naar 537, acht meer dan in oktober. De helft van het aantal werk loze vrouwen zoekt in baan in de administratieve-, onder wijs- of sociaal-geneeskundige sector. Honderdtien van alle bij het arbeidsbureau ingeschreven vrouwen zonder baan zijn jonger dan 19 jaar. Het aantal vacatures liep in november van 134 naar 92. Van deze beschikbare banen zijn er 26. bestemd voor jeug digen tot 19 jaar. Sluipverkeer Rhynenburch aan banden HAZERSWOUDE Burge meester en wethouders van Hazerswoude onderschrijven niet de gedachtengang van het wijkcomité Rhynenburch om de wijk Rhynenburch in drie deelgebieden in te delen en dat elk deel zijn eigen ontslui ting wat het verkeer betreft moet hebben. De Da Costasingel en de Pot gieterlaan zijn de ontsluitings wegen van de wijk, vinden B en W. De ontsluiting van Zon neveld, ten oosten van Rhy nenburch, virtdt in principe plaats door middel van een nieuw aan te leggen weg die op de Rijndijk uitkomt. Het college: „Er zullen moge lijkheden moeten zijn en blij ven om vanuit Zonneveld naar Rhynenburch en omge keerd te kunnen gaan Dat kan dus inhouden dat de toe komstige bewoners van Zon neveld via Rhynenburch de wijk verlaten". Bewonerskandidaten in ledenraad gekozen ALPHEN AAN DEN RIJN - De verkiezing van de vier nieuwe leden in de ledenraad van de woningbouwvereniging Alphen aan den Rijn (WVA) is gisteren in gebouw Nabij voor de huurders naar wens verlo pen. De kandidaten die name lijk door de gezamenlijke be wonerscommissies waren voorgedragen, de heren J. Na- ber uit Oud-Alphen. H. Koe man uit de wijk Ridderveld, H. J. Aartman uit Aarlander- veen en P. Smits als niet- huurder. werden met grote meerderheid van stemmen ge kozen. Van de 121 geldig uitgebrachte stemmen behaalden de twee door de WVA herkiesbaar ge stelde kandidaten, de heren H. van der Linden uit Oud-Al- phen en J. D. Lukaart uit Rid derveld. die beiden reeds tweemaal drie jaar deel uit maakten van de ledenraad, respektievelijk 27 en 23 stem men. De heer P. Stapper die op eigen initiatief als niet- huurder aan de verkiezing deelnam, kreeg 46 stemmen tegenover P. Smits. 75. In de uit 14 leden bestaande ledenraad zitten nu dus tien leden die direkt door de huur ders zijn voorgedragen en ge kozen. Deze verkiezing was voor de huurders zeer belangrijk, om dat de ledenraad invloed kan uitoefenen op het beleid van de vereniging. De huurders willen een beleid, waarin de huurder centraal staat. Boven dien kunnen de huurders dan „indirekt" hun eigen agenda punten in de besprekingen krijgen. De WVA, die zo'n 6000 woningen in Alphen aan den Rijn, Zwammerdam en Aarlanderveen onder haar be heer heeft, had tot vorig jaar altijd zelf mensen kandidaat gesteld voor de ledenraad. ng Kerstloterij JE Morgenavond wordt in de Zilk de trekking verri V van de jaarlijkse kerstloterij van de voetbalafdel ig van 'Van Nispen'. Om acht uur worden de lootjes trokken in de grote kantine aan de Sportlaan. JVa Iet trekking wordt de avond voortgezet met kienen, van Avontuur en het traditionele 'linnenkienen'. d Kerstkienen jjn De Lisserbroekse carnavalsvereniging De Ram pes tam) 'a* houdt morgen kerstkienen in De Meerkoet. Van half ze er tot acht uur komt de jeugd aan bod en daarna mogen e ouderen gaan kienen. Er is een prijzenpakket met een U le waarde van 1.500 gulden. Degenen, die voor negen n aanwezig zijn is er een verrasing in de vorm van een gt :s kien en in dat spelletje zijn er dertig kippen te verdeh lit nci Klaverjassen j"1 Gemeenschapscentrum De Poel in Lisse heeft weer klaverjasavond op het programma staan. Morg avond is iedereen vanaf tien uur van harte wel kon] het Poelhuys. In de pauze wordt een verloting geh ,f den. £I Oud papier >d In De Zilk wordt zaterdag weer oud papier opgehaald :er bate van alle jeugdverenigingen in het kerkdorp. Va ar half tien 's morgens trekt de ophaaldienst langs de deui el Iedereen die oud papier heeft, wordt verzocht dat ste ai gebundeld of in een plastic zak klaar te zetten. te Ouders gehandicapten De Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandit ten houdt morgen een bijeenkomst in het parochieh in Voorhout. De bijeenkomst begint om acht uur. Voorhoutse toneelvereniging Cultuur Verheft zal d, het toneelstuk Toffe Tony opvoeren. Kippen verloting Leden van de Langeraarse Scouting club Welverzo zul zaterdag en zondag langs de deuren trekken om lotei verkopen. Te verloten zijn in totaal 350 kippen De pnj worden nog dezelfde dag thuis bezorgd De opbrengst i de verloting zal worden gebruikt voor de aanschaf van I vak- en kampeermateriaal Kerstbingo In gebouw De Ontmoeting in Sassenheim wordt za dag een kerstbingo gehouden. De speeltuin verenig) Bijdorp heeft de organisatie in handen. Iedereen vanaf half negen 's avonds welkom. g Fietsenkijhdag 1 Tientallen fietsen in Noord wijk zijn hun eigenaar of Vi naresse kwijt. Zij staan sinds enkele dagen, weken maanden op het politiebureau aan de Oude Zeeweg wachten om hun eigenaar. Iedere Noordwijker, die zijl haar vervoermiddel kwijt is, wordt daarom verzócht za dag tussen elf en drie uur een kijkje te komen nemei het politiebureau. e: Duiven rl' tOI Postduivenvereniging De Blauwband in Lisse orp!-' seert zaterdag haar jaarlijkse duivententooosteilirf Dat gebeurt in de zaal van het Taveerne aan de 1 gendwarsstraat De tentoonsteling is geopend van tot vier uur. Oliebollen De Katwijkse zeeverkenners houden zaterdag voor tiende keer een oliebollenactie door langs de deuren gaan en de baksel te koop aan te bieden. Vanaf negen 's morgen gaan de zeeverkenners en welpen op pad om 27.000 oliebollen te verkopen. Men hoopt 7.000 gulden oy halen. Boutavond Het clubhuis van de voetbalvereniging Woubruy vormt zaterdag het decor van de traditionele bo avond. De wildverloting begint om acht uur. De hoe prijs is een varken. ZOETERWOUDE De fractie van Progressief Zoeterwo het beslist niet eens met de komst van een grote supermarS de Dorpsstraat. Dat bleek gisteravond tijdens de vergad van de gemeenteraad. De progressieven vrezen de grootscl heid die met een supermarkt van 470 m2 binnen de dorps zen wordt gehaald. VVD-woordvoerder P. Kremer wilde waarden stellen aan het assortiment. „Produkten zoals brood, vers vlees en mogelijk nog meer van dergelijke art! moeten feitelijk niet verkocht gaan worden" aldus het lib raadslid. Overigens, zo betoogde burgemeester A. Houdij" het niet mogelijk zijn een detaillering aan te brengen ten zien van het assortiment. Burgemeester Houdijk: „Bij de vaststelling van het be mingsplan is de bouw eigenlijk al mogelijk gemaakt. Het tl is eigendom van de Spar en de Wet op de Ruimtelijke Ord biedt niet de macht aan het gemeentebestuur nadere voor den te stellen aan het assortiment. We moeten niet vergete de huidige twee supermarkten een totale oppervlakte he van 445 m2. Deze twee zullen hun bestemming als zodanig liezen. Daarbij komt dat een goede supermarkt ook voor d dere winkeliers gunstige gevolgen kan hebben". De fraktii Progressief Zoeterwoude vergeleek .de toekomstige, situati het buurtschap Stompwijk. Mevrouw Kolff: „In Stompwijk ben alle winkeliers aanvankelijk te lijden gehad van de 1 van een supermarkt. De kleine winkelier werd de dupe va gigant". CDA-man Jac. van der Geest vond de vergelijkin| Stompwijk mank gaan. „Dat gevaar kennen wij niet. In twee supermarkten worden feitelijk samengevoegd tot overschrijding van de bebouwingingsdichtheid waar het feitelijk om gaat is slechts gering en zeker niet ernstig a letten op de voordelen nu de rooilijn drie meter naar achtei verplaatst" aldus de christen democraat. Bibliotheek in kelder gemeentehuis Hazerswoude HAZERSWOUDE Het is best mogelijk dat een door de- raadsfractie gelanceerd idee de uitbreiding van hét gemi huis aan de Hazerswoudse Rijndijk gerealiseerd zal worde liberalen hadden voorgesteld om het gemeentehuis uit te den in combinatie met de verwezenlijking van een bibliot voorziening in de kelder. Burgemeester en wethouders hebben de VVD-ers intussen gedeeld dat zij van plan zijn over het voorstel met deskuil overleg te willen plegen. Daarna hopen ze op zeer korte te de gemeenteraad een afgerond voorstel te kunnen doen. Het voorstel, dat door een werkgroep is uitgewerkt, voorz een wijziging van de kelderverdieping van de geplande bouw. Er kan hierin worden verwezenlijkt een openbare b theek, die zal kunnen voldoen aan alle door het rijk gei eisen. Er is in die kelder ook ruimte voor een invalidentoii voor een lift, zodat alle verdiepingen van de nieuwbouw invaliden bereikbaar wordeifr

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4