Indola geïnteresseerd in Adler- fabrieken f\J PO SL wil eigen accommodatie rakers peren jctie bij COSMETICACONCERN WIL WEG UIT RUSWIJK ,Geen gasprijsverhoging zonder prijscompensatie „De Baron" verlaat politie MEENTE MOET OPLOSSING BIEDEN Bewoners tegen „ijsbaan" Groenoord Veel vaart in Lesko-concert KD LEIDSE COURANT DONDERDAG 17 DECEMBER 1981 PAGINA 3 EN Indola Cos- Nederland bv met ingen in Rijswijk, iurg, Leidschendam en Haag heeft inte- jn de leegstaande fa- ihallen van Adler Rooseveltstraal. De e van Indola, pro- van haarverzor- rtikelen en inte- van kapsalons, gesprekken gevoerd Ie gemeente Leiden jen eventuele komst Leiden. Bovendien zij de fabriekshallen tigd. Mocht de van Indola naar i doorgaan, dan ko- ;r in Leiden 200 ar- ilaatsen bij. De is wel of de Leidse veel wijzer zul-' rorden van Indola, de afstand Rijs- £iden niet onover- lijkt voor de [e werknemers van is al anderhalf jaar op aar een lokatie om de llende vestigingen te treren. Zo heeft de di- fabriekshallen bekeken orburg. Leidschendam }rkrade. Na de sluiting Adler-schrijfmachine- heeft Indola zich ook iden gemeld. Indola naar concentratie van iige vestigingen, die zijn i:id over de Haagse re- hoofdvestiging staat in k aan de Geestbrugka- in het Westeinde in ïrg bevindt zich de Cos- Productie Maatschappij in Leidschendam staat magazijn, terwijl er in een servicedienst is. directeur Slotboom b dola is het nog helemaal i ker dat een verhuizing 11 .eiden inderdaad door- jeiden is één van de lo- i die we bekeken hebben is nog niets beslist. De temingsraad is nog niet hoogte gebracht en ook ad van Commissarissen ran niets. We kijken al- laar om ons heen en ren ons en zijn ook nog het stadium van onder ingen." Indola heeft vakbonden tot dusver de hoogte gesteld. De De Adler-fabriek aan de Rooseveltstraat De Indola-fabriek in Rijswijk. eigenaar v.an de fabriekshallen van Alder en van de grond is Royal Mcbee, een werkmaat schappij van het Amerikaanse bedrijf Litton. Litton was eige naar van Aider, voordat Aider door Volkswagen werd over genomen. Indola is.een bedrijf dat niet altijd zonder problemen heeft gefunctioneerd. Eind mei 1971 is een gebouw van Indola in Rijswijk in brand gevlogen. Dit gebouw, aan de Sir Win ston Churchilllaan, was eigen dom van de Industriële On derneming Braskamp, een toe leveringsbedrijf van Indola. De brand richtte voor enkele miljoenen schade aan. Een an der (emballage)gebouw aan de Nijverheidsstraat is ook in brand gevlogen. In 1975 noem de de toenmalige brandweer commandant van Voorburg, J. van den Broek, het gebouw van Indola (oorspronkelijk „Indoheem") daar brandge vaarlijk. Het bedrijf aan het Westeinde had toen uitbrei dingsplannen in Voorburg. „De fabriek, die bestaat uit een aantal gebouwtjes, is nooit brandveilig geweest", zei de brandweerman. De Voorburg- se politie heeft tegen Indola Cosmetics BV. in augustus 1975 proces-verbaal opge maakt wegen het onzorgvuldig opslaan van jerrycans met zeer giftige inhoud. Een Voorburgs raadslid had hierover eerder klachten ingediend. De jerry cans met „thioglycolzuur" la gen voor iedereen binnen handbereik. De NV. Industri ële Onderneming Braskamp, een onderdeel van Indola (de fabriek werd ook wel ventila- torenfabriek genoemd) in de Plaspoelpolder is in mei 1972 door de moeilijke financiële si tuatie (vanwege onder meer teruglopende omzet met als gevolg flinke verliezen) geslo ten, waardoor 400 mensen op straat kwamen te staan. LLEGE VAN BEHEER RUNLAND: DEN Het college eheer van het ener- drijf Rijnland nt, dat de gasprijs per ïli alleen maar ver- )gd mag worden, als r een prijscompensatie r de consument tegen- staat. Dit standpunt is vandaag door de voor zitter van het college, wethouder J. Fase, op een vergadering van de Ne derlandse gasexploitanten (VEGIN) in Utrecht, naar voren gebracht. Aan de prijsverhoging die op 1 ja nuari ingaat, zal niet meer getornd worden. Mevrouw Fase heeft van het college van beheer de op dracht gekregen alle voorstel len die overeenkomen met het EBR-standpunt, te onder steunen. Het college is het niet eens met de protestactie, zoals die gevoerd wordt door het energiebedrijf Zaan streek-Waterland. Dit bedrijf incasseert wel de verhoging van de burgers maar betaalt deze niet aan de leverancier, de Gasunie. Het ingenomen standpunt van het EBR komt overeen met de wens van de Leidse gemeen teraad. Maandag is er in de raad een uitgebreid debat over deze aangelegenheid ge voerd. Wanneer de overheid niet akkoord gaat met een prijscompensatie, dan vindt het EBR dat de verhoging af gewezen moet worden. Zon dermeer elke prijsverhoging afwijzen is volgens mevrouw Fase weinig zinvol: „De mi nister beslist na overleg met de Gasunie en de VEGIN over de verhoging. Alleen de VEGIN heeft twijfels over de verhoging. Het zou ongeloof waardig overkomen en de on derhandelingen verzieken, wanneer de VEGIN elke ver hoging zondermeer af zou wijzen. Dat zou eerder de kans vergroten dat de verho ging doorgevoerd wordt, want de minister heeft uiteindelijk het laatste woord". )EN/AMSTERDAM De krakers van de nieuw- van projectontwikkelaar Westland-Utrecht j!j?0) aan de Weddesteeg hebben vanmiddag de hal «de hoofdvestiging van het bedrijf in Amsterdam h »ndig bezet. De krakers eisten aansluiting van ii elektriciteit in de nieuwbouw aan de Weddes- PO-panden werden vorige maand gekraakt Omdat gelijk was hoelang de nieuwbouw al leeg stond, besloot de Riiet tot ontruiming over te gaan. De WUPO opende ver- Vs de onderhandelingen met de advocaat van de krakers. onderhandelingen lopen nog steeds. De WUPO stuurde het Energie Bedrijf Rijnland) een brief waarin het EBR werd a eten het gas en de electriciteit aan te sluiten. De krakers '1 Öor de lage temparaturen van de laatste weken niet erg lf tig met deze actie van de WUPO. Een brief aan de 0, waarin om terugdraaien van deze maatregel werd ge- z i, is nog steeds niet door de WUPO beantwoord. n Ifistreeks twee uur stapten ongeveer twintig krakers en fthisanten de hal van de WUPO aan de Weteringschans Onder meer met spandoeken maakten zij hun eisen De heer D. van Booren, hoofd agent van politie en in de wan deling „de Baron" genaamd, is gisteren koninklijk onderschei den. Burgemeester C.H. Goe- koop speldde hem de e re-me daille in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op de borst. De heer Van Booren, naar verluidt de meest gedis tingeerde figuur binnen het Leidse korps, gaat met pen sioen. De receptie, die gisteren volgde op de vele sprekers. werd zeer druk bezocht. De heer Van Booren Is bepaald niet voor een kleintje vervaard. Ten eerste, omdat Iedereen al tijd bij hem terecht kon en hij zeer hulpvaardig was, maar ook aangezien de hoofdagent de „vijfde dan" in de vecht sport jiu-jitsu op zak heeft, in die sport was hij aanvankelijk leraar. In 1945 trad „De Ba ron" In dienst bij de Leidse po litie. In 1954 werd hij benoemd tot hoofdagent. Na een aantal Jaren bij de algemene dienst gewerkt te hebben, verkaste hij in 1953 naar de toenmalige afdeling verkeer. Vanaf '72 tot heden was de scheldende poli tieambtenaar chef van het bu reau bijzondere verkeerswet- geving. Hij heeft zich onder meer sterk bezig gehouden met de Leidse taxiverordening. De heer Van Booren had voor al een adviserende en toezicht houdende taak en ging „altijd weloverwogen" te werk. "ÉN De SSL ll iting Surinamers Lei- ei en de stichting 1' hbuurt gaan bij wet- "ier H. van Dam om u eigen accommodatie ■h voor de SSL. Tot een eigen onderko- voor de SSL is ge vonden, mag de SSL ge bruik blijven maken van „Op Eigen Wieken", het cIud- en buurthuis van Slaaghbuurt in de Meren- wijk. Dit is de uitkomst van een ge sprek dat vertegenwoordigers van de SSL en de stichting Slaaghbuurt gisteravond had den. In het gesprek werd een oplossing gezocht voor het conflict tussen de SSL en Slaaghbuurt Slaaghbuurt had de leden van SSL de toegang tot het clubhuis ontzegd, om dat de SSL zich niet aan de af spraken zou houden. Zo zou SSL te lang in het clubhuis blijven en van meer ruimten in „Op Eigen Wieken" gebruik maken dan het rooster meldt. Het gesprek van gisteravond begon stroef, maar eindigde „in een goede sfeer". SSL en Slaaghbuurt waren het er over eens, dat er in Leiden in het algemeen en in de Merenwijk in het bijzonder nauwelijks of geen voorzieningen zijn voor culturele minderheden. SSL en Slaaghbuurt vinden, dat al-. leen de gemeente voor deze problemen een oplossing kan bieden. Om het de SSL niet nog moeilijker te maken heeft Slaaghbuurt SSL aangeboden van „Op Eigen Wieken" ge bruik te blijven maken. Uit breiding van het aantal uren, waar de SSL om heeft ge vraagd, acht het bestuur van Slaaghbuurt niet haalbaar. LEIDEN De leiding van buurthuis Groenoord, die een ijsbaan wilde aanleggen, wer den gisteravond door buurtbe woners tegengehouden. De be woners vrezen wateroverlast, als de dooi eenmaal is ingetre den. De welzijnswerkers van het buurthuis waren bezig om het braakliggende terrein nabij het buurthuis onder water te laten lopen. Dit gebeurde, na dat met de brandweer overleg was gevoerd. De bewoners waarschuwden gisteravond omstreeks tien uur de politie. De ijsmakende activiteiten werden in overleg stopgezet Beide partijen stappen van daag naar het Stadhuis om daar te bekijken in hoeverre het maken van een ijsbaan ge oorloofd is. Mr. Gründemann koninklijk onderscheiden DEN HAAG/LEIDEN Mr. G.W.M. Gründemann is vanmiddag benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. De ko ninklijke onderscheiding werd hem in Den Haag uitgereikt door de secreta ris-generaal van het mi nisterie van Landbouw mr. J.P. van Zutphen. De onderscheiding werd uitge reikt vanwege zijn 40-jarig ju bileum en afscheid van het Produktschap voor Vis en Vi- sprodukten. De heer Gründe mann woont in Leiden. Hij is hier zeer actief in de onder wijswereld. Koopavonden De triakels la de Leidse biaaenstad Tullen op de dagen rondom Kerstmis op de volgende avonden geopend zijn: maandag 21, dinsdag 22 en woensdag 23 december. Donderdag 24 en donderdag 31 december zullen de win kels om vijf uur sluiten. Big Band Loek Dikker's Waterland Big Band treedt zaterdagavond 19 december op in jazzzolder Hot House aan de Breestraat. Het concert begint om tien uur. Het is het enige concert van de zestien man tellende formatie dat dit jaar in Zuid- Holland wordt gegeven. De big band, opgericht in 1974, leidt een succesvol bestaan. Men heeft twee langspeelpla ten op de markt gebracht Voor beide platen bestaat veel belangstelling. Kerstviering (1) In de Herensingelkerk wordt zondag 20 december weer de jaarlijkse kerstviering gehouden. Het motto is dit keer „Wij komen tezamen". Medewerking wordt ver leend door de koren Noorderlichtonder leiding van mevrouw P. Terhorst, „De Kooi" onder leiding van me vrouw Kemner en het koor en de band van „De Sleu tels" onder leiding van de heer Ron de Wolf. Soliste is mevrouw R. Silvester, aan het orgel zit Huub de Vriend. In de kerk is ook een fraaie kerststal, naar een ontwerp van de heer A. van der Meijden, te bezichti gen. De kerstviering begint om elf uur. Kerstviering (2) Werkgemeenschap De Ratel houdt zondagmiddag om drie uur in het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk een kerstviering. Aan de viering werken mee het zangkoor van het Volkshuis en een muziekgroepje. Voorts wordt het kerstspel „Kerst op het Wad" ten tonele gevoerd. Voor za terdag 9 januari heeft de werkgemeenschap een nieuw jaarsbijeenkomst op de agenda staan. In het Volkshuis be gint de bijeenkomst om zes uur. Er wordt een broodmaal tijd geserveerd en Thomasvaer en Pieternel zorgen voor een terugblik. Voor inlichtingen en toegangsbewijzen: tel. 720084. Drakenburgh Burgemeester C. Goekoop opent vrijdagmiddag om half twee de nieuwe vestiging van machinefabriek Drakenburgh. De fabriek verhuisde een aantal maan den geleden van de Sumatrastraat naar het industrie terrein in De Waard aan de Admiraal Banckert Het bedrijf heeft niet slecht gedraaid gedurende de periode van verhuizen. Boven verwachting groeide het perso neelsbestand van 30 naar 50 man. Quando Quango In het Leids Vrijetijdscentrum speelt zaterdagavond de Rotterdamse groep Quando Quango. Twee heren en één dame spelen met behulp van een saxofoon en een op een ritmebox gelijkend drumstel swingende elektronische funkjazz die enige gelijkenis vertoont met muziek van Ja mes White en Pere Ubu. De aanvang is negen uur 's avonds en de toegang bedraagt vijf gulden. Fay Lovsky is haar stem kwijt en daarom kan het voor vrijdag aangekon digde concert in het Leids Vrijetijdsscentrum niet door gaan. De plaats van Fay zal ingenomen worden door de Amsterdamse groep Intensive Care, een tweemansformatie die muziek van de Stones verweven met behoorlijke vleug new wave. Peter IJperaar (gitaar en zang) en Michael Jan sen (bas, zang en bandrecorder) spelen alleen eigen num mers. De toegang voor dit concert bedraagt 5.50 guldèn (le den 4 gulden) en de zaal gaat open om negen uur. In het theehuis treedt vrijdag de groep Me and my Uncle op. LEIDEN Wat Lesko (Het Leidse Studenten Kamer orkest voor muziek uit de 20e eeuw) brengt, is voor Leiden enig in zijn soort. Helaas, want het gematigd moderne programma, dat zij gisteren in het Lak uit voerde, toonde een variëteit aan hoogwaardige en hu moristische muzikaliteit Een gedisciplineerde aanpak zorgde voor een gloedvol le, alleszins aantrekkelijke weergave. De Ricercare van Bach vormde zeker als begin een zware opga ve. De bewerking door Webern heeft de diverse stemmen in segmenten verdeeld, die steeds door andere instrumenten wor den overgenomen. Lesko liet wel niet de vereiste scherp omlijn de toon en maximale aansluiting horen, maar leverde deson danks een samenhangend en acceptabel klankbeeld. De Preludia Taneczne van Lutoslawski vormt een levendig ge heel van folkloristische elementen en syncopische ritmen. Deze laatste maakten de klarinetsolo zeker niet makkelijk. De vertol king door Fred Ruoff klonk zeer beheerst, zowel in expressief opzicht (met name in het andantino) als in de virtuoze allure, die hij de snelle delen meegaf. Met name de strijkers toonden hier een staaltje van nauwkeurige en alerte begeleiding. Het ludieke element kwam aan bod in de Geografische Fuga van E.Toch, een uit plaatsnamén gevormde tekst, die met ver schillende intonaties wordt gesproken. De fugavorm, waarin dit gebeurt geeft het stuk een herkenbaar karakter, waaraan de pa rodie niet vreemd lijkt. Octuor van J.Andriessen was een virtuoos geblazen onderdeel, maar als compositie, hoewel makkelijk aanspreekbaar, span ningsloos en wat goedkoop. Een komisch tegenwicht vormde de twee suites van Strawinsky. De scherpe en virtuoze polyritmiek en de overvloed aan nuances en stemmingscontrasten .waaron der fanfare-elementen en citaten uit Petrousjka, maakte het mo gelijk, bovendien met een breed instrumentarium, een veelvoud aan muzikale vaardigheden te tonen. Een kans, die Lesko over tuigend benutte. DIRK VOOREN ADVERTENTIE WEEKEND LANGLAUFEN in de ARDENNEN LL ski van 59.- inkl. binding BEVER ZWERFSPORT keuze uit 35 LL skitype's, vanaf 59.-inkl. binding. Regentesseiaan 317 Oen Haag - 070-454900 RIJNSBURG Een 13-jarige Rijnsburgse schaatsster heeft gisteren haar been gebroken. Dat gebeurde omstreeks half vijf toen de schaatsster poogde een pirouette te maken. Het ongeval had plaats op de vij ver aan de Valkenburgerweg- /Nassaulaan. Het meisje is naar het Academisch Zieken huis te Leiden overgebracht. Burgemeester van Oxford overleden LEIDEN Lord-Mayor mr. HB.N.M. Nimmo van de Leidse zusterstad Oxford is zaterdagnacht na een langdurige, ongenees lijke, ziekte overleden. Mr. Nimmo werd in mei van dit jaar be noemd. Eind mei bracht hii een bezoek aan Leiden. De uitvaart dienst voor de overledene heeft vanmiddag om twee uur plaats gevonden in St Michael's church. Deze wordt onder meer bijge woond door burgemeester C. Goekoop en het raadslid N. Langé- rak uit Leiden.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3