{asketbalploeg Leiden schudt 11e frustraties van zich af Swansea weer aan de leiding Joegoslaaf wint reuzenslalom PSV: interesse voor Nilsson Erika Belle geplaatst voor interzonaal schaaktoernooi Best niet bij Middlesbrough FC Den Haag- FC Utrecht gaat niet door HERWINNING BIJ INTER BRATISLAVA MENTALE OPKIKKER Minder uitstel competitie plicht AMERSFOORT Het be- stuur van de topsportliga van de Nederlandse Bas- ketbalbond zal in de toe komst minder uitstel ver lenen voor het spelen van basketbalwedstrijden in de competitie. Dit standpunt werd gisteren tijdens een vergadering in Amersfoort met de voorzitters van de eredivisieclubs bekend ge maakt. Het nadrukkelijk vaststel len van de speelplicht voor competitiewedstrij den op de oorspronkelijke datum is een reactie op het uitstel van het eredivisie duel Rowic Leiden, om dat Leiden niet over vol doende spelers beschikte. Rowic stemde, na een toe zegging van recette-garan tie, met Leidens verzoek tot uitstel in en onder de nog niet aangepaste regle mentering moest de wed strijd worden verschoven. Om de kans op onvolledig heid in de toekomst te verkleinen, wordt overwo gen een minimum aantal spelers per ploeg in de hoogste klasse dwingend voor te schrijven. Een beslissing over het uitbreiden van het aantal wedstrijden in de play-offs om het kampioenschap wercT uitgesteld. Doordat slechts de helft van de verenigingen uit de eredi visie was vertegenwoor digd en clubs als Amstel veen en Den Bosch ont braken, moet de topsport- liga eerst nog verder gaan met het peilen van de me ning om de play-offs van tenminste twee naar drie duels uit te breiden. fiherkenbaar Leiden (het ^tampte de laatste weken Ijen ernstige vormcrisis) •fjji Tsjechoslowakije een «lende indruk achter. Via Jiststand van 41-37 snel- Leidenaars naar de uit- ïijke 96-83. Die zege is <j)vijfeld een mentale op- r voor de spelers, maar positieve resultaat hen rerder zal helpen in de ese competitie, blijft ook et duel met Inter de i Het was daarom ook Titer Steve Puidokas op- ie: „Als we tegen Kiev zo wVn gespeeld, hadden we jtlle kansen in de Europa phad". (1 werd alleen in de eer- in minuten van het tref- i serieuze moeilijkheden bht. In die periode werd eidse ploeg zelfs op een rsiand van zeven punten 1 k Een taktische ingreep —waarnemend coach Hen- ^jjlom zette Leiden op het L-J spoor. De Leidenaars fielden van een man-to- 3öefensie over op een zo- dediging, waarop Inter r antwoord had. ie Blom na afloop over leslissing: „Inter scoorde i uit breaks. Ik heb toen laten spelen om eens te n hoe Inter van afstand I". Blom kon constateren titer dat laatste bijzonder t deed. Alleen Kropilak kdrta bleken in staat de jan grote afstand door de te mikken. Blom hand- daarom de zone en In las geklopt. twee minuten in de helft had Leiden de tijd beslist en was een van tien punten geslagen. Verschil liep vervolgens maximaal vijftien pun- eiden sloot de partij, bij- slagen f&rsen aJversum >UM De uitslagen van de <J<jpravond op de renbaan in Hil- gehouden koersen zijn: koers (2000 m): 1. Uno Prin- '|R. Slik), km.tijd 1.24,2; 2. Tet- Une Rose. Toto: winn. pl 3^ 1.70; 3,80; kopp. Ie koers (1540 m): 1. Viola Bui- i (J. Wagenaar jr.) 1.24.0; 2. .Regina; 3. Vanyala D. Toto: 4.40. pl. 1.70; 6.80; 5.30; I 117.50: trio 4.900.-. Niet ge- Vaandrig Voorne. 4 koers (2440 m): 1. Unexspec- ÏGorter) 1.23.1; 2. Urena; 3. Ur- Vitenlust. Toto: winn./ 3,40; pl. U 3.30,/ 2.40; kopp. 43.-; trio ÏNiet gestart: Sten Zuidvelde. !t koers (2900 m): 1. Sir van de *|J. Snoek) 1.28.1; 2. Udo F.; 3. fs Bronstee. Toto: winn. 5,50; 60; 2.-; 3.20; kopp. 12,30;" ,125.-. Niet gestart: Ursula Loo. I koers (2000 m): 1. Tjeempie yan Rooij) 1.22.0; 2. Useful 3. Sir White. Toto: winn. pl. 3.40; 2,50; 3.10; "".90; trio 280.-. Niet ge- .3 Duke. koers (2440 m): 1. Telstar Ro- 1. Wagwenaar jr.) 1.24.5; 2. Sja- 3. Thidley Belle. Toto 4e koers (244 m): 1. Parel Hol- f. Snoek) 1.21.3; 2. Norman Da- r3. Nevada K. Toto: winn. r. pl. 4.50; 5.10; 4,60; 161.-; trio 4.225,20. ïjVIe koers (1609 m): 1. Univiana bles (mej. Paulusma) 1.18.6; 2. laaldrift; 32. Tippy Vorst Toto: 2.60; pl. 2,40;/ 4.40; 2,10; 32.90; trio 143,20. Niet ge- lop Way en Platina. •4e koers (2000 m): l.\ Sonja (mej. M. Vos) 1.20.4; 2. Rexi; >o Duke. Toto: winn. 3,60; pl. 2,80; 5,-; kopp. 39,80; trio koers (2000 m): 1. Shirley IckK. Woudstra jr.) 1.22.9; 2. Ster Vein; 3. Pallas Athene. Toto: r lMoft jfteüa. koers (2000 m): 1. Urana (S. fn) 1.24.5; 2. Udilia b.; 3. Uni- ecial. Toto: winn. 2,-; pl. f 130; 20,60; kopp. 2.50; et402.004.-. I llllllllllllllllllllllllllllllllllllllillilllllliillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll LONDEN Debutant Swansea hééft gisteren de leiding heroverd in de eerste divisie van 'de En gelse league. De ploeg won op eigen veld met 2-1 van titelhouder Aston Vil la. De doelpunten yan de thuisclub uit Wales kwa men op naam van Robbie James. Colin Gibson scoorde voor Aston Villa. Frans Thijssen heeft gistera vond slechts één helft voor zijn club Ipswich Town kun nen spelen in de uitwedstrijd tegen Everton voor de vierde ronde van het toernooi om de Engelse League Cup. De Ne derlander raakte na een zware overtreding van Éamon O'Keefe, die daarvoor werd opgeschreven, geblesseerd en keerde na 'de rust niet terug. Ondanks het verlies van Thijs sen bereikte Ipswich de vijfde ronde, waarin het tegen Wat ford uitkomt, door met 3-2 te winnen. MSV Duisburg Voor de Westduitse Bundesli- ga won Werder Bremen gister avond de uitwedstrijd tegen MSV Duisburg met 1-0. Uwe Reinders scoorde in de zeven tiende minuut het enige doel punt. Bij MSV Duisburg werd de van Ajax overgenomen Kees Zwamborn twintig minu ten voor het einde vervangen. In een wedstrijd voor de derde ronde van het toernooi om de Westduitse beker won Rot- Weiss Essen op eigen terrein met 4-1 van Bayer Leverku- sen. Celtic Celtic Glasgow komt op vrij dag 6 en zondag 8 augustus 1982 de beker van het Rotter dam-toernooi vertegenwoordi gen. Feyenoord slaagde er gis teren in het deelnemersveld (met voorts Arsenal en Rapid Wien) rond te krijgen. BENIPQRM Erika Belle heeft zich gekwalificeerd voor het interzonale schaaktoernooi in de strijd om de wereldtitel voor dames. Zij dankt dit aan haar tweede plaats in het zo- netoernooi te Benidorm. Erika Belle eindigde daar achter de Spaanse Nieves Garcia, die 5,5 punten haalde uit zeven par tijen. Belle had een half punt minder Pas in de laatste ronde vielen de beslissingen. Toen moest Nieves Garcia aantreden tegen Corrie Vreeken, die op dat moment met Erika Belle en Nieves Garcia de eersté plaats deelde. Na harde strijd moest Corrie Vreeken capituleren, waardoor zij terugviel naar de derde plaats. Erika Belle had voldoende aan remise tegen de Schotse Jackson voor behoud van de tweede positie. Eindstand: 1. Nieves Garcia (Spa) 5,5 pun ten uit 7 partijen; 2. Erika Bel le (Ned.) 5; 3. Corrie Vreeken (Ned) 4,5; 4. Sheila Jackson (Gbr.), Susan Caldwell (Gbr. 4; 6. Julia Gallego (Spa) 3.5; 7. Josiane Legendre (Fra) 1; 8. Jackson (Sch) 0,5. Boris Strel op weg naar zijn verrassende overwinning in Cortina d' Ampezzo. CORTINA D'AMPEZZO De miljoeneninvesteringen van Joegoslavië in het Alpi neskiën heeft gisteren in Cor tina d'Ampezzo het eerste re sultaat opgeleverd. Boris Strel versloeg de beste skiër van dit moment, de Amerikaan Phil Mahre, op de reuzenslalom. De leider in het klassement om de wereldbeker was het snelst in de eerste manche: 1.18.04, maar moest in de tweede de Joegoslaaf voor la ten gaan. Tijdens de tweede manche was de baan overigens aanzienlijk minder snel. Uitslag: 1. Boris Strel (Joe.) 2.41.06; 2. Phil Mahre (Vst) 2.41.33; 3. Joel Gas- poz (Zwi.) 2.41.43; 4. Bojan Krizaj (Joe.) 2.41.72; 5. Marc Girardelli (Lux.) 2.41.72. Klassement wereldbeker: 1. Phil Mahre (Vst.) 135 punten; 2. Ingemar Stenmark (Zwe.) 59; 3. Joel Gaspoz (Zwi.) Andreas Wenzel (Lie.) 54; 5. Steve Mahre (Vst.) 38. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Weer aansluiting met top voor Tempo (Van onze korfbalmedewer ker) CAPELLE A/D IJSSEL Door een 9—12 overwinning op De Bermen heeft Tempo gisteravond opnieuw aanslui ting verkregen met de kop groep in de derde klasse D. De Alphenaren wist, nadat de rust ingegaan was met een 5—4 achterstand, pas in het laatste kwart van het duel een beslis sende voorsprong op te bou wen. Na tien minuten had Tempo weliswaar al eén 13 voor sprong opgebouwd in het duel tegen middenmoter De Ber,- men, hoewel de ploegen elkaar qua veldspel nauwelijks ontlie pen. Zuiver schieten van af stand, waarmee Tempo dit verschil in de score creëerde, bleek in het verdere verloop van de eerste helft ook het voornaamste wapen van de thuisclub. Daardoor ook kon De Bermen rond de rust het initiatief overnemen, toen de ploeg van coach Hans van Zonneveld met een inzinking kampte. Verder dan een 74 voorsprong kwam de ploeg uit Capelle a/d IJssel echter niet. Tempo kwam snel terug door Tom de Vries (2), Bob Berg- hoeff en Ernst van Hooidonk schoten Tempo tenslotte van 98 naar de 1912 eindstand. De overige Alphense treffers kwamen op naam van Erica Hradam (4), Ernst van Hooi donk (2), Bob Berghoeff en Tom de Vries. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllli Bernd Schuster: kniebanden gescheurd. DEN HAAG PSV heeft opnieuw interesse getoond voor Torbjörn Nilsson. De Zweedse spits, die tijdens het seizoen 1977/1978 in Eindhovense dienst niet kon vol doen, verkeert momenteel bij zijn huidige club IFK Göteborg in grote vorm. Nilsson reist binnenkort mee naar de Portugese Algarve, waar PSV tijdens de win terstop een trainingskamp heeft belegd. Ardiles/Villa Osvaldo Ardiles en Ricardo Villa krijgen van hun club Totten- ham Hotspur vrij om deel te nemen aan het wereldkampioen schap in Spanje. Zij zullen hierdoor de laatste veertien wedstrij den voor de Engelse competitie missen, omdat de Argentijnse bondscoach Cesar Menotti reeds 74 dagen vqor het begin van de WK met zijn selectie in trainingskamp gaat. Schuster/Cunningham Bernd Schuster (Barcelona) en Laurie Cunningham (Real Ma drid) zijn voor langere tijd uitgeschakeld. Eerstgenoemde liep zondag in de competitiewedstrijd tegen Atletico Bilbao gescheur de kniebanden op, waaraan hij gisteren in Keulen werd geope reerd. Cunningham ging zaterdag reeds onder het mes (even eens voor een knieblessure) en dat nog wel voor de vierde keer in ruim twee jaar. WOENSDAG 16 DECEMBER 1981 PAGINA ipmans bokst ;n Conteh HAAG Rudi Koop- de Europese bokskam- n het halfzwaargewicht, andag 1 februari in het lleis Ahoy' in Rotter- hoofdpartij boksen van nternationaal boksgala. stander van Koopmans ;merikaan Dave Conteh. pvecht gaat over tien tzelfde programma zal e ongeslagen Amster- halfzwaargewicht Alex iard tegen een nog niet Ie Amerikaan uitko ok deze partij gaat over hden. LONDEN George Best heeft gisteren niet, zoals Middlesbrough verwachtte, een contract bij die club getekend. De 35-jarige oud-speler van Manchester United en Noord-Ierland vloog naar de Verenigde Staten en lijkt daarmee defi nitief afscheid te hebben genomen van het Britse voetbal. Best wil zijn loopbaan afsluiten bij San José Earthquakes, één van de veertien ploegen die nog is overgebleven in de Noorda- merikaanse profliga. Het onverwachte besluit van Best .heeft niet al leen ergernis in Middlesbrough opgewekt, het betekent tevens dat het uiterst onwaarschijnlijk wordt dat de vleugelspeler een plaats zal krij gen in het elftal van Noord-Ierland in de eind ronde van het wereldkampioenschap 1982 in Spanje. Lastpost George Best: terug naar'Amerika. Drie miljoen minder voor sportaccommodaties (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Van der Louw (CRM) heeft besloten, in het kader van bezui nigingen bij de rijksoverheid, in 1982 drie miljoen gulden minder uit te geven aan subsi dies voor sportaccommodaties. Daarmee blijft er voor die subsidies nog 2,78 miljoen gulden over. De minister heeft dit be kend gemaakt in een reeks bezuinigingen op zijn begroting. In 1980 stond nog 11,97 mil joen gulden voor sportaccommodaties op de begroting. In 1981 werd dit verlaagd naar 5,45 miljoen en voor 1982 weer verhoogd tot 5,78 miljoen gulden. Dit was een stijging van ruim zes procent ten opzichte van 1981. Daar voor is nu een daling van ruim vijftig procent gekomen. DEN HAAG Het 52 minuten du rende restant van de wedstrijd FC Den Haag-FC Utrecht, dat vanavond in het Zuiderpark zou worden afge werkt, gaat niet door. In verband met de slechte terreinomstandigheden is in de eredivisie ook de wedstrijd FC Twente-Feyenoord afgelast. In de eerste divisie gaat Vitesse-SVV op nieuw niet door. Doelman Genua in staat van beschuldiging gesteld ROME Wegens het opzettelijk toebrengen van ernstig lichamelijk letsel is gisteren de. doelverdediger van de Italiaanse voetbalclub Genua, Silvano Martina, in staat van beschul diging gesteld. Tijdens de competitiewedstrijd tegen Fiorentina op 22 november werd Gian- carlo Antognoni, de aanvoerder van Fiorenti na en het Italiaanse nationale elftal, door de doelman hardhandig aan het hoofd getroffen. Antognoni moest dezelfde dag nog aan één van zijn slapen worden geopereerd. Martina zal zich voor de rechtbank moeten verant woorden, waarbij hij een gevangenisstraf van drie tot zeven jaar riskeert. Overigens gelo ven scheidsrechter Casarin noch slachtoffer Antognoni in een opzettelijke overtreding van Martina. 4 nSLAVA Parker/Leiden schudde gistermid- I ile frustraties van zich af door gastheer Inter Bra- a in de tweede Wedstrijd van de kwartfinale-pou- i de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars uime nederlaag (96-83) te bezorgen. gewoond door zo'n 1500 be schaafd klappende toeschou wers, af op 96-83. Angsthaas De vormcrisis lijkt overwon nen. Iets wat vooral opgaat voor Dane Downey en Sid Bruinsma. Eerstgenoemde, die zich in de laatste wedstrijden als angsthaas had gepresen teerd, toonde weer lef. Hij be wees dat met een aantal fraaie dunks. Downey was in de par tij tegen Intër goed voor 21 punten. Ook Bruinsma was goed voor een aantal belangrij ke punten. Hij pakte tegen de Tsjechen elf rebounds, was er in de tweede helft voöral ver antwoordelijk voor dat Leiden snel op de voorsprong van tien punten kwam. De derde speler die gisteren zijn waarde bewees, was Eve rett Fopma. Hij verving de al snel met drie persoonlijke fou ten naar de kant gehaalde Pui dokas en speelde een zeer nut tige wedstrijd en was in de tweede helft goed voor dertien punten. Mitchell Plaat, die te gen Kiev goéde met slechte momenten afwisselde, was te gen Bratislava weer ouderwets op dreef. Met 22 punten werd Plaat topscorer van zijn ploeg. Blom tenslotte: „We speelden gewoon te goed voor Inter. De spelers presteren goed wan neer ze reizen. Het is echter wat overdreven om voor een thuiswedstrijd in Leiden eerst drie uur met dfe ploeg roridjes te gaan rijden". KEES VAN HERPEN Scores: Bratislava: Kropilak 31, Padr- ta 22, Sedlak 11. Bojanovski 7, Masu- ra 6. Jancvra 2. Kratochvil 2, Pocha- va 2; Leiden: Plaat 22. Downey, 21, Bruinsma. 16. Puidokas 14, Fopma 13, Kragtwijk 6, Hagens 4. In Zagreb won het Joegoslavische Ci- bona met 121-91 (rust 57-40) van Si- nudync Bologna uit Italië. Oave Downey toonde in Bratislava weer lef.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17