ook achter mstelveen aan belangrijke zege voor versterkt Trotters voor Danaïden RTTRIBUNE VIERDE VERLIES OPRIJ veldrijders Gladheid "nekt" Leidse e. ,N Gebrek aan lltrouwen heet het probleem waarmee M momenteel kampt, ipen dinsdag bleek eds tijdens de Euro- "p confrontatie met „il Kiev. Angstig keek idse ploeg op tegen testigde namen In de iche gelederen. Die nu, had zich zater- ^nieuw meester van 'i gemaakt. En dat in Amstelveen toch ver mensen van het Tkachenko en Be- ny beschikt. Wells en ngton zijn natuurlijk - onbekenden, maar siden telt klinkende i. Ondanks dat ge- 15 bleef het gebrek ^zelfvertrouwen. Het i1lg verheffende spel resulteerde in een rust stand van 36-33 en dat gaf de meelevende Leldenaar nog hoop. Bij het scheiden van de markt bleek die hoop ongegrond. De Kins- bergen-formatle keerde met een 77-80 winst tevre den huiswaarts. Lelden- coach Ton Boot daarente gen verliet het strijdveld met een bijzonder zorgelijk gezicht. In de beginfase hielden beide ploegen elkaar aardig in even wicht. Leiden begon met een man-to-man verdediging, maar zag zich al spoedig genood zaakt over te schakelen naar een zone defensie. Een terech te Ingreep, want het soepeler draaiende Amstelveen was via snel uitgevoerde aanvallen in middels uitgelopen naar een 12-16 voorsprong. Na herzie ning van de verdedigende or- BASKETBAL ganisatie vond Leiden halver wege de eerste helft via Steve Puidokas de aansluiting weer (18-20). Op gelijke hoogte kwam men echter niet. Pas aan het einde van de eerste helft leek Parker het juiste rit me gevonden te hebben. Dave Downey zorgde voor een Leid se voorsprong (34-33) en toen Puidokas de ruststand op 36-" 33 bepaalde, leek alles weer koek en ei voor Leiden. Maar het liep allemaal anders. Amstelveen's drijvende krach ten Wells en Washington kwa men in tweede helft pas goed op temperatuur. Met name Wilson Washington, die na drie in de eerste helft opgelopen persoonlijke fouten zich wat schuil had gehouden, sloeg ga ten in de Leidse defensie. Even was er sprake van een Leidse opleving (Mitch Plaat tekende 52-54 aan), maar weer was daar Owen Wells om die illusie Bal gezocht. Man-van-de-wedstrijd, Wilson Washington (de Amstelveense nr. 10), Bert Kragtwijk en Dave Dow ney zijn op zoek. de grond In te boren. Leiden liep net zoals dat in de eerste helft het geval was, achter Am stelveen aan. Zelden werd het verschil tussen Leiden en Am stelveen kleiner dan drie pun ten. Daar kon zelfs Steve Pui dokas, die zich ondanks de malaise binnen zijn team goed staande houdt, weinig aan ver anderen. Leiden mocht met die eindstand van 77-80 zelfs niet ontevreden zijn. Zorgwekkend is het natuurlijk wel. Bert Kragtwijk onderstreepte dat na afloop nog eens: „We hebben kwaliteit genoeg. Het probleem is het enorme gebrek aan zelf vertrouwen. Zelfs een tegen stander als Haaksbergen, waar we ons voor aanvang van de competitie toch bepaald niet druk over maakten, zien we nu met de nodige twijfels tege moet". En dat klinkt met Euro pa Cup ontmoetingen tegen Bratislawa, Madrid en Kiev voor de boeg weinig hoopge vend. MAARTEN NOOTER Scores Lelden: Puidokas 27; Downey- 22; Kragtwijk 10; Plaat 8; Bruinsma 6; Hagens 4. Scores Amstelveen: Washington 30; Wells 18; Runia 16; Richels 12; Boots 4; Van Noord 0. 42 tl Met de van Orca's 3jovergekomen Russell jan bleek Nutsspaar- Trotters zaterdag zoals ;ht inderdaad aan kracht >ben gewonnen. Mede- latiekandidaat Ymir in de Vijf Meihal een aag te incasseren: 77- uootste problemen lijken tijd voor Trotters. hapman - en na 1 januari van Rotterdam Zuid ide Roel Klazinga - zal idse ploeg dan nog wel gjopper zijn in de eerste een gelijkwaardige te- gjider voor de mindere 0Jln deze klasse kan Trot- leslist wel worden. Dat bleek al tegen Ymir. Chapman mocht dan in aanvallend op zicht geen wonderen verrichten (22 punten), zijn aanwezigheid onder de baskets bleek wel degelijk van grote betekenis. Triest was echter wel voor Trotters - met Wil Moerer als uitblinker - dat Lamping het einde niet haalde. Met een ern stig ogende knieblessure (wel licht een kapotte meniscus) vertrok Lamping naar het zie kenhuis. Vrijdag zal worden bezien of de knie van Lamping onder het mes moet. De Parker-vrouwen trokken de stijgende lijn van de laatste twee wedstrijden door en boekten eindelijk weer eens een zege. Raak Meubelen werd het slachtoffer van het gegroei de zelfvertrouwen van de Leid se dames. Er werd agressief verdedigd, waardoor Raak veelvuldig in de fout ging. Bij rust bedroeg het verschil twee punten in het voordeel van de gasten: 32-34. Na de pauze kwamen de pupillen van Rob de Vries goed los. Met name Marijke Klos profiteerde van de goede passing (ze scoorde 32 punten) en had een fors aandeel in de 63-60 overwin ning. De vrouwen van MSV kregen de Dragons uit Ridderkerk op bezoek en vergastten die op een 84-63 nederlaag na een 46-25 ruststand. Opvallend was het goede spel van junior Maria Verschie, die 11 punten liet aantekenen. In de tweede rondgang kende MSV een te rugval en de Dragons kwamen nog even terug tot op 11 pun ten. De conditionele problemen van de Jumpers werden door Lei derdorp adequaat afgestraft. Beide teams wogen in de ope ningsfase aardig tegen elkaar op, maar naar mate de rust naderde namen het gehijg van de Jumpers en de Leiderdorp- se voorsprong allengs toe: 44- 39. Ook in de tweede helft een zelfde beeld. De gasten kon den tot 63-63 terugkomen, maar merkten vervolgens waar een gebrek aan training toe kan leiden. Leiderdorp zege vierde met 89-75. Topscorers waren Eric Marijt en Rein Pau- lides met elk 16 punten. Lange tijd leek MSV in staat om tegen DAS voor een ver rassing te gaan zorgen. Het goed spelende MSV kon tot de (pauze naast DAS blijven: 53- 53. In de tweede rondgang probeerde DAS de 1-2-2 ver dediging, hetgeen lukte. Om dat Evert van der Plas (28 pun ten) ook nog uitviel moest de Noordwijkse formatie afhaken. Het eindsignaal kwam bij 83- 104. Blitz en Voorburg wogen lange tijd tegen elkaar op, maar in de slotfase trokken de gasten aan het langste eind. De Voor schotenaren hadden in een be hoorlijk gespeelde eerste helft zelfs een 46-42 voorsprong ge nomen. Naarmate de tweede helft vorderde kwam Voorburg beter in haar spel en kon dankzij een beter schieten de zege naar zich toe trekken: 79- 89. Ook tegen Argus gaf BVO in de slotfase de wedstrijd uit handen. Voor rust speelden de Alphenaren behoorlijk basket bal en konden Argus goed bij benen, getuige de 30-32 rust stand. Na de pauze kon BVO zelfs de leiding nemen (46-42), maar veelvuldig balverlies brak de thuisploeg op. Bij het eind signaal prijkte er een 62-77 stand op het scorebord. Luba heeft het tegen Zoebas lelijk laten zitten, de Leide- naars openden goed en namen een voorsprong van 7 punten. Toen wist men van de 14de tof de 18de minuut geen enkel punt te produceren, waardoor Zoebas kon uitlopen. In de tweede rondgang kon Luba tot op 6 punten naderen, maar er werden vervolgens enkele lay- ups gemist. Omdat men verde digend ook nog al eens een steekje liet vallen kon Zoebas met 55-64 de zege grijpen. M tu lkiN Nu De Danaï- ij^ok tegen op papier jniere tegenstanders taijot puntenwinst kan ziet de toekomst er ^kdatie) zorgelijk uit. loelpuntenverschil na van de vierde ne ig van Ron Ek cs. (Mlein, 10—9, maar wel ■ende voor OEC om ve punten mee naar ïdDnd te nemen. Daar- aien won Fides Pacta n 8 van Nic. en klom |"3ar een tweede plaats |Jgf ranglijst. Pernix be- 3Se een doelpuntrijke i 18 overwinning op oarrent Snel, terwijl vjbn Ons Eiland na ne- len tegen Vrienden- fr (117) en Albatros 4) puntloos bleven. In irloor Zuiderkwartier jflllauw Wit'51. De der- asse streekderby tus- empo en KNS eindig een 910 overwin- i Woor koploper KNS. vjhet zelfvertrouwen van 1-üRon Ek heeft een gevoe- Hnauw gekregen. Na de lid nederlaag ziet hij nog su weinig perspectieven agle Danaïden en teamwij- ik®n lijken een logisch ver- tanvalskracht is waar het vefeidse overgangsklasser irt^tbeert. Het gemis aan refers was ook de oorzaak 6 9—10 nederlaag tegen OEC. Voor rust (45) hielden de ploegen elkaar redelijk in evenwicht, zij het op een ang stig laag spelpeil. Direkt na de hervatting leek De Danaïden het initiatief te pakken, maar voor de korf faalden de aan vallers, tot tweemaal toe zelfs vanaf de stip. Toen aan de an dere kant OEC wel twee straf- worpen benutte (47) was de afscheiding definitief. Al kwam de thuisploeg in de slotfase nog terug tot 910. Hans van der Beek (3), Pieter Koorneef (2), Hennie Devilee (2), Bea Schrama en Frans Brand scoorden. In de beginfase van de wed strijd tegen Nic. had Fides Pacta nogal eens pech met het afstandschot op de bijzonder stijfgevlochten korven. Daar door bleef een vlotte afschel- ding van de Groningers uit en ontspon er zich een gelijkop- gaand treffen. Ook begon de lange treinreis op te breken. Na de eerste helft afgesloten te hebben met een 4—4 stand kwam er kort voor het einde bij 57 even licht tussen de ploegen. Maar even snel als het duo Henny Piket/Robin Sommeling voor de treffers had gezorgd, lieten zij ze aan de andere kant door. Eén mi nuut voor tijd was Sommeling er wel weer bij voor de winnen de achtste treffer. De overige doelpunten waren van Dick Onderwater (2), Henny Piket, Robin Sommeling en Nico Pi- kaar. Halverwege de topper tussen Snel en Pernix stond er al een „gemiddelde eindstand" op het scorebord van 7—7. Het doelpuntenfestival waarin de beide ploegen voor rust gelijke tred met elkaar hadden gehou den duurde nog een half uur. Na de negende minuut daar van nam Pernix afstand, om dat de ploeg uit Zwijndrecht het sterk omhooggeschroefde tempo niet meer konden vol gen. Het scorebord bleef door tikken tot een 1318 eind stand, waarbij het Leidse aan deel werd geleverd door Kees Hortensius (4), Kees Brokaar (4), Peter Kuipers (4), Carla Kuipers (3) en Janko Breedveld (3). De duidelijke 11—7 nederlaag die TOP leed tegen het even eens nog puntloze Vrienden schaar was een gevolg van aanvallend falen. In de begin fase van de tweede helft (53 ruststand) verzuimden de Sas- senhelmers in de overwichtsi- tuatie te scoren en toen Vrien denschaar na tien minuten uit liep naar 83 was het pleit be slecht. Alleen Anne van der Zaag was met vier treffers vol doende produktief. De overige treffers kwamen op naam van Philip Trap (2) en Karin Baak. Ook Ons Eiland leed een vier de, ditmaal volledig kansloze nederlaag tegen Albatros. Hoewel er zeker kansen ge creëerd werden, was de afwer king van de Leidse ploeg der mate slecht dat er van een reë le krachtmeting geen sprake was. Via een 6—1 ruststand won de Zwijndrechter ploeg simpelweg met -11—4. Olga Soudan, Huib Hasselbach, Wim Nijenhuis en Rob Hassel- Emst van Hooidonk van Tempo is doorgebroken en waagt een schot. KNS-verdediger Rob Ultzen kan slechts toekijken. bach scoorden de vier tegen treffers. Direkt na rust (65) leek Zui derkwartier geruime tijd op weg Blauw Wit '51 op een gro tere achterstand te zetten. Maar de zuiverheid ontbrak ten enenmale, waardoor het krachtkorfbal van de Dordte- naren gaandeweg de overhand kreeg. Na een kwartier werd het 66 en vijf minuten voor tijd viel de winnende 67 voor de gastploeg, al had de ploeg van coach Hen Zierikzee, met inmiddels Wil de Wit in de aan val, tot het laatste fluitsignaal uitzicht op een puntendeling. Voor rust scoorden Carla Akse, Els van Lunteren, Ineke de Hertog, Rens Henze, Dirk Jan de Kreek en Dick Derksen. Zonder Wim van Vliet (spier blessure) was De Algemene kansloos tegen DES. Na rust (43) duurde het twintig minu ten eer de achtste treffer viel. De Delftenaren scoorden 53 nadat Ruud van Vliet vanaf de stip had gemist. Een te indivi dualistisch De Algemene stort te vervolgens ineen: 85. Jory Sjardijn (2), Henny Waasdorp, Ton Beij en Ruud van Vliet scoorden. Hoewel de grootte van de ne derlaag geflatteerd is, blijft overeind dat Crescendo tegen IJsselvogels haar vierde neder laag te slikken kreeg. Bij rust (64) achtte coach Piet l'Ami zijn achttal nog kansrijk, maar toen Crescendo in de tweede helft „de korf nauwelijks meer raakte" werd de hoop op de eerste puntenwinst snel de bo dem ingeslagen. Het aanval lend onmachtige Crescendo verloor tenslotte met 124, waarbij Alphons Cornelissen, Wilfred Cornelisse, Wim Ba- rendse en John Huigsloot te- genscoorden. De tevredenheid overheerste na afloop van de streekderby Tempo—KNS. De Oegstgees- tenaren bleven dankzij de 9 10 overwinning ongeslagen aan kop, terwijl Tempo-coach Hans van Zonneveld uiterst te vreden moet zijn geweest over het geleverde verweer. Want de derby was van het eerste tot het laatste fluitsignaal van arbiter Lepelaar reclame voor het derde klasse korfbal. Met goed spel en spanning, want de ploegen gaven eikaar niet meer dan een punt toe. Tempo opende met een licht over wicht, maar al na rust leek KNS het initiatief te hebben ovegenomen. Na de hervatting, bij een 45 ruststand, bleef Tempo de Oegstgeestenaren op maximaal een punt volgen. KNS sloot het treffen tenslotte winnend af. omdat de ploeg van coach Gé Eegdeman het aanvalsgevaar wat beter wist te verspreiden. Bijna alle KNS- spelers scoorden. Erica Vel- ders (3), Peter Zitman (2), Yvonne van Dam, Heieen van der Nat, Fred van Dijke, René Kooien en Rob Ultzen, terwijl bij Tempo het moest komen van een aantal hoofdaanval lers. De doelpunten werden gescoord door Bob Bergshoeff (2), Tom de Vries (2), Ernst van Hooidonk (2), Aad Haagsman en invaller Bert Jan van Weer- en. In de laatste tien minuten wist Fluks een schijnbaar kansloze 93 achterstand op te halen tot 98. De tiende treffer van Oranje Nassau doorbrak ech ter de Noordwijkse eindsprint; het werd nog wel 109. Aad van Drongelen (3), Ada van der Meulen, Corrie van Hoek, Pe ter van der Berg, Aad van der Harst en Kees Imthorn scoor den. In dezelfde derde klasse A gaf Velocitas in de slotfase de zege wel uit handen. Een i voorsprong opgebouwd via een 5—1 ruststand werd in vijf minuten tijds teniet gedaan door een zeker niet overtui gend, maar wel effectief aan vallend Avanti: 88. De. Lei- derdorpse doelpunten waren van Ybo Schutte (4), Leon Brouwers (2), Jeroen van Driel en Rien van Poelgeest. Onder leiding van zaalwacht en oud eerste teamspeler Robert van der Kraan won Fiks met 86 van het puntloze Oiympia. Het spel, langdurig maar wel kansarm combineren In het aanvalsvak, was echter aller minst overtuigend. Dirk Jan El- zenga (3), Ed Nanlohy (2), Agda Nonhebei, Herma Tobè en Aad Knetsch doelpuntten. LEIDEN Hoewel sommige veldrijders een gat in de lucht springen bij het zien van een fikse sneeuwbui, kan dit van het gros echt niet gezegd wor den. Terwijl de regionale par- coursen redelijk goed begaan baar waren, hadden de top pers uit de regio nogal wat moeite met het parcours in het Brabantse Erp, waar slechts de renners met de nodige durf in de benen goed vooruit kwa men. Zaterdag in Rotterdam werd desondanks een winst ge boekt. Martin Overdevest van Swift klopte aldaar zijn colle ga-nieuwelingen. Clubgenoot Caspar van der Meer reikte tot de achtste plek. In de A-cate gorie (amateurs, junioren, lief hebbers en veteranen) was ve teraan Cock van der Hulst de eerste regionale vertegenwoor diger. Hij veroverde de derde plaats, achter winnaar Klein Hesselink uit Dordrecht. Piet Overdevest, ook veteraan, werd zevende. In Gouda won Jacco Oussoren (Excelsior) de wekelijkse regio nale cross. Ditmaal werd Cock van der Hulst tweede, terwijl amateur Ton Overdevest in ze vende positie de meet pas seerde. Koploper In het alge meen klassement Rob van Klink van Avanti werd tiende. In Hardenberg ploegde Hans Steekers uit Noordwijkerhout naar een twaalfde plaats, na zijn voorwiel dubbel te hebben gereden. De eerste drie waren hier Groenendaal, van Bakel en Snoeyink. In Erp werd Steekers veertiende. Winnaar van deze internationaal getinte veldrit werd de Duitser Thaler, voor Groenendaal en Snoeyink. In hetzelfde Erp wenste nieu weling Martin Overdevest geen risico te nemen op het gevaar lijk gladde parcours. Hij werd zesde achter winnaar - en dur fal - van Gessel. Fred Berkou- wer uit Stolwijk eindigde pre cies achter zijn Leidse collega op de zevende plek. In Lisse won "sneeuwman" Martin Schalkers van De Bol lenstreek de plaatselijke veldrit voor clubgenoot Nico Slinger land. Rhett van Trigt, Herman Zuiderduin en Jan van Dijk be zetten de volgende plaatsen. Alecto-dames houden schade beperkt LEIDEN - Het eerste volle weekeinde in de zaal was geen onverdeeld succes. Geen enkel team kwam er zonder puntverlies vanaf, de dames van Alecto hielden de schade nog het meest be perkt met 3 uit 2. In de tweede klasse verloor Alecto met 5-4 nipt van Car touche. Na een 2-0 en 3-1 ach terstand sloeg Alecto goed te rug door via drie treffers van Marco Koeken een 4-3 voor sprong te nemen. In de laatste vijf minuten lieten de Leider dorpers de winst echter toch nog glippen. Tegen Zoeter- meer werd wel gewonnen door Alecto en wel met 6-2. Bij de rust was met 4-0 het uiteinde lijke verschil reeds bereikt. Robbert Kruidenier en Michiel Blans zorgden voor de meeste doelpunten. Roomburg had pech te laat te arriveren en be gon met een 3-0 achterstand, die tot 5-1 opgelopen was toen de keeper het veld betrad. Dat Leonidas deze pot met 9-3 won verwekte geen verwonde ring, de Leidenaren kwamen niet meer in hun spel. Een punt haalde Roomburg wel door met 3-3 gelijk te spelen tegen Zoetermeer. Na een 1-0 ach terstand bogen Luc Rietveld en Juriaan van Aken de stand om naar 3-1. Dat Roomburg in de laatste minuten nog een punt verspeelde was niet nodig geweest. Forescate won mak kelijk van Cartouche met 10-5. Hoewel de Voorburgers tot 5-4 goed volgden waren zij niet te gen de harde schoten van voornamelijk Peter-Jan Ru- bingh en Mark van 't Nordende op gewassen. Tegen Leonidas verloor Forescate echter met 7-4. Vooral in de eerste helft ging het slecht met Forescate, deze helft werd met een 5-1 achterstand afgesloten. Daar veranderde de goede 2e episo de niets meer aan. Noordwijk (3e klasse) deelde eerst de punten met Pollux, 5- 5. In de tweede partij speelde Noordwijk wederom gelijk, nu met 4-4 tegen Rijswijk. Ook hier bleef Noordwijk ondanks beter veldspel zijn tegenstan der niet in doelpunten voor. Vierde klasser Hisalis leed een 10-5 nederlaag tegen Dopie en versloeg Reeuwijk met 6-3. Het was voor de Lissenaren duide lijk te merken dat zij voor de eerste maal de zaal betraden. Paul van Kerkum en Paul Brouwer kwamen beide vier maal tot scoren. Alecto startte goed door Craeijenhout met 3-2 te ver slaan. De Leiderdorpers bleven de Hagenaars telkens een doelpunt voor, zei het dat de derde gelijkmaker afgekeurd werd. Tegen Te Werve speelde Alecto met 2-2 gelijk. Ondanks het puntverlies speelde Alecto hier beter dan in de eerste wedstrijd. Iris Zwollo en Manja Bosch zorgden met hun tref fers voor het ene punt. LEIDSE COURANT MAANDAG 14 DECEMBER 1981 PAGINA 13

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13