mededelingen gemeentebestuur I n leiden 14 tlm 18 dec.'81 leiden Gemeenteraad Maandag 14 december a.s. om 19.30 uur in de Raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming van een lid voor de Bestuursraad voor ,de Schooladviesdienst Leiden. Goedkeuring benoeming leden van de deelcom- missie gemeente-archief. Aanwijzing directie Sport en Recreatie als tak van dienst. Geldlening aan de Leidse Korfbalclub "Zuiderkwar tier" te Leiden. Wijziging gemeentebegroting voor het dienstjaar 1981 (achterstallige inkomsten en uitgaven). Aangaan van vaste geldleningen in 1982. Garantie geldlening aan de Stichting Diogenes te Leiden. Krediet voor de verbouwing van de voormalige po likliniek van het Psychiatrisch Ziekenhuis "Ende geest" c.a. tot kantine. Vaststelling Sociaal-Cultureel Plan 1982-1985 en het sociaal-cultureel programma 1982. Afdoening Raadsbesluit nr. 157a van 1981 over de verkeersafwikkeling in het gebied Noordeinde-Kort Rapenburg-Galgewater-Weddesteeg. Vaststelling bestemmingsplan Academiewijk. Intrekking reglement voor de Adviesraad voor de Binnenstad. Aanvullend krediet voor het bouwrijpmaken gebie den Koppelstein en De Boekhorst in het Morskwar- tier. Wijziging Verordening, regelende de voorwaarden voor het bezoek van het Stedelijk Museum "De Lakenhal" (maandagsluiting). Wijziging statuten E.Z.H. Krediet voor de aanleg van de eerste fase van het polderpark Cronesteyn. Intrekking Verordening veemarktgelden en wijzi ging van het delegatiebesluit. Voorstel inzake beschikbaarstelling krediet voor het treffen van voorzieningen ten behoeve van Leidse popgroepen in de Witte-Poort kazerne. Commissie vergaderingen Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Vorderingscommissie. Dinsdag 15 december a.s. om 16.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: advies over eventuele vordering van de woningen - Oude Singel 206, - Magdalena Moonstraat 17a. Bestuurscomnvssie voor de openbare scholen "De Dukdalf" en "De Loopplank" Donderdag 17 december a.s. om 20.00 uur te Fakkelgras 54 (in de nabijheid van het scholen complex Broekplein). Agenda: Vacaturecommissie. Nieuwe vorm van rapportage op de otl.s. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 16 december a.s. om 17.30 uur in het recreatiegebouw van het psychiatrisch zieken huis "Endegeest" c.a. te Oegstgeest. Agenda: Voortgangsmelding Stuurgroep Organisatie a. NOK b. Beleidsplan c. Ziekenhuisraad Procedure t.a.v. aanwijzing gemachtigde afbouw Voorgeest Uitwerking structuurplan w.o. a. commentaren uit de organisatie b. ontwerp besluiten m.b.t. structuurplan •c. schetsplan voor restauratie en aanpassing van koetshuis en dependance t.b.v. huisvesting psycho-geriatrie d. krediet voor aanloopkosten aanvraag Aanvraag krediet voor aankoop en wijziging van voormalig gebouw gemeentesecretarie Oegstgeest Aanvraag diverse aanvullende kredieten a. Kon. Julianaschool b. nieuwbouw polikliniek c. uitbreiding en renovatie paviljoens Heren F d. Centrale verwarmingsinstallaties zusterhuis en paviljoen Heren E/F - Regeling bewonersraad Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid en Cultuur, Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsopbouw. Donderdag 17 december a.s. om 20.00 in de raadzaal van het stadhuis. Enig agendapunt: Verdere behandeling van het plan en programma Sociaal- Cultureel Werk. Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken. Donderdag 17 december a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. N Agenda: Voorbereidingskosten onderzoek grote stadswerk loosheid. Stuurgroep werkgelegenheid Nieuwe verordening op de veemarkten Parkeeroverlast Groenoord. Subsidie-verordening oud papier. Diversen Projektgroep Verbetering woonomgeving Noor derkwartier. Dinsdag 15 december a.s. om 10.00 uur in kamer 201 van het stadsbouwhuis. Agenda (o.a.) Marnixstraat. Verharding Bernhardkade. Molenstraat e.o. Koningstraat. LAF-terrein. Projektgroep Maredorp. Dinsdag 15 december a.s. om 14.00 uur in De Pancrat, Ir. Driessenplein. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: Voorbereiding plannen (her)inrichting Oude Rijn. Uitvoering overige openbare werken Maredorp. Stand van zaken nieuwbouw/restauratie Over dekte. Stand van zaken voorbereiding nieuwbouw Mira- kelsteeg. Planvoorbereiding speelplaats De Pui. Planvoorbereiding pleintje Rundersteeg. maar. wel voldoen aan de door hét buro huisvesting te hanteren normen voor het verkrijgen van een woonvergunning. Selectie van inschrijvers vindt plaats in bovenge noemde volgorde. Waar informatie??? Vanaf maandag a.s. tot en met 18 december a.s. lig gen in de hal van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, gegevens ter inzage van de te verkopen wonin gen. Deze gegevens bestaan o.a. uit: - een situatietekening, een omschrijving en kostenra ming van de verplicht aan te brengen verbeteringen en een overzicht van de mogelijkheid ter verkrijging van woningverbeteringsubsidie. Voorts is ter inzage aanwezig een model voorlopig koopcontract met daarin opgenomen de verkoop voorwaarden en een model voorlopig erfpachts contract met de daarbij behorende erfpachtsvoor- waarden en bepalingen van de gemeente Leiden. U kunt in de hal van fiet Stadsbouwhuis terecht op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur. Inschrijving en verdere gang van zaken Als u zich na kennisneming van bovengenoemde ge gevens en van de beschikbare informatie als gegadig de voor een of beide woningen wilt inschrijven, kunt u dat doen door het invullen van een inschrijfformu lier. Bedoelde formulieren zijn aan de bali in de hal van het Stadsbouwhuis te verkrijgen. De inschrij ving staat open tot en met 18 december a.s. Indien g in het bezit bent van een registratiekaart van het buro huisvesting dient u bij inschrijving van regi stratienummer té vermelden. Na genoemde datum wordt een selectie gemaakt uit de binnengekomen formulieren op basis van de hier boven genoemde vereisten. Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 11 december 1981 vergunningen ingevolge de Hinderwet zijn verleend naar aanleiding van de ver zoeken van: 1. Automobielbedrijf "Het Motorhuis" B.V., te Leiden, voor het wijzigen van de benzine pompinstallatie in een zelftank-benzinestation op het pand Hoge Rijndijk 5. 2. Textielreiniging Dieben B.V., te Leiden, voor het uitbreiden en wijzigen van door elektro motoren gedreven installaties ten behoeve van het textielreinigingsbedrijf in het pand Zoeterwoudse- singel 23. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf heden gedurende vier weken ter inzage op de secretarie van Üe gemeente, Stads bouwhuis, Langegracht 72, kamer 104, 1e verdie ping, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. De stukken liggen eveneens vanaf heden gedurende vier weken ter inzage in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het Stadhuis, elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op don derdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algeme ne Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 8 januari 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degene die overeenkomstig het gestelde in de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne schriftelijk of mondeling bezwaren hebben ingediend tegen de aanvraag en/of ontwerpbeschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij/zij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeenkom stig het gestelde in de onder c genoemde wet schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen te gen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking. Bovengenoemde beschikking(en) wordt(en) na af loop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor 8 januari 1982 beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Bovengenoemde beschikkingen worden niet eerder van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen omtrent de verleende ver gunningen kunt u zich wenden tot het Buro Milieu zaken, tel. 071-254437, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 104,1e verdieping. Oproep!!! Bestemd voor eigenaren van botenhuizen en plezierjachten in De Waard Begin januari a.s. start de gemeente met het bouwrijp maken van een gedeelte industrieterrein in het noord oostelijke gedeelte van De Waard. Op dit gedeelte zijn nog enkele botenhuizen, waar van de eigenaren niet bij de gemeente bekend zijn. De eigenaren worden daarom verzocht, uiterlijk 1 januari a.s. hun eigendommen te verwijderen, daar dit anders door de gemeente zal geschie den, waarbij laatstgenoemde geen enkele aan sprakelijkheid zal aanvaarden voor vermissing van en of schade aan eigendommen van derden. Informatieboekjes ovei; de Algemene Bijstandswet en Wet Werkeloosheidsvoor ziening Aan de balies van het stadhuis - stadsbouwhuis en natuurlijk ook bij de gemeentelijke sociale dienst, zijn vanaf heden twee bijzonder handige boekjes verkrijgbaar met belangrijke informatie over de (W.W.V.) Wet Werkeloosheidsvoorziening en over de (A.B.W.) Algemene Bijstandswet. In deze boekjes kunt u alles aan de weet komen over de uitkering die u aangevraagd heeft of wilt aanvra gen, maar ook wanneer u reeds een uitkering is toe gekend. Meer informatie Mocht u bij het lezen van deze boekjes niet alles heb ben begrepen, dan kunt u natuurlijk, tijdens de kan tooruren om informatie vragen. Als u opbelt, kunt u het beste naar de bijstandsmaat- schappelijk werker vragen, die uw zaak behandelt, telefoon 254922. Gaat het om informatie voor personen van 65 jaar en ouder, dan belt u het nummer 766600, afdeling Ex-, tern Verzorgden Bejaarden. Gemeentewoningen te koop Burgemeester en Wethouders van Leiden bieden een tweetal woningen te koop aan uit het verspreid gele gen gemeentelijk woningbezit. De bij deze woningen behorende grond zal in erf pacht worden uitgegeven en tevens zal aan koper de verplichting opgelegd worden tot verbetering van de betreffende woning. Overzicht te kopen woningen Straat en huisnr. Sectie en nr. Oppervlakte Floresstraat 31 K 1281 57 m2 Floresstraat 33 K 1280 57 m2 Prijs k.k. Erfpacht per jaar f 3.000, 1.443,75 f 1.000,- f 1.443,75 Wie komen in aanmerking? Voor de aankoop van een van de genoemde wonin gen kunnen zich laten inschrijven: - degenen die als woningzoekenden staan geregi streerd bij het gemeentelijk buro huisvesting en/of een woning van een Leidse woningbouwvereniging of Leidse woningstichting leeg kunnen achterlaten; - degenen die een particuliere huurwoning in Leiden leeg kunnen achterlaten waarvan de huurprijs lager is dan f 750, (kale huur) per maand; - degenen die niet als woningzoekenden bij het ge meentelijk buro huisvesting staan ingeschreven en geen woning als bedoeld leeg kunnen achterlaten. Wie verveelt zich in de kerst vakantie?? Hou je van sport?? Bijvoorbeeld zwemmen? Doe dan eens mee met onze zweminstuiven. Allerlei spelletjes op, in of om het water. Je hoeft echt niet te kunnen zwemmen hoor, je kunt ook in ondiep water diverse spelletjes beoefenen. Wanneer is die zweminstuif Dinsdag 22 december van 13.00-14.00 uur en in het Vijf Meibad 14.30-15.30 uur Onderhoud van straten en wegen Niet de grote werken Voorts zijn er ook in 1982 weer de "grote" wer ken, zoals vernieuwing van walmuren en riole ringen, de bouw van bruggen e.d. Deze werken worden niet tot het gewone onderhoud gere kend. Asfaltwerken Bij de onderhoudswerkzaamheden aan asfalt wegen zal het accent liggen op de oppervlakte behandelingen en op het aanbrengen van top- Klachten over gevaarlijke straten Tenslotte is er dan nog het incidentele onder houd. Dat onderhoud omvat het opheffen van plotseling ontstane gebreken die gevaar voor weggebruikers opleveren. Indien u klachten over dergelijke gevaarlijke gebreken aan straten heeft kunt u zich rechtstreeks richten tot de af deling bestratingen van de dienst van Gemeen tewerken, telefoon 254891. Door die afdeling zullen dan direct de noodzakelijke herstelwerk zaamheden worden verricht. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is wordt een onderhoudsprogramrfia voor straten en wegen in de vrijdagse mededelingen gepubliceerd. U kunt dan zien of in het betreffende jaar in uw straat onderhoudswerkzaamheden zullen wor den uitgevoerd. Ook voor 1982 is weer zo'n programma ge maakt, dat evenals het programma van 1981 de nadruk legt op het kleine onderhoud. Daarbij gaat het om herstel van kuilen e.d.;,straten wor den daarbij op gebreken gecontroleerd en- waar nodig worden herstelwerkzaamheden uitge- In het afgelopen jaar zijn in het kader van het kleine onderhoud een groot deel van de binnen stad en verder de wijken Stationskwartier, Groenoord, Noorderkwartier, De Kooi en de Zeeheldenbuurt aangepakt. In 1982 komen on geveer 550 straten aan de beurt. Naast de bin nenstad, waar in een aantal straten nog onder houd noodzakelijk is, richt het onderhoud zich voornamelijk op het Morskwartier en Zuidwest. Het groot onderhoud, waarbij hele straten of grote delen daarvan worden aangepakt, omvat voor 1982 44 straten. Deze straten zijn hieronder vermeld. Bij enkele van deze straten is het noodzakelijk om enkele aanpassingen ter verbetering van de veiligheid van de weggebruikers aan te brengen. De omwonenden zullen daarover nog nader wor den ingelicht. Welke straten krijgen in 1982 groot onderhoud Fokkeplein Nieuwe Mare Korte Mare Fokkestraat Koppenhin Haarlemmerstraat (ged.) Kolfmakersteeg Kaiserstraat Lokhorststraat Rembrandtstraat Stuwstraat Herman Gorterstraat Albert Verweijstraat Jan van Goyenkade (trottoir) De Hoeken (diverse straten) De Plaatsen (diverse straten) De Oorden (diverse straten) De Zijden (diverse straten) Asfaltwerken toplagen: Roerhaavelaan (ged.) fietspad Wassenaarseweg fietspad Gooimeerlaan fietspad Oegstgeesterweg Haarlemmerstraat Gerard Brandtstraat oppervlaktebehandelingen: Lammenschansweg Haarlemmertrekvaart Zijlsingel Donderdag 24 december van 10.30-12.00 uur en in De Zijl. 13.30-15.00 uur Maandag 28 december in De Zijl. Toegangsprijs f3,— per persoon, inclusief één con sumptie. Voorverkoop v.a. 15 december a.s. aan de kassa's van de zwembaden. Hou je van zaalsporten?? Kom dan gerust naar de Vijf Meihal of sportzaal Broekplein. Tegen betaling van f 1,— kun je heerlijk op onder staande tijden je geliefde sport beoefenen. Vijf Meihal Maandag 21 december: van 10.00-12.00 uur en tafeltennis of basketball van 14.00-16.00 uur Woensdag 23 december: van 10.00-12.00 uur badminton volleybal en basketball van 14.00-16.00 uur Sportzaal Broekplein (Merenwijk) Dinsdag 22 december: tafeltennis basketball Maandag 28 december: badminton volleybal Dinsdag 29 december: tafeltennis basketball Denk er om sportschoenen meenemen, niet alvast aantrekken, het is namelijk verboden om met straat schoeisel in de hal of zaal te komen. Als je komt kijken, ben je van harte welkom, maar je moet wel toegangsgeld betalep. De kantine is open. Tot ziens, De Sportstichting Bestemmingsplan Maredijk De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 15 december 1981 gedurende een maand in het Stadsbouwhuis (kamer 214), Langegracht 72, voor een ieder ter inzage zal liggen het door de Raad op 9 november 1981 vastgestelde bestemmingsplan Maredijk. Het bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied begrensd door de Haarlemmertrekvaart, de Rijnsbur- gersingel, de Schuttersveldweg, het Schuttersveld en de Willem de Zwijgerlaan. In vergelijking met het ontwerp-plan zijn zowel op de plankaart, als in de voorschriften en toelichting wij zigingen aangebracht. Gedurende de hiervoor genoemde termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad heeft gewend, of die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht bij het college van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland bezwaren tegen het vastgestelde plan indienen. Bestemmingsplan Levendaal- West Met ingang van 15 december 1981 ligt gedurend één maand in kamer ~213 van het StadsbouwhuiiStJ. Langegracht 72 voor een ieder ter inzage het bestem".)* mingsplan Levendaal-West. 00 Dit plan is op 9 november 1981 door de Gemeente raad vastgesteld. nj( Het gebied waarvoor het bestemmingsplan geldt a wordt begrensd door het Rapenburg, de Steen schuur, de Korevaarstraat, de Zoeterwoudse Singel "7 de Witte Singel en de Vliet. In vergelijking met het ontwerp van dit plan zijn in d P voorschriften, de toelichting en de plankaart wijziT gingen aangebracht. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan eet ieder die zich tijdig mét bezwaren tegen het ontwerp plan tot de Gemeenteraad heeft gewend of die be zwaren heeft tegen de wijzigingen, die bij de vaststel ling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht! schriftelijk bezwaren tegen het vastgestelde plan injn> dienen bij het College van Gedeputeerde Staten var^" Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Graven a* tiage. Inspraakavond bestemmings-j, plan Vreewijk Op 15 december a.s., aanvang 20.00 uur, wordt i^h, het Juridisch Studiecentrum, Hugo de Grootstrai 27, een inspraakavond gehouden over het besternlcl mingsplan dat wordt voorbereid voor de wijk Vrei wijk en enkele aangrenzende gedeelten. De avond is georganiseerd door de Werkgroep Vreefrt wijk. Deze groep, waarin behalve gemeenteambte naren ook vertegenwoordigers van bewoners, bedri ven en universiteit zitting hebben, bereidt thans i overleg met de buurt een ontwerp-bestemmingspla voor. Voor meer gedetailleerde informatie wordt verweze naar de informatiekrant-met-"praatprent", die dels huis aan huis in de buurt is verspreid. Deze kran is nog verkrijgbaar aan de balie van het stadhuis stadsbouwhuis en bij de Stichting Welzijn, Breestra£e 117. Grofvuilop- haaldienst Voorlopig laatste mededeling voor dit jaar. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 14 december Wijk 24. 28 en 32 woensdag 16 december Wijk 33 donderdag 17 december Wijk 30 en 31 vrijdag 18 december

Leidse Courant | 1981 | | pagina 10