(tars voor .eiden geen tindernis ran betekenis @¥@rdevest grijpt zege in Engeland Goede start dames Lelden Overwinning Gemini )ASE verplettert GSC: 14-3 Trotters verrast PAO-DAMES STELLEN TELEUR olly ennink rolongeert itionale JEN Parker Leiden It bij Eve Adam Stars tot op de bodem van eigen kunnen hoeven aan om de winst in de ht te slepen. De 83-93 werd na een dreigen- terugkomst van Stars vrij simpel behaald, teugend voor de Leid- ïloeg, met het oog op dinsdag te spelen eer wedstrijd in de kwartfi- tpoule tegen het Russi- i Kiev, was dat het rijk geblesseerden duide- uitdunt. Dave Downey |k nog niet volkomen zijn belemmeringen rijd. Steve Puidokas BASKETBAL daartegenover is op de weg terug, zijn inbreng was sterk. Nadat Leiden al bij rust een comfortabele 30-45 voor sprong had opgebouwd, leek het bedje gespreid. Van de elf de tot de vijftiende minuut na de pauze pakten zich toch nog wat donkere wolken boven de ploeg samen. Een 57-73 marge werd ruimschoots verkleind toen Leiden geen'enkele score meer wist te laten aantekenen: 67-73. Dat vervolgens de Haarlemse lange man LJ Pip kin met vijf persoonlijke fouten het veld moest ruimen, bracht alsnog opluchting. Al spoedig was weer een fiks gat gesla gen: 69-82. Daarmee was het pleit beslecht, eindresultaat 83-93. Leiden mag, niet alleen met het resultaat, tevreden zijn. Stars is weliswaar een niet te verwaarlozen tegenstander in de Haarlemse dreven (Den Bosch kwam er ternauwernood goed weg), voor Leiden gaat het nu echter duidelijk om dinsdag. Een nederlaag tegen Kiev is dan zonder meer fataal. De smalle ploeg zou door ern stige blessures elk zicht op een succesvol Europacup-jaar kun nen verliezen. Maar daar ziet het nu nog niet echt naar uit. Scores. Stars: Pipkin 29, Kirkland 22 Leiden: Puidokas 20, Downey 20, Ha- gens 17, Bruinsma 16, Plaat 14, Kragtwijk 6. MAANDAG 7 DECEMBER 1981 PAGINA 15 WIELRENNEN LEIDEN Veldrijder Martin Overdevest van Swift heeft in Engeland zijn talenten op duidelijke wijze ten toon ge spreid. De nieuweling behaalde zaterdag de vierde plaats in Wolverhampton en een dag later liet hij in Mil ton Keynes aan het hele veld, waarin alle categorieën bij elkaar reden, slechts zijn achterkant zien. Amateur Mi chel Meere was primus in Wolverhampton. In laatstgenoemde veldrit deden de uitgenodigde Hollanders het lang niet slecht. Achter winnaar Meere eindigde amateur Hans Steekers uit Noordwijkerhout op de tweede plek. Martin Overde vest werd vierde; voor zijn vader Piet en zijn oudere broer Ton waren de achtste en tiende plaats weggelegd. In Milton Keynes kwam een internationaal veld aan de start. Net als de dag tevo ren startten alle categorieën bij elkaar. Het was daarom verras send dat de relatief jonge Martin Overdevest meerdere sterke amateurs achter zich wist te houden. Want pas op 1 minuut 20 volgden de eerste -Engelse- achtervolgers. Watson en Douse, terwijl Steekers en Meere als vierde en vijfde de streep passeer den. Piet Overdevest zat wat meer naar achter, maar was wel de tweede veteraan. In eigen land werd Jacqo Oussoren clubkampioen veldrijden van de GRTC Excelsior. Gerard van der Ham en Cor Berkouwer wer den tweede en derde. In Rotterdam schreef liefhebber Cees Kerkvliet uit Zoeterwoude de "Rotterdamse competitie" op zijn naam, door ook de laatste rit te winnen. Veteraan Cock van der Hulst reed in deze laatste rit naar 0e derde plaats. De nieuwelingen Eddy Kouïss en Caspar van der Meer réden dit weekeinde veldritten in Rhenen en Dorst. In Rhenen werd Katwij- ker Kouïss twaalfde, zijn clubgenoot Van der Meer zat drie plaat sen achter h^m: vijftiende. In Dorst werden zij tweede en dertien de. Kouïss moest hier slechts Bob Rasenberg voor zich laten. Ju nior Martin Paddist finishte als dertiende. Bij de amateurs reed Reinier Hoogkamer een goede rit. Achter Huub Kools legde hij beslag op de tweede plek. John Kuyvenhoven eindigde de koers als vijfde. LEIDEN - Het zaalhockey kwam in de eerste klasse voorzichtig op gang. Drie wedstrijden van de dames van Leiden en Roomburg, waaronder een onderling duel dat in een 2-2 gelijk spel eindigde. Leiden, dat een nieuwkomer is in de eerste klasse, startte met een verrassende 5-2 over winning óp Kieviten. Wellicht was het onderschatting aan de kant van de Wassenaaarse ploeg, maar Leiden kon zon der veel problemen uitlopen naar een 5-0 voorsprong. Doel punten kwamen op haam van Alexandra Royaards, Hetty Bonga en Martine Bal Dat Kieviten in de laatste minutën nog iwee maal scoorden was alleen belangrijk voor de sta tistieken De tweede partij van Leiden was tegen Roomburg, een duel dat een 2-2 puntende- ling opleverde. De oranjehem- derr speelden zeer verdedigend om vervolgens in de counter toe te kunnen slaan. Dat lukte na 10 minuten toen Bonnie Montanus de eerste Roomburg HOCKEY strafcorner benutte. Voor de- rust trok Alexandra RoyaardS- de stand echter nog verdiend gelijk. De tweede helft gaf het^ zelfde spelbeeld te zien, met een aandringend Leiden, dat er echter niet doorkwanv Weer kwam Roomburg op- voorsprong, nu pushte Bonnie Montanus de rebound van haar eigen strafcorner in In de laatste minuut verscheen toch de rechtvaardige punten- deling op het bord. toen Marti ne Bal gelijkmaakte. In de tweede wedstrijd verloor Roomburg met 7-2 ruim van Klein Zwitserland Ondanks een 1-0 voorsprong via Els Reijnders in de 2e minuut, was de Leidse ploeg niet opgewas sen tegen de betere individue le Haagse techniek. KZ liep vlot uit naar 5-1 voordat Arienne Rietveld de tweede Leidse treffer aantekende. Vlak voor tijd voegde Klein Zwitserland hier nog twee doelpunten aan toe VOLLEYBAL LEIDEN In het door beker- en inhaalwedstrijden be heerste volleybalweekeinde kwamen slechts de twee Gemini teams in actie. De eerste formatie was blij met de punten tegen Zovoc: 1-3. De herenreserves kenden geen problemen met het dit seizoen niet al te best draaiende WW: 3-1. Gemini opende sterk tegen Zovoc (2-8). maar raakte door een matige pass toch nog in de problemen. Bij de stand 13-10 bracht coach Peter Geval Matty den Tombe en zichzelf in de ploeg en Gemini won met 13-15. De tweede reeks werden de Voorschote naren weggespeeld. De Zoetermeerse opslag leverde vele punten op, terwijl het Gemini blok niet functioneerde: 15-4 De derde set leek het dezelfde kant uit te gaan Een time out bij de stand 5-1 draaide de rollen om en goed serverend en blokkerend raakte de Voorschotense ploeg niet meer in de problemen: 15-7, 15-4. Vol gende week kan Gemini aan kop komen wanneer drie punten worden behaald tegen Tornado. De herenreserves werden door een te gemakkelijk gewonnen eerste set tegen WW in slaap gesust: 15-2. Een met 6-15 verlo ren tweede gedeelte verstoorde die rust, maar via 15-12 en 15-6 toonde Gemini 2 zich toch de sterkste. ADMINTON «ECHT Voor de der- fleer in successie heeft jy Bennink beslag ge il op de nationale bad- itontitel voor veteranen. Ide finale versloeg de Itwijkspeelster Herma Daim van PSV Eindho- jmet 11-2, 12-9. Ook in I damesdubbel pakte ly Bennink het kam- fenschap voor de derde partner Ingrid Korporaal Capelle) had Nolly Bennink de damesdubbelfinale de den meer dan vol aan te standers Herma van Daim Lies Geelhuizen. Het werd indelijk een benauwde 15- ■15, 18-15 zege voor eerst- Demd tweetal. Sylvia Fre- ksz (Veglo) behaalde met r broer Donald de Graaf de [winning in het gemengd- bei. In de finale werd het '-duo Lies Geelhuizen en S Sweet in drie games ver en: 15-9, 7-15, 18-17. LEIDSE COURANT In de landelijke v|£ede divisie behaalden de hes van OASE op eigen ter een eclatante 143 zege GSC. De dames van MMO age den in de derde divisie te- llie; door tegen het Schiedam- suri IVG met 141.1 onderuit te men. Bij de heren in de twee- divisie moest Olga/Satur- in Rotterdam tegen Snel- Rac met een 1917 neder- genoegen nemen. Op af- dllr>gsniveau boekten de he- van HVV'70 een goed re- oidaat door de koploper van ,en) tweede klase, het Kwints- .oglse Quintus 3. een 1817 r^ies toe te brengen. Door looie zege hebben de Voor- Hotenaren nu de koppositie e'Jeze klasse overgenomen. kerSE, dat moest aantreden 3o' der de basisspeelsters Ma- i^i van der Geest, Jannie opisen en Margret Brugman |0' vervangsters deden het ovi Jrigens uitstekend), heeft 4 in enkele moeite gehad met 'a ir tegenstandster. GSC. 5. i C speelde op z'n zachtst ÏS»9« een povere partij. Van B» et af aan werd het spel dan Jed door OASE bepaald. In de ste rondgang kon de Alke- madese formatie het overwicht echter nog niet in veel treffers omzetten. Met een magere 4 2 in het voordeel van OASE werd gerust. Na de veldwisse- ling kwam OASE pas goed los. Met snel en bekeken spel werd GSC nu binnen de kortste ke ren naar een onoverbrugbare afstand gespeeld. Via 62 en 63 werd het uiteindelijk een ruime 143 overwinning voor de ploeg van coach Wil van der Geest. Voor de treffers van OASE zorgden: Gerrie Hogen- boom 4x, Helma Stigter 3x, Corrie Strijk 3x, Roos van de Poel 2x, Annet van de Poel en Anita van de Poel (met een ju weel van een treffer!). UVG en MMO deden weinig voor elkaar onder. De Schie- damse dames waren wellicht wat feller, doch José Elstgeest c.s. compenseerden dat door een wat betere techniek. In de tweede helft (de eerste speel periode was afgesloten met een 54 voorsprong voor UVG) toonde MMO meer durf. Verdiend werd een 78 voor sprong genomen. MMO had daarna de pech dat Helma Vol- water voor twee minuten werd uitgesloten. UVG maakte dankbaar gebruik van haar nu- meriekp meerderheid en zette de achterstand om in een 10 9 voorsprong. De Schiedamse dames bleven nu aandringen. MMO kreeg het nu knap be nauwd en zelfs zo benauwd dat men in defensief opzicht een aantal malen achter elkaar volkomen in de fouf ging. UVG kon zodoende in de slotfase nog betrekkelijk gemakkelijk weglopen naar een bepaald geflatteerde 1411 eindstand. Riekie Brunt vierde haar ren tree in de Hoogmadese forma tie met een puike partij in het MMO-doel. Zij stopte onder meer een drietal strafworpen. De score van MMO werd ver zorgd door: Helma Volwater 4x. Connie Elstgeest 3x, Elly van Leeuwen 2x. Cora van der Meer en Connie Disseldorp. In de afdelings tweede klasse won Olympia met 612 van de reserves van AHC'28. Bij rust hadden de Wassenaarse dames, die dezë wedstrijd vooral in defensief opzicht goed uit de verf kwamen, al een 37 voorsprong. In deze klasse kwam ook het Voor schotense HVV70 tot winst. In Rijswijk werd het een 216 overwinning op het derde team van Animo. Warmunda ging in de derde klasse met 10—6 onderuit te gen het vierde team van Ani mo. Bij rust hielden beide ploegen elkaar nog in even wicht, 44. Els Koot en Ellen van Noort kunnen ondanks de nederlaag op een goede wed strijd terugzien. MSV moest na een zeer matig duel tegen de reserves van HEC met een beschamende 1024 nederlaag genoegen nemen. Met name in de twee de speelperiode (ruststand 4 7 in het voordeel van HEC) bakten de Noordwijksen er niets van. HEREN Olga/Saturnus speelde tegen Snelwiek duidelijk beneden z'n normale niveau. Naast het ge brek aan inzet, kwam de Leid se formatie vooral in verdedi gend opzicht tekort. Daardoor was de door een knieblessure geplaagde goalie Rob Spieker man extra kwetsbaar. In de beginfase liep Saturnus verras send weg naar een 03 voor sprong. SNelwiek kwam nog wel terug tot 33. doch de Leidenaren behielden het ini tiatief. Met een 89 voor sprong voor Saturnus werd ge rust. Na de veldwisseling druk te de ploeg van trainer/coach Frank Bonte door naar een 9 11 voorsprong. Daarna zakte Saturnus ver terug, waardoor de Rotterdammers definitief konden toeslaan, 1917. De arbitrage was overigens (ten opzichte van beide partijen) bedroevend. Hans Wolvers had met zes treffers een be langrijk aandeel in de Leidse score. HW70 trok na een uiterst spannend duel met 1817 aan het langste eind tegen het der de team van Quintus. Vooral in de slotfase (de Voorschotena ren lieten een 1815 voor sprong bijna nog glippen) werd er veel van het zenuwgestel van de Voorschotense suppor- tersschare gevraagd. Bij rust was de stand gelijk. 88. Rob en Ed Krösschell waren in dit duel in alle opzichten goed op dreef. MSV haalde tegen de reserves van AHC'28 goed uit. Na een 146 ruststand werd het een 26—10 overwinning voor de Noordwijkers. Rien Sluis was met tien treffers topscorer, In de derde klasse kon MMO het niet bolwerken tegen het vierde team van Olga/Satur nus. Na een 47 ruststand werd het een 1014 nederlaag voor de Hoogmadese heren. De Hoogmadese topschutter Gerard Elstgeest, werd door Ruud van Zijp goed aan ban den gelegd, hij kwam daardoor slechts tot èèn reguliere tref fer. Bij Saturnus was Piet Hiestand met tien treffers in produktief opzicht bijzonder op dreef. De Leidenaren speelden overigens zonder wisselspelers. Jos Stig ter floot een vrijwel foutloze partij. OASE tenslotte, kende geen problemen met een pover spe lend Schipluiden. Het werd een onbedreigde 197 overwin ning voor de Alkemadese he ren. Bij rust had OASE al een alleszeggende 70 voor sprong. Henk van der Hulst nam het merendeel van de OASE-doelpunten voor z'n re kening (meestentijds via een break-out). Steve Pui dokas was gisteren met Dave Downey topscorer voor Lei den in het duel met Haarlem. Voorlopig nog dé lange man van de Trotters. Tony Lamping (8) in een verbeten re bound-duel met Epskamp (9) van AMVJ. LEIDEN Volkomen passend bij de van oudsher be staande gebruiken heeft Nutsspaarbank Trotters voor een surprise in deze dagen gezorgd. AMVJ A'dam werd met 72-68 bedwongen. Daarmee heeft het team zich weer uitzicht gecreëerd op het verlaten van de degrada tieplaatsen. Daaraan moet nu, ondanks de per 1 januari verwachte opheffing van het lengtegebrek (Chapman en waarschijnlijk ook Klazinga) al gewerkt worden. Tegen AMVJ, een ploeg die zich ook zonder Amerikanen hoog op de ranglijst weet te rangschikken, bleef de fatale periode voor de Trotters uit. Tot voor kort leverde Trotters bij herhaling sterke prestaties af, om uiteindelijk steeds maar weer de punten aan de tegenstander te laten. Nu bleef die domper uit. Zondef van de tegenstander los te kunnen komen werd er aanhoudend gecon troleerd gespeeld, werd er agressief verdedigd (man-to-man en half-court zone press) en werd er zeer behoorlijk geschoten. Na een te verwaarlozen achterstand bij rust (31-32) ging de goe de hoop geen moment verloren, de verflauwing in het spel bleef uit. Vooraf in de laatste vijf minuten werd het hoofd koel gehou den en een vier-punts-voorsprong knap bewaakt. Dat leidde ten slotte tot een uiterst welkome 72-68 overwinning. Een nog duide lijker stap in de goede richting valt te zetten wanneer volgende week 'degradatie-concurrent' Ymir wordt ontvangen. Topscorers Trotters. Lamping 23, Bouwman 14, Van Weeren 12, Reid 11, Moerer 10.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15