Freek de Jonge liep voor zi jn leven in vredesdemonstratie TERUGBLIK RADIO/TELEVISIE Malcolm Muggeridge komt praten over schoolstrijd TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE WOENSDAG RADIO VANAVOND RADIO WOENSDAG LEIDSE COURANT/ DINSDAG 1 DECEMBER 1981 PAGINA Theaterfenomeen-in-z'n-eentje Freek de Jonge heeft z'n derde programma geschreven. Hij betitelde het met „De Mars" en gaat er momenteel in probeervoor- stellingen het land mee door. Dezer dagen vertoefde hij ermee in Groningen. Zelf noemt hij zijn derde op treden een voortzetting van „De komiek" en „De tra giek". Maar in „De mars" sluit hij tevens aan op het actuele gebeuren, zoals de Amsterdamse vredesde monstratie, waar hij met honderdduizenden anderen voor zijn leven liep. Over die in Amsterdam gelo pen vredesmars wil hij zijn mening vooraf wel vast kwijt, want lang voor hij die liep, had hij de inhoud van zijn nieuwe programma in grote trekken al gereed. Hij vond in Amsterdam terug, wat eerder bij het maken van zijn pro gramma al door zijn hoofd speelde. Hij koesterde daarbij niet-malse gedachten over de opstelling van politieke par tijen, waarvan sprekers in ASmsterdam overigens wer den uitgejouwd. „De Mars" is opgebouwd rond het thema: demonstraties, spandoeken, vredesmarsen, rond mensen die zich geroe pen voelen veranderingen in de samenleving aan te bren gen. Freek vermoedt noch tans dat dit programma „zachtmoediger en beschaaf der" wordt dan beide vorige. „Hoewel", zegt hij, „m'n moe der daar anders over denkt. Voornamelijk angst voor de buren. Freek is weer raar be zig en dat soort opmerkingen. Als ze daar commentaar op krijgt, denkt ze dat ze zich moet verantwoorden. Onzin natuurlijk. Ik cru? De mensen die mijn moeder over mijn theaterwerk aanspreken, zijn cru". FEL Hij wordt ploseling fel: „Kijk dan wat er met die vredes mars in Amsterdam gebeurd is. Na afloop is er een pers conferentie in De Doelen. De autoriteiten en organisatoren zitten rond de tafel, wat men sen van politieke partijen en een hoop journalisten. Plotse ling komt er een jongen bin nen in Sinterklaaskostuum. Hij komt op voor meer nuan cering, want hij vindt dat de hele demonstratie de Russen teveel in de kaart speelt. Na tuurlijk vindt hij de dreiging van kernwapens ook groot, maar toch gooit hij doosjes met prikkeldraad in het pu bliek. Die jongen wordt eerst vanachter de tafel toegeroe pen: „Weg, ga weg". Later ook van de kant van de jour nalisten, die hun verhaal wil len maken en dan lekker naar huis". „De organisatoren willen de demonstratie claimen en heb ben helemaal geen behoefte aan iemand die daar nog eventjes verwarring komt stichten. Mooi, dat die jongen helemaal over z'n toeren raakt, compleet hysterisch wordt. Daar herken ik mezelf in, in die jongen. Dat is pre cies de functie die ik mezelf toedicht". „Er is geen reden tot zelfge noegzaamheid, van wie dan ook. zeker niet op dit mo ment. Als je dan ziet, hoeveel haat er los komt als je daar de vinger op legt... Daar vecht ik tegen. Iedereen wilde naar Amsterdam, heerlijk wegzak ken in zelfgenoegzaamheid, zo van: wat is het allemaal weer fantastisch geweest, wat hebben we het toch maar even voor elkaar gekregen. Een soort Open-Het-Dorp-ge- voel". „Kijk naar de politieke par tijen. Wat doen die? Het zoe ken naar vrede in de politieke hoek drukken, er munt uit slaan. Er zijn mensen die mij cynisme verwijten. Ik wijs dat van de hand. Wat het CDA doet, is ongelooflijk cynisch. Omdat ze daar politiek bedrij ven met menselijke gevoe lens. Als hun Heiland, die zij proclameren, waarin ze gelo ven, die buiten de politiek om regelrecht het geweld afwijst, het kruis verkiest boven de wereld veranderen met het zwaard, persoonlijk lijden als uiterste consequentie ziet van zijn optreden in de wereld, als het CDA dan deze politiek volgt, is het cynischer dan welke godslasteraar dan ook. Want die zegt niet in God te geloven en mag dus rustig dy namisch blijven. Vredesidea- len politiek vertalen is Petrus navolgen, die Christus ver loochende". „De PvdA is net zo goed cy nisch, want die is dubbelhar tig. Die neemt het cynisme van de verantwoordelijkheid op zich. Door met de huidige mensen in de regering te gaan zitten voor een spelletje bluf poker. Het verlangen naar een betere wereld en vrede vertalen in politieke termen. Het verlangen om voor de na tuur op te komen en daarin als vrij mens te leven wordt dan afgewogen tussen werk gelegenheid en het bestaan van een plantje. Een raar soort appels en peren optellen. Concessies verheven tot een dogma. In de jaren zestig was er een beweging aan de gang die je zonder meer gelijk kunt stellen met wat er nu gaande is. Alle mensen van toen zijn inmiddels hevig teleurgesteld. Logisch, toch. Al hun eisen, Freek de Jonge: „De religieuze potentie van de mens moet worden aangeboord". alle verlangens zijn tot politie ke issues geworden. En daar na suf gepraat, stukgemaakt en „opgelost". Dan blijf je met enorme frustraties zitten". „Die tendens zie ik ook bij de linkse pers. Neem Toon Her mans. Een geweldig vakman, iemand die kan ontroeren, ie mand ook waarvan ik vind dat hij op zoek is naar dezelf de dingen. Naar de warmte in het leven. Je ziet wat er met hem gebeurd is. De zoge naamde linkse pers heeft hem gewassen en geschoren, om dat hij niet meer in het denk- straatje van die critici past". „Die zelfingenomenheid ver afschuw ik, wil ik hekelen. Ze kiezen hun eigen werkelijk heid. De nieuwsvoorziening wordt daardoor véél te be perkt en kortzichtig. Nieuwe verschijnselen worden als reactionair afgedaan. Daar hoef ik niet eens de rechtse pers voor te lezen. Je merkt het ook in linkse kranten. Ook die vertalen maatschap pelijke ontwikkelingen dage lijks in politieke termen. Daarmee ontkennen ze deze, wordt het principe-rijderij, stokpaardjes van een paar journalisten. Als je dan ziet hoe slecht het met de kranten gaat, denk ik: je graaft je ei gen graf, als je op die manier geconditioneerd tegen de we reld aankijkt". „Bepaalde ontwikkelingen zijn niet te ontkennen. Hon derd jaar geleden werden de soldaten nog op grote schaal langs de kant van de weg door de massa toegejuichd. „De hoogmoed van de televi sie straalt elke dag naar bui ten. Heb je toevallig Sonja in haar Show gezien vorige, week maandag? Ze voerde een man op met vier meubel zaken die er mee ophield. Het ondernemingsklimaat deugde niet meer, de staat maakte het onmogelijk voor de mensen nog een renderend bedrijf te hebben en nog een paar van die dingen. En die man mag bij Sonja z'n verhaal houden met tegenover zich een me neer van de PvdA. Dan ont staat er een merkwaardig to neelstukje van ijdeltuiterij, van beide kanten. De meneer van de PvdA zegt: „Ik heb al tijd gezegd" en „Ik heb altijd gevonden". Dan denk ik: jij hebt niets gedacht en jij hebt niets gevonden. Je moet iets denken, jij moet iets vinden. Hou op met die hoogmoed. En net zo goed die andere man ook, die daar op een geweldig populaire ondernemerstoer zat te babbelen. Gebral en opeenstapeling van hoog moed. Ik kan het niet anders zien". „Ik ben lid van de PvdA, om dat ik achter hun doelstellin gen sta, die ze ooit opgeschre ven hebben. Maar ook omdat zo'n grote partij bloedlink is, volksmennerig kan worden. Dan ontstaat de noodzaak aan kritische stemmen. Toen ik hoorde dat hun ministers en staatssecretarissen niet naar de vredesmars zouden komen, had ik duidelijk behoefte om te kappen. Ik heb het niet ge daan, want ik wil juist nu mijn stem laten horen. Tegen die gedachte in de partij kom ik in opstand. Zo'n grote club heeft die correctie nodig. Daarom zat ik vroeger ook bij de VARA, net als Wim en Kees („Koot en Bie", red.) trouwens. Daar moeten ze ons niet langer. De mensen bij de VARA herkennen de kriti sche stem niet meer. Ze vin den ons lastige jongens. Slecht voor hun imago. Dat dramt maar door en dan loopt het uit op Willem Ruis". Terwijl ze regelrecht op weg waren naar de dood. En nu zijn we dan zover dat de men sen soldaten toejuichen, die voor de vrede demonstreren. Ik geloof dat daar een fantas tische evolutie inzit. En dan is het wel waar dat de mensen nog meer uit doodsangst de monstreren dan voor werke lijke vrede, niet eens weten wat dat laatste precies in houdt. Toch zien we dat de autoriteiten minder macht be ginnen te krijgerl over het ge voelsleven van de mensen. Ze krijgen ze niet meer de straat op om de koningin toe te jui chen of militaire parades. Dat is een vooruitgang, die voort komt uit het persoonlijk ge voel van de mensen, buiten de politiek en de media om. Die idealen moeten gestimu leerd worden. Daarom hou ik me in m'n theaterprogram ma's nooit met politiek bezig. Dan zou ik dezelfde fout ma ken als de kranten en de tele visie. Als je voortdurend Dan Haag Vandaag op het scherm brengt, de kranten opent met politiek gevulde koppen, lijkt het alsof politiek het doel van het leven is. En dat we alles in dat idioom moeten verta len. Daardoor dreigt ieder ge sprek een discussie te worden. Dat is waanzinnig". Als jij met een spandoek zou gaan lopen, welke leus moet daar dan op staan? „Heel moeilijk te zeggen. Kijk, wij hebben met die taal heel rare dingen gedaan. Dat komt in „De Mars" ook duide lijk aan de orde. Doordat we steeds meer zijn gaan praten, steeds meer communicatie middelen ter beschikking hebben, is de taal verworden tot één groot cliché. Iedere leus die je dan naar voren brengt, is een verheviging van dat cliché. Daarom zeg gen de mensen tegenwoordig ook: je moet genuanceerd pra ten. Dat houdt in, dat je steeds meer woorden nodig hebt. Je kan niet meer iets uitdrukken door te zeggen „Vrede op Aarde". Daar is iedereen het mee eens. Dus is die zin niet goed. Want het betekent dat je zowel meneer Reagan als meneer Breznjev met die leus kunt opzadelen. Die zullen die gedachte allebei volledig bea men. En toch doen ze iets heel ander dan degene, die met dat spandoek rondsjouwt. Op die' manier kun je niet precies aangeven wat je bedoelt. Dat is het treurige van de taal. Er zou niets ondubbelzinnigere moeten zijn als het woord Vrede, of Liefde en God. En toch zijn die begrippen zo dubbelzinnig als de pest ge worden. Dat hebben wij op ons geweten. Dat is de ver warring die er onder de men sen heerst". RELIGIE „Op het ogenblik ben ik weer veel met religie bezig. Mijn vader was predikant. Ik be twijfel echter of ik religieus ben opgevoed. Ik denk eerder dat die opvoeding a-religieus was. Juist doordat hij dominee was. Ik heb natuurlijk wel al les wat de bijbel leert met de paplepel ingegoten gekregen". „Toen ik in m'n studietijd in Amsterdam terechtkwam, heb ik dat meters van me af getrapt. Dan verzeil je auto matisch in het rationalistisch cynisme. Het leven heeft geen zin en dat soort kreten. Daar na kom je in een soort poli tiek engagement terecht, waarin je ook teleurgesteld wordt. Waarin je voor de keu ze komt te staan: of je vecht tegen de bierkaai of je radica liseert en vernietigt daarmee jezelf". „Ineens heb ik me gereali seerd dat een mens er niet is om zichzelf en een ander te vernietigen. Je moet juist zor gen dat het leven in stand wordt gehouden. En van daaruit ga je dan zoeken waar de kracht in het levën zit, waar de kracht in jezelf zit". „Dan kom je terecht bij al die prachtige verhalen die in de bijbel staan, maar ook bij de oosteree mythologie blijkt dat er verschrikkelijk veel wijs heid is gespuid, die op het mo ment foetsie is. Het lijkt wel of de mensen in slaap zijn ge sukkeld of in een bepaalde shocktoestand zijn. We moe ten de link leggen tussen wat we rationalistisch weten en wat de overgeleverde wijs heid ons leert, wat vanuit de religie al eeuwen bekend is. We moeten een bundeling maken tussen die twee krach ten. Naar dat geheim ben ik op zoek. Einstein heeft er aan geroken. Heeft wetenschappe lijk benaderd, wat al eeuwen in allerlei geloven naar voren werd gebracht. Zoals „God is licht". Dat heeft hij in een formule opgeschreven". „Zolang we in de huidige structuren blijven denken, kan er alleen maar ellende zijn. Pas als we dat werkelijk opgeven is ontsnapping moge lijk. De religieuze potentie van de mens moet worden aangeboord. Ondanks sociale en medische voorzieningen of een vredesmars. In de religie ligt de werkelijke mogelijk heid om te ontsnappen. Ner gens andere". HERMANN HOOGAKKER Vrijdag 11 december 19.05 uur Nederland I DE DECEMBER MID-LOTTO MET VELE DUIZENDEN GRATIS EXTRA PRIJZEN. Vrijdagavond 11 december, 's avonds om vijf over zeven, is het weer zo ver: dan begint de tweede Willem Ruis Lotto Show. Hierin staat de Mid-Lotto centraal. Anderhalf uur showplezier voor het hele gezin, dat kunnen we best aan Willem Ruis overlaten. En het allerleukste is: thuis, in uw stoel zélf meedoen. Met het speciale Mid-Lotto of december Lotto-Maand formulier. Het formuliemummer biedt u twee kansen. Na de gebruikelijke Lottotrekking (misschien hebt u er wel 6 goed!), vindt de extra Mid -Lotto trekking plaats. Metzoalsuinmiddels weet vele duizenden gratis prijzen. Maar dat is nog niet alles. Als u aan het Cijferspei meedoet (inleg f 150). hebt u bovendien kans dat op uw formuliemummer een prijs valt (f 100.000,-, f 10.000,-, f 1.000,-, f 100,- of f 10,-). Èt De Willem Ruis Lotto Show: Prijzen van f 60,- of minder. Kleine prijzen (tot f 60,-) worden op vertoon van uw kopieformulier uitbetaald via uw club of winkelier. Vraag naar de speciale folder. Dit zijn de gratis extra prijzen van de MkJ-Lotto. Laatste 6 cijfers goed f 25.000,- netto. Laatste 5 cijfers goed f 1.000,- netto. Laatste 4 cijfers goed f 250,-netto. Laatste 3 cijfers goed-f 25,-netto. Laatste 2 cijfers goed f 10,- netto. een programma om thuis aan mee te doen. In de EO-rubriek „Tijdsein" komt vanavond Malcolm Muggeridge aan het woord om zijn gedachten te ontvou wen over een nieuwe school strijd. Muggeridge is bekend van BBC-uitzendingen. Hij is journalist en momenteel hoofdredacteur van het sati rische Britse weekblad „Punch", waarin nogal eens heilige huisjes op de korrel worden genomen. Hij deelt de bezorgdheid van evangeli sche kringen over de godde loosheid op de universiteiten. Daar worden de leraren van later gekweekt, waaraan ou ders hun kinderen moeten toevertrouwen. Via afgestu deerden van de Pedagogi sche Academies komen de kinderen in contact met denkbeelden, die niet wor den gedeeld door bijbelge- trouwe christenen. Men loopt met plannen rond voor de oprichting van universitei ten, waar ook geloofszaken aan de orde komen. Ned. 1 2020 uur. Kinderkrant In de „Kinderkrant" weer een bijbelverhaal en de avonturen van Bas en Barbara. Voorts knutselkunstjes. Ned. 1 19.00 uur. Haalt Olivia met „Physical" weer de hoogste plaats In „Toppop"? hou X het lJ scherm in het oog ditmaal hebben over het sur realisme. In deze schilderetijl zocht men naar de dingen ach ter de dingen, naar de onzicht bare „werkelijkheid" van za ken, die ogenschijnlijk heel ge woon, maar in wezen sterk ge compliceerd zijn. Men ziet werk van schilders al Dali, Magritte, De Chirico en Gaudi. Ned. 1 22.10 uur. Waltons In de Amerikaanse familiese rie „De Waltons" stuit John Boy op Gino, die helemaal al leen op de wereld lijkt te zijn en daarom in huize Walton wordt O] Ned. 11 De schok In de kunstserie „De schok van het nieuwe" gaat men het Toppop Bij verrassing kwam Olivia Newton-John verleden week op de eerste plaats terecht bij Ad Visser met haar „Physi cal". Zal zij zich op die plaats handhaven? Ad Visser weet hoe haar gevecht met de body builders afloopt. Voorlopig lig gen ze voor Pampus. Ned. II 1&59 uur. Babbelonië Keeper Piet Schrijvers, Ada Kok en Olga Commandeur mogen komen raden wat het vaste drietal van „Babbelonië" weer aan fraaiigheden heeft verzonnen. Ned. II 19.25 uur. Mies Een tot het laatt onbekende artieste) in het optreden van „Mies", maar wel weer een boel mensen die hun zegje ko men doen en twee bekendhe den voor tien vragen op de Ned. II 20.27 uur. Dallas Gary wil weer trouwen met zijn ex-vrouw Valene, maar men acht het raadzaam JR daarvan onkundig te laten. Ned. II 2L30 uur. De toestand Hilterman weet precies wat er in de wereld aan de hand is en vertelt daarover in „De toe stand van de wereld". Ned. II 23.00 uur. Beroemd schilderij In de reeks „Honderd beroem de schilderijen" gaan we dit maal kijken naar het schilderij van de Brit William Turner, die „The Dogana" conterfeitte. Hij geldt als de herontdekker van de schoonheid van het Morgenmiddag Morgenmiddag met de kinde ren naar de „Kinderbios", waarin olifant Snuitje, Gerry, Luuk en Léo, Rollo Rolmops, Wimpie Woef, koning Arthur, Topcat en het Schateiland. Woensdag Ned. I LL30 uur. NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 18.28 Micro - electronica in bedrijf EO 19.00 EO-Kinderkrant 19.30 De Waltons, tv-serie 20.20 Tijdsein NOS 21.37 Journaal NOS 21.55 Den Haag Vandaag 22.10 De schok van het nieuwe NOS 23.05 Journaal 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.25 Paspoort voor Joegoslaven en Italianen 18.35 Sesamstraat 18.50 Jeugdjournaal AVRO 18.59 AVRO'S Toppop 19.25 Babbelonie AVRO 20.27 MIES 21.30 Dallas, tv-serie 22.20 Televizier magazine 23.00 De toestand in de wereld 23.05 100 Beroemde schilderijen NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden DUITSLAND 1 (reg. progr. NDR: 18.00 Spur i Levkas, tv-serie. 18.30 Actual ij Kleuter serie. 18.55 Spur nach Le\ tv-serie. 19.25 Reg. magaz. li Progr. overz. WDR: 18.00 Gol(j Zeiter», tv-serie. 18.30 Inform. 18.40 Goldene Zeilen, tv-serie. 1j Actual. 19.45 Was sich neckt, liebt sich, tv-serie.). 20.00 Jol 20.15 Spelprogr. 21.00 Reports 21.45 Dallas, tv-serie. 22.30 Acti 23.00 Cultureel magaz. 24.00 Joui DUITSLAND 2 18.20 Tekenfilmserie. 18.57 Pr< overz. 19.00 Journ. 19.30 Wettl nach Bombay, tv-serie. 21.00 Adi 21.20 Reportage. 22.05 Vertrauen| zalom), speelfilm. 23.55 Journ. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Kleuterprogr. 18.30 Cursus* kunde. 19.00 Drunler und Drub tv-serie. 19.30 Amus. progr. 19 Journal 3. 20.00 Journ. 20.15 Cul reel magaz. 21.00 Inform, pro 21.45 Act. magaz. 22.30 Inform. s«i 23.15 Schaken. 23.45 Journ. BELGIE NED. 1 18.00 Kinderprogr. 18.05 Kind progr. 18.35 Educatief progr. 19, Inform, progr. 19.37 Lotto-uitslg., n ded. en Morgen. 19.45 Nws. 20, Verkeerstips. 20.15 Populaire mi 21.10 Kijk mensen. Het Dal. gedrai ztiseerde docum. 22.10 Spelpro 22.40 Toto-uitslg. en Nws. BELGIE NED. 2 Van 18.00 tot 20.10: Zie NET I. 20. Inform, progr. 20.40 Met het uit®( op de zee (Pokoj z widokiem na mc ze.), speelfilm. 22.10 Klass. mi 22.45 Educatief progr. BELGIE FRANS j 18.00 Spelprogr. 18.15 Klnderproj 18.30 Gevar.kinderprogr. 18j Joum. overz. 18.40 Spelprogr. 19.( Reg.. progr. 19.30 Journ. en ti to-uitslg. 19.55 Amus. progr. 21.1 Inform, progr. 22.10 Muz. proj 22.05 Journ. en weerber. BELGIE FRANS 2 Tot 19.00 Zie Net I. 19.00 Tribun! économiques et sociales. He! Bi gisch Landbouwverbond. 19.30 Jou naai. 19.55 Point de Mire. Een pri gramma van Gérard Valet. Vand,: Hl Paaseiland. 21.00 Speelfilm uit Eric Rohmer Cyclus: Les Contes Mi raux - La Collectionneuse. 22.4! 23.40 Vidéographie: Patti Smith et et M Léisgen. Presentantie: Jacqw Delcuvellerie. NEDERLAND 1 NOS-NOT 10.00-11.00 Schooltelevisie 11.30-12.00 Schooltelevisie NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden O.S. 14.45 Open Schooltijd NEDERLAND2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden DUITSLAND 1 10.00 Joum. en actual. 10.23 Spel progr. 11.10 Report. 11.55 Actueel magaz. 12.10 Report. 12.55 Perso- verz. 13.00- 13.15 Journ. 15.40 Joum. 15.45 Amus.progr. 16.30 Spelproc 16.55 Kinderprogr. 17.20 Spo'i 17.50-18.00 Journ. (Reg. progr.: NDI 9.25-9.55 Kleuterprogr. WDI 8.10-9.05 Schooltelevisie. 9.25-9.! Kleuterprogr.) DUITSLAND 2 10.00 Journ. en actual. 10.23 Spe progr. 11.10 Report. 11.55 Actue magaz. 12.10 Report. 12.55 Par» verz. 13.00-13.15 Journ. 16.15 Tek» film. 16.30 Kinderprogr. 17.00 Jouri 17.10 Die Kuestenpiloten, tv-serli 17.40 Gevar. progr. DUITSLAND 3 WDR 8.00 Gyrnn. 8.10-11.40 Schoollef sie. (9.25 Kleuterprogr.) 17.00-17.4! Schooltelevisie. BELGIE NED. 1 15.30-16.30 Educatief progr. 16.3 Kindermagaz. BELGIE NED. 2 15.30-16.30 Educatief progr. 16,3 Kindermagaz. BELGIE FRANS 12.00 Teletekst. 14.30-15.00 Schoo televisie. 16.00 Gevar. jongerenprog 17.30 Gevar. kinderprogr. HILVERSUM 1 NOS: leder heel uur nws. AVRO: 18.06 AVRO's Radio(ourn. 18.25 Toppers van toen. 19.02 13-Speciaal. 19.30 (S) Operette- muz. 20.03 (S) Hollands Glorie, hoorspelse rie (2), 21.02 Crinoline. 22.02 AVRO's Sporl- panaorama. NOS: 23.02 (S) Met het oog op morgen. VARA: 0.02 (S) Elpee tuin. 1.02 (S) Groot licht. 5.02 (S) Truck. HILVERSUM 2 KRO: 18.00 Nws. 18.10 Buitenlands (com mentaar. PP: 18.20 Uitz. van de PvdA HUM. VERBOND: 18.30 Na vijwm en zes^ sen. KRO: 19.00 Vensiers op vrede (1), ad- ventsmedllatie. KRO-RKK: 19.25 Kruispunt 20.00 Nws. 20.03 Bidden om vTede. 20. Drempelvrees. KRO: 20.30 Spektakel. T LEAC: 21.30 Diabetesvoorlichting (1), 221 Geologie (11). KRO: 22.30 Nws. 22 40 W tenschap. 23.00 (S) Zin muz. 23.40 RadiOk baret. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: leder heel uur nws. 18.04 De Avon spits. VARA: 19.02 Popdonder plus. 21, Nashville. 22.02 and all that jazz. 23.1 HILVERSUM 4 20.00 Grammofoonmuz. 20.15 TROS k presenteert. 22.30 Guitariteiten. Muziek terwijl u werkt. 10.02 (S) Kletskop. VPRO: 10.45 (S) Villa [rkt Vf*°- 13 05 Welingelichte krin gen. 13.35 (S) Een klap op je kop. EO: 14.20 Theologische verkenningen. 14.35 Radk>-kleuterkrant. 15.02 Open huls. 16.15 EO-aktief. 16.20 Licht en uitzicht. 16.55 EO-metterdaad. 17.02 Tijdsein. 17.45 weekblad - De V en informatie: 7.20 C dio. 7.30 Nws. 7.45 Mijnheer de Voorzitter! 8.00 Nws. 8.11 Actual, uit binnen- en buitenland. 8.30 Nws. 8.33 Reacttetetefoon. 8.40 De vooruitgang NOS: 9.05 Gymn. v.d. vrouw. 9.15 Werkbank. 9.25 Waterstanden. 9.30 Nws. TELEAC: 9.32 Avanlll Avantl! (7). VARA: 10.02 Hoor haarl (10.30 Nws.) 11.10 Schoolradio. 11.30 Nws. 11.32 Switch on, schoolradio. 11.42 Heerde - Centraal. OVERHEIDSVOORLICHTING. 12.16 Geaprekken met vrouwen. NOS: 12.26 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.30 N# 13.32 Dingen van de dag. vervolg. 14 Oude schoolliedjes. 14.20 De schuurpap (14.30 Nws.) 14,50 Kinderen een kwarIN 15.30 Nws. 15.32 Leet-tljd-genoeg. 16. Nws. 16.32 Radiorechtbank. 17.00 Ding HHHJtSDM NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Hét M ÉÊM de woord. 7.10 Preludium. 8.I AL Nws. 6.05 Platennleuws. viVutl hoogtezon. 10.00 Orkestpai 12.00 Divertimento. 13.00 N« 13.05 Hunyadi Lazlo, opera van EgreH 15.30 Karl Bohm als operadirigent 16.30-17.00 Literama-woensdag. Uiteraard is het een goede ge dachte van de KRO om Htnk Elsink in vijf shows vijf ver schillende gasten te laten ont vangen. Gisteravond was dat Paul van Vliet. Een goed bin- nenkomertje ongetwijfeld. Het aardigste vond ik de confron tatie met de geruchtmakende boeren, die beide heren ieder voor zich in het verleden heb ben gemaakt, als ik het zo mag uitdrukken. Ook voor de rest was hét erg plezierig program maatje, waarin Paul van Vliet slechts één keer naar zijn zeg gen, „ten prooi was aan een ontoelaatbare geldingsdrang". Elsink zal onder andere nog Johnnie Kraaykamp en Jaspe- rina de Jong in zijn show be groeten en dat kan iedereen dan wel zien zitten. Maar het zal mij toch benieuwen hoe hij met Christine Deutekom ga j omspringen. „Koning Klant" liet een dam van het Instituut Huishoui technisch Advies aan h( woord, die ons liet weten di je de talloze Sterreclames vo<i de talloze wasmiddelen voqr niet al te ernstig moet neméi Maar ik vermoed dat degene die dat wel deden toch al nil erg groot in aantal waren. Oo bleken er enige boekjes m sinterklaasrijmen te zijn vei schenen. Daar werden enij proeven uit voorgelezen. E dat moet bepaald een trotf zijn geweest voor hen, di steeds om deze tijd van he jaar met een dichterlijk min derwaardigheidscomplex rondlopen. Want zij kunnt het in ieder geval beter. HERMAN HOFHUIZE

Leidse Courant | 1981 | | pagina 2