HYS '80 onder de maat Fifpro valt transfer systeem opnieuw aan eramco ook in Auckland THUISNEDERLAAG TEGEN DEN BOSCH Wim van Hanegem licht aftocht toe .onder de, VOLGEND JAAR BESLISSING CRM ■^PQRT LEIDSE COURANT/ DINSDAG 1 DECEMBER 1981 PAGINA 13 koeweit verrast China ÏEU'EIT China, aanvoerder van j ranglijst van de Aziatische-Oceani- ie kwalificaticgroep van het toer ol om het wereldkampioenschap ètbal, heeft gisteren een nederlaag [eden tegen Koeweit. e Heweit, dat met 10 zegevierde, is Chi- P daardoor tot op één punt genaderd en eft twee wedstrijden minder gespeeld. ..jdel-Aziz Al-Anbari maa'kte in de ze- »t zr e m'nuut ^et beslissende doelpunt. jln de groep van vier landen gaan de rnore ^008st geklasseerde ovèr naar het jdtoernooi in Spanje. r^ind: 9fchi rnocN ieu w-Zeeland ep I 6 3 1 2 7 9—4 4 3 0 1 6 4—4 4 12 14 4—4 4 0 13 1 4—9 Maradona geëerd, Kempes geschorst BUENOS AIRES De Argentijnse sterspeler Dicgo Maradona heeft in Bu enos Aires als topscorer in de voetbal competitie de „Gouden Bal" ontvan gen. Maradona, die wegens een me ningsverschil met bondscoach Luis Me- notti niet uitkomt in het elftal van de wereldkampioen, maakte het afgelo pen seizoen 43 doelpunten. De nummer twee, Sanabria van Velez Sarsfield, trof 28 keer de roos, een ver schil derhalve van vijftien treffers. Barvo van Talleres Cordoba eindigde als derde met 23 doelpunten. De tuchtcommissie van de Argentijnse voetbalbond legde Mario Kempes, de held van het laatste WK, een schorsing op van zes wedstrijden. Kempes, die vorig seizoen nog bij het Spaanse Valencia speelde, werd in een competitiewedstrijd van het veld gestuurd. Bovendien ging hij daarna de scheidsrechter te lijf. Vandaar dat de straf hoger uitviel dan normaal. Inhaalduel FC Utrecht geeft problemen ZEIST De zondag afgelaste eredivi siewedstrijd FC UtrechtFC Gronin gen zal vermoedelijk pas in de winter stop worden ingehaald. Doordat Utrecht op zijn noodaccommoda- tie bij de Veemarkt geen lichtinstallatie heeft, is het niet mogelijk de ontmoeting op een doordeweekse avond af te werken. Dat dwingt competitieleider Jan Huy- bregts van het betaalde voetbal vrijwel ze ker tot een langduriger uitstel dan in de bedoeling lag. Eerder zal het restant van de wedstrijd FC Den HaagFC Utrecht, die na het bomincident zondag 22 november na 41 minuten werd gestaakt, worden uitge speeld. Aangezien de tuchtcommissie be taald voetbal FC Den Haag niet verant woordelijk heeft gesteld voor het incident, zullen de negentig rhinuten worden volge- maakt mét publiek. Bill Taylor overleden LONDEN As- sistent coach Bill Taylor van de En gelse nationale voetbalploeg is gistermorgen vroeg overleden, zo heeft de Engel se voetbalbond bekendgemaakt. Hij is 42 jaar ge worden. Taylor, de rechter hand van manager Ron Greenwood, was sinds 1974 bij het Engelse team betrokken. Tien dagen geleden werd hij ziek en overleed nadat hij in een coma was geraakt. Everton biedt twee miljoen voor Jan Peters (AZ '67) LIVERPOOL - De Engelse eerste divisievereni ging Everton, stadgenoot van Liverpool dat AZ '67 uitschakelde dit seizoen voor het Europa Cuptoer nooi der landskampioenen, heeft een bod van on geveer twee miljoen gulden in petto voor Jan Pe ters van AZ '67. Nadat Peters afgelopen zaterdag door een scout van Everton aan het werk was ge zien tegen Ajax komt komend Weekeinde manager Howard Kendall naar het Zuiderpark om Peters tegen FC Den Haagvte zien spelen. Overigens heeft Everton ook belangstelling voor Sören Lerby van Ajax, maar de aandacht gaat in eerste instantie uit naar Jan Peters, die al eens verklaarde het'liefst in Alkmaar te willen blijven voetballen. Maar AZ '67, de dure hobby van Molenaar, moet voor volgend seizoen bezuinigen, zodat het niet is uitgesloten dat Peters tegen zijn zfn wordt verkocht. Steunenberg opvolger Jansen DEN HAAG - Arend Steunen berg, de huidige se cretaris van de VVCS (voetbalspe- lersvakbond), is de voornaamste kan didaat om Karei Jansen op te vol gen als voorzitter van de VVCS. Ka- rel Jansen wordt zoals bekend hoogstwaarschijn lijk de opvolger van Roel Wiersma in het sectiebestuur betaald .voetbal. Jansen wordt wel directeur van de VVCS. Stoomcursus WK- scheidsrechters ZURICH De scheids- rechters die fluiten bij het wereldkampioenschap voetbal volgend jaar in Spanje zullen voor dat toernooi een grondige in structie krijgen, zo is gis teren door de internatio nale voetbalfederatie (FIFA) bekend gemaakt. Er zal vooral aandacht wor den besteed aan een unifor me interpretatie van de spelregels. De stoomcursus van de arbiters zal drie tot vier dagen in beslag nemen. In de tweede helft van fe bruari zal de FIFA bekend maken welke scheidsrech ters Voor het WK zijn gese lecteerd. iUCKLAN Het 68.5 voet nge jacht Ceramco New Zea- nd is als tweede aangekomen de tweede etappe van de >hd-de-wereld-zeilrace. De an het Nieuwzeelandse :>ver de 7.101 zeemijlen in Kaapstad naar Auckland acht uur en vijftig minu- meer dan de 76 voet lange federlandse Flyer, die eerder finishlijn passeerde. De Ce- imco heeft een goede kans irste te worden in het omge- ikende klassement, want op andicap mocht het schip ierentwintig uur verliezen in opzichte van de Flyer, die •n tamelijk ongunstige rating eeft. e overtocht van de Flyer jurde dertig dagen, vier uur, venentwintig minuten en jftig seconden. Daarmee •ak het schip het staande re- jrd voor deze oversteek, dat naam stond van de vroege- premier van Engeland eath met de Condor met vier uur en zesendertig minuten. Zowel de Ceramco, die op de reis naar Kaapstad de mast verloor, als de Flyer heeft ave rij gemeld. Beide schepen rrtoéten de giek vervangen, voordat het vertreksein voor het derde traject naar Mal del Plata op 26 december wordt gegeven. De Flyer is boven dien toe aan een nieuwe mast- bevestiging. Dit onderdeel wordt per vliegtuig vanuit Ne derland overgebracht. Volgens schipper Conny van Rietscho ten,kwam de mast los te staan toen het schip door enkele rol lers werd overspoeld en dwars op de golven kwam te liggen. Van Rietschoten zei volop ge noten te hebben van het nek- aan-nek-gevecht op het laatste gedeelte voor de kust van Nieuw Zeeland met de Ceram co. „Soms lagen wij zij-aan-zij, maar ons voorbij gaan was er niet bij." De binnenkomst van de Ce ramco had overigens veel weg van een triomftocht. Het twin tig meter lange schip, dat wordt gestuurd door Peter Blake, is een soort nationale Nieuwzeelandse onderneming. Een bank en een luchtvaart maatschappij zorgden voor de financiering. Maar daarnaast hebben tientallen privé-perso- nen een aandeel genomen in het nieuwe ontwerp van Bruce Farr. Of het blauwe jacht defi nitief eerste wordt in het klas sement volgens omgerekende tijden, hangt af van de binnen komst van de voornaamse concurrenten. Zo moet de Fransrhan Kriter 9, winnaar van de reis naar Kaapstad, in Auckland arriveren voor 3 de cember 12 uur 45 min. en 10 seconden. De Disque d'Or voor 5 december 's morgens vroeg en de Morbihan voor 3 decem ber 11 uur 35 min. Deze sche pen hebben noodgedwongen, of met opzet, de laatste dagen nagelaten hun posities te mel den. DEN HAAG HYS '00, dit ijshockeyseizoen na een jaar afwezigheid, te rug in de eerste divisie. Het niveau, waar het ja renlang toonaangevend was. Een bolwerk. Nu wordt hard gewerkt om langs de weg van de gelei delijkheid èen aanspre kende positie in de hoogr ste afdeling te bewerk stelligen. Dat zal wellicht dit seizoen niet het geval zijn, eri ook volgend sei zoen niet. Maar in het der de seizoen zou volgens de plannen, op basis waarvan het bestuur van HYS '80 en trainer/coach George Peternousek met elkaar in zee zijn gegaan, de club moeten meetellen. Een nobel streven, dat echter niet mag leiden tot een si tuatie, dat er momenteel maar voor het vaderland weg geknoeid kan wor den. Dat deed HYS '80 gisteravond in de thuis wedstrijd tegen APA Ea gles op nauwelijks te overtreffen wijze. Met een nederlaag van 5-2 (1-1, 0-3 en 1-1) als logisch gevolg. Nu kan er wel worden ge zeurd over de blunders van doelman Ben Bakker, maar de vervanger van de geblesseerde Mark Storimans doet zijn best en kan waarschijnlijk niet be ter. Spelers als Andy Strijker, Rick van Gog en René Laar man hebben in het verleden bij Groningen bewezen zeer goede spelers te zijn, gistera vond toonden zij daar niets van. En ook Phil McKenzie was onherkenbaar. Het is maar een greep uit de slecht acterende spelers, waarin HYS '80 grossierde, tegen het goed forcheckende, maar eveneens allerminst imponerende APA Eagles. Speelde HYS '80 zo onder de maat, omdat het, duel, waar naar de 700 toeschouwers uit- lers op het ijs stond. De pech voor HYS was bovendien, dat doelman Michel Geisterfer van APA Eagles in goede vorm verkeerde. Echter," hij gaf veel rebounds weg, HYS profiteerde daarvan slechts eenmaal via Harrie Bronk- horst. Scoreverloop: 2.31 Van Ooyen 0-1, 4.54 Bronkhorst 1-1, 23.48 Rini Brok 1-2, 30.36 Delabbio 1-3, 37.48 Young 1-4, 58.00 Van 't Wout 1-5, 59.20 Morrison 2-5. Scheidsrechter Van der Hout, die werd bijgestaan door de li nesmen Van der Meer en Ra- vestijn, gaf HYS '80 8 x 2 en APA Eagles 11x2 strafminu- ten. FRANS LEERMAKERS George Peternousek: „HYS mist nog routine, vooral op het mentale vlak". eindelijk gapend van verve- ken wel voor 150, 200 procent ling keken, voor de strijd om gewerkt. Dat is niet kort daar- de derde periodetitel geen be- op weer op te brengen. Boven- tekenis meer had? dien komt de ploeg routine te kort, vooral op het mentale vlak", APA Eagles bewoog zich heel wat geroutineerder over de piste. Dat werd gekenmerkt door het feit, dat vier van de vijf-Bossche treffers tot stand kwamen tijdens perioden waarin HYS met vier veldspe- Genuanceerder George Peternousek zag het genuanceerder. De trainer- /coach acht zijn ploeg nog niet rijp voor een periodetitel. „Als wij deze wel behalen, dan is het meegenomen". Hij zag de uitermate grote en goede in spanningen van vrijdag bij Nijmegen als de oorzaak van het povere optreden van gis teravond. „Tegen Nijmegen, waartegen wij moesten win nen om nog enige kans te ma ken op de derde periodetitel, werd voor bij wijze van spre- ROTTERDAM - Wim van Hanegem heeft gisteren een toelich ting gegeven op de dubieuze manier waarop hij afgelopen zon dag zijn plaats bij Feyenoord had afgestaan tijdens het chaotisch verlopen duel met PEC Zwolle (5-5). Bij de stand van 4-3 gaf Van Hanegem er de brui aan en liet zich vervangen door Hans Groenendijk. Na afloop van de wedstrijd liet de oude maestro doorschemeren dat het wel eens zijn laatste wedstrijd in de Kuip geweest kon zijn. Welnu, zo'n vaart heeft het niet gelopen, liet Van Hanegem gis teren tegenover trainers Jezek en Westerhof weten. Hij was al leen bijzonder ontevreden over de gang van zaken in het veld die uiteindelijk het gelijkspel tegen PEC Zwolle tot gevolg had. „Het had niets met een blessure te maken,, vertelde de Kromme over zijn wissel. „Het ging zo slecht dat ik zin had om de dichtst bijzijnde speler een draai om de oren te geven. Om mezelf in bescherming te nemen ben ik van het veld gestapt". De demonstratieve aftocht van Wim van Hanegem typeert de problemen die op dit moment bij Feyenoord leven, zowel op het veld als in de begeleiding. Zoals bekend heeft directeur Peter Stephan zijn verantwoordelijkheden grotendeels moeten inleve ren. Inmiddels is hij een soort vorstelijk betaald administrateur. Maar ook de moeilijkheden tussen trainers Jezek en Westerhof liggen ten grondslag aan de malaise bij de Kuipploeg. Met zijn aftocht hoopte Van Hanegem zijn ploegmaats in ieder geval wakker te schudden, zodat komend weekeinde tegen FC Twen te en volgende week voor het Europa Cuptoernooi tegen Rad- nicki Nis weer wat gemotiveerder kan worden gespeeld. MONACO De schouderblessure van Björn Borg is ernstiger dan gedacht, waardoor de Zweed tot april van het volgend jaar rust zal moeten houden. BARCELONA Iri de tennisstrijd tussen Europa en de Vere nigde Staten is de stand na de eerste dag gelijk: 1-1. Lendel (Tsj) versloeg Gerulaitis met 6-4, 5-7, 10-8, waarna Gene Mayer Pa- natta (Ita) een nederlaag toebracht met 6-4, 6-3. „De muren komen hier op mij af. Hughes heeft de za ken heel anders voorgesteld dan het in werkelijkheid blijkt. Volgens Hughes zou ik ik hele dagen met de groep optrekken. Maar tot op he den heb ik niet meer dan driemaal een half uur ge traind. En dat trainen be stond dan enkel uit rekoefe- ningen. Sorry hoor, dat zet geen zoden aan de dijk. De hele dag hing ik maar wat lamlendig op m'n kamer rond en het enige wat ik dan kan doen is videofilms bekij ken. Voor mijzelf heb ik al uitgemaakt dat ik te jong ben voor een dergelijk avontuur. Zo'n stap kan ik beter wafeen wanneer ik drie of vier jaar verder ben. Nu verlang ik nog te veel naar huis. Ik wil toch weer terug. Als die gas ten maar niet gaan roepen dat ze me zo goed vinden. Want dan weet ik me geen raad meer. Nee, ik hoop dat West Bromwich Albion net zo op mij is uitgekeken als ik op die club. De hele omge ving valt me tegen. De hui zen zijn zo lelijk. Die jongens (Van Mierlo en Broeken) doen het voor alles om het geld en nemen de rest op de koop toe. Maar ik voel me rondhangèn. Dan ga ik liever terug naar Sparta. Misschien dat ik daar een nieuwe kans krijg". (Voetballer René van der Gijp van Sparta in Alge meen Dagblad) „De financiën, dat komt als Hans van Helden eerste aan de orde. Het geld moet, voor een wielrenner evenwel op het tweede plan staan. Je bent sportman en geen ondernemer. De inten tie is als sportman prestaties leveren. En dat kan op weg en baan. Als je echter in overleg met de wegcoach de brede bovenlaag in de maan den maart, april en mei drie maal op de baan kan testen, zijn we al op de goede weg. Wie in aanmerking komt voor de nationale wegploeg valt af en wie presteert en interesse heeft, kan op de piste blijven. De keus ligt toch bij de renners en niet bij de begeleiding. Wel kunnen we ze met de beslissing hel pen". (Nieuwe baanwielercoach Langkruis in Haagsche Courant) „Als ik iedere week zo'n goal zou maken, dan was ik na een maand rijp voor de psy chiater. Ik betrapte me er in die laatste fase ook op, dat ik af en toe m'n emoties niet meer in bedwang had. De laatste vijf jaar hebben we op eigen veld precies één keer van Ajax gewonnen. De hele groep was voor de wedstrijd daarom erg gespannen. Toen die goal zo lang uitbleef, kreeg ik weer de kriebels dat het verkeerd zou aflopen". (Voetballer Jan Peters van AZ '67 in De Telegraaf) „Wat moet je doen met een tafeltennistalent als Ronald Rijsdorp, die niet voor de competitie wenst uit te ko men? Kan ik hem gebruiken als tactische versterking? Wie weet. Ik wil ook de mo gelijkheden onderzoeken met de dames te trainen. De wed strijd tegen Denemarken komt voor mij eigenlijk te vroeg. Als ik reëel ben, zeg ik: we zijn kansloos. Ik ben geen profeet. Ik denk dat de terugval een mentaliteits kwestie is die diep geworteld zit. Voor herstel moet je te rug naar de basis. De clubs dus. Na Denemarken volgen Finland, Italië en de Sovjet- Unie. Stuk voor stuk moeilijk verslaanbare tegenstanders. Tussen Kerst en Nieuwjaar is een trainingsweek geplapd. Dat zal de eerste stap zijn naar het Europees klam- pioenschap in Boedapest. (Nieuwe bondscoach NTTB Milan Stencel in NRC Handelsblad) „Je kon die avond nog maar één ding doen: maken dat je uit Parijs weg kwam en, plankgas wegvluchtend van de schande, proberen te wen nen aan het denkbeeld dat het de eerste tien jaar niet meer zo zal zijn als het de laatste tien jaar geWeest is. De ruitewissers leken met vrolijke Franse slag de leeuw van Oranje uit te zwaaien naar de eeuwige jachtvélden. En de plaatsnaamborden werden pesteriger naarmate je je dieper in Belgie door wrong. De Belgen wél en wij niet, stel je voor. Dat harde "Spaanse" feit zal wel het de finitieve einde zijn van het moppen-decennium, in het welk wij ons zo vrolijk heb ben gemaakt over de achter lijkheid van onze zuiderbu ren. Bij het bord Aken-Luik wist je opeens weer dat we nóg eens zo'n reuzenkater hebben beleefd, nóg eens zo'n bedonderde avond hebben meegemaakt, 22 jaar geleden. We togen naar Keulen die woensdag, met vliegend vaandel en slaande trom, feestneuzen en 'oranje-petten en we riepen letterlijk van de daken dat we onze fiets kwam terughalen en de Duit sers een Wiedergutmachung zouden toedienen die hen nog zou heugen tot een even tuele derde Wereldoorlog. Helaas, helaas". (Columnist Pierre Huys- kens in Elseviers Magazi ne) „Hans was een ontzettende dierenvriend. Er viel eens een kip uit een vrachtwagen bij hem voor de deur. Hij heeft die kip helemaal ver zorgd en het werd een huis dier. Dat beest liep de hele dag gewoon door de kamer. Met zijn hond, Astrid, was hij stapelgek. Dat dier was alles voor hem. In die tijd had hij zelfs een paard. Wanneer het 's nachts koud was, had hij medelijden met dat dier en dan haalde hij dat paard ook naar binnen. Dat paard sliep René van der Gijp 's nachts in de woonkamer. Gebakken vlees wilde Hans niet hebben. Dat was niet ge zond. Verder at hij alleen verse groenten. Wanneer er ergens gerookt werd, ging hij weg. Bij hem in de auto was het verboden te roken. Hij was een echte kwajongen. Ik kan me nog niet voorstellen, dat hij gaat trouwen. Hans had- een enorme fantasie. Ik hoorde 's nachts een keer la waai in de keuken. Toen ik ging kijken, vertelde Hans bloedserieus dat er vijf Mars mannetjes in de keuken ge weest waren. Ze zaten daar zijn Brinta op te eten. Die Marsmannetjes wilden hem meenemen, maar dat hij ge- wiegerd, omdat er belangrij ke wedstrijden voor de deur stonden. Volgens Hans waren die Marsmannetjes toen weer tegen een straal naar boven gelopen. Hij geloofde heilig in dat soort dingen". (Els Doodhagen, een ken nis van schaatser Hans van Helden, in Sport Interna tional) „Kijk, je krijgt die kans. Schrijvers zit op de bank, je moet presteren, in de weten schap dat elke wedstrijd noodlottig kan zijn. Dat legt een druk op je. Daar heb je geen last van als je gevestigd bent. Dat heeft Linder tegen mij gezegd en zo heeft hij het ook op de persconferentie na die wedstrijd tegen de Eagles verteld, zegt Linder. En ver volgens is dat misverstand ontstaan. Of de Duitse taal is voor sommige journalisten te hoog gegrepen, of Linder heeft het verkeerd uitgelegd. Je begrijpt, dat ik raar stond te kijken toen ik 's maandags in de krant las dat ik zelf be dankt zou hebben, vandaar dat ik naar Linder ben toege- stapt. Hij zei, dat hij het zo niet gezegd en bedoeld had. Nou OK, dan is voor mij de kous af". (Doelman Hans Galjé van Ajax in Voetbal Internatio nal) GENT Prof. Blanpain, hoogleraar in het arbeids recht te Leuven, heeft gis teren in Gent een nieuwe aanval gedaan op het transfersysteem in het be taalde voetbal. Blanpain uitte zijn kritiek tijdens de vergadering van de Fif pro, de internationale fe deratie van beroepsvoet- ballers, waar voor afge vaardigden uit Nederland, België, Italië, Grieken land, Argentinië, Spanje, Frankrijk en Zwitserland de transferproblematiek het centrale thema was. Blanpain ging er vanuit dat de profvoetballer een werknemer is zoals ieder ander. Hij stelde dat bondsregels of contractuele bepalingen, die ingaan tegen het arbeidsrecht van generlei waarde zijn. Ook het systeem waarbij het een speler onmo gelijk wordt gemaakt vrij een nieuw arbeidscontract af te sluiten bij een andere club, noemde hij in tegenspraak met de fundamentele rechten van de speler-werknemer. Blan pain die zijn stelling staafde met verwijzing naar" de uni versele verklaring van de rechten van de mens, de con ventie over verplichte arbeid en het Europees sociaal hand vest, noemde in samenhang met de transfers ook het vrije verkeer van werknemers bin nen de landen van de Europe- sb Gemeenschap. De Leuvense' hoogleraar acht ook het vragen van een trans fervergoeding onjuist. „Het gaat om machtsmisbruik, mo gelijk gemaakt door een mono poliepositie. Een vergoeding is slechts in twee gevallen toe laatbaar, namelijk als compen satie voor de kosten verbon den aan de opleiding van de speler en in het geval van een voortijdig afbreken van een bestaande overeenkomst," zei hij. Blanpain zag als oplossing voor de bestaande problemen overeenkomsten van beperkte duur tussen club en speler. Daardoor kan de speler vrij een andere werkgever kiezen, wanneer zijn contract is afge lopen en wordt de club de mo gelijkheid geboden een zekere stabiliteit in de ploeg te bren gen. Drs. H. Mannen van het mi nisterie van CRM verklaarde dat in Nederland op het poli tieke vlak al stappen zijn on dernomen om te komen tot af schaffing van het vergoe dingssysteem. Onderzocht wordt nog wat daarvan even tueel de gevolgen zullen zijn. Een beslissing zal pas volgend jaar vallen. In de middagvergadering kwam het tweede thema van het congres aan de orde, na melijk de betrokkenheid van de speler bij reclame en publi citeit. Fifpro vindt het onjuist dat de spelers geen enkel voordeel hebben van de recla meopbrengsten bij grote toer nooien, zoals bijvoorbeeld de eindronde van een wereld kampioenschap. De Spaanse delegatie stelde voor de krachten te bundelen voor een proefproces in Spanje over het recht van gebruik van de afbeelding (publiciteit met de foto's van voetballers) van profs. Karei Jansen, voorzitter van de Nederlandse vereniging van contractspelers (VVCS) en binnenkort sectiebestuurder van het betaalde voetbal in de -KNVB, stelde de werkwijze van Fifpro ter discussie. „Wie terugkijkt op zestien jaar Fif pro", zei Jansen, „stelt vast dat wij te veel bezig zijn met te veel zaken. Er zijn prachtige programma's geweest op ach ter ons liggende congressen, maar de resultaten zijn niet opmerkelijk geweest". Jansen suggereerde Fifpro zich te be perken tot één of ten hoogste twee onderwerpen. Hij wilde als eerste het transfersysteem wereldwijd aanvatten. Hij vroeg daarom alle aangesloten voetballersorganisaties politie ke en juridische stappen te ne men tegen het in hun land be staande transfersysteem. De afgevaardigden leken bereid mee te gaan met de gedachten van Jansen. De Fransman Bernard zei: „Wij moeten die kant op en wij moeten het sa men doen, anders krijgen wij geen voet van de grond bij in ternationale organisaties zoals bijvoorbeeld de Fifa. SPORTWERELD HEERENVEEN Dries van Wijhe heeft voor de tweede ach tereenvolgende keer een schaatsmarathon, meetellend voor de KNSB-beker gewonnen. Na zijn zege van zaterdag in Den Haag toonde hij zich ook in Heerenveen de sterkste. Bij de dames won Atje Keulen-Deelstra. BRUSSEL Emiel Hendrix is met zijn paard Dream vierde ge worden tijdens een springwedstrijd in Brussel. PARIJS Voor de interland tegen Cyprus heeft de Franse bonscoach Hidalgo dezelfde spelers opgeroepen als voor het duel met Nederland. Slechts Platini ontbreekt wegens een ernstige blessure.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13