oetbalgeweld in Italië II veel verder dan hier ^YS verspeelt ans op derde Leriodetitel „Zeldzame werkkracht Euwe meest treffend WHEEK-19 1/0/ RENTE IC/4/0 "ÈIDSE SPAARBANK 5 Korolev pas op laatste onderdeel zeker van titel Van der Smissen enige ongeslagen Wiersma nog punt van titel 21ÖRT" LEIDSE COURANT w >-K.»HinT-w Tfr,F~~^' '3 ZATERDAG 28 NOVEMBER 1981 PAGINA 9 [gan speelt n Roda JC otmbAAG - Nicky Morgan, de HM| spitsspeler van FC Den MMpeelt morgen gewoon mee ^^^twedstrijd tegen Roda JC. n kwam de Brit, rond wiens a}a de laatste dagen nogal wat C lelijkheid was ontstaan van- jn eventuele contractverlen- P)aan, Den Haag aan om zich Fraai«g bij zijn ploeggenoten te ensenfpc Den Haag gaat er na lnh°t met Morgans club West hited te hebben gehad van de aanvaller tot het eind adt b.\ seizoen hier blijft spelen. 1580 itract met FC Den Haag zou geval tot 23 februari zijn Schorsing half jaar voor Schot EDINBURGH John Pelosi is door de tuchtcommissie van de Schotse voetbalbond voor zes maanden geschorst. De buitenspe ler van eerste divisie-club St. John stone werd zaterdag voor de vierde keer in dit seizoen uit het veld ge zonden. Pelosi kreeg de rode kaart na een zware overtreding op zijn directe tegenstander, Jim Brown van Dunfermline. Brown liep bij die charge een beenbreuk op, die hem minstens vier maanden buiten de lijnen houdt. Pelosi, die voor zijn eerste drie rode kaarten totaal vijf wedstrijden buitenspel stond, werd met onmiddellijke ingang voor een half jaar uitgesloten. Joop Zoetemelk werd gisteren uitge roepen tot renner van het Jaar. Peter Winnen (tweede van rechts) werd uitver koren tot renner van de toekomst en Hennie Top werd gekozen tot wielren- ster van het jaar. De trofeeën werden uit gereikt door Gerrit Schulte en Keetie van Oosten. Afgelastingen DEN HAAG De KNVB heeft alle wedstrijden in de zaterdag competitie vastgesteld voor van daag in de districten west 1, west 2, noord en oost afgelast. Niet door de centrale afgelasting zijn getroffen de wedstrijden uit de eerste en tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Achttien van de twintig afdelin gen van de KNVB hebben ook hun hele programma voor zater dag afgelast. Het betreft de afde lingen: Groningen, Frieland, Drente, Zwolle, Twente, Gelder land, Arnhem, Nijmegen, Noord- Brabant, Dordrecht, Rotterdam, Gouda, Den Haag, Leiden, Haar lem, Amsterdam, Utrecht en Noord-Holland. Countinho verdronken bij diepzeeduiken RIO DE JANEIRO Claudio Coutinho, de vroegere bondscoach van het Brazi liaanse voetbal elftal, is bij het diepzeedui ken voor de kust van Rio de Janeiro ver dronken. Coutinho was 42 jaar. Claudio Coutinho leidde in 1978 Brazilië naar de derde plaats bij het WK in Argen tinië. Twee jaar later werd na een storm van kritiek over de magere prestaties van het nationale elftal vervangen door de coach. Tele Santana. Coutinho vertrok daarop naar de Verenigde Staten. Hij volg de Rinus Michels op als trainer/coach van de Los Angeles Aztecs. In januari zou hij aan zijn nieuwe job beginnen, bij El Elal in Saoedi-Arabië. .Jonze correspondent) ■ST De explosie van de laatste tijd op ral rond de Ita- f 26oi voetbalvelden leel wat in het land :t Italië zoekt ïgengif tegen de de vernielzucht sadisme van de ipporters op de Heren. In Neder- lag de scheermes- iijn intrede in het ;tadion hebben ge- 195 Italië is zelfs al eni- ,Jia verder. wordt er met schrik lacht aan die Zwarte van 22 november toen n supporters, passan- 235hballers en politieman- net ziekenhuis moesten behandeld voor snij-, en slagwonden. Een mist zijn gezichts- ikamaren, een ander zelfs zijn v--9a!n één voetballer (An il ligt met een gebroken 1240 j in het ziekenhuis. Om maar te zwijgen van voonJjderdduizenden guldens izen (die de razende voetbal- d, 3|Jjers elke keer weer ten aan treinen, bus- lions en auto's, iaanse tifoso of suppor- liet het rustigste gezel- lat men zich op zondag nsen, maar de laatste lijkt hij geheel ontke- aparjtaliaanse psychologen, dernel sociologen, voetbalkenners en andere deskundigen op het ge bied van gedragingen van de mens verdringen elkaar met aannemelijke verklaringen voor zo veel agressie, voor zo veel geweld. Een stadion is één van de gevaarlijkste plaat sen, vindt een deskundige. Daar tref je een menigte, een massa aan, die de enkeling anonimiteit biedt en geborgen heid. Daar kun je straffeloos je frustratie en agressie kwijt Niemand zal je ervan weer houden, je eerder aanmoedi gen. En een prooi voor de agressie en negatieve instinc ten is gemakkelijk gevonden: de persoon die zich als aan hanger van de tegenpartij ont popt. De oplossingen die voor dit geweld, het grootste euvel van de zondag, worden aangedra gen, zijn vindingrijk en talrijk. Waarom leggen politie en voetbalclubs niet gezamenlijk een lijst aan waarop alle van dalen staan vermeld? Laat deze lieden zich elke zondag middag maar eens melden op het politiekantoor, waar ze dan onder toezicht de verrich tingen van hun favoriete club via de radio kunnen beluiste ren als ze daar dan nog zin in hebben. Een ander wil volgen de zondag een nationale voet balstilte, geen wedstrijden, geen competitie, geen toto, niets. Opdat alle Italianen die direct of indirect bij het voet ballen betrokken zijn (drie kwart van de bevolking) tot bezinning kunnen komen, kunnen nadenken over wat er Giancarlo Antognoni wordt In het ziekenhuis in Florence waar hij een geslaagde hersenoperatie onderging na zijn botsing afgelo pen weekeinde met de doelman van Genua teder gekust door zijn vrouw Rita. Behandelende artsen verwachten dat de spelma ker van het Italiaanse voetbalelftal over enkele maanden weer kan spelen. mis is op de velden. Clubs, datgene wat er voor het sta- voetballers, voetbalbonden, zij dion en zelfs op de tribune ge mogen niet blijven doen alsof beurt hen niet aangaat. Som migen stellen voor het stadion- personeel te bewapenen, meer politie in te zetten, en de sup porters te fouilleren voordat ze de tribunes opgaan. Maar de praktijk heeft al aangetoond dat dat niet werkt. De agressie tegen het stadionpersoneel is alléén maar toegenomen en de politie-agenten weigeren hun vrije zondag op te offeren voor een robbertje met levensge vaarlijke tifosi. De politie heeft geconstateerd dat onder de supporters steeds meer criminelen en ex- ge straften voorkomen, die de voetbalemoties aangrijpen om hun eigen snode plannen te verwezenlijken. Daarom wordt de 'echte' supporters aangeraden zich te organise ren en de mensen met kettin gen, knuppels en stiletto's bui ten te sluiten. Die kunnen dan makkelijker dentificeerd worden en gean csteerd. De verstandigste opmerkingen komen dezer dagen van een socioloog uit Pavia, die eraan herinnert dat elke samenle ving de supporters heeft die zij verdient. „Als de stad, het le ven, als alles vol geweld is, hoe, kun je dan verwachten dat de sport, het stadion, zui ver is, zonder geweld is?" De criminaliteit doet niet aan zon dagsheiliging, ook niet in Ita lië. Volgens deze socioloog zal het zo met het supportersge- weld afgelopen zijn als de sa menleving voor meer werk gelegenheid, meer bestaansze kerheid, minder terreur, en meer veiligheid zorgt. CEES MANDERS 205.0 i -en a( metl i. c.vT J_ jEN - HYS '80 heeft gisteravond in Nijmegen jatste, kleine, kans op het behalen van de derde Jetitel verspeeld door een nederlaag van 6-4. De laars, die om in aanmerking te blijven komen in moeten winnen, konden niet beschikken over doelman Mark Storimans, hetgeen van waar lijk beslissende betekenis is geweest. Zijn vervan gen Bakker toonde grote inzet, maar was tenmin- ede schuldig aan twee treffers. ,m wel in dé eerste periode de leiding door een treffer rrie Bronkhorst op aangeven van Phil McKènzie, maar ërvolgens drie treffers toestaan van achtereenvolgens in, Moons en Tijnagel. Daarmee werd de eerste periode en met de stand 3-1. HYS kwam direct na het begin van le periode wel op 3-2 door een doelpunt van Andy Strij- mgeven van Ted Meijer, maar Weer antwoordde het iets Nijmegen goed. Wensink en weer Tijnagel drukten dat fers uit, waarop Morrison (op een pass van Van Gog) nog 228 oP001^ 5-3. De derde periode leek weer even spannend te t rn door een Haags doelpunt (Strijker op een voorzet van gyl), maar Tijnagel besorgde Nijmegen de zege en daarmee ischikfle periodetitel. Hetgeen voor de 1600 toeschouwers aanlei- osi, fas om een feestje te bouwen. De eerste en tweede perio- ikantj waren al terecht gekomen bij Heerenveen en Amster- ™.>verige uitslagen: Leeuwarden-Amsterdam 8-10; Kempha- tuin PburK 4-8. pnpetitie: 1. Heerenveen 18-32; 2. Nijmegen 19-31; 3. Amsterdam 19-29; ,CQ Jrg 19-21; 5. Eagles 18-15; 6. HYS 19-13; 7. Leeuwarden 19-5; 8. Kemp- 169.^9-4; derde periodestand: 1. Nijmegen 5-10; 2. Heerenveen 4-8; 3. Am- g grt 5-7; 4. Tilburg 5-5; 5. HYS 5-4; 6. Eagles 4-2; 7. Leeuwarden 5-2; 8. ADVERTENTIE (effektieve rente 12,8 Het goede adres. Hockeyers India en Pakistan gelijk LAHORE De hockeyteams van India en Pakistan hebben in hun derde wedstrijd gelijk gespeeld met 2-2. De eerste twee wedstrijden leverden voor beide ploegen één keer winst op. De beslissende ont moeting in de test-serie wordt maandag in Karatsji afge werkt. De Nederlander Japik Rie- mersma een één van de twee neutrale arbiters bij dit duel. In de 26e minuut opende Gur- mail Singh de score voor India uit een strafbal: 1-0. Pakistan kwam sterk terug in de twee de helft. De spitsen Hassan Sardar en Saeed Khan zetten hun ploeg binnen één minuut op voorsprong: 1-2. Uit een korte hoekslag, vijf minuten voor tijd, maakte Rahjinder Singh gelijk: 2;2. Pakistand won de eerste wedstrijd met 5- 3, India zegevierde in de twee de: 4-3. Handbalzege GYOER Bij het zeslanden- zaalhandbaltoernooi voor he ren in de Hongaarse plaats Gyoer heeft het Nederlands team na twee achtereenvol gende nederlagen een eerste overwinning behaald. Oosten rijk werd verslagen met 26-17 na een ruststand van 13-8. Het Nederlands team was als col lectief aanzienlijk beter dan in de wedstrijden tegen Joegosla vië en Bulgarije. Met uitzonde ring van twee strafworpen werden vrijwel alle kansen be nut. De doelpuntenmakers van Ne derland: Han Busio (8), Fred Berendsen (5), Peter Verjans (3), Bert Bouwer (3), Joop Su- lers (2), Kees Kooy (2), Rene Nijsten (2) en Nanne Prevo (1). Overige uitslagen: Hongarije A-Joegoslavië 22-22; Hongarije B-Bulgarije 21-18; Oostenrijk- Nederland 17-26. In bijgaand in-memoriam geeft oud-schaakmedewer ker van deze krant en col lega van de gisteren overle den prof. dr. Max Euwe bij het samenstellen van de Teleaccursus schaken, Pim Muhring, zijn zeer persoon lijke visie op de overledene weer. Max Euwe portretteren is een nagenoeg onmogelijke opgave. Maar het is wel een uitdaging die ik gaarne op me genomen heb. Wat mij het meeste in Euwe getroffen heeft is zijn zeldzame werk kracht. Ook dat hij altijd klaar stond om anderen te helpen, waarbij geen moeite hem te veel was. Zijn onver- Tnoeibaarheid om het natio naal en internatiornaal scha ken te bevorderen, door zijn inzet als wedstrijdspeler, si- multaanspeler, auteur van talloze boeken, alsmede het presidentschap van de wereldschaakbond zal in de geschiedenis van het schaken een unieke prestatie blijven. Ook als wetenschapsman in de leer van de Informatica hij bekleedde als hoogleraar een tweetal, leerstoelen heeft hij het zijne bijgedra gen. Robert Schumann heeft eens gezegd dat het talent werkt en het genie schept. En Euwe heeft gewerkt tot zijn dood toe. Zijn genie was ordening te brengen in de complexe problematiek van het scha ken, terwijl hij in zijn colle ges methodologische aspecten van de automatisering funda menteel gestalte wist te ge ven. Niet tert onrechte schet ste wijlen schaakmeester Kmoch zijn vriend Euwe als het genie van de eerste orde. Opmerkelijk is dat Euwe veie andere aspecten van zijn persoonlijkheid, zoals som wijlen een zeker cynisme, als een ervaren diplomaat prak tisch onder controle had. Ik kan een tipje van de sluier oplichten door enkele waar gebeurde bijzonderheden uit zijn 'leven de revue te laten passeren. Gebeurtenissen met een anecdotische inslag die stuk voor stuk een ander as pect van Euwe belichten. Toen ik jaren geleden met één van de redacteuren van Elsevier, de heer Lunshof, fi losofeerde over de inhoud van het voortreffelijke maga zine een gesprek waar> Euwe ook bij aanwezig was opperde ik de suggestie om verschillende mensen te vragen wat zij zouden doen Max Euwe tijdens de huldi-, ging ter gelegenheid van het behalen van de wereldtitel schaken in 1935. als zij wisten dat zij nog een half uur te leven hadden. Lunshof vond het maar een rot idee, wat het ook was, maar vroeg mij niettemin wat ik zou doen. „De een zaamheid zoeken", ant woordde ik, „door langs het strand te wandelen". „En Euwe wat zou jij doen?". En broodnuchter kwam het ant woord: „Ik zou mijn boek houding bijwerken". Toen Euwe in 1935 de wereldtitel veroverde werd hij door de toenmalige onder wijsminister op het departe ment ontvangen voor het in ontvangst nemen van een koninklijke onderscheiding. Bij het verlaten van het de partement had het voltallige personeel zich bij de uitgang opgesteld om hem toe te jui chen. Belangstellend infor meerde de wereldkampioen of de dames en heren niets beter te doen hadden. Op een schaaktournee door Rusland, Siberië en Japan en terug werd ons bij de Russi sche grens door een char mante vrouwelijke douane beambte gevraagd of wij de viezen bij ons hadden. Ik had, zoals een goed schaker betaamt, geen enkele sou, maar Euwe, in betere doen, had zegge en schrijve één én kele roebel. Nu is het invoe ren van roebels ten strengste verboden. Er werd daarom een indrukwekkend proces verbaal van Euwe's overtre ding opgemaakt. Hij ver bleekte zienderogen „want", zei hij, „ik zal de gevangenis wel indtaaien". Ik trachtte hem nog te troosten met de opmerking dat op een roebel slechts zeven jaren dwangar beid stond, maar deze als scherts bedoelde uitlating beurde hem nauwelijks op. Gelukkig kende de hoofd man van het douanekantoor de naam Euwe en toen was, na het verscheuren van het proces-verbaal, het leed spoe dig geleden. De opluchting straalde Euwe van het ge- zicht. Het was anders „gefun- denes fressen" geweest voor de pers die zeker niet nagela ten had met een headline aan te kondigen dat Euwe we gens deviezensmokkel opge pakt was en in een psychia trische inrichting was ge stopt. Overigens kon Euwe zich soms mateloos ergeren aan de pers. Als hij in zijn gloriejaren eens een enkele partij verloren had, vermeld den de kranten met dikke letters: Euwe verliest. Maar bijvoorbeeld bij Donner wa ren met grote letters: „Don ner wint" verschenen, als deze eens een partij Had ge wonnen. Op een schaakreis door Afri ka liet Euwe zich weer van een andere zijde zien. We speelden beiden simultaan in dezelfde lokaliteit. Toen ik klaar was bleek Euwe nog doende zijn laatste tegenstan der om zeep te brengen. Deze weigerde plotseling een zet te doen, zo met de gedachte: als ik niet speel, kan ik niet ver liezen. Euwe had de partij natuurlijk reglementair kun nen opeisen, maar vond een elegante, in de schaakge schiedenis nog onbekende oplossing. Hij bood namelijk zijn tegenstander remise aan wegens eeuwig nadenken. Euwe was ook een man die humor bezat. Euwe leefde somwijlen als een asceet, hij dronk niet, hij rookte niet, hij nam zijn rust, maar van één ding was hij niet te weer houden. Namelijk, ik heb het al vermeld, als er een beroep op hem werd gedaan om in Rodeschool een simultaan te spelen of in Maastricht, of waar dan ook, dan deerde het hem niet, ondanks zijn leeftijd, om naar deze plaat sen te gaan en de avonden met schaken door te brengen. Ik geloof dat deze geweldige inspanningen, dag in dag uit, hem tenslotte de das hebben omgedaan. Zelf heeft hij me meermalen verteld, dat hij van plan was honderd jaar te worden. Het zijn er maar tachtig geworden, maar het waren wel tachtig vruchtbare jaren. PIM MUHRING MOSKOU Het 300 ki lometer van Moskou gele gen Vladimir blijkt een uitstekende ongeving te zijn voor het rijpen van turntalent. Nikolai An- driano, die jarenlang het turnen bij de heren be heerste en vorig jaar na de olympische spelen af scheid wereldkampioen bij de twaalfkamp, woont in deze stad. De negentienjarige Korolev en zijn twee jaar oudere landge noot Bogdan Makoet leverden gisteravond in de opnieuw met 17.500 uitverkochte sporthal van het Olimiski-complex een uitermate boeiend gevecht, dat uiteindelijk met een verschil van 25/100e punt in het voor deel van Korolev werd beslist: 118-375-118.350. Joeri Korolev kwam een jaar geleden voor het eerste inter nationaal in de belangstelling toen hij bij de Europese jeugd kampioenschappen in Lyon de zeskamp-titel veroverde. Zes maanden geleden bij de Euro pese titelstrijd in Rome eindig de hij in de zeskamp als twee de achter zijn landgenoot Aleksander Tkatsjev en ver overde hij verder de eerste plaatsen in de finales van de onderdelen vrije oefening en ringen. Aan dat totaal van drie medailles voegde hij destijds ook nog drie zilveren toe in andere onderdelen. Korolev heeft in Moskou tot het tiende onderdeel de leiding gehad. Na Öe vierde ronde in de finale van de beste 36 turners, werd hij echter verdrongen door Bogdan Makoet, die voor zijn rekoefening, waarin een Jhy- ger- en Deltchev-salto achter elkaar waren verwerkt, de maximale waardering van tien kreeg. Korolev scoorde „slechts" 9,9 punten en zag zich door zijn landgenoot ge passeerd. In die vierde om gang gebeurde echter nog meer. Aleksander Ditjatin, de Olym pische kampioen en houder van de wereldtitel, staakte na acht seconden met een van pijn vertrokken gezicht zijn vriie oefening en viel van de vijfde plaats terug naar de 36e, omdat zijn optreden met slechts een half punt werd be loond. Maar niet alleen voor Ditjatin werd die vierde ronde een drame. De Oostduitser Mi chael Nikolai, vijfde in het klassement op dat moment, miste aan het rek de greep naar de stok. Datzelfde was even daarvoor zijn tweeling broer Jörgen overkomen. Ook de Japanner Koji Kajitani deelde in de ellende, door in Joerie Korolev op weg naar zijn wereldtitel in actie tijdens het onderdeel ringoefening. zijn vrije oefening in de fout te gaan (9.30), waardoor hij ver terug zakte in het klassement. Tenslotte faalde ook de Chi nees Tong Fei bij het voltige ren. Korolev en Makoet waren de enigen voor wie de spanning niet te veel was. De tweestrijd tussen de twee jong Russen, die bovendien in dezelfde groep uitkwamen, was fascine rend om te zien. In het vijfde onderdeel, gaven de twee Rus sen elkaar niets toe. Beiden kregen voor hun vrije oefe ning een waardering van 9.90. Het afsluitende paard-voltige ren zou de beslissing moeten brengen. Makoet moest als eerste opkomen en scoorde 9.90. Voor Korolev was het toen de noodzaak minimaal 9.95 punten te behalen om Ma koet te verslaan. Het gebeur de. Slotklassement heren indivi dueel: Achtereenvolgens: to taal voorronde, vrije oefening, voltige, ringen, sprong, brug, rek, totaal. 1. Joeri Korolev (Sow) 59.025-9.90- 9.95-9.90-9.90-9.80-9.90-118.375; 2. Bogdan Makoet (Sow) 58 950-9.90- 9.90-9.90-9.80-9.90-10.00-118 350; 3. Koji Gushiken (Jap) 58.725-9 80-9.90- 9.90-9.90-9.90-9.85-117.975; 4. Tong Fei (Chi) 58.800-9.70-9.60-9.90-9.90- 9.80-10.00-117.700; 5. Roland Bruck ner (DDR) 58 325-9.90-9.80-9 90-9.75- 9.75-9.90-117.325; 6. Li Nin (Chi) 58.450-9.70-9.40-9.90-9.80-9.85-9.90- 117.000; 7. Koji Sotomura (Jap) 58.375-9.60-9.80-9.90-9.85-9.95-9.45- 116.925; 8. Li Siao Pin (Chi) 58.125- 9.70-9.90-9.80-9.65-9.85-9.90-116.925; 9. Nobojueki Kajitani (Jap) 58.750-9.30- 9.80-9.95-9.70-9.50-9.90-116.900; 10. Michael Nikolay (DDR) 58.650-9.55- 9.90-9.80-9.80-9.75-9.40-116.850; 11 Nart Conner (Vst) 58.250-9.75-9.85- 9.75-9.70-9.75-9.70-116.750; 12. Gyorgi Guzocgi (Hon) 57.875-9.70-9.90-9.80- 9.80-9.65-9.75-116.475. SLUIS - Christ van der Smissen is de enige ongeslagen biljarter tijdens het Nederlands kampioenschap bandstoten in Sluis. Hij voert na vier ronden het klassement aan voor Jos Bongers en Jan Arnouts. Hans Vultink, die op de openingsdag zonder winst was gebleven, herstelde zich met twee zeges, op Vet en Arnouts. Jos Bongers vestigde in zijn partij tegen Henk de Kleine een Ne derlands record met een serie van 124. Dat zijn er vijf meer dan Vultink in 1978. De uitslagen: derde ronde: Bongers-Steures 200-139/18; Havermans-Vet 200- 119/21; v.d. Smissen-De Kleine 200-98/11; Vultink/Arnouts 200-163/26; vierde ronde: Vultink-Vet 200-99/16; Steures/Arnouts 166/200/16; Havermans-Van der Smissen 181-200/15; De Kleine-Bongers 96-200/9; stand: 1. v.d. Smissen 8/63/12.90; 2. Bongers 6/124/13.77; 3. Arnouts 6/88/10.17; 4. Vultink 4/72/9.70; 5. Steures 4/75/8.29/; 6. Havermans 2/50/9.87; 7. Vet 2/48/7.33; 8. De Kleine 0/52/6.98. ROTTERDAM Harm Wiersma heeft gisteren, in de achttiende partij om de wereldtitel tegen Gantwarg, zijn voorsprong van vier pun ten (20-16) behouden. Remise in de negentiende partij bete kent voor de grootmeester uit Frieland de derde wereldtitel.. Wiersma was eerder kampioen in 1976 en 1979. Gisteren te Rotterdam stuurde Wiersma snel aan op een pun- tendeling. Hii slaagde daarin volledig. In de recordtijd van viiftig minuten, waarvan Wiersma 32 minuten bedenk tijd voor zijn rekening nam, werd na 24 zetten tot remise besloten. De schijven verdwe nen in de achttiende partij al snel van het bord. Het afruilen werd door Wiersma, met zijn twintigste zet, voortgezet met de inleiding tot een ruil van drie tegen drie. De spelers hielden daarna ieder elf schij ven op het bord en besloten tot remise. Het partij verloop: Wiersma (wlt>- Gantwarg (zwart). 1. 32-28 19-23; 2. 28x19 14x23; 3. 33-28. 23x32; 4. 37x28 10-14; 5. 35-30 13-19; 6. 30-25 8-13; 7. 39-33 2-8; 8. 44-39 4- 10; 9. 41-37 19-23; 10. 28x19 14x24; 11. 25x11 10x19; 12. 37-32 5-10; 13. 50-44 10-14; 14. 34^29 23x34; 15. 40x29 17-21; 16. 33-28 21-26; 17. 38-33 26x37; 18. 42x31 16-21; 19. 43-38 21-26; 20. 32-37 26x37; 21. 27-22 18x27: 22. 28-23 19x28; 23. 33x42 12-18; 24. 46-41 remi-

Leidse Courant | 1981 | | pagina 9