II EN OM DE KAS trd Granada 2.8 GL auto met sterallure Hoofdteelten naderen eind binnen de perken Suzuki Alto FM klein maar fi jn '„'-."Regeling bij CCWS voor feilen importbloemen 38»pi _0 iling als de CCWS. die de grootste is in Nederland wat de omzet van Nederlandse snijbloemen, moet zich in ^nctie van prijsvormingsinstituut door middel van con- |e van vraag en aanbod in haar taak gesteund weten ?n internationaal netwerk van relaties, zowel in de lis in het aanbod, frke opbouw van handelsrelaties ontwikkeld door een assortiment, het gehele jaar door, geeft de beste waar in als prijsvormingsinstituut te slagen. Dit alles moet ïl passen in de optimale' "belangenbehartiging van de ndividueel en geplaatst kunnen worden in het kader totale bloemisterij. In verband hiermee heeft het be- ran de CCWS; mede in overleg met de ledenvergade- Sn regeling vastgesteld vqor het veilen van de import- in. Nu het importseizoen weer op gang begint te komen c/4cs weer velerlei produkten uit andere landen voor de rNdokken zullen verschijnen, is een importbeleid sa- Iteld, waartoe ook overleg met de leden is gepleegd. In intactorgaan wordt geconstateerd dat het mogelijk is ïten te veilen, die in bepaalde perioden niet of bijna torkomen en dus beschouwd moeten worden als aan- op het eigen pakket. ^-\Jder standpunt is, dat die produkten aangevoerd kun- )rden die niet of in onvoldoende mate in eigen veiling- I voorkomen. Daarnaast kan worden overwogen die Sten aan te trekken van tropische of subtropische af teneinde de aantrekkingskracht van de veiling door ding van het pakket te vergroten. «v I uitzetten van het beleid vóór wat betreft het veilen Iportprodukten, kan men dit niet los zien van de inter- "-pttle ontwikkelingen van produktie en handel in de 1 I 'Iterij, aldus het bestuur. Verbeterde koeltechnieken, J insportmogelijkheden en sneller communicatie omtrent fen aanbod geven een extra impuls aan de internationa al van de totale bloemisterijbranche, hand ook van het importbeleid van de V.B.N. zou de ^\fchtige conclusie kunnen worden getrokken, dat er van ^neenschappelijk beleid nauwelijks sprake is. De auto- Ni jit van de veilingen staat echter toe dat buiten de tro- H iedere veiling een eigen beleid voert, dat gericht is op [timalisering van haar eigen funktie en meer aandacht ~it aan wat de totale bloemisterij in deze vraagt. De nb^dt gesteld wat de inzichten van de handel is en of allel lopen' met die van de veiling, dan wel dat er we- fe verschillen zijn. Öldoende aanbod en zelfs iets meer is voor de handel htrekkelijk gegeven, ruim in assortiment om voldoende vraag te kunnen voorzien. Het bestuur stelt bij het im- ïeid het belang van de leden primair. Het importeren irmarkten" van bloemen moet per saldo ook voor het hst opbrengen, hetzij direct of indirect. Vandaar naast ilen van importprodukten, de pogingen van het CCWS- tr om prijsinzinkingen te voorkomen door een effectief fbeleid te realiseren. Bloemenproducerend Nederland j raag en dringend een referentieprijzen-systeem willen jckelpn pon systeem dat bij prijsinzinkingen de moge- ra moet bieden om heffingen op te leggen ter ordening J e markt. Het Bedrijfschap voor de Groothandel wil evenwel geen medewerking te verlenen. ^indt het huidige signaalprijzensysteem met een eventu- Spassing van de vrijwaringsclausule goed werken. Het 1-bestuur is echter van mening dat het thans voorgestel- erkïteem ook voor de handel zeer goed zou voldoen. De altiatief minderwaardige produkten zouden hierdoor ook j :emtkelijker geweerd kunnen worden. >te a November-zorgen Onze tuinactiviteiten hebben zich gaandeweg meer van buiten naar binnen verplaatst, van de tuin naar de vensterbank dus. In de tuin kunnen we wat gaan opruimen door bijvoorbeeld vaste planten terug te snijden tot ongeveer een handbreed boven de grond. Er zijn ook tegenstanders van deze werkwijze en mis schien hebben zij wel een beetje gelijk. Zij vinden namelijk, dat in een natte herfst hat regenwater licht kan wegzakken in de dikwijls holle afgesneden stengels van vaste planten en dan aanleiding geven tot rotten. Ook zijn er tuinliefhebbers. die het leuker vinden in de winter tegen berijpte stengels aan te kijken dan tegen een kale vlakte in de borders. Och, iedereen is daar vrij in Bladverliezende bomen en heesters kunnen we nu snoeien, als dat nodig mocht zijn, ook fruitbomen en bessen, behalve dan kers en pruim; die kunnen we beter eind februari „onder het mes" nemen. Hebben we potten met bloembollen ergens in een schuurtje of kelder staan, dan moeten we er om denken, dat ze niet uitdro gen; ze worden zo licht vergeten. Bij hyacinthen, die op de be kende manier op waterglazen gezet worden, moet het water tot een millimetertje van de onderkant van de bollen blijven staan, eventueel verdampt water dus even bijvullen. Let op: de bol niet in het water zetten. Tussen haakjes: bollen, die samen met fruit in een kelder of schuur worden weggezet, zullen moeilijk sprui ten. Fruit ontwikkelt namelijk een gasvormige stof, ethyleen ge naamd, en de bollen kunnen daar slecht tegen. We moeten daar om ook nooit bloeiende hyacinthen, narcissen of tulpen in de buurt van een fruitschaal zetten; dat is allemaal maar een weet Nu even naar de vensterbank: centrale verwarming vinden we tegenwoordig in vele woningen. De radiatoren worden door gaans onder de vensters geplaatst, dat betekent, onder de ven sterbanken. waarop wij onze kamerplanten plaatsen. Er zijn le gio kamerplanten, die graag een warme voet hebben, maar.... vooral omstreeks deze tijd zorgt de centrale verwarming nogal eens voor een erg droge lucht. De installateurs weten dat en als alles goed aangelegd is, hangen er waterbakjes aan de radiato ren, diedoorgaans vergeten worden door de bewoners. Wat we maar wilden zeggen is dit: voor sommige kamerplanten kan de lucht in zo'n geval gemakkelijk veel te droog worden. We denken bijvoorbeeld aan azalea's; het goed houden daarvan door de jaren heen is heus geen heksentoer, "maar zet ze 's win ters liever niet boven de centrale verwarming. En dat geldt dan voor vrijwel alle winterbloeiers. Kan het beslist niet anders, zorg er dan voor dat ze elke dag besproeid worden en laat ook de potgrond niet te droog worden. De kerstster in allerlei kleuren is tegenwoordig nogal in trek; persoonlijk blijven wij de rode het mooist vinden, maar smaken kunnen verschillen. In elk geval zie je ze 's winters praktisch overal en die kerstster nu verdraagt een droge en warme lucht redelijk goed, als.... we er maar voor zorgen, dat de potgrond flink vochtig blijft. In zo'n geval blijven wij de voorkeur geven aan de ouderwetse aardewerken bloempotten; plastic potten zijn wel mooi glad. maar ze nemen geen water op en de plantenwor tels kunnen dan weer teveel van het goedr krijgen. Ook is de beworteling vaak beter in een aardewerken pot. Prijsvraag De Commissie Aangepast Tuinieren van de NOG heeft een wed strijd uitgeschreven voor iedereen die ideeën heeft over de aan passing van tuin en park voor gehandicapten. De prijsvraag maakt inzendingen mogelijk van ideeën en ontwerpen van uit eenlopende zaken. Men kan een ontwerp inzenden van een modeltuin voor een sto-» kloper, een rolstoelgebruiker of een blinde. Maar ook een oplos sing voor een speciaal probleem. De mogelijkheid bestaat dat de ontwerpen geheel of gedeeltelijk worden uitgevoerd. Voor de beste inzendingen zijn er prijzen uiteenlopend van 100 tot 1500 gulden. Het prijsvraagreglement is te krijgen bij de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde, Kwekerijweg 2, 2597 JK Den Haag. Telefoon 070-514551. Sluitingsdatum voor de inzending is 15 december 1981. PAJ) EN TUINBOUW/VERKEER T.F.TDSE COURANT ZATERDAG 28 NOVEMBER 1981 PAGINA 13 Wie zich nog van een jaar of vijftien geleden de Suzuki Fronte herinnert zal nooit in een Alto stappen. De Alto is immers afgeleid van het hui dige model Suzuki Fronte, een vertegenwoordiger van de typisch Japanse stadsauto klasse. Want een echte Japan se stadsauto- is niet zomaar klein: de meeste zijn zeker niet kleiner dan een Mini. Nee, het is waarlijk het mini maal noodzakelijke om je op vier wielen over korte afstand te verplaatsen. Toch is daar wel verandering in gekomen, en bovendien wordt de ex portversie nog eens extra op Europese eisen afgestemd. Verdwenen is daarom in de Europese Alto de driecilinder tweetaktmotor, die vroeger dan ook nog achterin ge plaatst was. Nu staat de motor dwars voorin en drijft de voorwielen aan, maar het is nog wel een driecilinder. Geen tweetakt, maar een heel moderne viertakt met boven liggende nokkenas en balan sassen tegen motortrillingen. Hij levert 29 KW-40 pk. en dat is voldoende om met de 630 kg zware auto ook veilig op de grote weg mee te kun nen komen (top ruim 130 km- h). Dat gaat zelfs verbazend goed, want het kenmerkende gégrom van de driecilinder bijft ook bij de hoogste toeren tallen een niet hinderlijk ge luid. Daarnaast zorgen de goed aansluitende overbren gingen van de wat vaag scha kelende vierbak dat ook bij hogere snelheden een redelij ke acceleratie mogelijk blijft. Last but not least zijn de ba lansassen zeer effectief en houden het trillingsniveau volstrekt binnen de perken. Dat het 796 cc motortje op de snelweg flink moet werken is natuurlijk in het verbruik merkbaar, maar 1:13 is toch nog redelijk, terwijl onder gunstige omstandigheden 1:17 al genoeg is. Uitgebalanceerd Gelukkig is niet alleen de aandrijving opgewassen tegen het Europese verkeer, maar kan ook het onderstel bevre digen. Suzuki volstond met een star achterasje aan blad- veren, in combinatie met de onvermijdelijke McPherson veerpoten voor en een niet bekrachtigd remsysteem met trommels en schijven. Voor zo'n licht autootje van net iets meer dan drie meter lang is dat ook best voldoende, voor al daar vering en demping goed op elkaar afgestemd zijn. Een beetje springerig is de Alto wel, maar dat is bij een wielbasis van 215 cm nauwe lijks te voorkomen. Zolang op een echt hobbelig wegdek het tempo wat wordt aangepast, blijft de Suzuki echter aardig comfortabel, mede door de be hoorlijke stoelen. De bestu ring gaat erg licht en direct, zodat eerst gemakkelijk nogal scherp de bocht ingestuurd wordt. De Alto lijkt dan nogal fors onderstuurd te zijn, maar bij wat geleidelijk sturen na gewennig valt dat nog mee. Overigens is de wagen heel makkelijk te corrigeren en loopt hij ook bij hogere snel heden wel stabiel rechtuit. Ook even wennen bij de rem men, die een vrij stevige pe- daaldruk nodig hebben en dan heel tevredenstellend werken. De overige bedie ningsorganen zijn simpel, maar ondergebracht in een heel aantrekkelijk dashboard, terwijl zoiets nuttigs als ach teruitverwarming en ruite- wisser met intervalstand wel degelijk voorhanden zijn. Feitelijk doet het hele inte rieur niet aan een stadsauto denken, maar meer aan een verkleinde middenklasse wa gen. Naar keus heeft de Suzu ki vier portieren en een openslaande achterruit, of twee portieren en een echte achterdeur. In de vierdeurs FX staat de achterbank wat verder van de voorstoelen en is daardoor ook echt bruik baar. Veel bagageruimte blijft er dan niet over, maar dat kan weer verholpen worden door één of beide helften van de achterbankleuning om te klappen. Door de achterruit valt de bagageruimte nog re delijk te bereiken: wel jam mer overigens dat er zelfs te gen meerprijs geen ruitewis- ser voor dit raam te krijgen is. De zitplaatsen zijn zeker niet alleen voor kleine Japanners - geschikt, maar ze zijn wel te dun om op langere duur een voldoende steun te bieden «v een echte reiswagen is de Alto. niet. Wel meer dan een stad sauto. want het is zeker geen straf om de Alto een uur over de snelweg te sturen. Hij ziet er nog aardig uit ook. een beetje lijkend op een Ford Fiësta (die wel groter is). Dat alles kost dan nu (tijdelijk) 10.999,- waarmee de Suzuki,, Alto duidelijk tot de goed- koopste auto's gerekend moet worden. In deze klasse vinden we een Renault 4 of Citroén Dyana, die wel wat meer ruimte bieden, maar lang niet dezelfde uitrusting en rij-ei- genschappen als de Suzuki. Die Renault en Citroen heb ben echter een gevestigde naam en traditie, zodat het eerst de kunst is om de men sen zo'n Suzuki eens te laten proberen. Dan zullen velen verbaasd staan wat dit minia- tuur-middenklassertje te bie den heeft. Van de hoofdteelten onder glas, zoals, to maat, komkommer en paprika is het eind van de aanvoeren in zicht. Het komkommeraanbod is nog slechts van zeer beperkte omvang. De laatste kom kommers komen in de komende twee weken aan de veiling. Griekse en Cana- rische komkommers komen in de plaats van het Hollandse produkt. De prijzen liepen in de afgelopen week nog flink op. Zo varieerde de prijs voor de sorte ringen van 41 t/m 61 van 1,33 tot f 1,85 per stuk. Vorig seizoen varieerde de prijs voor dezelfde sorteringen van f 0,99 tot 1,44. Het seizoen wordt dus met goede prijzen afgesloten. Bij de to- matenaanvoer valt hetzelfde beeld te constateren, zij het dat de aanvoer van dit gewas nog wel wat langer door zal lo pen. Ook bij dit gewas worden er voor de laatste kilo's nog leuke prijzen be taald. Zo liep de prijs voor de A-I-export op naar 2,49 per kilo. Bij de vleestoma ten was er door een sterkere terugval in de aanvoer sprake van een opvallend oplopende prijs. Voor een kilo BBB liep de prijs op naar 4.00. Op de tomaten- markt zal de plaats van de Hollandse to maat ingenomen worden door de Cana- rische en Marokkaanse tomaten. Op de paprika-markt is de aanvoer van groene paprika's al vroeg in het seizoen kleiner geworden. Dit heeft tot gevolg dat de prijs voor de groene sorteringen in de af gelopen week flink opliep. De prijs va rieerde van 4,23 tot 5,10 per kilo. De aanvoer van rode paprika's laat een heel ander beeld zien. Er worden nog steeds hoeveelheden aangevoerd, die groter zijn dan vorig seizoen. De weekaanvoer ligt nog steeds boven de 350 ton. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat de prijzen tegenvielen. De prijs daalde van 3,15 naar 2,70 per kilo. De rode sorteringen zullen de komende weken het beeld van de aanvoer blijven bepalen. Groen lijkt goed aan de prijs te blijven en voor rood kan de prijs iets oplopen. De nieuwe teelten van paprika's en tomaten zullen in de komende week alweer van start gaan. Het duurt echter nog wel even voordat deze teelten weer in produktie zijn. Sla-aanvoer groeit Het aanbod van glassla neemt wekelijks verder toe. Deze ontwikkeling zal zich in de komende weken voortzetten. Toch blijft de aanvoer nog altijd beneden die van vorig seizoen. In de derde week van november viel het op dat de export van België naar West-Duitsland sterk terug viel. Dit had echter geen speciale uitwer king op de prijsvorming van de Holland se sla. De zwaarste sorteringen wisten zich de afgelopen week redelijk in prijs te handhaven, nl. 51 cent per krop. Met een groter aanbod in het vooruitzicht en een groter wordende concurrentie zal er rekening gehouden moeten worden met wat lagere prijzen. Ruim aanbod van witlof De aanvoer van witlof was al enige we ken van een grotere omvang als vorig seizoen. Het verschil groeide in de derde week van november uit naar 250 ton meer ten opzichte van de weekaanvoer van Vorig seizoen. Er werd in die week totaal 835 ton aangevoerd (vorig seizoen dus 585 ton). Dde prijzen bewegen zich als gevolg hiervan in een neerwaartse lijn. Voor de kwaliteit I werd er 2,55 per kilo betaald en de kwaliteit II bracht f 1,95 op. Het ziet er naar uit dat het aanbod nog verder zal groeien. Hierdoor zal de prijsdruk in de komende week verder toenemen en een verdere daling is dan ook niet uitgesloten. Overige gewassen Andijvie daalde ondanks een kleiner aanbod in prijs, dit werd mede veroor zaakt door de invoer van Italiaanse an dijvie. De prijs voor het Hollandse en Italiaanse produkt kwam met elkaar overeen, nl. f 1,40 per kilo. Door een kleiner wordend aanbod kan er wat meer ruimte ontstaan voor enig prijsher stel. Het nog maar zeer beperkte aanbod van spinazie werd tegen hoge prijzen verkocht, de prijs kwam uit op 3,37 per kilo. De prijs zal door het kleine aanbod hoog blijven. Door het ruime aanbod van spruiten kwamen de prijzen onder een steeds sterkere druk, dit bleek ook de af gelopen week het geval. De prijs daalde en kwam uit op gemiddeld 76 cent per kilo. De aanvoer zal ruim blijven, de prijs lijkt echter niet veel te veranderen. Het ruime aanbod van prei zette de prijs onder druk, deze kwam uit op 58 cent per kilo. Het hoogtepunt in de aanvoer lijkt gepasseerd, voor de komende week is er weer enig herstel mogelijk. Voor ra dijs zette de prijsdaling in de afgelopen week verder door, er werd gemiddeld 55 cent per bos betaald. De anvoer heeft de laatste weken steeds een afname te zien gegeven, toch heeft dit tot op heden niet tot prijsherstel kunnen leiden. Door een verdere terugval van het aanbod is het mogelijk dat het prijsverval in de ko mende week tot stilstand komt. Boeren kool bracht gemiddeld 34 cent per kilo op. Op de Landbouw RAI 1982 presenteert Rumptstad b.v. te Stad aan 't Haringvliet bin nenkort een geheel nieuwe wentelploeg, de zogenaamde NON-STOP wentelploeg. Deze wentelploeg is voorzien van een veerbeveiligingsmechanis- me. Door dit mechanisme is de ploeg zodanig beveiligd dat. wanneer deze op een steen of iets dergelijks komt, het rister via een veermechanisme over het obstakel heen gaat, waarna het rister automatisch in zijn oorspronkelijke stand terug komt. Deze ploegen kunnen met normale risters als ook met brede-voorriters worden uitgevoerd. De ploegen zijh voorzien van een hydraulische wenteling. De snijbreedte per schaar is 35 cm. De verkoop in Nederland zal geschieden door Cebeco Han- delsraad te Steenwijk en Gr W. van Driel en van Dorsten b.v. te Hoofddorp. j auto's zijn tegen- moeilijk aan de man ■n. maar toch blijft er ar luxueuze en kwa- ioogwaardige auto's. ;t in de hoogste klas bijvoorbeeld Saab, Mercedes, loopt het (deel relatief weinig e problemen zitten de klasse daaronder, ie wagens die dat on- F iets dat „klasse" ien. Er is een gat aan [aan tussen de mid- Soge klasse, en juist bevinden zich auto's trd Granada en Opel ore. cant kan dan twee oen: proberen zijn ar die hoogste klasse waar nog wel ling voor is; of zich ren op de lagere )at laatste lijkt Opel vant de Commodore ran het toneel ver in er wordt juist ge- i een nieuwe model nder de Kadett moet Ford probeert het t de pas vernieuwde die met meer luxe, >n betere rijkwalitei- e wensen van veelei- pers moet voldoen. .et leidde tot een dui- ler uiterlijk ligt aan at het moederbedrijf intjes moet letten "kkeling van de Es- ■te veel geld, en in- ^vordt ook nog aan el nieuwe Taunus ge le huidige Granada- g niet zo oud, date- I 1977, en bovendien _4telling tot zijn wat P&& voorganger wat be- ^4r en meer tijdloos ^j. Door een nieuwe -^'ijrill. andere achter- q^n wat forsere bum- rd het uiterlijk nog frjnder en eleganter. «ngrijkste wijzigingen lichter in het interieur jThuids plaats, al be- $ook hier eerder ver ban echte vernieu- t is echter ook de po- i BMW en Mercedes: elijke details verbete ier geld te verspillen leloze verfraaiing of e5;. 1-andering onderging igrijkiet minst de accessoi- Luxe in het interieur van de Granada relijst, waarop bijna elke denkbare luxe is te vinden. Leren bekleding, aircondito- ning, elektrisch verstelbare stoelen, een boordcomputer, het is er allemaal op te vin den» Dat wil niet zeggen dat de Granada in normale uit voering kaal is hij is juist naar Japans voorbeeld voor zien van talloze kleinigheden die zo'n verzorgde indruk ge ven. In de GL-versie bijvoor beeld zit een prima schuif- kanteldak, leeskampjes voor- en achterin, mistlampen voor en achter, een verlichte make-upspiegel en zo meer. Kostbare zaken als elektrisch bediende ramen of buiten spiegels zijn een extra. De vernieuwde stoelen met verstelbare lendesteun zijn een succes: ze bieden en be hoorlijke steun door hun ste vigheid en zijn toch comforta bel en ruim, al had de zitting wel wat langer gekund. De binnenruimte bleef onge veer gelijk, en dat is ook vol doende. Het dashboard, voor zien van knap geïmiteerd hout, kreeg een wat andere indeling die op zich erg prak tisch is, maar wat wordt over schaduwd doordat het stuur vrij veel afdekt. Gebleven is nada flink doorgereden kan worden, valt eigenlijk mee, als we in beschouwing nemen dat de 2.8 liter zescilinder mo tor over een relatief beschei den vermogen van 99 KW- 136pk beschikt en daarmee ook nog een automatische transmissie moet aandrijven (standaard: vierbak). Die au tomaat schakelt niet voorbeel dig soepel, maar wel zodanig dat ook zonder ingrijpen van de bestuurder in het schake len sportief gereden kan wor den. Evenzo bereikt de V6 niet de uiterst gecultiveerde loopeigenschappen van een goede zescilinder lijnmotor, maar levert wél ruim vol doende prestaties. Nog eens hetzelfde kan gezegd worden van de remmen: de Granada heeft weliswaar maar eenvou dige trommels achter, op de remcapaciteit valt weinig aan te merken. Niet perfect De combinatie van motor, transmissie en uitrusting bij de testauto is zeker geslaagd te noemen, want het geheel maakte een heel comfortabele en luxueuze indruk. Daarbij viel een redelijk verbruik te noteren een rustige rijstijl doet de Granada zelfs bijna tien kilometer op een liter af leggen. Wel loopt het ver bruik bij hogere snelheid flink op, zodat autobahn-ge- middelden van zo'n 140 km/h gauw 1:6 kosten. Bij dergelijke snelheden valt op dat het ondanks de goede geluidsisolatie in het interieur niet echt stil is, want langs de portieren klinkt dan nogal wat windgeruis. Hoewel de Granada flink vooruit is ge gaan, haalt hij toch nog net niet de hoogste klasse, waarin de kwaliteit van elk onder deel moet afstralen. Dit on danks een prijs die voor de testauto rond de ƒ40.000,- ligt (basisprijs voor een Granada 2.8 GL automaat ƒ37.126,-). Wellicht had Ford voor dat geld toch beter minder kleine attenties kunnen inbouwen in ruil voor een werkelijk perfecte afwerking en wat nuttige luxe als elektrisch verstelbare spiegels of centra- Ie deurvergrendeling. Niet dal de Granada zijn geld nie.i waard is maar hij val» waarschijnlijk toch nog in dt klasse waarvoor op dit mo ment niet zoveel belangstel ling is, en dat is jammer. Nieuwe non-stop ventelploeg het ruime dashboardkastje en het praktische aflegvak daar boven. Erg „in" is natuurlijk ook het paneeltje mét waar schuwingslichtjes boven de binnenspiegel, dat echter af en toe wel wat voorbarig be gint te knipperen. Technisch niveau Wat bij het rijden direct op valt,^ is de sterk verbeterde stuurbekrachtiging, die zoals het hoort zeer opvallend zijn werk doet. Nu scheelt het ook dat aan het onderstel wat werd gedaan om de weglig- ging te verbeteren, daar het accent vroeger te veel op comfort lag. Nog altijd is „handling-pakket" leverbaar, bestaande uit een stabilisator Dat zou eigenlijk geen extra moeten zijn, want met dit pakket is de Granada nog al tijd heel comfortabel geveerd, terwijl hij toch in bochten maar weinig 'overhelt en de wielen het wegdek onder alle omstandigheden goed volgen. Hoogstens worden Scherpe kuilen en richels niet hele maal weggewerkt. De testwagen was bovendien voorzien van lichtmetalen velgen met Michelin TRX- banden, die samen met het handling-pakket zorgen voor een zeer neutraal stuurkarak- ter dat pas bij flinke snelhe den overgaat in wat onder stuur. Dat met de geteste Gra- voor de onafhankelijk opge hangen achterwielen en iets straffere vering en demping.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13