Politie weigert ontruiming WUPO-panden ïgen bij Morspoort «fc. *ARKEREN D'66 bindt zich niet vóór verkiezingen rersi tei t geeft 90 mille opgra vingsh uis \rdanië IMcert Alma erkoor met elend evenwicht Parkeerterrein toommarkt RECHTER MOET DUIDELIJKHEID GEVEN 't Parlement gaat dicht Wel woonboten in Morssingel 3.30 er 8.40 Ri. 45 C J 20.15; chappe^ VDR 3gr. 18 '1I1 ni'i'ipj JourH h 2f'j rogr. 3 door I maj .30 Jo 45 l indler. aal en LEIDSË COURANT bouwvak volgend t le eerste paal ge- de bouw van 25 het Morspoort- terrein, het vroegere marine- complex. In het ontwerp van de Rotterdamse architect Leo de Jonge is plaats voor 25 woningen, vijf tweekamer-, negen driekamer- en elf vier- kamerwoningen. De gemiddel de huur 2al naar schatting zo'n 450 gulden per maand gaan bedragen. 30 Spó De Leidse universiteit gaat met de Jor- 'DR armouk universiteit en het Oudheidkundig 8.10 5e Amman de bouw en inrichting van een zo- 3r-i- ibpgravingshuis in Deir bekostigen. Vanuit dit Jen archeologische expedities gehouden de zullen er worden opgeslagen. De Leidse uni- ieunt de bouw van het centrum met een be- c 00 90.000 gulden. De Yarmouk universiteit be- »verige deel van het in totaal 375.000 gulden .00' F°ject nkomst hiertoe werd onlangs ondertekend in de Jor- I Irbid, waar de Yarmouk Universiteit is gevestigd. P. den Os, secretaris van de faculteit der letteren en M.oojr-beheerder van deze faculteit de heer W.F.H. Ver- L). 17.1 ervoor de Leidse universiteit aanwezig. Opgravings van de Leidse universiteit zullen tot het jaar 2000 gra- mogen maken van het opgravingshuis. ""^rordt of in de toekomst een tweede samenwerkings- Q bouw van een natuur-historisch museum, mogelijk- .02 Kn NCRV 19 2! 4— Het Alma Materkoor vierde haar negende gisteren met een concert in de Stadsgehoor- deze gelegenheid was een groots werk op /amma gezet, de Messe Solennelle van Rossini, wijze van diverterend contrast vier duo's t-Saens voorat gingen. De uitvoering onder in Louis van Wijngaarden kende op onderde- si6Stofoblemen, maar maakte een evenwichtige to- 32 De ff. 36 PC, het volle, wereldse pond krij gen. De vier solisten moesten tussen deze niet harmoniëren de vorm en inhoud een mid den houden, hetgeen drie van de vier wat gewrongen afging. Hun stemmen klonken wat la biel en schoten vaak naar schrille effecten uit. Ander zijds vonden zij in de meer ho-, mogene delen wel hun, vaak uiterst muzikaal evenwicht Het koor had dit vanaf zonder veel moeite te pakken en trof doorgaans een aangenaam zachte toon, die een enkele keer wat vaag werd. Ander zijds legde het koor in de fuga- ■■Muzikaal resultaat. tische passages een energieke BB Solennelle is qua levendigheid. Een storend de- gjjweligieus, maar is in fail vormde de ongelijke inzet- opgebouwd uit on- ten en de slordige afwerking 'oDerathema's en - van de fraseringen. De totaal indruk bleef echter overheerst door de degelijke partituurbe- heersing. DIRK VOOREN 3r heel ling ;3e£! luo's vormen door ing voor piano en ongetwijfeld een dement in Saint- maar niet een loudsvoï. De reek- len en figuren ver- j> zich niet te boeien, 30 Nw^ikale allure, die de 8 n door Jan van der 3k: l) gaf. De klank van it coit dat om technische Zope^t harmonium ver pap. «ich moeizaam met 4 051 Piano combineren. 35 HetJspel werd er niet 17 <Ür op en kwam pas tuitende scherzo tot tuzikaal resultaat. Solennelle is qua iligieus, maar is in opgebouwd uit on- [operathema's en - als in. Deze vragen van nogjel expressie, maar en, perzijds, om niet in an eft te detoneren, niet doen (Hoogheemraadschap van Rijn land) thans beschikbaar voor winkelend publiek op koopa vonden van 18.00-21.30 uur en op zaterdagen van 9.00-18.00 uur. Het parkeerterrein aan de Boommarkt is bereikbaar via de Apothekersdijk en de Kip- penbrug en uitsluitend toe gankelijk voor personenauto's. LEIDEN *1 'N LUST PARTIJ BEPAALT STRATEGIE: LEIDEN D'66 zal met geen enkele partij bindende afspraken maken over de vorming van een nieuw col lege van B en W, voordat de gemeenteraadsverkiezin gen van volgend jaar mei achter de rug zijn. Pas na de verkiezingen zullen de onderhandelingen worden geo pend, waarbij geen enkele partij wordt uitgesloten. Dit standpunt legt het bestuur van de plaatselijke afdeling van D'66 op 11 december voor aan de ledenvergadering. De strategie is opgesteld in overleg met de gemeenteraadsfractie. De partij wil nu haar strategie duidelijk maken, omdat andere partijen al gevraagd hebben om besprekingen over de college vorming van volgend jaar te starten. Met name de kleine linkse partijen heb ben een dergelijk gesprek voorgesteld. D'66 wil met deze stel- lingname voorkomen, dat de partij net zoals in 1978 op het laat ste moment uit de boot valt. Bij de onderhandelingen over de vorming van het huidige college ging de partij ervan uit, dat er een college moest komen op een zo breed mogelijke basis, waar bij D'66 zich het meest aangetrokken voelde tot de programma's van de PPR en de PvdA. Voor D'66 mislukten de onderhande lingen echter. „Machtsberekening met voorbijgaan aan pro gramma-inhoud en beginselen van democratische besluitvor ming leidde tot een college van VVD en PvdA," constateren fractie en bestuur. De partij wil niet ten koste van alles deelne men aan een toekomstig college. De voorwaarde is een gemeen schappelijke programma, dat een homogeen, vooruitstrevend be leid voorstaat en dat gedragen wordt een stabiele en werkbare meerderheid. LEIDEN De politie zal de gekraakte WUPO-pan den aan de Weddesteeg voorlopig niet ontruimen. Het college van B en W en de politie vinden, dat niet duidelijk is hoe lang de koopwoningen al leeg staan. De rechter moet maar uitmaken of er toch nog ontruiming moet plaatsvinden. Verwacht wordt dat de WUPO (Westland Utrecht Project Ontwikkeling) een kort geding tegen de krakers zal aanspannen om zo de politie te dwingen de wo ningen toch te ontruimen. Overigens overweegt de WUPO of het zin heeft de woningen te verhuren. In het afgelopen weekend werden twaalf woningen van het complex tussen het Galge water en het Noordeinde ge kraakt. Volgens de krakers in de nacht van zaterdag op zon dag, volgens de WUPO in de nacht van zondag op maandag. De WUPO deed onmiddellijk het verzoek aan de politie tot ontruiming over te gaan. In eerste instantie weigerde de politie na overleg met de bur gemeester en de officier. De WUPO ging in beroep bij de advocaat-generaal en politie en de burgemeester besloten tot een nader onderzoek. Bur gemeester C. Goekoop deelde de uitkomst van dit onderzoek gisteravond in een speciale vergadering aan de commissie politionele aangelegenheden mee. De commissie werd ook ingeschakeld om zo de steun van de gemeenteraad te ver werven voor het standpunt van het college en de politie. Goekoop zette uiteen, dat er teveel onduidelijkheden zijn om momenteel tot ontruiming over te gaan. Het gaat daarbij om twee punten. De vraag is hoelang de panden al leeg stonden voordat ze gekraakt werden. Volgens de WUPO werden de woningen op 2 sep tember opgeleverd. De ge meente is het met deze datum eens. Maar volgens de krakers stonden de huizen al veel lan ger leeg. Ze wijzen op een brief van 17 augustus van de WUPO aan het college van B en W, waarin de WUPO schrijft dat al vijf maanden te vergeefs is geprobeerd de hui zen te verkopen. Deze termij nen zijn van belang, gezien de leegstandsnota van de ge meente. Daarin staat dat het kraken van een woning, die korter dan negen maanden leeg staat, onmiddellijk ontrui ming tot gevolg kan hebben. De nog niet aangenomen leeg- standswet stelt hiervoor een termijn van vijf maanden. „De vraag zou zijn of je al in de geest van de nieuwe wet moet handelen," aldus de burge meester. De tweede onduidelijkheid is de vraag, wanneer de wonin gen gereed voor bewoning wa ren. „Als criterium hanteren we de datum dat de woning met weinig middelen op korte termijn geschikt voor bewo ning te maken is," merkte de burgemeester op. De gemeente wil hiermee voorkomen, dat woningen niet opgeleverd worden (zodat ze officieel niet leeg staan), terwijl er „alleen nog maar een drempel gelegd moet worden". Ook van dit punt zei de burgemeester dat onduidelijkheid troef is. De burgemeester kreeg alle steun van de commissie voor zijn stelling dat de rechter maar uit moet maken of ont ruiming gewenst en juridisch verantwoord is. „Het zou een zotte bedoeling zijn, wanneer we de panden laten ontruimen met het gevolg dat dan ze weer een paar maanden leeg staan. Daar schiet je niets mee op," stelde J. Peters, fractie voorzitter van de PvdA. Goe koop beaamde deze opmer king. LEIDEN Het café-restau rant annex zalencentrum 't Parlement aan de Nieuwe Rijn 52 wordt gesloten. Vanaf 22 december zal het centrum geen onderdak meer bieden aan politieke partijen en ande re organisaties, die met de re gelmaat van de klok in het ge bouw neerstreken. De familie Ktlhn heeft tot slui ting besloten na het overlijden van eigenaar/beheerder de heer Kühn. Wel wordt gepro beerd het gebouw te verhuren, waarbij het de vraag is of een eventuele toekomstige huur der van het pand de zalenver- huur zal voortzetten. Volgens- het ontwerp-bestemmingsplan Pancras-West is er van alles met het pand mogelijk. Het ontwerp bepaalt dat een woon bestemming, een bedrijfsbe- stemming, horeca en sociaal- culturele activiteiten zoals de oprichting van een klein thea ter in het pand mogelijk zijn. Ook combinaties van deze be stemmingen worden toege staan. Omdat 't Parlement bij na helemaal door de familie werc( gerund zal de sluiting al leen een paar part-timers hun baan Irosten. WOENSDAG 25 NOVEMBER 1981 PAGINA 3 FRACTIE PVDA: LEIDEN De fractie van de PvdA is van mening, dat de woonboten in de Morssingels moeten blijven liggen. In het ontwerp-bestemmingsplan zijn de schepen 'weg- bestemd'. In de raadsvergadering van maandag dient de PvdA dan ook een amendement in. Daarmee wil men bereiken, dat de Mors singel een 'haven' voor woonboten blijft. Tijdens de fractievergadering, gisteravond, gaven de fractiele den te kennen, dat de boten in de Morssingel bepaald niet mis staan. Wethouder D.J. Tesselaar (volkshuisvesting) was het daar niet mee eens. „Woonboten in de Morssingel, met het museum en lommerrijk groen op de achtergrond... Ik vind het een 'plee- eezicht'." snrak de wethouder plastisch. Prinselijk paar Prins Frans de Eerste en Prinses Marian de Eerste vor men het prinselijk paar van de Leidse carnavalsvere niging De Jolige Hutspotters. Tijdens bet afgelopen weekeinde deed bet paar zijn intrede. Zij zullen in het komende seizoen tal van evenementen met hun aanwe zigheid opluisteren. Zo staat op het programma op 23 januari een nieuwjaarsbal in de Don Boscoschool, op 20 februari een kindercarnaval in het gebouw Op Ei gen Wieken in de Meren wijk en 's avonds een groot carnavalsfeest in de Don Boscoschool en op 27 maart een lentebal in bet restaurant van De Groenoordhal- len. Prins Frans de Eerste en prinses Marian de Eerste. Test uithoudingsvermogen De atletiekvereniging „De Bataven" houdt zaterdag 28 no vember een „Coopertest" op de kunststofbaan in het Leid se Hout. Deze „Kenneth Coopertest" is een loop van 12 mi nuten en bedoeld om het uithoudingsvermogen te testen. Het is de bedoeling in deze tijdspanne een zo groot mogelij ke afstand af te leggen. Er is voldoende kleed- en wasgele genheid. Het inschrijfgeld is 2 gulden voor de jeugd tot en met 16 jaar en een rijksdaalder voor volwassenen. Aan vang 11 uur. Vanaf 10.30 uur is er de mogelijkheid tot in schrijving in de kantine van de atletiekbaan. Ruilbeurs De afdeling Den Haag en omstreken van de Neder landse Vereniging "De Verzamelaar" houdt zaterdag 28 november een grote ruilbeurs in het Antoniusclub- huis aan de Lange Mare 43. Het gaat om een beurs waar elk verzamelobject welkom is. De beurs gaat om tien uur open en duurt tot vier uur. Leden van de vere niging betalen één gulden, niet- leden twee gulden vijf tig en kinderen tot en met 12 jaar vijftig cent. Inlich tingen bij de heer Baptist, telefoonnummer 895465. Augustinus De groep Villa Muziektheater treedt zaterdag 28 november op in de sociëteit van jongerenvereniging Augustinus aan het Rapenburg 24. De groep brengt hun nieuwste act: Paci fic Island. Aanvang half tien. Aniba's Muziekkamer In Aniba's Muziekkamer aan de Herenstraat 1 treden zondagmiddag 29 november op het duo Barry Moore en Manus Lunny uit Ierland. Het tweetal brengt Ierse folkmuziek ten gehore. Aanvang half vier. Orgelfonds Hartebrug Door het Orgelfonds Hartebrugkerk wordt in samenwer king met K&O een orgelconcert in de serie 'Integraal wer ken van Cesar Franck en tijdgenoten' gegeven op zondag 29 november. Dit laatste concert van de serie wordt gege ven om drie uur door Wim van der Reijden. Jazzzolder In Jazzzolder Hot House bij bet LVC aan de Bree- straat 66 treden zaterdag 28 november op Ronald Snij ders en zijn Straight Music. De groep speelt een samen smelting van Caraibian en jazz. Behalve eigen compo sities en arrengementen van fluitist Snijders is er veel ruimte voor improvisaties. Aanvang: 22.00 uur. Amarille-ensemble Het Amarille-ensemble geeft op zaterdag 28 november een concert in de Lokhorstkerk. Het ensemble legt zich toe op het spelen van muziek uit de laat-Renaissance en de Ba rok. Het concert begint om half negen en kaarten kunnen aan de zaal gekocht worden of besteld bij K&O. telefoon nummer 141141.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3