Alphen wil meewerken aan realisering pretpark REGI0(J0UR)NAAL REGI0(J0UR)NAAL iel aandacht or oecumene IO b Nieuw toneelstuk Zoeterwoudse KPJ Uitbreiding Ridderhof van start Markt definitief op Ambachtsplein Woubrugse jeugd haalt kleren op voor Polen Demonstratie tegen kernwapens in Noordwijk Jaarlijkse veiling kunstgenootschap L0DSE COURANT DONDERDAG 19 NOVEMBER 1981 PAGINA 7 rswoude de xsie ekerk ERK AAN DEN Televisie kijkend heeft hinder van gebruik van de ka- ing door Hazers- dervonden. De sto- tstonden door het van het F.M.-radio- jan Hazerswoude via liekanalen. De storin- §n zich voornamelijk ;ede Nederlandse net k wordt sinds vorig tien van kabeltelevi- (n door het net van ite Alphen. Daartoe de Rijndijk een ka- Hazerswoude, dat laakt van de voorzie- in de stichting Cas- rt haar signalen via [kabel langs de Rijn gang van zaken die ilemen zou hoeven afgelopen [aden er echter wel Onderzoek in het licht, dat de i ontstonden in een waar de signalen dekerk en Hazers- menkomen. De pro oor de Koudekerkse ijker zijn inmiddels TT verholpen, was de zaak echter ifgedaan. Een Koude- bruiker heeft gepro- ij de gemeente tegen beeldkwaliteit en korting op de drie- kse afrekening. De lijke CAI-commissie verzoek gistermiddag ns de aansluityoór- heeft iemand terugbetaling als het uur uit de lucht is Bovendien oordeelde het om een over Aatie g»ng en dat de ■■■qzich van haar taak had door de PTT toring in kennis te at reparatie wat lang Jeeft laten wachten is ate niet aan te wrij- de PTT, aldus de erd. elijk piielfci aan. iel niek a^wdsoos op 'bereiding miShuis plicl roiWOUDE Het be- vodan jeugdsociëteit verVindt dat het geld ten it. D van de uitbreiding raadhuis beter aan an- e gen te zaken besteed nai»rden. Als voorbeeld len een clubhuis voor sociëteit. brengt zijn soosavon- s door in een van de n Het Anker. Her- kte verzoeken om een x>uw liepen op niets s kreeg men te horen al is*n was men IjpZ( 's nogal wat geld uit de bi" voor uitbreiding gemeentehuis, trekt ur aan de bel. „Wij 'oor er voora' 'n deze ioneel gebouwd moet :n dat er geen geld- I^gj'de prestigeobjecten moeten worden", zo weten. Hoewel de nog niet over de uit- heeft uitgesproken, het bestuur van 't iet bij voorbaat al, gemakkelijk met ge- ipsgeld wordt omge- itte de linkse opposi- I raad al kritiek op de ■tgsplannen. De frac- van mening dat het aan te wenden geld eed kan worden voor lturele doeleinden. \a rolj la; hel gel jaüle neelcl voo ic| ALPHEN AAN DEN RIJN Het college van B en W van Alphen aan den Rijn wil deelnemen in een project dat de reali sering van een Disney- achtig park onder de naam „Water-wonder land" beoogt. B en W hebben dit meegedeeld naar aanleiding van vra gen van het VVD-raadslid H. den Duijn. Plannen om een dergelijk pretpark in te richten, dateren al van de jaren vijftig. Het is een geesteskind van de direc teur van het nationaal bureau voor Toerisme, de heer Joop Strijkers. Met dit plan wil hij aan buitenlanders laten zien hoe de Nederlandse strijd te gen het water is verlopen. Hij' vindt dat de toeristische pro motie van Nederland niet al leen geënt mnoet zijn op de image van bloembollen, klom pen en molens. Ook voor Nederlanders kan het park zijn bekoring hebben. Vooral nu er steeds meer wordt gepleit voor vakantie in eigen land, wordt de noodzaak gevoeld een grote extra attrac tie aan te trekken. De Ameri kaanse „Economie Research Organisation", die op dit ge bied veel ervaring heeft, heeft geconcludeerd dat een derge lijk park rendabel is in Neder land.. Gedacht wordt aan een park van honderd hectare waarvoor een investering van 100 mil joen gulden nodig zal zijn.' Be halve Alphen hebben ook Lelystand, de Flevohof en de provincie Utrecht belangstel ling voor het project getoond. In Alphen is het vooral wet houder D. van der Schilden, die zich met de zaak bezig houdt. Het gemeentebestuur neemt voorlopig nog wel een afwachtende houding aan om dat het eerst wil bezien wat nadere onderzoeken naar de haalbaarheid van het project opleveren. Een en ander kan nog zo'n anderhalf jaar duren. Het is nog niet bekend of het Alphense gemeentebestuur vestiging van het park binnen zijn grenzen zal bepleiten. ZOETERWOUDE De toneelgroep van de Zoeter woudse KPJ zal vrijdagavond het blijspel „Schat, ik ben er hoor" in twee bedrijven van Jack Popplewell ten tonele voeren. Na deze première om half negen in „Ons Huis" zal het stuk zaterdagavond en volgende week nog eens drie maal worden opgevoerd. In het blijspel gaat het om Rupert Johns BV, een zeepfabriek die van oudsher wordt geleid door de familie Johns. De hui dige directeur Rupert III brengt er echter heel weinig van terecht en de zaak is bijna failliet. Celia, de vrouw van Ru-, pert ergert zich vreselijk aan het onzakelijke gedrag van haar man, vooral omdat zij er van overtuigd is dat zij het beter kan. Dat leidt tot de nodige verwikkelingen, met name' als dochter Karin naar huis terugkeert. De hoofdrollen wor den vertolkt door Theo Koek en Mies van der Krogt. Het geheel staat onder leiding van regisseur John Hulsbergen. Kaarten zijn a zes gulden verkrijgbaar bij sigarenmagazijn Berg in de Dorpsstraat en Romijn aan de Hoge Rijndijk 113, verder aan de zaal. Speciaal voor de ouderen onder de bevol king wordt woensdag 25 november (aanvang 19.30 uur en eveneens in Ons Huis) het blijspel opgevoerd. De toegang is dan gratis. Mensen die vervoersproblemen hebben kunnen dat melden bij Annie Borst, Weipoortseweg 10, telefoon 3283 of bij Janny Ammerlaan, telefoon 071- 410325. Na afloop van het toneelstuk is er gelegenheid tot het maken van een dansje. KOUDEKERK De eerste paal voor-, de uitbreiding van ontmoetingscentrum de Rid derhof gaat woensdag de grond in. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring aan de plannen voor huisvesting van een bi bliotheek en kruisgebouw ge hecht. De bibliotheek is thans gehuisvest in bejaardencen trum Rhyndael. kunst en kunstenaars Het Centraal Museum te Utrecht is verrijkt met een ka pitale aanwinst: 'Mercurius, Argus en Io', het vroegste schilderij in ons van Abraham Bloemaert, geschilderd ca. 1592. Bloemaerts uit deze pe riode zijn uitermate zeldzaam. Een vaas van de beroemde Franse Art Nouveau-kunste- naar Emile Galle heeft op een veiling in Genève 460.000 Zw. frs. (ca. 640.000.-) opgebracht. HAZERSWOUDE De weekmarkt in Hazerswoude- dorp zal indien de raad akkoord gaat met het voor stel van B en W voortaan op het Ambachtsplein ge houden worden. De markt werd sinds 1976 op hel Raadhuisplein gehouden. Kort na de invoering van de markt op vrijdagmiddag werd duidelijk, dat de situering op het Raadhuisplein niet ideaal was. De ruimte daar is beperkt en leverde problemen op voor de kooplui. De toenmalige commissie Algemene Zaken besloot daarop, dat de markt verplaatst diende te worden naar het Ambachtsplein zodra dit gereed was. Dat avies stuitte echter op bezwaren van de plaatselijk middenstan ders. Zij voerden onder meer aan, dat het plein vernield zou worden door het zware verkeer en dat het Ambachtsplein vrij gehouden diende te worden als parkeergelegenheid. De marktkooplui daarentegen toonden zich ingenomen met de uitspraak van de commissie. De verkeerssituatie op het Raadhuisplein laat door de aanwezigheid van de markt nogal wat te wensen over en bovendien is de ruimte te beperkt om het klanten naar de zin te maken, zo voerden zij aan. Het college bleek gevoelig voor de argumenten van de mark tkooplui, met name die ten aanzien van de gevaarlijke ver keerssituatie. In juni van dit jaar werd de markt bij wijze van proef verplaatst van het Raadhuisplein naar het Am bachtsplein. Dat bleek zowel winkeliers als kooplui goed te bevallen. Het college stelt de raad volgende week donderdag dan ook voor met een definitieve verplaatsing in te stem- Woubrugse kinderen voerden gistermiddag actie voor Po len. In groepen trokken zij door de straten om kleding te verzamelen. Op de scholen was in de weken ervoor al een start gemaakt met inza melen. Zakken vol bruikbare kleding stond daar reeds te wachten op verzending. Bij de Esselyckerwoudeschool werden de opgehaalde kleren in een door een Woubrugse tuinder ter beschikking ge stelde vrachtauto geladen. De bliksemactie duurt nog enkele dagen. Er kunnen nog kleren ingeleverd worden bij de beide lagere scholen en bij verenigingsgebouw De Wijk. Over een paar dagen gaat de zending naar Polen. Inheems In de Lindehoeve aan de Koninklijke Marinelaan in Voorschoten treedt vanavond een inheemse formatie op. De groep bestaat uit Dick Hermsen. Gerard Bal en Magda Bal. Het repertoire is akoestisch getint. Het trio heeft eerder succesvolle optredens gehad in de Leidse regio. Aanvang negen uur, toegang gratis. Rokazanokoor Het jaarlijkse concert van het Rokazanokoor wordt mor genavond gegeven in de Victorkerk in Noordwijkerhout. Het koor zal daar onder leiding van dirigent Postma om kwart over acht openen met het Ave Maria van Cesar Franck. Voor en na de pauze staan verder trompetsolo's van Jan Schut, op de piano begeleid door Postma, op het programma. Na de pauze zingt het Rokazano-meisjeskoor populaire melodiën. Beide koren besluiten het concert met 'Maske in Blau' van Rei bund. Kernwapens Ook vanuit Oegstgeest vertrekt een speciale bus naar de demonstratie tegen de kernwapens in Amsterdam die op zaterdag wordt gehouden. De bus vertrekt om 10.00 uur vanaf de Lijtweg. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Cornelis Blankesteijn, Floralaan 25, tel. 154428 en Heieen Fekkes, Emmalaan 12, tel. 154971. Treinreizi gers verzamelen zich om 10.45 uur bij het station in gang Oegstgeest. Sint Nicolaas (1) Burgemeester M.A. van der Have en een Winkelhofdelega- tie ontvangen zaterdag om half twaalf Sint-Nicolaas op het gemeentehuis van Leiderdorp. Voorafgaand aan de ont vangst zullen Sint en Pieten vanaf half elf per koets door Leiderdorp rijden, begeleid door een geluidswagen en mu ziekkorps Tamarco. De route is Hoofdstraat. Resedastraat. Dr. de Bruynestraat, Hoogmadeseweg. Acacialaan. Tolle naarsingel. Van Diepeningenlaan, Laan van Ouderzorg. Van Poelgeestlaan, Van der Markstraat, Meeuwenlaan, Lijnbaan, Vronkenlaan, Vossiuslaan, Heinsiuslaan en Obool. Sint Nicolaas (2) De Valkenburgse kindertjes waren door Sint Nicolaas bijna overgeslagen dit jaar. De goedheiligman zal za terdag om twee uur aan Valkenburgse wal stappen bij de veerpont. Deze plannen waren bijna doorkruist door de Leidse Duinwatermaatschappij, die bezig is een drinkwater-transportleiding aan te leggen vanuit het duin naar Leiden. Zaterdag moet daarvoor iets ge beuren in de Rijn, waarvoor de rivier wordt afgesloten zodat de stoomboot Valkenburg niet zou kunnen berei ken. Kindervrienden hebben ingegrepen en zodoende kan Sint Nicolaas toch zaterdag in Valkenburg aanko men. Van drie tot zeven uur ontvangt hij na zijn rij toer de kinderen van 3 tot en met 7 jaar in het Dorps huis. Avendo De hengelsportvereniging Avendo in Lisse houdt zaterdag een jaarfeest in Dorpshuis De Meerkoet in Lisserbroek. Op deze feestavond wordt gekiend, geklaverjast en gesjoeld en er wordt een loterij gehouden. Aanvang acht uur. Rijnschuimers Carnavalsvereniging De Rijnschuimers uit Leiderdorp kiest zaterdagavond de nieuwe prins. Dat is alweer de vijfde prins van de vereniging. De verkiezing wordt gehouden op een feestavond in het Zijlkwartiercen- trum aan de Van der Marckstraat in Leiderdorp. Van af half negen treden daar de Silhouettes en bóeren- blaaskapel De Doordouwers op. Omstreeks half elf zal de nieuwe prins bekend worden gemaakt. Daarna volgt een grootscheeps dansfestijn met ongeveer 50 dansers en danseressen, verzorgd door balletschool Els Joosten en dansschool Karei en José van der Linden. Entree f7,50, leden gratis. Bazar Het bejaardencentrum Rustoord aan de Achterweg in Lisse staat zaterdag in het teken van de bazar. Alle resultaten van vele uurtjes creatieve handvaardigheid van de bwo- ners worden daar gepresenteerd en als het goed is ook ver kocht. Met de opbrengst van de bazar wil men weer nieuw materiaal aanschaffen om het komende seizoen aan de slag te gaan. Meidengroep In het Alphense vrouwenhuis „Balsemien" gaat mor genavond een zogenaamde meidengroep van start. De groep zal de komende tijd discussiëren over onder meer drugs, seksualiteit, van huis weglopen, vrienden en vriendinnen enzovoort. Dinsdagavond komt de Goudse Vrouwenboekhandel naar het Alphense vrou wenhuis. Vanaf half negen zal er informatie worden gegeven over de boekhandel. he w IWOUDE Vanavond wordt in de Christus i aljkerk te Zoeterwoude-dorp de derde bijeen- n. ehouden in een serie van vier over de oecume- atechese. Deze gesprekkencyclus tussen katho- n protestanten is een vervolg op de zogenaam- "usting" waar christenen samenkwamen om na ïn en te praten over belangrijke onderwerpen «christen-zijn en kerk-zijn betroffen, t ienische katechese is tevens bedoeld als voorberei- en eventueel in de toekomst gezamenlijk te houden yan Eucharistie en Avondmaal. Voor het echter 'uilen katholieken en protestanten over diverse as- aan discussiëren. De kennis inzake theologische, lijke en traditionele verschillen zullen besproken ivenals ervaringen en gebruiken die de christenen innen/moeten dele\i. De opzet van de oecumenische is tweeledig. Enerzijds een leerstellig accent en an- le inbreng van ervaring die voor de ander weer kan zijn. Speciaal voor het leerstellig accent hebben "woudse pastores - pater F. Buil, pater A. Lamot en J. R. Wolthaus - enkele bekende en deskundige iftereid gevonden nadere informatie te verstrekken lalde ontwikkelingen, verschillende interpretaties ïloofsgeheim en verschillende onderdelen van de vieringen. Nadat in de eerste bijeenkomst Ds. El- h sprak over „de Joodse wortels van de liturgie" tweede ontmoeting Prof. Wegman van de Kath. che Hoge School in Utrecht nader inging op „litur- 10 icharistie" zal vanavond om acht uur de inleiding [ehouden door prof. Boendermaker. Expositie Z'81 in Don Bosco ZOETERWOUDE Een maal per vijf jaar wordt in Zoeterwoude een tentoonstel ling gehouden waar plaatselij ke amateur kunstenaars hun werkstukken kunnen expose ren. Volgende maand, om pre cies te zijn zaterdag 12 en zon dag 13 december, zal deze ten toonstelling onder de naam „Z'81" voor de vierde maal worden gehouden in Don Bos co aan de Zuidbuurtseweg 58. Het kenmerk van de tentoon stelling zal liggen in de geva rieerdheid van de werkstuk ken. Tekeningen, schilderwer ken, poppen, handwerken, modelbouw enz. kunnen in Don Bosco tentoongesteld wor den. Nadere informatie over „Z'81" kan worden verstrekt door Annetje Kortmann, Mie- ning 2, telefoon 1219 en Jan van der Geest, Watertje 11, te lefoon 1373. BUSTOCHTEN UIT BOLLENSTREEK NAAR AMSTERDAM NOORDWIJK Een twintigtal mensen in Noordwijk, onder wie ver tegenwoordigers van Ahimsa, de Wereldwin kel, IKV, JOIN en Acacia, heeft besloten vrijdag 20 november een anti-kern wapendemonstratie te houden. Dat gebeurt in de Tegen een kleine onkosten vergoeding zijn op de verza melplaats ook fakkels ver krijgbaar en verder is een ie der vrij om spandoeken en borden mee te brengen. Bo vendien kan iedereen zich van te voren of daar ter plaatste opgeven voor deel name aan de bustocht op 21 november naar Amsterdam vorm van een voettocht om mee te doen aan de lan met fakkels waarvoor delijke anti-kernwapende- men zich tussen zeven uur !Tonstrau eJi ^osten Yfn en half acht 's avonds kan busre.s bedragen twaalf gul- verzamelen bij de Grote Kerk in Noordwijk-bin- nen, tegenover De Kuip. NIEUWKOOP Zowel leuke, aardige, lelijke als merkwaar dige goederen zullen zaterdag in het Regthuys te koop zijn. Onder leiding van veilingmeester G. van der Most zal het kunst genootschap haar jaarlijkse veiling houden. Inleveren van de te veilen stukken is mogelijk van negen tot twaalf uur. De goede ren kunnen tussen twee en vier uur bezichtigd worden. Het ha meren begint om acht uur. den per persoon. Lisse Ook in Lisse bestaat de gele genheid met een bus naar de demonstratie in Amsterdam te gaan. Het Initiatiefkomitee Lisse heeft de organisatie op zich genomen. Belangstellen den kunnen de kaartjes, die een tientje per stuk kosten, ko pen op de volgende adressen: Bartokstraat 9, Van Speyk- straat 90 en 'Ambrozijn' aan de Heerweg. In Hillegom zijn kaarten verkrijgbaar aan de Van de Woestijnheem 19, Ma- ronia 33, Meerlaan 181 en bij 'Nektar' aan de Hoofdstraat. Verdere informatie is ver- Zoeterwoude De demonstratie in Amster dam laat ook Zoeterwoude niet onberoerd. Op initiatief van enkele vrijwilligers wor den belangstellenden en de monstranten in de gelegenheid gesteld zaterdag gezamenlijk naar de hoofdstad te reizen. Het vertrek per bus is om tien uur vanaf de Christus Die- naarkerk aan de Kerklaan. De Zoeterwoudse initiatiefnemers hebben de krachten gebundeld en na overleg met het komité in Leiden is besloten per bus naar Amsterdam te gaan. Met klem wordt afgeraden op ei gen gelegenheid naar de hoofdstad te gaan omdat vrij wel de gehele stad afgesloten zal zijn voor particuliere auto's. De demonstratieve tocht begint op het Museum plein en zal circa 2 1/2 uur du ren hetgeen afhankelijk is van het aantal deelnemers. Ruim zestig personen hebben reeds, kenbaar gemaakt zaterdag van de partij te zijn. Kaarten voor de bus zijn te krijgen op het adres Kerklaan 67, telefoon AMST£RPAM,21 Nol/sMBER DAM, ;L3 UUR. Geen nieuwe KERNWAPENS IN EUROPA

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7