Goede start van verjongd Katwijk ïserves Leython en Inar blijven in de race vinnen an Ikorfbaltoernooi van Fides Pacta -DUNUM- TRAINER DDE GROOT: Onder redactie van Gert Jan Onvlee -„Nee, 'echt snel niet. Maar ik heb wel zo m'n vlotte dagen. Dan kan ik erg veel.-Hou. ik Erik en Pierre bij. de korte sprintjes zelfs soms nog rede lijk bij." -„Nou overdrijf je Dick, je weet zelf best dat'je bij die korte sprintjes juist altijd wegduikt achter dat bord van Noorlander Bouw. Of dat je op dat soort momenten netje veters aan het vastmaken bent." Scheidsrechter: „Komt er nog wat van heren?" De heren: „Uitstekend scheids, we zijn er uit. -„We moesten die bal nu maar gaan nemen Bob, maar ik wil je straks toch nog even spreken. -„Best Dick, dan laat .ik me nog wel een keer vallen. Maarre..." -„ Wat maarre..., Bob?" -„Neem jij die bal nou Dick?" -„Nee, doe jij het maar, Bob. Schuiven (1) Het is in de eredivisie van de volleybalcompetitie niet toe gestaan dat twee teams van dezelfde vereniging in die klasse uitkomen. Daarom promoveerde de kampioen van de eerste divisie van vo rig seizoen, Starlift 2, ook niet naar de hoogste klasse. Het tweede sterker maken dan het eerste, het doorschui ven van spelers bij belangrij ke wedstrijden, een reserve team Nederlands kampioen maken, allemaal zaken die door die in feite logische re geling worden voorkomen. In de lagere klasses is het echter wel mogelijk met meerdere ploegen in dezelfde afdeling uit te komen. Zo spelen in de eerste klasse van het rayon Leiden meerdere teams van Leython, WVC en DAC. Een gegeven dat haast wel zou moeten resulteren in het toeschuiven van punten aan het team, dat die punten het hardst nodig heeft. Niets is echter minder waar. Schuiven (2) Vorig seizoen verzuimden bijvoorbeeld het tweede en derde damesteam van Leyt hon om het op degraderen staande vierde de nodige punten te bedelen - waardoor dat zestal uiteindelijk degra deerde - en deze week snoep te het derde team een kost baar punt van het tweede af; kostbaar, omdat het tweede volop aan de kampioensrace deelneemt. Een ander voor beeld: vorig seizoen ontsnap te DAC heren 1, dat de titel op één punt miste, maar ter nauwernood aan puntverlies tegen hei tweede team. Wanneer een vereniging een sterke positie heeft veroverd door met twee teams in één klasse uit te komen, kan zo'n dub daar het recht aan ontle nen de nodige trucs uit te ha len. Bij de 'Leidse' volleybal verenigingen gebeurt het zel den. En zo hoort het ook. Piraat Deze rubriek is natuurlijk niet bij uitstek de geschikte plaats om het fenomeen „te levisiepiraten" te behande len. Dat we nu toch een uit zondering op die ongeschre ven regel maken, mag als compliment voor Rainbow worden gezien. Immers: deze piraat slaagde er vorige week vrijdag in zeer redelijke vide obeelden van de twee dagen eerder in Griekenland ver speelde Europa Cupwedstrijd tussen AEK Athene en Par ker Leiden uit te zenden. Een heel aardige stunt na tuurlijk. Maar, omdat stilstand ook in deze achteruitgang is, ver wachten wij van Hutspo(r)t vanaf nu meer. Een life-uit- zending bijvoorbeeld. Een nog immer commercieel den kend balpen-concern en een sportieve piraat moeten daar toe toch in staat zijn? Afge sproken dus. De volgende Europa Cup-ontmoeting wordt op een vrijdagnacht in de Vijf Meihal afgewerkt. Terug Nog even terug naar De Zijl/LGB. In de vorige uitga ve stelden wij dat de Leidse waterpoloërs de absolute top ook dit seizoen niet zouden halen. Hoewel we op die uit spraak (nog) niet zullen te rugkomen, toch even de op merking dat die Leidse pres tatie tegen landskampioen AZC (10-12 verlies na een 8-5 voorsprong) er overtuigend wel mocht zijn. Waarmee maar weer eens is aangetoond dat de redactie van Hutspo(r)t zich beslist niet te groot voelt om zo al en toe eens wat terug te krabbelen. Gevonden Goed dan. Ook nog even te rug naar de Bloemerd, afge lopen zaterdag. Maar er is re den toe, zeg.nu zelf. Het ge beurt toch maar heel zelden dat een spits (Pierre van Ge- merden) en een doelman (Aman van DETO) elkaar zo nadrukkelijk vinden... LEIDSE COURANT ZATERDAG 14 NOVEMBER 1981 PAGINA 13 /al mi j- De dames van Leython 2 hebben in de )il eëe van de volleybalcompetitie als eerste ge- te'. 'nu nog door Ridderveld en NOVO 2 ge- betygroep. De Leiderdorpse ploeg leverde een s jSn het derde team. Bij de heren zetten Leyt- kli>r een goede zege op WVC - en Donar 2 - ovejrion - de achtervolging op koploper DAC hadden geen enkele moeite met eer .bservetéam: 3-0. zfi - step van start tegen WVC. De bezoekers grepen Je piltijd de eerste set (7-15) en leken ook de tweede 00(^t af te gaan, maar door de goede opslag van Ger 0f (daar een stokje voor gestoken. Via 15-13 ging dat If dpaar Leython 2, dat vervolgens vrij simpel naar de pjporstootte: 15-5, 15-11. ledef dit seizoen niet alleen sterk en geconcentreerd, de I, dit jaar ook nog drie sets lang vol te houden. Dat eon de DAC reserves, die er in het geheel niet aan te 6-15, 2-15, 9-15. ait goed en bewees dat de twee openingssets tegen volgM aanvalsspel en Aak Geers als onbetwist uitblin ker werd de Hazerswoudse ploeg van het veld gespeeld. Donar hield dat echter niet vol en met hangen en wurgen werd de twee punten nog uit het vuur gesleept: 6-15, 3-15,.15-12, 14-16. LUSV 2 kwam na een 2-0 achterstand goed terug tegen NOVO 2. Sjaak de Jong en Theo Verlint wezen hun ploeg de weg naar het gelijke spel: 15-9, 15-11, 12-15, 8-15. SKC leed een zeer ver rassende 0-3 nederlaag tegen WVC 2. Het waren de eerste twee punten voor de Warmondse ploeg. SKC, dat zo aardig startte, vervalt door dit resultaat weer in de grauwe middenmoot. Ge- mini 3 greep ook de eerste punten door een 1-3 zége bij WVV 2. Dames Leython 2 kwam in de beginfase tegen Leython 3 niet in het spel. Het enthousiast spelende derde team greep twéémaal op overtuigende wijze de setwinst: 9-15, 11-15. De 'thuisploeg' her stelde zich echter goed. De pass en set-up kwamen' beter uit de verf en het tweede team pakte zo toch nog een punt: 15-6, 15-6. Zonder coach Hajé Olden en speelster Anja Olierook kwam VCS er niet aan te pas tegen Blok'77: 3r0. DAC 2 stelde teleur door In Up Go weinig tegenstand te bieden: 15-13, 15-11, 14-16, 15-7., NOVO 2 en Ridderveld handhaven hun koppositie door over winningen op respectievelijk Orion en VCL. LUSV 2 leverde goede tegenstand tegen S'70. Het surplus aan routine bij de Woubrugse formatie gaf de doorslag: 14-16, 13-15, 5-15. jj'i Het jubileren- ,d".^cta houdt zon- esku Groenoordhal- ig croots opgezet iwerSoernooi. Van- 's morgens ko- [jlJlen van de ze- rt t# fusie-club in tie Joofdafdelingen twooom 14.30 uur i vatoernooi. Naast '9esa komen in de hoogste klasse uit: De Da naïden, DEVD uit Am sterdam en Trekvogels uit Rotterdam. In de lagere afdelingen komen onder meer regioclubs Crescen do en KNS in actie. Het is de eerste maal dat er een zaalkorfbaltoernooi van dergelijke omvang in Leiden wordt georganiseerd. Fides Pacta kon dit veel geld kosten de" plan, de verenigingen beta len geen inschrijfgeld, realise ren met behulp van een spon sor. De belangstelling voor het toernooi bleek overweldigend. De organisatie moest niet min der dan 44 ploegen teleurstel len. Er was slechts plaats voor 74 achttallen. Deze teams spe len gedurende de zeven uur dat het toernooi duurt 108 wedstrijden. Zaaleersteklasser Pernix neemt zaterdag in Zwolle deel aan een zaaltoernooi van Spar ta. De ploeg van coach Nico Steelink komt uit ii> de hoog ste klasse en krijgt als tegen standers de hoofdklassers Blauw Wit en Fortuna, de ex- hoofdklassers Dalto en PSV -en overgangsklasser Westerkwar tier. Een bijzonder zware pou le dus voor de ploeg die vorig jaar uit de overgangsklasse de gradeerde.- Keuken Er gebeuren soms merkwaar dige zaken op een voetbal veld. Dé redactie van de ru briek Hutspo(r)t heeft daar - en dit stellen wij zonder ons op de borst te slaan - redelijk goed het oog in. Regelmatig signaleren wij in deze ru briek dan ook aardige ge beurtenissen. Dit yoor de mensen die zich die zaterdag (of zondag) niet op dat be- treffende sportpark bevon den. In 'deze aflevering gaan we evenwel nog een stukje verder en gunnen wij niet al leen al die afwezige voetbal liefhebbers, maar óók de mensen die er zaterdag op De Bloemerd wel bij warén, een blik in de RCL-keuken. Eh wel in de vorm van het waarheidsgetrouw overbrie ven van de dialoog die zich tijdens het duel met DETO ontspon op het moment dat aanvoerder Dick van der Bijl en middenvelder Bob van Bohemen zich, alvorens de toegekende vrije schop te ne men, tactisch over de bal bo gen. Keuken (2) -„Jij maar Bob?" -„Ach, wat mij betreft mag jij het ook wel doen, Dick. -„Bedankt voor het vertrou wen Bobt maar ik heb net een vervelende trap tegen m 'n enkel gehad. Die jongen deed het niet expres hoor, maar toch. Het doet even pijn." -„Oh. Ik vond je al wat merkwaardig lopen. Nog Nadrukkelijk.. merkwaardiger dan normaal, bedoel ik. Wat trager voor al. Scheidsrechter: „Kom kom heren, een beetje tempo." De heren: „Natuurlijk scheids, we zijn zo klaar. Meende je dat nou, Bob, van dat nog trager dan nor maal?" -„Eigenlijk wel Dick, je wilt jezelf toch niet echt snel noe men hè?" i LEIDEN De strijd in de eerste klasse B kan dit jaar bijzonder spannend worden. In de eerste ron de won alleen Katwijk met grote cijfers van Lei- then. In de drie andere duels kwam nog geen team tot winst. Philidor 5 en LSG 4 lijken echter kans te hebben op een zege met minimale cijfers. In de tweede klasse zijn de krachtsverschillen aan zienlijk groter. Zo won Voorschoten 4 al een keer met 9V2xh en is. Alphen 4 na twee wedstrijden al in het bezit van 141/2 bord- punt. Het is moeilijk om in de eerste klasse B een favoriet voor de titel aan te wijzen. Zeker vier teams mogen zich tot de kans hebbers rekenen. Hiertoe be horen. onder meer de vorig jaar gedegradeerde tientallen van Katwijk en Bodegraven. Katwijk, dat na de terugval uit de promotieklasse een verjon ging onderging, ging goed van start met 73 winst op het ge renommeerde Leithen. Bode graven had het aanzienlijk moeilijker tegen LSG 4, dat vorig jaar maar net de promo tie miste. Bodegraven nam een 2'/24'/2 voorsprong, maar de drie afgebroken partijen staan zonder uitzondering beter voor LSG, dat daardoor nog kans maakt op een minimale zege. Philidor 5 staat met 54 voor tegen Nieuwkoop en hoopt eveneens twee matchpunten aan de strijd over te houden. Voorhout en Alphen 3 deelden de punten. Veel duidelijker is de situatie in de tweede klasse A. Hier wordt de stand niet vertroe beld door afgebroken partijen. Noordwijk 2 en Valkenburg gingen het beste van start met een 82 overwinning op res-' pektievelijk VTL 2 en Leithen 3. Rijnsburg dééd hier met 7 3 winst op Sassenheim 2 niet veel voor onder. De debutant in de LSB-compe- titié,- Oegstgeest*- begon in de tweede klasse B weinig ge lukkig tegen LSG 5. Verlies met de cijfers 37. Sassen heim had weinig moeite met Leithen 4 getuige de cijfers 3'/26'/2. Philidor 7 en Noord- wijk 3 speelden gelijk. In dè tweede klasse C zijn in middels twee ronden ver speeld. Alphen 4 is het enige tiental met twee overwinnin gen. Na Leithen 2 (73) werd ook Boskoop 3 (2'/2TA) opge rold. Bodegraven 2 heeft ook nog geen puntenverlies gele den. Dit team was na een 4'/2 5»/2 winst op Voorschoten 4 in de tweede ronde vrij. Aarlan- derveen veroverde tot nu toe drie wedstrijdpunten. Nieuw koop 2 werd met 5'/24'/2 ver slagen en tegen Leithen 2 werd gelijkgespeeld. Voor schoten 4 behaalde in de twee de ronde een monsterzege op Nieuwkoop 2: Vi9Vi. De eerste koploper in de twee de klasse D is Koudekerk. Dit tiental behaalde een afgete kende zege op Leimuiden: 2!/>7'/2. Voorschoten 3 had weinig moeite met Leiderdorp 3: 6'/23'/2. Roelofarendsveen 2 was Boskoop 2 te slim af: 46. - Na Rooden- :t morgen de UVS om bij Lugdunum op ian. Voor Roo- ks het een suc- jiek. De ploeg Laurens Mou- de Kikkerpol- yeken geleden 2 overwinning. S lam bevochten z g, dat wel. g had in die j voordeel van ^(reffer. Lugdu- j het initiatief ji hard spelend g liet de aan- over zich heen i maakte het I een succesvol- Eraf. Voor Lug- sico'^er Ruud ae «t'«riP co^eêa MOU- "ijten dat Roo- en te negatief ijq M gespeeld. a van een coach 'sfAtig zelf grijpt jjdedigende tac- idersuist die zondag nogdenburg koos indirieer offensieve it het Een min of ^"Vongen keuze, duw p scoorde im- im minel. De Groot er" [igens optimis- r zoj dat zijn ploeg jï UVS wint. rede van beide UVS morgen de 1 voor de zege. De noeifen immers voor ten")ium is na vier ..Dhog altijd punt- opn ook troosteloos fen t ranglijst van de >esclB. Hèt grote pro- lil hee ploeg van Ruud ijd é>elpunten maken, loerruels scoorde Lug- ©l een keer. UVS n del wat positievere i ex-hoofdklasser hun wedstrijden. Via hhningen en twee Hen fi werden tot nu aerdjn binnengehaald. wéed voor een rian- ster i te positie op de ranglijst. Ook het scoren gaat het nog onge slagen UVS wat gemakkelij ker af dan stadgenoot Lugdu num. UVS speelt met een ge middelde van twee, .maakte dus in totaal acht doelpunten. Voor de volledigheid. De UVS-defensie werd tot nu toe twee keer gepasseerd, Lugdu num moest in 360 minuten voetbal acht doelpunten incas seren. Wanneer deze gegevens in de computer zouden worden ge stopt dan zou het antwoord luiden dat Lugdunum bitter. weinig kans heeft op een posi tief resultaat. Maar ja, de bal is rond, kan raar rollen en daar bij duurt een voetbalwedstrijd ook nog eens negentig minu ten. Kortom, zo somber is de situatie niet voor Lugdunum. Zeker niet wanneer in ogen schouw wordt genomen dat Lugdunum sterkere tegenstan ders heeft ontmoet dan UVS. Lugdunum-trainer Ruud de Groot blijft een optimistisch man, gaat er vanuit dat de kansen eens moeten keren. Als het aan de Groot ligt ke ren die kansen morgen al: „Ik denk dat we van UVS win nen," luidt zijn korte maar ze ker krachtige verklaring. „Mijn grote probleem is niét dat we tot nu toe alles hebben verloren, maar dat we nog niet één doelpunt hebben gemaakt. Dat niet kunnen scoren, is mijn grote zorg. Op de training doen we veel partijtjes met af maken. Die doelpunten komen dan ook heus wel." En over de slechte start: „Doordat veel wedstrijden werden afgelast moesten twee keer tegen een koploper (Hermes DVS en Pa- pendrecht) uit spelen. Tegen Roodenburg hebben \ye 85. mi nuten lang gedomineerd. Om dat Roodenburg laf speelde gingen we op een ongelukkige manier de boot in." En: „Op de kritieke momenten maakt een aantal spelers fouten. Tot nu toe zijn al die fouten door de tegenstander afgestraft, dat is onze pech. Jan Verver kreeg van mij voor de wedstrijd te gen CVV (afgelopen zondag) de opdracht Jan Bruys te vol gen. Hij deed dat twee keer niet, Bruys scoorde twee keer. We zijn ook te onstuimig, de rust in de ploeg is vaak vér te. zoeken." Ruud de Groot: „Zaalvoetbal een van de grote boosdoe ners." Ruud de Groot reageert ver ontwaardigd op al de verwij ten die Lugdunum worden ge maakt. Lugdunum zou te ne gatief, te verdedigend- spelen: „Ik begrijp echt niets van die kritiek. Vorige week tegen CVV speelden we toch ook met drie spitsen, hebben we het' accent op de aanval ge legd." De Groot herinnert zich de woorden van Admiraal, trainer van CVV: „Hij zei te gen me dat we een leuk ploeg- je hebben maar dat we veel te lief spelen. Ik geloof dat Ad miraal gelijk neeft. Volgens mij spelen we zeker zo goed als vorig jaar, misschien nog wel_ beter. Maar het verras singselement ontbreekt." Het team wijzigen is iets waar De Groot nog niet aan denkt: „Stel dat we nog twee keer verliezen dan ga ik waar schijnlijk wat veranderingen aanbrengen. Nu denk ik daar nog niet aan. Trouwens, sinds het kampioenschap van de tweede klasse (twee jaar gele den) heb ik mijn elftal maar op twee plaatsen gewijzigd." In het zaalvoetbal ziet De Groot een van de grote boos doeners. Zeven spelers van Lugdunum zijn lid van De Te- gelhandel, een zaalvoetbal team dat erg vaak actief is: „Vanaf het begin van dit sei zoen heb ik alleen maar over zaalvoetbal horen praten: „Het kwam voor dat De Tegelhan- del drie keer per week moest spélen. Daar komen dan twee veldtrainingen bij. Hoe kun je dan op zondag nog voor hon derd procent spelen." De Groot ziet dat zaalvoetbal ook op zondag terug: „Koos Be- kooy bijvoorbeeld, tegen CVV kreeg hij een schitterende kans. Maar inplaats van met een te schieten,-kiest hij voor de mooiere oplossing. En dat ging dus fout." Dat Frans Sjar- dijn al tijden uit vorm is wijt De Groot aan: „Te hoge activi teiten buiten het veld voetbal." Lugdunum begint de wedstrijd tegen UVS met aanvallend voetbal. Dat wil zeggen dat de ploeg van De Groot met drie spitsen zal opereren. Over de opstelling wil De Groot nog niet veel kwijt: „Misschien dat ik Rinus van Es terughaal." De Groot behoudt een optimis tische kijk op het verloop van het seizoen: „We hebben pas vier wedstrijden gespeeld, we moeten er nog vierentwintig afwerken. Het komt vanzelf wel weer. Het woord degrada tie ken ik niet." KEES VAN HERPEN •>-- - --

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13