Leiden moet tenslotte toch buigen: 83-77 Teleurstellend verlies Leython AZC opnieuw sterkste in streekderby SPORTTRIBUIME Trotters laten hoofd snelhangen OPPERMACHT DEN BOSCH AAN DE KAAK GESTELD DE ZIJL/LGB GEEFT 8-5 VOORSPRONG NOG UIT HANDEN Leidse dames overheersen LMHC uw% V verstevig^ positie 6 LEIDEN De vrouwenploeg van Parker Leiden heeft geen revanche kunnen nemen op Jolly Jumpers. Tot aan de rust bleef men daar uitzicht op hou den. Vervolgens ging het ech ter op alle fronten mis en werd met 54-37 verloren. De Nuts- spaarbank Trotters hebben het moeilijk. Tegen Zaandam kon den de Trotters acht minuten op gelijke voet blijven en wer den daarna naar een zeer re gelmatige 67-97 nederlaag ge speeld. De nederlaag van de Trotters tegen Zaandam was geen bla mage. De tegenwoordig met een Amerikaanse klassespeler uitkomende Zaandammers zijn lastig te bestrijden. De ploeg is snel en heeft een sterk schot in huis. Trotters kent het inmid dels aloude lengteprobleem. Elke gemiste scorekans (tegen langere tegenspelers toch al niet onwaarschijnlijk) betekent vrijwel zeker balverlies. Met de toch zeer verdienstelijk schie tende Trotters Van Weeren (13 tegen 50%) en Karim (15 tegen 60%) werd, na een ruststand van 27-47, de eindstand op 67-97 bepaald. Het hoopvolle geluid van de vrouwen van Leiden ebt al weer snel weg. In Tubbergen zou er alles aan gedaan wor den om een revanche op Jolly Jumpers te nemen. Door bei derzijds knap verdedigen bleef de score tot aan de rust in evenwicht (20-20). Dat de Leid se defensie in de tweede helft instortte werd gepaard aan een. falende aanval. Zo verloor de ploeg kansloos met 54-37. Philidor voldoet san verwachtingen LEIDEN Geheel volgens de verwachtingen heeft Philidor Leiden in de derde ronde van de KNSB-competitie de eerste overwinning behaald. Het Witte Paard werd met 6-4 verslagen. De andere Leidse ploegen wa ren minder succesvol. LSG zakte in de eerste klasse naar een lage klassering door een 7-3 nederlaag tegen Unitas. Philidor 2 is door een onnodi ge nederlaag tegen Krimpen de koppositie in de tweede klasse kwijt geraakt. In de hoofdklasse blijft de strijd om de eerste plaats voorlopig gaan tussen CVI/U- trecht en Desisco/Water- graafs-meer. Utrecht wees El- sevier/VAS met de duidelijke cijfers 3-7 terug. Desisco had beduidend meer problemen met het tot nog toe verrassen de DD: 4,5-5,5. Volmac/Rotter- dam won voor het eerst dit sei zoen. BSG werd met 3,5-6,5 verslagen. De vijfde professio nal, Philidor Leeuwarden, won met minimale cijfers van MEMO. Philidor Leiden had in eigen huis weinig moeite met Het Witte Paard uit Zaandam: 6-4. De overwinning had in dit laat ste duel nog veel groter kun nen zijn. Het Leidse tiental ver speelde tenminste anderhalve bordpunt. Joop Piket had te gen Wim Luberti de overwin ning voor het grijpen, maar kwam na een zetverwisseling slechts tot remise. Ook Henk van Maren liet de winst glip pen. Hij kon een eindspel met twee pionnen voorsprong niet winnen. Peter Gelpke tenslotte ging in de tijdnoodfase in moeilijke, maar gelijke stelling, in de fout. Ook De Graaff had misschien kunnen winnen. Hij maakte zijn tegenstander Van Dongen een stuk afhandig, maar deze had in twee pionnen toch nog genoeg-compensatie voor-een puntendeling. Regel matige remises kwamen tot stand in de partijen tussen Lex Jongsma en Kees Dekker en Hans Kuyf en Max Pam. Gede gen overwinningen van Rinie Kuyf, Ad van der Berg en Piet Bakker zorgden samen met een remise van invaller Marcel Piket voor de verdiende 6-4 overwinning. LSG is na de degradatie uit de hoofdklasse eigenlijk alleen maar slechter gaan spelen. Te gen koploper Unitas werden weer talrijke kansen gemist. In een van de partijen bleek een kwaliteit voorsprong zelfs nog niet voldoende te zijn voor een puntendeling. In Groningen maakte alleen de eerste bord speler Leon Koning een sterke indruk. Nadat hij al in de ope ning een pion had weggegeven vocht hij goed terug om zelfs tot winst te komen. LSG voeg de hier nog slechts vier remi ses aan toe. In de tweede klasse C liet Phi lidor 2 zich verrassen door Krimpen aan de Ijssel. Al na het vooruitspelen stonden de Leidenaren met 0,5-1,5 achter. Op de eigenlijke speeldag ging het aanvankelijk erg goed. Een groot aantal blunders in ge wonnen stellingen zorgde ech ter toch voor een 4,5-5,5 ne derlaag. Ook Vporschoten leed een on nodig verlies. Dat was zonder meer verrassend te noemen, want opponent De Variant was op papier ten minste één klas se sterker. Wel kwamen de Voorschotenaren met 4-1 ach ter te staan, maar daarna werd teruggevochten naar 4,5-4,5. In de beslissende partij tussen Erik Bongers en Joost Borm ging eerstgenoemnde na aan vankelijk beter te hebben ge staan in de tweede tijdnoodfa se in de fout, waardoor de pro fessionals uit Dordrecht met 4,5-5,5 aan het langste eind trokken. LEIDSE COURANT MAANDAG 9 NOVEMBER 1981 PAC^ï BASKETBAL DEN BOSCH Parker Leiden toonde zaterdag te gen Nashua Den Bosch dat het zich weer tot de Ne derlandse topploegen mag rekenen. Volkomen anders dan in de eerste confron tatie dit jaar (Leiden werd toen kansloos wegge speeld) ontwikkelde zich een evenwichtig duel, waarbij tot in de slotfase onzeker bleef welke ploeg zou zegevieren. De winst viel Den Bosch toe. De Bosschenaren hielden een kleine voordelige marge uiteindelijk bekwaam in handen en sloten af op 83- 77. Dat Leiden niet aan het langste eind trok was in belangrijke mate een psy chische kwestie. Leiden verwachtte eenvoudig nog niet dat Den Bosch in el- gen huis al te kloppen zou zijn. De grote (Leidse) winst ha de nederlaag van zaterdag is wel dat nu niet meer algemeen voetstoots zal worden aangenomen dat Den Bosch aan het eind van de rit als Neder lands kampioen zal wor den gehuldigd. Beide ploegen hadden een ste vig midweeks Europacupduel in de benen. Toch maakten de teams zich er niet gemakkelijk van af. In de wederom stamp volle Vinkenkamp werd een ouderwetse titanenstrijd uitge vochten. Leiden ging duidelijk voort op de weg zoals die bij AEK Athene was ingeslagen. Het demonstreerde zelfver trouwen, met name door zich aanvallend niet onnodig tè haasten en de beschikbare tijd vaak ruim te benutten. Het op bouwwerk van coach Ton Boot begint zijn vruchten af te wer pen, want ook in de verdedi ging gaat men veel meer varia ties beheersen. Maar daarmee is Den Bosch nog niet wegge vaagd. Vooral door de huidige Amerikanen, Richardson en Miller, heeft het Bossche team aan kracht gewonnen. Dat Gene Richardson zijn avond nu eens niet had, werd door Bob Miller in belangrijke mate ge compenseerd. En natuurlijk is daar nog steeds de sterke speerpunt Kees Akerboom. In de wedstrijdopening pro beerden de teams elkaar af te troeven door combinaties vol ledig uit te spelen en daarmee enorme score-mogelijkheden te creëren. Na vier minuten was niemand daar wijzer van geworden: 8-8. Den Bosch had om te imponeren reeds drie dunks aangetekend. Leiden raakte daardoor echter aller minst van de kook en begon een voorsprong op te bouwen. Geen van de Leidenaren kreeg daarbij een hoofdrol toebe deeld. In elke aanval werd een combinatie opgezet en wie ook maar vrij kwam, moest afron den. Bij Den Bosch bleek de vaak nauwelijks bedwlngbare Richardson niet zo op dreef en moest Akerboom het dan maar maken. Hij hield echter ener zijds Dave Downey nauwelijks in bedwang en kende bij de andere basket als schutter zijn gebruikelijke warmloopperio de. Halverwege de eerste helft had Leiden echt afstand geno men: 13-22. Den Bosch, over schakelend naar een 2-1-2 zo neverdediging, kwam nu ech ter snel naderbij. Vijf minuten voor rust was Leiden achter haald (29-28) en vervolgens namen beide ploegen beurte lings de leiding. Totdat Den Bosch In de laatste minuut een klein gaatje sloeg: 43-40. Bob Miller was ook na de pau ze de grote man bij de Bos sche formatie. Van enorme hoogten simpel scorend en erg veel rebounds pakkend was hij heel duidelijk de spil waarom alles draaide. Kees Akerboom kwam met rake afstandsplof- fen in de wedstrijd en ook Dekker en Cramer eisten nu een aardig aandeel in de score op. Bij Leiden waren weer eens geen echte uitschieters. Opval lend was desalniettemin Dave Downey, die attent en met vol le inzet aanwezig was. Onge bruikelijk was voorts dat Emill Hagens het schutterswerk van Mitchell Plaat overnam, maar dat hij ook met razende drives onnodig kansen vermorste. Een lay-up maken met Miller in de buurt is vragen om een ge slaagd blok. Den Bosch leek tien minuten voor tijd met 63-52 duidelijk en definitief weg. Een fantastisti- sche ruggelingse pass van Ha gens op een vervolgens dun kende Downey was echter het startteken voor de eindsprint van Leiden. De verrassend ef fectieve zone-press bleek evenwel net ontoereikend. Een zeer fraai blok van Miller op een lay-up van Downey bete kende het einde van Leiden's kansen. Den Bosch controleer de de strijd knap en hoewel Leiden één minuut voor tijd nog tot vier punten naderde (81-77) was de partij gewoon beslist. Den Bosch bleef kalm en haalde een 83-77 zege bin nen. LEJO BUCK Scores. Den Bosch: Kropman 4. Dek ker 8. Cramer 10, Esveldt 4, Aker boom 22. Richardson 11. Miller 24 (plus 20I rebounds). Teamschotper- centage: 49/59 53%. Leiden: Hagens 16. Plaat 12, Puidokas 14. Downey 19. Bruinsma 12. Kragtwljk 4. Team- schotpercentage: 57/44 51%. LEIDEN AZC/Microlife heeft het bijzonder moeilijk gehad met De Zijl/LGB. De regerend kampioen van Nederland sloot de uiterst boeiende derby echter wel winnend af: 12-10. LZ '86 zette de uitwedstrijd tegen Nereus in een 8-11 over winning om en tweede klasser Katwijk verloor met 6-2 van UZSC. DKD en Vivax wonnen in hun wedstrijden in de derde klasse. DKD van Poseidon (8-5) en Vivax van Wieks lag (10-1). De in de tweede klasse uitkomende vrou wen van De Zijl/LGB en LZ '86 veroverden geen winst punten. ZCE (8-5) en Skelp (4-3) bleken te sterk. De Zijl/LGB en AZC hebben zaterdagavond in het stamp volle zwembad van de Leidse vereniging aangetoond hoe juist de beslissing van de KNZB is geweest om binnen kort over te gaan tot een her indeling van de nationale wa- terpolotop. Die herindeling, waarin in de hoofdklasse nog slechts plaats is voor acht ploegen, betekent immers dat er meer topwedstrijden zullen wordén gespeeld. En hoe inter essant die kunnen zijn bleek dit weekeinde weer eens. De thrillerachtige ontmoeting tussen beide streekrivalen werd zaterdag een minuut voor het einde van de ontknoping voorzien, Stan van Belkum had kort daarvoor de achterstand voor De Zijl/LGB met een hard schot tot 10-11 teruggebracht toen Ton Buunk als winnaar te voorschijn kwam van een duel met Jan Jaap Korevaar. Alleen voor doelman Theo Uittenhout maakte uitblinker Buunk ver volgens geen fout: 10-12. Op dat moment was AZC zeker van de winst, konden de Lei- denaars het verdiende gelijk spel wel vergeten. De Zijl/LGB had zelfs lange tijd uitzichten op meer gehad. Zo gingen de Leidenaars de derde periode met een voorsprong van 8-5 in. Omdat arbiter Joop WATERPOLO Jansen echter geen genade kende voor verdedigende ac ties van de Leidenaars en er dus nogal wat Alphense man- meer-situaties ontstonden ging die Leidse voorsprong in dat part volledig verloren en kon AZC met een 9-9 stand aan het laatste gedeelte van de wedstrijd beginnen. Een laat ste part waaraan De Zijl/LGB danig gehandicapt begon. Al- bert Spijker, Henk Harteveld en Alex van Belkum hadden toen al drie p's achter de naam staan. In totaal kwamen er zelfs vijftien persoonlijke fou ten in het Leidse kamp terecht, terwijl de AZC-ploeg slechts vijf p's tegenkreeg. Dat was ook de reden waarom het door Zijl-coach Schouten voor dat laatste part gedicteerde con cept niet slaagde. Door het op de midvoorplaats posteren van Stan van Belkum en Ron Kos ter hoopte Schouten eveneens man-meer-situaties te verwe zenlijken - scheidsrechter Jan sen besloot evenwel juist in die fase toleranter te gaan optre den, waardoor het tactisch plan z'n uitwerking volledig miste. Scoreverloop: Noordegraaf 0- 1; Vreeburg 1-1; Buunk 1-2; Albert Spijker 2-2; Buunk 2-3; Lagrand 3-3; Korevaar 4-3; Koster 5-3 (man minder); Kos ter 6-3; Buunk 6-4; Van Wln- sen 6-5; Stan van Belkum 7-5; Stan van Belkum 8-5 (man minder); Buunk 8-6; Strooboer 8-7; Van Es 8-8; Stan van Bel kum 9-8 (man minder); Van Es 9-9; Buunk 9-10: De Vogel 9- 11; Van Belkum 10-11; Buunk 10-12. LZ '86 Is Nereus eigenlijk vrij eenvoudig de baas gebleven. De uiteindelijke 8-11 eindstand geeft de verhoudingen beslist niet goed weer. De Leidenaars kenden na het derde part al een overtuigende 4-9 voor sprong en besloten vervolgens in het laatste gedeelte tot (al te) rommelig spel, waardoor Nereus toert nog enigszins kon terugkomen. Bij LZ speelden Aad van Mil en jeugdinterna- LEIDEN Bij de Flora-cross In Boskoop zijn vooral de Leidse dames sterk voor de dag gekomen. Marian van Klink (Bataven), Karin van der Berg (Bataven) en Marion Komdeur (Holland) nes telden zich namelijk op de eerste drie plaatsen. Een overwinning was er ook weer voor A-juniore Regina van Duyn (Holland). Zij bleef onder meer haar clubgenote Cathy van Loon, die als derde over de eindstreep kwam, voor. Bij de heren maakte Theo van der Veer (Holland) opnieuw een goede indruk. Hij liet alleen Jan Zethof voorgaan. Voorin waren ook de Leidse heren Henk van Leeuwen (Bataven, 6), Cor van Loon (Holland, 10), Kees van Klink (Bataven, 11) en Harry Otto (Holland, 12) te vinden. Bij de A-jongens eindigden Jan Jansen (Holland) en Jaap van Duivenvoorden (Bataven) als tweede en derde. Ton Buunk was voor AZC de grote man in de streekderby met De Zijl/LGB. Hier houdt hij Albert Spijker in bedwang. tional Wilco van der Zeeuw een uitstekende wedstrijd. Daartoe overigens wel in de gelegen heid gesteld door het zwakke Nereus dat, door het vertrek van vijf selectiespelers, kan worden uitgeroepen tot degra datiekandidaat nummer één. Aad van Mil (5). Wilco van der Zeeuw (4), Bram van der Leden en Bram van Mil scoorden voor LZ. Katwijk imponeerde niet tegen UZSC. In de derde periode na men de Utrechters definitief af stand. Toen liep de oud-hoofd- klasseploeg uit naar 4-1, een marge die in de laatste periode naar 6-2 werd uitgebouwd. Hans Schaap en Arthur Jonker doelpuntten. Frank Dreef had met vier doel punten een groot aandeel in de 8-4 overwinning die DKD op Poseidon boekte. De Leider- dorpse ploeg nam al snel een 3-1 voorsprong. Tot 5-2 bleef er vervolgens nog wat span ning in de wedstrijd, maar in het laatste part liep DKD be slissend weg. Jan van de Brink (2), Roland Dreef en Harry van Hoven verzorgden de ovei;ige goals. In die derde klasse heeft Vivax nu de leiding genomen. Na de 10-1 zege op Wiekslag heeft de Oegstgeester ploeg een'beter doelsaldo dan PCG en RWV. De grote marge kwam overigens pas in de laat ste twee periodes tot stand. Toen liep de ploeg van Henny Hensing van 2-1 weg naar 10- 1. Dick van de Bosch was met drie treffers topscorer. De vrouwen van De Zijl/LGB verloren in Enschede met 8-5 van ZCE. Een nogal onver wacht verlies, omdat ZCE tot dit duel toe nog geen punt ver zamelde. Setstanden: 4-2; 5-2; 6-4; 8-5. Marion Vreeburg (2)„ Coby van Haastrecht, Ria Has- sefras en Marjan Neuteboom scoorden. De LZ-vrouwen wer den een minuut voor tijd door De Skelp op een onoverko melijke 4-3 achterstand ge zet. Hoewel de Leidse dames geen enkele keer voor hebben gestaan, een wat ongelukkige nederlaag. Jolanda Dorlas, Wil van Mil en Ellen Hogenboom doelpuntten. Sa ado ned eni illeWi r idj lalM ar W isie i ame Dt w jLor LMHC versterkten hurrr sltie in de eerste klasimrt hekkesluiter Haaskam"ld een 6-2 nederlaag naar"yy sturen. Bij de damesn Leiden in de laatste met 1-0 van Rotter<f bleef Noordwijk aan k<L tweede klasse door T0|f| met 3-0 te kloppen. Leiden had weinig moe het onderaan staande kamp, al na 5 minuten spits Wouter Eijkenhi openingstreffer. Via eej corner van Hans Willef en een tip-in van Bouw boer was het halverwj eerste helft 3-0. Voor scoorde Johan van Kooij uit een strafbal er ook nog een tegentre^ de pauze bleef Leiden Ij Croll en Eijkenhout het Leidse totaal op j extra winst van deze I dat Leiden nu in doelsaj voorsprong op medekj Kieviten heeft genomen Roomburg versloeg Stii ries met 2-1. Kees Wen® de voor een Leidse vooj uit een strafcorner, Strawberries hetzelfde I gebruikte om langszij men. Vlak voor tijd Roomburg echter toch d punten toen Frank Mcj de rebound van een scL Jurriaan van Aken laijl vijandelijke keeper werHI Hisalis verspeelde op stellende wijze zijn kogl in de vierde klasse, onderaanstaande Purii werd met 3-2 verloren, j- D had hier behalve enorfle ei kansen twee strafballaalco Hendrik Jan Kaptein vdïder dig, Purmerend slechtjanui uitvallen. drie wam Dames £nB Leiden ging met zee De pech met 1-0 tenonderje ov Rotterdam. LMHC speelt (A) durende de hele partijiHet dan haar tegenstandsteijjpfer alle aanvallen stuitten £igd€ voortreffelijke Rotteijn 8- goalie. In de laatste pra werd echter voor te hopitei slaan van een Leideifa de een dubieuze strafcornejHet ven, die, zo als de uitjier vermeldt, nog verzilver* riani ook. in d Roomburg eindigde «eer HDS zoals het begon, de spëlverhoudingen in(6 matige wedstrijd was dien uitslag waar iedereen e'dei mee had. en Alecto versloeg Groen neg' met 1-0. Na een kwartitf-e' z Trudy van Boxsel een vpooii van Marjolein van Aldadebi langs de uitlopende ke#eke Hoewel de Leiderdorpel «te f met de rug tegen de?ien kwamen hielden zij hel dat schoon. Di Forescate leed een 6-3 laag tegen Craeyenhout. de Buvrie benutte twee stilval ners en Liesbeth van d# eei maakte in de laatste min ""nat derde Voorschotense treGroe Noordwijk verstevigde^'eid koppositie in deze tPQ klasse door Te Werve op afstand te houden. A» einde van een gelijkopg||M| eerste helft bracht Rënaf Hl de Bent Noordwijk op 11 rust was het Rijswijkse ICHEI gebroken en verhoj we€ Alexandra van Kan en Finale van de Bent de score na^,app( Hisalis won via doelpunttye 1 Manja van de Berg enijn Karsten met 2-0 van d(g p|a LEIDEN De Gemini da mes gaan onverstoorbaar door met winnen. Deze keer werd tegenstander Van Santen op een 3-0 ne derlaag onthaald. De da mesreserves leden een 1-3 nederlaag tegen Van San ten 3. De heren reisen voor niets naar Zoeter- meer, want zij troffen daar wel een tegenstander, maar geen scheidsrechter. LUSV speelde twee sets goed tegen het hoog ge klasseerde SVC en verloor dus met 2-3. Leython ver speelde een kostbaar punt tegen het zwakke VVV: 3- 2. De LUSV-dames zetten hun opmars voort. Deze keer werd van Thor ge wonnen. De dames van Leython waren kansloos in het duel tegen Broleco met als Inzet de eerste plaats in de derde divisie: 3-0. Gemini (dames) Is na vijl wed- strijddadgen de trotse lijstaan voerder In de tweede divisie en het lijkt erop, dat de ploeg van coach Leo Boeren binnen de kortste keren weer naar da eerste divisie zal terugkeren. Tegenstander Van Santen 2 bleef twee sets In de buurt van de Voorschotense formatie, maar Gemini maakte gerouti neerd een einde aan dit eenzij dige duel: 15-7, 16-14, 16-14. VOLLEYBAL LUSV startte tegen SVC met Frans Klumper in basisopstel ling en dat bracht vooral de tweede en derde set meer ver rassing in de spelverdeling en daardoor goede aanval van Waldo Broeksma en Peter Pauwels. Dat leverde de stu denten een 2-1 voorsprong op, waarna in het vervolgdeel de pass te ver wegzakte voor de winst: 11-15, 15-8, 15-9, 11-15, 5-15. In de derde divisie dames ver loor Leython het duel om de eerste plaats met Broleco te leurstellend met 3-0. Ondanks een 1-5 voorsprong in de eer ste set kwam de Leiderdorpse ploeg geen moment in het rit me. Alleen Nelleke Volker haal de een voldoende bij Leython: 15-11, 15-9, 15-6. Gemini 2 leed een 1-3 nederlaag tegen Van Santen 2. Tot 1-1 ging het gelijk op, ook omdat Gabriël Geleijns toen goed op dreef was aan Voorschotense zijde: 10-15, 15-4, 7-15, 14-16. NOVO had weinig moeite met 'Xenon, dat zeer chaotisch speelde. De goede Noordwijk- se opslag gaf de doorslag in deze saaie wedstrijd: 15-13, 15-9, 15-8. Promotieklasse Leython, zonder Erwln Berg- sma en Chris Verwoerd, leek op een probleemloze zege af te gaan tegen het Delftse VVV. Dat pakte nogal anders uit, want bij de stand 0-2 en 7-12 kreeg de tegenstander 'de geest'. De vijfde set herstelde de ploeg van Frank Rijck van der Gracht zich goed: 10-15, 9- 15, 15-12, 15-12, 9-15. Donar stelde teleur door met 3-2 van Jupiter te verliezen. De, Leidse aanval kwam niet uit de verf uitgezonderd het slot van de vierde set, toen Hans Vode- Gemini 2 kwam niet verder dan één punt tegen Radius 2. Dat dat punt behaald zou wor den lag niet in de lijn der ver wachtingen bij de stand 1-2 en 7-14. Het Voorschotense team schakelde toen noodgedwon gen over op een 1-5 systeem en dat werkte wonderwel. Met als uitblinkers HansHullegie en Rik van der Hazel werd die set nog binnengehaald, waarna de beslissende reeks weer werd afgestaan: 15-7, 9-15, 11-15, 17-15, 11-15. RW Is nog immer puntloos. Tegen Zevenhuizen 2 veran derde dat niet. Men blijft aan Rijnsburgse zijde echter tevre den over het eigen spel. Als dat nou een zou veranderen, dan worden binnenkort wellich de eerste punten binnenge haald: 15-12. 15-7, 15-8. NOVO leed een 3-0 ne bij Be Fair. Het was wel nend. Bij de stand 11-1 derde set moest Peter van NOVO wegens een blessure het veld ruim 14. 15-13, 15-12. •Bij de dames blijft het goed gaan. Met als uitbl Marja van Dommelen en ga Wijtering kreeg teg der Thor geen schijn van 15-8, 15-9, 11-15, 15- deed het aardig tot maar werd door Torna drukkelijk een halt to pen. Alleen de eerste set de Rijnsburgse format kans dankzij de goede van Annie Jochemsz nette van Duin: 14-16 7-15. Gemini 3 boekt even verrassende als zege op Velo. Alleen de set moest Gemini inl toen de aanvalsopbo minder verzorgd was: 15-3, 8-15, 15-12.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 18