n Valkenburg nog uimte voor nieuw beleid 1 Geen lagere verhoging locale belastingen Wethouder opent expositie lANKZIJ HOGERE GEMEENTEFONDSUITKERING: Gemeente mag geen voorwaarden stellen aan stichting school Lommerlust wordt versneld gebouwd evendige discussieavond amerleden in Voorhout Prijzen corso uitgereikt Twee gewonden bij kettingbotsing Vangactie Voorschotense zwerfkatten Woonerf Het Wedde wordt aangepast Noord wijk wil verspreiding notulen beperken NOORDWIJK In het kader van de bezuini gingsoperatie is het ge meentebestuur van plan minder geld te besteden aan het drukken en ver spreiden van de raadsno- tulen. Tot nu toe kreeg de hele bevolking deze ver slagen als bijlage van een plaatselijk weekblad. Over het algemeen be stond voor deze complete weergave van wat in de raad aan de orde was ge weest, slechts geringe belangstelling. De voor naamste oorzaak was wel dat het verslag eerst maanden na de betreffen de vergadering verscheen en dus belangrijk aan ac tualiteit had ingeboet. Op vragen uit de raad hebben B en W meegedeeld zelf ook niet bepaald gelukkig met de drastische beper king van verspreiding van de raadsnotulen te zijn, maar uiteindelijk moet men toch ergens bezuini gen. Men wil nu de mogelijkheid openen om een abonnement op de raadsnotulen te nemen. Gerekend wordt op onge veer 200 aanvragen daar voor. De productiekosten zouden 4.500 gulden be dragen. Het abonnement is gratis als de notulen afge haald worden op het raad huis. Voor verzending per post wordt 30 gulden in rekening gebracht. „Gefeliciteerd met uw groei naar honderd cursisten in twee jaar tijd". Dat zei wet houder Van der Plas van Sassenheim gisteren bij de opening van de expositie van de Acacdemie in de openba re bibliotheek aan de Ker- klaan. Als dank kreeg hij voor de gemeente een pot loodtekening aangeboden van Giel Langeveld, voorstel lend een van de oudste pan den van Sassenheim, de Hoeve Wilderijk. Ook voorzit ter Van de Klauw van de bi bliotheek had lovende woor den voor de Academie. De expositie duurt tot en met 27 november. Naast zo'n vijftig schilderijen, etsen en pot loodtekeningen, zijn er veel boeken te zien, die aanslui ten bij dit werk. LEIDSE COURANT lALKENBURG Een Jan de weinige gemeen- Én met een stijgende uit tering uit het gemeente- pnds is Valkenburg. Mede daardoor is het col- cge erin geslaagd voor 1982 een 'redelijk sluiten- le begroting' te produce- jen. Ondanks de stijgende tosten, vooral door de Jiogere rentepercentages, lijn B en W er zelfs in ge- een reserve van him 85.000 gulden voor onvoorziene uitgaven en nieuwe investeringen te scheppen. Echt grote bezuinigen zijn op het financiële overzicht voor 1982 niet toegepast. Wel is een stijging van de uitgaven te gengegaan en zijn waar moge lijk, uitgaven lager ingete kend. Wat de nieuwe investe ringen betreft, krijgt recon structie van de Hoofdstraat de hoogste prioriteit. Ondanks het feit dat onlangs werd aan gekondigd, dat de provincie hiervoor voorlopig geen geld beschikbaar stelt, willen B en W toch een krediet aan de raad vragen voor het opstel len van een reconstructieplan. Andere beleidsvoornemens betreffen het aanbrengen van een stoeltjeslift voor invaliden van 20.000 gulden zodat de raad/trouwzaal bereikbaar wordt, een bedrag van 50.000 gulden twee keer zoveel is eigenlijk nodig voor ver bouw van de brandweergara ge en verlaging van de voet brug bij de P. Oosterleestraat, een karwei dat 29.000 gulden kost. Het college wil ook in de loop van het jaar een voorstel te brengén over isolatie van de spouwmuren van de ge meentewoningen, hoewel de balangstelling bij de bewoners matig is. Ook wordt een on derzoek gedaan naar de mo gelijkheid van renovatie van de woningen aan 't Boon rak. Woningbouwplannen zitten er komend jaar niet in. De kosten zijn te hoog en de ge meente beschikt zelf niet meer over grond voor sociale woningbouw. Al deze voornemens kunnen op losse schroeven komen te staan als de gemeente besluit tot grondaankoop in 't Boon rak-Oost. Voor de toekomsti ge recreatieve voorzieningen is het nodig dat men de be schikking krijgt over deze grond. Als tot aankoop wordt overgegaan, kost dat jaarlijks een bedrag van ruim 42.000 gulden. Het terrein zou ge bruikt kunnen worden voor de vestiging van een jonge rencentrum, de aanleg van tennisbanen, gedeeltelijke uit breiding van het voetbalter rein en dergelijke. Mocht de raad hiertoe besluiten, dan moet het prioriteitenschema van investeringen worden omgegooid. brekers en andstichter Ingehouden KATWIJKERS IN BEROEP: ARMOND De ge- Héenteraad heeft gistera- rpnd in een extra verga ring besloten het plan "hmmerlust sneller te aliseren. De aanleiding ervoor is dat de kosten in de woningen lager innen worden als de f /ée bouwfasen aanslui- nd worden uitgevoerd, 'oensdag wordt al met heien van de eerste den begonnen. Ie raad had liever een wat langere bouwtermijn gehad, omdat dat voor de verdeling van de wonin gen aantrekkelijker is. De aannemer echter kan het werk alleen goedkoper uitvoeren als hij achter el kaar kan bouwen. Het aantal een- en tweeper soons huishoudens in het plan wordt overigens naar aanleiding van een be zwaarschrift met veertien verlaagd. Het aantal een gezinswoningen wordt met vijf uitgebreid. VRIJDAG 6 NOVEMBER 1981 PAGINA 7 Wethouder C. Noort van Rijnsburg (2e v.r.) heeft giste ren de prijzen uitgereikt van het Rijnsburgse corso. Dit keer had de jury gouden, zil veren of bronzen trofeën aangeschaft. Voorzitter C. Leeuwenburg van het corso comité memoreerde, dat het corso van augustus veel be langstellingen had ondervon den. Hij stak de loftrompet over de ontwerpers van de wagens Herman (links) en Marion Roedoe. Veilingvoor zitter J. Vianen constateerde, dat er een opgaande lijn in de kwaliteit van het corso zat, mede doordat de kwe kers hun assortiment hebben uitgebreid. [TWIJK De politie in wijk heeft woensdagnacht e Hagenaars, 20 en 23 iaar, Eehouden op verdenking Jeen inbraak en donderdag 1 20-jarige Katwijker, die 'dt verdacht van brand- hting bij de firma Ouwe- i de Rederijstraat. twee Hagenaars hadden insdag uit een radiozaak video-recorders en een jetterecorder ter waarde 9.000 gulden gestolen. Zij Iden bij een routinecontrole Wassenaar aangehouden in gestolen auto. De gestolen ■werpen zijn bij de dad s aangetroffen. [Katwijker kon na getui- verklaringen worden aan- puden in zijn woning. Hij ft bekend de brand don- pag te hebben aangestoken. J bedrijf liep door het vuur Ischade van 30.000 gulden lEen bedrijf naast de rederij I voor eenzelfde bedrag aan mdschade op. [unstmarkt hgstgeest ^GSTGEEST De jdse Schilder- en Te- Inacademie Ars Aemula turae zal voor de zesde jer dit jaar een kunst- frkt houden, dit keer in t nieuwe kunstcentrum de Langevoort 7 jgstgeest. De markt kan j altijd niet in het pand de Leidse Pieters- Irkgracht worden ge- uden omdat de restau- iie nog niet is afgerond, "^markt wordt gehouden 113, 14 en 15 november. de kunstmarkt exposeren itenaars werk van uiteen inde aard en kwaliteit, tra- meel en modern. Het gaat tral om kleinere werkstuk die soms geheel zijn uitge- rkt en soms het karakter studies vertonen. Demon aties op het gebied van te len, etsen, en boetseren zul le markt extra verlevendi- De markt is op vrijdag 13 vember van 13.00 tot 21.00 geopend, op zaterdag 14 vember van 12.00 tot 17.00 en op zondag 15 november n 13.00 tot 17.00 uur. KATWIJK/DEN HAAG Het is niet terecht dat aan de stichting van een school meer voorwaarden worden gesteld dan het benodigd aantal leerlin gen. Dat vinden twee in woners van Katwijk. Zij dienden 30 oktober 1980 een verzoek in bij de ge meente Katwijk om een o- penbare lagere school te mogen stichten en dien den daarvoor voldoende handtekeningen van ou ders in. Gisteren gingen zij in beroep bij Gedepu teerde Staten (GS) tegen de beslissing van de ge meente, dat de school er wel mag komen, maar dat eerst moet worden beke ken of er een samenwer kingsverband met Val kenburg kan worden aan gegaan en of er een ge schikte bouwplaats in Katwijk aan de Rijn is. De ouders wilden de school per 1 augustus 1981 stichten op het terrein waar vroeger de melkfabriek De Hoop was ge vestigd. Meer dan negentig toekomstige leerlingen werden opgegeven, zodat de aanvraag aan de wettelijke voorschrif ten voldeed. Het raadsbesluit van Katwijk heeft te maken met de voorkeur van B en W om een samenwerking met het openbaar onderwijs in Valken burg aan te gaan. In die plaats is namelijk geen openbare kleuterschool, maar wel een drieklassige openbare lagere school. In Katwijk aan de Rijn staat al de openbare kleuter school 't Kwetternest. In het kader van de wettelijke ver plichting om alle kleuter- en lagere scholen uiterlijk in 1983 samen te voegen tot basisscho len willen B en W gaan sa menwerken. Bovendien kan de school niet op het terrein De Hoop komen, omdat dat een woonbestemmirtg heeft. De ouders vragen GS nu al leen het eerste deel van het raadsbesluit goed te keuren, te weten 'dat de raad op het ver zoek tot stichting van een o- penbare lagere school besloten heeft gunstig te beschikken'. Daarmee vallen de voorwaar den dus weg. De hoofdinspec teur van het kleuter- en lager onderwijs heeft GS geadvi seerd niet aan de ouders tege moet te komen. In beroep gaan tegen de beslissing is vol gens hem onmogelijk omdat de raad gunstig heeft beslist. Ook de onderwijsraad is van me ning dat de ouders geen be lang bij een beroepszaak heb ben, omdat de raad een goed keurend over hun verzoek heeft beslist. VOORHOUT De vraag Modernisering kernwa as; ja of nee' leverde isteren een levendige Iscussie op in het Social !ducatief Centrum. De 'vond werd door onge- 'eer zeventig belangstel lenden bezocht. Van de *'jde van de gemeente- L raadsleden bestond weinig belangstelling. De bijeenkomst was georgani seerd door de organisatie 'Re bel Bollenstreek' en het Inter kerkelijk Vredesberaad (IKV). Vooral het CDA-Kamerlid F. Borgman kreeg het tijdens de discussie zwaar te verduren. Na het herhaaldelijk uiteen zetten van zijn standpunten Bij een kettingbotsing op rijks weg 44 raakten gistermiddag twee mensen gewond. Het ver keer richting Amsterdam raak te korte tijd gestremd. Het on geluk ontstond toen een 63-ja- rige automobilist stopte omdat hij meende dat de waarschu- wingslichten van de Rijnbrug (ter hoogte van de Haagse Schouw) begonnen te knippe ren. Een tweede auto wist ook nog te remmen voor een derde achteropkomende auto was het te laat. Hij knalde achter op nummer twee die op zijn beurt de voorste wagen ram de. De bestuurder van de mid delste wagen, een 40-Jarige in woner van Wassenaar, en een' passagiere van de achterste wagen, een 39-jarige vrouw uit Bremen, raakten gewond. De middelste auto werd totaal ver nield. Op de foto de restanten van een van de betrokken auto's. VOORSCHOTEN De ge meente organiseert tussen 8 november en 19 december een zwerfkattenvangactie op ver schillende plaatsen in de ge meente. Met name rondom de Rossinidreef, de Paganini- dreef, de Puccinidreef en in de nabijheid van bejaardencen trum Adegeest zullen de vang- kooien worden uitgezet. Teneinde het vangen van huisdieren te voorkomen wordt aangeraden hond of kat tijdens de vangperiode tussen 18.00 en 24.00 uur binnen te houden. Ook is het voor bezit ters van katten aan te raden om het huisdier te voorzien van een stevig halsbandje, zo dat de huiskat van de zwerf kat kan worden onderscheiden bij het ophalen van de kooien. Mensen die vermoeden dat hun kat toch per ongeluk is meegenomen, moeten dat bin nen drie dagen melden aan de gemeente (tel. 01717-2141). Er kan dan een afspraak worden gemaakt over het afhalen van de kat. LEIDERDORPS COLLEGE OP VOORSTEL VVD: LEIDERDORP Wet houder J. Bezemer (PvdA) van financiën heeft afwij zend gereageerd op het voorstel van de WD- fractie de onroerendgoed- belasting (OGB) en de hondenbelasting niet met acht maar met vier pro cent te verhogen. De door de WD voorgestelde op lossing om de verminder de opbrengst te dekken uit de post 'onvoorzien' vond hij al te gemakke lijk. Bezemer stelde dat deze post niet bestemd is voor begrotingsoverschrij dingen maar voor ver plichte uitgaven waarvoor op grond van ervaringscij fers 7,per inwoner is uitgetrokken. In een met steken onder water doorspekt betoog wees Beze mer ook de kritiek van de WD-fractie van de hand, dat met de invoering van de riool- retributie het college vorig jaar de weg van de minste weerstand had gekozen. Hij maakte daarentegen de VVD het verwijt wensen op tafel te hebben gelegd op een moment, dat het duidelijk moest zijn dat de financiële ruimte om deze te realiseren ontbrak. „Er is geen reden voor de WD-frac tie om het „wij hebben het al tijd gezegd" aan te heffen", al dus Bezemer in zijn verweer. VVD-fractievoorzitter Th. Stuivenberg blijkt allerminst ontmoedigd door de weinig toeschietelijke opstelling van de socialistische wethouder van financiën. In een reactie op het betoog van Bezemer liet hij weten, met nadere bezuini gingsvoorstellen te komen die een geringere lastenverzwa ring voor de burger mogelijk moeten maken. Wethouder Bezemer lanceerde tijdens de beantwoording van de algemene beschouwingen van de raadsfracties nog een opmerkelijke gedachte met be trekking tot de OGB. Hij legde aan de raad de vraag voor of er niet een belastingvrije voet in de tariefstelling voor de OGB zou moeten worden geïntroduceerd. Een novum in de gemeentelijke belastingpoli- tiek, omdat daarmee een pro gressief tarief wordt geheven. De fracties zullen vanavond, wanneer de begrotingsbehan deling worden afgesloten, rea geren op de gedachte van wet houder Bezemer. VOORSCHOTEN Het woonerf 'Het Wedde' wordt aangepast. De bewoners heb ben hierom gevraagd. Vooral omdat er thans onvoldoende veiligheid voor de kinderen is. Dit komt met name doordat de automobilisten te snel over het woonerf rijden. Doot het ver hogen van gedeelten van de bestrating en daar tuintjes aan te leggen, wil men het trace veranderen. De commissie voor openbare werken was gisteravond ver deeld over het verlangen van de bewoners. Mevrouw M. van der Kloes zei weinig heil te zien in woonerven en sprak daarbij over schijnveiligheid. Ir. Franken (CDA) wilde wel veranderingen aanbrengen omdat de bewoners daarom hadden gevraagd. Wethouder Van Leeuwen (PvdA) noemde Het Wedde zeker geen misluk king. Met uitzondering van de VVD-er N. Oosterbaan ging vervolgens iedereen akkoord met de voorgestelde aanpas singen. vormde hij het doelwit van scherpe vragenstelling. Na afloop van de bijeenkomst werd aan de forumleden een defensieve zak bloembollen uitgereikt, als dank voor de komst naar de bollenstreek. Overigens vertrekken ook vanuit Voorhout op 21 novem ber bussen naar Amsterdam, voor de landelijke kernwapen- demonstratie.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7