f Bestuur Kommunikatie Warmond stapt op Basisschool Kinderburg geopend REGI0(J0UR)NAAL REGIOtJOURlNAAL VERHOGING ZAALHUUR NIET OP TE BRENGEN' Pleidooi voor camping aanLangevelderslag Bloembollenactie brengt 1.500 gulden op Van Velzen neemt afscheid van KNOV I Nieuwkoop neemt aanloopje tot viering eeuwfeest Koninklijke onderscheiding in Aarlanderveen Uitbundige jubileumviering van prikslede club REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 2 NOVEMBER 1981 PAGIN. WARMOND - Tijdens de algemene ledenvergade ring van Kommunikatie Warmond heeft het vol tallige bestuur besloten op te stappen. Het aftreden van het bestuur van deze contactvereniging was het gevolg van de eis van de gemeente Warmond enke le duizenden guldens per jaar extra te betalen voor het gebruik van een zaal in 't Meerpunt. De exploitatie van 't Meer punt vertoont jaarlijks een aanzienlijk tekort en het ge meentebestuur wil dat tekort verminderen door een extra bijdrage te vragen aan die ver enigingen die bijvoorbeeld een Volgens de voorzitter, de heer nen en komt dat geld in de inkomen hebben uit de barop- Van der Meer, is dat saldobe- loop van het jaar weer door brengst. Voor Kommunikatie drag echter geen overschot middel van contributies en werd de extra bijdrage voor maar een beginbedrag voor dergelijke terug zodat er aan 1981 vastgesteld op 3000,- en het komende seizoen. De ver- 'het eind van het verenigings- schillende onderdelen van de jaar weer 5000,- saldo is. Het vereniging moeten dat beste- is vervolgens de heer Van der den aan materialen, prijzen, Meer onmogelijk om die extra opknappen inventaris, voor- bijdrage te betalen en het be raad bar en dergelijke. Op die stuur heeft besloten zich niet manier kan het seizoen begin- meer herkiesbaar te stellen. voor 1982 op 5000,-. Volgens het bestuur is dat bedrag wil lekeurig gekozen omdat dat als saldo in de boeken van de ver eniging voorkwam aan het eind van het verenigingsjaar. De lopende zaken worden nu afgehandeld en als de gemeen te blijft vasthouden aan de ex tra bijdrage betekent dat de li quidatie van de vereniging waarvan 300 gezinnen in War mond lid zijn. Voor de defini tieve opheffing van Kommu nikatie Warmond worden alle leden nog voor een vergade ring uitgenodigd. Kwart ton voor Hoofdstraat VALKENBURG De ge- meenteraad krijgt morgen een voorstel om een krediet van 27.000 gulden te verle nen voor herstelwerkzaam heden aan de Hoofdstraat. Van dat geld kan een deel van de oostzijde van de straat worden voorzien van een asfaltlaag om de gevaar lijke situatie, voor met name fietsers, te verbeteren. Valkenburg tobt al jaren met de deplorabele toestand van zijn drukke verkeersader. Het provinciaal bestuur heeft ech ter al gemeld dat de eerstko mende jaren geen geld be schikbaar komt voor recon structie van de Hoofdstraat. B en W willen daarom nu alvast de meest ernstige mankemen ten te verhelpen. De aanleg van de asfaltstrook voor fiet sers komt op 23.000 gulden. Van de overige 4.000 gulden willen B en W nog op andere plaatsen in de straat kleine re paraties uitvoeren. Automobilist ernstig gewond WASSENAAR Een 65-ja- rige man uit Wassenaar is in de nacht van zaterdag op zondag ernstig gewond naar het Bronovo ziekenhuis in Den Haag overgebracht, na dat hij met zijn auto tegen een lichtmast was gereden. De man reed om ongeveer half twee over de Wittenbur- gerweg. Ter hoogte van de Stoeplaan raakte hii, vermoe delijk door een te hoge snel heid, de macht over het stuur kwijt en ramde de lichtmast. De automobilist had een ge compliceerde beenbreuk, een gebroken neus en een hersen schudding. De auto en de lichtmast werden volledig ver nield. Bijeenkomst over verkeer HAZERSWOUDE Inwo- ners van Hazerswoude kun nen vanavond hun ideëen spuien over de verkeerssitu atie op de Rijndijk. Met name eventuele maatrege len ten aanzien van de Joseph Haydn-, Sweelinck- en Potgie terlaan zullen tijdens deze bij eenkomst aan bod komen. Burgemeester en wethouders hebben reeds laten weten ne gatief te staan tegenover af sluiting van één van deze stra ten. Een werkgroep bestaande uit leden van het wijkcomité Rhynenburg, ambtenaren en vertegenwoordigers van de rijkspolitie, hebben zich reeds gebogen over de verkeerspro blematiek in de wijken Rhy nenburg en Zonneveld. De bij eenkomst wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om acht uur. De dames Decker en Mommers onthullen het wandkleed. SASSENHEIM De nieuwe katholieke basis school Kinderburg is za terdag aan de Knorren- burgerlaan geopend. Vrij dagmiddag al onthulden kinderen uit verschillende klassen de naam, die inge zonden was door Sonja van Boekei. Zij kreeg daarvoor in ruil een fiets. De openingshandeling werd verricht door mevrouw Dec kers, echtgenote van het voor malige hoofd van de Anthoni- usschool, en mevrouw Mom mers, voormalig hoofd van de kleuterschool de Huppelhof. Zij onthulden samen een wandkleed dat het reilen en zeilen van de Anthoniusschool voorstelt. Het wandkleed is door mevrouw Deckers ver vaardigd. Voorzitter Vrensen van het schoolbestuur noemde het ver heugend dat de nieuwe samen werkingsvorm tussen beide scholen na een lange, moeiza me weg tot stand is gekomen. Al in 1975 werden de eerste plannen gemaakt voor de geïntegreerde Huppelhof en Anthoniusschool. In 1977 lie pen de plannen vetraging op vanwege de bezuinigingen en pas in 1979 werd toestemming voor de bouw gegeven. NOORDWIJK Vanuit de gemeenteraad is aangedrongen om eens te bekijken in hoever re het badcentrum Langevel- derslag meer attractief kan worden gemaakt. Als een van de mogelijkheden ziet men de aanleg van een kampeerter rein aan de Slag. Ook in de noord- en zuidduinen is volop ruimte voor campings, menen deze raadsleden. Zij zijn van oordeel dat kampeerterreinen in de onmiddellijke omgeving van de dorpskernen een sti mulans kunnen zijn voor het Noordwijkse bedrijfsleven. B. en W. zien weinig of niets in deze suggesties. Het idee om aan de Langevelderslag een kampeerterrein te stichten is niet nieuw, zeggen zij. Het is al meer geprobeerd, maar deze pogingen zijn gestrand op het niet verkrijgen van de nodige toestemmingen. Nadien is dit alleen maar moeilijker gewor den en in dit verband wijst het college op de opheffing van het kampeerterrein Pieter Florisdel door het Staatsbosbe heer, dat ook aan de Lange velderslag een vinger in de pap heeft. Bovendien betwijfelen B. en W. of een dergelijk kampeer terrein economisch een haal- VOOR LEESPROJECT NOORD-GHANA ZOETERWOUDE De bloembollenactie van de Zoe- terwoudse zendingscommissie van de hervormde ge meente voor een leesprojekt in Noord-Ghana heeft netto vijftienhonderd gulden opgeleverd. Jaarlijks zorgt de zendingscommissie voor de nodige financiële middelen om het mogelijk te maken alfabetisatiecur- sussen aan volwassenen in zo'n 20 dorpen te geven. Zoeterwoude is enkele jaren geleden in contact gekomen met het gebied in Noord-Ghana door middel van dominee S. L. Schoch, de toenmalige predikant in het dorp. Een oud-studiege noot van hem, de heer Van Veldhuizen, vertrok na zijn oplei ding naar Ghana en tijdens het regelmatig contact met ds. Schoch kwam het leesprojekt ter sprake met het gevolg dat de zendingscommissie het project heeft geadopteerd. Het gebied dat wordt gesteund ligt in het uiterste noorden van Ghana waar in de streek rond het plaatsje Garu, op 20 kilometer afstand van de stad Bawku, het leesprojekt wordt uitgevoerd. Om het projekt optimaal te kunnen uitvoeren is per jaar zesduizend gulden no dig. Naast de bloembollenaktie wordt daarom ook op andere wij ze nog aan de weg getimmerd. Zo heeft bijvoorbeeld de „busjes- aktie" al achthonderd gulden opgebracht. Enkele maanden gele den heeft de zendingscommissie een bedrag van 3500,- overge maakt naar Ghana. Voor de ontwikkeling van de mensen in Noord-Ghana is het leesproject van groot belang omdat een goe de basis de ondergrond moet zijn voor een betere toekomst. bare kaart is, gelet op de zeer hoge investering. In de zuid duinen heeft een camping geen kans, omdat het rijk geen medewerking verleent, terwijl in de noordduinen de aanleg van een kampeerterrein ten koste zou gaan van de vrije re creatie. Zo zou de trimbaan moeten verdwijnen. 1 Bazar voor kerkdeuren geslaagd De vrijdag en zaterdag gehou den bazar ten bate van de her vormde kerk in Warmond Is een grandioos succes gewor den. Op vrijdagavond stonden om zes uur de eerste bezoe kers voor de deur van 't Tref punt terwijl de bazar pas om zeven uur openging. Direct na dat de deuren openzwaaiden stroomden honderden mensen langs de kraampjes met twee dehands spullen, antiek, curio sa en handwerk. Vrijwel alles werd verkocht zodat er op za terdagavond volop ruimte ge maakt kon worden voor de kaas en wijnavond waarvoor ook bijzonder veel belangste- ling bleek te bestaan. Onder het genot van kaas en wijn de den de bezoekers enthousiast mee aan het bieden op enkele antieke stukken en de grote verloting. Het rad van avontuur draaide onophoudelijk. Het doel, nieuwe deuren voor het kerkgebouw, werden ook ruim schoots gehaald. De opbrengst was ruim 15.000,schoon, zodat iedereen het resultaat van de bazar binnen korte tijd kan aanschouwen in de spon ningen van de kerk. Schaatstrainers ft i De Ijsclub Zoetenvoude is twee volledig gediplomeer- ste de ocfenmeesters rijker. De heren Piet van Goozen en vi IVim den Eisen hebben na een stagejaar het praktijk- I ir gedeelte van de opleiding met goed gevolg afgelegd, d i Vorig jaar waren zij al geslaagd voor de theoretische 5 v vakken. De heer Van Goozen is hoofdtrainer van de dai jeugdselecties van de Ijsclub Zoeterwoude. Wim den jp Eisen is nog steeds zelf actief in de schaatssport, met voi name het spectaculaire short-track heeft zijn aandacht, nc Postzegelveiling De afdeling Noord wijk van de IV Philatelica organiseert *y vrijdag haar elfde grote veiling in het centrum De Rank aan de Golfbaan 99 in Noord wijk aan Zee (achter de vuur toren). Er zullen 769 kavels geveild worden van zeer uit- r eenlopende aard. Verdere ingrediënten van de veiling zijn jaarpakketten van de PTT, automaatboekjes, oude brieven, FDC's, albums, stockboeken en insteekkaarten. De kwali teit staat op een hoog peil. De kavels kunnen vanavond van zeven tot tien uur in De Rank worden bezichtigd en op de veilingdag van drie uur tot kwart voor zeven. Om zeven uur begint dan de veiling. De entree is gratis. De veilingcatalogus, die eveneens gratis is is verkrijgbaar bij S.A. van der Oever aan de Van Panhuysstraat 34 in Noordwijk, tel. 01719-12461. Wiesten 'Wiesten' is een oud kaartspel, dat in de Hazerswoudse wijk Groenedijk weer tot leven komt. Volgens het wijkcomité is 'wiesten' een typisch Groenendijks spel en daarom mag het niet verloren gaan. Om dat te be werkstelligen gaat men voortaan eens per jaar een wiestavond houden. Dinsdag om acht uur wordt het spel in restaurant Groenendijk nieuw leven ingebla zen. Bij het kaartspel horen zogenaamde 'wiestdozen'. Paula Wesselingh (tel. 10714-2307) is op zoek naar der gelijke dozen. UNICEF Mevrouw A.J.M. de Vreeze-Draisma, echtgenote van de burgemeester van Leidschendam geeft woensdag om elf uur het startsein voor de verkoop van artikelen waarvan de opbrengst is bestemd voor UNICEF. De verkoop van wenskaarten, puzzels boeken, agenda 's, schrijfpapier en T- shirts geschiedt door vrijwilligers in centrum De Schakel tot vlak voor Kerstmis. Men kan daar maandag en donder dag van half twee tot half vijf en de overige dagen behalve zondag van half elf tot half vijf terecht. Schriftelijke be stellingen zijn mogelijk bij mevrouw M. Gajentaan-Groe nendijk, Mauvelaan 10, tel. 270950. Zwemvierdaagse in Lisse De zwemvierdaagse, die in zwembad De Lis werd ge houden, is een groot succes geworden. Ruim negenhon derd zwemliefhebbers van 5 tot 82 jaar hebben de voor geschreven twee kilometer afgelegd. Vooral de laatste halve kilometer werd in een feestelijk zwembad afge legd. Hammond-orgelmuziek wisselde discomuziek af. In de hal van het zwembad waren enkele feestelijke kraampjes ingericht en er was een moonwalk. ZOETERWOUDE - Na een bestuurslidmaatschap van dertig jaar heeft de heer N. C. van Velzen af scheid genomen van het Zoeterwoudse Koninklijk Nederlandse Onderne mers Verbond. Dat was voldoende reden voor voorzitter Peter van der Krogt de heer Van Velzen eens in de schijnwerpers te plaatsen. Precies 28 jaar lang heeft de heer N. C. van Velzen de penningen van het KNOV beheerd. Ook mevrouw A. van Vel- zen-van Kampen heeft een belangrijk steentje bij gedragen aan de werk zaamheden binnen het 'ondernemersverbond. Als stoffelijke blijk van waar dering voor zijn inzet kreeg de heer Van Velzen een fles geestrijk vocht en was er voor zijn echtgenote een bloembak- je. Het scheidende bestuurslid kwam destijds als zelfstandig schipper in het verbond, laten werd hij brandstoffenhande-r laar en weer later eigenaar! van een doe-het-zelfzaak. On-[ danks die veranderingen bleef.)? Van Velzen het ondernemers-f verbond trouw. Hij is als pen-P ningmeester opgevolgd doore de heer Ad van Bennekom. l Het bestuur van het KNOVL heeft met vreugde kennisge-L*, nomen van de hernieuwde ac-u tiviteiten van winkeliers vere-;^,, niging WIZO. Na een discus- sieavond volgde nieuw beraad met een' flink aantal winke-| C( liers en is een werkgroepje ge- 1 formeerd dat bepaalde activi-L teiten zal voorbereiden. De ge- meentelijke adviescommissie voor het midden- en kleinbe-. drijf zal worden opgeheven en fl, daarvoor in 'de plaats komt, met een bredere opzet, een commissie voor economische t t zaken. Als vertegenwoordigers 'i. van het midden- en kleinbe- drijf zijn voor de commissie aangewezen de heren Th. van Steijn en H. J. C. Paardekoop- t> 2 NIEUWKOOP Nieuwkoop beleefde zaterdag zijn eerste aanloopje tot de viering van het 700-jarig bestaan in 1982. In het Reghthuys was een bonte mengeling van in middeleeuwse kledij gestoken Nieuwkopers. Op de trappen van het gebouw de dorpsomroeper, die met luide stem de ingezetenen opriep naar het Reghthuys te komen. Het beeld werd gecompleteerd door de boe- renkapel van Eensgezind en oliebollenetende omstan ders. Hét carrillon strooide intussen vrolijke Hollandse wijsjes in het rond. De toevallige voorbijganger zal grote ogen hebben opgezet toen hij dit toneeltje aan schouwde. Een vleugje mid deleeuwen temidden van marktkooplui en luxe en ge bruiksgoederen anno 1981. Toch gaf dit contrast juist een beeld van de omschakeling die Nieuwkoop volgend jaar zal ondergaan. De dorpsbewoners zullen dan zoveel mogelijk ge huld gaan in de kledij, welke 700 jaar terug gebruikelijk was. En dat er enthousias me voor is, was wel duidelijk. In het Reghthuys en later in de Antoniusschool in Noor den ware allerlei knippa tronen en stoffen aanwezig, waarmede men in „huysvlyt" zelf de benodigde kledij kan vervaardigen. Zij vonden gre tig aftrek bij het Nieuwkoopse publiek. Dit, en het leuke sfeertje dat er om het gebeu ren hing, doet vermoeden dat Nieuwkoop volgend jaar *al bruisen van de activiteit Burgemeester M. Paats heeft zaterdagmiddag In Aarlander veen aan mevrouw Cornelia Honout de eremedaille verbon den aan de orde van Oranje- Nassau in zilver uitgereikt. Me vrouw Honout ontving de ko ninklijke onderscheiding in ver band met haar 40-Jarig lid maatschap van de koninklijke Nederlandse vereniging voor E.H.B.O. in Aarlanderveen. Na de welkomstwoorden van voorzitter H. Groen in 't Woud sprak de Alphense burgemees ter Paats, mede namens zijn collega van Ter Aar, de woon plaats van de jubilaresse. Me vrouw Honout werd 1 septem ber 1941 lid van de E.H.B.O. In augustus 1946 werd zij In het afdelingsbestuur gekozen, waarin zij nu nog zitting heeft. Zij heeft ruim 20 Jaar zitting gehad in het krlngbestuur van de E.H.B.O. De heer L. Peere boom, afgevaardigde van het hoofdbestuur overhandigde de jubilaresse de zilveren dr. C.B. Tilanus Jr. legpenning met In scriptie. Dokter Van der Ent Braat, de docent van de afde ling overhandigde mevrouw Honout een boek. Uit handen van de heer G. Westerdaal ontving zij een bloemstuk en mevrouw W. Bunnlk bood haar namens alle leden een lees- lamp, een borduurpakket en een roomstelletje met Inscrip tie aan. NIEUWE WETERING Het bestuur van Priksledeclub „De Gladde IJzers" heeft zaterdag bij de viering van het 25-jarig be staan van hun vereniging een onvergetelijke dag gehad. Tijdens de receptie kwamen behalve het Alkemadese gemeentebestuur, vele bestuursleden van andere verenigingen hun goede wensen aanbieden. Ook van de enig andere priksledeclub in Nederland, die uit Alkmaar, waren enige enthousiastelingen helemaal naar Nieuwe Wetering gekomen om het bestuur van „De Gladde Ij zers" te feliciteren. Zij schonken een prachtig wandbord met in scriptie. Het regende trouwens cadeaus daar in het Nieuwe Weteringse Cultureel Centrum. Burgemeester Bol ten en wethouder Van Duykeren kwamen -met wel zeer originele geschenken op de proppen: 10 kg. spliterwten, dozen anijsblokjes en pakken cacao. Onnodig om te zeggen dat een en ander bestemd is voor erwten soep, anijs- en chocolademelk tijdens de priksledewedstrijden in het komende winterseizoen. De ijsvereniging rekent kennelijk ook op een ouderwets strenge winter: een ijsbijl en een sneeuw schuiver waren haar geschenken. Andere receptiegangers waren wat voorzichter met hun weers voorspellingen en gaven voor de zekerheid „enveloppen met in houd". De belangstelling was overweldigend. Toen ook nog de Nieuwe Weteringse muziekvereniging „Door Gunst Verkregen" een serenade gaf, was het feest compleet. Twee bestuursleden, te weten „Ome" Jan Mollers en Lou van Haestrecht, werden apart gehuldigd, omdat zij al vanaf de oprichting, een kwart eeuw ge leden, lid zijn van de Priksledeclub. Zaterdagavond vierden meer dan 300 prikslede liefhebbers feest in jachthaven „De Noorderhem". Hoewel het feest officieel pas om 9 uur zou beginnen, was het al om 8 uur stampvol en dit bleef zo tot ver in de kleine uurtjes. Met elkaar schonken de leden prachtige clubvlaggen en luidsprekers aan „hun" vereni ging. Hoogmade begroet priesterzoon R* Jhil HOOGMADE Na zeer*ff lange tijd heeft de parochie Onze Lieve Vrouw Geboorte r weer een priesterzoon kun- «n nen begroeten. In een prach-^n' tig versierde en tot de laat- a.a! ste plaats bezette parochie-uj kerk droeg gistermorgen de neomist Matheus van Zaal. r die 24 oktober door bisschop f Simonis in Rotterdam tot f priester is gewijd, zijn eer-r ste H. Mis in zijn geboorte- f. plaats op. Hij werd geassis- teerd door pastoor Schone-f.n beek. Het koor voor de Nederlandse liturgie voerde onder leiding r van dirigent R. Scholma fnet aan het orgel de heer S. van Leeuwen de Willibrordusmis f uit, aangevuld met Nederland- I se liederen, Tijdens een korte toespraak zei pastoor Schoone-jp beek grote bewondering te f6i hebben voor de neomist, die nu een zeer zware taak op zich.i heeft genomen. Na afloop van f de H. Mis werd kapelaan Van'P Zaal door zijn jeugdvriend, de .r®' heer C. Witteman, het paro-.rn chiegeschenk, de communie I pixis en het doosje voor de H. Olie, overhandigd.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4