Rijnsburg geschokt IS I over onveiligheid op Oegsgeesterweg Nieuwkoop formuleert nieuw welzijnsbeleid Gemeente wil meer groen in Wilhelinapark :gio Raad Katwijk verdeeld over modernisering De Mierenweide" Stemming wordt loting Bezwaren tegen bedrijfsterrein in Oosthout [eer medezeggenschap voor Noordwijkerhoutse ambtenaren Leiderdorp stapt uit recreatieschap Farmond stemt tegen - ouw bedrijfsruimte LE1DSE COURANT VRIJDAG 30 OKTOBER 1981 PAGINA7 "WIJK Pas volgende maand zal duidelijk worden of de eente Katwijk 40.000.- beschikbaar zal stellen voor het ont- >en van een moderniseringsplan voor het zwembad „De ■enweide". Na een uitvoerige discussie in de raadsvergade- die voor verschillende fractieleden alleen nog maar meer en opriep, waren er gisteravond evenveel voor- als tegen-' mers. De kredietaanvraag zal nu in de vergadering van no- L?r nogmaals in behandeling worden genomen. Een motie '66-fractieleider H. van Mierlo, waarin voorgesteld werd ast het bestaande schetsplan een aantal alternatieven te erpen, werd met 15 tegen 7 stemmen verworpen. 40.000.- voor het ontwerpen van een bestekplan zullen bin- afzienbare tijd moeten leiden tot een uitgebreide renovatie mee 1,5 miljoen gulden gemoeid is. Het was vooral de hoog- n dit laatste bedrag dat een grote rol speelde bij de discussie de plankosten. D'66-fractieleider H. van Mierlo: „We kun de kredietaanvraag van 40.000.- niet los zien van de te achten 1,5 miljoen, en het is ons vooralsnog niet duidelijk lit immense bedrag er ooit uit zal komen. Het rapport van ad van beheer van het zwembad geeft hierover een veel te listisch beeld. Wij geloven dat het plegen van deze investe- de bestaande tekorten alleen nog maar zal vergroten". Van 10 zag meer in het ontwerpen van een aantal alternatieven in de financiële consequenties van geval tot geval zouden en worden bekeken. GP-fractie was, voornamelijk om dezelfde redenen, even- niet enthousiast over de moderniseringsplannen, terwijl ie PvdA haar twijfels had. Woordvoerder Jaap Haasnoot: itten een aantal onzekerheden in de zwembadnota, die het •n fisico erg groot maken. Wij geloven wel dat er iets met iad moet gebeuren, maar willen ons niet vastleggen op één [iek plan". DA- en de VVD-fracties waren in grote meerderheid voor jrlening van het krediet en konden zich wel vinden in het punt vaa de verantwoordelijke wethouder J. Bergman, plan is voor het zwembad „De Mierenweide" het enige al- itief. Het is ons allemaal duidelijk dat er iets moet gebeuren e bestaande tekorten terug te dringen of op het huidige peil vriezen en met de realisering van de door de raad van be- geopperde ideeën moet dat zeker mogelijk zijn". 'oorden van Bergman waren alleen nog overtuigend voor ree CDA-„dissidenten" A. C. Berkhey en J. Timmermans, 'ankelijk tegen het voorstel blijken zij bij de uiteindelijke __jning toch van gedachte veranderd. Na het staken van de "■^nen (11 voor en 11 tegen) wordt nu in de volgende raads- idering de definitieve beslissing verwacht astingen jroerend goedbelastingen in Katwijk zullen in 1982 met 5% en verhoogd. Ondanks grote bezwaren van met name de ging de raad gisteravond toch accoord met deze eerste ver- g sinds jaren. Het standpunt van de tegenstemmers dat de ente deze extra opbrengsten nog niet nodig heeft, werd nd genoeg wel gedeeld door de (SGP)-wethouder van fi- ën J. van Dijk. Iit ook in Katwijk bij het samenstellen van de begroting het eerst met het rode potlood moest worden gewerkt, is rerhoging van de onroerend goedbelastingen volgens de derheid van het college van B. W. noodzakelijk. Ge- d werd zij hierin door de fracties van CDA, D'66 en PvdA. cialistische woordvoerder Jaap Haasnoot: „Het is gemakke- m tegen deze verhoging te stemmen maar het is niet ver- ig. Het is niet zo dat we er als gemeente zo ongunstig voor- maar we moeten dit meer zien als een signaalfunctie. Ja ag hebben we vertelt dat we zo'n jijke gemeente zijn ter- nu duidelijk wordt dat wij op een andere manier moeten besturen om niet in de problemen te komen", de SGP-fractie was deze logica niet vanzelfsprekend. J. Eer Plas: „Wij zijn in de positie waarin Katwijk verkeert irect voor belastingverhogingen. Liever zouden wij zien !it voorstel werd opgeschoven naar 1983 wanneer immers "al het onroerend goed in de gemeente opnieuw moet wor- [etaxeerd". •uder J. van Dijk (financiën) schaarde zich achter het •unt van zijn fractie. Hij weigerde als lid van het college [astingverhoging te verdedigen en liet zich vervangen door meester C. A. Bos. Wel zette Van Dijk uitgebreid uiteen >m de verhoging bij hem persoonlijk slecht was gevallen, is voor mij onjuist om de bevolking op te zadelen met een g van een ton, terwijl de gemeente nog kan putten uit aan- jke reserves". èdrag van Van Dijk werd niet erg gewaardeerd door zijn ^-wethouders. De heer N. Parlevliet: „Het is voor het eerst t dit beleef. Het is een normale zaak dat een wethouder, 11 heeft hij een afwijkende mening, toch het B. W. stand- verdedigd. Dit lijkt nergens naar!". 1 Ie tegenstemmen van SGP en het CDA-fractielid J. Tim- I lans werd de belastingverhoging aangenomen. BI I jeti bui pui las Noordwijk Nu van start Burgemeester Bonnike opende gisteren in de Grashoekhal de najaarsbeurs „Noordwijk Nu". In zijn openingsspeech haalde de burgemeester op dat het al weeer veertien jaar geleden is dat in Noordwijk een middenstandsbeurs is gehou den. De beurs bestaat uit een twintig stands waarin de Noordwijkse middenstand laat zien wat het te bieden heeft. Disc jockey Hans Versnel zal de artiesten die naar Noordwijk komen aankondigen. Deze artiesten zijn onder anderen Lee To wers, het duo Maywood en het zangeresje Sandy. Verder zijn er sportdemonstra- ties, modeshow en taptoes. De beurs is vandaag open tot tien uur en morgen van half tien tot vijf uur. Morgenmiddag trekt Sandy rond kwart voor vijf de prijswin naars in de Noordwijk Nu-verloting. NIEUWKOOP De gemeen te Nieuwkoop heeft sinds gis teravond een nieuwe algeme ne subsidieverordening voor alle activiteiten op welzijnsge- bied. Gisteravond ging de ge meenteraad namelijk akkoord met een aantal subsidieregele- menten en een procedureve rordening, die met ingang van 1982 de bekostiging van het 'welzijn' moet regelen. De ver ordeningen zijn via inspraak en door tussenkomst van de Welzijnsraad tot stand ge bracht. Toch lieten met name J. Bijker (PvdA) en K. Rade-, maker (Nieuwkoop-Noorden) kritische geluiden horen over de behandeling van de stich ting voor sociaal-cultureel werk 'Open Huis'. Op het laat ste moment en zonder overleg met de Welzijnsraad of met de betreffende stichting, waren nog wijzigingen aangebracht die ongunstig waren voor de stichting. In het algemeen vonden de voorstellen van het college rond de formele regelingen met betrekking tot het wel zijnswerk een positief onthaal. Wel moest er op verschillende punten verdere duidelijkheid worden gegeven. Wethouder mevr. Van der Most beant woordde evenwel nagenoeg alle vragen tot tevredenheid van de raad, daarbij - vooral bij juridische hoogstandjes - soms bijgestaan door burge meester mr. T.R. Seinstra. Zo bleek op vragen van D. Boon stra (CDA) of de gemeente met deze instrumenten wel een 'sturend beleid' zou kun nen voeren een bevestiging te kunnen worden gegeven. Via het jaarlijks vast te stellen welzijnsprogramma kan de raad exact aangeven welke ac tiviteiten wel en niet in dat jaar gesubsidieerd zullen wor den. Minder was het echter gesteld met de beantwoording van door de raadsleden Bijker en Rademaker gestelde kritische vragen rond de behandeling van de stichting 'Open Huis'. Het bleek, dat via een vrij plotseling in de verordening aangebrachte wijziging de spe ciale positie van 'Open Huis' als instelling voor open sociaal cultureel werk wat naar de achtergrond was verdrongen door het opnemen van deze stichting in een met ander jeugdwerk gecombineerde re geling. Met name J. Bijker vond dat geen juiste zaak, te meer daar behoorlijk overleg had ontbroken. Hij wenste uit stel van behandeling van dit onderdeel, maar de meerder heid van de raad viel hem daarin niet bij. Wel erkende wethouder Van der Most, dat het niet zo elegant was ge weest. De tijd had echter een belangrijke rol gespeeld in de besluitvorming. NIEUWKOOP De verkiezing van een nieuw lid voor de woonruimte-adviescommissie leverde gistera vond in de Nieuwkoopse raadsvergadering de nodige hoofdbrekens op. Door het college waren twee perso nen kandidaat gesteld. Kiezen bleek echter te moeilijk. Driemaal moest men tot stemming overgaan en tel kens staakten de stemmen bij 6 tegen 6. Loting moest daarop uitkomst brengen. Het lot viel toen op de - plaatselijk zeer bekende- Henk de Boer, die daarbij het overleden lid N.J.W. Pouw opvolgt. VOORHOUT Ernstige be zwaren tegen de situering van een bedrijfsterrein in het plan Oosthout werden gisteravond gemaakt in een gecombineerde vergadering van de raadscom missies voor ruimtelijke orde ning, verkeer en vervoer en financiën, onderwijs en cul tuur. Het genoemde bedrijf sterrein zou eventueel een plaats krijgen aan de overzijde van de spoorlijn tegenover de Rooseveltlaan. Tegen de zestig handtekenin gen werden bij B en W op ta fel gelegd door bewoners die dat de locatie van het plan onlogische en bovendien onwenselijk is. De grootste be zwaren waren het belemmer de uitzicht van de bewoners van het oude gedeelte, de nachtelijke geluidshinder bij het laden en lossen op een in dustrieterrein en het afschei den van het oude en gedeelte van het dorp door het betreffende terrein. Ook vanuit beide commissies kwamen hiertegen bezwaren. Men was er over het algemeen van overtuigd dat een indu strieterrein, aan drie zijden in gesloten door beboywing, bij realisering veel weerstand zal ondervinden. Gezien het zwa re verkeer van en naar een dergelijk terrein, meende men dat dit beter aan de toekomsti ge ontsluitingsweg zou kunnen liggen, of indien mogelijk in de richting van de 's Graven- damseweg, waar al meer be drijven hun domicilie hebben. OEGSTGEEST De gemeente overweegt om binnenkort op het plein voor het raadhuis meer groen aan te brengen tussen de twee opgemetselde muurtjes. Wilhelminaparkbewoners hebben hier al eerder op aangedrongen om te voorkomen dat een soort wielerbaanontstaat waar de jeugd niet zonder gevaar op kan crossen. De gemeenteraad heeft gisteravond ook besloten uit het Recrea tieschap Noord-Zuidhollands Plassengebid te stappen, zodra het basisplan openluchtrecreatie daarvoor wordt vastgesteld. De ge meente Oegstgeest is niet rechtstreeks betrokken bij de plannen voor het basisplan, omdat het Voorhofmeer, dat is ontstaan door zandwinning, niet is inbegrepen bij het plassengebied. Het deelnemen aan het schap is om financieel-economische re denen niet wenselijk. Mevrouw Bosman (PvdA) stelde nog een zogenaamd 'passief lidmaatschap' voor, maar „je neemt deel of je neemt geen deel", vond burgemeester Scheenstra. De gemeente besloot in 1976 tot de gemeenschappelijke regeling voor het plas sengebied toe te treden en te kijken of dat voortgezet zou wor den als het basisplan voor openluchtrecreatie af was. Drie flatwoningen zullen binnenkort beschikbaar worden ge steld voor Vietnamese bootvluchtelingen, het verzoek van Java- straatbewoners om een verkeersdrempel is doorgezonden naar gemeentewerken en de politie en de grond aan de overzijde van de Groene Kerk aan de Haarlemmerstraatweg wordt overgedra gen aan De Bolster voor de aanleg van een parkeerterrein. Afscheid van KTS-directeur VOORHOUT De bijna 800 leerlingen en de 45 leerkrachten van de K.T.S. Voorhout nemen vandaag op feestelijke wij ze afscheid van hun ad junct-directeur H.J.A. Eg gen. Deze zal zijn post per 1 november verlaten we gens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Zijn dubbele taak zal worden overgenomen door de heer J. van Steyn, die de functie van plaatsvervangend directeur zal gaan bekleden en de de caan de heer J. Scholte, le raar lichamelijke oefening, die de taak van adjunct op zich zal nemen voor de hoog ste klassen. Met de heer Van Eggen neemt ook zijn vrouw officieel afscheid van de school die zij twee jaar gele den om gezondheidsredenen al moest verlaten. Zij heeft ruim acht jaar lesgegeven aan de K.T.S. Haar man is bijna 25 jaar aan de school verbonden geweest. BIJDRAGE IS VEEL TE HOOG LEIDERDORP De gemeente Leiderdorp, zal in navolging van Oegstgeest, uit de gemeenschappelijke regeling Noord-Zuid hollands Plassengebied stappen. Aangenomen mag worden dat de raad daartoe zal besluiten na de gisteravond gehouden verga dering van de raadscommissie voor bestuurlijke aangelegenhe den. Deze commissie stelde zich op het standpunt dat er in juri disch opzicht geen belemmeringen voor een dergelijke stap be staan. Eerder had het college van B en W al het voornemen kenbaar gemaakt een beslissing van de raad op dit punt uit te lokken. Aanleiding daarvoor was het ontwerp-basisplan voor de open luchtrecreatie uitgebracht door het algemeen bestuur van het recreatieschap, waaruit was gebleken dat Leiderdorp maar een beperkt belang bij de gemeenschappelijke regeling heeft. De fi nanciële last die de gemeente bij de uitvoering van het plan, dat in totaal 23 miljoen gulden gaat kosten, op haar schouders krijgt en tot meer dan 150.000.- jaarlijks kan oplopen, vindt men niet verantwoord in deze tijd van bezuinigingen. Burgemeester M. A. van der Have meent, na kennisneming van de uitspraak van de commissie bestuurszaken, dat er toch enige voorzichtigheid geboden is. Hij stelt zich achter het VVD-raads- lid mevr. C. Huigen-van Boven op, die in de raadsvergadering van afgelopen maandag er op gewezen heeft, dat Leiderdorp zich wat het recreatiegebied in de regio betreft buiten spel zet. „We moeten voorkomen dat er over ons en zonder ons wordt beslist", aldus de heer Van der Have. Mocht de gemeenteraad besluiten uit het recreatieschap te treden, dan zou hij graag zien dat Leiderdorp tenminste op de hoogte blijft van de ontwikke lingen in het plassengebied. Hij denkt in dit verband aan het afvaardigen van een waarnemer naar de vergaderingen van het algemeen bestuur of aan toezending van de notulen. SDWIJKERHOUT De (naren en medewerkers e buitendienst van de ge- te Noordwijkerhout kun- i de toekomst wat meer |d uitoefenen op het rei- p zeilen van hun wer- andigheden. De raad gisteravond namelijk ïglement op de Medezeg lap vast. jaar al was er een intro- bijeenkomst onder de ti- £l of geen medezeggen- commissie bij de ge- Noordwijkerhout? Een ruime meerderheid sprak zich er voor uit, waarbij de voor keur werd uitgesproken voor een passief (zelf kunnen kie zen) én actief -(zelf gekozen kunnen worden) kiesrecht. Het college stelde zich achter dit verlangen. Gekozen werd voor één medezeggenschaps commissie (in principe is het mogelijk voor iedere tak van dienst, waarbij tenminste 25 personeelsleden werkzaam zijn een commissie in te stellen), waarin dan wel uit elke orga nisatievorm binnen het ge meentelijk apparaat een aantal leden zitting kunnen nemen. De commissie kan zich gaan bezighouden met de arbeids- en dienstvoorwaarden, het al gemeen personeelsbeleid, de organisatie van en de werk wijze bij de dienst en techni sche en economische aangele genheden, die de dienst betref fen. De diverse partijen had den weinig moeite met het door het college aangeboden reglement. Eén punt werd echter geschrapt. De raad vond het niet nodig dat ver meld werd, dat het college van burgemeester en wethouders desgewenst de vergaderingen kunnen bijwonen. Als de com missie het wil kunnen de ge noemde heren wel ter verga dering worden uitgenodigd. De commissie beslist dus of de vroede vaderen wel of niet mee mogen vergaderen. De bouw van 30 premie-A- koopwoningen in Zeeburg kwam ook even ter sprake. Op deze woningen kan een zeer gunstige rijkspremie worden verkregen, mits er een deug delijke garantieregeling is aan gebracht. De raad had er dan ook geen moeite mee om de daartoe geëigende tekst uit de garantieregeling van het Ga- rantie-Instituut-Woningbouw op te nemen in het koopkon- trakt. Ook Spaarneveste gaat hiermee akkoord. Voorts deel de wethouder Van der Klaauw mee, dat er voor de 30 be schikbare woningen al 69 kan didaten waren aangemeld. Binnen afzienbare tijd zal het „Witte Kerkje" er eindelijk helemaal wit uit zien. Al vele jaren is het grootste gedeelte van de kerk wit, maar bij de toren overheerst het rood van de bakstenen. Men heeft ge wacht met het witten van de toren om er helemaal zeker van te zijn, dat de gevolgde be handeling bij de muren van de kerk inderdaad succesvol zou zijn. Na 6 jaar is de conclusie van de Rijksdienst voor Monu mentenzorg daarover positief en kan voor een bedrag van 45.000.- het „Witte Kerkje" geheel wit gemaakt worden. Niet alleen het „Witte Kerkje" maar ook de „Mast" krijgt een opknapbeurt. Er werd 20.660.- uitgetrokken voor noodzakelijk aan te brengen voorzieningen. Deze betreffen het wijzigen en uitbreiden van de elektrische installatie, van de c.v.-installatie en het doen van achterstallig onderhoud. Voor gewenste voorzieningen werd nog eens een bedrag van 15.630.- uitgetrokken. Het gaat hierbij om het aanbren gen van extra toiletten, de iso latie van het dak, een voorzie ning voor brandbeveiliging en het tochtvrij maken van ra men. Burgemeester collecteert voor Polen KATWIJK De actuele situ atie in Polen is voor een aantal gemeenten in de Leidse regió aanleiding om de komende week inzamelingen te houden voor de verzending van voed sel en medicijnen. Burgemees ter C. A. Bos gaf gisteravond tijdens de raadsvergadering het goede voorbeeld door per soonlijk met de collectebus op stap te gaan. In zijn rondgang langs raadsleden en publieke tribune haalde Katwijks eerste burger een bedrag op van f 532,95. Twee schriftelijke toezeggingen van fractieleden zonder-portefeuille zullen dij bedrag wellicht nog wat doen stijgen. Meisje gewond bij botsing LISSE Een 17-jarig meisje uit Lisserbroek is gisteravond met een gebroken neus en een hersenschudding in het Diaco- nessenziekenhuis in Heemste-. de opgenomen. Het meisje kwam met haar fiets uit de richting Sassenheim. Op de Gladiolusstraat in Lisse botste, zij ter hoogte van de De Rui- terstraat door onbekende oor zaak frontaal op een auto, be stuurd door een 54-jarige Lis- senaar. De automobilist kon ter plekke door een arts wor den behandeld. Amnesty Oegstgeest voor Tsjechoslowakije OEGSTGEEST De werk- groep Oegstgeest van Amnesty International werkt mee aait een nieuwe korte actie voor de geweldloze strijders voor men senrechten in Tsjechoslowa kije. Het gaat om achttien dissiden ten, waaronder journalisten die binnenkort veroordeeld worden. De actie wordt ge voerd door middel van voor gedrukte kaarten. De werk^ .groep Oegstgeest zal morgen met een stand aanwezig zijn aan de Irislaan, van tien tot vijf uur. Daarna zijn er nog kaarten te koop op de schrijf: avond op vrijdag 6 november tussen acht en tien uur 's a- .vonds in het gemeentecentrum aan de Lijtweg 9. HOND Een bollen- r aan de Mgr. Aenge- IO«an krijgt geen vergun- foor de bouw van een .j-YO-Sruimte aan die laan. (eft de raad gisteravond n (JgP- Het beroepschrift dat )ker hiertegen had inge- werd door de raad ver- p, hoewel veel leden de aanraag zouden willen hei- Het bestemmingsplan ingef voor de bewuste plek ak voor en geen bedrijfs- Wel vindt de raad dat ïcht moet worden naar jkheden voor een eco- i he ,nsbedrijf. VEG 4 e Mgr. Aengenentlaan 1 een rolkas, waarbij re- ig manden en gaasbak- serie-i worden opgeslagen. De 33. ïr van de kas wil daar een opslagruimte b'ou- er vervanging van de 7^ 'De exploitatie van dit HLn ruimte die hij al heeft aan de Postdam. Die laatste is moei lijk bereikbaar en verkeert in een slechte staat. De raad heeft gisteravond ook een krediet van 21.186 gulden uitgetrokken voor de sloop van de opstallen van Dekker B.V. aan de Straat ter Leede. In deze post zit een zeer hoog bedrag 'onvoorzien'. De heer Gordijn (VVD) vond dat be drag van 6.000 gulden veel te' Hoog. Wethouder Van Schagen stelde echter dat bij het slopen van oude gebouwen van alles tevoorschijn kan komen en dat deze ruime post daarvoor no dig is. De meeste raadsleden stemden daarmee in, zodat het voorstel van de heer Gordijn om 5.000 gulden minder uit te trekken, naar de prullemand werd verwezen. De financiële problemen waarin de kontaktvereniging Kommunikatie Warmond komt te verkeren als zij meer moeten gaan betalen voor de zaal in 't Meerpunt (zie elders op deze pagina), achten B en W niet onoverkomelijk. De ge meente vraagt aan de vereni ging boven de huur van 1.000 gulden per jaar een extra bij drage van 2.000 gulden voor 1981 en 4.000 gulden voor 1982. De vereniging zou dat bedrag best kunnen betalen uit de opbrengst van de bar die in de zaal aanwezig is, vindt de gemeente. Mevrouw Van Cleef (VVD) vond het niet rechtvaardig dat er hier en daar een vereniging wotdt uitgepikt om een extra bijdra ge te leveren. De VVD zou iets dérgelijks liever afwegen bij de beschouwingen omtrent het hele subsidiebeleid. De voor zitter deelde echter mee dat het besluit voor een extra bij drage al eerder was genomen en dat daaraan nu uitvoering wordt gegeven. Bowlingcentrum Sassenheim open De commissaris van de koningin In Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk heeft gisteren officieel het nieuwe bowling- en partycentrum „De Oude Tol" in Sassenheim geopend. In zijn openingstoespraakje zei de commissaris dat het centrum een geslaagde opzet had, die een compliment waard was. Dat het geheel een multifunctio neel karakter heeft, juichte hij toe. Het centrum werd geopend door middel van het opzij duwen van het tolhek. Ter gelegenheid van de opening werd een demonstratie bowlen gegeven door het team „Bowling Benelux" waartoe de Nederlandse kampioen Tom Plummen behoort. Daarna werd een provinciaal team samenge steld bestaande uit de commissaris en de heren Vreeling en Huy- ser, dat het moest opnemen tegen een gemeentelijk team be staande uit burgemeester Kret bn de heren Westerbeek en Van der Merwede. Het provinciaal team won met een klein verschil. RIJNSBURG Alle fracties in de gemeenteraad hebben gisteravond de situatie op de Oegstgeesterweg, de Voor- houterweg en de Vinken weg onhoudbaar genoemd. Zij willen dat er zo snel mogelijk maatregelen worden geno men tegen de verkeersonvei ligheid. Ook wethouder Noort toonde zich erg ge schokt toen hij te horen kreeg dat bij politiecontroles op de Oegstgeesterweg is ge bleken dat maar 32 procent van de 3.900 auto's zich aan de maximum snelheid van dertig kilometer per uur houdt. Zowel de wethouder als de raad stonden niet welwillend tegenover afsluiting van de bewuste straten, die alle als sluiproute worden gebruikt, maar wel zullen daarover in lichtingen worden ingewon nen. De gemeente zal zo snel mogelijk maatregelen treffen. De bewoners van de bewuste straten maakten gisteravond ruimschoots gebruik van de spreekrechtmogelijkheid. Maar liefst vier mensen had den zich daarvoor aangemeld met als directe aanleiding een ongeval met dodelijke afloop enkele weken geleden op de Oegstgeesterweg. Mevrouw Frauenfelder eiste directe af sluiting van de Oegstgeester weg. Drie anderen vroegen aandacht voor de Voorhouter- weg en de Vinken weg. Beide straten hebben nauwelijks een trottoir, een levensgevaarlijke situatie voor kinderen, fietsers en moeders met kinderwa gens.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7