Twijfels over kosten vervanging Oostvaartbrug Veense tuinders juichen reconstructieplan tuinbouwgebied toe REGIOIJOURINAA Alternatieven voor Rijksweg 11 onaanvaardbaar Dag van de volksdans in Zoetermeer Aanpassing welzijnszorg in Ter Aar Groen licht voor Churchillbrug REGIO LHDSE COURANT VRIJDAG 30 OKTOBER 1981 Nieuwbouw voor Scouting Zoeterwoude ZOETERWOUDE Scou ting Zoeterwoude krijgt een geheel nieuw gebouw. Wet houder Van der Heijden deelde in de raadsvergade ring van gisteravond mee dat er plannen bestaan om de bouw van een nieuwe ge meente-opslagplaats achter het gemeentehuis te combi neren met nieuwbouw voor Scouting Zoeterwoude. Er hebben al enkele gesprekken plaats gevonden en de Scou ting is erg enthousiast over de plannen van de gemeente. Momenteel zitten de verschil lende jeugdgroepen in twee •"houten gebouwen. Beide ge bouwen zijn aan uitbreiding toe. Maar het Scouting-bestuur —ziet de groepen liever gehuis vest in één groot gebouw. Als de plannen doorgaan zullen de houten gebouwen dan tegen de grond kunnen. Nader over leg tussen gemeente en Scou ting Zoeterwoude zal spoedig .tot vaststelling van een bouw- ..plan leiden. De bouwplannen zullen ook in de commissie O- penbare Werken worden be sproken. Deze extra behande lingen zijn ook nodig omdat het bestemmingsplan niet in de bouw van een gemeente opslagplaats achter het ge- meentehuis voorziet en er daarom een aparte artikel 19 procedure wordt ingezet. IN GEMEENTERAAD HAZERSWOUDE HAZERSWOUDE Bur gemeester J. ten Heuvel hof kon tijdens de gistera vond gehouden gemeente raadsvergadering géén antwoord geven op de vraag van PPR-raadslid C. van Putten of de ver vangende Oostvaartbrug een bedrag van 295.000 zal gaan kosten. Zoals be kend schaarde de meer derheid van de Hazers- woudse raad zich destijds achter het voorstel van de CDA-fractie om de thans bestaande brug (die voor al bekend is als de Groene Brug) te vervangen en daarvoor genoemd bedrag beschikbaar te stellen. Mevrouw Van Putten acht het niet uitgesloten dat het college te zijner tijd om een aanvul lend krediet zal vragen, omdat f 295.000 weieens niet vol doende zou kunnen zijn. Hoe wel Ten Heuvelhof aanvanke lijk geen uitsluitsel wilde ge ven, omdat de zaak in feite niet aan de orde was, liet hij doorschemeren dat de bij me vrouw Van Putten levende ge dachte niet mag worden uitge sloten. Wat wel aan de orde was: de aankoop van een lapje grond en twee overeenkom sten met betrekking tot het ge bruik om niet van andere stukjes grond. Alles bij elkaar kost dit de gemeente zegge en schrijve één gulden. Ter plaat se zou het gemeentebestuur weliswaar wat meer grond willen bezitten om het plan van de bouw van een vervan gende Oostvaart- of Groene Brug te realiseren. De VOS-werkgroep heeft in een schrijven haar ongenoegen uitgesproken over de wijze waarop de meerderheid van de raad de problematiek van de kinderopvang heeft behan deld. CDA'er R. van de Berg voelde zich nogal aangespro ken, omdat hij in de desbetref fende bijeenkomst de visie van zijn fractie had verwoord. Hij bleef bij zijn mening van des tijds: de VOS-cursus subsidië ren voor tachtig procent uit overheidsgelden, maar de op vang van kinderen niet. Vrachtwagen CDA'er E. van Elderen vindt het schandalig en ergerlijk dat automobilisten willens en we tens de trottoirs ter plaatse be rijden. Vooral vrachtwagen chauffeurs vindt hij boosdoe ners, tegen wie niet hard ge noeg kan worden opgetreden. Hij pleitte voor een keihard optreden door de politie tegen deze verkeersvandalen,- die maar met een dikke bon moe ten worden beboet. Als de bur gers van de vrachtwagens die op trottoirs worden gesigna leerd de kentekennummers noteren en melden bij het ge meentebestuur, zou dat wei eens preventief kunnen wer ken, aldus Van Elderen. Zelf wist hij de burgemeester wel een nummer te melden. De bezitter van het voertuig zal wel een brief van het ge meentebestuur ontvangen waarin hem wordt verzocht de aangebrachte schade te ver goeden. Want zonder dat de politie wordt ingeschakeld, pleegt het gemeentebestuur verkeersovertreders van wie het kentekennummer bekend is, aan te schrijven. Of er altijd op zo'n brief wordt gerea geerd? Burgemeester Ten Heu velhof liet zich er niet over uit in de raadsvergadering. Voorzover mogelijk zullen de genen die een aanvraag heb ben ingediend ingevolge de Hinderwet, zo snel mogelijk op hun wensen worden bediend. Het college wil dit nastreven, zodat de aanvragers nog niet worden geconfronteerd met de nieuwe (dus hoge) tarieven. Belastingverhoging Behalve de uit drie personen bestaande Pvda/PPR-fractie ging de raad akkoord met de verordening op de heffing en de invordering van de afval stoffenheffing en de reini gingsrechten. De belasting gaat nu 133 per jaar per per ceel bedragen (was 121). VVD'er S. Fransen deed de suggestie voor de éénpersoons- huishoudens en bejaarden een lager tarief te berekenen. Het profijtbeginsel acht hij trou wens ook niet een onmogelijk heid. C. de Best, de voorman van de linkse fractie, wilde gaan tot een bedrag van 127 per jaar. In het vooruitzicht stelde hij een idee dat de oppo sitie op de komende begro tingsbijeenkomst zal lanceren: de minimumloners en zij die het nog slechter hebben, moe ten minder aan reinigings rechten betalen. Een zaak waar wethouder J. de Wit niet gelukkig mee is. „We moeten naar een dek kingspercentage van 75", aldus De Wit. Dat was 61,28 en wordt nu 67%. Bij grote afval- /huisvuilleveranciers wil men overigens containers plaatsen; een streven dat trouwens in principe al wordt ingevoerd. SGP/RPF'er F. Kaashoek hield het de wethouder ook nog eens voor: de bejaarden zouden best wat minder rech ten hoeven te betalen. Maar voorlopig ging hij mee met het college van B en W; de opposi tie dus duidelijk niet. De socialist De Best deed het voorkomen dat B en W best wat goedkope huizen zou kun nen bouwen. Hierop reageerde wethouder De Wit nogal kwaad: „U slaakt loze kreten". Burgemeester Ten Heuvelhof sloot zich bij zijn collegegenoot aan. „Wat De Best vraagt, lukt nu eenmaal niet. Er zijn nu eenmaal heel weinig reële mo gelijkheden in de woningbouw van goedkope prijsklasse", al dus de burgemeester. GEMEENTERAAD ZOETERWOUDE: ZOETERWOUDE Rijksweg 11 moet er komen en wel zo snel mogelijk. Andere alternatieven zijn voor •"Zoeterwoude onaanvaardbaar. Deze mening bracht de 'gemeenteraad tijdens zijn vergadering van gisteravond "r opnieuw naar voren, naar aanleiding van plannen van l de gemeente Leiden en voorstellen die door de Werk- groep Milieubeheer Leiden zijn gedaan. Met name de ideeën van de Werkgroep om het toekomstige in- dustrieterrein en de toekomstige woonwijk Roomburg, die zul len verrijzen in de hoek tussen de Leidse Kanaalweg-Hoge Rijn- dijk-spoorweg Leiden/Alphen a/d Rijn-Zoeterwoude industrie- terrein, te ontsluiten via het Zoeterwoudse industrieterrein, stuit op ernstige bezwaren van Zoeterwoudse kant. Extra drukte op het industrieterrein is het enige gevolg en van ontlasting van de bijzonder drukke Hoge Rijndijk zal geen sprake zijn, aldus de raadsleden. Een busverbinding wordt wel aanvaardbaar geacht, mits deze maar via Rijksweg 11 loopt en niet via het industrie terrein. De wijk Roomburg zal dan via aansluiting op de Hoge Rijndijk èn via Rijksweg 11 voldoende ontsloten zijn. Naar de Werkgroep Milieubeheer zal een boze brief gestuurd worden omdat zij met ~haar voorstellen een spoedige realisatie van Rijksweg 11 tegen- gaat- Overigens wordt er door Zoeterwoude steeds meer druk op pro- vinciaal en rijksniveau uitgeoefend om de aanleg van Rijksweg 11 zo veel mogelijk te bespoedigen. Vooral de VVD en het CDA hadden nogal wat moeite met de leges die aanvragers van een hinderwetvergunning moeten betalen. Met de tarieven had men weinig moeite, maar de extra kosten die een bedrijf moet beta- m len als de hulp van een extern adviesbureau om te kijken of een hinderwetvergunning verleend kan worden, vond men niet te recht. VVD'er Kremer wees dit zonder meer van de hand. CDA-woordvoerdér Engelkes drong er op aan om alleen tot in schakeling van een adviesbureau over te gaan na overleg met hef bedrijf wat de hinderwetvergunning aanvraagt. Na deze toe voeging ging het CDA akkoord. Straatnamen De vaststelling van een aantal straatnamen leverde nogal wat problemen op bij CDA-leden v.d. Geest en Roessen. Een vooral van Roessen om de naam Heinekenpad niet te ver anderen in Blauwmutsenpad, „De naam Heinekenpad smaakt me beter", aldus Roessen, werd met 7 tegen 5 stemmen verwor pen; Van der Geest pleitte ervoor om de straat waar de 24 be jaardenwoningen nu gebouwd worden niet Emmaushof te noe men, maar gewoon ook Bennebroekweg, zoals de naam van de .straat waar de daarnaast liggende bestaande bejaardenwoningen en het bejaardenhuis staan. Burgemeester Houdijk wees Van der .Geest er op dat de nieuwe woningen eigenlijk een afzonderlijk gebiedje vormen en dat deze naam gekozen is in overleg met bewoners van het bejaardenhuis Huize Emmaus; Van der Geest bleef tegen, de andere raadsleden steunden de nieuwe naam Emmaushof. ZOETERMEER Volks dansen van twee uur 's mid dags tot middernacht. Het verklaart waarom de organi satoren van het folkloristisch gebeuren, dat morgen in Zoetermeer wordt gehouden, de „Dag van de Volksdans in Zuid-Holland" hebben ge noemd. Het programma, dat in twee grote zalen van het wijkcen trum Meerzicht (Uiterwaard 1) wordt afgewerkt, bevat de optredens van meer dan tien dans- en volksmuziekensem- bles, kinderactiviteiten (o.a. het optreden van kinder dansgroepen), demonstraties, lessen, een costuumshow van Nederlandse klederdrachten en een groot volksdansbal. De „Dag van de Volksdans" wordt gehouden ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Culturele Raad voor Zuid-Holland en wordt om schreven als „een feest voor en door volksdansers, die buitenstaanders in de gele genheid stellen met het volksdansen kennis te ma ken..." TER AAR De Welzijnsraad Ter Aar heeft gisteravond het beleid geformuleerd ten aan zien van de maatschappelijke dienstverlening in de tachtiger jaren. De hiertoe opgesteld nota is een advies voor het ge meentebestuur. Ter Aar is genoodzaakt tot het uitstippelen van een beleid ten aanzien van gezondheidszorg en maatschappelijke dienst-» verlening, doordat het rijk een deel van het beleid per 1 janu ari van het komende jaar de centraliseert en in handen van de gemeenten legt. Belangrijk aspect in de overwegingen van de Welzijnsraad was het feit, dat de gemeente jaarlijks onge veer honderdduizend gulden moet uitgeven aan algemeen maatschappelijk werk, op be roepsmatige wijze uitgevoerd. In de nota wordt gemeld, dat het uitvoerende werk zoveel mogelijk plaatselijk moet wor den georganiseerd, waarbij een belangrijke plaats wordt inge ruimd voor het vrijwiligers- werk, zowel voor de maat schappelijke dienstverlening als de gezondheidszorg. Kerken willen samen op weg VALKENBURG Na drie jaar zijn de hervormde en ge reformeerde gemeenten in Valkenburg voor het eerst weer bij elkaar geweest, dat gebeurde gisteravond tijdens de themabijeenkomt 'Een weg voor ons samen', waarover Ds. J.C. de Raadt, gereformeerd predikant, een referaat hield. De aanleiding voor deze bij eenkomst is de brochure 'Een weg voor ons samen', die is uitgegeven door de gerefor meerde en hervormde kerk in Valkenburg. De gezamenlijke gemeente-avond in de her vormde kerkzaal werd bezocht door ongeveer honderd men sen. Gebleken is dat er sinds de vijftien jaar durende sa menwerking tussen beide ker ken, er weinig vorderingen zijn gemaakt wat betreft de wederzijdse betrokkenheid. LEIDEN De bouw van de Churchillbrug is weer een stapje dichterbij. De raadscommissie ruimtelijke orde ning ging gisteravond akkoord met een voorstel tot de bouw van de brug. Het wordt een beweegbare brug. De kosten van het project bedragen bijna 16 miljoen gulden. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft inmiddels een voorlopige subsidie van 6 miljoen toegezegd. Het voorstel omvat meer dan alleen de bouw van de brug, die een essentiële schakel in de afwikkeling van het verkeer in Zuid-West vormt. De brug moet onder meer de Rijndijk, de Morsweg, De Rijnzichtbrug en het Noordeinde ontlasten. De brug vormt een verbinding tussen de Dr. Lelylaan en de Churchilllaan. Er worden twee tunnels aangelegd voor (brom)fietsers en voetgangers; één onder de Churchilllaan en één onder de Haagweg, nabij de kruising van beide wegen. In verband met de aanleg van de brug is verplaatsing van een aantal woonboten noodzakelijk. Waar die boten precies naar toe gaan. is nog onduidelijk. B en W vinden dat de brug beweegbaar moet zijn, omdat de binnenstad zowel vanuit oostelijke als uit westelijke richting met schepen bereikbaar moet blijven. B en W achten het niet uitgesloten dat in de toekomst de scheepvaart zal toenemen. Het college wil met de bouw van een beweegbare brug ook de recreatievaart van dienst zijn. De brug krijgt een door- vaarhoogte van tweeënhalve meter. De nieuwe brug krijgt twee rijstroken, en fietspad voor twee richtingen en aan bei de zijden van de brug een voetpad. De uitbreiding van het glastuinbouwgebied in Nieuwe Wetering is niet meer tegen te houden. ALKEMADE „De planvor ming voor de reconstructie van het oude glastuinbouwge bied van Roelofarendsveen moet binnen vijf jaar zijn vol tooid", zei gedeputeerde Noor- land (VVD) gisteravond tij dens de door de Streekcom- missie georganiseerde hoorzit ting in Roelofarendsveen. In de bomvolle zaal zaten behal ve de meeste gemeenteraadsle den, nogal wat tuinders. De bezwaren van enkele bewo ners van Nieuwe Wetering, die de vestiging van glastuin bouw in een deel van de Drooggemaakte Veender- en Lijkerpolder, met argusogen op zich zagen afkomen, wer den door de meeste aanwezi gen kennelijk niet gedeeld. Woordvoerders van de Veense tuinders kregen keer op keer luid applaus; de betogen van Van Tol (PA) en enige be zwaarde Nieuwe Weteringers echter werden met schamel handgeklap gehonoreerd. Gedeputeerde Borgman legde uit dat in het Streekplan Zuid- Holland Oost de Droogge maakte Veender- en Lijker polder is aangeduid als „veen- weidegebied met grote land schappelijke en/of natuur waarde". Aan dit gegeven valt niet zomaar te tornen. Provin ciale Staten zien er thand de noodzaak van in dat in een deel (34 ha) van de Droogge maakte Veender- en Lijker polder glastuinbouw gevestigd wordt. Om het streekplan aan te passen willen Gedeputeerde Staten dat de mening van de bevolking dienaangaande hierin betrokken wordt. Hij stelde eventuele bezwaarden op voorhand min of meer ge rust door vast te stellen dat het nieuw te vestigen tuinbouwge- biedje niet uitgebreid kan wor den in westelijke richting we gens een daar liggende leidin- genstrook. Ouderwets Het oude glastuinbouwgebeid van Roelofarendsveen, dat is vooral Noord- en Zuideinde, maar ook de Flora- en Geest- weg, zijn ouderwets van opzet en de indeling ervan belem mert een economische be drijfsvoering. Voor een nieu we opzet, dat is door het sa menvoegen van bedrijven en het afbreken van oude glasop stallen, is vervangend ruimte nodig. De 34 onderhavige hek- taren in Nieuwe Wetering zijn in eerste instantie bestemd voor ongeveer 14 Veense tuin ders uit het oude glastuin bouwgebied om er in het ka der van de reconstructie een nieuw bedrijf op te zetten. Dirk Akerboom en Paul van der Meer, gemeenteraadsleden voor het CDA, toonden zich verheugd over de reconstruc tieplannen, maar beiden ble ven nog wat argwanend over de tijdsduur waarna een en ander pas gerealiseerd kan worden. Hun ongerustheid geldt de vertraging die indie ners van bezwaarschriften kunnen veroorzaken. De voorzitter van de L.T.B. in Alkemade, de heer Jac. Hoog- enboom, ontging de noodzaak van de hoorzitting. „De proce dure is toch rond; eventuele bezwaren leveren alleen maar vertraging op", aldus Hoogen- boom, die zei te spreken na mens de gehele tuinbouwbe- volking van Roelofarends veen. De volgende spreker was Jan Nooy, een oud-Statenlid, die duidelijk maakte altijd al voor stander van de onderhavige reconstructie te zijn geweest. Hii betrok tevens de met de hele zaak samenhangende noodzaak tot voortgang van de woningbouw in Roelofarends veen in zijn betoog. Theo Hoogenboom, die secre taris is van het aktieve tuin- bouwaktiecomité, noemde het provinciale beleid zoals dat tot nu toe gevoerd is „stervensbe geleiding". „Wie zijn bedrijf wilde aanpassen, moest maar vertreken of verrekken", zei hij. In soortgelijke bewoordin gen sprak Gerard L'Ami over het verleden. De volgende spreker was de heer Verdel, fraktievoorzitter van de VVD in Alkemade, die de grote be hoefte aan Veense bloemen en de ermee verweven werkgele genheid trachtte aan te tonen. Tegenstanders De belangrijkste tegenstander gisteravond was Dirk van der Wereld, die onder algehele hi lariteit een tiental argumenten tegen de vestiging van glas tuinbouw in Nieuwe Wetering opsomde. Deze argumenten waren in het kort: 1. aantas ting landschap, 2. geen nieuwe werkgelegenheid, 3. Nieuwe Weteringers zijn geen tuin ders, 4. uitlaatgassen stookke- tels geven overlast, 5. verkeer stechnische bezwaren, 6. waar devermindering bestaande huizen, 7. lawaai-aanjagers van de ketels, 8. landbouwgif, 9. voelt zich sterk in de min derheid, 10. bezwaren aan gaande de riolering. Gedepu teerde Borgman noemde de bezwaren „uitvoeringstechni sche problemen", die onder verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur vallen. H. van Tol, die namens de PvdA en de PPR in Alkemade het woord voerde, betrok in zijn uitvoerig betoog de ge schiedenis van de reconstruc tieproblemen. Zijn conclusie was dat de tuinbouw thans met economische problemen te maken heeft, welke niet opge lost worden met 37 hektaren in Nieuwe Wetering. Boven dien voorzag hij dat middels de onderhavige vervangende tuinbouwgrond alleen grote bedrijven geholpen worden. „Wat wordt er gedaan voor kleine en middelgrote bedrij ven?" wilde hij weten. De volgende spreekster was Trees de Boer, die bij een bio logisch dynamisch bedrijf in Nieuwe Wetering werkt. In een zaal vol tuinders zei ze tot de stomme verbazing van ve len, „De tuinbouw heeft geen toekomst; er is niet eens be hoefte aan de Veense tuin- bouwprodukten. Dit is een strijd van hard tegen hard, daar moeten de Statenleden boven staan. De vervangende tuinbouwgrond komt in een gebied met grote landschappe lijke en milieuwaarde" en daarmee was de kous af voor Trees de Boer. Instuif Leiderdorpse amateur-musici sluiten morgen de /ej viteiten rond de opening van het cultureel centrum Muzenhof aan de C. Gordijnsingel in Leiderdorp^ Dat gebeurt met een muziekinstuif van half twaalf zes uur. Naast muziek vormt ook de gezelligheid j_ belangrijk ingrediënt van het programma. Ruilbeurs De recreatiecommissie heeft voor morgen weer een i beurs georganiseerd in 't Poelhuys in Lisse. De zaal is o van tien tot vier uur. De toegangsprijs is voor volwassek een gulden en voor kinderen een kwartje. Alle ver zal laars van munten en postzegels zijn welkom. LI IN Muziekcafé muziekcafé met voor de tweede keer een live-opti van Rob Baars, een Nederlands zanger in opkomsti zichzelf begeleidt op een akoustische gitaar. Het op den in de JOIN-vleugel van De Kuip duurt van i tot twaalf uur 's avonds en de entree is gratis. Lindehoeve De groep Turning Point treedt morgen op in de Linde ve. De zaal gaat open om half tien en de toegang kost gulden met en vijf gulden zonder Lindehoeve-kaart, ning Point is een Amsterdamse groep waarvan de mu doet regelmatig denken aan bands als The Meteors en king Heads. Waarschijnlijk zal Turning Point volgend de eerste single in eigen beheer opnemen. N Stichting verhuist Stichting Jeugd-, Jongeren- en Buurtwerk uit Hai woude houdt zondagmiddag 'open huis' in het geboj tje van autorijschool Rijnland aan de Vondelllaal* In deze lokaliteit gaat de stichting met ingang va|| november haar activiteiten ontplooien. Alleen woensdagavond zal de rijschool haar ruimte blij opeisen. De stichting maakt tot op heden gebruik het Anker. Vanaf zondag zal alleen sociëteit het Fin je daar nog onderdak vinden. Volgens Jacqueline]** ting van de stichting moet er voor deze soos te tijd een eigen ruimte komen. Cantatedienst In de Dorpskerk van Leiderdorp wordt zondag een ca: tedienst gehouden. Het Leiderdorps Kamerkoor verli hieraan zijn medewerking. Het koor zal onder leiding dirigent Wim van Meeuwen de cantate Wer nur den ben Gott lasst waltenvan Mendelssohn ten gehore lx gen. De sopraansolo wordt gezongen door Els van Onsè een strijkersensemble verzorgt de begeleiding. Voorgai in de dienst is ds. G. van Loenen. Aanvang half zevel N Zondagmiddagconcert De Stichting Kulturele Aktiviteiten Noordtg of (SKAN) organiseert zondag weer een van haar ge>ree ge zondagmiddagconcerten in het Hof van Holu^g aan de Voorstraat. Bernard Kruysen, de grote zaii op het gebied van het Franse lied, en de bekende nist Gerard van Blerk brengen dan een program0( met liederen van Fauré, Ravel, Duparc en Pouzw< Het concert begint om één uur en de toegangspri zijn 7 gulden 50 voor volwassenen en 2 gulden 50 G kinderen. SKAN-begunstigers betalen 6 gulden onfc Jazz hor zan In de Eendenkooi aan de Zoeterwoudse Hoge Hijaan wordt zondag weer het jazz-matinee gehouden. Medetel king verleent de Big Band van Hans Dubbelaar. Deeifhun bedraagt 3,50kinderen onder geleide mogen gratiën Eendenkooi binnen. Het concert begint om half drie. leen Eig, Zwanger Cabaretier Jan van 't Hof brengt vanavond zijn j*n gramma Zwanger bij sociëteit De Fuik in gebouw,uu berna aan de Julianalaan 1 in Oegstgeest. Jan vre,1 Hof construeert psychografische profielen uit een^"1 tal categorieën mensen; zijn theater-cabaret is dcet valling van een vrolijke nachtmerrie. De entre£°° d-^^gt f2'voor leden, f5 bij niet-leden, kaarten zijn™ krijgbaar bij Taberna, tel. 154772. Alle Heiligen Het jongerenkoor De Menswording zingt zondag in c gen parochiekerk aan het Heelblaadjespad in Leiden De mis begint om 12.00 uur en is opgebouwd rondon^y thema Alle Heiligen. Bazar f De Alphense handbalvereniging s.v. Rijnstreek h vandaag en morgen een grote bazar en rommelnL.. in de St. Jozef zaal aan de Paradijslaan. Het evened wordt geopend met een mars door de gemeente int( drumband Ridderveld. De bazar is vanavond ope/jeg half acht tot twaalf uur en morgen van tien\nR 's morgens tot elf uur 's avonds. Filmhuis T D Dit weekeinde wordt het filmhuis aan de Hooftstré^Qi Alphen aan den Rijn geopend. Het ligt in de bedoelii^n tot ongeveer half december een „niet commerciële' j per week, op vrijdag, zaterdag of zondag, te vertoner voorstellingen zullen om half negen beginnen. Devai gangsprijs is vijf gulden. De opening geschiedt een tn feestelijk met de vertoning van twee films morgen en— films zondag. Gestart wordt morgenavond om acht uu> de vertoning van Pier Paolo Pasolini's film „Uccellic*i Uccellini". NAR in Woubrugge De Kulturele Raad van Woubrugge presenteert gen in verenigingsgebouw „De Wijk" de cabaretg NAR. Deze groep brengt dan het programma „ZcHl Twijfel". Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Kult d( Raad. In Hoogmade kan men terecht bij kapper man in de Kerkstraat. In Woubrugge zijn ook kai.0y te krijgen bij de Bondsspaarbank. De toegangspr tien gulden. De voorstelling begint om kwart 111 acht

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4