teun aanbetaald voetbal op de tocht antwarg hult §ch in nevelen Schaakteam bezit goede kansen AZ '67 tweede van Europa Reisbureau eist van KNVB 2500 kaartjes voor Parijs Henk Nooren verlengt profcontract STAAT DER NEDERLANDEN 121 LENING 1381 PER 138*7/1331 )RT LEIDSE COURANT VRIJDAG 30 OKTOBER 1981 TT KSERS KRIJGEN rhlA RUST 1JO De wereldboksraad (WBC) inaf aanstaande zondag in Mexico de bokswereld uniek experiment »ren. In plaats van de gebruikelijke itreèconden, mag er in Mexico tussen de gstelsronden door anderhalve minuut titiaomen worden. In 1982 wordt de re- isvolvan toepassing op internationale ge- nde». Die in Argentinië. De Verenigde -deen Italië wordena afgewerkt, ijk f het experiment met de extra-rust ?nstj nieuwe regel wordt verwacht de pig pg een hevige strijd. De tegenstan- ind n de langere rustpauze stellen, dat Elijkeconden pauze de verzorgers meer aarieft een aangeslagen bokser weer in kenjönditie te brengen. Dat is, volgens dejstrijd met het doel van de sport. UTRECHT De president van de Utrechtse arrondissemenioiL-chtbank, mr. Van Dijk, doet vanmiddag uitspraak in het kort geding, dat de reisorganisatie De Jong Interatours heeft aan gespannen tegen de KNVB. Doordat de KNVB weigert 2500 kaartjes te leveren voor de voet balwedstrijd FrankrijkNederland, die op 18 november in Parijs wordt gespeeld, dreigt de reisorganisatie direct en indirect grote schade te lijden. De voetbalbond moet daarom alsnog worden verplicht met de kaarten over de brug te komen. Dat bepleitte de advocaat van Intra- tours, mr. R. de Groot, in een kort ggding dat gisteren diende voor de president van de Utrechtse rechtbank, mr. V. van Dijk. Intra- tours heeft een busreis georganiseerd naar de wedstrijd in Parijs, nadat al in juli bij de KNVB 2500 kaarten voor het evenement wa ren besteld. In de veronderstelling dat alles in kannen en kruiken was heeft het reisbureau in Parijs al vijftig hotels gereserveerd voor 2500 oranjesupporters. Volgens de KNVB kan er echter geen sprake van zijn dat Intratours 2500 kaarten krijgt. De voetbalbond kan er zelf van de Franse bond maar 3000 krijgen en heeft voor officials, personeel en relaties min-' stens 2300 kaarten nodig. Zo meldde de KNVB gisteren bij monde van zijn advocaat mr. H.« Utermark. Volgens de bond zijn er met het reisbureau nooit definitieve afspraken ge maakt. Hij beschouwde de stelling van Intra tours als een normale aanvraag voor kaarten. In totaal zijn er volgens de KNVB voor de wedstrijd in Parijs 20.000 kaarten aangevraagd. Mr. Van Dijk kreeg een uitvoerige briefwisse ling tussen de KNVB en De Jong Intratoucs te zien, waaruit volgens het reisbureau blijkt dat de KNVB de 2500 kaarten wel degelijk had toegezegd. De KNVB had Intratours in juli la ten weten 3000 kaarten te kunnen krijgen. Waarvan er naar schatting 500 nodig zouden zijn voor officials. De overige 2500 heeft Intra tours naar eigen zeggen direct besteld en in middels doorverkocht aan klanten die met de busreis meewillen. Volgens mr. Utermark is het algemeen bekend dat de KNVB nooit alle beschikbare kaarten aan één reisbureau zou toezeggen. Bovendien is de wedstrijd in Parijs sinds 14 oktober, toen Nederland met 30 van België won, zo interessant geworden, dat er bij de KNVB in „eigen huis" veel meer belang stelling voor bestaat dan voorzien. Dacht de bond in juli nog 500 kaarten nodig te hebben voor officials en relaties, nu blijken dat er wel 2300 te zijn. De rest van de kaarten zal onder alle aanvragers „naar redelijkheid en billijk heid" worden verdeeld, aldus mr. Utermark. De KNVB-raadsman waarschuwde tenslotte de rechter, dat een toewijzing van de eis van In tratours zou kunnen leiden tot een hele serie kort gedingen over dezelfde zaak, omdat de KNVB nog zoveel andere aanvragers heeft moeten teleurstellen. AMSTERDAM Henk Nooren heeft als enige officiële Neder landse beroepsruiter ook voor het jaar 1982 de zekerheid dat zijn sponsor hem blijft steunen. Aan de vooravond van de 24e editie van Jumping Amsterdam verlengde hij zijn verbintenis met firma Opstal in Oisterwijk voor één jaar. Een van de voorwaarden is dat de paarden, waar Nooren in wed strijden mee zal uitkomen, worden herdoopt in de firmanaam met een toevoeging in Romeinse cijfers. Voorts kreeg Nooren de op dracht gedeeltelijk voor eigen kosten en deels met geld van de sponsor vier of vijf paarden aan te kopen, die de wat naar het tweede plan gezakte ruiter weer aan sprekende successen moeten helpen. Op de keuring na is de eerste aankoop reeds gedaan. Noor en: „Ik heb een zevenjarig paard uit Frankrijk gehaald, waar ik veel van verwacht. Het is de bedoeling dat ik dit paard klaar zal maken voor de strijd om de wereldtitel, volgend jaar in Dublin". IEAU VEILIGHEID ABSOLUTE NOODZAAK egei - indG Het minis- t(*an CRM zal zich Stichting nationale Èffer^alisator toto-lotto m «Vereniging van Ne- Ajise Gemeenten Boetend november be- [fPver een verdere fi- Jai|e steunverlening johit betaalde voetbal. en gebleken is dat, in ielling tot de eisen s.trj de steun aan het GoJe voetbal verbon- snabfln, de exploitiete- lev bij de 37 clubs in egemtaalde voetbal in liss^7oen 1980/1981 met J[eigiljoen gulden zijn n Vin- gden rung6 hadden de tekorten /an 'de afspraken juist met igev|>en gulden moeten te gen. De richtlijnen ierdc steun aan het voetbal e ro(s overschreden met 32{ miljoen gulden, m L ander heeft minister remif Louw (CRM) de ka- toel (missie voor CRM x>dfiijk laten weten. Van n L^w noemt de stijging tvoof. •n hï" van de exploitatietekorten bij de clubs „zorgelijk". Hoewel de cijfers over het afgelopen seizoen geen aantasting bete kenen van de afspraken voor het lopende seizoen, heeft de minister toch overleg geopend met de Stichting nationale sporttotalisator en de gemeen ten. Een enquête van de KNVB onder de clubs zal inzicht moe ten geven in de te verwachten exploitatieresultaten bij de clubs in het lopende seizoen. Van der Louw geeft daarbij te kennen dat als de clubs blijken zich niet aan de richtlijnen voor hun financiële zaken te houden, dit zou kunen beteke nen dat het rijk, de stichting sporttotalisator en de gemeen ten in augustus 1982 stoppen met steun aan het betaalde voetbal. Uit cijfers die de minister de kamer heeft verstrekt blijkt dat tegenvallende exploitatie resultaten in het afgelopen sei zoen te wijten zijn aan een da ling van de recettes met drie miljoen gulden en een daling van de gemeentesubsidies met een half miljoen gulden aan de inkomstenkant van de clubs. De daling van recettes vond bij alle topclubs plaats en wa ren zeer aanzienlijk bij twee topclubs die het afgelopen sei zoen Europees voetbal speel den. Tegenover deze mindere inkomsten stonden meevallers door extra inkomsten uit re clame (1,5 miljoen gulden) en uit tv-baten (300.000 gulden). Bij de uitgaven stegen de per soneelslasten met vier miljoen gulden. Uit een toelichting op de cijfgers blijkt dat dit vooral veroorzaakt is door het pre miesysteem dat in het voetbal gehanteerd wordt bij overwin ningen, gelijke spelen en ver- lieswedstrijden. Verder stegen wedstrijd- en trainingskosten met een miljoen gulden en an dere uitgaven met een half miljoen gulden. Tegenover deze tegenvallers stonden meevallers in de vorm van da lingen van huisvestingskosten met 700.000 gulden, van admi nistratiekosten met 900.000 gulden en van te betalen ren ten van 800.000 gulden. Van der Louw meldt verder dat het negatieve vermogen van alle clubs samen eind juni van dit jaar 38,5 miljoen gulden be droeg. Ten aanzien van het overleg eind november zegt de minis ter de kamer dat, in geval de KNVB bij dat overleg geen vertegenwoordigers van de voetballers en trainers zelf meebrengt, de minister de ver- tegenwoodigers van de voet ballers en trainers, in de vorm van de VVCS en FBO, zelf zal uitnodigen. Overigens meent de minister wel dat ondanks de sombere cijfers nu, er toch vooruitgang is geboekt bij de gezondmaking van het betaal de voetbal. Hij wijst op afge sloten cao's voor spelers en oe- fenmeesters, scholings- en vor mingswerk en maatschappelij ke begeleiding, evenals verbe tering van de accommodaties. Inmiddels wordt bij het Bud get Bewakings Instituut (BBI), de instantie die de begrotingen van de clubs moet controleren, openlijk gesproken over het samengaan van shirtreclame in het voetbal en steun vanuit de overheid, de stichting sport totalisator en de gemeenten. Dit omdat met de steun van deze laatste drie, de clubs niet uit de financiële problemen kunnen komen. Bureau Veiligheid De commissie „Veiligheid voetbalbezoek" zegt in haar rapport, dat de instelling van een Bureau Veiligheid een volstrekt noodzakelijke voor waarde is om het toenemende vandalisme op en rond de vel den te bestrijden. De commis sie, onder voorzitterschap van prof. mr. N.J.P. Giltay Veth, hoogleraar in de rechtsweten schap te Leiden, zegt dat het vandalisme vooral is t^vinden in de grote steden Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht, en wordt bedreven door een betrekkelijke kleine kern en een grote groep mee lopers, die zowel uit de grote steden als uit kleinere ge meenten komen. De relschop pers behoren voornamelijk tot de „kansarme" jeugdigen. De samenstellers van het rap port stellen vast, dat niet het verloop van de wedstrijd, de uitslag daarvan of de gebeur tenissen op het veld aanleiding zijn tot het vandalisme. Het lijkt erop, dat de relschoppers erop uit zijn hun sensatiezucht en vernielzucht bot te vieren bij een voetbalwedstrijd, waar aan op vrijwel anonieme wijze kan worden deelgenomen. De relschoppers gaan met vooropgezette bedoelingen naar het stadion, gezien het aantreffen bij fouilleringen van wapentuig (met scheer mesjes gevulde donderbussen, vislijnen met haakjes enz.). Toch, zo wordt gesteld, hebben spelers, trainers of scheids rechters een bepaalde invloed op de relschopperij door hun houding en gedrag. Het sho welement en de attractiviteit van het spel moeten worden verhoogd. Ook moeten de sup portersclubs in de verenigin gen beter worden geïnte greerd. Het is zeker, dat potentiële toeschouwers wegens het van dalisme thuis blijven, of het vertier elders zoeken. Er is een vicieuze cirkel ontstaan. Naarmate de tribunes leger werden (en dus de sociale con trole ontbrak), kreeg het van dalisme meer en meer de vrije hand, waardoor het publiek nog eerder wegbleef. De com missie zegt daarom, dat een Bureau Veiligheid ressorte rend onder de KNVB, en fi nancieel gesteund met gelden van CRM en het ministerie van Financiën, de bestrijding ter hand moeten nemen. Ver der wordt de suggestie aan de hand gedaan de licenties aan de betaalde voetbalorganisaties te verschaffen, mits de sta dions voldoen aan alle voor waarden die in samenwerking met politie en bouwkundige experts worden opgesteld. Het gaat daarbij onder meer om een goede bewegwijzering, va kafscheidingen op de tribunes, medische en sanitaire voorzie ningen, een arrestantenkamer, afscheiding van tribune en. speelveld, alcoholverbod voor en tijdens de wedstrijd en een zo groot mogelijk aantal uit gangen, rechtstreeks naar de straat toe. Het vervoer van voetbalsupporters moet zo snel mogelijk van en naar het sta dion geschieden. De commisse beveelt verder aan om vandalen via het snel recht, zoals in Engeland sinds 1975 het geval is, te bestraffen. Juridisch is dat in ons land nog niet mogelijk. Dat zou moeten veranderen. Daarbij zouden alternatieve straffen in de dienstverlening de voor keur genieten. Het politie-op- treden zou beter gecoördi neerd moeten worden. Boven dien zou de politie vaak eerder moeten optreden dan nu het geval is. Hun taak moet ge richt zijn op het voorkomen van wanordelijkheden, aldus de samenstellers, die pleiten voor een speciale officier van politie, die zich met het vanda lisme bij de stadions bezig zou moeten houden. Zo'n officier, bij voorkeur een jeugdofficier, zou als een vast contactpunt kunnen dienen. De commissie leden wijzen het werken van de politie met paarden op de tribunes en het gebruik van traangas resoluut af. Paniek kan daarvan slechts het gevolg zijn, zo zeggen de auteurs. De commissie zegt niet te kun nen constateren dat het sta- dionvandalisme gerelateerd kan worden aan de protesten tegen allerlei maatschappelijke verhoudingen. Het rapport, waarvoor de samenstellers veelal hebben rondgekeken in West-Duitsland en met name in Engeland, zal op de algeme ne vergadering van de sectie betaald voetbal worden behan deld. Deze vergadering is op 14 november. 7SMA KAN WERELDTITEL DAMMEN TERUG PAKKEN ^^jelschema 'dsta®ERDAM Het or- tiecomité van de ijke Nederlandse die binnen- beschikken over bondsbureau in - heeft het pro- dat zelfs bij een beslissing twin- aat zfcrtijen omvat, als acht bmengesteld: orgaifember: Hilton hotel vanterdam, 13.00 uur; 5 atlefcvember: Oranje ho- iand i Leeuwarden, 15.30 id dei november: Restau- ïten bncordia, 14.00 uur; finisljember: Gemeente- jortccyaddinxveen, 15.30 luchfO november: D'r -Oave in Brunssum, ten h(iur; 12 november: rote %n Cocarde in Val- 15.30 uur; 13 no- De Blauwe Kei in 15.30 uur; 15 no- De Wintertuin in 14.00 uur; 16 no- Lindenhoeve in land, 15.30 uur; en 19 november: Scheveningen, 21 tot en met 29 Hilton hotel in ROTTERDAM Einde lijk is het dan zo ver. Na dat Harm Wiersma en Anatoli Gantwarg elkaar de laatste jaren regelmatig de wereldtitel dammen hebben toegeschoven, is het vanaf maandag de beurt aan Wiersma de hoogste eer in zijn eigen land te grijpen. Vorig jaar raakte de Fries zijn titel in Mali kwijt en hem is er nu alles aan gelegen tijdens een soort rondrijdend cir cus - de damgiganten ont moeten elkaar in liefst tien verschillende .plaat sen (waaronder Scheve ningen) - dit euvel recht te zetten. Over kansen praatte Harm Wiersma gisteren tijdens de lo ting in het Rotterdamse Hilton hotel echter niet, waarschijn lijk omdat zijn Russische te genstrever zich het liefst in nevelen hult. Voor velen is Wiersma overigens wel de grote favoriet. Gantwarg (hij ontvangt bij winst 30.000 gulden, bij remise en dus behoud van de titel 27.500 en bij verlies 20.000 gul den) kon het allemaal zo mooi vertellen, toen hem werd ver zocht iets over zijn voorberei-A ding te melden. Zo riep hij zeer verheugd te zijn dat hij weer eens in Nederland is. maar verder dan een aantal beleefdheidstermen kwam hij hoegenaamd niet. Het is dui delijk dat Gantwarg, die eerst eergisteren, toen afgelopen za terdag, maar uiteindelijk jongstleden maandag met zijn gevolg(je) op Schiphol arri veerde, hier alleen maar is om zijn titel te verdedigen en niet om van de geneugten des le vens te profiteren. Gantwarg, die in Rotterdam met wit begint, meldde al ge ruime tijd met de partij bezig te zijn in zijn geboorteland, ze ker omdat hij wist dat Ton Sij- brands („een van 's werelds besten", aldus de 31-jarige be woner van Minsk) en Jannes van der Wal als secondanten van Wiersma zouden funge ren. Voorts meldde hij - blijk- gevend van een staaltje Russi sche humor - dat hij hoopte dat zijn tegenstrevers hun the oretische kennis in de twee kamp niet zouden benutten. Welnu, alleen Ton Sijbrands assisteert Wiersma en Jannes van der Wal heeft onlangs een toernooi in Rusland afgewerkt. Rusland is schijnbaar zo groot dat Gantwarg daar niet van op de hoogte was. De Russische ambassadeur Tolstikov, bijgestaan door Gantwarg, biedt een breedla- chende Prins Claus remise aan. Gantwarg, al enige jaren uit de schaduw van Koeperman (die veel meer dan hij een ech te diplomaat is met de nodige contactuele eigenschappen), zei voorts dat het extra moei lijk voor hem wordt omdat hij Harm Wiersma, de nukkige Fries die het dammen zeker niet als zaligmakend be schouwt, als een persoonlijke vriend ziet. Alsof deze vriend schap - waarover Wiersma overigens met geen woord repte - prolongatie van zijn wereldtitel op wat voor wijze dan ook in de weg zou kunnen staan. Prins Claus Gantwarg, die later in de mid dag de Russische ambassadeur Tolstikov in een partijtje tegen de door Wiersma gesteunde Prins Claus (remise) terzijde stond, wordt tijdens de match bijgestaan door Nicolai Mits- janski en niet door zijn goede vriend Korenjevski, wiens moeder vorige week overleed. Met Wiersma, die in de twee kamp van '79 in Utrecht schit terde en met materiaal smeet dat zelfs nu nog niet door de insiders is verwerkt, gaat ver der alles goed. De 28-jarige noorderling, die overigens echt op een heer gaat lijken nu hij zijn kapsel voor de zoveel ste keer heeft aangepast, heeft zich de afgelopen weken in het gezelschap van Sijbrands en twee ook bekwaam schui vende lieden (Scholma en Van der Borst) teruggetrokken in Almere, waar een landelijk bekende firma één van haar zes luxe bungalowparken heeft opgezet. Wiersma, die tot grootse dingen in staat is in dien hij zonder overdreven spanningen én voorbereidin gen naar een tweekamp kan toeleven: „Het ging allemaal in een zeer ontspannen sfeer. We hebben wat varianten be keken, waarvan we weten dat ze in Rusland niet bekend zijn. Ik wil er in elk geval iets moois van maken. Ik hoop dat Gantwarg daar ook toe bereid is, want voor een goede match zijn nog altijd twee spelers no dig". De insiders zijn er in elk geval van overtuigd dat dit evene ment (kosten 140.000 gulden), dat ondermeer dank zij de steun van de gemeente Den Haag (7.500 gulden) financieel op remise zal uitdraaien, een zeer boeiende aangelegenheid wordt Het evenement kan door houders van een teleteks- ttoestel van minuut tot minuut worden gevolgd. Na vele 'mat ches van de geeuw' en een pri ma krachtmeting in Utrecht, lijkt nu defintief de beurt aan de match van de eeuw. DENNIS MULKENS PARIJS De Bulgaar Georgi Slavko (Trakia Plovdir) heeft in Parijs de „Gouden Schoen" ontvangen. Slavkov kreeg die onderscheiding als succesvolste schutter van het afgelopen Europese voetbalseizoen. De Bulgaar scoorde 31 keer. Het zilver was voor de Hongaar Nyilasi (29 doelpun ten). Het brons voor de Westduitser Rummenigge. UEFA- bekerwinnaar Ipswich Town werd in Parijs gekozen tot het beste clubelftal. AZ '67 werd op één punt achterstand twee de. De derde plaats was voor Bayern München. Sije Visser (NEC) heeft van de tuchtcommissie van de KNVB een schorsing voor vijf wedstrijden gekregen. Visser liep afgelo pen weekeinde tegen zijn derde gele kaart aan. Voor dat ver grijp werden Steen, Ziegler (Ajax), Dido Havenaar (FC Den Haag) en Alex Kamstra (PEC Zwolle) geschorst voor resp. twee, drie en nog eens drie duels. De scheidsrechterscommissie van de internationale voetbalfede ratie (FIFA) heeft de Voorburgse arbiter Charles Corver aange wezen voor de op 19 december te spelen voorrondeduel Saoedi- ArabiëNieuw-Zeeland. Wereldkampioen Argentinië heeft woensdagavond in Buenos Aires met 21 verloren van Polen. De Argentijnen, die zonder Maradona speelden, namen drie minuten voor rust een voor sprong door Passarella. De 40.000 toeschouwers zagen Bunkol tien minuten na rust gelijkmaken. Het winnende doelpunt voor de Polen, die zich ten, koste van Oost-Duitsland plaatsten voor de eindronde van het wereldkampioenschap, viel in de 69e mi nuut door Boniek. Het Braziliaanse voetbalelftal behaalde in Porto Alegre voor slechts 25.000 toeschouwers een gemakkelijke overwinning (3 0) op Bulgarije. Cobreloa, de voetbalkampioen van Chili, heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de Zuidameri- kaanse voetbalbeker, de „Copa Libertadores". Penarol (Uru.) werd met 42 verslagen. In de finale speelt Cobreloa tegen Fla- mengo, de kampioen van Brazilië. De voetbalsupporters in Italië kunnen opgelucht ademhalen. De voorgenomen staking van de Italiaanse voetballers - later begin nen met de competitiewedstrijden op 8 november en helemaal niet spelen op 22 november - gaat niet door. Gisteren werd in een langdurig gesprek tussen de betrokkenen de dreiging afge wend. In de hoogste klasse van de Italiaanse voetbalcompetitie is giste ren één wedstrijd gespeeld. Fiorentina kwam op eigen terrein tegen Ascoli niet verder dat een gelijkspel: 00. Stand: 1. Juventus 612; 2. As Roma 69; 3. Inter Milan 69; 4. Fiorentina 68; 5. Napoli 67. Holzöster Het Nederlands schaakteam heeft de uitzich ten om zich te plaatsen voor het Europees kampioen schap van begin 1983 aan zienlijk verbeterd. Het Ne derlands achttal won in de voorronden in Holzöster de eerste wedstrijd tegen Polen met de voorlopige cijfers 4 1/22 1/2. Nederland en Po len ontmoeten elkaar van daag na het uitspelen van de afgebrok en partij tussen Sy dor en Van der Sterren nog een keer. picSosonko 1/21/2; PytelRee 01; KuligowskiVan der Wiel 1/21/2; BielczykLangeweg 1/2 1/2; PokojowczykLigterink 1/2 1/2; SydorVan der Sterren afg.; SzymezakHartoog 0—1. Merano De tiende partij van de twee kamp om het wereldkam pioenschap schaken tussen Karpov en uitdager Kortsjnoj is in Merano na 32 zetten in remise geëindigd. Dat gebeur de op voorstel van Karpov, die met wit speelde. De stand is hierdoor ongewijzigd geble-* ven: 41 in het voordeel van Karpov. De elfde partij staat voor zaterdag op het program ma. Zettenverloop: Wit: Anatoli Karpov. Zwart: Viktor Kortsjnoj. (Italiaans) 1. e2-e4 e7-e5; 2. Pgl-f3 Pb8-c6; 3. Lfl-c4 Lf8-c5; 4. c2-c3 Pg8-f6; 5. d2- d3 a7-a6; 6. 0-0 d7-d6; 7. Tfl-cl Lc5- a7; 8. Lf4-h3 0—0; 9. Pbl-d2 Lc8-e6; 10. Pd2-fl Le6xLb3, 11 Ddlxb3 Dd8- c8; 12. Pfl-g3 Tf8-e8; 13. h2-H3 Ta8- b8; 14. Lcl-e3 Dc8-e6; 15. Db3xe6, f7xe6; 16. Tal-cl I i7xe3; 17. Tel-e3 Tb8-d8; 18. d3-d4 'id8-d7; 19. Kgl-fl Kg8-f8; 20. Tcl-dl h7-h6; 21. d4xe5 Pc6xe5; 22. Pf3xe5 d6xe5; 23. Tdlxd7 Pf6xd7; 24. K(l-«2 Kf8-«7; 25. Pg3-fl b7-b5; 26. Pfl-d2 c7-c5; 27. Te3-g3 Te8-g8; 28. b2-b3 Pd7-b8; 29. a3-a4 Pd8-c6; 30. a4xb5 a6xb5; 31. h3-h4 Ke7-f7; 32. Tg3-f3 t. remise. ADVERTENTIE rente aflossing verlenging inschrijving storting prospectus open bedrag de koers wordt na de Inschrijving op 3 november 1981 vastgesteld volgens het tendersysteem Jaarlijks op 1 december In 5 jaarlijkse termijnen van 1 december 1987 af houders van deze lening hebben van 1 december 1986 tot 1 februari 1987 het recht deze lening om te zetten In een 12%% lening 1986 met aflossing per 1992/1996 3 november ia, van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 1 december 1981 kosteloos bij banken en commissionairs

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15