weerstand teg erhoging belastingtarieven en verdere Noordwijkse gemeenteraad akkoord met raadhuisbouw J REGI0(J0UR)NAAL REGIOMOURINAAL GIO iAD NOORDWIJKERHOUT BEPLEIT MEER BEZUINIGINGEN BIJ ONTSL UITING LEIDEN-ROOMBURG Zoeterwoude tegen bus verbinding langs spoorlijn LODSE COURANT WOENSDAG 28 OKTOBER 1981 PAGINA 7 IDWIJKERHOUT meerderheid van de in de Noordwij- jutse raad voelt er roor het college te n in zijn voorstellen inde onroerend Blasting. De raadsle- ïijn er eensgezind le verhoging te be- i tot 5%. Een en an- ivam naar voren tij de algemene be vingen van de poli partijen. Verschil- partijen gaven aan ;lke manieren het leze vermindering inkomsten onstane licht kon worden. ir hertaxatie van de Inde goederen de juiste nog niet beschikbaar •rd er door de verschil- partijen nogal geva- jegoocheld met getal- alles naar aanleiding voorstel van het colle- ieder geval een I pbrengst aan onroerend lasting te verkrijgen I 125.000.-. I D had becijferd dat de Jbouwvereniging St. as van Padua over het dbestand van woningen fer 40% meer zal gaan p Een eigenaar/gebrui- n een woning van de bouwvereniging gaat meer betalen. „Vol- önaanvaardbaar", ken- de VVD dit beleid. Issing ziet de VVD een •ele bezuiniging van Het college moet Insen zoals 'slaat aan ~~?JHEIM Een groot "'.assenhei mers woonde >nd in „De Oude Tol" ière van de film zoals wij" bij. Deze door enkele vrijwilli- aakt in het kader van irnationale Jaar voor icapten. geeft een beeld van ten in dagverblijven jestelijk gehandicapten bllenstreek. Ook lieten rolstoelrijders zien wel- llijkheden er voor hen jondanks hun handicap -ileven van alledag deel ïn. De filmploeg was liet in de gelegenheid ihet aspect van de so- 'tkplaats te belichten. -»p van de voorstelling ordden enkele des- n vragen over het ge- >t zijn. Ook werden praktische suggesties nver de aanpassing van fi trottoirs ten behoeve iandicap}en. Aan het de bijeenkomst wer- piakers van de film, pe en Freek Homan, lemetjes gezet. rdorp I vrede ileiding van het ver- de fietstocht van het .eiderdorp voor Vre- L.C. van afgelopen het volgende: progressieve raadsle- ik de heer G.. Hewitt ien meefietsen en de itie werd 's middags ld door wethouder J. (PvdA). al deelnemers aan de bedroeg ruim 150. hartverwarmend om De jong en oud, links zich door hun en- deelname achter het het comité hebben k heb vernomen dat eeds 90 mensen heb- geven om op 21 no- i Amsterdam' mee te •ren tegen de kern- odat nu reeds gesteld en, dat de gehouden groot succes was. P. Hunnik Leiderdorp ld.) t red.: Het was maar briefschrijver Hun- j Cts hartverwarmends 1mtdekkenDe L.C.- ver vond het een lau- icht bezochte demon- lie mede door het ige weer door kilheid ënmerkt). met een daartoe strekkend voorstel komen. Deze bezuini ging leidt dan tot een tarief van 6.14 per 3.000.- waar de (f 2.50 voor de gebruiker en 3.64 voor de eigenaar). Dit tarief zal volgens de VVD uitmonden in een verhoging met 2.4% voor de gebruiker van een woning van de wo ningbouwvereniging, een ver hoging van 10% voor de eige naar/gebruiker van een wo ning rond de 2 ton en een ver hoging van ongeveer 19% voor de woningbouwvereniging. Het CDA stelt voor een aantal bezuinigingen door te voeren.. Zij stelt onder meer voor een intern saneringsonderzoek van alle gemeentelijke diensten, een lagere storting in het We genfonds, minder snelle ver vanging van het machinepark, geen uitbreiding van de ge meenschappelijke regelingen en het omlaag brengen van de exploitatiekosten van het zwembad. De EZP had uit de verstrekte cijfers een verhoging van de belasting met 10% berekend. Zij vindt dit „onaanvaardbaar hoog". Zij wil niet verder gaan dan een verhoging met maxi maal 5% en vindt dat de ove rige benodigde gelden gehaald dienen te worden uit de reser ve onroerend goedbelasting. Ook ziet de EZP mogelijkhe den in een verhoging van de stortingsrechten voor de vuil nisstortplaats, een verlaging van de jaarlijkse storting in het wegenfonds en een brede discussie, die binnen de be staande uitgaven bezuinigin gen/saneringen moet opleve ren. D'66 had berekend dat de wo ningbouwvereniging bij het doorgaan van de plannen van het college 32% meer zou gaan betalen. Voorts is op verzoek van deze partij berekend wat de financiële gevolgen zijn voor de eigenaren van 162 premiekoopwoningen in Vic tor 3 en 4. Deze woningen zijn gemiddeld gestegen van 108.000.- naar 165.000.- a 170.000.- en dit zal dan bete kenen dat deze mensen een belastingverhoging van rond de 40% krijgen te verwerken. D'66 stelt daarom voor de o.g.b. niet of ten hoogste met 5% te verhogen. Het bedrag dat daardoor minder óntvan- gen wordt, moet volgens de democraten onttrokken wor den aan het fonds gemeen schapsvoorzieningen. De fraktie van de PvdA ging wel akkoord met de voorstel len van het college rond de o.g.b. Zij baseerde zich daarbij op gegevens en cijfers, waar door meer duidelijkheid was ontstaan over de wijze waarop de extra belasting over het on roerend goed over eigenaars en gebruikers wordt verdeeld. De gewijzigde verdeelsleutel leidt volgens de PvdA tot een minimale kostenstijging van gemiddeld 5.08 per jaar voor de huurders van woningwet woningen. „Wij achten deze stijging nog aanvaardbaar", concludeerde de socialist Van Koningsveld. Bibliotheek De PvdA. de EZP en de VVD zijn vrij unaniem in hun uitla tingen rondom de realisering van een nieuwe bibliotheek en de uitbreiding van het ge meentehuis. Zijn volgens het college in de gedachten beide te realiseren naast het huidige gemeentehuis. De EZP dringt wel aan op „soberheid, doel matigheid en multifunctiona liteit". Het CDA lijkt de drie genoemde partijen te gaan vol gen, maar wil „niet op details ingaan voordat de commissie haar werk heeft afgerond en het plan aan de raad is voorge legd". Zij stelt wel dat de nieuwbouw van de bibliotheek en de uitbreiding van het raadhuis voor haar dezelfde prioriteit hebben. D'66 laat in dit verband een ander geluid horen. Zij constateert dat het „schokkerige beleid" van het college voor haar niet aan vaardbaar is. De democraten stellen voor de nieuwbouw van de bibliotheek en de uit breiding van het raadhuis toch gescheiden te doen plaats vin den. Voor de bibliotheek moet worden uitgezien naar een plaats in het derde plandeel van Zeeburg en de uitbreiding van het gemeentehuis moet een voorlopig karakter krijgen door het .plaatsen van enkele noodlokalen op het terrein naast het raadhuis. Zeeburg De woningbouw (met name die in Zeeburg) gaf nogal wat tegengestelde reacties. Het CDA constateerde dat „met wat kleine woningen en wat premie-A-koopwoningen we wel wat redden, maar dat het structureel volkomen fout zit wanneer we het afmeten aan de oorspronkelijke plannen". De opstelling van Spaarneves- te met betrekking tot de afge sloten contracten kwalificeer de het CDA als „njet zo fraai". Men drong aan de afgesproken aantallen en zo mogelijk meer aan Spaarneveste te ontfutse len. Volgens D'66 hebben we in ieder geval in de komende onderhandelingen met Spaar neveste één geluk: in het spel dat komèn gaat kunnen we van onze zijde een kundige speler (wethouder Heemskerk) inzetten. De VVD vindt dat de oorspronkelijke planopzet ge wijzigd moet worden, maar be taalbare huurwoningen ook voor alleenstaanden en twee persoonshuishoudens dienen gerealiseerd te worden. Zij be seft dat dit verdichting tot ge volg kan hebben, maar accep teert dit omdat volgens haar alleen op die manier een op lossing voor onze eigen ingeze tenen dichterbij komt. De PvdA constateert dat het be staande woningbouwbeleid in Zeeburg als een kaartenhuis ineen is gevallen. De aange kondigde woningbouwnota komt haar inziens daarom ja ren te laat. Zij mist in het wo ningbouwbeleid het inzicht dat naar nieuwe, alternatieve we gen moet worden gezocht om de problemen op te lossen. De socialisten denken daarbij aan zaken als erfpacht, splitsing van woningen, de bouw van zogenaamde Van Dam-eenhe- den en andere alternatieve mogelijkheden. ALLE BEZWAARSCHRIFTEN VAN DE HAND GEWEZEN NOORDWIJK De meerder heid van de Noordwijkse ge meenteraad heeft gisteravond de 220 bezwaarschriften tegen het bestemmingsplan raadhuis van de hand gewezen. De CDA-ér Willms, die in april ook reeds tegen het ontwerp- bestemmingsplan had gestemd, handhaafde zijn standpunt en de PPR-raadsleden Schelvis en De Ridder wensten even min hun fiat aan het voorstel van b en w te geven. In de jaren zestig besloot de gemeenteraad tot het bouwen van een raadhuis aan de Prins Hendrikweg. Dit plan ging van de baan om plaats te ma ken voor de bouw van een raadhuis in het Middengebied, samen met een winkelcen trum. Gedeputeerde Staten onthielden toen hun goedkeu ring aan de aldaar geplande winkelvestiging en daarmee ging ook het plan Voor de bouw tussen Binnen en Zee de mist in. Tenslotte viel medio zeventig de keuze op de huidi ge lokatie. Er zijn, echter geen argumenten voor deze keuze, aldus De Geus. Dat we hier willen bouwen is alleen geba seerd op een gevoelsmatigheid van de gemeenteraad. Burge meester mr. Bonnike: „We willen dit gebouw niet kwijt". De Geus: „Deze locatie alleen als het kan". Schaap (PvdA) legde nog eens uit waarom zijn fracte gepor teerd was voor raadhuisbouw op de parkeerplaats tegenover de Grote Kerk. Het gaat er om de kern van Noordwijk-Bin- nen te versterken. Een stads kantoor elders in de gemeente zou volgens hem veel duurder uitkomen. Wat de parkeerge legenheid in de kom betreft, wilde de PvdA-fractie eerst eens aanzien of het nieuwe terrein achter de Kerkstraat wel vol kwam. Als gevolg van de bouw van het raadhuis gaan niet zoveel parkeerplaat sen verloren, stelde Schaap. Overigens ging hij met het col/ lege-standpunt mee, dat be zwaren van financiële aard niet gehonoreerd behoefden te worden. CD A-fractievoorzitter Alke made deelde deze mening. De financiële bezwaren komen volgende week aan de orde bij de behandeling van de begro ting voor 1982 en de meerja renbegroting, verklaarde hij. Alkemade herhaalde het eer der ingenomen standpunt van het CDA, dat de in het ver keersplan geraamde parkeer- behoefte van 411 plaatsen in de periode 1981-1985 gereali seerd diende te worden. Het voorstel van het college was naar zijn mening goed op gebouwd. Ook Admiraal (VVD) was deze mening toegedaan. De VVD zou dan ook akkoord gaan met het voorstel om de bezwaarschriften ongegrond te verklaren en het ontwerp be stemmingsplan vast te stellen. Willms verduidelijkte zijn minderheidsstandpunt in de CDA-fractie. Toen de gemeen teraad het parkeerterrein naast het raadhuis aanwees als bouwplaats, werd als voor waarde gesteld, dat dit ver keerstechnisch aanvaardbaar moest zijn. Een verkeersplan maakte daarna uit, dat de raadhuisbouw doorgang kon vinden mits er 411 parkeer plaatsen gerealiseerd zouden worden. De meerderheid van de raad stelde in april jl. de realisering van het parkeer- plan uit tot na 1985. Dat het college thans de bezwaren aangaande parkeergelegenheid bij de beoordeling van het be stemmingsplan niet in aan merking wilde nemen, achtte Willms inconsequent en onele gant tegenover de Noordwijk se bevolking. Het raadhuisplan en het verkeersplan door het college steeds integraal behan deld, ook op de hearings met de burgerij. Waarom ontzegt het college nu de burger het recht om verband te leggen tussen verkeersplan en raad huisbouw?, aldus Willms. Hij verweet burgemeester mr. Bonnike misleidende voorlich ting te hebben gegeven door te stellen dat slechts 19 parkeer plaatsen verloren zouden gaan. Als het zo simpel was, had de gemeenteraad dit een paar jaar geleden zelf wel kunnen vast stellen. Men had dan de aan het verkeersplan bestede kapi talen kunnen besparen. In de toelichting van b en w wordt een verkeerde voorstelling van zaken gegeven, meende Willms. „Ik ben tegen de raad huisbouw op deze plaats. „We erkennen wél de behoefte aan die 411 parkeerplaatsen" repli ceerde burgemeester mr. Bon nike, „maar we weten niet of die allemaal voor 1985 gereali seerd worden". „Een krankzinnig avontuur", was het commentaar van Schelvis (PPR) op het raad huisplan. Hij verwachtte dat bij de geraamde tien miljoen gulden voor de bouw, nog en kele miljoenen zouden komen, mede om aan de parkeerwen- sen te voldoen. „Een dat bij een begroting, die slechts met paardenmiddelen sluitend is gemaakt", aldus de woord voerder van de politiek radi calen, altijd goed voor wat pit tige uitspraken in een dergelij ke discussie. Schelvis bleek van mening, dat veel plezieri ge dingen voor de bevolking, zoals een heempark, de bouw van een bibliotheek, een sport spel zaal, de aanleg van hoc key- en sportvelden, vernieu wing van oude woonwijken en dergelijke als gevolg van de raadhuisbouw geen doorgang zouden kunnen vinden. „De PPR vertikt het de kop in het zand of in een voorgehouden strop te steken", zei Schelvis. Hij verweet het college bij de raadhuisplannen een salami- taktiek te hebben gevoerd. Stukje voor stukje wordt het plan doorgedrukt. De raad moet steeds deelbeslissingen nemen. De fractievoorzitter van de PPR onderschreef de bezwaren, dat in het plan geen keuze-mogelijkheden opgeno men waren. „Wij achten ons ontslagen van het principe-ak koord", verklaarde Schelvis. De Geus haakte op het betoog v^n Schelvis in. Het voorstel wat aan de orde is betreft een bestemmingsplan. Het gaat vanavond niet over een raad huis, merkte het CDA raadslid op. Er is nog niet eens een plan voor een raadhuis, alleen maar een schets. Voor de bouw is trouwens geen geld. Alleen als er geld is wordt er gebouwd, be Geus zei begrip te hebben voor de angst onder de burgerij dat de historische omgeving van de kern ver knoeid zou worden. Hij had echter vertrouwen in de stede- bouwkundige van de gemeen te en van monumentenzorg, die geen bezwaren hadden te gen het geschetste plan. „Het gaat om het aandurven van een avontuur, aldus de CDA'er, en daarmee gaf hij te vens de scheidslijn aan tussen de meerderheid van de ge meenteraad en de burgers die appél hadden aangetekend. Het huidige Noordwijkse gemeentehuis dat veel te klein Naolin daar de groep NAÓLIN vanaf negen uur op. Het Is een akoestische groep, die veelal eigen composities speelt die een aparte sfeer uitademen. Zo wordt er Spaans en klassiek georiënteerde muziek gebracht De groep be staat uit Hendrik-Jan Brakels, Lode wijk Brussé, Wil lem le Mair, Hans Plug en Hans Wildschut De toe gang is gratis. Gespreksgroep Een nieuwe gespreksgroep gaat morgenavond om acht uur van start in de St. Agathaparochie aan de Heereweg in Lis- se. De groep zal zich voornamelijk richten op vredesvraag stukken en in verband daarmee op het uitbrengen van ad vies aan de Nederlandse bisschoppen. Waarschijnlijk zal men zich ook bezig gaan houden met andere aktuele on derwerpen. Wie aan deze groep mee wil doen, kan zich daarvoor opgeven bij pastor G. Straathof, telefoon 02521- 13330 en 02521-12408 of bij mevrouw Vergeer, telefoon 02521-14432. Ski- vereniging In restaurant Het Witte Huis, Wilhelminapark 33 in Oegstgeest wordt morgenavond een bijeenkomst ge houden van de Nederlandse Ski Vereniging. Op deze avond wordt aandacht besteed aan alpineski- en lan- glaufuitrusting en verschillende types ski's en bindin gen. De bijeenkomst is ook voor niet-leden van de vere niging gratis toegankelijk. Hoorzitting De streekcommissie voor Alphen aan den Rijn houdt mor gen een hoorzitting over het plan voor een nieuw glastuin bouwgebied in de Roelofarendsveense Veender- en Lijker- polder. De bijeenkomst wordt gehouden in zaal Heems kerk, Langeweg 2 in Roelof arendsveen. Tijdens de hoorzit ting zijn de gedeputeerden J. Noorland en J. Borgman aan wezig om uitleg te geven en eventuele vragen te beant woorden. De bijeenkomst begint om acht uur. Cabaret De cabaretgroepen Toverlei uit Leiderdorp en Plus-Mi nus uit Noord wijk gaan een gooi doen naar de titel 'Cameretten '81'. Dat gebeurt vrijdag tijdens het Came- rettenfestival voor amateurcabaretgroepen dat elk jaar in Delft wordt gehouden. De twee groepen zijn door de selectieronde met 27 deelnemers gekomen en treden om respectievelijk acht uur en kwart voor ne gen op in de voorrondes in het Waagtheater in Delft Uit het totaal van twaalf deelnemers worden drie fina listen gekozen. Zij komen 7 november in de aula van de Technische Hogeschool Delft in de finale. Discussie-avond De Vereniging voor Natuur- en Vogelbescherming Noord- wijk organiseert vrijdag een discussiebijeenkomst met als thema: De ekster, onbekend maakt onbemind'. De biologe dr. Baeyens vertelt iets over haar wer'k als onderzoekster van het gedrag van deze vogelsoort. De avond begint om acht uur in het Buurthuis aan de Hoofdstraat in Noordwijk en de toegang is vrij. Muzenhof De christelijke oratoriumvereniging Excelsior uit Lei derdorp treedt vrijdag op in cultureel centrum De Mu zenhof aan de Cor Gordijnsingel 1 in Leiderdorp. De vereniging, lid van de Koninklijke Christelijke Zan- gersbond brengt een programma met werken van Mo zart en Haydn, dat om kwart over acht begint Om half tien brengt Cabaret Toverlei het satirische pro gramma Twee Kanten Bruin. De spelers van Toverlei laten zich van hun luchtigste kant zien. Klaverjassen Het Gemeenschapscentrum De Poel in Lisse organiseert vrijdag weer een gezellige klaverjasavond. Iedereen die zin heeft om gezellig een kaartje te leggen, is welkom in 't Poelhuys, waar de troeven vanaf acht uur worden uitge speeld. Oude Tol In aansluiting aan de officiële opening van „De Oude Tol" in Sassenheim, morgen, wordt een tentoonsteUing over het verkeerswezen rondom de eeuwwisseling ge houden. Te zien zijn modellen van oude trams, vlieg* tuigen enzovoort De tentoonstelling is morgenavond te bezichtingen van half zes tot acht uur en vrijdag, za terdag en zondag van tien uur 's morgens tot zeven uur 's avonds. Kaartavond De seniorleden en de donateurs van voetbalvereniging ROAC'79 uit Rijpwetering kunnen vanavond een kaartje leggen in het clubhuis van de voetbalvereniging aan het Hertogspark. Gestart wordt om half negen. ZOETERWOUDE De gemeenteraad van Zoeter- woude zal morgenavond een standpunt moeten be palen met betrekking tot de ontsluiting van het plan Leiden-Roomburg. In het ontwerp-plan wordt er rekening mee gehouden dat een open baar vervoersvèrbinding parallel aan de spoorlijn Leiden-Alphen wordt ge realiseerd. Hiertegen hééft het Zoeterwoudse college evenwel ernstige bezwaren. Volstrekt on eens is het dagelijks be stuur van de gemeente gemeentebestuur niet op be zwaren. Vervolgens wordt in het ontwerp-bestemmingsplan rekening gehouden, dat een busverbinding parallel aan de spoorlijn wordt gerealiseerd. Hiertegen bestaan wel ernstige bezwaren. In Zoeterwoude is men van mening, dat mocht Zoeterwoude het ook met o0*1 een busverbinding bepaalde oplossingen van **et Industriegebied Grote de Werkgroep Milieube heer te Leiden die alter natieven heeft aangedra gen voor de ontsluiting Polder komen, het openbaar vervoer uitstekend gebruik kan maken van de dan aange legde rijksweg 11, waarop de hoofdontsluiting van het indu- gelegd. Dat nieuwe viaduct is nodig, zo stelt de werkgroep, om het mogelijk te maken Roomburg te bereiken ko mend uit de richting Ypen- burg dan wel Roomburg te verlaten in de richting Am sterdam. Er zou dus een via duct over het spoor, een via duct onder rijksweg 4 en een aantal toeleidende wegen moe ten worden aangelegd. Een en terwoude moeten worden aan gelegd. Een directe verbinding tussen de beide industrieter reinen ziet de werkgroep als een positieve ontwikkeling. Ook voor de aansluiting van het Zoeterwoudse industriege bied op rijksweg 4 heeft de werkgroep een suggestie. Dat betekent wel dat de wegen op het industrieterrein een aan zienlijk grotere verkeers- ander gaat enige tientallen, stroom te verwerken zullen van het nieuwe woon- en strieterrein, de Burgemeester industriegebied Room- Smeetsweg, aangesloten zal burg. In het ontwerp-bestemmings plan wordt ervan uitgegaan, dat de wijk Leiden-Roomburg zal worden ontsloten vanaf de Hoge Rijndijk door middel van een parallel aan rijksweg 4 aan te leggen ontsluitingsweg en vanaf de nieuw aan te leggen rijksweg 11 die een verbinding tussen Leiden en Alphen aan den Rijn tot stand zal moeten brengen. Deze oplossingen stuiten bij het Zoeterwoudse worden. Overigens heeft het gemeentebestuur in het verle den al meerdere malen aan Leiden deze bezwaren ken baar gemaakt en men is vast besloten deze bezwaren in het kader van het vooroverleg te .herhalen. Nieuw viaduct Eén van de alternatieven van het Leidse college is een via duct over de spoorlijn terwijl een nieuw viaduct onder rijks weg 4 zal moeten worden aan- miljoenen gulden kosten. De werkgroep Milieubeheer draagt een alternatief aan dat vele malen goedkoper is. Men gaat er van uit dat de ontslui tingsweg van het plan Room burg parallel aan rijksweg 4 wordt aangelegd. Vervolgens wordt het Leidse industrieter rein aangesloten op het Zoe terwoudse industriegebied via het bestaande viaduct onder rijksweg 4. Dat viaduct heeft een doorsnede van ruim tien meter. De verdubbeling van de spoorlijn zal in het zuidelijk deel van het viaduct worden gerealiseerd. Vanaf het via duct zal een tweestrooksweg van circa 400 meter lengte naar de Produktieweg in Zoe- krijgen. De weg zal enige aan passing behoeven en het kruis punt Burgemeester Smeets- weg/Hoge Rijndijk zal geher- profileerd dienen te worden. Voor fietsers zal een fietspad langs het spoor tot de Burg. Smeetsweg moeten worden aangelegd. De grote voordelen van deze opzet zijn volgens de werkgroep Milieubeheer dat er aanzienlijk minder geld mee gemoeid is; de beslissing of en zo ja welke gedeelten van rijksweg 11 moeten wor den aangelegd kan verder naar de toekomst worden ver schoven, er vindt vooralsnog geen verlies van landbouw grond plaats; er vindt geen aantasting van de groene ruimte plaats en de Kleine Cronesteynse Polder blijft een rustgebied ten behoeve van de meer extensieve vormen van recreatie. Bedenkingen Naast de bezwaren tegen de o- penbaar-vervoersverbinding tussen Leiden-Roomburg en het Industrieterrein Grote Polder heeft het gemeentebe stuur van Zoeterwoude nog grotere bedenkingen tegen een normale wegverbinding tussen beide gebieden zoals de werk groep Milieubeheer die voor staat. Die voorgestelde verbin ding zal louter verkeersaan- trekkend werken ten aanzien van een gebied het Zoeter woudse industriegebied dat zich momenteel juist van ver keersoverlast gevrijwaard weet en zal zeker niet tot ge volg hebben, dat de overvolle Hoge Rijndijk (nog steeds pas seren 24.000 auto's per etmaal dit gebied) ontlast wordt. Het Zoeterwoudse gemeentebe stuur is van mening dat alleen de aanleg van de nieuwe rijks weg 11 een afdoende oplossing biedt om de bestaande proble men weg te nemen. Overigens kan het college niet aan de in druk ontkomen, dat het alter natief met name door de werkgroep is aangedragen om de aanleg van rijksweg 11 naar de achtergrond te schuiven. En juist aanleg van die weg is de enige oplossing om aan de onverdragelijke overlast van de bewoners, van de Hoge Rijndijk een einde te maken.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7