Overduidelijke overwinning Leiden: 94-71 Fides Pacta zet opmars voort Weer hoop voor dame: Leiden Eindelijk winst voor Olijerhoek Gemini laat kansen liggen Leiden blijft Forescate op eigen kunstgras de baas PLAY-OFF-KANDIDAAT PUNCH STELT TILEUR nstgras ic Crosser Kerkvliet sterk! SPOH I IRIBUNE LEIDEN Bij de start van het seizoen werd het Delft- se Rucanor Tri Star s/Punch van vele zijden als serieuze kanshebber getipt voor het verwerven van een der vier play-off-plaat- sen. De wisselvalligheid van het prestatiepeil heeft inmiddels flinke vraagte kens bij die mogelijkheid gezet. Tegen Parker Lei den was de speelsterkte verre van toereikend. Punch had vooral gebrek aan enkele gangmakers, die het vertrouwen in ei gen kunnen opvoerden. Nu slechts Rick Lewis een ge degen en sobere hoofdrol opeiste, was elke wins tkans al spoedig verdwe nen. Bij Leiden waren geen opvallende zwakke plek ken waar te nemen. Het hele team droeg bij aan BASKETBAL een niet mis te verstane 94^71 overwinning. De 'play-off-kaarten' lijken nu reeds goeddeels geschud. Er zullen kleine wondertjes moe ten plaats vinden als na het dit jaar ijzersterke Den Bosch zich niet Donar, Amstelveen en Lel den kwalificeren. Punch haakte zaterdag opvallend af. En het team leek zich daar al van start af aan bij neer te leggen. Met name Billy Taylor was ver re verwijderd van het niveau van zijn gouden avondjes. Lace Strong tekende voor eni ge van zijn bekende afstand schoten en ook Rob Zeilstra had zijn aardige momenten. Maar een beetje imponerend, zowel in rebound als in scores, was slechts Rick Lewis. Hij deed zijn werk uiterst be heerst, niet al te opvallend, maar zeer effectief. Punch wist er niet echt van te profiteren, vooral niet nu smaakmaker Toon van Helfteren vrijwel In de anonimiteit verdween. Bij Leiden was Dave Downey duidelijk bezig zijn matige in breng van vorige week In het vergeetboek te helpen. Zijn grote inzet en concentratie wa ren opvallend. Daarnaast was Mitchell Plaat duidelijk doende om (naast het verdedigen van Taylor dat weinig problemen gaf) zijn reputatie als rappe schutter van alle kanten op te poetsen. Bruinsma, Puldokas en zeker ook Kragtwijk schaar den zich met hun prestaties ook in de voorhoede. En Emill Hagens deed dat ook, zij het dat hij schietend ongelukkig opende met een hele reeks missers. Tjah, dat alles bij el kaar was teveel voor dit nogal tam ogende Punch. In de eerste minuten bleven de ploegen dan nog wel korte tijd in evenwicht, na 8-8 kon Lei den beginnen een kloof te slaan en uit te bouwen. Na- VOLLEYBAL LEIDEN Gemini/Kangeroes (heren) heeft een goede kans om met één van de concurrenten af te rekenen laten liggen. Tegen Spirit nam de ploeg van Peter Geval een 2-0 voorsprong, maar verloor bij de stand 12-12 in het volgend spelgedeelte duidelijk het hoofd om pas in de beslissende reeks op het rechte spoor te geraken. Spelverdelers Wilbert Kokshoorn en Bernard van der Pols scoor den in de beginfase herhaaldelijk met doorgespeelde ballen, waar de Spirit verdediging geen verweer tegen had. Daarbij bleek Peter Franke aanvallend goed op dreef. Na twee gewon nen sets volgde een onbegrijpelijke terugval. De vierde set werd Gemini met maar liefst 3-15 van het veld gespeeld. In de laatste set herstelden de Voorschotenaren zich onder aanvoering van in valler Hans Hullegie: 15-12, 15-6, 12-15, 3-15, 15-7. In de eerste klasse werden slechts twee wedstrijden gespeeld. Bij de heren won NOVO 2 met moeite van Gemini 3. Eric Lancée maakte voor het eerst sinds lange tijd weer deel uit van de Voor- schotense ploeg. Veel maakte dat niet uit getuige de setstanden: 9-15, 15-9, 15-12, 15-12. Bij de dames kwam LUSV 2 er niet aan te pas tegen de DAC reserves: 0-3. IN NAJAARSTOERNOOI APOLLO ROELOFARENDSVEEN Het is Leo Olijerhoek eindelijk ge lukt het najaarstoernooi van badmintonvereniging Apollo op zijn naam te brengen. Olijerhoek, speler van het Roe- lofarendsveense Apollo, won de in de finale van het C-toer- nooi van clubgenoot en rivaal André Nieuwenhuizen. Olijer hoek trok de winst met 9-15, 11-15 naar zich toe. Ook bij de dames eindigde een Apollo- speler op de eerste plaats. Bri- git Kortekaas had in de eind strijd weinig problemen met Meerburgspeelster Coby van der Krogt: 3-11, 0-11. De vere- nigingsprijs, de Dagmarkwis- selbeker, was ook al een prooi voor organiserende vereniging Apollo. In totaal waren in sporthal De Tweesprong in Roelofarends- veen dit weekeinde 120 bad mintonners actief. Die 120 deelnemers, verdeeld over een C en D afdeling, werkten door middel van een poulesysteem in totaal 340 partijen af. Vooral de finale in het herenenkel C was een emotionele aangele genheid. In die eindstrijd ont moette Leo Olijerhoek rivaal André Nieuwenhuizen. Olijer hoek, reeds tien jaar lid van Apollo, was er nog nooit in ge- BADMINTON slaagd een clubkampioen schap of Apollotoernooi te win nen. Eerst was De Jong, inmid dels gestopt met badminton, altijd te sterk, vervolgens werd die dominante rol door Nieu wenhuizen overgenomen. Gis teren doorbrak Olijerhoek dan eindelijk de ban. Nieuwenhui zen ging met 9-15, 11-15 on deruit. Finalepartijen C: HE: André Nieuwenhuizen (Apollo) - Leo Olijerhoek (Apollo) 9-15, 11-15; DE: Coby van der Krogt (Meerburg) - Brigit Kortekaas (Apollo) 3-11, 0-11; HD: André Engel/Gerard van Ruiten (Apollo) - Leo Olijerhoek/André Nieu wenhuizen 13-15, 15-4, 1-15; DD: CiS- ka Hazenoot/Ellie Tulthof (Merenwlek) - Brigit Kortekaas/Thea Turk (Apollo) 9-15, 3-15; GD: Thea Turk/André Nieuwenhuizen - Brigit Kortekaas/Leo Olijerhoek 7-15, 15-8, 17-14. D: HE: Rudolf Nlevaart (Meerburg) - Rob Koek (Apollo) 15-10, 15-13; DE: Marjoke Wubbe (Apollo) - Monique Fleers (Merenwlek) 8-11, 11-8, 8-11;. HD: Ton van de Boogaard/Aad van Velzen (Apollo) - Rob van der Hoorn-. /Ron Roosjen (Game Point) 4-15, 8- 15; DD: Mary OIIJerhoek/Margret van der Zwet (Apollo) - Marjoke Wubbe- /Llonne van der Meer (Apollo) 15-6, 15-5; GD: Trelnle Baas/Aad van Vet-' zen (Apollo) - Conny van der Hoorn- /Ron van der Hoorn (Game Point) 6- 15; 8-15. LEIDEN Het kunstgras van Forescate vormde dit keer nieuw de reddende engel voor de hockeyliefhebbers in de regi De heren van die club legden met LMHC een goede eerste kla se partij op de mat. Leiden paste zich makkelijk aan de kunstv zeis aan en liet met kort driehoeksspel de thuisploeg, via trefle van Croll en Hartevelt, met een 2-0 nederlaag achter. Ook op deze mal was, enigszins verrassend, het gebruikelj Leidse openingsoffensief te zien, met fel en direct hockey drt men Forescate op de eigen helft terug. In de zevende minuut de eerste strafcorner en Hans Willem Croll schoot hieruit de op het scorebord. In de hieropvolgende periode kwam Voorscl ten goed terug en forceerden drie strafcorners, die door het zendsnelle uitlopen van Croll geen succes werden. Tot aan rust golfde het spel op en neer waarbij aan beide kanten twee strafcorners vielen, voor Forescate schoot Peter Jan binck een van die twee op de voet van lijnverdediger Edwin ker. Mark van 't Nordende pushte de toegekende strafbal ecl te slap In, en Leiden goalie Rinus Henstra redde met de vo< De tweede helft gaf taktisch hetzelfde beeld. Leiden dat bij verlies snel dicht trok, waardoor Forescate zijn opkomende denvelders in de drukte zag stranden. De Voorschotenaren ren hierdoor gedwongen met langere slagen uit te verdedigen te spekuleren op" vooral de individuele kwaliteiten van een Jeli Siersema. Leiden kwam echter met kort driehoeksspel send" snel uit de verdediging. Eert paar minuten na de pai zette de goed spelende Johan van Marwijk Kooij zo'n aanval Dirk Drijver en Herman Hartevelt op, die de laatste feilloos rondde, 0-2. De solo's van Jelmer Siersema leverde wel straff ners op voor de thuisploeg, maar die brachten geen succes, wel Paul van de Meer zijn doelman eenmaal te hulp moest men op de doellijn. Hoewel tegenover de zes Forescate strafa ners na rust, maar een Leidse strafcorner stond, was de groots kans van de partij voor de Leidse linkerspits Bouwe Ledeboi die behalve twee verdedigers en een keeper ook het lege wist te passeren. Toen tegen het einde van de wedstrijd de thu nederlaag zich begon af te tekenen, werd de Voorschotense junior Eddie Moorman nog in het veld gebracht, die het spel ec ter alleen maar gehaaster maakte zodat er geen bressen meer de Leidse verdediging geschoten werden en LMHC met tw punten huiswaarts keerde. WIELRENNEN Ie LEIDEN Liefhebber Cees Kerkvliet boekte in twee regioni ite wedstrijden goede successen. Nieuweling Martin Overdevest w wederom op dreef met één zege en een derde plaats. 81 Zaterdag vond in Rotterdam een rit uit een regionale competi Ri plaats. Liefhebber Kerkvliet uit Zoeterwoude wist deze in de be categorie te winnen voor Hans van Staten, de junlorenkampio se van Nederland die wegens een blessure lange tijd geen wedsti1 li den heeft kunnen rijden. Veteraan Piet Overdevest werd do ei hem in de spurt om de tweede plaats geklopt. Amateur T n Overdevest werd zevende. Bij de nieuwelingen werd Martin Ovi a devest eerste. Een dag later werd de jongste Overdevest derde in een veldril atii Oirschot. Na een snelle val wist hij concurrent Van der Ley r )je meer te achterhalen. Eddy Kouiss werd elfde. Junior Joris Zan ij bergen werd vijftiende. ^9 De Leidse amateurs Hoogkamer en Kuyvenhoven werden zalf5 I dag In Oldenzaal achtste en veertiende, een dag later in Oirsch ert behaalde Hoogkamer de twaalfde plaats. t Een regionale veldrit in Llsse werd nipt gewonnen door amato d Rhett van Trigt van de Bollenstreek, vóór Cees Kerkvliet v nje Swift en voorzitter Jan van Dijk, ook van de Bollenstreek. Ti k Overdevest van Swift werd zesde. *P Een merkwaardig moment in het (korfbal)duel tussen Fides Pacta en Keizer Karei. Hennie Piket (voorgrond) lijkt In balbezit te gaan komen... LEIDEN Geheel volgens de lijn der verwachting heeft De Danaïden zich dit (inhaal)week- einde aan de kop genesteld van de promotieklasse B. De ploeg van coach Ron Ek klopte het laaggeplaatste Nas op overtuigende wijze met 10-6 en passeerde zo Groen Geel uit Wormer. Ook Fides Pacta zet te de opmars voort. Na een 7- 3 zege op hekkeslulter Keizer Karei bezet de fusieploeg de tweede plaats In de promotie klasse C. Eersteklasser Zuider kwartier klopte Quick met 11-6 en versterkte haar leidersposi tie. In de derde klasse verloor Tempo van Oranje Nassau (6- 4). Alleen de eerste twintig minu ten was Nëës een gelijkwaardi ge tegenstander voor De Da naïden. Daarbij werd de ploeg uit Enschede wel geholpen door scheidsrechter De Knljff, die een fors stempel op de wedstrijd wenste te drukken en veelvuldig naar de stip wees. Bea Schrama en Cees Chris- tlaanse zorgden echter In het laatste kwartier van de eerste helft voor de definitieve af scheiding. Van 2-2 werd het snel 4-2, waarna de rust aan brak bij een 6-2 stand. Na de hervatting breidde de Leidse ploeg de voorsprong gestadig uit, totdat bij 9-2 het heilige vuur wel geblust was. Drie strafworpen brachten Nëës nog wat dichterbij, maar de spanning keerde er niet meer door terug. Het einde van de wedstrijd kwam bij 10-6, waar- bij Hennie Devilee (2), Yvonne Peters, Trudy Nap, Cees Chris- tlaanse en Hans van der Leek de overige goals scoorden. Onverdroten bestijgt Fides Pacta de ranglijst. Met de sim pele 7-3 zege op Keizer Karei mee behaalde de ploeg van coach Gerard Bos zeven pun ten uit de laatste vier duels. Na Oost Arnhem en Achilles, op papier althans tegenstanders van formaat, was Keizer Karei een eenvoudige opgave. Voor dat de hekkeslulter uit Nijme gen Cot scoren kwam was Fi des Pacta al naar 4-0 weggelo pen door treffers van Dick On derwater en Janneke Verlind. Ook na rust (4-1) was er geen vuiltje meer aan de lucht. Zon der verder nog In conditionele problemen te komen op het moeilijk bespeelbare veld won Fides Pacta tenslotte met 7-3. Na de rust scoorden Jacqueli ne Velthuijzen, Dick Onderwa ter en Henny Piket. Lijstaanvoerder Zuiderkwar tier bleek weinig te duchten te hebben van Quick. Een wat, moeilijk tot scoren komend' vak uit de ploeg van coach Hen Zierikzee voorkwam dat de Dordtenaren volledig van het veld gespeeld werden. Al na tien minuten nam Zuider kwartier een 2-0 voorsprong door doelpunten van Ineke de Hertog en Toos van Dam. Pas na rust (4-2) werd de marge verder uitgebreid tot de vijf goals In de eindstand: 11-6. De Leidse treffers kwamen verder op naam van Joep van Dam(2), Carla Akse, Toos van Dam, Kitty van der Mark, Dick Derk- sen, Wil de Wit, Rens Henze en de voor Jim van Daim Ingeval len Rob de Hertog. Oranje Nassau doorbrak met duidelijke eindcijfers de zege reeks van Tempo. Voordat de Alphenaren goed en wel het ritme te pakken hadden was de stand al 3-0. De spanning was hiermee uit de wedstrijd verdwenen, hoewel de ploegen elkaar daarna nog redelijk in evenwicht hielden. Pas in de laatste minuut kon Elisabeth van Urk de achterstand tot 4-6 verkleinen. In de eerste helft (rust 4-1) scoorde Ernst van Hooidonk, terwijl Bert Jan van Weeren en Tom de Vries de resterende goals voor hun re kening namen. LEIDSE COURANT MAANDAG 26 OKTOBER 1981 PAGINA Mitchell Plaat, tuurlijk ook omdat Punch geen al te grote obstakels voorzette kon er vanuit een overwegend met man-to-man uitgevoerde verdediging een fiks tempo worden onderhouden. Ook het feit dat routinier Jan Sikking zich enige malen stevig op wond over slordigheden in de eigen Punch-ploeg bracht geen wijziging in de krachtverhou ding. Via 12-8 en 20-14 was Lelden voorgoed weg. Na een 46-31 ruststand bleek de strijd gestreden. Punch kon niet meer aanzetten en zette uitein delijk de van het Noordwijkse MSV gekomen Peter Goosen ook maar in om ervaring op dit niveau op te doen. Bij 94-71 was daar het voor allen bevrij dende eindsignaal. Scores. Leiden: Hagens 8, Plaat 24 (7 re bounds), Puidokas 17 (10 rebounds), Downey 16 (14 rebounds). Bruinsma 15, Kragtwijk 14 (78%). Teamschot- percentage 61/55 58%. LEIDEN Ondanks een nieuwe nederlaag heeft het vrouw team van Parker Leiden tegen BOB laten zien niet aan een vol) men uitzichtloze competitie bezig te zijn. Met een toch ook nog gebrekkige aanval werd het 67-85. De Nutsspaarbank Tri ters toonden tegen Landslake Lions dat lange mannen echt misbaar zijn. Dat er twee grote jongens in aantocht zijn beht nu echter tot de te verwachten mogelijkheden. De Trotters <J:ie ven het onderspit met 62-89. Het vrouwenteam van MSV kenr< tegen JRC Boxtel, volkomen anders dan in de vorige wedstr een prima start en zegevierde met 72-67. Leiderdorp star goed bij DAS, maar ging na rust volkomen de teil in: 91-59. mannen van MSV sloten na verlenging winnend af bij OSG: 80. Blitz won In Rotterdam op regelmatige wijze van Alexant met 87-113, terwijl BVO ongeconcentreerd aantrad bij ASV en toch nog duidelijk zegevierde met 57-78. Anders dan in de eerste twee competitieduels speelde de vri P wenploeg van Leiden tegen het Oud Beijerlandse BOB niet e matig dat degradatie een zekere weg lijkt. Opnieuw zag de v e dediging er behoorlijk solide uit, zeker zo sterk als daarvo 1 maar ook de aanval begint te draaien. Vooral inside leverde i resultaat op als Marijke Klos goed werd aangespeeld. Zij sco de veel, terwijl Ria de Wit een groeiende vorm vertoont en vo)r een sterk afstandschot kan gaan zorgen. Tegen BOB werd hel 1 de eerste helft 30-53, waarna Leiden fraai de tweede helft ope te met 37-32. Toch een nederlaag dus, 67-85, maar er is hotc( Die is er ook voor de Trotters. Er is namelijk flinke kans op vt sterking door de lange mannen Klazinga en de nu in België vi toevende Amerikaan Mins. Hoognodig inmiddels, die versterk!n< op lengte. Tegen de Landslake Lions uit Aalsmeer kon tegen e 4 man-to-man wel aardig gestart worden (6-0, 20-10), maar was vervolgens niets meer te redden. Bij rust was het 30-36, tenslo m werd het 62-89. cf De vrouwen van MSV startten overtuigend tegen JRC Boxl 0 Een 16-6 voorsprong na vijf minuten werd gestaag en go schietend uitgebouwd. In een bijzonder aardige wedstrijd w MSV halverwege de tweede helft zelfs op een 60-33 voorspro gekomen, toen men het kennelijk genoeg vond en de concent tie verdween. Zo naderde Boxtel toch nog dicht en werd het 67. In het rayon herstelde Leiderdorp zich bij DAS aanvanke 0 van wat zwakke prestaties. Maar na een voorsprong van 16- e' en een 36-35 ruststand was het gebeurd. Hans Pley (5de fout) I' Rein Paulides (dikwalificerende fout) moesten het veld ruimen Leiderdorp stortte als team ineen. Eindresultaat: 91-59. Ook een in de slotseconden wat onnodig aangeboden verlenging (6 67 na dom balverlies) bleven de mannen van MSV bij h lfl Utrechtse OSG overeind. Met topscorers Evert Jan van der PI (24) en een ook al sterk verdedigende Jan Peter Wiersema werd het uiteindelijk 77-80. Het Voorschotense Blitz bedwong in Roterdam Alexandria in e ie zeer regelmatige wedstrijd. Vele scorers met als toppers I r'c Weijs (24) en Koornneeff (21) brachten de eindstand op 87-1 BVO was bij ASV niet sterk, maar wel de sterkste. Met de 57- mocht men blij zijn, met het vertoonde spel eigenlijk niet.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 16