:inamo Dresden onduidelijke genstander voor Feyenoord Alan Kennedy geblesseerd •ortvliet: 'SV moet Iwoon aanvallen" Bouw nieuw stadion FC Utrecht gestart Wilfried Puis overleden Pikeur geschorst Buschner neemt ontslag HS NAAR WENEN VERTRAAGD WOENSDAG 21 OKTOBER 1981 PAGINA 13 UTRECHT In Utrecht is gisteren „officieel" begonnen met de bouw van het bedrijfs- en kantorencomplex Midland dat een onderdeel gaat vormen van het nieuwe voetbalsta dion Galgewaard. Het totale projekt moet medio 1983 klaar zijn. Het vergt een investering van zeventig miljoen gulden. Midland verrijst met het nieuwe stadion op de plaats van het oude Galgewaard in het zuid-oosten van Utrecht. Het heeft een werkoppervlakte van 30.000 vierkante meter, waarvan 24.500 vierkante meter is bestemd voor kantoren en 5500 voor bedrijfsruimten, die zowel gekocht als gehuurd kunnen worden. BRUSSEL De bekende Belgische oud-in ternational Wilfried Puis is gistermorgen op 38-jaiige leeftijd aan kanker overleden. Sinds enige weken werd hij verpleegd in het ziekenhuis van Klemskerke-De Haan. Puis, die werd geboren op 18 februari 1943, speel de in de jaren zestig 49 keer voor de Belgi sche ploeg. In 1961 vertrok Wilfried Puis van Oostende naar Anderlecht. Bij deze club maakte hij' met vedetten als Hanon, Jurion, Lippens, Van Himst en Verbiest furore. Na zijn suc cesvolle loopbaan bij Anderlecht speelde Puis nog één jaar bij Club Brugge. Twee jaar geleden, toen de ziekte zich openbaarde, stopte hij met de actieve wedstrijdsport TDUITSE PLOEG VERNIEUWD NA MISLUKTE VLUCHT DRIE SPELERS h j AMSTERDAM - Bob Paisley, de manager van Li verpool, zal tot het laatste moment wachten, voor hij zijn elftal dat tegen AZ*67 speelt bekend maakt. De voornaamste reden voor het uitstel is de lies blessure die linkerverdediger Alan Kennedy gister morgen tijdens de training in Liverpool opliep. Paisley is een trainer die ook het Europa-Cupgebeu- ren het liefst via de normale lijnen wil afdoen. Daarom trainde hij gewoon 's morgens in de eigen omgeving, voor hij met zijn ploeg naar Amsterdam vloog. Daarom ook maakte hij eèn praatje - heel an ders dan tip-top Georg Kessler, in een gemakkelijk zittende trui en de voeten gestoken in „gezellige" pantoffels. De 61-jarige manager vertelde dat hij wegens de blessure van Kennedy een zeventiende speler, Richard Money, had meegeno men. Zou Kennedy niet kunnen spelen, dan zal zijn vervanger vrijwel zeker de Ierse international Mark Lawrenson zijn. „Ik kan nog niet beslissen", verklaarde Paisley. „Eerst moet ik zien hoe de conditie van het veld is. Die is mede bepalend voor mijn keuze". Daarbij is het niet alleen de vraag: speelt Kennedy of Lawrenson, maar staat tevens Rush of Johnson op het midden veld. Paisley zei dat Europees voetbal ook voor Liverpool een belang rijke zaak is. „De inkomsten uit de Europese bekertoernooien dragen bij tot het in evenwicht houden van de baten en lasten. Europese successen verhogen bovendien de vergoeding die wij krijgen voor vriendschappelijke wedstrijden. Ik ben overigens geen voorstander van te veel ontmoetingen buiten het gewone programma om. De spelersgroep is al overbelast". Liverpools manager is ook niet gelukkig met de spanning die in verschillende kwalificatiegroepen voor het wereldkampioen schap heerst „Misschien is dat wel een van de redenen waarom de club wat minder presteert. Internationaal voetbal grijpt diep in bij ons. Op dit moment heb ik negen spelers die geregeld ge selecteerd worden. Drie voor Schotland (Hansen, Souness en Dalglish), twee voor Ierland (Lawrenson en Whelan), één voor Wales (Rush) en drie voor Engeland (Neal, Thompson en McI?ermott). Die wedstrijden op woensdag vallen voor ons niet gunstig. Ik zou liever zien dat men op dinsdag speelde, maar je moet het natuurlijk aanvaarden. Je kunt niet zowel het verlan gen hebben uitblinkers te bezitten en tegelijk van coaches van nationale teams verwachten dat zij die „sterren" niet selecteren. „Het is namelijk ook voor de clubs belangrijk dat het de nationa le ploeg goed gaat Op dit moment merken wij, net als de meeste andere clubs in Engeland, een verminderende publieke belang stelling. Eén van de redenen is natuurlijk de recessie. Waardoor de mensen minder geld te verteren hebben. Maar een andere oorzaak is zonder twijfel het minder presteren van het nationale elftal. Wij staan voor enorm hoge kosten. Gelukkig is het finan ciële beleid niet mijn verantwoording. Maar ik heb er wel mee te maken. DEN HAAG De raad van appèl van de stichting Draf- en Rensport (NDR) heeft in beroep tegen een eerdere uitspraak van het tuchtcollege de be roepstrainer en draver M. A. Pools gestraft met in trekken van zijn rij- en trainerslicentie voor de .duur van drie maanden, waarvan één maand voor waardelijk en een proeftijd van twee jaar. Voor dezelfde periode is als bijkomende straf opge legd een ontzegging van de toegang tot alle wed strijd- en trainingsbanen en de daarbij behorende gebouwen en terreinen. Deze straf gaat op 1 no vember a.s. in. De straf is opgelegd omdat in de bloedmonsters van het bij hem in training zijnd paard Perfect Wilkes na afloop van de op zondag 8 februari jl. op de baan van Hilversum verreden Grote Prijs der stayers de verboden stof phenylbutazon (een pijn stiller) werd aangetroffen. el rpDAM Het ;e voetbal stelt de jaren alleen op eau nog iets voor. ionale ploeg im- n ordt achter elkaar 'd akeld voor be- kende internatio- rnooien, zoals pas Polen voor het en iets langer ge- door Nederland t EK '80. Daarte- staat de finale- ie Carl Zeiss Jena d^izoen bereikte in cl opa Cup voor be- ïaars. De Oostduit- loren toen van Di- £1 'iblisi. Het is een ijdat het niveau bij dlfc hoger ligt dan bij ionale elftal, zon- het voetbal van :hter het IJzeren echt indrukwek- noemen is. Dat ■jjj aanwijzing moe- voor Feyenoord, tegenstander id) in de tweede in het UEFA-toer- zo'n Oostduitse met een redelij- zelfs, Dinamo Dat de ver- formatie van Gerhard Prautzch irmee ook direct ïrieuze bedreiging Rotterdammers is weer iets heel i coach Vaclav Je- de overtuiging, dat •*en zeer jonge, oner- g is. Dat laatste lijkt doppen, maar de op- |die zijn collega isteren zonder enige ibaar maakte, vier jeugdige Idittag (20), Traut- JMinge (20) en Dösc- gemiddelde leef- s even boven de 26 Feyenoord werkte een lichte training af ter voorbereiding op het UEFA-Cupduel. Op de foto speelt Van Hanegem (rechts) Troost en Stafleu uit. jaar. Waarschijnlijk is Jezek misleid door de vele nieuwe spelers (vrijwel allemaal uit ei gen gelederen) en de voor Dresden ongekend lage (ze vende) positie in de competitie na zeven wedstrijden. De Oostduitsers moesten nood gedwongen een betrekkelijk gewijzigde ploeg op de been rengen na de affaire met drie spelers, die naar het Westen wilden vluchten. Weber, Kot ter en Mtlller hadden daartoe ver uitgewerkte plannen, maar werden gesnapt. Weber moet zeven jaar gevangenis straf uitzitten, het lot van de andere twee is nog onduide lijk. Over die onfrisse gebeur tenissen wordt in het Oostduit se kamp natuurlijk gezwegen. Prautzch, op een bijeenkomst van gisteren in Rotterdam da nig op de vingers gekeken door zijn voorzitter Rohne, praat liever alleen over voet bal. Maar zelfs daar beperkt hij zich tot veel algemeenhe den als: „We zullen proberen een gunstige uitgangspositie te bereiken en hopen bij te dra gen aan een goede wedstrijd. Belangrijk is in elk geval dat we een keer scoren. Tegen FC OOST-BERLIJN De volgens dienstjaren oudste voetbal trainer van Europa, Georg Buschner, heeft zijn carrière beëindigd. Tien dagen na het teleurstellende resultaat van Oost-Duitsland, tegen Polen (2-3) in een kwalificatiewedstrijd voor het toernooi om het wereldkampioenschap, heeft Georg Buschner de conse quenties uit deze nederlaag getrokken en ontslag genomen. Bus chner was gedurende elf jaar bondscoach van Oost-Duitsiand. De enige international die v< verdediger Dörner. meestal niet zo goed af. Daar om spelen we in principe met drie spitsen, zo aanvallend mo gelijk. Of dat vanavond tegen Feyenoord ook gebeurt, weet ik uiteraard niet. Dat hangt van het wedstrijdverloop af". Bij Feyenoord begint Dinamo Dresden aan het 63e Europa- Cupduel uit zijn geschiedenis. Slechts Jena, Vorwërts Berlin en Magdenburg bereikten een nog hoger aantal. Nog nooit echter reikte de club verder Dinamo Dresden In het dan een kwartfinale (1973, uit geschakeld door Liverpool). Prautzch en zijn voorzitter la ten voorzichtig doorschemeren ook voor dit seizoen niet te re kenen op meer. Dresden, nog altijd de vereniging van de Vopo's (Volkspolitie), kijkt meer dan ooit naar de toe komst. Met alleen verdediger Dörner en de van een knieo peratie herstellende Haffner als gelouterde internationals hoopt Prautzch op de lange met Feyenoord uitkomt, is termijn aan werkelijk succes te kunnen werken. Daarvoor moet hij zijn ploeg wel bij el kaar houden, maar dat is, af gezien van vluchtpogingen en blessures, in Oost-Duitsland meestal niet zo'n probleem. Opstelling Dinamo Dresden: Jakubowski; Mittag, Dörner, Schmuck, Helm; Schuster, Schade, Trautmann; Heidler, Minge, Döschner. Scheidsrech ter is Clive Thomas uit Wales. DICK HOFLAND mze verslaggever) I Als de reis pen een voorbode pt PSV in de eer- strijd voor de i ronde van het om de UEFA- fachten staat, dan floeg van Thijs Li- ich opmaken voor (onder vervelend jTerwijl de Eind- i er van uit wa rt, dat ze even na 1 in hun Weense den arriveren om van een paar t te gaan genie ën ze nu gedwon gen vanaf het na- enrijkse hoofd- legen vliegveld l rijden naar het om daar praak een lich- fig af te werken. van liefst drie terstand op het in het bijzon- f weer van gis- die van het Eind- peld zou opstij ft van dit voornemen afzien omdat de vliegleiding het niet verantwoord achtte de F 28 van de NLM van Rotter dam naar Eindhoven te laten vliegen bij de fors briesende noorderwind. Besloten werd daarop met de bus koers te zetten naar Zestienhoven, maar toen de gezagvoerder van het toestel op het punt stond iedereen een goede reis te wensen, kwam de bood schap dat ook in Rotterdam de storm inmiddels te hard blies om de vlucht te laten door gaan. De maaltijden werden daarom maar in de vertrekhal genuttigd, waardoor het leed enigszins werd verzacht. Te gen twee uur was het weer dusdanig opgeklaard, dat PSV zonder problemen richting Wenen kon vertrekken. Al waar een blijmoedig zonnetje bij een temperatuur van 18 graden verwelkomde. PSV speelt vanavond in de op stelling zoals die ook zaterdag was, dus met Ruud Geels. De spits deelde de oefenmeester na de lichte oefenstop in het Praterstadion mee, dat zijn en kelblessure hem niet genoeg last meer bezorgt om vana vond als toeschouwer op te treden. Libregts kon zien er dan ook toe beperken wat die per in te gaan op tegenstander Rapid Wien, die hij op 7 okto ber met 6-1 zag winnen van het toen zeer pover spelende Wiener SK, dat dit weekeinde overigens in de return met 0-0 gedeeltelijk revanche nam. „Rapid was toen gewoon veel sterker, maar welke gevolgen ik daaraan moet verbinden weet ik zelf niet precies. Daar voor gaf Wiener SK teveel ruimte. De ballen vlogen er toen wat gelukkig achter el kaar in, tot het 5-0 stond. Vooral spelbepaler Antonin Panenka kon gewoon z'n gang gaan en daarvan maakte hij handig gebruik. Trio De Tsjech, die zijn land in 1976 de Europese titel bezorgde door zijn inmiddels befaamde laatste strafschop' vertraagd langs Sepp Maier te schieten, waardoor West-Duitsland in Praag het hoofd moest buigen, is met topscorer Krankl en Sintschenko het trio waarop PSV het meest zijn aandacht zal moeten richten. Panenka en Sintschenko, de eerste Rus die toestemming kreeg buiten het Oostblok te gaan spelen (geheel op staatskosten, zelfs zijn contract wordt vanuit de Sovjet-Unie gefinancierd, waardoor hij volgens de wet nog als amateur geldt), stippe rett voor veel geld (N/NEW YORK De twee Britse wereldrecordhou- bastian Coe en Steve Ovett zullen elkaar volgend de Verenigde Staten ontmoeten op de mijl, voor een (tld dat ligt tussen de 250.000 en 400.000 dollar (resp. en LOOO.OOO gulden). [een vooraanstaand marketingbureau in New York ~Ioe en Ovett over het seizoen 1981 per wedstrijd on- en bedrag van 15.000 tot 20.000 dollar (37.500 tot ilden) hebben geïncasseerd. Vermoed wordt dat de, itten bij het opstellen van de contracten gemeen- lijke standpunten zullen innemen. I Coe-Ovett d dat onder de naam „wedstrijd van de 1 worden gepropageerd, zal volgens het marketing- Öet alleen bij de toeschouwers, maar vooral bij de en de televisie grote belangstelling genieten. Er is rake van dat het duel tussen de Britten, die alle jords op de middenafstanden bezitten, nog interes- li worden door deelneming van de Amerikaanse at- ney Maree en Steve Scott. LEIDSE COURANT Nog twijfels over V ermeulen BOSSCHENHOOFD Va clav Jezek zal pas vandaag kort voor de thuiswedstrijd tegen Dinamo Dresden, be slissen of Pierre Vermeulen speelt. De voor de nationale competi tie geschorste linksbuiten is nog niet zo ver hersteld van een griepaanval dat Feye- noords coach al gisteravond een beslissing durfde te ne men. Wanneer Vermeulen niet fit wordt geacht, zal zijn plaats worden ingenomen door Stanley Brard. Feyenoord speelt met: Hiele; Wijnste-, kers, Nielsen, Troost, Van Deinsen; Van Til, Stafleu, Van Hanegem; Bouwens, Kaczor, Vermeulen (Brard). Twente lukte ons dat vorig jaar ook. Het werd 1-1 en thuis hadden we genoeg aan 0-0". Een ronde later was 1-1 bij Standard Luik niet genoeg, want vooral door toedoen van Sigurvinsson wonnen de Bel-- gen in Dresden met maar liefst 4-1. Falen Dianamo Dresden, in 1972 door Ajax uitgeschakeld in het belangrijkste bekertoernooi, is vooral een onduidelijke tegen stander voor Feyenoord. Naast het falen in de Oostduitse competitie en de komst van nieuwe spelers heeft Feye noord slechts houvast aan de eerste ronde van het Europese bekervoetbal. Dresden scha kelde het weinig fameuze Le ningrad uit (2-1 en 4-1). Een resultaat dat niet met countervoetbal is bereikt, laat Prautzch weten. „Voor zo'n speelstijl heb je routine nodig, want het is heel moeilijk de te genstanders constant te laten komen, daarbij zelf koel te blijven en snel over te schake len van verdedigen op aanval len. Jonge spelers gaat dat Tijdens de 'drie uur vertraging vermaakte PSV zich op Zestienhoven met kaarten en eten. len de lijnen uit die ér toe moeten leiden, dat Krankel in stelling wordt gebracht. De spits is sinds zijn terugkeer uit Barcelona weliswaar wat statischer geworden en mo menteel ook op zoek naar zijn topvorm, maar Libregts wenst hem desondanks nog altijd als „een levensgevaarlijke schut ter" te kwalificeren. Bewaker Ernie Brandts, bewaart overi gens aan de duels met Krankl de beste herinneringen. Tij dens het WK in 1978 kwam het duo elkaar in Argentinië tegen en Oostenrijk werd toen met 5-1 kansloos verslagen, onder meer door een treffer van Brandts. Libregts gaat er van uit, dat zijn spelers beseffen wat hen vanavond te doen staat. Rapid weet dat ook. Het geeft zich zelf alleen een kans op de der de ronde als het PSV vana vond op een afstand van mini maal twee treffers kan zetten. Trainer Walter „Schanif' Sko- cik: „Ik heb er wel vertrou wen in. We hebben in het ver leden vaker bewezen te kun nen scoren, ook tegen heel sterke tegenstanders. En PSV mag dan een internationale topploeg zijn, wij zijn bezig de sprong naar die top te maken. We moeten alleen oppassen dat we PSV niet in het spel la ten komen, want op tempo kunnen we die atleten ver moedelijk niet bijsloffen. We zullen van ons speltechnische vermogen moeten uitgaan en dan hebben we zeker moge lijkheden". PSV is uiteraard niet van plan Rapid terwille te zijn. Jan Poortvliet: „We moe ten onszelf blijven en gewoon gaan aanvallen. Dat ligt ons nu eenmaal beter dan verdedi gen. Als we dat doen, zie ik ons hier ook winnen". Opstellingen: Rapid Wien: Feurer, Krauss, Weber, Garger, Pregesbauer, Panenka, Kien- hast, Sintschenko; Steinbauer, Krankl en Keglevits. PSV: Doesburg; Stevins, Willy van de Kerkhof, Brandts, Wildschut; Poortvliet, Huh, Koeman. Rene van de Kerkhof, Geels en Thoresen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13