f Leiderdorp stelt inkomensgrenzen REGI0(J0UR)NAj| VOOR VERKOOP PREMIE A-WONINGEN IN BUITENHOF OOST Uitstekende kwaliteit op jaarlijkse kaasdag Bazar in Emmaus Twee begeleiders voor jeugd- en jongerenwerk in Leidschendam Gemeente Koudekerk legt industrie te veel aan banden levert meer dan twee mille op Feest in 3-jarige Eendenkooi REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 20 OKTOBER 1981 P*K LEIDERDORP Het college van B en W heeft aan de gemeenteraad voorgesteld de maximum inkomens grens voor toewijzing van de in het uitbreidingsplan Buitenhof-Oost te bouwen premie A-koopwoningen op 70.000,te stellen, waarbij degenen met het laagste inkomen voorrang moeten krijgen. Gedetailleerde richtlijnen moeten voor een rechtvaardige verdeling van de beschikbaar komende woonruimte zorg dragen. Op grond van de resultaten van een enquête naar de belangstelling voor koopwoningen in Buitenhof-Oost verwacht het college dat het aantal kandidaten het te bouwen contingent premie A-woningen zal overtref fen. Het college vindt een uitgewerkte verdeelregeling voor de wat duurdere premie B-woningen niet noodzakelijk. Gebleken is, al dus het college in zijn voorstel aan de raad, dat er nauwelijks kandidaten uit de eigen gemeente zich voor woningen uit deze sector aanmelden. Dit wordt afgeleid uit advertenties van de ge meenten Hazerswoude, Alphen aan den Rijn, Zoetermeer, Voor schoten en Oegstgeest. Het college is echter redelijk optimistisch ten aanzien van de verkoop van deze woningen. Verwacht wordt dat voor deze categorie woningen alleen kandidaten met een hoog inkomen zich zullen aanmelden. Degenen die over een inkomen van meer dan 70.000,beschikken komen echter niet voor een jaarlijkse bijdrage in aanmerking. Uit de toewijzingsnormen, waarover de raad op "26 oktober een beslissing neemt, blijkt dat Leiderdorpse ingezetenen voorrang hebben. In tweede instantie hebben de aan Leiderdorp econo misch gebondenen voorrang boven een woningzoekende van el ders. De Nachtegaal Alle verenigingen en instellingen in Lisse, stand willen hebben op de open dag van het nie lenccntrum De Nachtegaal kunnen zich nog i oktober gratis aanmelden. De open dag wordt\ vember in het zalencentrum gehouden door dj Lisse in samenwerking met het centrum. Een si de dag is gratis en opgeven kan bij de VVV Grachtweg 53a, telefoon 02521-14262. Muzenhof (1) De schrijver Edgar Cairo vertelt vanavond over zijl in Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel 1 in Leid Edgar Cairo schrijft poëzie, romans en ander prol werk is gedeeltelijk in het Sranan Tongo (Neger] en deels in het Surinaams-Nederlands geschrever, vang kwart over acht. Om negen uur treedt de h Bries op in Muzenhof. Deze folkgroep heeft als één] weinige groepen zijn muziek weten te combineren barokmuziek. Het zeer eigen geluid kan wori schouwd als een frisse bries in de wereld van de ziek. Aanvang negen uur. Muzenhof (2) laiv 1 7 fcftr In Muzenhof worden morgenmiddag landen houden. De organisatie is in handen van de' Does-Liethorpgroep. De kinderen kunnen van i half vijf terecht. Donderdagavond organiseert jeenl derdorpse Bridgeclub een bridge-drive in Miqtuu: om uit te maken wie het beste bridge-paar Leiderdorp (Opgeven niet meer mogelijk), acht uur. bgvl Langlauf De Nederlandse Ski Vereniging organiseert op doi 22 oktober een informatiebijeenkomst over langlaui ervaren langlaufers zullen algemene informatiereTi over deze vorm van wintersport-beoefening terwijlf%eT] een demonstratie van langlaufkleding en -uitrustini mn programma staat. Voorts worden de films Cross '78 en Glisando vertoond. De bijeenkomst wordt ^ePf° in Restaurant Het Witte Huis, Wilhelminapark* Oegstgeest, begint om 20.15 uur en is gratis toegó ook voor niet leden van de vereniging. Volleybal-instuif fel ei De volleybalvereniging Leython houdt dondeA oktober een volleybal-instuif voor de jeugd. De jider vindt plaats in sporthal „Op Dreef" in Leiderdq jeugd van acht tot twaalf jaar speelt van 10.00 t< uur. Vanaf 14.00 uur is het de beurt aan de jeugi leeftijdscategorie van dertien tot achttien jaar. n is op twee manieren mogelijk: individueel ofalid"v De kosten bedragen een gulden per persoon. GL kunnen zich opgeven bij: Ger Renes, Wielewa: Leiderdorp. Telefoon: 071-892973. Franse Liedkunst Stichting Kunstkring De Dissel in Leidschendam J seert donderdag een concert in het on tmoetingscl aan de Damlaan 44. Medewerkenden zijn BernardP1. sen, bariton en Gerard van Blerk, piano. De liedereffi begint om acht uur, de entree bedraagt f10. Voor |ae 1 concerten die in de komende tijd in De Dissel wort houden zijn abonnementen verkrijgbaar die 32 en J ten. Inlichtingen bij het secretariaat aan de Burg. C Necklaan 103, tel. 274029. ijvei Koor ceii Gemengd- en jeugdkoor van de Waddinxveen\jj^j ziekvereniging 'Vox Jubilans' verzorgt donderdj zangbijeenkomst in de Nederlands hervormde fc,r j Hazerswoude-dorp. Het gezelschap doet vanaf acnSp, onder leiding van Pieter Stolk van zich horen. lpen gel wordt bespeeld door Jaap Kroonenburg, terv* ni< minee T. van 't Veld zal voorgaan. Bovendien isïnte: legenheid tot samenzang. >inj£ eurv Zonnebloem t lsbri De Stichting 'De Zonnebloem' heeft in Voorhout /ifder dental verdubbeld. Na de ledenwerfactie blijken 36^ho sen zich als lid te hebben opgegeven. Ruim dertig aj0e van de Voorpoutse bevolking is nu lid van De i* la bloem. De ledenwerfactie werd gehouden ter geleg&ch van het 15-jarjg bestaan van de afdeling. F Energiebesparing De dames van het Katholiek Vrouwengilde Zoetaa de komen vanavond in Don Bosco bijeen om m verdiepen in de energiebesparing.' Een inleidin dit actuele onderwerp wordt gehouden door de 1 Veens tra uit Hendrik-Ido-Ambacht. Hij is wer bpj het GEB te Leidschendam. Aan de hand van tische voorbeelden zal de heer Veenstra vertel, welke simpele manieren op energie bespaard ka den. Om dit alles aan te horen worden de dam acht uur verwacht. Zilver dameszangkoor Tijdens een plechtig gezongen avondmis heeft het zangkoor van de Bartholomeuskerk vorige week he rig bestaan gevierd. Na afloop van de eucharistie\ was er een gezellig samenzijn in „De Roef". Mevrou gevaere-van den Berg, 25 jaar trouw lid van het koo ving daar uit handen van pastoor Nijman een kettir, aandenken San deze dag (zie foto). PvdA en PPR Alkemade verbreken samenwerking ALKEMADE Hoewel PvdA en PPR in Alkemade veel belang hechten aan sa menwerking, zijn deze par tijen niet in staat gebleken om een gezamenlijke lijst op te stellen. Dit bleek gistera vond tijdens een anderhalf uur durende vergadering, waarop men in goede sfeer kennis nam van eikaars standpunten met betrekking tot de samenwerking. Het verschil spitste zich toe op de kans om ook daadwerkelijk een vertegenwoordiger in de gemeenteraad te krijgen. Het voorstel van de PvdA om de eerste twee plaatsen op de lijst te laten bezetten door PvdA- ers was onaanvaardbaar voor de PPR, aangezien de kans. dan groot is dat de PPR geen vertegenwoordiger in de raad krijgt. Alle voors en tegens van samenwerking op ge meentelijk niveau werden af gewogen, 'doch men kwam niet tot elkaar. De PvdA-ver- tegenwoordigers konden de PPR ook niet meer bieden, daar hun ledenvergadering de eerste twee plaatsen voor de PvdA als een absoluut vereiste had geclaimd. Voor de PPR lag er niet zo'n uiterst bod, maar officieus is bekend dat de PPR minimaal de tweede plaats wil. Jai Hind behartigt Hindoestaanse belangen ALPHEN AAN DEN RIJN - De Stichting Jai-Hind, een stichting die zich bezighoudt met de behartiging van de belangen van ongeveer 150 Hindoestaanse Surinaamse1 gezinnen in Alphen aan den Rijn en omgeving, is vorige week officieel opgericht. Vroeger waren er diverse or ganisaties die zich bezig hielden met het wel en wee van de Surinamers. Veel. Hindoestanen misten bin nen deze organisaties echter hun eigen godsdienstige en culturele identiteit. De Stichting Jai-Hind is in eerste instantie een organisatie die zich beijvert voor de reali satie van een gebouwtje waar in Hindoestaanse Surinamers geregeld religieuze diensten kunnen houden. De kosten hiervoor worden geschat op zo'n 10.000 gulden. De Stichting wil zich verder inzetten om een beter onder ling begrip te kweken tussen blanke Nederlanders en Hin doestanen. Op 31 oktokber zal in zwem bad De Thermen een gods dienstig culturele manifestatie worden gehouden, waarbij ook niet-Hindoestanen welkom zijn. Deze manifestatie wordt besloten met een lampionop tocht door Alphen. Honds parkeren LEIDEN De Leidse politie heeft gisteravond enige moeite gehad met het verplaatsen van een auto die voor een uitrit van een garage geparkeerd stond aan de Lange Mare. In het Volkswagenbusje bevond zich namelijk een briard, een grote hond die niet toeliet dat de politie zich toegang verschafte tot- de auto om deze te verplaatsen. Er moest één van de hondengeleiders aan te pas komen om de hond met een vangstok uit de auto te krijgen. Daarna kon dê auto worden weggezet. LEIDSCHENDAM De Leidschendamse gemeen teraad heeft gisteren be sloten 63.000 gulden be schikbaar te stellen voor het aanstellen van twee part-time begeleiders voor het jeugd- en jongeren werk. De werkgever wordt de raad voor jeugd- en jongerenwerk die één jeugdwerker twintig uur. voor het jongerencentrum „De Sater" zal laten fun geren en de andere het zelfde aantal uren voor het nieuwe jeugdcentrum in Amstelwijk. Tegen stemmers waren alleen de twee CDA-wethouders die volgens wethouder J. J. Meijer van financiën van mening waren dat destijds in principe weliswaar tot de uitgaaf was besloten maar dan voor slechts één jeugdwerker. De raad aanvaardde met veer tien tegen vijf stemmen de nieuwe situering van het jon gerencentrum De Sater op de hoek van de Bachlaan en Kon. Julianaweg. Tegen stemden vier CDA-raadsleden en me vrouw T. Kiers van D'66. CDA-woordvoerder J. C. van Erp noemde de plaats „plano logisch absoluut onverant woord" en wilde „deze kostba re grond in het centrale deel van de gemeente" voorlopig behouden. Hij kreeg echter te weinig steun voor zijn voorstel De Sater voorlopig te huisves- teq in het nieuwe centrum in Amstelwijk en op de oude plaats een nieuw gebouw te stichten. Verder betreurde hij het ontbreken van adviezen van OD205 en de stedebouw- kundige van de gemeente. vDe fracties waren eensgezind in kritiek op de procedure om ook te beslissen over de plaats van een nieuw politiebureau. Een voorstel-IJmkers (PvdA) om hierover later te beslissen werd met twaalf tegen zeven stemmen aanvaard. Onder de voorstemmers bevonden zich wonderlijk genoeg ook drie van de vier wethouders. Me vrouw Kiers verwees naar haar voortdurende vragen om een discussie over een totaal structuurplan voor de gemeen te waarin dergelijke zaken hadden kunnen worden gere geld. Het nieuwe politiebureau maakt wat de financiën betreft overigens bij het rijk voorlopig geen kans. Volgens de aller laatste informatie van burge meester W."F. de Vreeze kon 'het wel eens „Sint Juttemis" worden maar er is weleen, overigens ook maar kleine, kans op goedkeuring voor een semi-permanent gebouw dat dan vijfentwintig jaar zou kunnen staan. Ook wethouder' H. L. van Dongen kwam nog met een nieuwtje. Gedeputeer de Buysert had hem meege deeld dat het plan-Voorburg- seweg bij de provincie weinig kans maakt en dat de verde ling van de woonsoorten in grijpend zal moeten worden veranderd. Er zal voor goed kopere woningen lokatie-sub- sidie moeten worden aange vraagd en volgens wethouder Van Dongen zal dan alle grond voor woningbouw moe ten worden benut. Een politie bureau in die omgeving, waar over destijds ook al is gepraat, behoort dan tot de onmogelijk heden. Behalve De Sater kan ook de wijkvereniging in Leidschen dam -Zuid binnenkort gaan bouwen. Alleen de fractie van Gemeentebelangen vroeg aan houding van het voorstel tot dat eerst ook andere wijkvere- nigingen zekerheid krijgen over steun aan een wijkge- bouw, en verhuur van de on derbouw van de flatwoningen in de commerciële sector is veilig gesteld. TER AAR Dat er in de Alphense regeio boeren kaas van een uitstekende kwaliteit wordt gemaakt, bleek gisteren tijdens de jaarlijkse kaasdag van Al phen aan den Rijn en om geving in het dorpshuis van Ter Aar. Van de 100 punten die maximaal be haald konden worden werden aan de jonge kaas gemiddeld 90,6 en aan de belegen kaas gemiddeld 87,8 punten toegekend. In totaal 34 kazen werden ter keuring ingezonden. Zij wer den onderverdeeld in twee ca tegorieën namelijk jonge Goudse boerenkaas en belegen Goudse boerenkaas. De kazen werden door ing. J. van Oor schot van het rijksconsulent- schap van de rundveehouderij en ing. A. Boer, kaashandelaar op vijf onderdelen beoordeeld te weten op model, korst, geur en smaak, consistentie (vast heid) en doorsnede. Tijdens een feestelijke bijeen komst reikte burgemeester P. Verhoef van Ter Aar gistera vond de prijzen uit. De beker beschikbaar gesteld door de gemeente Ter Aar voor de winnaar in de categorie jonge KOUDEKERK 'De ge meente legt de industrie in Koudekerk te veel be perkingen op. Hierdoor wordt de ontwikkeling van de bedrijven danig belemmerd'. Dit schrijft de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland in een rapport aan burgemeester en wet houders van Koudekerk. Dat rapport werd opge steld naar aanleiding van het onlangs verschenen ontwerp-bestemmingsplan Industrieterrein. Volgens de samenstellers verdient de Koudekerkse industrie beduidend meer aandacht dan het van gemeentezij de krijgt. Het onderzoek naar de indu striële bedrijfsontwikkeling in Koudekerk werd verricht op verzoek van de Verenigde In dustrie. De onderzoekers pol sten in totaal negen bedrijven, die tezamen 650 personeelsle den tellen. Drie-kwart van de werknemers woont in Koude kerk. Volgens de> Kamer van Koophandel heeft Koudekerk een uitermate gunstige ligging voor een industriegebied. Het ligt immers centraal in de pandstad en bovendien aan het diepe Rijn(vaar)water.' Minder góed gesteld is het vol gens de onderzoekers met de infrastructuur. Met name de breedte en de capaciteit van de wegen in oostelijke en weste lijke richting laten nogal wat te wensen bver. Volgens de Kamer van Koophandel be schikt men in Koudekerk in ruime mate over uitbreidings mogelijkheden voor het indu strieterrein. Het ontwerp-be stemmingsplan legt die moge lijkheden echter te veel aan banden en houdt over het ge heel genomen te weinig reke ning met de economische as pecten, aldus het rapport. On der het hoofdstukje voorstel len' doen de onderzoekers het gemeentebestuur enkele sug gesties aan de hand. Zo zou de maximum bouwhoogte ver hoogd moeten worden, evenals de bebouwingspercentages. Bovendien moeten de opslag faciliteiten vergroot worden. Het rapport wijst over het ge heel genomen in de richting van schaalvergroting, hetgeen in strijd is met het ontwerp- bestemmingsplan, waarin men uitgaat van een industriege bied van lokaal belang. De Koudekerkse ondernemers krijgen binnenkort de gele genheid kritiek te leveren op het ontwerp-bestemmingsplan. De commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, bracht gisteren een bezoek aan Voorschoten. Ondanks het slechte weer verliep dit derde bezoek van mr. Vrolijk aan Voor schoten in een uiterst hartelijke sfeer. De commissaris nam de vorderingen in de restauratie aan het Ambachts- en Baljuwhuis in ogenschouw (zie foto). Het gegeven dat de fundamenten van dit Voorschotense monument zoveel slechter zijn dan van andere overheidsgebouwen uit vroeger tijden ontlokte aan mr. Vrolijk de opmerking dat er dan wel sprake van een „frauderende aanne mer" moet zijn geweest. Om de echtgenotes van de commissa ris, de burgemeester en de wethouders het trapezewerk tussen de stellingen In het Ambachts- en Baljuwhuis te besparen brach ten de dames in die tijd een bezoek aan tapijtweverij ,,'t Paapje" en aan het creatief centrum „Oud Woelwijk". De weersomstan digheden verhinderden een bezoek van de commissaris aan het volkstuinencomplex dat gedeeltelijk ligt op het tracé van rijksweg 11 en aan het kunstgrasveld van de tennisvereniging. Gistermid dag werd een rondrit door het dorp gemaakt en werd een be zoek gebracht aan zwembad „Het Wedde". Ook de brandweer kazerne werd bekeken. Terug in het gemeentehuis kregen de Voorschotense raadsleden gelegenheid in Informele sfeer met commissaris Vrolijk van gedachten te. wisselen. ZOETERWOUDE Drie jaar geleden, om precies te zijn 19 oktober 1978, is „De Eendenkooi" aan de Zoeterwoudse Hoge Rijn dijk geopend door de toenmalige minister van CRM mevrouw Garde niers. In verband met het driejarig bestaan in die tijd heeft „De Eenden kooi" zeer duidelijk bewe zen in een grote behoefte te voorzien worden deze week diverse activi teiten gehouden om de veijaardag een extra fees telijk tintje te geven. Morgenmiddag wordt om één uur de film „Lassie" vertoond. In de sportzaal organiseert basketbalvereniging LUBA, die de Eendenkooi als thuis- honk heeft, een instuif voor de jeugd. Van twee tot vijf uur zijn jongens en meisjes van 8 t/m 11 jaar welkom terwijl van drie tot zes uur de groep van 12 t/m 16 jaar welkom is om te trachten de bal in de basket te deponeren, 's A- vonds om acht uur wordt de film „British Rock" vertoond, een muzikale rolprent met o.a. The Kinks, The Police, Boom- town Rats, Madness enk. Gym nastiekvereniging Meerburg nodigt donderdagmiddag ook de jeugd uit om deel te nemen aan de instuif. De jeugd van 8- 11 jaar wordt verwacht van drie tot vier uur; van 16.15 tot 17.15 uur kunnen de jongens en meisjes van 12-14 jaar zich uitleven in de sportzaal. Zater dag worden de festiviteiten af gesloten. Rond de klok van tien uur beginnen sjoel- en damwedstrijden terwijl ook darts werpen tot de sportieve mogelijkheden behoort. Om 10.30 uur zal schaker Theo Pi ket het simultaan opnemen te gen diverse tegenstanders. Het hele gezin kan op de sportieve toer bij de „Eendenloop", een prestatieloop over pakweg vijf kilometer met start en finish bij de Eendenkoof/ Het start schot zal klinken om vijf uur. De keurmeesters aan het werk. Gouds ging naar A. van Leeuwen uit Koudekerk aan êe Goudse. De tweede en der- Smoorenburg uit Noorden. De de Rijn. 6e prijs in de categorie belegen beker van de gemeente Al- A. Verkleij en M. Kroes, bei- Goudse gingen respectievelijk phen aan den Rijn voor de den uit Woubrugge behaalden naar Verkleij en G. van winnaar in de categorie bele-, respectievelijk de tweede en DorP' .beiden uit Alphen aan gen Goudse was voor J. van derde prijs in de categorie jon- 8en Rijn. ZOETERWOUDE De bazar in het Zoeterwoudse bejaar dencentrum Huize Emmaus heeft circa tweeënhalf duizend gulden opgebracht. Dit bedrag is bestemd voor het Welfare- werk van het Rode Kruis. Naast de bazar trok ook de exposi tie van werken van plaatselijke amateur-kunstenaars rede- lijk veel belangstelling. De afdeling Welfare van het Rode Kruis én de bezigheidsthera pie van huize Emmaus organiseerden gezamenlijk genoemde ac tiviteiten. Enerzijds om geld in te zamelen voor het Welfare- werk en anderzijds om de bevolking kennis te laten nemen van hetgeen tijdens de bezigheidstherapie wordt vervaardigd. Voor de bejaarden is het immers een stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan als blijkt dat hun werk waardering heeft. En dat laatste bleek overduidelijk want de diverse werkstukken werden gretig verkocht. De expositie met onder meer werken van de Ambachtsschuur, de schildersgroep Kameleon en de da mes M. de Blok-Redelijk, P. Elderhorst en Joke van Hijningen genoot een goede belangstelling hetgeen nog vergroot werd door de inbreng van werkstukken met afbeeldingen van karakteris tieke Zoeterwoudse fragmenten. De wandkleden van mevrouw De Blok hebben in ieder geval al geleid tot deelname aan een wedstrijd die is uitgeschreven door het handwerkweekblad Ariadne. De bezigheidstherapie moet in enkele maanden tijd vier wandkleden vervaardigen die zullen worden ingezonden. Dat betekent dat onder leiding van bezigheidstherapeute Marianv v.d. Pol de komende weken flink doorgewerkt zal moeten wor den. Verschillende dagen per week is zij in Huize Emmaus aan wezig om de ouderen bezig te houden; vrijdagsmiddags heeft zij daarbij steun van de Welfare.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4