Vrouwen MSV matig op dreef Amstelveen legt zwakten Leiden bloot 0 Bataven veroveren ploegprijs Fides Pacta vindt ritme Leiden deelt met NIC Veglo nagenoeg veiii De Algemene bluft Fiks af: 5—5 Tweede crosszegé Martin ij Overdevei J SPORTTRIBUNE SUPERSTART BRUINSMA ABRUPT GESTOPT LEIDSE COURANT MAANDAG 19 OKTOBER 1981 PAG: BVO BEDWINGT BLITZ IN VERLENGING LEIDEN Ook het tweede competitie-optreden van de vrouwenploeg van Par ker Leiden gaf reden tot aanhoudende zorgen. De 40-63 nederlaag tegen Jolly Jumpers werd voor namelijk veroorzaakt door een ondermaatse aanval. Nutsspaarbank Trotters heeft zich bij het Leeuwar dense Ymir niet van de laatste plaats op de rang lijst kunnen ontdoen: met 81-69 werd een incidentrij ke wedstrijd afgesloten. De vrouwen van MSV ac teerden zwak tegen Can- geroes en verloren in Utrecht met 62-58. De mannen deden het weinig beter, van Green Eagles werd met 91,-104 verloren. Blitz bezweek bij het Alp- hense BVO in de verlen ging (na 87-87) onder de foutenlast van de lange spelers. BVO won met 101-96. Luba werd door het Goudse Springers overtuigend geklopt: 75- 52. Voor het vrouwenteam van Leiden ziet de naaste toe komst er niet fraai uit. Tegen Jolly Jumpers uit Tubbergen werd wederom een redelijke defensie getoond, maar bleek de aanval opnieuw weinig op te leveren. Het Leidse schot, tegen een vaalf te bestrijden zoneverdediging, was duidelijk minder dan dat van Jolly Jum pers. De prestatie van Marijke Klos tegen haar lange tegen streefster was in dat opzicht il lustratief. Na een 23-28 rust stand werd het pleit in de tweede helft duidelijk beslecht: 40-63. Ook de Trotters leden opnieuw een nederlaag. In de eerste helft werden door de jurytafel duidelijk Trotters-sco res niet genoteerd. Coach Ml- chiel van der Meer wond zich daar duidelijk over op. Tever geefs. Dat Will Moerer zich ook opwond betekende diskwalifi catie. Zonder Wim van Niekerk (voetblessure) en Luther Reld (te laat op vertrekplaats) werd het nu wel heel lastig. Het lengtetekort brak de Trotters daarnaast opnieuw op. De komst van twee (In ieder geval minstens één) lange mannen lijkt onontbeerlijk. Nu was een schotpercentage van 60% zelfs ruim te kort. Na 40-29 bij rust bleef de schade verder be perkt. Eindstand: 81-69. Tegen het fysiek sterkere Cangeroes leden de MSV-vrouwen een onverwachte nederlaag. Vooral In de eerste helft was MSV ma tig. Toen men zeven minuten na de pauze op 49-31 achter kwam werd er op basis van betere conditie meer pressie In de verdediging gebracht. Het schot bleef echter zwak. Zo kwam MSV met topscoorster Tineke Vos (16 p.) uiteindelijk niet verder dan 62-58. De mannen van MSV gingen tegen Green Eagles uit Maas sluis ten onder. Vooral de 56 punten, die de Eagles van di rect onder het bord aanteken den, waren beslissend- Na 49- 51 bij rust werd het 91-104. Topscorers MSV: Jan Evert van der Plas 31, Bert van der Plas 17. BVO en Blitz gingen zeer gelijk tegen elkaar op. Dat leidde ertoe dat door een BVO-score in de laatste secon den er na veertig minuten nog niets beslist was: 87-87. Ver volgens verloor Blitz de lange topscorers door de vijfde p uit het team (Peter de Weijs 18p., Dick Koornneeff 16 p.) en kon BVO een 101-96 zege binnen halen. Topscorers BVO: Liew- a-Sie 26, Ponsloen 19, Filippo 12. Luba, no,g altijd speurend naar een nieuwe coach en aan vulling van de spelers, kon bij Springers bepaald niet impo neren. Vooral voor rust liep het mis: 44-21. Daarna kon de schade beperkt worden gehou den: 77-52. "'^7 AMSTELVEEN Nadat het prestatiepeil van Par ker Leiden de laatste we ken in de lift had gezeten, heeft Amstelveen de ploeg van Ton Boot een halt toe geroepen. Een ijzersterke start van Sid Bruinsma kreeg geen vervolg toen bleek dat Bruinsma behal ve voor scores ook heel rap voor zijn vierde per soonlijke fout tekende. Leiden, verdedigend vanuit een matte zone, werd mid den in de strijd voorbijge streefd. In de slotfase werd een achtervolging toch nog kansrijk. Maar met de scorekansen werd slordig omgesprongen. Dat Mitchell Plaat steeds meer als eindstation voor de aanval werd gezocht te kende de gebrekkige of fensieve mogelijkheden van de ploeg op deze avond. Plaat was niet in staat voor wonderen te zorgen, zijn schotpercen tage was in deze ongewo ne situatie aanmerkelijk la ger dan gebruikelijk. Am stelveen, met het sterke trio Wiel-Wells-Washing- ton en een overtuigende Ron Richel, sloot winnend af op 79-75. Het duel kende een uiterst ver rassende start. Sid Bruinsma tekende door enige fraaie snel le akties en door te veel vrij heid voor elke Leidse score. Het antwoord kwam van Wil son Washington, die eenvou digweg de enige puntenmaker voor Amstelveen werd. Het evenwicht bleef hierdoor be staan totdat Dave Downey voor enige opschudding zorg de door na een break niet al leen te dunken maar door het toucheren van de ring ook een technische fout te incasseren. Coach Ton Boot wond zich te recht op over dit soort onnodi ge 'grapjes'. Na dit voor 14-14 zorgende incident kwam Lei den toch lichtelijk los. Bert Kragtwijk hield Wilson Was hington redelijk in bedwang, maar omdat Bruinsma Owen Wells kort hield bezorgde hem dat al in de elfde minuut zijn vierde persoonlijke fout. En daarmee was het 'hoofdstuk Bruinsma' direct afgesloten. Na 20-24 kwam Amstelveen terug. Leiden schakelde rede lijk effectief over naar zonever dediging, maar liet het er aan vallend nogal bij zitten. Zo ging men met een 45-40 achter stand de rust in. Naast de achterstand was ook de foutenlast van de smalle Leidse ploeg bedenkelijk. Be halve Bruinsma hadden name lijk Downey en Puidokas reeds 3 p's opgelopen. Daarbij was de rebound niet sluitend en rammelde de aanval. Direct na de pauze dreigde Amstelveen voorgoed weg te lopen. Randy Wiel kreeg plots ruimte voor zijn fraaie afstandtreffers, maar Leiden haakte tijdig aan. Na 51-41 kwam men tot 59-57, maar inmiddels hadden Dow ney en Puidokas hun vierde fout en moest Bruinsma kort daarna het veld wegens een enkelblessure verlaten. Dat al les bleek een te zware handi cap voor de ploeg. Met name het alles overlaten aan Mitchell Plaat minimaliseerde de moge lijkheden. Vooral Downey stel de aanvallend teleur en de langdurig aangehouden zone- \1 s-S Sid Bruinsma speelde een opmerkelijke wedstrijd in Amstelveen. Eerst scoorde hij zevenmaal op rij, vervolgens regende het persoonlijke fouten tegen de Leidse forward en uiteindelijk diende Bruinsma ook nog eens geblesseerd af te haken... verdediging was tam en lang de winnende hand hield. De Amtfefveen: van Noord 2. Weiis 14. niet fel genoeg. Aan de andere kansen voor Leiden om terug Washington 29. Boots 2. Wiel 16. Ri- kant was het Ron Richel die, te komen verdwenen dus als ^elJJ;J^e1?.,4' steeds als Leiden langszij sneeuw voor de zon. bij 79-75 ??aa, Puidokas *9 DowSSy dreigde te komen, Amstelveen was het helemaal over. Bruinsma 14. Kragtwijk 4. Team met degelijke jumpshots aan LEJO BUCK schotpercentage: 45/45 45%. LEIDEN Door middel van een 4-4 gelijkspel, behaald!" tegen Eridos 1, heeft Veglo zich nagenoeg verzekerd van I °'dl van een plaats in de overgangsklasse. Voor BC Leiden wd 001 situatie steeds rampzaliger. Van Martinus werd met 0-8 ve?m9j Brenda Kepel heeft het open C-toernooi van de badmintc e 4 niging Merenwiek gewonnen. Fred van der Sluis werd ee e8J de heren. Ondanks zijn rugblessure moest Veglo-speler Hans van If veld toch in actie komen tegen Eridos. Zoals verwacht beP Van Harteveld geen overwinning. Dit verlies werd gecol seerd door de overige teamleden zodat Veglo alsnog een f lijkspel behaalde. Bij een 4-3 achterstand won het damesi Sylvia Frederiks/Jaqueline de Rooy de laatste partij en i' aldus voor 4-4. BC Leiden kan degradatie bijna niet meer ontlopen. Dit v de werd de Leidse ploeg door Martinus 1 afgedroogd: Tijdens het open C-toernool van de vereniging De M< werden door de 107 deelnemers zo'n 163 partijen afgw Brenda Kepel won het damesenkel. In de finale werd Koets met 11-6, 11-2 verslagen. Met partner Eric Bavelai nr Kepel de winst in het gemengd dubbel ook naar zich to< van der Sluis bracht het herenenkel op zijn naam. De r Christensen dolf met 18-17, 15-8 het onderspit. Aristo - Veglo. HE: Bernasco - Wim de Rooy 11-15, 5-15; Paling - Hans van Harteveld 15-4, 15-1; DE: I 'queline de Rooy 0-11, 0-11; Kamer - Sylvia Frederiks 11-4, 11-8; i /Bernasco - De Rooy/Van Harteveld 15-10. 15-3; Kamer/Paling - Fi Rooy 12-15, 2-15; HD: Bernasco/Paling - De Rooy/Van Harteveld 15-lj DD: Kamer/Oosterveen - Frederlks/De Rooy 17-16, 0-15, 5-15. BC Leiden - Martinus: (driesetters) HE: Enzo Spadon - Van der Neut 15-10, 2-15, 13-18; DE: Dorie H men 11-4. 5-11, 9-11; GD Dorie KoelemlJ/Jan Slingerland - Palmen/P 7. 10-15, 4-15. DE: Brenda Kepel (Delft) - Trudie Koets (Spotvogels) 11-6, 11-2; HE- h der Sluis (De Ritte) - Bo Christensen (DIOS) 18-17, 15-8; DD: Maud Fof /Trudy Koets (Vlietwijk/Spotvogels) - Ans Oey/Diana van der Wielen (Q 15-6, 15-5; HD: Rob Bischoff/Jody Bischoff (Leython) - Bo Christen] (DIOS) 15-9, 15-5; GD: Brenda Kepel/Eric Bavelaar (Delft) - Ans Oey/H der Sluis (De Ritte) 15-8, 15-7. LEIDEN De Leidse atletes zijn het winterseizoen sterk be gonnen. Bij de AVON-loop in Beverwijk veroverden de da mes van de Bataven de ploe- genprijs, mede door de tweede en derde plaatsen van Marian van Klink, Corry Heemskerk en Karin van der Berg. Bij de AVON-loop waren de dames van De Bataven vooral succesvol op de kortste af stand, de vijf kilometer. Marian van Klink werd hier tweede in 19.18. Zij werd gevolgd door Corry Heemskerk, die derde werd met 19.32. Bij de eerste tien schaarde zich ook Ellen van Dam, negende in 20.58. Mirjam Brugman werd twaalf de in 21.28. Op de tien kilome ter was Karin van der Berg sterk. Opnieuw werd zij derde, dit keer achter Annie van Stipthout en Margreet Ver beek. Haar eindtijd was 27.17. Bij de Lido-cross in Waalwijk eindigde de Holland-atlej gina van Duyn als eerstef B-meisjes. Haar club<f Jan Jansen kwam bij de P gens, die 3600 meter afla4 als tweede over de einOJr De jaarlijkse NSL-cluborf ting is ook dit jaar weP wonnen door de organisr vereniging. Tweede wei Spartaan, terwijl HollaP1 derde positie in de einf schikking voor zich opei. het individuele klassemej" digde de Holland-atleetf van der Veer als eerst^ men met Victor ZonrT van NSL vormde hij een f! ten waren 49.57 en 50.1 Beelen van De SpartaaiD' digde als derde in 52.44.F' Bataaf was Ben Kerkvlié^1 54.08. LEIDEN De eerste klassers kwamen dit weekeinde tot goede resultaten. Bij de tieren boekte Forescate een mooie 3-1 uitzege op het Haagse HBS en deelde Leiden de punten met HIC. De dames van LMHC deden het nog beter en tikten Waalwijk met 3- 0 van de mat. Forescate boekte in de eerste klasse zijn eerste uitzege, het Haagse HBS werd met 3-1 verslagen. Hoewel de Voorschotena ren in de tiende minuut na een afgestrafte verdedigingsfout te gen een 1-0 achterstand aankeken, lieten zij zich daar door niet van de wijs brengen. Halverwege dezelfde helft bracht Jelmer Siersema uit de rebound van een strafcorner de partijen weer op gelijke hoogte. Na de pauze bracht de felle dekking op het mid denveld succes, een klein overwicht mondde uit In een paar strafcorners, waarvan Peter-Jan Rubinck er een benutte. In de hierop volgende periode wisten beide partijen een strafbal te missen, waarna Forescate vlak voor tijd een herkansing kreeg, die Jelmer Siersema feilloos verzilverde. Leiden speelde met 1-1 gelijk tegen HIC. Na een goede eerste helft kwam LMHC op een 1-0 voorsprong. Hans-Willem Kool schoot raak uit een strafcorner. Na de pauze keerden de rollen om, HIC was de betere en na een Amsterdamse frommelgoal be hoedde Leiden-goalie Riens Henstra zijn ploeg* voor een neder laag door fabuleus een strafbal te stoppen. Alecto behaalde een moeizame 1-0 uitoverwinning op De Reigers. Ondanks een con stant veldoverwicht wist alleen Boudewijn de Looij voor de Lei derdorpers halverwege de eerste helft de Hoofddorpse doelman te passeren. Noordwijk leed een 2-1 nederlaag bij Rood Wit, on danks een 1-0 voorsprong door Paul Brouwer bleven de punten in Aerdenhout. Dames Leiden versloeg Waalwijk zeer ruim met 3-0. De onderaanstaan- de Waalwijkers incasseerden al voor de rust een treffer van Ma- rielle Bresser en in de tweede helft voegde het sterk spelende Leiden daar via Jeanne Mlstelie en Alaxandra Royaards nog twee doelpunten aan toe. Roomburg en Alecto hielden elkaar in een matige partij met 1-1 in evenwicht. In de eerste helft opende Joke van de Drift uit een strafcorner de score, die vlak na de pauze door een uitblinkende Marjolein van Aldewerelt gelijk ge trokken werd. Noordwijk zegevierde met 3-2 nipt over HDS. In een gelijkopgaande strijd zorgde Jet van Driel voor een 1-0 voor sprong bij rust. Na een Haagse gelijkmaker in de tweede helft bouwde Alexandra van Kan uit een strafcorner en een voorzet van Marsya van Raalten de score uit tot 3-1. De aansluittreffer vlak voor tijd bracht de Noordwijkse zege niet meer in gevaar. Hisalis overwon Badhoevedorp met 2-1. Heieen Smulders en Pa tricia Mutsers zorgden al voor een veilige 2-0 marge bij het wis selen van helften. LEIDEN Het lijkt erop dat Fides Pacta nu eindelijk het juiste ritme gevonden heeft. De tweede overwinning, 7—4 tegen ex-overgangsklasser Achilles, betekent voor de ploeg van coach Gerard Bos dat de aansluiting met de subtop van de promotieklas se C gerealiseerd is. De Da naïden handhaafde zich in de bovenste regionen van pro motieklasse B middels een 106 overwinning op DOS. Pernix lijkt na de 8—4 neder laag tegen VEO de aanslui ting met de middenmoot ver loren te hebben. Eersteklas sers TOP en Zuiderkwartier handhaafden zich aan de kop van hun afdelingen door ze ges op Rozenburg (76) en Kwiek (Hg). Velocitas verloor van koploper ODO (M). De gedwongen rustperiode ten gevolge van de vele afgelastin gen heeft Fides Pacta zicht baar goed gegaan. Was de tweede helft altijd nog een pro bleem, in de wedstrijd tegen Achilles slaagden de nu condi tioneel sterkere Leidenaren er wel in de .voorsprong vast te houden. Fides Pacta nam al na acht minuten de leiding en bouwde de voorsprong uit tot een maximale 50. Achilles kwam er in die periode eigen lijk niet aan te pas en begon steeds geïrriteerder te -spelen. Fides Pacta zakte na rust (5 1) wel wat terug maar wist de marge tot halverwege de twee de helft (73) vast te houden. De wel erg op een lijn spelende derde aanval voegde ondanks uitstekend afvangwerk van Jacqueline Velthuijzen geen treffers meer toe aan het to taal. Achilles scoorde nog een maal: 74. De Leidse treffers kwamen op naam van Dick Onderwater (2). Henny Piket (2), Ronald van de Velde, Nico Pikaar en Wim Steenbeek. Na een half uur leek De Danaï den DOS definitief op afstand te hebben gezet. Doelpunten van Pieter Koorneef, Hennie Devilee (2), Bea Schrama en Eric Peeters hadden de ploeg van coach van Ek naar een 5 1 voorsprong geschoten. Maar de ploeg uit Enschede kwam na rust (62) ineens sterk te rug: 64. Het na 75 voor de korf komende aanvalsvak stokte en naar mate .de tijd vorderde ging het zelfvertrou wen verloren. Middels een wis sel, Jo Korenhof voor Cees Christiaanse. wist coach Ron Ek zijn ploeg over het dode punt heen te helpen. Annema- rie van Dijk tekende voor 85, waarna Hennie Devilee en In- grid van Haren De Danaïden nog naar een ruimere 10—6 overwinning schoten. De ove rige treffers waren van Yvonne Peeters en Pieter Koorneef. Na een half uur vond de eerste vakwisseling plaats en keek Pernix tegen een 20 achter stand aan. De Leidenaren wa ren zeker niet de mindere van VEO, maar kwamen onder de korven lengte tekort. Tot diep in de tweede helft (ruststand 21) bleef deze marge onver anderd. Toen VEO eenmaal van 53 weg liep naar 83 wasset moreel geknakt. In de slotfase Scoorde Frits Kolff nog tegen, waardoor er een 84 eindstand op de formulieren kwam. Tevoren hadden Eelco Koolhaas, Kees Brokaar en Janko Breedveld de korf door boord. Met afbrékend spel probeerde Rozenburg te verhinderen dat TOP na 02 nog in de wed strijd kwam. Karin Baak schoot echter de Sassenheimers naar 22 waarna er tot diep in de tweede helft weinig tekening in de strijd kwa,m. Wim Kerkum zorgde in de zesentwintigste minuut voor 76, een doel punt dat beslissend bleek om dat het duel verder smoorde in de modder. De overige treffers waren van Anneke Kerkum, Gerco Westerbeek, Philip Trap en Anne van der Zaag. Door de 76 zege op Kwiek is Zuiderkwartier losgekomen van de concurrentie. Pas in de tweede helft slaagde de ploeg van coach Hen Zierikzee erin het initiatief naar zich toe te trekken. Van 5—5 liep de sco re op naar 57 door twee tref fers van Joep van Dam. De Ha genaars scoorden in de laatste minuut nog eenmaal tegen: 6 7. Doelpunten werden ge scoord door Joep van Dam (3), Toos van Dam, Ineke de Her tog, Dirk Jan de Kreek en Rens Henze. In de slotfase van Crescen doTerheijden verwisselden de winstpunten vrijwel voort durend van eigenaar. Tot tweemaal toe wist Terheijden een achterstand goed te ma ken, maar de negende treffer van Peter Baak was de gena deslag: 9—8. Joke Geijer (2), Tessy Burghouwt (2), John Huigsloot, Henk Alberts en Wilfred Cornelisse scoorden de overige treffers. Op het zware veld van Oranje Wit kon Ons Eiland maar nau welijks uit de voeten komen. De ploeg van coach Rinus van de Meeberg kwam met 41 achter en slaagde er niet meer in de achterstand weg te wer ken. Via een 42 ruststand werd het door treffers van Wim Nijenhuis en Rob en Wim Has- selberg tenslotte nog 54. Van puntloze hekkesluiter is Tempo opgeklommen tot kansrijke middenmoter. Debu tant Weidevogels werd met 3 6 verslagen, ondanks dat coach Hans van Zonneveld na het uitvallen van Hetty Lust- houwer geen reserve meer voorhanden had. Ernst Hooi donk (2), Erica Hardam, Tinja van de Bos, Bob Bergshoef en Tom de Vries scoorden voor de Alphenaren. Velocitas moest haar meerde re erkennen in koploper ODO. Ondanks tegentreffers van Ybo Schutte (2), Leon Brouwers en Jan Scheffers werd het 47 na een 35 ruststand. OEGSTGEEST „Alleen in het eerste kwartier heeft De Al gemene gekorfbald. Toen Fiks eenmaal 30 had gescoord, heeft De Algemene verder en kel lopen te'irriteren. Als ze niet aan de noodrem hadden getrokken, waren ze van het veld gespeeld". Bittere woor den van Fiks-coach Cees Zuur mond die zijn ploeg na een voorsprong via een 33 rust stand een punt in zag leveren aan De Algemene. Maar De Al gemene had het 5—5 gelijke spel niet alleen verdiend met de niet aflatende werklust maar in feite het zelfs cadeau gekregen van de viermaal van af de strafworpstip falende Oegstgeester ploeg. Attractief was de streekderby tussen Fiks en De Algemene zeker, hoewel alleen het eerste half uur qua spel een voldoen de scoorde. De thuisploeg nam door treffers van Dirk Jan El- zenga, Jacqueline Anholts en Philip Steemers in die periode een 30 voorsprong. Een door een voortdurende regen vloed glibberig veld en dito bal maakten daarna in feite het spel onmogelijk. De Algemene pakte de zaken hierna forser en effectiever aan en coach Zuurmond moest lijdzaam toe zien hoe zijn ploeg steeds meer tegen zichzelf ging bal len. Ton Beij zorgde na een half uur voor de aansluiting waarna Henny Waasdorp en Aad Rusman De Algemene op gelijke hoogte brachten. Kort voor rust miste Fiks al de tweede strafworp, wat zich een half uur in de tweede helft nog tweemaal zou herhalen. Het te kende de slordigheid waarmee Fiks met de kansen omsprong. De Algemene had beduidend minder kansen nodig, ook al werd er eenmaal vanaf de stip gemist. Halverwege de tweede helft trachtte Fiks-coach Cees Zuurmond een na 44 (goals van Ab Knetsch voor Fiks en Wim van Vliet voor De Algeme ne) ontstane patstelling te doorbreken door Ed Nanlohy in te zetten voor Philip Stee mers. Twee, overigens gemis te, strafworpen volgden waar na De Algemene-coach invaller Ruud van Vliet tegenover Nan lohy posteerde. Een derde strafworp werd door Nanlohy benut: 5—4. Acht minuten voor tijd kwam De Algemene ten derde male op gelijke hoogte, toen Ton Beij zich langs verdediger Diederik van Veen wrong en zijn poging door arbiter Leentfaar beloond zag met een strafworp: 55. BRAM VAN GENT WIELRENNEN I LEIDEN Het begint erftC lijken dat er dit seizoen )r< nieuwelingen heel weiniflr ners aanspraak zullen kb< maken op een zege in éfs de vele veldritten. Dit r einde waren het wederoiln denaar Martin Overdevö i zijn concurrent Noell vó8 Ley die ieder één overW behaalden. j0| Zaterdag behaalde Overals zijn tweede overwinnin» seizoen op het heuvelaN: parcours te HattemerBs waar hij steeds met Vas Ley aan de leiding reed,|v hem in de sprint toch af M troeven. Eddy Kouiss uil t wijk behaalde een verdi lijke zesde plaats. Bij de e teurs werd Reinier Hoog r achtste en John KuyvenP veertiende. Veteraan t Overdevest eindigde als Eén dag later in Eindpl werd het de derde plaati 'i zijn zoon f/lartin, die nu der Ley als eerste zag fin Hendriks versloeg hem in de sprint om de plek. Eddy Kouiss, dit jaa het eerst bij de nieuwe fietsend, werd ditmaal Joris Zanbergen uit Rijr i behaalde de twaalfde pla de junioren. In Rotterdam behaalde lil ber Cees Kerkvliet uit Z woude de tweede plaats i interregionale veldrit-coi tie, waardoor hij aan de kwam in het algemeen k ment.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 20