Altior krijgt te weinig tegen RKAW «begrijpelijke ederlaag van eren Leython Avanti superieur aan jugd UVS jont karakter Winsten verlies LKVDe Spartaan 'INAR HERSTELT ZICH FORTUINLIJKE WINST ALPHEN OP DOCOS |ies Randstad Sport blijven aan kop .t„iWL V"' LEIDSE COURANT - MAANDAG 19 OKTOBER 1981 PAGINA 19 GEWICHTHEFFEN LEIDEN De gewlchtheffers van LKV De Spartaan hebben dit weekeinde ook de tweede competitiewedstrijd in winst omgezet. SSS Alkmaar werd royaal geklopt. De Leidse po- werliftploeg kwam zoals ver wacht niet aan de bak bij na tionaal kampioen Atlas Dord recht. Alkmaar kende in Leiden geen enkel verweer. Zelf kwam SSS tot een totaal van 1326 kilo gram, terwijl de Leidse kracht sporters 1405 kilo realiseer den. Dio Degenaars speelde weer een opvallende rol bij het Leidse vijftal. Zijn 120 stoten mocht er al zijn, z'n 107,5 kilo trekken betekende een nieuw Nederlands record. Een poging op 112,5 mislukte vervolgens, maar dat vermocht Degenaars pret niet te drukken. De resul taten van de overige Leide- naars: Hein van Putten 90 trekken, 120 stoten; Herman Filippo 125 en 150; Rob Wan- sing 77,5 en 87,5 en Len Zwaan 90 en 120. Hoewel de Leidse powerlifters in Dordrecht niet slecht pres teerden, bleek Atlas toch een veel te sterke tegenstander. Krachtsverschil dat ook in de totaalscores duidelijk tot uiting kwam. Atlas scoorde 2061 kilo, LKV de Spartaan bleef bij 1496 kilo steken. De persoonlijke resultaten: Marcel Csorba 105 kilo knie- buigen, 80 kilo bankdrukken en 145 kilo deadlift; Richard Heemskerk 125, 85 en 175; Jan de Graaf 130, 97,5 en 182,5; Johan Hoekstra 145, 105 en 225 en Wim van Putten 175, 105 en 230. LEIDEN De zondag vierde klasse A kende wederom een uitgedund programma. VCS- Randstad Sport en Foreholte- Concordia werden afgelast. Teijlingen kwam bij Archipel niet verder dan 1-1, terwijl ook Wassenaar en ROAC die uit slag overeen kwamen. Hille- gom zegevierde verdiend met 1-0 over Van Nispen. Altior kreeg met de 0-1 nederlaag te gen RKAW duidelijk een punt te weinig. Teylingen deelde tegen Archi pel de lakens uit, maar kwam niet verder dan 1-1. De Sas- senheimers kregen voor rust enkele prima kansen, maar moesten het scoren aan Hage naar Fred Smel overlaten. Daar deze dat in eigen doel deed mocht Teylingen met een 0-1 voorsprong gaan rusten. Kort na rust sprong de bal van de voet van Peter van de Vlugt, waarna Ton van Schijn- del kon scoren. De Sassenhei- mers creëerden- zich enkele prima kansen, maar troffen al leen het houtwerk. Van Nispen opende sterk te gen Hillegom, maar keek na een kwartier spelen toch tegen een 1-0 achterstand aan. Her man van der Schier trof doel namens de Hillegommers. De thuisploeg kreeg vleugels na het verkrijgen van deze voor sprong en creëerde zich talrij ke mogelijkheden. Ook na rust VIERDE KLASSE slaagde men er echter niet In de voorsprong verder uit te breiden. Wassenaar en ROAC deelden de punten: 1-1. Slecht wegwer ken van Ron Bekooy gaf Jan Smits de gelegenheid om 0-1 te laten aantekenen. Na rust was de ploeg uit Alkemade meermalen gevaarlijk. Peter van der Star was met z'n schot tegen de lat nog het dichtst bij 0-2. Invaller Theo Dikstra bracht met z'n treffer Wasse naar echter alsnog een punt. Altior moest voor rust het ini tiatief geheel aan RKAW la ten. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat de Leldschen- dammers een voorsprong na men. Ton van der Berg was verantwoordelijk voor de tref fer. Na rust trad Altior echter sterk uit de startblokken en zette AW vast op eigen helft. De verdiende gelijkmaker bleef evenwel uit. Vierde klasse B Ook in 4B een uitgedund pro gramma. SVLV kreeg ander maal een competitienederlaag te incasseren. Dit keer was WP met 0-2 de strkste. Al phen won erg fortuinlijk met 2- 1 van Docos. SVLV kreeg tegen WP een 0- 2 nederlaag te slikken. De Haagse ploeg mocht aan spraak maken op de zege, ge zien het betere spel. Wist Dolf van der Zijl gedurende een groot deel van de eerste helft z'n doel schoon te houden, kort voor rust moest hij na een fout van Peter Bijlen toch capi tuleren. Buijtendijk schoot raak. Kort na de thee vergroot te Van Veen de marge naar twee en de Voorschotenaren waren niet in staat daar iets aan te doen. Alphen mocht zich in het tref fen met Docos de gelukkigste ploeg noemen. De Leidenaars waren gedurende de eerste rondgang een stuk sterker. Nadat Ton Zwagerman nog het houtwerk had geraakt, kopte Sjaak Rietbergen 10 minuten voor rust raak. Na de hervat ting was het Leidse offensief minder omvangrijk en kon Al phen wat terug doen. Rien van Elk bracht z'n ploeg langszij. Vijf minuten voor tijd ging Al phen alsnog met de punten aan de haal. Dorus Gerritsen omzeilde de buitenspelval en scoorde simpel 2-1. Haastrecht was bij NSV op be zoek gekomen op één punt weg te halen en slaagde daar ook in. De gasten speelden ui terst voorzichtig, gaven geen kansen weg, maat konden die zelf niet creëeren. Een 0-0 uit slag was het logische gevolg. TAFELTENNIS V7té W igstel verpN De jeugd van UVS behaalde wederom een verdlenste- Usjcces. Na tweemaal op achterstand te zijn gezet, behaalden ers, pillen van Aad Kooren alsnog een 4-2 overwinning op Ex- otte Quick Boys ontmoette een gelijkwaardig FC Lisse, maar ikmaiyeel makkelijker te scoren. Het werd 6-1 voor de Katwlj- >n v^00denburg speelde een "onmogelijke" wedstrijd, en was ïcho|?no9 met één punt van HOV te kunnen vertrekken. RKAW toeg31 niet, en verloor met 2-1 van De Musschen. nomï d hei uvs na negen minuten op achterstand was gezet door .isseiior. zorgde Richard Kooien na een goede solo van Alphons tendijk voor de gelijkmaker. Een te zachte terugspeelbal kcelsior de kans opnieuw voor te komen, maar Harm de ^;ok de stand weer recht. Vlak voor rust was het goede col- er de oorzaak van dat Richard Kooien UVS zelfs op 3-2 fetten, waarop de tweede helft een goed vervolg bracht, blaakte doelman Peter Selier via een penalty de beslissen der: 4-2. Boys kwam via Hans van der Plas snel op voorsprong te- I mC Lisse, dat goed tegenstand bood, maar dit niet in doel- I NaT) wist om te zetten. Kort voor rust breidde de jarige Kees enoord de»score tot 2-0 uit. In een nogal harde strijd kwam ■§se na de 3-0 van Arie van. Duyn door Gert van der Hulst ^Hiot 3-1, maar Kees Kraayenoord, Hans van der Plas en de ^^fterde Frenk van der Kley zorgden voor nog drie Katwijkse ^Hinten: 6-1. HRn te klein, hobbelig en rommelig bijveld diende Rooden- aan te treden tegen HOV, dat via spijkerhard spel aan de punten trachtte te komen. Twee schoten op de paal van issluip z'ide verhinderden niet dat HOV de leiding nam, en na ok 2-0 scoorde. Ron de Roode deed iets terug, maar de e arbiter ontnam de Leidenaars een penalty toen Wim Pi- 'erd 9evloerd- Kort voor het einde bezorgde opnieuw Ron ode zijn ploeg de verdiende gelijkmaker, b-competitie verloor Roodenburg met 2-0 van Sparta, en t Quick Boys tienmaal raak tegen Zwljndrecht, dat één- doelpuntte. 1 :N Koploopster Randstad Sport maakte haar positie in 1 rste klasse zondag waar mët een 2-0 overwinning op Do- "i dezelfde klasse bleef ook Iduna aan de winnende hand. I een gelijkspel op zijn plaats was geweest, werd UDO met interregionale zaterdagklasse trad Ter Leede aan met drie Speelsters, die goed voldeden. Desondanks was tegenstan- 'ra te sterk, en werd met 5-0 verloren. In de eerste klasse 3 Marjolein Kraan voor de drie doelpunten van SVLV tegen ivenzande, dat éénmaal wist te scoren. De Hazerswoudse irsprffbehaalden eveneens twee punten. KMD werd met een 4-1 ikeliii laag naar huis gestuurd. Hilda den Dubbelden scoorde «al, Ingrid Dam éénmaal. tweede klasse miste een sterker Valken '68 haar afmaak- geeth van Duyn, wat tot gevolg had dat gastheer Sportief n misverstand in de achterhoede een gelukkig doelpunt e, en zo de winst behaalde. De Hazerswoudse Girls 2 ver met 2-0 van BSC '68. Het tweede elftal van KRV trof acht- doel tegen SVLV 2, dat de wedstrijd met negen vrouwen l beginnen. Lida Oudshoorn en Heidy Guyt scoorden ieder nfiaal. LSVV '70 boekte een teleurstellend resultaat: Maas- was met 2-1 te sterk voor de Leidse studentes, rijeerste klasse zondag kwam Randstad Sport pas de tweede [Hoed op dreef. Nadat Hennie Steensma al voor de rust doel ji atroffen, was hel Jolanda Overbeek die erna scoorde. Hen- t eei^n Zaal en Tea van Duin scoorden de doelpunten van Iduna, t toeJ°0 via Coba de Vreugd slechts één doelpunt minder zag n dcf"; Een niet te sterk spelend FC Lisse versloeg Altior met 3- !ldor|riar> van der Zwet (tweemaal) en José Kortekaas scoorden. Bader scoorde voor Altior, laatste vrouw Cora van der speelde een sterke wedstrijd. SJC scoorde er op los te- JP t£.: Ineke Broeders, Alda Zonneveld. Jolanda Cleverlaan en aard< Wijnands scoorden in totaal achtmaal. Stompwijkse Boys log Ifldunum hielden het op 0-0. Daarentegen scoorden SJZ 2 Sleutels acht doelpunten. De vijf Leidse kwamen van Ca en Annemiek van Thuyl (viermaal) en SJZ scoorde via a Varusan, Elly Heemskerk en Sonja van der Salm. N Het zo sterk irte Leython (heren) in Gouda tegen Jupi- n onbegrijpelijke 3-1 De Leiderdor- misten dan wel spel- iler Roelof Konter- de zwakke tegen- Ier had toch geklopt in worden. Daarente- jaat het de dames Leython wel goed. Wim Hendriksen iverwinning nummer begroeten nu het begonnen DAC sim- werd geklopt: 0-3. verloor opnieuw (1-3 Ovra), terwijl ook de iteams van Gemini de m lieten liggen. De ;chotense dames lig- log volop in de race, ploegen wonnen. In iromotieklasse heren Ie uiterst eenvoudige van Donar op Be Fair irwijl afgewacht moet n of NOVO na drie artijen echt titelge- |de is, of dat de Iwijkers de zwakkere tanders troffen. [speelde wel iets beter voorgaande wedstrij den, echt overtuigend was het allemaal nog niet. Onder aan voering van Rob van de Bosch werd wel regelmatig een goed blok gezet, verdedigend was tegenstander Ovra beduidend sterker. Omdat persoonlijke fouten op beslissende momen ten de Leidenaars parten speelden, kon LUSV alleen de derde set grijpen: 8-15, 9-15, 15-8, 15-11. De herenteams van Gemini lie pen beide tegen een 3-2 ne derlaag aan, voor beide teams gold ook, dat dat gebeurde te gen zwakkere tegenstanders en dat een voorsprong uit han den gegeven werd. Gemini 1 liet twee punten in Amsterdam aan US 2 (15-10, 6-15, 9-15, 15-6, 15-13), de reserves gin gen na een 0-2 voorsprong tenonder bij VVV: 13-15, 4-15, 15-11, 15-4, 15-8. De damesteams deden het be ter. Gemini 1 kende geen pro blemen met het zwakke Alli- des. Het enige gevaar, dat de Voorschotense ploeg zich mee zou laten slepen door de mati ge tegenstand, werd bezwo ren: 15-13, 15-8, 15-11. Gemini 2 had tegen AV'40 het geluk, dat de coach van de tegenpar tij op de toch belangrijke stand 14-13 een verkeerde wissel aanvroeg, waarna de thuis ploeg het ontbrekende punt zomaar toegewezen kreeg. In de resterende sets toonde Ge- mini 2 zich duidelijk sterker: 15-13, 15-8, 15-10. Leython (dames) ondervond vooral de eerste twee sets felle tegenstand van DAC. Met Cle- ma Zoetemelk en Anneke Ver- hart als uitblinkende speelsters werden die sets toch gewon nen. De derde set was daarna een formaliteit: 13-15, 12-15, 3-15. NOVO kneep de handen dicht met het ene op Odin be haalde punt. De Noordwljkse ploeg speelde chaotisch en faalde eigenlijk over de hele li nie. Vandaar de blijdschap met het ene punt: 17-15, 13-15, 10- 15. 15-10, 11-15. Promotieklasse Leython startte bij afwezigheid van Roelof Konterman en Wim Hendriksen met Frans Rijck vén der Gracht en Erwin Berg- sma op de spelverdelersposi tie. Desondanks wonnen de Leiderdorpers wel de eerste set, maar toen hun aanval het liet afweten pakte Jupiter drie sets op rij: 13-15, 15-12, 15-9, 15-7. Ciska Beurze van Gemini valt aan in het duel met Allides. naast traint de Leidse ploeg voor het eerst sinds jaren een tweede keer in de week. Ook dat wierp in Waddinxveen z'n vruchten af, want met Jaap de Vries in een aanvallende hoofdrol was Donar goed op dreef: 12-15, 8-15, 8-15. NOVO won en dat betekende de derde winstpartij op rij. Misschien dat tegenstander WW niet tot de sterksten ge rekend kan worden, maar toch een goede prestatie van de Noordwijkers: 5-15, 12-15, 13- 15. De heren van RVV blijven puntloos. Tegen Punch pakte de ploeg van Piet Guyt alleen de eerste set: 9-15, 15-5, 15- 10, 15-8. Bij de dames boekte LUSV de eerste winstpartij. Jupiter was te zwak om ook maar behoor lijke tegenstand te bieden: 15- 7, 15-8, 15-13. Nu de studen tes Marijke de Beer en Laurien Kehrer weer in de gelederen opgenomen hebben, lijkt de ploeg goede kansen te maken op een hoge klassering. RW blijft het eveneens goed doen. De Rijnsburgse ploeg haalde twee punten in het tref fen met Dosko: 15-8, 11-15, 5- 15, 8-15, 15-2. Gemini 3 ging op het nippertje tenonder te gen Tornado. Door hard wer ken werd toch een punt be haald: 13-15, 15-4, 9-15, 15-9, 10-15. LEIDEN De derby Avanti Scylla heeft wel eens meer spannende afleveringen ge kend. Deze keer redde het in complete Scylla nog net de eer. In de eredivisie dames ziet het er niet naar uit dat Scylla voor de vijfde maal in succes sie de titel zal behalen. Nadat de Leidsen al eerder verloren van St. Aloysius, moesten ze nu ook het hoofd buigen voor Torenstad: 46. De Avantida- mes hadden geen problemen tegen Swift. Enige seizoenen geleden kon den de gemoederen hevig ver hit raken wanneer de pupillen van Gerard Bakker, oftewel Avanti aantraden tegen die van zijn broer Theo, oftewel Scylla. Nadat Patrick Swier, een der grootste jeugdige ta lenten op het ogenblik, van shirt verwisselde, (hij speelt nu bij Avanti) is de derby niet meer zo spannend. Zeker als de enige Scyllaan die zich se rieus zou kunnen verweren (Sjoerd Meyer) niet van de par tij is. Rob Regeer en Wibo van Gennip konden dan ook geen vuist maken tegen Bettine Vriesekoop en hun oude club genoot Swier. Frits Kantebeen wist echter knap via Robert de Groot de Leidse eer te redden: 6—1. In de tweede divisie blijven de Avanti reserves erg goed draaien. Tegen Luto scoorde veteraan Gerard Bakker een hattrick, en verstapten Aljé Kamphuis en Peter de Groot zich slechts eenmaal. Omdat ook het dubbel verloren ging werd het 73. Het tweede van Scylla daarentegen laat nogal eens een steek vallen. Tegen Noad dolven Rob van der Zeeuw (2x), Peter van Schle (2x) en Erik Noest ternauwer nood met 46 het onderspit. Ook Docos kwam niet verder dan 46, en wel tegen Trias. Opvallend hierbij is de hattrick van Joost Mentink. Hij kreeg echter te weinig steun van Sjaak den Elzen (1x) en Kish Prashad, die net deze keer met lege handen bleef. Eén divisie lager zette Sjaar- dema zijn zegereeks voorts Met de nodige moeite. Herman van der Broek had een offday en kwam slechts eenmaal aan de positieve zijde van de sco re, werd "het vierde van Scylla aan de Oegstgeester zegekar Frits Kantebeen van Scylla (achter de tafel) redde de eer In de derby met Avanti. Van oud-ploegmakker Pa trick Swier zou Kantebeen echter wel verliezen. gebonden. Theo Bakker en Hein Chrispijn redden de eer met het dubbel, maar tegen het geweld van Friso Reitsma en Ed van der Berg waren zij niet opgewassen. Het tweede team van Sjaardema schijnt niet te kunnen winnen. Voor de derde maal deze kompetitie deelden Chiel Kuiper, Douglas Janssen en Michel van der Oord de punten, dit keer bij Nikon 2. Het derde van Scylla aanvaardde de thuisreis uit het verre zuiden zelfs zonder wed- strijdpunten. Bij Blue Star red de Klaas Pieter Vlieg tweemaal de eer, iets waar Hans de Roode en Karei van Schle niet aan toe kwamen. Overige uitslagen: Wibats Docos 2 82; Avanti 3—'t Zand 1—9; Sjaardema 3—Vic tory '55 91; Treffers 2 Phoenix 2 28; Onkyo 2— Treffers 3—7; Docos 3—VEV 010; Avanti 4Papendrech'. 37; GoudaTreffers 3 5—5; Scylla 5—Westerzicht 6—4. De suprematie van de Scylla- dames die vier seizoenen lang duurde lijkt beëindigd. Met Marjan van der Vliet in de plaats van Sandra de Kruiff, die ene seizoen lang geen competitie speelt uit protest tegen de afwijzing van haar verzoek om met dispensatie in de herencompetitie uit te ko men, is dit team veel kwets baarder. Het dubbel wordt te vaak afgegeven en Van der Vliet verliest gewoon af en toe een partij, iets wat meestal di rect een nadelig gevolg op de score heeft. Stephien van Gen- nip wint regelmatig haar partij tjes, zo ook tegen Torenstad. Alleen voor Mirjam Kloppen burg, die zeer knap als eredivi sie debutante nog steeds een 100% score heeft, moest zij het hoofd buigen. Van der Vliet evenaarde deze prestatie, en omdat ook deze keer het" dub bel naar de tegenstandsters ging en Sophia Vaalburg niet won, bleef het bij 46, en daarmee drie punten achter stand op Torenstad. Aan het zwakke Swift uit De venter had Avanti geen kind. Alleen José Bakker vergiste zich tegen Timmermans. Ellen Bakker en Marijke Oltshoorn maakten geen fout zodat het 61 werd. Overige uitslagen: Avanti 2— Tempo Team 16; Scylla 2 Vice Versa 06; Avanti 3 PJS 6—4; VVV—Docos 3—7.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 19