Rijnsburgse Boys en Noordwijk in evenwicht Eerste overwinning Oegstgeest RCL bewijst toppositie tegen IJsselmeervogels Ook Zwart Wit verslaat verdedigend zwak Quick Boi SPORTTRIBUIME Moeizame remise FC Lisse Katwijk verspeelt LEIDSE COURANT MAANDAG 19 OKTOBER 1981 PAS DE GESCHIEDENIS HERHAALT ZICH OP MIDDELMORS EERSTE KLASSE Rijnsburgse Boys-speler Jack Manuputty neemt het Noordwijkse doel onder vuur. John van Dijk komt te laat, ploeggenoot Jos Smits kijkt slechts toe. Ook deze actie zal geen doelpunt opleveren. RIJNSBURG De geschiedenis herhaalde zich op sportpark Middelmors. Evenals in het vorige seizoen hielden Rijnsburgse Boys en Noordwijk elkaar ook afge lopen zaterdag in het Rijnsburgse in evenwicht. Ook de uitslag (0-0) was identiek aan die van de in het seizoen 80/81 gespeelde partij. Die 0-0 was overigens de enige juiste eindstand. Rijnsburgse Boys en Noordwijk maak ten er niet veel van, speelden een kleurloze en slechte derby. Rijnsburgse Boys-trainer Arie Lagendijk zocht de schuld voornamelijk bij de tegenstander: „Voor een goede wedstrijd heb je twee aanvallende ploegen no dig" was het commentaar van de boze oefenmeester. Piet Buter over het verdedigende spel van zijn ploeg: „Het was de bedoeling dat Rijnsburgse Boys het spel zou maken. Door middel van counters moesten wij sco ren. Dat is niet gelukt omdat de opbouw vanuit het mid denveld een ramp was." Noordwijk startte zaterdag In een 4-4-2 formatie. John Ma nuputty en Jan Willem Bogers speelden in de punt van de aanval, Ruud Bröring was een een teruggetrokken positie op het middenveld toebedeeld. Buter verklaarde die speelwijze aldus: „Mijn opdracht was Rijnsburgse Boys het initiatief te laten nemen. Wanneer Rijnsburgse Boys aanvallend speelt dan schuift de laatste man (Ruud van der Voort) re gelmatig naar voren. Komen wij in balbezit en Van der Voort is weg uit de verdediging dan krijg je een tegen een situ aties. Met Manuputty en Bo gers kun je daar dan van profi teren." Buter had het aardig gepland. Van der Voort verliet al dan niet in gezelschap van mede-verdedigers inderdaad regelmatig zijn verdediging en Noordwijk kreeg daardoor ruimte. De ploeg profiteerde er niet van omdat: „De opbouw vanuit het middenveld een ramp was." Arie Lagendijk had geen goed woord over voor de speelwijze van de Noordwijkse tegenstan der: „Wij hebben negentig mi nuten lang geprobeerd er wat van te maken. Wij zijn wel be reid geweest risico's te ne men," aldus Lagendijk die niet ontevreden was over de pres tatie van zijn ploeg: „We zitten nog in een moeilijke fase. Dat in aanmerking genomen heb ben we vandaag zeker niet slecht gespeeld." Al met al werd het eenzijdige wedstrijd. Rijnsburgse Boys bestormde het Noordwijkse doel negentig minuten lang en het matte Noordwijk was die zaterdagmiddag alleen in staat tot massaal verdedigingswerk. Het Rijnsburgse offensief le verde nauwelijks resultaat op. Slechts een echt goede kans kregén de Rijnsburgse oppurti- nisten. Een kans waar de ruim 2500 toeschouwers precies een uur op hadden moeten wachten. Piet Haasnoot trok de bal vanaf de rechtervleugel laag voor het Noordwijkse doel, Gillissen nam de bal in eens op de slof en doelman Dick Dortmundt kon slechts door middel van een reflexbe weging redding brengen. Dort mundt kwam verder niet in moeilijkheden. Noordwijk kreeg wat meer mogelijkhe den. Maar slordigheden zorg den ervoor dat van de door de Rijnsburgers geboden ruimte niet werd geprofiteerd. Alleen Jos 6mits kreeg vijf minuten voor rust een goede mogelijk heid de score te openen. De door John Manuputty in kans rijke positie gemanouvreerde Smits schoot goed in maar Rijnsburgse Boys-goalie Wij nand Sloos redde ten koste van een hoekschop. Het bleef uiteindelijk bij de te rechte 0-0. Buter noemde het een partij „om maar snel te vergeten." Het enige bewon derenswaardige bij beide ploe gen was de grote inzet waar mee werd gespeeld. Voor veel toeschouwers was dat niet ge noeg. Een kwartier voor tijd begaven honderden suppor ters zich al richting parkeerter rein. KEES VAN HERPEN Rijnsburgse Boys: Sloos, Nico Zwaan, Van der Voort, Rienks, Van Delft. Ma nuputty (Kuyt), Toet. De Kroon. Haas noot (Arroyo), Gillissen. Cas Zwaan. Noordwijk: Dortmundt. Tlo (Boot), Spaanderman, Van Beveren. Sluys, Marijt, Smits, Manuputty, Van Dijk, Bröring, Bogers. HAZERSW0UDSEB0YS OP EIGEN TERREIN VERSLAGEN VIERDE KLASSE LEIDEN Voor het eerst dit seizoen heeft Oegstgeest een overwinning behaald. Hazerswoudse Boys werd op eigen terrein met 1-2 verslagen. Ook SIZO en Randstad Sport wonnen. SIZO wees Jong Hercules met 2-0 terug, terwijl Randstad Sport tegen het hoog genoteerde DEV- JO tot 1-0 kwam. Woubruggge kon het tegen VVOR niet bolwerken: 1-4. Koudekerk verloor het voor de strijd om de eerste plaats belangrijke duel met TOGR met 1-3. Hazerswoudse Boys was alleen in het begin van de wedstrijd sterker dan Oegstgeest. De Boys verzuimden toen een duidelijke voorsprong te nemen, waardoor Oegstgeest tenslotte aan het langste eind kon trekken. Voor Hazerswoudse Boys schoot al leen Peter van der Niet raak. Nog voor rust kwam Oegstgeest op 1-1 door een doelpunt van Kees Post, na een knap genomen vrije trap van Ruud Iterson. In de tweede helft had Oegstgeest het heft in handen. Nadat Ton Werner al een keer dicht bij 1-2 was geweest scoorde Jan de Wekker het voor Oegstgeest bevrij dende doelpunt. De eerste overwinning van Oegstgeest kwam in de slotfase niet meer in gevaar. De gebruikelijke moeilijke start is Koudekerk tegen koploper TOGR noodlotig geworden. Binnen acht minuten stond Koude kerk, dat graag de eerste plaats met een zege over had willen nemen, met 0-2 achter. Molenwijk was de man die Koudekerk meteen al alle illusies ontnam. Kort na rust werd de genadeklap uitgedeeld door opnieuw Molenwijk. Twee minuien voor het ein de kon Fred Wagenaar niet meer doen dan de eer redden: 1-3. Woubrugge heeft één helft stand kunnen houden tegen VVOR. Het eerste half uur was Woubrugge zelfs duidelijk de betere ploeg, hetgeen tot uitdrukking werd gebracht in een doelpunt van Hans van Dijk. Naarmate de wedstrijd vorderde zakte echter het spelpeil van Woubrugge. VVOR kon daardoor al voor rust op gelijke hoogte komen. In de tweede rondgang ging het hiet Wou brugge van kwaad tot erger. VVOR liep toen gemakkelijk uit tot 1-4. Alleen in het begin van de wedstrijd heeft Randstad Sport pro blemen gehad met het hoog genoteerde DEVJO. Na twintig mi nuten spelen kregen de Voörschotenaren steeds meer vat op het spel resulterend in een groot offensief in de tweede helft. Een doelpunt bleef echter tot twee minuten voor het eindsignaal uit. Zelfs een strafschop werd door Hein de Graaf gemist. In de slot fase was het Roel Veello, die Randstad Sport aan de verdiende zege hielp. Ook SIZO raakte pas later in de wedstrijd op dreef. In de eerste vijfenveertig minuten speelde SIZO evenals Jong Hercules matig. In de tweede helft draaide SIZO steeds beter. Extra inspiratie werd daarbij verkregen uit een treffer van Henny Kamphorst in de veertiende minuut. Jos de Gier vergrootte de voorsprong in de dertigste minuut tot 2-0. Verder liep SIZO ondanks de vele verkregen kansen niet uit. ROTTERDAM Het is in Rotterdam opnieuw h delijk geworden dat Quick Boys dit jaar in de coi niet de rol van de voorgaande seizoenen zal spe gen Zwart Wit '28 bleek na een redelijk goec vooral de verdediging een kwetsbaar geheel. Het was een als schietschijf fungerend Katwijks doel 4-2 nederlaag. De formatie van Berry Janse biv< daardoor nog altijd zonder overwinning op een kend lage plaats van de ranglijst. De Katwijkers kwamen tegen Zwart Wit '28 al snel In de men. Nadat Leo Boer tegen de paal geschoten had wa Kees Wander en Kees Bouman dichtbij de openingstre rollen werden echter na een klein kwartier omgedraali man Cees van Rooyen leverde toen een goede voorzet a vrijstaande Martin van der Plas, die tot ieders verbaz schoot, maar de bal teruglegde naar Jaap van Duyn. afstandschot passeerde Van Duyn vervolgens doelman C der Ent. Vooral de achterhoede van Zwart Wit bleek door dez« wachte achterstand aangeslagen te zijn. Kees van RooyqBn van der Plas en Martin van der Plas omspeelden hun te< \z ders opvallend gemakkelijk, een tweede doelpunt blee uit. De rust kon daardoor terugkeren In de ploeg van Zwart herstel was compleet, toen aanvoerder Cees Boumam minuten voor rust de gelijkmaker liet aantekenen. Quli kon zich opmaken voor een moeilijke tweede helft. Van djer minuut af bouwden de Rotterdammers in dat tweede overwicht op. Slechts een schoonheldsfout van de verder zeer sterk S Raymond Lemmens, hij schoot in de vijfentwintigste mi een 2-1 stand de bal in eigen doel, hield bij Quick Boys op een goed resultaat hoog. De verdediging bleek evenv op keer niet bij machte de Rotterdamse aanvallen goe vangen. Het doel van Theo Guyt leek daardoor steeds n een schietschijf. Ook hij kon tenslotte niet voorkomen thuisploeg met de duidelijke cijfers 4-2 zegevierde. Ke man, Bert Hooyer en Kees Wander waren de makers van terdamse doelpunten. Vooral in verdedigend opzicht za Boys zich behoorlijk moeten verbeteren om tot meer a0n kende resultaten te komen. sc FOLKERT JAN GEE1 Scoreverloop: 14. Jaap van Duyn 0-1; 38. Kees Bouman 1-1; 62. Keen 2-1;'70. Raymond Lemmens (eigen doel) 2-2; 74. Kees Wander 3-2; Hooyer 4-2. Quick Boys Guyt, Wlm van der Plas, Haasnoot, Jonker. Teun Van Rooyen, Eysberg, Ouwersloof (Noort), Martin van der PLas, Vi LEIDEN Met veel moeite is FC Lisse er in geslaagd een 1- 1-gelijkspel te behalen tegen SDVB. Een door Wim Diels met succes genomen straf- schop bracht pas in de slotta- üsse heeft het niet se redding. lijk gehad tegen SDVBI LEIDERDORP RCL-aan- voerder Dick van der Bijl sprak na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met IJsselmeervogels over een eerste echte test-case. „Een geslaagde proef", zelfs. „Nu is duidelijk dat we in de top horen." Zijn oefenmeester Theo de Waard stelde het wat an ders, maar kwam tot de zelfde conclusie. „We had den voor vanmiddag al ze ven punten uit vier moeilij ke wedstrijden, nu hebben we er negen veroverd in vijf lastige partijen. En dan ligt het wat mij betreft bij zonder simpel. Zoveel pun ten pak je niet als je slecht voetbalt. Dus hoort RCL bovenin." Een toppositie die naar het idee van De Waard dit seizoen ook niet meer verloren zal gaan. „Je hoort mij niet zeggen dat we kampioen gaan worden. Wat ik wel durf te stellen is dat RCL bij de eersten gaat eindigen. En dan hangt het ervan af hoe we een eventueel slechte periode zullen doorkomen op welke plek we uiteinde lijk terecht zullen komen." EERSTE KLASSE De Waard gaat met veel ver trouwen de (voetbal)winter in, dat mag duidelijk zijn. En echt vreemd is het niet dat de trai ner van de Leiderdorpers die toekomst zo optimistisch tege moet ziet. Immers: ook zater dag zette RCL een goede pres tatie neer. Een prestatie die met de 1-0 winst wellicht wat te goed werd beloond, maar het gegeven alleen al dat IJs selmeervogels gelijkwaardig tegenstand kon worden gebo den mag de Leiderdorpse bur ger terecht moed geven. Voor al omdat ook IJsselmeervogels aan het einde van de rit in de eerste klasse B best wel eens erg hoog op de ranglijst terug te vinden zou kunnen zijn. Met de terugkeer van „verloren zoon" Jaan de Graaf heeft de Spakenburgse formatie net weer dat tikje extra dat in vori ge seizoenen ontbrak. Al lever de dat gegeven zaterdag op de Bloemerd dan geen wintpunten voor de Vogels op. In het eerste half uur van dit uiterst sportieve treffen (alleen IJsselmeervogels laatste man Ruth van de Groep ging na rust twee keer fors in de fout tegen de doorgebroken Erik van Doeselaar) zag het er ove rigens helemaal niet naar uit dat de Spakenburgers geen enkel winstpunt zouden over houden. Veel switchend werk van correct door René Kam- minga bewaakte Jaan de Graaf, leverde de toch al meer offensief gestade Vogels-elf veel ruimte én de nodige doel kansen op. Zo diende foutloos keepende Peter van der Heij den al spoedig de doorgebro ken Jan Muys af te stoppen, moest de oud-Meerburg-doel- man vervolgens gestrekt bij een schot van Piet Slechten- horst, knalde Jaan de Graaf net naast en had RCL alle ge luk van de wereld dat vrij staande Henk de Graaf in de 22ste minuut na een voorzet op maat van Jaan van dichtbij wat al te gehaast naast kopte. Zoals de thuisclub twee minu ten later ook doelman Van der .Heijden weer dankbaar mocht zijn nadat hij de bal nog net Bob van Bohemen (rechts) zal bij deze actie worden te ruggefloten wegens gevaarlijk spel tegen IJsselmeer- vogel Jan Muys. Even daarvoor had de RCL-midden- velder, die na de hervatting het winnende doelpunt zou scoren, nog met een knappe lob de lat geraakt boven Spakenburgse goalie Maarten de Harder. voor. de voeten van de doorge broken Jaan de Graaf had weggegrist. RCL beperkte zich in die ster ke Spakenburgse fase noodge dwongen tot enige snel uitge voerde counters. Eén van die uitbraken was bijna nog suc cesvol ook. Er waren negen minuten gespeeld toen Dick van der Bijl de diepgaande Thijs Bruna bereikte. Met veel overzicht speelde Bruna mee gekomen Bob van Bohemen aan en een knappe lob volgde. Boven kansloze doelman Maarten de Harder ketste het leer af op de deklat. Diezelfde De Harder verkeek zich acht minuten -voor rust - RCL was er net in geslaagd wat meer evenwicht in de partij te bren gen - volledig op een afstand schot van Van der Bijl; de schade bleef tot een hoek schop beperkt. Na de pauze had RCL de za ken achterin duidelijk beter onder controle en was het aan de Leiderdorpse voorwaartsen om voor de gevaarlijke situa ties te zorgen. In eerste instan tie nog zonder succes (Van Doeselaar schoot in kansrijke positie gekomen over), maar daarna - in de 21ste minuut - wel met resultaat. Van Doese laar veroverde het leer op het middenveld en via Hans Braat en Pierre van Gemerden be landde de bal bij de sprintende Van Bohemen. Na Van der Groep te hebben ontweken liet Van Bohemen ook De Harder beheerst kansloos: 1-0. Hoe wel IJsselmeervogels na die treffer met pressievoetbal op zoek ging naar de gelijkmaker, was het RCL dat in die sensa tionele slotfase de beste kan sen kreeg. Omdat Van Doese laar echter tot tweemaal toe onreglementair door Van der Groep werd afgestopt, de bal na een mislukte voorzet van de linkerspits op in plaats van on der de lat belandde en Dick van der Bijl enige keren net een paar centimeter aan pure snelheid miste, bleef de Spa kenburgse nederlaag beperkt tot de minimale score van 1-0. Een score die na afloop echter terecht ruim voldoende bleek voor optimistische Leiderdorp se toekomstbeschouwingen. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 66 Van Bohemen 1-0. RCL: Van der Heijden. Ruis, Siera. Haneveld. Karrminga. Van Bohemen. Braat. Bruna. Van Gemerden, Van der Bijl. Van Dseselaar. doelman senaren veelvuldig openingstreffer af. In rondgang reageerde I meer goed op schole7 Frans van der Laan q Barte. Na rust draaide minder goed. SDVB pn de hier na vierentwintig ten van via Dick Morre* wissels in de dertigstei zorgden voor een verp van de ploeg van Lisje van de twee invallers, w> Bruin, stond tenslotte basis van de gelijkmaP werd twee minuten vt^ einde in het strafschop weggeduwd. De toega strafschop werd genomi Wim Diels. Hij hield hel koel en bezorgde Lisse!' diende gelijkmaker. LEIDEN Een zwak kwartier is Kawijk teget per Excelsior Maasslui noodlotig geworden, slotfase veranderde di van 2-0 in 2-2. ARC h voorsprong van twee d ten tegen Vlaardingen het eindsignaal vast: 2- Het voor de bezetting koppositie belangrijke tussen Katwijk en E Maassluis is vooral in ste helft gedomineerr Katwijk. Na tien miuten de Katwijkers via Jan Plas een 1-0 voorsproni door geruggesteund wi celsior tot aan de rusl verdediging gedrongen, tweede helft speelde een duidelijk ander s| Direct na de aftrap w verdediging opgezocht bedoeling om vla c eventueel de voorspri vergroten. Aanvankelij Katwijk met deze tactii ces. Wim Guyt 2 zorg voor 2-0, maar in het kwartier had de voorho< Excelsior meer succes, bleef toen met moeite eind: 2-2. De strijd tussen ARC er dingen was geruime tijc Tot een kwartier na rusl de teams niet voor elki der. Vlaardingen kwam fase het dichtst bij eer punt. De lat bracht toe ARC redding. Een d< van Ronald Disseldorj kwartier na rust, zorgd de ommekeer. Vlaai verzwakte na deze op trefer duidelijk, waardr Alphenaren zelf? nog konden komen. Edwin perlink was de makeri tweede treffer.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 18