Westerholt wint elfde Bloemenloop oortzetting rogressieve imenwerking nzeker in lkemade OBDVAG REGIOIJOURINAAL slaagde ring -jarig )ileum Publiek blijft weg bij „Eenakter-festi val" MAANDAG 12 OKTOBER 1981 PAGINA S Sprekend horloge Niemand heeft er ooit aan getwijfeld dat ze in Voor schoten bij de tijd zijn. Maar dat ze in deze kleine gemeente ook in staat zijn om sprekende horloges te produceren wekt toch wel enige verbazing. De nieuw ste, rijkelijk van chips voorziene polscomputer is namelijk in staat om naast het middels vloeibare kris tallen laten zien van de di gitale tijd deze ook uit te spreken. Weliswaar is dat in deEngelse taal, maar voor de echte kwartshorlo- gefanaten hoeft dat geen bezwaar te zijn. Mogelijk is het horloge ook een uit komst voor blinden en slechtzienden. Het nieuwste wonder van de micropro cessortechniek kan ook stopwatchtijd uitspreken en beschikt over een repete rend alarmsysteem met me lodie waarbij de woorden „please hurry" (schiet op alstublieftom de 5 of 10 minuten worden uitgespro ken voor degenen die bij- Vergaderavond De vereniging van postzegelverzamelaars Sassenheim or ganiseert morgen een ruil-, veiling- en vergaderavond in gebouw de 'Ontmoeting' aan de Narcissenlaan in Sassen heim. De jeugdclub begint om zeven uur, de volwassenen- club om acht uur. Tijdens deze bijeenkomst wordt ook de jubileumtentoonstelling op 23 en 24 oktober aangekondigd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging. Jeugdraad De Hazerswoudse Jeugdraad belegt woensdag een bij eenkomst met de besturen van verenigingen die zich op een of andere wijze met jeugdwerk bezig houden. De jeugdraad vindt dat de besturen te weinig gebruik maken van de diensten van de raad. Zo zouden de vere nigingen via de jeugdraad meer bekendheid aan hun activiteiten kunnen geven. De bijeenkomst wordt ge houden in het gemeentehuis. Radio-actieve straling De Australische kinderarts Helen Caldicott komt woensdag naar Oud Poelgeest in Oegstgeest om te praten over de ge volgen van radio-actieve straling. De ochtendbijeenkomst van tien tot twaalf uur is vooral bestemd voor vrouwen. De middag van twee tot vier uur voor werkers in de ge zondheidszorg. Haar man Bill Caldicott, radioloog, is ook aanwezig om met iedereen van gedachten te wisselen. Ver der is er de hele dag een tolk aanwezig en is er een ten toonstelling met informatie van verschillende vrouwen-, vredes- en milieugroepen. De toegangsprijs is twee gulden vijftig. Leesprogramma De Katwijkse kinderen moeten 14 oktober beestachtig veel' lezen. Dat vindt de Openbare Bibliotheek tenmin ste. Tijdens het voorlecsuurtjc woensdag van half twee tot twee uur worden in het kader van de kinderboe kenweek dia's vertoond. Verder is het de bedoeling dat de kinderen een boekenlijst waarop allemaal dieren verhalen staan, afwerken in het kader van het leespro gramma dat tot 1982 duurt Voor elk uitgelezen boek, mag een stukje van een enorme duizendpoot worden ingevuld. Thema-avond De federatie Bollenstreek van de Partij van de Arbeid houdt woensdag een thema-avond in café De Wels aan de Abram van Royenstraat in Noordwijk. Het thema luidt 'Herverdeling van arbeid'. Inleiders zijn: Wim Ouwerkerk, bekend door zijn medewerking aan de actiegroep Man- Vrouw-Maatschappij en het Tweede Kamerlid Elske ter Veld, die verbonden is geweest aan het vrouwerisecreta- riaat van het FNV. De avond begint om acht uur. Ruiters aan het werk Ruim vijftig procent van de leden van de Alpheuse ruiterverenfging staken zaterdag de handen uit de mouwen. Reeds een jaar of twee hebben de Alphense Ruiters aan de Woubrugse Heuvelweg een winterac- commodatie. Verblijf aldaar was echter nauwelijks mogelijk door het slechte afvloeien van het hemelwa ter. In samenwerking met grondbedrijf Verkerk werd wat meer de polder in een nieuwe winterbak gereali seerd. Voor de drainage gebruikte men puin, dat door de gemeente Alphen eerst goed was onderzocht op gif tige stoffen. Afgelopen zaterdag werd de laatste hand gelegd aan de nieuwe winteraccommodatie. Tennis- en squashcentrum Vandaag opend het tennis- en squashcentrum „Nieuwe Sloot" aan de President Kennedylaan zijn deuren. Het complex heeft 4,3 miljoen gulden gekost, het bestaat uit zes overdekte tennis- en vijf overdekte squashbanen. Voor het zomerseizoen, wil de stichting, die het centrum exploiteert, het uit zes bui ten tennisbanen bestaande park uitbreiden met twee extra buitenbanen en een dubbelbespeelbare oe fenmuur. Het complex wordt 21 novembér officieel geo pend. Filatelisten bijeen De filatelistische tentoonstelling Alphilia '81 heeft in totaal 1800 bezoekers getrokken. De tentoonstelling, annex ruilbeurs werd gehouden ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Alphense afdeling van de Nederlandsche Vereeniging van Plstzegelverzame- laars. Burgemeester Paats opende de tentoonstelling, die in de Rijnstreekhal werd gehouden met het afstem pelen van een speciale enveloppe ter gelegenheid van de Dag van de Postzegel. Er was een collectie poststuk ken verzonden van en naar Alphen met postmerken tot ongeveer 1900. Uniek waren de verzameling van per zeppelin verstuurde poststukken, de verzameling censuurpost en gedeelten van een verzameling brieven met zegels en propagandastempels uit het Nazi-rijk. Oude Raadhuis De activiteiten die de stichting Het Oude Raadhuis afgelo pen zaterdag rond het pleintje bij de Pomp in Warmond organiseerde, hebben vele bezoekers getrokken. Voor de jongsten was er een poppenkastvoorstelling door het War- monds poppentheater. Huub Weijers en de Stoorzenders zorgden voor vrolijke muziek. Het jeugdcircus Atleta bracht een orima voorstelling. Ook de expositie die in het Oude Raadhuis was ingericht, kreeg grote belangstelling. Tijdens de expositie bleek dat erg veel Warmonders nog allerlei oud materiaal over hun dorp hebben. Wellicht wordt daar in de toekomst een nieuwe tentoonstelling mee ingericht. IT'S TWELVE THIRTY- OMEAM.l RESTA Het sprekende horloge voorbeeld bij het opstaan enige aanmoediging nodig hebben. lt gedeeltelijk ■uil ontdaan IDEN De stichting imuiden Rijnsaterwou- iterdag begonnen met noonmaken van de let slechte weer kon b 's middags beginnen omvangrijke werk. De vier schoonmakers in totaal 18 zakken waaronder erg veel •- uit het water opge- ndat slechts één vrij- zich aanmeldde en lange na niet de hele van het vuil ontdaan rden, gaat men zater- üktober wederom aan Vrijwilligers kunnen iimelden bij Rien de (01721-9276). ROELOFARENDS- VEEN De elfde Bloe menloop is gisteren, on danks de slechte weers omstandigheden, met in totaal 700 deelnemers een groot sportief succes ge worden. De door gymnas tiekvereniging „Excel sior" georganiseerde bloe menloop had weer de vol ledige medewerking van het bestuur van de E.M.M.-veiling, die de hallen ter beschikking stelde alsmede een plant voor iedere deelnemer. Liefst 268 deelnemers gingen van start voor de halve mara thon. Bij de heren werd W. Westerholt uit Haarlem in 72,10 min. winnaar, gevolgd door V. Zonneveld uit Noord- wijk en J. Schijff uit Rijnsburg in resp. 72,10 en 73,00 min. Bij de dames werd de Veense Ka rin van der Berg-Kerkvliet winnares in 87,30 min. Tweede werd Menno Helsloot uit Am stelveen in 96,00 min. en derde Heidy Eygenstein uit Leiden in 98,00 min. Als bijzonderheid dient nog vermeld te worden dat de elfjarige Quinto Fier- kens en zijn 15-jarige broer de hele marathon hebben uitgelo pen. Op de 9 km gingen maar liefst 231 deelnemers van start. Uit slag bij de heren: A. Guus Loos uit Leiderdorp in 29,15 min., 2. Ben Kerkvliet uit Roe- lofarendsveen in 29,24 min. en 3. E. van der Meer uit Roelofa- rendsveen in 29,96 min. Bij de meisjes gingen de eerste plaatsen naar: 1. Angelique Fierkens uit Amstelveen in 36 min., gevolgd door W. Garret- sen uit Bovenkerk in 37,40 min. en Monique Combee uit Amstelveen in 37,50 min. Op de 9 km jongens was het een echte Veense aangelegen heid hier werd eerste R. Hoog- enboom in 34,40 min., gevolgd door Lex Wesselman in 34,40 min. en Edwin van der Poel in 35,10 min. Op de 5 km kwamen nog eens 200 deelnemers en deelneem sters aan de start. Hier werd Per Hoogenboom die in 16,17 min. eerste werd, gevolgd door Jan Huigsloot in 17,00 min., beide uit Roelofarendsveen. Derde werd Peter Oomen uit Nieuwe Wetering in 17,20 min. Bij de dames werd eerste: Ada Steenvoorden uit Noordwijk in 24.25 min., tweede Jac. Otte uit Hillegom in 25,15 min. en derde mevr. Zonneveld-van der Riel in 26,15 min. Bij de jongens won de Veender Nico Kerkvliet in 23,40 min. gevolgd door Peter van Lo- chem uit Nootdorp en Marcel de Jeu uit Roelofarendsveen in 23,55 min. Bij de meisjes was het Astrid van Velden uit Voorschoten die eerste werd in 23,45 min. gevolgd door Sandy Niesten uit Beverwijk in 24,15 min. en door Colinda van der Hoorn uit Ter Aar in 25,10 min. DEN De festi- I rond '75 jaar pro- christelijk onder- j Leimuiden' wer- •terdag afgesloten drukbezochte - De opbrengst J gebeuren was be- 1 voor een oplei- Joject voor meisjes fcte. Het streefbe- Tan 10.000 gulden luim overschreden, [rij leverde een be- b van 4800 gulden. |t geld komt ten 1 het project. 1 kan Leimuiden te- I op een bijzonder ge- fdering van het jubi- prige week donderdag de festiviteiten met lenkingsdienst en een Een dag later deelden *ren in de feestvreug- Onden in het Spant ge- Vele kinderen wachten gespannen bij het rad van avontuur, dat eenmaal tot stil stand gekomen één van hen zal verrassen. Het rad was één van de attracties van de fancy-falr. nieten van (onder meer) de. 'Bere-bios'. Hoogtepunt van de dag vormde de reünie, die in de school werd gehouden. Zo'n 700 oud-leerlingen kwamen vanuit heel Nederland, maar ook uit het buitenland naar 'De Schakel'. Afgelopen zater dag werden de festiviteiten af gesloten met een fancy-fair, die vooraf werd gegaan door een rondgang door het dorp van muziekvereniging Mavi- leo. De muziekvereniging overhandigde bovendien bloe men aan de heer J. Smit hoofdmeester van 'De Schakel' in verband met zijn-25-jarig jubileum, als leerkracht aan de Leimuidense lagere school. Eerder deze week ontving Smit uit handen van burge meester G.J. van der Kroft de zogenaamde 'gemeente-tegel'. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse bevolking heeft het duidelijk laten afweten bij het „Eenakter-festival" in Ons Huis. Bij andere gelegenheden trok het amateurtoneel zowel in de dorpskern als aan de Hoge Rijndijk volle zalen; nu ech ter bleef het publiek thuis. Vrijdag zo'n zeventig en zaterdag zo'n honderd mensen bevolkten de zaal en dat terwijl drie toneelgezelschappen hun beste beentje voorzetten. Het initia tief van de KPJ-toneelgroep verdient evenwel erkenning want het was voor de wèl aanwezigen toch een gezellig avondje uit. Met het door Godfried Bomans geschreven stuk „Een eeuw ach ter" beet de plaatselijke KPJ het spits af. Vrijdagavond was het een wat stroeve vertoning, mede veroorzaakt door de vele stille momenten die in het stuk voorkwamen. De geringe speelsheid maakte er een te statisch geheel van al dient gezegd dat de gang er zaterdag aanzienlijk beter inzat. De boodschap die het stuk diende uit te dragen kwam er echter, zoals regisseur Theo van Leeuwen later beaamde, onvoldoende uit. Vaart zat er wel in bij Anabasis; het feit dat men de tekst nogal eens kwijt was deed het stuk „Oom Lou knapt het wel even op" nauwelijks geweld aan omdat de acteurs en actrices al improviserend elkaar goed aanvulden. Met name Frits de Winter kon zich heerlijk uitleven in zijn rol hetgeen wel tot gevolg had dat Yvonne van. Diemen en Els van Betten, beiden „lekker" spelend, zich soms nauwe lijks konden inhouden van het lachen. Het toneelgezelschap „Aktief '70" uit Woerden had vrijdag nogal wat tekstmoeilijkhe den getuige de soms hinderlijke bijdrage van de souffleuse. Na een geforceerd begin kwam er toch meer tempo waarbij Ma rio Tegelenbos, in de rol van inspekteur Martinson, een belang rijke rol speelde. Ook Hans Kromwijk ontpopte zich in de loop van „Help ik leef" steeds beter zodat „Aktief'70 uiteindelijk toch tot een aanvaardbaar niveau kwam ondanks de schoon heidsfoutjes. Desalniettemin is het Eenakter-festival voor herha ling vatbaar al dient de bevolking zich er wel van bewust te zijn dat het amateurtoneel slechts kan blijven voortbestaan bij vol doende belangstelling. IO enigheid over zetelverdeling ADE De kans is groot dat de progressieve erking binnen Progressief Akkoord Alkemade gste tijd gehad heeft. Zekerheid hierover is er want pas op 19 oktober valt de definitieve be- als PPR en PvdA hierover samen vergaderen, men zijn ontstaan over de zetelverdeling, m Alkemade is namelijk viermaal zo groot als de PPR. om dat eerstgenoemde partij vindt dat de eerste twee raadszetels voor de PvdA zijn, pas een eventuele derde aan de PPR toebedeeld worden. Maar het risico is groot rogressieve samenwerking, zo die voortgezet wordt, niet twee zetels behaalt bij de komende gemeenteraadsver- In dat geval zou de PPR slechts bijwagen voor de en niet eens een raadslid mogen leveren", zegt Lia voorzitster van de Politieke Partij Radicalen in Alke- j vindt dat de PPR niet de kans mag lopen buiten spel t worden. Haar echtgenoot Jan, voorzitter van de Partij Arbeid in Alkemade, ziet de problemen duidelijk, maar I desalniettemin op vertrouwen dat het niet op een poli- Iheiding zal uitlopen. i de PvdA gewoon rekent op 3 zetels voor Progressief ■d bij de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar en dan >or de PPR geen vuiltje aan de lucht. „Wij zouden het en indien de PPR uit de boot valt, maar het risico van neenteraadslid minder te leveren, kunnen wij niet dra- it zou ook niet te verkopen zijn aan de achterban", itelein wil eigenlijk niet horen van het verbreken van de rerking met de PPR en zegt er alles aan te doen om hoe c gezamenlijk verder te gaan. Een uitspraak die de in- Ug van zijn eega volledig heeft. Eigenlijk hadden Lia en telein de hele zaak liever pas naar buiten gebracht als de ïve beslissing gevallen is op 19 oktober aanstaande. Maar >rogressieve partijen wars zijn van besloten vergaderin- nooit zullen tornen aan de openbaarheid daarvan, moe- ju de toch wel „wrange vruchten" plukken in de vorm [rtijdige publikaties. Lia en Jan Castelein denken dat de et gepolariseerd is door publikaties over een eventuele e scheiding en zullen deze geen invloed uitoefenen op de j (ner zijn als deze goede samenwerking moet wegvallen", artikel van Niko van Brussel (PPR) in het oktobernum- a „Opini" (officieel orgaan van de samenwerkende pro- 'e partijen), wordt overigens reeds geconcludeerd dat tij- 1 komende gemeenteraadsverkiezingen PPR en PvdA ie- een eigen lijst de strijd om de stemmen" zullen aangaan, dit artikel zijn de PPR-leden het erover eens dat de [ezien de getalsgrootte recht heeft op de eerste twee Maar omdat de radicalen een redelijke kans willen om in de gemeenteraad te komen wensen zij desondanks de zetel. De PvdA echter wil niet onderhandelen en getalsverhouding prioriteit geven boven de vriendschap PPR. In dit verband dient nog vermeld te worden dat, e Radicalen na de gemeenteraadsverkiezingen niet meer meenteraad komen, dit consequenties-zal hebben voor Jslid Henk van Tol. Eerste Endegeester prestatieloop succesvol OEGSTGEEST Wethouder P.H. Schoute van Leiden gaf zaterdagochtend het startschot voor de eerste Endegeester prestatieloop. Hij deed dit op het terrein van „Endegeest" te Oegstgeest. Op dit landgoed had men een fraai parcours uitgezet waarop de deelnemers hun rondjes konden „draaien". De première van deze presta tieloop, over afstanden van 2 kilometer (voor de zeer jeugdi gen) en 4 of 10 kilometer, is bij de lopers goed ontvangen. Uit de wijde omgeving had men zich naar Oegstgeest gespoed. Toen rond half elf het start sein werd gegeven konden de initiatiefnemers, de heren W. B. Driessen en Veldhuyzen van Zanten méér dan tevre den zijn met 213 lopers/sters die zich gemeld hadden. On der hen de 58-jarige mevrouw Van Rijn uit Noordwijk-Bin- nen en dames van „Vetera nen-Holland". Zeker is dat het niet bij deze prestatieloop zal blijven. Velen maakten voor het eerst kennis met het fraaie landgoed aan de Endegeester- straatweg. De opbrengst van de prestatieloop komt ten goe de aan de bibliotheek van de kinderboerderij Endegeest. Jaarvergadering „Willibrord" ZOETERWOUDE Woning- bouwvereniging „Willibrord" Zoeterwoude houdt morgen avond de algemene vergade ring in Don Bosco, vanaf acht uur. Op deze bijeenkomst zal het bestuur terug blikken op het jaar 1980 en uiteraard naar de toekomst kijken. Met name voor het punt „bestuursbeleid" is het van belang dat zoveel mogelijk leden van de woning bouwvereniging acte de pré- sence geven. Voorts staat op de tien punten tellende agenda een bestuurs verkiezing. Aftredend en her kiesbaar zijn mevrouw A. Vlasveld-Wennekers en de he ren P. P. van Mil en Chr. J. Overdevest. De plaats van me vrouw Koek is vakant. Be langstellenden voor deze zetel kunnen zich in verbinding stellen met de voorzitter de heer P. van Son, Van Swieten- straat 16, telefoon 1192. Kandi daten voor het bestuur kun nen, blijkens de Statuten, tot de aanvang van de vergade ring schriftelijk worden ge steld op voordracht van ten minste tien leden. ADVERTENTIE occasionshow op 15,16 en 17 oktober in de Groenoordhallen te Leiden LEIDSE COURANT Zesde muziekconcours in oude veilinghallen In totaal 46 verenigingen, die aangesloten zijn bij de bond voor christelijke muziekverenigingen In West Nederland gaven het afgeldopen weekeinde acte de presence in de oude Flora-veiling in Rijnsburg. Het hoogste aantal punten werd behaald door het showkorps Gorcum uit Gorinchem. Crescendo uit Drachten en Bazuin uit Oud Beierland kregen op het onderdeel „mars" in de eredivi sie een „met lof" uitgereikt. In de eerste divisie promoveerden de Twinkle Stars uit Zegge naar de eredivisie. Het muziekconcours, dat voor de zesde maal door de Floraband uit Rijnsburg werd georganiseerd, trok in totaal zo'n zesduizend toeschouwers. Een van de brandweerploegen In actie. Hazerswoude wint brandweerwedstrijden ZEVENHOVEN De regio nale brandweerwedstrijden, die afgelopen zaterdag op het terrein aan de Achterweg ge houden werden, kunnen ge slaagd genoemd worden. Ze trokken veel publieke belang stelling. Bijna alle burgemees ters van de tien deelnemende plaatsen gaven acte de présen- ce, terwijl ook de brandweer- inspectie een kijkje kwam ne men. Er was een gefingeerde brand uitgezet in een van de schuren van de heer Blijleven, waarin zich een uitstekend spelend slachtoffer bevond, een lid van de Lotusgroep uit Nieuwkoop. Voor alle onderdelen konden de brandweerploegen punten verdienen. Het brandweer korps uit Hazerswoude behaal de een eerste plaats met 413 punten, Ter Aar werd tweede met 400 punten en Leimuiden werd derde met 398 1/2 pun ten. De burgemeester van Zeven hoven J. Wagenaar reikte na afloop in het dorpshuis de prij zen uit De ploeg van Ter Aar scoorde als waterploeg het hoogste en Woubrugge bleek als slangen- ploeg de beste te zijn. Het or ganiserende Zevenhoven red de het „slachtoffer" in de snel ste tijd. De overige einduitslag luidde: 4. Woubrugge 396 punten; 5. Alphen aan de Rijn 383 pun ten; 6. Koudekerk 380 1/2 punten; 7. Zevenhoven 379 punten; 8. Nieuwkoop 364 1/2 punten; 9. Nieuwveen 356 punten; 10. Alkemade 350 punten.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5