Slopers breken deel van inventaris Digros-filiaal af Verwarring rond oude kerkhoven Nieuwe woningen ii] Middelland binnenkort gereed REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 8 OKTOBER 1981 GEMEENTE WASSENAAR GEEFT UITVOERING AAN DREIGEMENT WASSENAAR De ge meente Wassenaar heeft gistermiddag krachtig ac tie ondernomen tegen het nieuwe filiaal van Digros aan de Van Starrenborg- hlaan 47 in Wassenaar. Omstreeks twee uur be traden slopers vergezeld van de politie het pand en braken de scheidingswan den tussen het winkelge deelte en het magazijnge- deelte af. Daarmee gaf de gemeente uitvoering aan -het dreigement in een brief van afgelopen maan- ^dag dat er actie zou wor den ondernomen als Di- gros de bouwwerkzaam- heden binnen het pand niet zou staken. Volgens directeur J. van den komst van Digros haar niet lekker zit Wij zouden veel lie ver met de gemeente om de ta fel gaan zitten om de zaak te bespreken, maar daar willen ze niets van weten. Zelfs de brandweer, die ons moet advi seren over de brandveiligheid wil ons niet te woord staan", aldus Van den Broek. Supergrutter Digros was van plan om het nieuwe filiaal, dat de zevende vestiging wordt, op 22 oktober te openen. Het fi liaal is ingericht zich in een a >- leegstaand gebouw met een steld. De heer Van den gemengde bestemming. Vol- Broek is van plan de ge- gens het bestemmingsplan meente daarvoor aanspra- mag de eerste tien meter van keliik te stellen. het pand, dat 20 meter diep is, worden gebruikt als verkoop- „Het is bijzonder tragisch wat ruimte. „De gemeente dacht hier is gebeurd", is de mening dat we daar niet genoeg aan van de Digros-directeur. „De zou hebben, maar wat dat be- gemeente Wassenaar probeert treft hebben ze zich vergist. Ik ons op alle mogelijke manie- hou me precies aan de regels, ren dwars te zitten omdat de we gaan niet over de tien me- Broek van Digros heeft de gemeente daarmee voor ongeveer 100.000 gulden schade aangericht. Onder dat schadebedrag vallen niet alleen de kosten van de houten bouwsels al leen, maar ook de derving van inkomsten en het feit dat er personeel moet worden doorbetaald om dat de opening twee we ken moet worden uitge- ter heen. De rest wordt maga zijn. Als grens tussen magazijn en verkoopruimte hebben we die houten wandjes laten op trekken waar dan rekken aan zouden worden bevestigd, voor brood en dergelijke. Vol gens de gemeente zijn dat bouwwerkzaamheden waar voor een bouwvergunning vereist is, maar dat is belache lijk. Toen de gemeente duide lijk maakte dat de wandjes moesten verdwijnen zijn we via de advocaat daartegen in beroep gegaan, maar de be handeling daarvan heeft men niet afgewacht, wat toch een normale zaak zou zijn. Nu zijn ze gisteren met een grote over macht komen binnenzetten, met een hoop gewichtigdoene rij van streng kijkende politie mannen pratend in walky tal kies en hebben ze de inventa ris afgebroken. Dat is niet op een ruwe onbehoorlijke ma nier gegaan, maar de schade is toch aanzienlijk", aldus de di recteur van Digros. De gemeente zou minder be zwaar hebben tegen de plaat sing van ijzeren demontabele rekken. Digros is van plan dat te gaan doen om verder uitstel gens het bestemmingsplan is het toegestaan om hier een su permarkt in te richten en de gemeente is niet zo sportief om at te accepteren. Ik heb zel den zoveel tegenwerking on dervonden als hier in Wasse naar, maar ik wil persé een fi- van de opening, die nu in de liaal hier en laat me daar door eerste week van november zal niemand van weerhouden". •laatsvinden, te "e obstakels lij- aldus Van den Broek. Volgens wethouder drs. K. ken daarmee uit de weg te zijn van Dingstee van openbare geruimd. „Omdat de brand- werken in Wassenaar maakt weer, waarschijnlijk daartoe aangezet door de gemeente niet met ons wil praten heb- het niet uit wie zich in het •and aan de Van Starrenborg- an vestigt, als men zich ben we voor alle zekerheid maar aan de regels houdt. „Ik overdreven veel maatregelen heb niets tegen Digros. Maar genomen voor de brandveilig- als iemand zich vestigt in wat heid, met vluchtgangen, extra voor pand dan ook en zich niet brandwerende plafonds en houdt aan de regels hebben dergelijke zodat ze ons daar wij de plicht om in te grijpen, straks niet op kunnen pakken. Dat is het principe en ik heb Ik vind het bijzonder jammer daar verder niets aan toe te dat het zo gelopen is. Dit is vernietiging van kapitaal. Vol- lllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllll ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense be volking hoeft niet bang te zijn dat de drie oude be graafplaatsen, te weten de begraafplaats Kortsteek- terweg, de begraafplaats Oudshoornseweg en be graafplaats Castellum- straat, op zeer korte ter mijn geruimd zullen wor den. Er was bij de bevol- 'king verwarring ontstaan itoen bekend werd dat deze begraafplaatsen ge- ruimd mochten worden omdat zij langer dan der tig jaar niet meer gebruikt waren en men meende- dat er direkt met de werkzaamheden zou wor den begonnen. Dit blijkt niet het geval te zijn. De dienst Openbare Werken heeft het college van Alphen verzocht de kosten voor het ruimen van de begraafplaatsen aan de Kortsteekterweg en de Oudshoornseweg op de wen senlijst voor de komende vier jaar te plaatsen. Dit omdat men de geruimde stukken grond een recreatieve bestem ming wil geven zoals respek- tievelijk een aanlegplaats voor watertoeristen en een soort stilte-gebied waar oude graf stenen met een historische waarde tentoongesteld zouden kunnen worden. Er zal dus niet geruimd worden voor de gemeente haar plannen kan doorvoeren en dat hangt af van de financiële armslag in de komende jaren. De begraafplaats aan de Cas te llumstraat zal na ruiming be stemd worden als centrumbe bouwing. Dit in verband met het bestemmingsgebied Cen trum. Hiervoor is het nodig dat de grond tot op een diepte straat zullen gedekt moeten van 3 meter wordt afgegraven worden door de opbrengst van en de grond zal dan uit piëteit- de grond of een eventueel te soverwegingen zorgvuldig plaatsen gebouw, zodat er ook worden gezuiverd van alle nier geen sprake is van on stoffelijke restèn. Bij de ande- middellijk ruimen, re begraafplaatsen kan men Intussen is het voor iedereen volstaan met het omwoelen die dat wenst mogelijk om tot van de grond en het afdekken herbegraving over te gaan. De van het terrein met een halve kosten van dit herbegraven meter korrelaarde. zullen voor eigen rekening De kosten van de Castellum- zijn. Illllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Groen licht voor sport en recreatiecentrum ZOETERWOUDE De hoger is dan in 1980. Voor een Zoeterwoudse wethouder relatief kleine gemeente als van financiën, W. Maan, kon Zoeterwoude is dit een zeer gisteravond bij de vergade- respectabel aantal. De totale ring van de raadscommissie opbrengst aan abonnementen voor de financiën de verheu- en_ dagkaarten is circa gende mededeling doen dat Gedeputeerde Staten ak koord zijn gegaan met het f 56.000.- hetgeen vijf mille méér is dan vorig jaar. De vaststelling van de legestarie- voteren van een krediet voor ven yoor 1982 ondervond geen - de bouw van de sport- en re- Problemen. De richtlijnen van creatieaccommodatie in het plan Westeinde. Ook de be schikbaarstelling van de gel- het ministerie 1981 plus 4% zijn in, acht genomen. De bijdrage in het fonds dorpsont wikkeling zal, indien de ge- den voor de brug over de meenteraad daarmede binnen- Stompwijksevaart en de ren- kort akkoord gaat, worden ■teloze lening aan de Her vormde Jeugdraad voor de vastgesteld op 8,32 per m2. Het betreft hier grote werken uitbreiding van „Ons Huis" waarvoor een exploitatie-over heeft de goedkeuring van eenkomst met de gemeente ge- G.S. sloten dient te worden. Het is feitelijk een extra bijdrage per m2 bestemd voor „bovenwijk- se" voorzieningen. De beschik- Het officieuze bezoekcijfer van ;het openluchtzwembad is 36.500 personen hetgeen 2.000 baarstelling van een krediet van 10.000.- voor herstel van de riolering in de Burgemees ter Hemmingsonstraat was een hamerstuk. Wel sprak de com missie de hoop uit dat het bij deze ene verzakking van het riool blijft; immers het plan Westeinde I (en ook II en III red.) is op een „waterrijk" ge bied gebouwd hetgeen verzak kingsverschijnselen met zich kan brengen. Met betrekking tot de onderhoudswerkzaam heden aan het openlucht zwembad zal nadere informa tie worden ingewonnen over de diverse mogelijkheden van afwerkingssystemen voor de betonbescherming. Zodra hier over meer bekend is zal de commissie voor de financiën zich daar opnieuw over bui gen. Het uitvoeren van bepaal de werkzaamheden in eigen beheer had de volledige in stemming van de commissie. De financiering van de werk zaamheden en die aan het overdekte bad kan deels worden gevonden in de begro ting 1981 terwijl de aanvulling kan geschieden uit het fonds Groot Onderhoud Zwembad. Alkemadese bibliotheek verwelkomt 1000rste jeugdlid ALKEMADE De stich ting gemeenschappelijke o- penbare bibliotheek Alke- made-Oost kon het duizend ste jeugdlid inschrijven. Het was Sabine van der Meer, leerlinge van de brugklas van de Johannes XXIII MAVO. Na afloop van een voorstelling van Poppen theater „De Poppenkeet", werd zij in een stampvolle „Alkeburcht" gehuldigd. Se cretaresse van de biblio theek Ine Bljnsdorp, over handigde Sabine een prach tige bos bloemen en een boe kenbom De bibliotheek in Alkemade- Oost maakt thans een enorme groei door; het aantal jeugdle den is in de tijdspanne van een jaar gegroeid van 725 leden naar 1000. Het aantal volwas sen leden is dit jaar al met 100 toegenomen. Het totaal aantal lezers (jeugd volwassenen) bedraagt thans 1620. Dat het goed gaat met de Al kemadese bibliotheek moge blijken uit het een dezer dagen Het duizendste jeugdlid werd in de bloemetjes gezet. vinciaal bibliotheekplan. in staat dat op het provinciale prioriteitenlijstje een perma nente bibliotheek in Alkema de-Oost voor 1983 gepland is. Het concept bibliotheekplan, dat geldt als advies aan het ministerie van C.R.M., moet overigens nog door de provin cie vastgesteld worden. Het Alkemadese gemeentebe stuur doet er thans alles aan om Alkemade in het definitie ve bibliotheekplan opgenomen te krijgen. In dit kader betaalt de gemeente 7,per boek om te zorgen dat de biblio theek per 1 januari 1983 het vereiste aantal van 12.000 boe ken heeft Nog onlangs heeft de gemeenteraad 24.000, voor dit doel beschikbaar ge steld. Zodra Alkemade een landelijk gesubsidieerde bibliotheek rijk is, kan men nog meer boeken aanschaffen, meer ruimte als bibliotheek inrichten en meer openingstijden hebben. Thans is de bibliotheek, die in de Al keburcht nog zeer krap ge huisvest is, geopend iedere dinsdag- en donderdagavond van 19.00-20.30 uur en op za terdagochtend van 9.30-12.00 uur. Leiderdorpse balletschool neemt nieuw onderkomen in gebruik LEIDERDORP De Lei- derdorpse free lance jour nalist Ronald Veeren ver richtte gistermiddag mid dels het doorknippen van een lint de opening van het nieuwe onderkomen van de Leiderdorpse bal letschool, die met ingang van heden „Giselle" is ge doopt. Aan de opening van de school ging een op tocht van de leerlingen vooraf vanaf de gymnas tiekzaal aan de Hoogma- deseweg 54a, het oude on derkomen van de ballet school naar het nieuwe gebouwtje aan de Tolle- naersingel la in Leider dorp, waar vroeger de o- penbare bibliotheek van Leiderdorp zat. Tijdens de opening werden 500 bal lonnen losgelaten door de jeugdige leerlingen van de balletschool. Het semi-permanente gebouw aan de Tollenaersingel is in de afgelopen maand in een re cord-tempo geschikt gemaakt voor het balletonderricht. Er werd op de beschikbare 124 vierkante meter een „zweven de" houten vloer neergelegd, en er kwam een spiegelwand van 12 meter compleet met de onontbeerlijke bar, de balk waar de balletleerlingen zich aan kunnen vasthouden. Op twee verschillende hoogtes, voor de vele jongere leerlin gen die de school telt en voor de oudere balletdansers. Extra correctiespiegels zorgen ervoor dat de ballethoudingen van alle kanten bekeken kunnen worden. Verder zijn er kleed kamers en een zithoekje inge richt De Leiderdorpse balletschool Vijfhonderd ballonnen werden opgelaten bij de opening. toen kon de aanpassing aan het balletonderricht beginnen. De Leiderdorpse balletschool telt 300 leerlingen, waarvan 250 in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Voor wat betreft de oudere leerlingen moest Els Joosten de boot altijd enigszins beschikt voor het eerst in haar ruim tienjarige bestaan over een passende accommodatie. In het gymmnastieklokaal aan de Woubrugseweg waren geen typische faciliteiten voor ballet aanwezig. Directrice Els Joos ten streefde al sinds enige ja ren naar een passend onderko- afhouden vanwege de ontoe- men. Bij de viering van het 10- jarig bestaan, kwam er schot in de zaak. Het college van B en W van Leiderdorp deed een aantal toezeggingen en toen de bibliotheelc naar Mu- zenhof verhuisde en het ge- reikende accommodatie. Ook stond dat een verdere groei van de school in de weg. Nu de school met professionele fa ciliteiten en meer ruimte kan [;aan werken, kunnen er meer eerlingen worden aangeno- bouw aan de Tollenaersingel men en zal ook de verhouding vrijkwam, werd dat aan de ","1 Leiderdorpse Balletschool verhuurd. De gemeente ver richtte als verhuurder nog wat onderhoud aan het overigens in goede conditie verkerende semi-permanente bouwsel en iong/oud wel wat meer gelijk kunnen worden getrokken. De balletschool is genoemd naar het ballet Giselle. Ook de 17-jarige dochter van Els Joos ten, eveneens zeer actief in het ballet, draagt die naam. Celstraf voor verslaafde winkeldievegge DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De of- ficier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen een 25-jarige Alp hense zes maanden gevan genisstraf plus het onder gaan van drie maanden gevangenisstraf die reeds eerder voorwaardelijk wa ren opgelegd. De Alphen se stond terecht wegens een groot aantal winkel diefstallen. gebracht haar verslaving aan heroïne. Voor de rechtbank liet de Alp hense verstek gaan. Bij een vorige veroordeling had ver dachte beloofd naar het con sultatiebureau voor alcohol en drugs te gaan, maar heeft dat na gelaten. De officier zag weinig andere mogelijkheden om verdachte op het goede bad te krijgen dan om onvoor waardelijke gevangenisstraf te. eisen. De rechtbank wijst 20 oktober vonnis. Bibliotheek weer open De hervormde bibliotheek in de oude Wilbel school in Noordwijk is weer open. Elke vrijdag, van zeven tot acht uur kan men er voor het lent, boeken terecht De bibliotheek is gespecialiset streekromans. Het boekenbestand in dit genre i zienlijk uitgebreid. Scholieren op de planken Kleuterschool Hummelburcht en lagere school hebben zich de afgelopen weken beziggehouden m}~\ project over muziek. Alle facetten van de muziek zfd der de loep genomen zoals zang, dans, spel, geschiedt* v techniek. Als afsluiting van het project worden mikei avond twee voorstellingen gegeven in de Leerhoe\jele jongste kinderen, van de kleuterschool en eerste kis gc den om halfzeven voor het voetlicht De voorstellingrp. de oudere kinderen begint om kwart over acht. school zip de werkstukken, die in het kader va c project zijn gemaakt, te bezichtigen. JOO fi 1 Jubileumconcert te Ie Het hervormd kerkkoor uit Alphen aan den Rijnes vandaag in de Adventkerk een concert ter gelegene van zijn 40-jarig jubileum. Aan bet concert werki solisten Els van Onselen, Yvonne Benschop, Rok linga en Wim van Meeuwen mee. Tevens verlenee Verenigd Utrechts Symfonie Orkest en de organise mon Stelling hun medewerking. Het concert, dsiut acht uur begint, staat onder leiding van Peter (Re veld. w Happy Music Show Muziek in verschillende schakeringen staat centraallee Happy Music Show, die de Boskoopse 'Joris Band' m«n avond verzorgt in ontmoetingscentrum Het Anker 4e zerswoude-rijndijk. De uit genoemd gezelschap gev^ c Big Band brengt tijdens dit festijn, dat wordt georganftu door de carnavalsvereniging De Blauwkousen, een fter toire dat vergelijkbaar is met de muziek van James m, Voorts valt er te luisteren naar The Old Stylistics dixieland orkest ook samengesteld uit leden van dèaa koopse Joris Band en The Actions. Bve nai Minnypops *\T De formaties De Minnypops en The Names tredi- zaterdag op in de Lindehoeve aan de Koninklijke.- rinelaan in Voorschoten. The Names komen uit J - sel en brengen een zwaar doemachtig soort popmfe met overheersende drums en bas. De MinnypopW Amsterdam, een groep met een steeds wisselentM zetting spelen een zeer grillig soort muziek, eer\. mengeling van paranoia, angst en vertwijfeling vernieuwing als hoofddoel. Het concert duurt van tot 02.00 uur. Entree f5, f3 voor leden. Vitesse T De Warmondse jongerensociëit Ut Sloepie organisee zaterdag een optreden van de Arnhemse formatie Vu in het Trefpunt aan de Hereweg in Warmond. Deze bC de hard rockgroep treedt voor het eerst op met een sy V( sizer, die op het drumstel van Herman van Boeyen, ti S zanger en leider van de groep, is aangesloten. In het ro< programma treedt de Leidse formatie The Line op. Dt gaat zaterdag om acht uur open en de entree bedraag p( rt Jubileumballet De Noordwijkse Balletschool onder leiding van N c Geerdes geeft zaterdag en zondag een jubileum stelling in de Stadsschouwburg Leiden. De hyn school werd In 1971 door Nancy Geerdes opgericr- groeide snel. De voorstellingen, meestal eens twee jaar, trokken zoveel belangstelling dat naaM1' den moest worden uitgeweken. Zaterdag begittk voorstelling om half acht 's avonds. Zondag begin. I optreden om half drie. Voor de pauze brengen grofa leerlingen verschillende balletten. De tijd na de jl,». wordt gevuld met het ballet: Metamorfose va? TER AAR De ontwikkeling van het plan ijl land vordert gestaag. Binnenkort worden weer 4 ningen opgeleverd. In de vanavond te houden vergadering vraagt het college van B en W oi- krediet van ruim vier ton voor de afbouw vai- IIIA van dit plan. JL Dit krediet zal worden aangewend voor het aanbrengen j strating, parkeervakken en openbare verlichting. Met vraagde krediet wordt overigens vijf procent beneden de Ir gebleven. f In verband met een studie heeft mevrouw P. Lambermo ontslag aangeboden als lid van de welzijnsraad. Overeen! een aanbeveling van de welzijnsraad zal mevrouw C. va] pen worden voorgedragen als haar opvolgster. Als de geijSl raad daar vanavond mee akkoord gaat, zal mevrouw Val pen deel gaan uitmaken van de sectie jeugd- en jongeru van de welzijnsraad. Tevens komt vanavond de vernieuweing van de cv-inië van het gemeentehuis aan de orde. De capaciteit van de vtr ming is onvoldoende en de temperatuur is in de afzonin vertrekken van het gemeentehuis niet regelbaar. Met I nieuwing is een bedrag van 61.000 gulden gemoeid. zi Stemmachine maakt het rode potlood o verhop ALPHEN AAN DEN RIJN Het Alphense be drijf Samson b.v. heeft, in samenwerking met de Ne derlandse Apparatenfa- briek Nedap uit Groenlo, een vol-electronische- stemmachine ontwikkeld. Een apparaat, dat het be roemde rode potlood in dé verkiezingsperiodes moet gaan vervangen. Al sinds 1960 is men op zoek naar een methode mechanisch een stem uit te brengen. Dit leidde vijf jaar later tot een aanpassing van de Kieswet. Daardoor werd het mogelijk stemmachines te gebruiken, mits deze door het ministerie van Binnenlandse Zaken wa ren goedgekeurd. Het Alphen se bedrijf Samson heeft in de afgelopen jaren tientallen pro totypes ontwikkeld. Tijdens de Europese verkiezingen werd één van die machines bij wijze van experiment voor het eerst gebruikt. Tijdens de dit jaar gehouden kamer-verkiezingen hadden 16 Nederlandse ge meenten gekozen voor electro- nisch stemmen. De voordelen van machinaal stemrr. de uitslag is eerder I hertellingen zijn overtop ongeldige stemmen sloten. Bovendien heimhouding gewas v Het kiezerspaneel biedr aan 25 lijsten met elKA< maal 30 namen van ten. De kiezer ziet op t N neel welke handelinge/ moet verrichten. Volfe voorzitter van de fthi mr. dr. W.K.J.J. vanfo, Kloeke, is de nieuwe if bijzonder waardevol v| democratische wijze v». men.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4