leidóe (Sowuvnt igypte rustig na oord op Sadat Start bij onweer verantwoord VRAAG NA VLIEGRAMP MET FELLOWSHIP: Onverzorgde hond aanleiding tot ruzie P Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoff Pers. Apothekeredijk 34, 2312 DD Leiden, Postbus 11, 2300 AA, tel. 071-122244. Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas, Chef-redacteur Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) /0,52 per mm. Telefoontjes 10,31 per mm. Abonnementen: kwartaal 53,45, jaar I Klachten bezorging: tel. 071-122248 (18.00 tot 19.00 uur). Losse nummers 0,70. Woensdag 7 oktober 1981,72e jaargang no. 22085 In de „Info-show" vanavond op Ned. II om 21.15 uur de stopkogel en de Zeedijktroebe len. Om 20.32 uur op dit net begin serie „Dynasty", te ver gelijken met „Dallas". Op Ned. I om 20.00 uur Au stralische tv-spel over werk loze man. Eerst opklaringen, morgen ge leidelijk meer bewolking ge volgd door regen. Tot krachtig toenemende zuidwestenwind. Middagtemperatuur ongeveer 15,graden. Zon op 06.52, onder 18.02 uur. Scheveningen hoogwater 10.20 en 22.51 uur, laagwater 04.59 en 17.50 uur. )EBARAK VERMOEDELIJKE OPVOLGER 10 De Egyptische vice-president Hosni Moeba- pordt vrijwel zeker de opvolger van de gisteren nilitairen om het leven gebrachte president An- Ê1 Sadat, die zaterdag wordt begraven. President |r, met wie Sadat nauw bevrioend was en premier i zullen de begrafenis bijwonen. Maandag zal het |tische volk door middel van een referendum dui- maken of het instemt met de benoeming van jarak, de enige kandidaat, tot staatshoofd. Intussen pet opmerkelijk rustige Egypte, waar voor een pe- van een jaar de noodtoestand is uitgeroepen, nog s niet duidelijk hoeveel doden er bij de aanslag gisteren precies zijn gevallen. Volgens de jongste 5 zijn het er zeker elf en bedraagt het aantal ge len veertig. leuws van de moord op Sadat werd in Kairo in alle kalmte «•kt. Er was geen spoor van de massa-hysterie die de reac- fcnmerkte toen Sadats voorganger Nasser in 1970 overleed. Arabische wereld werd opgetogen gereageerd op de dood i „verrader". In Libië, Syrië en de Libanese hoofdstad t werd op straat gefeest. Meer gematigde Arabische lei- Irak en Jordanië noemden de dood van Sadat „een ern es voor allen die verraders zijn van hun volk" en wezen onmogelijkheid van een vrede in het Midden-Oosten zon- oplossing van het Palestijnse vraagstuk, ele Westerse wereld werd met met ontzetting de moord- vernomen. Regeringsleiders, staatshoofden en talrijke functionarissen prezen Sadat om zijn streven naar vrede, leen in Israël maar in het gehele Midden-Oosten, ord op Sadat is indirect opgeëist door de vroegere opper- ebber van de Egyptische strijdkrachten, Saad Eddin-El- "ie de aanslagplegers prees als „moedige elementen uit ptische legerDe Libiërs zouden intensief zijn betrok- samenzwering die aan Sadat het leven heeft gekost. g komt slechts enkele weken nadat Sadat harde maat- ïad genomen tegen Mohammedaanse scherpslijpers en ke oppositie. slachtoffers die zich allen op het podium bevonden i gisteren een militaire parade voorbijtrok ter gelegen- de herdenking van de laatste oorlog met Israël, bevin- een aantal naaste medewerkers van Sadat. Verder i Koptische bisschop gedood. De Belgische ambassadeur e werd zwaar gewond. 9: Commentaar, sven Sadat mocht levenswerk niet afmaken. Officieren' eisen aanslag op. 8: Sadat slachtoffer van mislukte binnenlandse po- Sadat ramp voor Amerikaanse Midden-Oostenpoli- stijgt op voor de tribune met hoogwaardigheidsbekleders, soldaten handgranaten hebben gegooid. Het kleine figuur s is een van de daders van de aanslag. )rstige dief )EN Ook inbrekers Jen hun zwakheden. Soms 'dat ertoe dat zij het ware van hun actie vergeten, gisteren bleek bijeen in- k in een woning aan de namestraat. de 60-jarige bewoonster de woning na haar mid- laapje haar huiskamer entrad, bemerkte zij dat mand was binnengeweest. nbreker bleek het huis via niet goed afgesloten ach- 'eur te zijn binnengeko- Een direct voorhanden liggend geldbedrag lag echter onaangeroerd op tafel. Een leeg koffiekopje in de voorka mer leerde dat het de insluiper ergens anders om te doen was geweest. Hij had uit de keuken de koffie en melk en suiker gehaald om deze in de voorka mer van de oude vrouw te nuttigen. Teneinde ook zijn honger te stillen had de dorsti ge dief ook een pakje toostjes verorberd. Wellicht gesterkt door zijn bescheiden maaltijd was de dorstige dief weer huis waarts gekeerd. ADVERTENTIE BELANGRIJKE MEDEDELING MEUBELVIRKOOP DONDERDAG 8 oktvan 10.00-18.00 uur VRIJDAG 9 oktvan 11.00-21.00 uur ZATERDAG 10 oktvan 10.00-17.00 uur zullen verkocht worden„met garantie, een partij (overproduktle) kapitale LEDEREN BANKSTELLEN vanaf 1995.- STOFFEN BANKSTELLEN vanaf/ 800,- MASSIEF EIKEN BANKSTELLEN vanaf/ 1495.- MASSIEF EIKEN EETHOEKEN vanaf 1.295.- MASSIEF EIKEN SALONTAFELS MET PLAVUIZEN vanaf 179.- Verder zal op deze speciale verkoopdagen worden ver kocht een partij eiken kleinmeubelen, waaronder halkast jes, ladekastjes, TV-meubeien, mimisets etc. etc. pT A BI 06 9°ederen dienen zo spoedig mogelijk ■BI vri te worden afgenomen. De verkoop vindt plaate in café-restaurant QROBNBNDIJK - RIJNDIJK 96 HAZBRSWOUDB. Een beeld van het moment waarop de sol daten uit de vrachtwagen sprongen en schietend hun weg zochten naar Sadat. Den Haag wil duurdere bus en tram in spitsuur DEN HAAG De Haagse wethouder van openbaar vervoer, Chr. Nyqvist, heeft er goede hoop op dat hij van de rijksoverheid toestemming krijgt voor een experiment met hogere tarieven voor het openbaar vervoer in de spitsuren en lagere ritprij zen in de uren daartussen. Samen met collega's uit acht andere ste den, die een eigen openbaar-vervoerbe drijf exploiteren, pleit hij hier al geruime tijd voor. Het doel is tweeledig: om het voor mensen, die niet per se in het spits uur hoeven te reizen, aantrekkelijker te maken wat vroeger of later de tram te pakken én om te bereiken dat mensen de auto vaker voor de deur laten staan. Vandaag opnieuw UIT. Een wekelijkse uitgave van onze krant met alle informatie over theater, films, recreatie, muziek en tentoonstellingen. Met bovendien in het hart van de bijlage een overzichtelijke agenda die u tien dagen lang de weg wijst door het buitengebeuren in uw omgeving en een tik keltje verder. MiMi1 i ii I, rrf'M'WMH BB Brokstukken van de verongelukte F 28 lagen ook vanochtend nog verspreid over het wegdek bij het industrie terrein Moerdijk. MOERDIJK SCHIPHOL Het gisteravond laat begon nen onderzoek naar de vlieg ramp bij Moerdijk zal draaien om de vraag of gezagvoerder J. Werner (33 jaar; door de KLM ervaren genoemd) had mogen starten, terwijl zich vlak in de buurt van zijn ver trekpunt Zestienhoven te Rot terdam een zwaar onweer be vond. Regel in de luchtvaart is dat geen start ondernomen moet worden in een gebied met noodweer. Maar de regel wordt, aldus inge wijden, nogal eens overtreden vanwege de straffe dienstregeling waaraan luchtvaartmaatschap pijen de hand proberen te hou den. Hoogstwaarschijnlijk is de machine met zijn zeventien inzit tenden niet neergestort als gevolg van blikseminslag, maar als ge volg van de turbulentie met ver schrikkelijke ruk- en valwinden die in de onweersbui optraden. Aanwijzing daarvoor is de afge broken linkervleugel die op enige afstand van de rest van het toestel in de haven van Moer dijk neerdwarrelde. Ooggetuigen zijn het erover eens dat de machine nog niet brandde toen hij, zonder die linkervleugel, uit de onweerswolk tevoorschijn kwam, tweemaal om zijn as draaide en bijna horizontaal daalde. Pas toen hij zich in het talud van de spoorlijn rond het industrieterrein Moerdijk boorde, ontplofte hij, waarbij de wrakstukken zich in miljoenen brokstukken en splinters verspreidden. Hoop op overleving van de vier Nederlandse beman-, ningsleden en dertien (een Neder landse en twaalf buitenlandse) pas sagiers was meteen utgesloten. De aanblik van de ramp bleek zelfs zo hels dat een ooggetuige uit het na bijgelegen Steenbergen ter plaatse een hartaanval kreeg en stierf, Het onderzoek naar de toedracht van de ramp dat de Dienst Lucht vaart van de Rijkspolitie samen met de Rijks Luchtvaart Dienst in stelt, wordt vergemakkelijkt door het feit dat de zogenaamde „zwarte doos" van het toestel (de kleine computer die tijdens de vlucht alle belangrijke gegevens registreert) gisteravond al is teruggevonden v Wim Keiler, een jeugdige lucht vaartfanaat uit De Bilt, was onmid dellijk na het horen van de ramp naar Moerdijk gegaan om op souve nirs te jagen. Ergens tussen twee dijken in de 500 m2 waarover de wrakstukken en stoffelijke resten verspreid lagen, vond hij iets dat op een accu leek, maar dat bij afleve ring aan de commandopost van de Rijkspolitie de zwarte doos bleek te zijn. Het apparaat bevat alle gege vens over de horizontale en verti cale krachten die tijdens de on weersbui door de turbulentie op het. vliegtuig zijn uitgeoefend, en zal al dus misschien snel een antwoord kunnen geven op de vraag hoe de ramp zich heeft voltrokken. Pagina 13: Vliegongeluk had on voorstelbare ramp kunnen wor den Autodief maakt brokken LEIDEN Een 25-jarige Lei- denaar heeft gisteravond voor flink veel schade gezorgd toen hij in een gestolen auto op de Morsweg tegen een verkeers bord en een geparkeerde auto aanreed. De man had de auto op de Mors kade opengebroken. Door de draden door te verbinden wist hij de auto te starten en reed er mee weg. De rechtma tige eigenaar zag het gebeuren en zette in de auto van de buurman de achtervolging in. Op de Lage Morsweg gekomen lieten de draadjes in de gesto len auto los en om de wagen aan de gang te houden trachtte de dief de draadjes de draadjes weer met elkaar in contact te brengen. Doordat hij zijn aan dacht daarbij niet op de weg kon houden miste hij de bocht in de Lage Morsweg en vloog hij via een verkeersbord tegen een geparkeerde auto op. De schade was groot, de achter volgers hoefden weinig meer te doen dan de dief uit de zwaar beschadigde auto te ha len. De man raakte niet ge wond. Flutboeken niet schadelijk 99 AMSTERDAM Flutboeken, waarin voor vrouwen liefdes verhalen voor vrouwen en voor mannen misdaad en avontuur centraal staan, zijn niet schadelijk en hebben geen invloed op het maatschappe lijk gedrag. Het is dan ook niet juist deze consumptielectuur conservatief of rechts te noe men. Tot deze conclusie komt de heer V. Bina in zijn proef schrift „Over liefde en avon tuur", waarop hij morgen in. Amsterdam promoveert. Bina is het niet eens met de Marxis tische visie als zou deze pul- plectuur een instrument van de heersende klasse zijn om de maatschappelijke verhoudin gen te bestendigen. Onderzoek en eigen ervaring heeft de promovendus - hij is van oor sprong Tsjech^- geleerd dat de i behoefte aan consumptielec tuur in socialistische landen niet geringer is dan in kapita listische. landen. Het lezen van keukenmeiden-dokters-, avon-' turen- en misdaadromans is wél een vlucht uit de werke lijkheid, maar dat is het lezen van „echte" literatuur soms ook, aldus Bina. LEIDEN Een slecht ver zorgde bouvier heeft gistera vond voor ruzie gezorgd op de Haarlemmerweg. Aanleiding was een melding van de buren aan de politie dat bij een boot bij de Haarlemmerweg een bouvier lag die in zeer slechte staat verkeerde. Volgens de buren kwam de ei genaar van de hond maar één keer in de week opdagen om het beest eten te geven. Zelf hadden zij de hond ook al eens in huis genomen teneinde het beest nog wat verzorging te geven. De politie haalde de hond op en bracht hem naar het dierenasiel. Ruim ander- de actie van de bezorgde buur- half uur later kreeg de politie man op de politieradio gevolgd de melding dat er moeilijkhe- en kwamen even langs 'om, den gaande waren op de Haar- verhaal te halen'. Toen de po- lemmerweg. Twee Hagenaars, litie arriveerde, bleken de waaronder de vermoedelijke twee heren echter al weer eigenaar van de hond, hadden naar huis te zijn teruggekeerd. Geen krant ontvangen? Bel tussen 16.00 en 19.00 uur telefoonnummer 071-122248 en per speciale koerier wordt de krant alsnog nabezorgd.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 1