luistere vinst Veglo Jverdevest n Teeuwen =teer bij e eersten 'oreholte VERLIES DAMES SCYLLA Forescate weerstaat strafcorner HIC AZC en De Zijl/LGB moeiteloos ronde verder PORTTRIBUIME IN Door de barre .omstandigheden kon ,,m! erendeel van de veld- aiwedstrijden afgelo- 'J ondag geen doorgang Voor het volgende Gir 'e* nd is nu een inhaalpro- jna vastgesteld. In de re- tweede divisie boek- wfs dames van Planten- 3 .°Foreholte een teleur- 2"J»d resultaat door in ei- aoeuis met 47 ten onder i tegen het Haagse j. Ondanks de neder- ieaTtan de Voorhoutse for- toch op een goede ijd terugzien. Op de nde momenten mis- jj. Voorhoutsen echter PaJat beetje fortuin, dat J "een positief resultaat lakelijk was. 1 °®eerste rondgang hielden ca<ploegen elkaar goed in ™icht. Met een 22 stand 'lerust. Ook na de veld- ig deden beide teams in i en technisch opzicht voor elkaar onder. Fo- '®~*b had in deze speelperio- f °lhter het geluk bepaald 9 °bn haar zijde. Niet alleen fIp Voorhoutse aanval ze- in viertal „zekere" tref- "yj'hor het Haagse houtwerk '"d, maar ook miste men twee strafworpen. Animo kon zodoende „ongehinderd" weg lopen naar een beslissende 26 voorsprong. In de slotfa se heeft Foreholte er nog van alles aan gedaan om de ba kens te verzetten. De Haagse dames lieten zich echter niet verrassen en hielden de voor sprong knap vast. Bij 47 moest Foreholte uiteindelijk capituleren. Voor de Voorhout se treffers zorgden: Olga Al menkinders, Marian van de Berg, Ciska Went en Mariëtte Siera. De Voorhoutse heren deden het een stuk beter. Te gen de reserves van HW'70 werd het een onbedreigde 2310 zege. De eerste helft van dit bij vlagen aantrekkelij ke duel werd afgesloten met een nog magere 117 voor sprong voor Foreholte. In de afdelings tweede klasse kwam Olga/Saturnus tegen DSO uit Zoetermeer niet ver der dan een 6—6 puntende- ling. In de eerste speelperiode toonden de Leldse dames zich zowel in defensief als offensief opzicht duidelijk de betere ploeg. De 52 ruststand in het voordeel van de roodwitten was dan ook verdiend. Na rust verzuimde de ploeg van trai ner/coach Hans van Hekezen echter op hetzelfde stramien voort te borduren. DSO kreeg nu de gelegenheid terug te ko men. Vooral de Zoetermeerse spelmaakster kwam in deze fase van de wedstrijd meer dan goed voor de dag. Zij scoorde vier treffers op rij. Sa- turnus kwam nog slechts één maal tot scoren, 66. De Leld se doelpunten werden ge scoord door: Margot Kouwen- berg 3x, Marja de Graaf 2x en Karien van Wingerden. Het streekduel tussen de heren van Olympia en HVV'70 eindig de in een overduidelijke 118 overwinning voor de Voorscho tenaren. Bij rust had HVV'70 reeds een comfortabele 010 voorsprong. Overigens dient vermeld te worden dat de Wassenaarse ploeg Incompleet aantrad. De Wassenaarse da mes kwamen wel tot winst. Te gen de reserves van Kwiek Sport werd het een verdiende 611 overwinning. Bij rust had Olympia al een 24 voor sprong. Carla van Bemmelen had met vijf treffers een be langrijk aandeel in de Wasse naars e score. Foreholte-speelster Olga Almenkinders opent de score in het duel met Animo. LEIDEN - Slechts twee wedstrijden doorstonden de regen van dit weekeinde, de heren van Forescate bleven ternauwernood op gelijke hoogte met de vier verzilverde strafcorners van HIC (4-4). De heren van Hisalis namen met 2-0 afstand van Heer- hugowaard. Forescate trad op het eigen kunstgras aan tegen de geroutineer de eersfeklasser HIC. Dit team leunde echter voornamelijk op een formidabele strafcorner, de Amsterdammers zetten er van de zes maar liefst vier in doelpunten om. Forescate stelde daar vier velddoelpunten tegenover om zo tot een verdiende punten- deling te geraken. De eerste helft sloten de partijen met 1-1 af, waarvan de Voorschotense treffer van Jelmer Siersema kwam. Vlak na rust zorgde Niek Sinke voor 2-1. Hierna kreeg het puur op het forceren van strafcorners spelen van HIC succes, van 2-1 was het tien minuten en drie strafcorners later 2-4. De Voorscho tenaren namen nu de Amsterdamse hardheid over in hun streven langszij te komen. Ondanks twee gele kaarten tegenover een Amsterdamse had het succes. Tweemaal waren strafcorners aanleiding tot twee scrimmages in de cirkel, waaruit Mark van 't Nordende en Jelmer Siersema het gelijke spel binnen haalden. Hisalis versloeg het verjongde Heerhugowaard met 2-0. Voor rust had de Lissense ploeg al het betere veldspel maar wist geen uitgesproken kansen te creëeren. Met twee wissels in de pauze probeerde Hisalis wat meer vaart in het spel te krijgen. Dit had na een kwartier succes toen Paul van Kerkum een snelle aanval af rondde. Tien minuten later besliste invaller Pieter van de Rest de partij voor de bollenstreekploeg door 2-0 te scoren. Noordwijk speelde een enerverende wedstrijd tegen Eechtrop. Hoewel er uiteindelijk een 3-0 nederlaag voor Noordwijk op de borden kwam was de ploeg beslist niet kansloos in dit duel. Pas toen vijf groene kaarten en een rode kaart (voor Gijsbert Tith) aan Noordwijk waren gepresenteerd ging het aanzienlijk minder. Overigens heeft Noordwijk naar aanleiding van de slechte leiding nog wel een protest ingediend. LEIDEN Zoals verwacht hebben AZC/Microlife en De Zijl/LGB zich moeiteloos ge plaatst voor de volgende be kerronde. AZC won met 135 van de streekgenoot Roubos- /de Gouwe en De Zijl/LGB verpletterde vrijdagavond in Nijverdal het Ravijn met 16 7. In de dit weekeinde gestar te waterpolocompetitie won nen in de eerste klasse de dames van LZ 1886 hun eer ste wedstrijd met 26 van DSZ 2. In de tweede klasse zegevierde Katwijk met 10—4 van De Meeuwen. Het in de derde klas uitkomend Vivax wees RWV met 146 terug en DKD verloor uit tegen PCG WATERPOLO met 11—4. Zowel AZC als De Zijl/LGB willen in de beker hoge ogen gooien. Roubos/De Gouwe werd door tegen AZC het slachtoffer van. Het sterk uit gedunde Waddinxveense team was geen partij voor de Alphe- naren. Tony Buunk was met vijf doelpunten topscorer. Stan van Belkum van De Zijl/LGB wist maar liefst zeven treffers te produceren tegen de hoofd klassedebutant Het Ravijn. De setstanden van deze wedstrijd waren: 6—2, 103, 12—5, 16—7. De dames van LZ 1886 zijn hun eerste wedstrijd in de eerste klasse zonder kleerscheuren doorgekomen. Het vorig jaar op de vijfde plaats geëindigde DSZ 2 werd met 6—2 versla gen. Tot ver in de derde perio de ging de wedstrijd gelijk op. Daarna wist het team van Alijd Vervoorn binnen één minuut van 22 tot 52 te komen. Doelpuntenmaaksters waren: Monique van Leeuwen en Ellen Hogeboom (tweemaal), Corrina Hogenboom en Anke Chau- dron. Katwijk (tweede klasse) heeft gebroken met een oude tradi tie. Jarenlang vertoonde het spel van de zeekanters pas in de tweede helft van de compe titie een behoorlijk niveau. Nu was dit al in de eerste de beste competitiewedstrijd te zien. De nieuwe coach Wim van Zijl zag zijn team in de tweede periode al op 72 komen tegen de oud-hoofdklasseploeg De Meeuwen. Deze voorsprong werd regelmatig uitgebreid tot 104. Paul van de Putten scoorde viermaal. Vivax heeft moeiteloos zijn eerste tegenstander verslagen. RWV verloor met 146 van de Oegstgeestenaren. Van de 14 doelpunten werden er negen gescoord door ex-ZiJI/LGB-ers: Frits Welling viermaal, Dick van den Bosch driemaal en Leo Onderwater tweemaal. Ondanks hoopgevende resul taten in een aantal oefenwed strijden in de voorbereiding werd DKD in de uitwedstrijd tegen PCG weggetikt met 11 4. De derde periode was fataal. Toen liepen de Leerdammers van 32 uit naar 73. De man meer situaties van de Lei derdorpers gaven de meeste problemen. Morgenavond speelt LZ 1886 haar bekerwedstrijd. In het Vijf Meibad ontvangen de Leide- naars VZC/Ritmeester. Deze wedstrijd begint om 21.30 uur. AZC/Microlife heeft een inter nationaal toernooi in Duisburg met groot overwicht gewon nen. De Alphenaren ontmoet ten daar onder anderen de nummer twee en drie van Duitsland, Duisburg '98 en Duisburg ASCD. Duisburg 98 werd met 105 verslagen en ASCD kreeg klop met 12—7. Het op de laatste plaats geëin digde Poseidon-Keulen verloor met 197 van de ploeg van Arie Domburg. Algeheel top scorer werd de in goede vorm zijnde Gijze Strooboer met veertien doelpunten. TAFELTENNIS ^:N De partij Veglo 2 - Martinus 1 speelde zich voor een gedeelte in een wat duistere omgeving af, omdat de ver- ■fig halverwege de in Leiderdorp gespeelde wedstrijd op ■f werd gedraaid. Veglo won met 5-3. Martinus overweegt lacht in te dienen. BC Leiden zoekt nog immer naar de vorm. Dit keer werd van SIO verloren: 5-3. leverde een knappe prestatie door koploper Martinus te |an. In de duisternis werd het 5-3 voor de Leiderdorpers. vaügen: HE: Wim de Rooy - Van der Neut 3-15, 5-15; Hans van f weid - Zutt 15-9, 15-7; DE: Jaqueline de Rooy - Palmen 3- !®T>1, 11-4; Sylvia Frederiks - Van Rijn 11-8, 11-12, 11-4; GD: jJiZèriks/De Rooy - Van Rijn/Zutt 15-17, 15-7, 15-8; De Rooy- 'Harteveld - Palmen/Van der Neut 4-15, 15-10, 13-15; HD: ooy/Van Harteveld - Van der Neut/Zutt 15-6, 17-14; DD: ii jriks/De Rooy - Palmen/Van Rijn 15-12, 16-18,""10-15. =BC Leiden ziet de toekomst er niet al te rooskleurig uit. De ploeg, die zaterdag van SIO 1 verloor, wacht nog altijd op onfste punten. Vijf van de acht partijen waren driesetters. Uit-' *n: HE: Hiemstra - Jan Slingerland 16-18, 15-1, 12-15; Wltte- Enzo Spadon 15-6, 11-15, 15-3; DE: Ong - Dorie Koelemij ,11-2; De Waal - Nora de Koning 11-4, 11-2; GD: On- - Koelemij/Slingerland 15-11, 13-18, 6-15; De Waal eman - De Koning/Slats 15-3, 15-4; DD: Ong/De Waal - De |g/Koelemij 12-15, 15-7, 18-16; HD: Hiemstra/Witteman - on/Slats 14-17, 15-9, 8-15. WIELRENNEN :N Terwijl Karei Teeuwen zijn wegseizoen op sterke aan het afronden is, heeft nieuweling Martin Overdevest Br zijn eerste cross-zege geboekt. Teeuwen werd derde in ndelft, Overdevest won in Berlicum en werd tweede in irwijk. eur Teeuwen miste in Assendelft aanvankelijk de slag, maar herhaaldelijk te demarreren vond hij alsnog aansluiting bij opgroepje, waarin zich onder andere Henk Havik bevond. koers was de afsluitende wedstrijd van het RABO-klasse- waarin Teeuwen en Havik de derde plaats deelden. Omdat rljdlustige Teeuwen zich achter Buis en Smits van de derde 8 verzekerde, passeerde hij Havik In dit klassement. Een later betwistte hij met veteraan Egbert van 't Oever een emankoers in Lisse, georganiseerd door RTV de Bollen- M. Dertien koppels -bestaande uit een amateur en een ou- Iner- streden in de regen om de wisselbeker, die voor de e achtereenvolgende maal in het bezit kwam van Van 't Oe- dle achter de rug van Teeuwen de snelste tijd af liet druk- De koppels Van der Meer-Hobo, Van Trigt-De Koning en ilkers- Alen burg namen de volgende plaatsen in hun bezit, weling Martin Overdevest bleek in de eerste de beste veldrit dit seizoen al goed op dreef. In Harderwijk was slechts de er Van der Ley in de spurt te sterk voor hem. Een dag later de talentvolle Leidenaar vanuit de start weg van zijn colle- Van der Ley wist als enige nog aan te sluiten, maar ditmaal er tegen Overdevest geen kruit gewassen. In Harderwijk ook nieuweling Eddy KouTs uit Katwijk een goede koers. Hij I elfde. Caspar van der Meer werd zeventiende, veteraan Overdevest twaalfde. In Berlicum was KouTs zevende. Piet 'devest tiende en junior Joris Zandbergen uit Rijnsburg vijf- ide. LEIDSE COURANT MAANDAG 5 OKTOBER 1981 Broek hadden de Oegstgeeste naren uiteindelijk toch weer twee punten verdiend. De re serves hebben het in dezelfde klasse aanmerkelijk moeilijker. De verre reis naar Ravesteyn werd niet beloond. Douglas Janssen (2x) en Michel van der Oord scoorden de enige te- genpunten: 37. Ook het vier de van Scylla bereikte de po sitieve zijde van de score niet. Sjaak van Veen en het dubbel redden de eer tegen Onkyo. Theo Bakker, het levendige be wijs van het feit dat een tafel tennisser niet van ophouden weet. kon zijn terugkeer nog niet met een overwinning vie ren. Scylla 3 won wel, en wel dankzij een knappe hattrick van Karei van Schie. Hans de Roode en Erik Lepelaar maak ten er 6—4 van tegen PSV/Catbrien. Overige uitslagen: Docos 2 Quick '32 3 82; Sjaardema 3—'t Hooge Huys 2 55; Vic toria '55 1—Treffers 2 37; DovDocos 3 100; Vev— Treffers 1 7—3; Avanti 4 Combl'67 2 7—3; Vrienden schaar 2—Treffers 3 55; FVT—Scylla 5 )73. Dames Sinds lange tijd kreeg Scylla weer eens een nederlaag te in casseren. Tegen St. Aloysius werden de vaste winstpartijen zonder moeite gewonnen. Mar jan van der Vliet en Stephien van Gennip bleven elk twee maal overeind. Daarnaast wa ren er echter nog vijf partijen waarin minstens een gelijk spel had kunnen worden bereikt. Sophia Vaalburg bleef op nul staan, Vivian Blanckaert bleek driemaal te sterk, en ook het dubbel ging verloren. Al met al geen sterke vertoning van de landskampioene. De dames van Avanti, waar Brigitte Koot- er (aanvankelijk gestopt) opeens weer opgesteld stond, deden het beter tegen Ko- ningslust. Kooter won haar beide partijen, Ellen Bakker bleef driemaal ongeslagen en Marijke Oltshoorn zorgde voor het laatste punt: 62. Overige uitslagen: Hoonhorst— Scylla 2 6—0; GispenAvanti 2 3—6; Taverzo—Avanti 3 1 9; Docoe—Qulck'32 1—9. Sjoerd Meyer bleek als eni ge van Scylla bestand tegen het geweld dat Tempo Team achter de groene tafel ontketende. 2. De jeugdige spelers in de ere divisie blijven erg goed spelen. Zo zegevierde Robert de Groot van Avanti over Jan Vlieg en Ron van der Aa van De Koren beurs. Hij kompleteerde daar mee de prestaties van Bettine Vriesekoop en Patrick Swier, die tot eenzelfde resultaat kwamen, en maakte de zes vol. De wedstrijd duurde de volle lengte van tien partijen omdat Swier verzuimde een 1713 voorsprong tegen de nog steeds sterk spelende Hans Lingen in winst om te buigen. en ook het dubbel nipt ten on der ging. Dit had een vroegtij dige beslissing kunnen beteke nen, maar nu duurde het lan ger. De andere benjamin die uitblinkt is Scyllaan Sjoer Meyer. Won hij vorige week te gen de Korenbeurs ook al twee partijen, deze week herhaalde Meyer dit tegen Tempo Team. International Hijne en Bert van der Ham moesten eraan gelo ven. Maar ook deze keer was er te weinig steun van de kant van Frits Kantebeen en Rob Regeer, die op dit niveau net iets tekort komen, het bleef bij twee tegenpunten: 26. In de tweede divisie versloegen de Avanti reserves nipt Phoe nix. Gerard Bakker en Alje Kamphuis kwamen elk twee maal als slimste uit de strijd, Peter de Groot en het dubbel haaiden de volle buit binnen. Minder goed verging het Do cos. Na een redelijke start wa ren da Leldenaren nu kansloos tegen Kluis. Alleen Kish Pras- had redde de eer: 19. Ook het tweede van Scylla moet de derde oktober viering In de benen hebben gezeten. Peter varv Schle, Erik Noest (ieder Tx) en Rob van der Zeeuw kwamen tegen de Salaman ders niet verder dan een ma ger 46 verlies. Eén klasse lager besefte Sjaar dema 1 dat er nog meer wed strijden gespeeld moeten wor den om kampioen te worden. Met heel veel moeite en na zeer lange strijd werd Vrien denschaar met 6—4 naar huls gestuurd. Hierbij sneuvelde Ed van der Berg's ongeslagen sta tus. Met zijn twee winstpar tijen, evenveel van Friso Reits- ma, het dubbel en het zesde punt van Herman van der Leiden In de eredivisie ble ven de heren van Avanti met 6—4 de baas over De Koren beurs, terwijl collega Scylla alleen via de knap spelende Sjoerd Meyer tweemaal te- genscoorde bij Tempo Team. In de hoogste klasse der da mes verloor Scylla sinds lan ge tijd een wedstrijd. Alhoe wel de Leidsen het traditio neel moeilijk hebben bij St. Aloysius, is het 6—4 verlies toch zwak te noemen. Avanti deed het beter tegen Ko- ningslust, met Brigitte Kooter in de gelederen werd hét 6—

Leidse Courant | 1981 | | pagina 19