ofee aan neus Nico Smit voorbij tar achtste Mies Europa Cup Record De Wit op tienkamp René Hijne is boos Bert Moritz op toeren Winst én aanbieding Pedro van Raantsdonk IOC aanvaardt reclame-inkomsten ïholten naar n Roche iter logervorst cross in Volleyballers winnaar vierlanden- toernooi Nieuwe opzet klassiekers Rugbyteam te zwak voor Polen bij amateurs Europa Cup voor PKC RIOTIP pla 1-1 tl rmev- ,n supertrio 41 van ko- 7 plag op de Wassenaarse 0-3 Ét komen zestien paarden 'Ten met woensdag is het i.0-3 wedformulieren op de 1 in te leveren en tot en b op de wedstrijdbanen. supertrio met veel kan- M^ravers van de betere |n er aan de start achter f 2040 meter. Jan Wage- rijk met Remi Star. De pi- Moo ziet zelf Pepiton met |ig winnen. (ten: Remi Star(1). Sonny Fedine Forest(8). s: Pepiton(3). Scotch en Speed Westlan- WASSENAAR Drs. Nico Smit had zaterdagmiddag op Duindigt de kans om De Hoefslag-wisselbeker defini tief te winnen. De zilveren trofee, beschikbaar gesteld door de Stichting "De Hoefs lag?, moet twee keer achter een of drie keer in totaal ge wonnen worden. Doordat er veel animo was voor de strijd om deze beker was de ren in twee afdelingen gesplitst. In de eerste afdeling won Nico Smit met de zevenjarige merrie Esther in een totaaltijd van 2.12.8 minuten. De tweede af deling werd gewonnen door Mini Ton met Robbedoes in een tijd van 2.11.8 minuten. En daar Esther sneller was ging de beker Nico Smit's neus voorbij. Mini Ton komt pas enkele maanden in rennen voor ama- trices en amateurs uit. Dat is ook het geval met Ronald van der Kraats. de zoon van de be kende jockey/trainer Henk van der Kraats. Beiden zijn talent-i vol en voelen de rensport ge weldig aan. Mini Ton boekte zaterdag al haar derde over winning en Ronald van der Kraats valt ook regelmatig in de prijzen en werd achter Rob bedoes met Capital City twee de. De aanvoer van nieuwe amatri- ces en amateurs op Duindigt is groot. Steeds meer jongelui voelen zich geroepen om voor een renstal in hun vrije tijd paarden te gaan uitrijden. Trai ners kunnen deze gratis krach ten goed gebruiken en meestal is de stap van stalpersoneelslid naar amatrice of amateurrijder niet zo groot meer. Wat moeilijker is het om goede leerling-jockey's in het zadel te krijgen. Amatrices en amateurs mogen gewichten rijden van zestig of meer kilo. Een leer ling-jockey heeft op Duindigt mogelijkheden met een ge wicht van rond de 45 kilo, maar die zijn er bijna niet meer te vinden. Daarom komen er voor grote rennen meestal vlieggewichten uit Engeland over. Een gunstige uitzonde ring hierop maakt de leerling Aad van Loon. Hij kwam zater dag onder een gewicht van 47 kg in actie in de Falaiseprijs met Votary's Joy. Lang ging hij aan de kop van het peloton mee, maar moest tenslotte ge noegen nemen met een plaats in de achterhoede. Maar alle begin is nu eenmaal moeilijk en Aad van Loon heeft in elk geval zijn gewicht mee. Kevin Davies zegevierde met Dutch Abbot voor Job's Daughter on der Terry Cain. De laatste gaat in het jockey-klassement 1981 aan de leiding met 40 overwin ningen. De kampioen 1980, Kevin Davies, staat met twee overwinningen minder op de tweede plaats. Bij de dravers was er een sen satie bij de totalisator. De ze venjarige hengst Peter Meriam bracht winnend 1094,50 voor elke gulden. Zo'n uitbelating is nog nooit eerder het geval ge weest voor een winnaar op Duindigt. Achter Peter Meriam ging twee favorieten als twee de en derde over de finish. Dat waren Super Star Laren en Tindemans W. Het drietal bracht een trio-uitbetaling van 6.947,- voor elke gulden. ARTHUR VAN RIJSWIJK LEIDSE COURANT 3x).J iincü iG Gerard Veld- _2 (al begin van de ko- *-HBek zijn handteke nen onder een con- hem als beroeps- j bindt aan de ploeg Post. „Wanneer ik Bl tekenen weet ik "••cniet", aldus Veld- zaterdagmiddag, it zal vermoedelijk ^'Osof dinsdag zijn. Het n«tJ tweejarig contract. 2 Hgrote ronden ga rij- uls ik nog niet. Ik ver is «op dat Peter Post "ten goed program man (stippelen". >t*r.'Stephen Roche. ^Ster der Beloften, satrse etappekoers voor Hmateurs gewonnen, „„.rjaarsprof won daar- 45>en zijn vierde etap- d van dit seizoen, ige Ier in Franse levierde in de Ster en na overwinnin- Ronde van Corsica, en de Ronde van joire. srse amateur Sieg- ni won zaterdag het leelte van de vierde iche later het tweede ijdrit over 22,5 kilo maakte een tijd van en 52 seconden. m en laatste etappe siaCnnen door de Deen ërsen. Nederlands Renè Koppert was (vijftiende plaats de SS Gander. m, II Wil van der Laan Rist Kees Hogervorst Iiteren de interna- ipancross in Gendt Door hun overwin st zij ook beslag op fle in een internatio- nooi over drie wed- 'erregende circuit in ef de spanning tot de Tieters hoog. In de ontstond een vinnig ten Van der Laan/Ho on Bakens/Van Heek. Laan won de eerste i|UI#Bakens de tweede. 11111010681 uitmaken wel- *joatie het snelst had de beide manches. I handbalmedewer- n eR ALZETTE De ek. in Duijvestein Win- jfddellas hebben beide len m in de eerste ron- 'thi£t toernooi om de js iiup voor lahdskam- s bitegeh Bascharage ien gewonnen. Zater- Ie leperd het in Luxem- Bon gisteravond 28-13. omPlaatste Hellas zich dende verwachtingen Ae\ Jhtste finales, de n Zi eid^las vorig jaar tegen laaü'oeg met vergelijk bare cijfers won, werd door beide partijen deze ronde als een 'verpicht nummer' be schouwd. Om kosten te bespa ren speelde Hellas daarom een dubbel in Luxemburg. Na een op zaterdagochtend zeer vroeg begonnen autobus-reis werd Bascharage zaterdagavond een handballesje gegeven. De eerste helft werd veel geëxpe rimenteerd, maar evenzovaak slordig met de kansen omge sprongen. De ruststand bleef daardoor tot 10-4 beperkt. In het tweede half uur werd het speltempo drastisch opge voerd en met veel breaks werd Bascharage er op gewezen nog niet veel te hebben bijge leerd: 28-8. Gisteravond meenden de Westduitse scheidsrechters Bascharage wat in bescher ming te moeten nemen. Hellas mocht niets meer en de Luxemburgse gastvrouwen al les. Dat alles resulteerde overi gens in een nog immer voor Bascharage genadeloze neder laag: 28-13. Vooral Hannie de Kok wenste er geen gras over te laten groeien wie de besten waren, zij scoorde twaalf maal. De doelpunten werden ge maakt (op zaterdag/zondag) door Diana Niemantsverdriet 7/4; Jolanda van Nieuwpoort 4/3; Hannie de Kok 10/12; In- grid Huf 3/1; Margreet van Dijk 2/0; Jacqueline Kok 1/0; Els Buys 1/0; Marian Deelen 0/3; Margreet Enhus 0/3; Anja Vink 0/1. De herenploeg van Blauw Wit verloor de eerste wedstrijd van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Sporting Neerpelt uit België met 21-19. Bij de rust was de stand in Beek al 10-7 voor de Belgen, bij wie Dirk Verhofstadt niet minder dan dertien keer scoorde. De loting voor de achtste fina les is op woensdag 14 oktober. De hoog opspringende René Kivit belaagt de verdedi ging van Neerpelt, waar Dirk Verhofstadt (2) en Eric Ke- nis attent zijn. AMSTERDAM Pedro van Raamsdonk, de 21-jarige Am sterdamse amateurbokser die bij de Europese kampioen schappen in Tampere het zil ver veroverde bij de midden gewichten, heeft gisteren in het Amsterdamse Zonnehuis zijn 81e overwinning in 90 partijen geboekt. De Amster dammer won op punten van de Westduitse nummer één Dieter Weinand uit Dortmund. De Amerikaanse trainer Henry Davies, bij wie Van Raams donk regelmatig in Los Ange les oefent, deed de Amster dammer gisteren een aanbie ding van 300.000 dollar voor een periode van twee jaar. Da vies: „In Los Angeles is een groep investeerders die Van Raamsdonk een bedrag van 300.000 dollar biedt. De kabel televisie neemt in Amerika een enorme vlucht en de stations willen graag goede boksers onder contract. Pedro is bij ons erg populair". Van Raamsdonk voelt nog wei nig voor een overstap naar de profs. De Amsterdammer wil eerst nog de wereldkampioen schappen, die volgend jaar mei in München op het programma staan, meemaken. Mike Weaver, de zwaarge wichtkampioen van de WBA, bleef in Rosemont ternauwer nood in het bezit van de titel. De vrijwel onbekende uitdager James 'quick' Tillis maakte het hem in de laatste ronden zo moeilijk, dat aan het einde van het duel zijn voorsprong op punten nog minimaal was. Middengewicht Marvin Hagler behield zijn titel door Mustafa Hamsho uit Syrië in de elfde ronde knock-out te slaan. Alexis Arguello uit Nicaragua heeft zaterdag zijn wereldtitel in het lichtgewicht (WBC-ver- sie) behouden door een over winning op de Amerikaanse uitdager Ray 'boom boom' Mancini. De scheidsrechter staakte het gevecht in de 14e ronde. KOPENHAGEN— Het Neder landse herenvolleybalteam is winnaar geworden van het vierlandenvolleybaltoernooi in Kopenhagen. De nieuwe selectie van trainer-coach Rob Hachmang bleef in dit toernooi niet alleen ongesla gen, doch behoefde zelfs geen set af te staan aan een tegenstander. „Hel/ is de winst van een ploeg die alles voor elkaar over heeft", aldus manager Karei ten Bruggen- cate. De nieuwe selectie moet een basis vormen voor het Neder landse herenteam voor de Eu ropese kampioenschappen die in 1985 in Nederland worden gehouden. De geselecteerden hadden nog niet eerder met elkaar ge speeld. Een dag voor het toer nooi reisden zij naar Kopenha gen om te trainen. Vooral ver dedigend speelde het team erg sterk. Op de openingsdag werd Noorwegen met 30 ver slagen (15—10, 1511, 15— 4), vervolgens ging Denemar ken eveneens met 30 ten on der (15—9, 15—8, 15—8). Gis teren werd de eindzege veilig gesteld door Engeland met 3 0 terug te wijzen (15—10, 15— 7, 15—5). BLANKENBERGE Robert de Wit (PSV) heeft gisteren tijdens de meerkamp-inter landwedstrijd België—Neder land in Blankenberge het Ne derlands record op de tien kamp voor senioren verbe terd. De 19-jarige De Wit kwam tot een totaal van 7722 punten. Het oude seniorenre cord stond met 7700 punten sedert 9 mei 1976 (Papendal) op naam van Eltjo Schutter (Nijmegen). De Wit is houder van het jeugdrecord met een totaal van 7790 punten. Dat record werd echter met lich ter materiaal gemaakt Nederland won de tienkamp tegen België met 27.293 tegen 26.263 punten. De Belg Sous- sis werd tweede met 6896 pun ten. De zevenkamp van de meisjes leverde een drievoudi ge Nederlandse overwinning op. Marjon Wijnsma (Lionitas) zegevierde met 4975 punten voor Bianca Citteur (PEC) en Barbara ter Beek (FIT). De Ne derlandse meisjes wonnen met 19.502 punten voor België, dat 18.664 punten vergaarde. Carla Beurskens heeft gisteren in Schoonhoven haar vijfde na tionale atletiektitel van dit jaar behaald. De atlete van Festlna, die eerder dit seizoen natio naal kampioene op de 3000, 5000 en 10.000 meter en aan het begin van het seizoen veld loopkampioene werd, zegevier de in Schoonhoven op de vijf tien kilometer. Carla Beurs kens legde de afstand in de stromende regen af In 53 mi nuten en 9.6 seconden. Zij had ruim drie minuten voorsprong op Annie van Stiphout (HAC), die in 56.15.8 tweede werd. Wim de Koning werd nationaal kampioen op de vijftien kilo meter bij de jongens A. de Utrechter noteerde een tij van 49.41.5. De tweede plaats ging naar Rob de Brouwer (Unitas) in 50.24.7. Daventrla heeft gisteren In Utrecht de negende editie van de jaarlijkse 4 x 15 kilometer estafette gewonnen. De Deven- ter-ploeg bestaande uit Gerard Mentink, Bert Hogeslag. Roelof Veld en Henk Mentink legde de zestig kilometer af in 3 uur 14 minuten en 4 seconden. Phoenix (Utrecht) werd tweede op 54 seconden en het Belgi sche Lebbeke. dat In 1980 ze gevierde, eindigde als derde In 3.15.27. nale tijdrit van Maarn-Kessel en Olympia's Ronde door Nederland. Uit die groep van gastrennersvere- nigingen wil bondscoach Piet Liebregts een keus maken voor buitenlandse etappekoersen. Men kan namelijk niet meer als gastrennersploeg een buitenlandse wegwedstrijd rij den, maar alleen nog als nationaal team. Met deze maatregelen wil de KNWU reeds komend seizoen bereiken dat Ne derland interna tionaal in de ama teurwielersport weer gaat meetel len. Nederland had tegen Polen weinig in te brengen. HILVERSUM In een wedstrijd om de Europese beker in de B-groep heeft het Nederlands rugbyteam gistermiddag in Hil versum ruimschoots verloren van Polen. Na een ruststand van 3—16 werd de uitslag 9—19. Nederland werd in de eerste helft volkomen overrompeld door Polen, dat op het soppige veld aanzienlijk gemakkelijker dan Ne derland tot combinaties kwam. De grote man was Jablonsky. Hij scoorde een try en was voorts meester in het benutten van straf schoppen. Voor Polen bracht ook Jadack een try op zijn naam. Nederland kwam aardig terug in de tweede helft, maar wist geen enkele keer door te dringen tot voorbij de Poolse achterlijn. De negen punten kwamen uit strafschoppen. Specialist Bas Kasteel benutte er drie. Er waren duizend toeschouwers in het Hilver- sumse sportpark. HENGELO De KNWU komt ko mend seizoen met een volledig nieu we opzet van amateurwieler- klassiekers. Van de dertig wegwe- strijden welke dit jaar verreden zijn blijven volgend jaar maximaal twaalf klassiekers over. Dit worden zogenaamde A- klassiekers welke worden geselec teerd op het par cours terwijl de afstand gebracht wordt naar min stens 180 en maximaal zelfs 200 kilometer. Ook de voorwaar den voor een gastrennersvere- niging worden strakker. Men is als gastrennners- vereniging ver plicht alle A-klas- siekers te rijden. Ook de internatio- MAANDAG 5 OKTOBER 1981 PAGINA 15 AMSTERDAM René Hijne wil van interim-coach Duaan Ti- german opheldering over het feit dat hij gepasseerd is voor de tafeltenni8-interlandwedstrijd tegen Griekenland. De speler van TT Amsterdam werd zonder overleg niet opgenomen in de ploeg, die bestaat uit Anne Vlieg en Ron van Spanje, gecom pleteerd met damesspeelster Sandra de Kruiff. Hijne is van oordeel, dat hij zeker in de ploeg thuishoort. „In de laatste jaren heb Ik Internationaal de beste resultaten be haald. In de-lopende competitie zijn mijn uitslagen beter dan die van Vlieg en Van Spanje". Hijne zal zich beraden over de te nemen stappen. In leder geval zal hij de NTTB schriftelijk om opheldering vragen. Daarnaast wil hij tegelijkertijd over andere zaken, die zijn onvrede hebben op gewekt, van gedachten wisselen. „Die kwestie met Bert Schoofs zit mij ook dwars. Bert is vijf jaar bondscoach geweest en wordt pardoes afgevoerd. In de afgelopen vijf jaar heeft hij geen woord van kritiek gehoord. Toch heeft hij nu een bedankbriefje ontvan gen voor kennelijk niet bewezen verdiensten". Niet alleen dat ge val zit Hijne hoog. De Amsterdammer wil ook inspraak hebben over de centrale trainingen en de voorbereiding op het interna tionale seizoen. „De competitie is alweer begonnen. Het Interna tionale seizoen staat op punt te beginnen. Toch heb ik nog niets gehoord over de selectie. Over buitenlandse toernooien en alles wat erbij hoort. BADEN-BADEN Tegen 1984, wanneer de Olympische Spelen worden gehouden in Los Angeles, mogen sport mensen inkomsten uit recla me in hun zak steken en te gelijkertijd de Olympische status behouden. Het zal aan de sportfederaties zelf wor den overgelaten regels hier voor op te stellen, zo heeft het Internationale Olympisch Comité (IOC) in Baden-Baden besloten. „Het IOC zal echter nooit goedkeuring hechten aan be- roepsspelen", aldus Willi Daume, de voorzitter van het comité dat zich bezighoudt met vergoedingen aan sport lieden. De afgelopen weken hebben de internationale sportmensen zich bijzonder ingespannen voor een of andere financiële beloning voor de lange trai ningsuren die zij maken. De In ternationale Atletiek Federatie voor Amateurs (IAAF) ging als eerste in principe akkoord met het voorstel dat sportmensen geld uit reclame toestaat. Vorige week maandag nam Sebastian Coe het, tijdens het 11de Olympische Congres, op voor de amateurs. Hij betoog de onder meer dat zij*waren gedwongen grote financiële of fers te brengen om heden ten dage iets te bereiken in de sport. Ben Moritz is blij met zijn overwinning. ZAND VOORT De finaleraces op het circuit van Zand- voort deelden in de malaise, die het autosportseizoen 1981 heeft overheerst Regenbuien vooraf, een handjevol toe schouwers op de tribune en races, die door het reeds bekend zijn van vele nieuwe titelhouders het grote gedeelte van spanning ontnomen waren. Slechts één race was de moeite waard. In de eerste wedstrijd van de dag moesten de zwaardere toerwagenrijders nog uitma ken wie het kampioenschap van 1981 achter de naam mocht schrijven. Bij de toerwagens boven 2500cc deed Bert Moritz de beste bandenkeus voor het natte circuit en dat betekende voor hem de titel. In de klasse 1600-2500cc raakte ranglijstaanvoerder De Jager halverwege de wedstrijd zijn enige concurrent, Berend Geberius Kaptein, kwijt. Het Nederlands kampioenschap kon hem door de pech van zijn opponent toen niet meer ontgaan. De Nederlanders Guliker Renger en Abe van den Brink zijn met hun Porsche op de zesde plaats geëindigd in de Ronde van Europa, de langste betrouwbaarheidswedstrijd van het Europese vasteland. De Ronde werd gewonnen door de Westduitsers Boh- ne en Diekmann. Het Belgische koppel Colsoul/Lopes heeft gisteren de Omloop van Vlaanderen gewonnen. In deze Belgische rally, met 35 klas sementsproeven, kwam het koppel Roeten/Bloks tot de beste Nederlandse prestatie met een achtste plaats. Het duo behield daarmee een kans op de nationale titel, waarvoor nog zes andere combinaties in aanmerking komen. ANTWERPEN PKC uit Papendrecht heeft zaterdag In Ant werpen het toernooi om de Europa Cup veldkorfbal voor landskampioenen gewonnen. In de finale won PKC met 9—7 van het Belgische Kwik. Eerder had PKC met 12—2 Vultrix uit Engeland verslagen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15