C Den Haag hist bezieling Nieuwe slag voor Ipswich Town FCKÖLH ACHTERHAALT BAYERH MÜHCHEH „,J| LEIDSE COURANT MAANDAG 5 OKTOBER 1981 PAGINA 'rien^ zij Saip onze verslaggever) hetUNGEN Halver- Ide eerste helft van tussen FC Gro- eenn en FC Den Haag en aan de Zaag- is iarsweg de stoppen in Zowel in de ver- Bld0en onder de tribu- 060 Is op de voetbalak- "erwijl de omroeper ^end om een electri- IVwroeg, verloor Wal- "aalderbos het zicht e Haagse „gastar- r" Nicky Morgan. de voorstopper ia in een vertwijfel- pging zijn misstap filrrigeren bovendien Met gladde veld on- I ging, was het voor 5 Jirekte tegenstrever Bfkoud kunstje de erige bal langs Jo- HeTukker te knallen, de if* de verhoudingen de m FC Den Haag een (1-0). De d® tlub liet zich echter BVan de wijs bren- twejGedurende het ver 2 verloop van de n ptrijd drukten zij het teitsverschil uit in ®®rluidelijke triomf van en gezien de vele kan- pdie de Verlangen- wade achteloos liet 6i(h, kwamen de Ha- er nog genadig art1et betekende alles Ikaar wel de derde eenvolgende ne- voor FC Den Trainer Martin van na die nieuwe itie: „De hele ver ing heeft fouten kt. Havenaar in- Het mag natuurlijk r,ne3 gebeuren dat Gro- drie keer vrij het doel kan ko lk mis bezieling bij G«*en Haag. Daar die- ertoe snel verandering -brengen." ploegen hadden het 81 |i van het voorbije sel- Ettijhelder voor ogen. FC Haag kwam toen twee "°gover de middenlijn en schtfoningen wist zelfs een novichop niet te benutten. •°p) fegenaars wonnen met ,eiJ0J)e bezoekers trachtten jlsteren op zo'n manier heiinten In huls te halen, l50ltaoorgaans Morgan en als spitsen voor een Jian sterk middenveld. mocht veel- Invaller Bert Wiebing wordt belaagd door voorstopper Marco de Vroedt. Toch was Verlangen Iets te uitbundig met zijn lofuitingen. Wiebing had er wel degelijk moeite mee de stap van het reserveteam naar de hoofd macht te maken. Hij opereer de uiterst voorzichtig en be perkte zijn produktieaandeel voor een groot deel tot het te rugleggen van de bal. HIJ had echter het geluk In een puik draaiend elftal terecht te zijn gekomen. Doelman Dido Havenaar van FC Den Haag staat klaar om de kopbal van Bert Wiebing te verwerken. vuldig de knikker beroeren, mocht het spel volledig tot zich trekken. En zou onge twijfeld wel eens een steekje laten vallen. Daarvan wilde FC Den Haag gebruik ma ken. Tot minder dan tien mi nuten voor de theepauze leek het erop, dat die strate gie succes zou hebben. Mor gan had zijn team op voor sprong gezet en de noorde lijke eredivisionisten moes ten maar zien hoe zij deze situatie konden veranderen. Bert Wiebing, de vervanger van de geschorste Peter Houtman vond het ant woord. Met een uitstekende kopstoot na goed voorberei dend werk van „waterdra ger" Anne Mulder gaf hij doelman Havenaar het nakij ken. Het maakte de reser- vesplts meteen tot de oog appel van trainer Theo Ver langen. De technische leids man van FC Groningen ver loor zich na afloop In super latieven om de kwaliteiten van Wiebing te onderstre pen. „Hij heeft het uitste kend gedaan. Grote klasse. Hij was voortdurend aan speelbaar en daarnaast erg goed in de combinatie. Hij verdiende het om zijn de buut met een prachtig doel punt reliëf te geven." Van meet af aan dicteerde de thuisclub het spel. De bal ging gemakkelijk van man tot man. De Haagse buitenspelval klap te na tien minuten te laat dicht en Eddy Bakker kon ongehin derd oprukken. Hij omspeelde Havenaar, maar het passje naar Koeman was te slordig. Tempelaar kon er nog juist bijtijds een stevige schoen tussenwringen. Op het mid denveld domineerde Henk Veldmate. De visie van Theo Verlangen dat Veldmate niet samen met Koeman in één li nie past, devalueerde de blon de balvirtuoos tot een onder maatse fabel. Zo overvloedig als het regenwater bij tijden het Oosterpark teisterde, strooide hij zijn loepzuivere passes over het veld. Risico's Bijna had FC Den Haag, vlot na het begin van de tweede helft, opnieuw de leiding ge nomen. Een kien kopballetje van Treling bracht het leer voor de voeten van Keloglu. Met een uiterste krachtsin spanning wist Tukker het ge vaar te keren. De Groningers onderkenden tijdig de risico's van hun counterende rivalen. Ze verhoogden de daden drang en al in de 55e minuut kregen ze loon naar werken. Veldmate stond aan de basis van een perfekt lopende aan val. Met een pass van zeker vijftig meter speelde hij het leer in de voeten van de ja gende vleugelverdediger Mul der. Vanaf de achterlijn vond deze met een voorzet het hoofd van Ronald Koeman en een simpele knik was voldoen de om de thuisclub aan de lei ding te brengen. Twee minuten later was het 3- 1. Nu was het Keukens die de bal In de doelmond bracht. Tegen de kopstoot van Her man Dijkstra was Havenaar andermaal kansloos. Trainer Martin van Vianen van FC Den Haag wijzigde zijn strijdplan., Hij verving Treling door Ront- berg. Dat betekende een ver sterking van de frontlijn. De Haagse oefenmeester: „Tre ling had een corrigerende taak op het middenveld. Die heeft hij niet naar behoren uitge voerd." De druk op de noor delijke defensie werd welis waar groter, maar FC Gronin gen behield veruit de beste kansen. Een schot van Bakker werd door Havenaar gestuit, waarna Dijkstra niets beters wist te verzinnen dan voor een leeg doel naast te schieten. Blunder Dat de gasten toch nog tot een tweede doelpunt kwamen dankten zij aan een afschuwe lijke blunder van doelwachter Tukker. Een achterwaartse kopbal van Morgan beoor deelde hij geheel verkeerd. Tukker dacht dat het speeltuig naast zou gaan. Zonder een ledemaat te verroeren liet hij het over de doellijn hobbelen. Het in dank aanvaarde pre sentje inspireerde FC Den Haag tot een wanhopig slotof- fensief. De akties waren te ge haast om effekt te sorteren. Zeven minuten voor het einde viel de definitieve beslissing. De voor Dijkstra in het veld gekomen Goble zette Koeman aan het werk, die knap Eddy Bakker in kansrijke positie manoeuvreerde. Het schot van de rechterspits belandde tegen de paal, maar de toege snelde Veldmate maakte het karwei bekwaam af. Scoreverloop: 24. Morgan 0-1, 36. Wiebing 1-1, 56. Koeman 2-1. 58. Dijkstra 3-1, 78. Morgan 3-2, 83. Veldmate 4-2. Scheidsrechter: Oetel- mans. Toeschouwers: 10.000. FC Groningen: Tukker; Hiddink; Van Loon, Waalderbos, Mulder; Veldma te, Koeman, Keukens; Bakker Wie bing, Dijkstra (Goble). FC Den Haag: Havenaar; Van Vliet; Tempelaar, De Vroedt, Bouma; Van Bergenhenegouwen. Van Delft, Tre ling (Rontberg), Keloglu; Melis, Mor gan. Sportwereld STOCKHOLM Nederland Is tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap squash in Zweden als vijftiende geëin digd. In de slotwedstrijd werd met 2-1 van West-Duitsland gewonnen. De wereldtitel kwam bij Pakistan terecht. In de finale werd met 3-0 van Australië gewonnen. PARIJS De Franse merrie Gold Rlver heeft gisteren op de baan van Longchamp ver rassend met Gary Moore de ren om de 'Are de Trlornphe' gewonnen. BERGISCH Het Nederland se tweetal Jacqueline de Rul- ter/Marjo van Diermen Is za terdag bij de strijd om de Duitsland Bokaal trampoline- springen(synchroon) als eerste geëindigd. PALAMOS Erik en Sjoerd Vollebregt eindigden bij de wereldkampioenschappen zei len In de FD klasse op de achtste plaats. De titel ging naar de Westduitse broers Al- bert en Rudolf Batzill. BRAASSEMERMEER Mark Neeleman Is gisteren op het Braassemermeer winnaar ge worden van de Finnale, de laatste wedstrijden van de Finnjollen. Neeleman behaal de onder zware omstandighe den drie keer de eerste plaats. WIENER NEUSTADT De Rotterdamse amateurbokser Gerrie Sloof Is zaterdag In het internationale toernooi In Wie ner Neustadt( Oostenrijk) als tweede geëindigd bij de wel- tergewichten. Sloof verloor in de finale op punten van de Oostduitser Uwe Friedrich. INGOLSTADT De Neder landse schermploeg heeft met veel succes deelgenomen aan internationale wedstrijden in Ingolstadt. Bij de dames werd Jacky Leenders op floret eer ste en bij de heren Andrles Toth. EL SALER Mexico heeft heeft in El Saler een dubbele overwinning behaald In de strijd om de Lugano-beker, de officiële strijd om de wereld beker snelwandelen. AMSTERDAM De Eindho- vense kanovereniging Beatrix Is winnaar geworden van de strijd om het Nederlands club kampioenschap. De Braban ders vergaarden op de Am sterdamse Bosbaan 312 pun ten. DEN HAAG In de meester klasse van de bridge competi tie werden In het afgelopen weekeinde twaalf wedstrijden afgewerkt. Het Utrechtse Star greep verrassend de leiding door overwinningen op Stu- diecentrum(16-4), Buiten- hof(19-1) en Studiekr!ng(20-3). BLERICK Conny van Ben- turn heeft zaterdag tijdens zwemwedstrijden In Blerick haar eigen nationale meisjes record 100 meter vrije slag gebracht op 56.0 seconden. DEN HAAG De Nederland se dames turnploeg Is voor de wereldkampioenschappen, die van 22 tot en met 29 novem ber in het sportpaleis In Mos kou worden gehouden, Inge deeld met de Olympische kampioen Rusland. In groep 5 komen verder uit: Zweden,En geland, Roemenië, Oost- Duitsland en de Verenigde Staten. DUSSELDORF Het Neder lands rolhockeyteam Is op de derde plaats geëindigd in een toernooi te Düsseldorf. West- Duitsland won de laatste wed strijd tegen Nederland met 2- Felix Magath van HSV Hamburg springt over het lichaam van Alexander I van Stuttgart VFB. LONDEN Ipswich Town heeft gisteren een nieuwe slag moeten incasseren. Na de vroegtijdige uitschakeling in het toernooi om de Europa Cup 3 door Aberdeen, volgde het eerste verlies in de Engel se competitie. Verantwoorde lijk voor de nieuwe treurnis was Southampton, dat thuis met 4—3 de baas bleef. Een gelukje vöor Ipswich Town was dat de ploeg alleen aan de leiding bleef. Achtervol gers West Ham United en Swansea Town speelden bei de gelijk, respectievelijk bij Birmingham en bij Liverpool, de volgende opponent van AZ'67 in het toernooi van de landskampioenen. Het zag er allemaal In het be gin nog uiterst rooskleurig uit voor Ipswich, dat de gebles seerde Frans Thljssen en Alan Brazil miste. Nog voordat ie mand van Southampton de bal had beroerd, maakte John Wark al na 27 seconden de openingstreffer. Na ruim een half uur was het al 31 voor Ipswich Town. In een schitte rende tweede helft kwam Sout hampton echter fenomenaal terug. Met twee doelpunten van David Armstrong en een van Steve Moran bleven de drie punten toch in Southamp ton. Trevor Brooking, de 33-Jarlge international, speelde zijn eer ste wedstrijd dit seizoen voor West Ham United. Het was mede aan hem te danken dat West Ham ongeslagen bleef, al moest de ploeg in de slotfase toestaan dat Kevin Dillon Bir mingham City op gelijke hoog te bracht (2—2). Twee benutte strafschoppen van Terry McDermott redden een punt voor Liverpool, dat nog treurde om het'verlies van de enkele dagen eerder overle den oud-manager Bill Shankly. Liverpool raakte met 0—2 ach ter tegen Swansea door Lelgh- ton James (ook al uit een straf schop) en Bob Latchford. Ruime overwinningen boekten Brighton (41 tegen Manches ter City), Manchester United (5—0 tegen de Wolves) en de bedwinger van AJax, Totten- ham Hotspur (30 tegen Not tingham Forest). Het onder- aanstaande Leeds United hield op eigen veld titelverdediger Aston Villa, dat zijn draal maar niet kan vinden, op 1—1. Bij SunderlandCoventry City (00) werd met nog een kwar tier te spelen lan Munro, ver dediger van de thuisclub, uit het veld gestuurd. Hij had een zware overtreding begaan te gen Steve Hunt. West-Duitsland FC Köln heeft zich naast Bayern München aan de kop van de Duitse Bundesliga ge schaard. De Keulse ploeg won de uitwedstrijd tegen Arminia Bielefeld met 2—0, terwijl Bayern München op eigen ter rein tegen hekkeslulter FC Nürnberg verrassend op 11 bleef steken. Beide clubs heb ben nu 13 punten uit 9 wed strijden. Alleen dankzij het gro ter aantal gescoorde doelpun ten blijft Bayern bovenaan. Voor de 65.000 toeschouwers was het een hele teleurstelling, dat Nürnberg in München na de rust zo sterk terugkwam. De gelijkmaker van Hintermay- er in de 74ste minuut uit een indirekte vrije trap betekende dat Bayern verstoken bleef van de 300ste zege In de Bundesli ga. De Duitse kampioen was voor de rust op een voor sprong gekomen, toen Paul Breitner een omstreden straf schop verzilverde. Volgens ve len werd hiermee de overtre ding, die Eder beging ten op zichte van Rummenlgge te HHKM 'M, éhA Allan Kennedy van Liverpool, in duel met een verdediger van Swansea. zwaar bestraft. De beste speler van het veld was de doelman van Nürnberg Kargus. De vroe gere International greep onder meer doeltreffend in bij een vliegend schot van Rummenlg ge in de 60sté minuut. BIJ Bayern voldeed alleen de door zijn strijdlust opvallende Breit ner. Pierre Littbarskl was de grote ster bij de 2—0 zege van FC Köln op Arminia Bielefeld. De kleine vleugelaanvaller scoorde zowel In de 22ste als In de 79ste minuut. Van de promi nenten onder de Keulse spe lers bleven Klaus Fischer en Klaus Allofs ver bij de ver wachtingen ten achter. Belden werden door trainer Rinus Mi- chels In de slotfase uitgewis seld. Hamburger SV bleef In de run ning door een overwinning met 2—1 tegen VFB Stuttgart. Deze laatste club, die bij het begin van de competitie nog tl- tel-aspiraties had, daalde daardoor af naar de gevaren- zóne. Bovenin handhaafden zich ook Werder Bremen (2—0 In de derby met Eintracht Braun schweig) en Borussla Mön- chengladbach (1—0 tegen Ein tracht Frankfurt). Beide clubs delen met Hamburger SV de derde plaats met 12 punten. België Anderlecht en AA Gent, de twee clubs die er in'de Belgi sche eerste divisie het best voor stonden, hebben gisteren op de zevende speeldag hun successenreeks voortgezet. Anderlecht nam door toedoen van Brylle (twee) en ex-Feye- noorder Petursson (strafschop) tegen Kortrijk een voorsprong van 20. Na een treffer van de thulsspelende club door Van- derschommen (12), scoorde Petursson vlak voor rust nog eens. In de tweede helft kwam de Brusselse zege niet echt In gevaar. Al zocht Kortrijk, tij dens hevige regen, fanatiek de aanval, verder dan een doel punt van Zidane In de 65e mi nuut kwam de ploeg niet. AA Gent heeft eigenlijk betere perspektieven dan Anderlecht. Met een punt en een wedstrijd minder hebben de Gentenaren minder verliespunten. Door een treffer In het duel met Wa- regem liet Braem de suppor ters al in de vijfde minuut jui chen. De seizoenstart van AA Gent is stukken beter dan vo rig jaar. Ook toen kwam de ploeg mënlgmaal opmerkelijk gemakkelijk op voorsprong. Zelden echter was het uithou dingsvermogen aanwezig om die positieve score vast te hou den. Standard Luik was dit week einde heel wat minder schot vaardig dan In het Europese bekertoernooi voor bekerwin naars. Verder dan een doel punt kwam de ploeg tegen Llerse niet. Haan scoorde. Lierse ging vervolgens door. Cornells, Erwin, Vandenberg en Toth brachten Llerse de winst. Chris van den Dungen had een aandeel In de zege van Beringen op Waterschei. Hij maakte het tweede doel punt voor Beringen, dat uitein delijk met 31 triomfeerde In een overigens matig duel. De derby tussen Club en Cer- kel Brugge eindigde In het Olympla-stadion na negen jaar weer eens In een overwinning voor Cerkel: 3—2. Het slechte veld maakte mooi voetbal on mogelijk. maar het spektaku- laire scoreverloop vergoedde veel. Bij rust was het al 22. Sörensen zorgde in de 32e mi nuut voor 1—0. Skov maakte vijf minuten later gelijk. Ceule- mans bracht de club op 21. waarna Haleydt Cerkel op nieuw naast de tegenstander bracht. Tien minuten voor tijd besliste Beheydt het duel In het voordeel van de minder befaamde club.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13