taliaanse „alchemisten" strooien ijle kleuren over de skipistes I Après-ski is als men niet skiet, dus bij de Glühwein in de Alpen hut, in de tea8hop, op de wandeling enzovoort. Ti- roler folkore- pakje met ge watteerd vest op een rok met inge8tikte plooien rond om. Onder het vest een blou se en een carf voor extra warmte. iroog skiën als goede voorbereiding en goede naam hebben de wintersportcursussen in de ANWB en NRV-Holiday, die jaarlijks gegeven orden op Duinrell in Wassenaar. is inmiddels een nieuwe skilift aangelegd en het intal cursussen werd uitgebreid, zodat men op een I grotere toeloop is berekend. Er wordt in dit Was- laarse duingebied les gegeven in alpine-skiën en ilauf, desgewenst ook 's avonds, kan de eigen prestaties later zien op een video- icorder. e langste piste Is 125 meter met een hoogteverschil jn 25 meter en men heeft in totaal de beschikking ver een terrein van 15.000 vierkante meter. Loipes pistes zijn gemaakt van natuurvezels en kunststof, e eerste cursussen zijn weliswaar begin vorig maand begonnen, piaar men kan ook nu nog terecht. Campagnes tegen drankmisbruik op skipistes De meeste ongeluk ken op de skipistes, waarbij botbreuk re gel is, zijn de wijten aan drank. In tal van wintersportgebie den, maar vooral in Oostenrijk, worden daarom campagnes gevoerd, waarin wordt gewaar schuwd voor drank misbruik. In de talrij ke bergrestaurantjes wordt door ver kleumde skiërs im mers heel wat Glüh wein en Jagertee ge dronken, hetgeen zich bij de afdaling vaak wreekt. Blijkt na een ongeval drank de oorzaak dan kan de schuldi ge rekenen op een zeer forse geldboete of zelfs gevangenis straf. Eerst gymnastiek, dan op de ski's Bij het skiën worden spie ren in actie gezet, die de rest van het jaar vaak wei nig te doen hebben. Wie onvoorbereid naar de win tersport gaat neemt eigen lijk onverantwoorde risi co's. Aanbevolen zijn daarom de skigymnastiek- cursussen die de hele win ter dóór in tal van plaatsen door de Nederlandse Ski Vereniging en de ANWB worden gegeven. Bestudeer vooraf verzekeringspolissen Een goede verzekering dekt alle ri sico's. Polissen kennen echter een grillig aantal uitsluitingen. Het be studeren van de voorwaarden vooraf kan geen kwaad. Dit geldt voor ziekenfondsverzekerden en particulier-verzekerden. De eersten doen er goed aan bij hun fonds te informeren hoe het zit met de dek king In het uitgekozen wintersport- land. Ook particulier-verzekerden moeten hun polis goed nalezen omdat niet Iedere verzekeraar het wintersportrisico automatisch dekt. ANWB-tips Bij alle ANWB-kanto- ren kan men gratis brochures en boekjes krijgen met nuttige tips voor het kiezen van het geschikte skigebied, voor de keuze van kleding en materieel en over spelregels op de pis ten, vooral voor be ginners. In de ANWB- Koopgids bijvoor-, beeld staan vrijwel alle merken en typen ski's, bindingen en schoenen vermeld. Bi-elastische Leicra-pakken: jack (wit, met dons gevoerd) op een Rennhose voor hem en haar in de duolook. s zon en sneeuw meewerken zul- Wn we blij en kleurig over de piste p rieren. Vooral de Italianen heb- tn zich geweerd in hun kleuren- j let, waarvan zij een alchemis- 0 ;ch geheim schijnen te bezitten. >rookjesachtige halftinten, no-co- urs, onwezenlijke blauw-groenen. issi. een couturemerk, dat het te- in Ellesse kan opnemen, komt et een bijzonder zilverig groen en fen ijl roze in ballonzijde, een glad- =3of die op zuiver zijde lijkt. Het ateriaal laat zich plooiend en oezend verwerken. Mooi op een rakke Keilhose, de broek die in de schoenen gedragen wordt en terug is van weggeweest. Hij komt erg sexy over met gepaspelleerde silhouetverklikkers. De jacks zijn langer geworden, wat soms gelegenheid geeft tot tunnel- ceintuurs over de heupen, waar mee het kledingstuk nauwer ge maakt kan worden. De overall zal het winnen van tweedelige pakken. Hij is geheel met dons, met fiberfil of een andere synthetische stof ge voerd en heeft rechte pijpen. Soms is hij nauwsluitend met een sanitai re rits van achteren, maar ook wel ingerimpeld in het middel en ruim gesneden naar het model van de zomeroverall 1981, die het straat beeld versierde. De hoogopgesneden salopette, haast een broek met maagband aan bandjes hangend, wordt sa men gedragen met een omkeer baar jack. Breisels zijn in de gunst, waardoor nylon anoraks of blou- sons een gebreide voering tonen of een voering waarin actiemotieven zijn verwerkt, met carré- of karro- ruiten of een fotodruk van een of ander skilandschap. Ondanks de gestegen prijzen van echt dons (volgend jaar als ruw materiaal mo- Het Italiaanse merk Benning speelt met stij len, ook met ra feloveralls in de Westernlook. Rond heel de mouwinzet of de mouwen lopen Indiaanse ra fels Hier prachtige dons jacks in licht blauw, voor hem met grote zak ken en dichtge knoopte kraag. Het meisje bene den draagt een oranje jack met rafels langs de dikke, opgevul de kraag. De vriendin boven aan is gehuld in een zacht olijf kleurig jack met rafels over de schouderpartij. Elastische man chetten. (Sporti- fique BV, tel. 01807-11037, Krimpen aan de IJssel). Overall 595,-, jack 470,-, resp. 400,-. gelijk 300 procent hoger) Is op de Ispo in München dons goed aan de detaillist verkocht. Maar kleding met draion- en hollofilvoeringen ging ook goed van de hand. Syn thetisch gevoerde skikleding kun je bovendien zelf wassen (of laten stomen). Een boeiende trend is ook het sneeuwhemd of de sneeuwblouse de benen lekker warm te houden. De kleuren voor de wintersport zijn interessant. Tenson gebruikt veel zilvergrijs met bordeaux, fuchsia en lila. Je ziet ook mauve Bog- ner die veel met sterren smijt op jacks, overalls, anoraks en handschoenen lila, roze en olijf. Het traditionele, klassieke blauw- wit-rood is er nog steeds. Verder zijn er zonnekleuren als een typi sche „tomaat", zonnegeel, oranje rood en natuurtinten als offwhite, beige, choco, antraciet en natuur lijk zwart. THIU rnAuoiC> in glimmende gladstof, rits. Dichtgerit8te en borstzak; bivakmuts, 'r-^vu.rc. op chicl (Enkele rficdellen fan dit merk: Leeser, Meddens). Fila (Sportservice Benelux, Voorschoten) met een warm gevoerd jack in een zilve rig wit met weerschijn en dikke gevoerde kraag die tot de kin kan worden dichtge- ritst. Goudleren handschoenen en een sneeuwbril. Sommige jacks hebben „goudkleurige" ritsen. Bij deze outfit is ook een goudleren tasje te krijgen. Een tweedelig warm-up pak, gevuld met Fiberfil, razend handig om aan te trekken, want de broek heeft ritsen in de volle lengte van de benen. Boven dien is hij verstelbaar door een taille- koord. De blouson heeft een lengterits, vaste capuchon met koord, tricot man chetten en steekzakken. (Tenson; o.a. Confectie Centrum Am sterdam 198,-). Stuiven door de sneeuw, da's pas skiën. De blouson is van spinaker nylon met manchetten in een contrastkleur. Soft Dacronvulling maakt dit kleding stuk geschikt voor zowel alpineski als langlauf, (confectie Centrum Amster dam 198,-). met mouwen die met synthetische stof gevoerd zijn. Hierover gaat een bodywarmer (mouwloos vest), dat kan worden uitgegooid als het warm is. Elho heeft mooie sneeuw- hemden voor op een zilvergrijze broek, waarover losse gamaches (beenstukken). De gamaches zijn trouwens dit seizoen wat langer. Ze zitten vaak vast aan de broek om Ellesse met een donkerblauwe ano rak, omkeerbaar te dragen. De „voering" is een karrodessin, dat zich herhaalt in de muts en in de trui onder de diep uitgesneden sa lopette met versterkte knieën. (Imp. Tensci Sports, tel. 02940-20244). /oor haar een Irie kwart >eige jas van Hlesse met capuchon op ►en warmrode (eilhose. Hjj Iraagt een ang jack met ceintuur in de taille en met enorme zak ten op een velours panta- on. Moon boots (Imp. Tensci Sports; W—p). Geheel met dons gevoer de herenover all in de kleu ren „taiga" „gletscher" e.a.; daar naast een da- blouson met lange rits, tri cot manchet ten en boord; ingeslikte paspels in contrastkleur. (Celesta). Lila-roze-gele lange gebrei de pullover van Trissi met een scarf en een bijpas sende muts (Vlasman agenturen, tel. 03480-1730) Kinderen moeten in de sneeuw lek ker warm on dergoed dra gen. Ze staan veel meer stil dan volwasse nen. Hompje 24,50, lange broek 25,50 korte broek naar maat 23,90 - 24,90. Merk Lifa. (Heli Hansen).

Leidse Courant | 1981 | | pagina 19