mededelingen gemeentebestuur I leiden 5tm 9 okt. '81 •ty DE EENMALIGE UITKERING de een malige uitkering een malige uitkering Gemeenteraad Rectificatie Gemeenteraadsvergadering In de gemeentelijke mededelingen van vorige week vrijdag is ten onrechte meegedeeld, dat de gemeen teraad 5 oktober a.s. weer zou vergaderen. De juiste datum moet zijn maandag 12 oktober. De agenda voor deze vergadering treft u volgende week in deze krant aan. Commissie vergaderingen Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsop bouw. Woensdag 7 oktober a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Brief inzake overlast veroorzaakt door spelende jeugd Nota inzake alcoholgebruik Beschikbaarstelling kredieten t.b.v. diverse BRW- projekten Vervanging glaswand centrale gymnastieklokaal Beyerincklaan 28a Voorziening ter beperking energieverbruik scholen complex Valkenpad Voorzieningen ter beperking energieverbruik scho lencomplex Broekplein 1-11 Evaluatie bestuursexperiment betreffende Ducdalf en de Loopplank Zelfevaluatie c'ommissie voor onderwijs en samen levingsopbouw Ter kennisneming: - ontwerp sociaal-cultureel plan en -programma - aanvraag voor een centrum voor beroepsoriënta tie en beroepsoefening - uitnodiging en verslag Gemeenschappelijke Schoolraad Commissie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie. Donderdag 8 oktober a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Bouw van 92 bejaardenwoningen in Leiden Zuid- West door de Humanistische Bouwstichting Be jaardenhuisvesting. Aankoop bedrijfspanden Sophiastraat 73 t/m 75. Verkoop grond aan de N.S. i.v.m. verdubbeling spoorlijn Leiden - Hazerswoude. Uitgifte grond Warmondse deel Merenwijk t.b.v. 2 transformatorstations. Tussentijdse pachtontbinding van enige percelen grond in de Roomburgerpolder. Aankoop gronden in de Stevenshofjespolder. Pachtontbinding van enige percelen grond in de Knotterpolder. Stukken ter kennisneming a. B. en W.-besluit inzake aanbieding nota Werk groep Tarieven. b. B. en W.-besluit inzake nota Voorlopig ontwerp voor de nieuwbouw R.H.W. (Reiniging Havens en Warenmarkten) c. B. en W.-besluit inzake de discussie-nota In spraakorgaan voor de sport. d. B. en W.-besluit inzake nota Consequenties op heffing Sportstichting. e. Verslag Coördinatiegroep verbetering particu liere woningen in stadsvernieuwingsgebieden (dd. 29 juni '81). f. Brief aan bewoners Van Hogendorpstraat e.o. n.a.v. klachten. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Projektgroep D'Oude Morsch. Maandag 5 oktober a.s. om 15.30 uur in het wachtgebouw naast de Morspoort. Agenda: Mondeling verslag behandeling bestemmingsplan D'Oude Morsch in raadskommissies 3/9 Stand van zaken woningbouwplan kazerne Bestemming wachtgebouw Stand van zaken vernieuwing riolering/bestrating e.d. Plan walmuur kazerneterrein Werkgroep Begeleiding Totstandkoming Milieu nota. Maandag 5 oktober a.s. om 20.00 uur in kamer 263 (koffiekamer) van het stadhuis. Agenda: Bespreking ontwerp-tekst milieunota. N.B. Deze bijeenkomst is openbaar en is de voortgezette van 29 september j.l. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke aan gelegenheden. Commissie van Advies voor de Politionele aan gelegenheden. Maandag 5 oktober a.s. om 20.00 uur in de ka mer B. en W. van het stadhuis. Agenda: Ontwerp-verordening op de burgerlijke stand. Concept-beleidsplan van de politie. Rapportage met betrekking tot het Breehuys en Samantha. Deelcommissie Gemeentearchief. Donderdag 8 oktober a.s. om 16.00 uur in de ten toonstellingszaal van het Gemeentearchief, Boisotkade 2A, Leiden. Agenda: Begroting 1982 en bezuinigingen Legestarieven 1982 Verzekering en beveiliging van de collectie Archieven van diensten en bedrijven Mededelingen van de archivaris Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Diversen Informatie-avonden Vijf Mei laan e.o. Dinsdag 6 en woensdag 7 oktober a.s. organiseert de gemeente in de dependance van de Rembrandt scholengemeenschap aan de Vijf Meilaan twee infor matie-avonden over voorgenomen verkeersvoorzie- ningen op en rond de Vijf Meilaan. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. De plannen bestaan uit drie hoofdmoten. 1. Voorzieningen ter verhoging vaifde veiligheid van (brom)fietsers in de vorm van o.a. vrijliggende fietspaden tussen de Churchilllaan en de Vijf Mei; brug. 2. Voorzieningen ter voorkoming van sluipverkeer in de Boshuizerlaan, Dremelstraat, Gerrit Kastein- straat, Segaarstraat en Hoflaan. 3. De aanleg van een tunnel voor (brom)fietsers en voetgangers onder het kruispunt Churchilllaan/Vijf Meilaan. De eerste avond, dinsdag 6 oktober, komen de voor zieningen langs de Vijf Meilaan het eerst in bespre king. Het tweede deel van deze avond is gewijd aan de tun nelplannen. De tweede avond, woensdag 7 oktober, worden eerst de voorzieningen ter voorkoming voor sluipverkeer in bovengenoemde straten besproken. In het tweede deel van deze avond worden nogmaals de tunnelplannen aan de orde gesteld. Informatieavond Procedure- verordening Maatschappelijke Dienstverlening Op 8 oktober a.s. om 20.00 uur zal een informatie- en discussieavond worden gehouden in het Sint Anto- nius Clubhuis, Lange Mare 43. Öp deze avond zal de ontwerp procedureverordening voor de maatschap pelijke dienstverlening aan de orde worden gesteld. Aangezien het de eerste bijeenkomst is in het kader van de rijksbijdrageregeling maatschappelijke dienst verlening kunnen vragen en problemen rond de in voering van deze regeling aan de orde worden ge steld. Alle medewerkers, bestuursleden en gebruikers van instellingen op het terrein van de maatschappelijke dienstverlening en anderen, die zich hierbij betrokken voelen zijn voor deze avond uitgenodigd. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer Sumer van de directie Maatschappelijke zorg van het stadhuis, tel. 254807. Ontwerp bestemmingsplan Roomburg Het College van B W heeft een nieuw voor-ontwerp bestemmingsplan Roomburg uitgebracht. Het vorige heeft in de zomer van 1980 ter visie gelegen. Om di verse redenen kon dit echter niet bijtijds, nl. binnen de wettelijk maximaal toegestane termijn van een halfjaar, door de gemeenteraad worden vastgesteld. Het nu gepresenteerde ontwerp is mede onder in vloed van de vele bezwaarschriften in een aantal op zichten aangepast. Te noemen zijn o.a. de ontsluiting (geen brug voor alle verkeer tussen industrieterrein en Kanaalweg ter hoogte van de Lorenzkade), een aanzienlijk kleinere insteekhaven, de wielerbaan aan één kant van het parkeerterrein/clubhuis aan de zijde van de Rijksweg. Een uitgebreide folder is verspreid in de aan Room burg grenzende wijken Meerburg, Professoren-, Bur». gemeesters- en Rijndijkwijk. Voor belangstellenden is deze folder verkrijgbaar aan de balies van het Stadsbouwhuis en het Stadhuis. Daar is ook. het volledige voor-ontwerp te koop f 10,-. Verder wordt cr op dinsdagavond 8 oktober om 20.00 uur een informatie/inspraakavond gehouden in buurt huis Matilo, Zaanstraat 126. De verwerking van de inspraakgegevens zal waar schijnlijk tegen het einde van dit jaar ter visielegging volgen. Termijn ontwerp-verorde- ningen sociaal-cultureel werk verruimd In juni j.l. zijn een ontwerp procedureverordening en een ontwerp subsidievérordening sociaal-cultureel werk aan alle betrokken organisaties en instellingen toegestuurd. Een ieder werd daarbij de gelegenheid gegeven tot 1 oktober j.l. op deze verordeningen te reageren. Op veler verzoek is deze termijn verlengd. Tot 1 november a.s. heeft nu een ieder de mogelijk heid reacties en commentaren op deze verordeningen bij burgemeester en wethouders van Leiden in te die nen. Exemplaren van deze concept-verordeningen zijn nog zolang de voorraad strekt bij de balie van het stadhuis te verkrijgen. Ontwerp plan en ontwerppro gramma Sociaal-cultureel werk ter inzage Onlangs is door Burgemeester en Wethouders een ontwerp sociaal-cultureel plan 1982-1985 en een ont werp sociaal-cultureel programma 1982 vastgesteld. Deze ontwerpen liggen ter inzage op de volgende - De stichting Welzijn, Breestraat 117 - De openbare bibliotheek en haar filialen - De buurt-en wijkcentra. Vanaf donderdag 1 oktober zijn exemplaren voor f 4, per stuk, zolang de voorraad strekt, te verkrij gen bij de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Tot 1 november a.s. kan iedereen bezwaren tegen deze ontwerpen schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders indienen (B W Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Wat en hoe over Zoals voor velen inmiddels bekend, verschijnt bij regelmaat op de televisie een reclamespot over de eenmalige uitkering, bestemd voor mensen met de laagste inkomens. Ook de verschillende dagbladen heb ben inmiddels publikaties hierover opgenomen, met daarin de nodige ge gevens voor wie die eenmalige uitke ring precies bestemd is. Gebleken is nu, dat er nogal wat mis verstanden over deze regeling ont staan. Met name over de wijze van handelen. Het stadhuis wordt momenteel over stelpt met vragen over deze regeling. Problemen met invullen, het wel of niet in aanmerking komen, enzovoort. Om in deze problemen tegemoet te komen, kunt u hieronder alsnog de totale procedure lezen die, voor zover mogelijk, is afgestemd op de echte "minima" in Leiden. Waarom zo'n Het is alom bekend dat door de eco nomische omstandigheden, de koop kracht dit jaar niet gehandhaafd kon blijven. Het ministerie heeft daarom beslo ten om ten behoeve van de koopkracht aan mensen met een echt minimum inkomen een eenmalige uitkering te verstrekken. De aanvrage hiervoor is vastge steld tot uiterlijk 1 november a.s. Dat wil zeggen voor gezinnen van twee of meer personen die samen één huishouding vormen en niet meer dan één minimum-inkomen in de vorm van loon of uitkering hebben. Na 1 november zal er ook voor alleenstaanden met een eigen huishouding de mogelijkheid open staan om zo'n eenmalige uitkering aan te vragen. Voor hen zullen de formulieren, eind november beschikbaar zijn. De uitbetaling vindt plaats in (eind) januari. Wie kunnen er nu aanvragen? Zoals eerder gezegd zijn dat de gezin nen van twee of meer personen die sa men één huishouding vormen en niet meer dan één minimuminkomen in de vorm van loon of een uitkering heb ben. Dat betekent dat u de uitkering kunt krijgen: 1als u getrouwd bent, met of zonder kinderen; 2. als u ongetrouwd bent met één of meer kinderen; 3. als u ongetrouwd samenwoont en een bijstandsuitkering voor een echtpaar ontvangt. (Indien u onge trouwd samenwoont en geen bij standsuitkering voor een echtpaar ontvangt dan kunt u né 1 novem ber aanvragen.) U hebt als gehuwde recht op de volle uitkering indien uw gezinsinkomen niet hoger is dan ca. 1 325, per week of ca. f 1.405, per maand (voor degenen met een WWV-uitke- ring: 1 343, per week of f 1.487, per maand). Voor alleenstaanden met één of meer kinderen zijn deze bedragen ca. f 295, per week of ca. M.270, per maand 309, per week of f 1.339,— per maand voor degenen met een WWV-uitkering). Voor al leenstaanden zonder kinderen zul len na 1 november - lagere bedra gen worden vastgesteld.* Is uw inkomen iets hoger dan ont vangt u een deel'van de uitkering. Tot uw gezinsinkomen wordt gere kend: loon, uitkering, pensioen, ren te, alimentatie, bijverdiensten e.d., maar niet de kinderbijslag en de va kantie-uitkering. Door u zelf betaalde premie voor bijv. bejaardenzieken fonds wordt van uw inkomsten afge trokken. Indien u geen (aanvullende) bijstandsuitkering ontvangt moet uw inkomen voor tenminste éénderde deel uit loon of uitkering bestaan. Hoeveel bedraagt de uitkering? Indien uw inkomen niet hoger is dan hierboven vermeld dan is de uitke ring: - alleenstaanden (na 1 novem ber) 150,— - voor gezinnen van twee personen 250, - voor gezinnen van drie personen f 350, - voor gezinnen van vier of meer personen f 450, Als uw inkomen iets hoger is, bijvoor beeld f 10,— per maand, dan wordt 12 x 10,— van de uitkering afge trokken. Een gezin van drie personen ontvangt in dat geval 350,- min. f 120, dat is dus f 230, Bedra gen lager dan f 50, worden niet uit- gekeerd. Hoe moet u de uitkering aan vragen? Alleen op het postkantoor kunt u het aanvraagformulier krijgen, en dus niet op het stadhuis. Indien u thans moet aanvragen, zorgt u er dan wel voor dat u uw aanvraag uiterlijk 31 oktober in dient. Anders vervalt uw aanspraak op de uitkering. Bij uw aanvraag dient u een loon- strookje, specificatie of een ander bewijs van uw loon of uitkering mee te sturen. Bewaar deze alvast of vraag ernaar bij uw werkgever of uitkeringsinstantie. Problemen met invullen??? Mocht u vragen hebben over deze uitkering of problemen met het invul len van het formulier, dan kunt u als- volgt handelen. De gemeentelijke Sociale Dienst is belast met de uitvoering van deze re geling. Om een vlot verloop mogelijk te ma ken, is er een speciaal team elders in de stad ondergebracht, die belast is met de verwerking van de vele aan- vraag-formulieren. Dit team is dan ook uitsluitend te lefonisch bereikbaar. Dus naar het stadhuis of naar de So ciale dienst toe gaan heeft echt geen Wanneer u dus vragen of proble men met invullen heeft, dan kunt u de volgende telefoonnummers draaien; 2S48Z7 en 254828. Met één van de medewerkers kunt u desgewenst een afspraak maken om het formulier in te laten vullen. Onvolledig ingevulde formulieren of waarbij de vereiste bijlage(en) ont breekt, kunnen niet worden afgehan deld. Stuur vooral de gevraagde loonop- gave(n) en/of uitkeringsspecificatie(s) mee (een kopie is ook goed). Waar moet u het formulier naar toe sturen?? Het aanvraagformulier met bijlage(n) en eventuele korrespondentie moet u op sturen naar: Gemeente Leiden t.a.v. team een malige uitkering Postbus 9110 2300 PC Leiden Wanneer krijgt u de uitkering??? Er wordt naar gestreeft om alle formu lieren half december a.s. te behande len en voor het einde van dit jaar het vast te stellen bedrag op uw giro of bankrekening te storten. Bel dus niet op om te vragen of uw aanvrage al is verwerkt. Alleen als uw aanvraag aanleiding tot vragen geeft, kan het zijn dat er wat later uitbetaald wordt. Hoorzittingen In oktober zullen 3 hoorzittingen over deze ontwer pen worden gehouden. Betrokkenen kunnen daar in het kort de wethouders en de leden van de raadscommissies vragen stellen en hun mening geven. Voor een goed verloop van de avonden is het nodig dat vóór 12 oktober a.s. wordt aangemeld dat men het woord wil voeren. Dat kan schriftelijk, monde» ling of telefonisch bij de stafafdeling Welzijn, Stad huis (kamer 115, 1ste verdieping, telefoon: 254174). Data en werksoorten hoorzittingen Alle 3de hoorzittingen worden in de Stadsgehoorzaal gehouden en beginnen om 19.00 uur. Hieronder volgt een overzicht op welke avond de ver schillende werksoorten in de sociaal-culturele sector aan bod zullen komen. Data en indeling van de avonden 14 oktober Buurt- en clubhuiswerk Stedelijke jongerencentra 15 oktober Volwasseneneducatie Vormings- en ontwikkelingswerk Vrijwilligerswerk Jeugd- en Jongeren werk Kinderopvang Emancipatiewerk Buurt- en wijkcomité's Opbouwwerk Speeltuinen Sportieve recreatie 26 oktober Muziekverenigingen, koren, orkesten, majorettes, muziekschool. Toneel-, theater-, dansgroepen, creatieviteits- centra, fi|m en fotografie, am. beelden de kunstenaars Plaats: Stadsgehoorzaal. Aanvang: 19.00 uur. Vervolgens worden de eventueel door het College bijgestelde ontwerpen op 2 december a.s. behandeld door de bovengenoemde raadscommissies. Tevens vindt dan de behandeling van de bezwaarschriften plaats. Op 14 december zal dan de definitieve vaststelling door de Raad plaatsvinden. 13 oktober: inspraakavond Kort Rapenburg Op dinsdag 13 oktober wordt om 20.00 uur in de Stadsgehoorzaal (koffiekamer) aan de Breestraat een inspraakavond gehouden voor alle belangstellenden over de toekomst van het Kort Rapenburg. Op deze avond zullen de resultaten bekend worden gemaakt van de verkeersproef die in de week van 21 september is gehouden. De hoofdafdeling Verkeers zaken heeft bij die proef de gevolgen voor de verkeers afwikkeling onderzocht als op het Kort Rapenburg een grachtje zou worden aangelegd. Tot eind oktober kan iedereen nog schriftelijke reak- ties indienen bij het kollege van B en W, Stadhuis Leiden. In de maand november worden deze reakties verwerkt en wordt een voorstel gemaakt dat 3 de cember a.s. in de raadskommissies wordt behandeld (gelijk met de behandeling van het ontwerp-bestem- mingsplan Academiewljk). Daarna kan de raadsbehandeling plaatsvinden. Ook het binnenkort verschijnende binnenstadsblad be steedt uitvoerig aandacht aan deze zaak. Herenstraat wegens rioolver nieuwing afgesloten Aanstaande maandag 5 oktober begint de rioolver nieuwing in het (laatste) gedeelte van de Herenstraat, tussen de Zoeterwoudsesingel en de Lelystraat. Er wordt naar gestreefd om het werk vóór decem ber gereed te hebben. Verbod (brom)fietsen te plaat sen bij het station Nu de stallingsgelegenheid voor (brom)fietsen bij het station aanmerkelijk is uitgebreid, zal de POLITIE in sterkere mate op treden om verkeerd gestalde fietsen weg te halen. Met name die op het trottoir voor en naast het sta tion door eigenaren worden neergezet. Er zal bovendien een aantal verbodsborden worden opgehangen. Let dus goed op uw fiets!! Grofvuilop- haaldienst Zolang de werkzaamheden duren is de Herenstraat afgesloten voor doorgaand verkeer. De noodzakelijke omleidingen zullen met behulp van borden duidelijk worden aangekondigd. Er zullen speciale maatregelen worden getroffen om de woningen, winkels en bedrijven goed bereikbaar te houden. Verbeteringsplan Hogewoerd en omgeving is te koop Vanaf Maandag a.s. is voor f 7,50 voor belangstel lenden het verbeteringsplan Hogewoerd e.o. te koop aan de informatiebalies van het stadhuis en stads- bouwhuis. Een zeer informatief boekwerk voor met name be woners en bedrijven in deze wijk. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 5 oktober Wijk 10 en 12 woensdag 7 oktober Wijk 13 en 15 donderdag 8 oktober Wijk 14 en 16 vrijdag 9 oktober

Leidse Courant | 1981 | | pagina 16