ov wint lin tndnood Philidor 2, Lisse eiiLSG 2 favoriet voor LSB-titel Simon Tahamata in glansrol Terugkeer in hoofdklasse wordt voor HZPC geen eerste vereiste Nielsen vijf duels ernaast Tennis Olympisch, badminton niet Timman loot Petros jan Tips voor Duindigt Sportwereld «"BPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 2 OKTOBER 1981 [oop Zoetemelk ïaar Mereier IIARRITZ Joop Zoetemelk heeft jsteravond in Biarritz een contract >sloten met zijn 'oude liefde', de Jercier-ploeg met ploegleider Jean- 'fierre Danguillaume. Zoetemelk ,ped de afgelopen twee jaar bij Pe- £r Post. In 1980 veroverde hij met sterke formatie van Post de eer- plaats in de Ronde van Frank- Ijk. 'nu foordat hij bij Post kwam, maakte temelk al jarenlang deel uit van Mercier-ploeg. Danguillaume ift het volgend seizoen achttien jureurs onder zijn hoede. De be- ngrijkste renners naast Zoetemelk Ijn: Raymond Martin (Fra), Kim .ndersen (Den), Jean-Louis Gaut- ier (Fra), Christian Levavasseur iwo £ra), Patrick Friou (Fra), Joel Gal- tte'htI^Pin (Fra). Hubert Mathis (Fra), .jrederic Vichot (Fra), Yvon Bert in 15ira^ra) en Regis Clere (Fra). tel. SU Koppert uitstekend in Ster der Beloften BIARRITZ De Fransman Jean- Fran?ois Rault heeft gisteren de derde etappe in de voor amateurs en profrenners openstaande wieler wedstrijd de „Ster der Beloften" ge wonnen. De rit over 212 kilometer naar Biarritz werd door Rault afge legd in vijf uur en 23.57 minuten. Hij won de sprint van het peloton, waarin René Koppert de zevende plaats greep, als tweede amateur. De Ier Stephen Roche had na de tweede etappe nog steeds de leiding in het algemeen klassement. De verschillen tussen de eerste dertig renners zijn zo klein dat René Kop pert met een achterstand van 29 se conden pas op de achttiende plaats bivakkeert, echter wel als sterkste amateur. ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft Ivan Nielsen van Feyenoord voor vijf wedstrijden geschorst. Zijn clubgenoot Pierre Vermeulen staat twee duels, plus een wedstrijd voorwaardelijk, naast het elftal. Nielsen kreeg zaterdag in de competitiewedstrijd tegen FC Utrecht van scheidsrechter Corver de rode kaart voorgehouden. Hetzelfde duel leverde Vermeulen, zijn derde geel op. De overige straffen, allen wegens een derde gele kaart zijn: J. Waslander (NAC), 4 wedstrijden; U. Hoekstra (Heerenyeen), 3 wedstrijden; P. A. Wetzel (Telstar), 3 wedstrijden. Schade De vernielingen in het voetbalstadion van Vitesse tijdens en na de UEFA- bekerwedstrijd FC Utrecht-Hamburger SV blijken geringe materiële schade te hebben aangericht. Volgens manager Ketting van Vitesse zullen de herstelwerkzaamheden niet meer dan duizend gulden kosten. „Er is wat kippengaas doorgeknipt en er zijn reclameborden vernield". Het bericht dat een hekwerk over een lengte van veertig meter door op dringende voetbalsupportérs omver werd gelopen, noemt de manager van de eerstedivisieclub „belachelijk". Als je een vol huis hebt, dan is er altijd wel wat schade. Op de televisie leek het allemaal erger". Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Lotto no. 39: le prijs: geen winnaars; 2e prijs: 6 winnaars, elk bruto 40.238,10; 3e prijs: 184 winnaars, elk bruto 1.698.-; 4e prijs: 9.084 winnaars, elk bruto 42,20; 5e prijs: 18.438 win naars, elk bruto 20,70. Toto no. 39: le prijs: 22 winnaars, elk bruto 2.827,50; 2e prijs: 507 winnaars, elk bruto 81,70; 3e prijs: 6.376 win naars, elk 16,20. Toto-gelijk no. 39: le prijs: geen winnaars; 2e prijs: 2 winnaars, elk bruto ƒ1.847,10; 3e prijs: 59 winnaars, elk bruto 147,30; 4e prijs 1.254 winnaars, elk 9,90. BADEN-BADEN Het is gisteren op de tweede zittingsdag van het Internationaal Olympisch Comité in Baden-Baden dan toch definitief geworden dat tennis en tafeltennis zullen voorko men op het Olympische programma in 1988 te Seoel. In welke vorm zal nader worden uitgewerkt. Takken van sport als Sam bo, Taekwondo, Badminton, Honkbal, Damesjudo en Waterski, die eveneens op het Olympisch programma geplaatst wilden worden zijn, voorlopig althans, afgewezen. Dat geldt eveneens voor de categorie boksen in het super-zwaar gewicht, terwijl 'ook de uitbreiding van het volleybaltoernooi tot twintig ploegen geen genade kon vinden in de ogen van de IOC- leden. Wel stonden zij welwillend tegenover de herinvoering van de open klasse bij het judo, mits de deelnemers hieraan ook an een andere klasse uitkomen, en het, plaatsen van de K-4 da mes op het kanoprogramma, beide met ingang van 1984 in Los Angeles. etnaj, "1 hnflERANO Evenals in wue eerste partij van de vo- |Zen ige tweekamp in 1978 is de eerste ontmoeting |an de nieuwe strijd om le wereldtitel gisteren de 'artakower-variant van iet dame-gambiet op het rd gekomen. Indertijd reikte Kortsjnoj hier- lee niets - ook met wit - ook nu verkreeg hij n openingsvoordeel. fojn plan om het hangen de pionnencentrum van [wart te belagen slaagde ,niet en rond de 20e set Ltond Karpov met een lp- Iperpaar en een actieve [selling een stuk beter. Toch zou er nog niet zo veel aan de hand zijn ge- ^veest indien Kortsjnoj Q'èven later niet een takti- Bche winding van Karpov had overzien. Zijn 24e set betekende een ernstige put, die Karpov de gele genheid gaf tot een beslis- ?nde doorbraak, die de fitte-pionnenstelling to tal verzwakte. titelverdediger verkeerde jverigens op dat moment inigszins in tijdnood. Voor zes- ien zetten hp Karpov nog naar 26 minuten, terwijl Lortsjnoj wat dat betreft op ozen zat met een reserve van 5 minuten. Karpov zette ech- er uitstekend voort. Daarna vas Karpovs taak niet moei- ijk. Hij Won vlot een pion en treeg meteen een beslissende lanval tegen een witte stelling lie geen samenhang meer ver- oonde. Kortsjnoj moest steeds neer materiaal weggeven en [af, met een pion en een kwa- iteit achterstand, na de 43e zet P- Sastase n finale AARLEM Noodged won en heeft de organisatie van et steden-tennistoernooi is teren besloten het evene- ïent voort te zetten met ier spelers. Brian Teacher, ie woensdag na twee games M oor de linkerenkel ging, W on niet meer in actie ko enen. Aanvankelijk hadden e organisatoren nog hoop at Teacher kon worden op- elapt. Een onderzoek in het iekenhuis van Zwolle wees venwel uit dat de enkelban- en van Teacher gescheurd raren. Gistermiddag om 3.00 uur stapte de ontgooc- S ïelde Amerikaan met zijn nkel in het gips in het vliegtuig naar de Verenigde iten. Hij is ten minste zes «reken uitgeschakeld. Jaarom kon het gebeuren dat lie Nastase zijn vrije dag noest „opofferen" om tegen lohan Kriek aan te treden. Achteraf was hij er bepaald liet rouwig om. Via een zege verzekerde „Nasty" zich van •en finaleplaats: 6—4, 4—6, Stöve Betty Stöve heeft tijdens de Amerikaanse indoor-tennis- kampioenschappen de halve finales van het damesdubbel- f|| ipel bereikt. In de achtste fi- vf teles bleef de Nederlandse met haar Amerikaanse kop- Pelgenoot Sharon Walsh de rtaas over Brenda Remilton en Yvonne Vermaak: 63, 75. n de kwartfinales moesten dp Amerikaanse zusjes Marcy en 'eanut Louie aan het slagge- Weld van Stöve en Walsh gelo ven: 6—1, 6—2. Stelling na de 43e zet, die uitdager Kortsjnoj (spelend met wit) tot opgave dwong. Analyse wit: Kortsjnoj zwart: Karpov dame-gambiet Tartakower va riant: 1. c2-c4 e7-e6; 2. Pbl-c3 d7-d5; 3. d2-d4 Lf8-e7; 4. Pgl- f3 Pg6-f6; 5. Lcl-g5 zo speelde Kortsjnoj ook in 1978. Hij kreeg toen geen voordeel uit de opening en ging in het vervolg van de match over op het systeem met: 5. Lf4, waar hij meer succes mee boekte. 5. h7-h6; 6. Lg5-h4 0-0; 7. e2- e3 b7-b6; 8. tal-cl Lc8-b7; 9. Lfl-e2 In de hierboven genoemde partij werd gespeeld: 9. -d3 Dxc4; 10. Lxc4 Pb-d7; 11. 0-0 c5; 12. Dxc5 Pxc5; 13. De2 a6; 14. Tfdl De8 met gelijk spel. 9. Pb8-d7; 10. c4xd5 e6xd5; Pxd5 zou hier niet goed zijn, omdat na 11. Pxd5 Pc7 zou blijven hangen. 11. 0-0 c7-c5; Nu is een stelling ontstaan, die in de recente praktijk vaak is voorgekomen. Onder meer in de partij Hort-Karpov (IBM 1981). Daar werd gespeeld: 12. Dc2 a6; 13. Tfdl c4; 14. a4-c6; 15. Pe5 dc7; 16. Pxc6 Dxc6; 12. d4xc5 b6xc5; 13. Ddl-c2 Ta8- c8; 14. Tfl-dl Dd6-b6; Tot zo ver is alles al eens eerder ge speeld in een partij Panno- Spasski Amsterdam, waar wit na 15. b3 Tfd8; 16. Lg3-Pf8; 17. Ph4 Pe4 niet veel wist te be reiken. 15. Dc2-bl Tf8-d8; 16. Tcl-c2 wit gaat de torens op de d-lijn verdubbelen om de druk tegen de hangende zwarte centrumpionnen te versterken. In het vervolg blijkt dit zwarte centrum eer der sterk dan zwak te zijn. 16. Db6-e6; 17. Lh4-93 di rect 17. Tcd2 ligt meer voor de hand. Maar daarna zal 17 Pe4 heel vervelend voor wit zijn b.v. 18. pxe4 Dxe4; 19. Lxe7 exf3; 20. Lxd8 fxe2 21. Txd7 dg4 en zwart wint. Om y zijn plan te kunnei^uitvoeren, geeft wit daarom een loper- paar op, wat op zich prettig is voor zwart. 17. Pf6-h5; 18. Tc2-d2 Ph5xg3; 19. h2xg3 Pd7-f6; 20. Dbl-c2 g7-g6; 21. Dc2-a4 a7-a6; 22. Le2-d3 Kg8-g7; 23. Ld3-bl De6-b6; 24. a2-a3Wit heeft niets tegen het zwarte centrum kunnen bereiken en zwart staat met zijn loperpaar goed. Wits laatste zet geeft zwart de gelegenheid tot een venijnige taktische wending, waardoor wit in ernstig nadeel komt. 24. d5-d4. Met deze doorbraak moet wit in dit soort stellingen altijd rekenen. Hier is de drei ging heel sterk. 25. Pc3-e2 droeve noodzaak. Na 25. exd4 wat ongetwijfeld de be doeling zal zijn geweest, heeft zwart de sterke tussenzet 25. Lc6 de dame van wit heeft dan geen goed veld (het gevolg van 24 a2-a3) en hij moet ma teriaal verliezen b.v. 26. Dc2 Lxf3 27. gxf3 (na 27. dxc5 lxdl, blijft wit een kwaliteit achter) cxd4. 28. Pa4 Db5 en zwart wint. 25d4xe3. Nu staat zwart prachtig. Zijn lopers krijgen alle ruimte en de witte pionnenstelling is fataal ver zwakt. 26. f2xe3 c5-c4. De zwarte stelling speelt zich nu vanzelf uit. Wit kan al zijn zwakke pionnen niet verdedi gen en zijn stelling stort bin nen enkele zetten ineen. 27. Pe2-d4 Db6-c7; 28. Pf3-h4 om na 28 dx93 met 29. Phf5 schaak de dame te winnen 28. Dc7-e5; 29. Kgl-hl Kg7-g8; 30. Pd4-f3 De5xg3. Met een pion achterstand en een geruï neerde stelling staat wit voor een hopeloze taak. Hij had hier kunnen opgeven. 31. Td2xd8 schaak Le7xd8; 32. Da4,b4 Lb7-e4; 33. Lblxe4 Pf6xe4; 34. Tdl-d4 Pe4-f2 schaak; 35. Khl-gl Pf2-d3; 36. Db4-b7 Tc8-b8; 37. Db7-d7 Ld8-c7; 38. kgl-hl Tb8xb2; 39. Td4xd3 c4xd3; 40. Dd7xd3 Dg3-d6; 41. Dd3-e4 Dd6-dl schaak; 42. Pf3-gl Ddl-d6; 43. Ph4-f3 Tb2-b5. Wit geeft het op. Grootmeester Jan Timman (links) lacht als hij de komische reactie van de Rus Petrosjan ziet op de loting, die beiden vandaag in Tilburg tegen elkaar brengt. TILBURG Jan Timman zal vandaag in de eerste ron de van het internationale schaaktoernooi in Tilburg met wit uitkomen tegen de ex-wereldkampioen uit. de Sowjet-Unie, Tigran Petros jan. De tweede Nederlandse deelnemer, Genna Sosonko, start met zwart tegen de achttienjarige Gary Kaspa rov uit de Sowjet-Unie. Tilburg is in ieder geval nog drie jaar verzekerd van een sterk bezet internationaal schaaktoernooi. Deze garantie kon drs. Berndsen, voorzitter van de hoófddirectie van de sponsor Interpolis, gistermid dag geven. Wel overweegt het organisatiecomité voor de ko mende jaren een andere opzet te kiezen. Men denkt daarbij aan het instellen van vier groepen van vier spelers, die een hele competitie spelen en daarna gesplitst worden in een A- en een B-finale. LEIDEN De strijd om het kampioenschap van de Leidse Schaakbond is ook dit jaar weer volledig open. Zeker drie tiental len doen in sterkte niet veel voor elkaar onder. Het uit de KNSB-competi- tie gedegradeerde LSG 2, titelverdediger Philidor 3 en Lisse lijken op papier de sterksten, met Alphen als niet te onderschatten outsider. Van de drie favorieten is Lisse ten opzichte van het voorgaan de seizoen het meest versterkt. De eerste-bordspeler van Noordwijk, Jan Bakker, zorgt nu voor nog meer „gewicht" op de topborden van het team, dat al zo lang tegen het KNSB- niveau aanleunt. Uit de KNSB afkomstig is het tweede tiental van LSG. On danks de grote wijzigingen in de opstelling (nieuwelingen zijn Struimans, Hörchner, Wim Bakker en Geertsma) lijkt het team niet verzwakt. Onder leiding van Jan Chau- dron zijn de LSG'ers er op ge brand het vorig jaar verloren terrein zo spoedig mogelijk te rug te winnen. Philidor 3, de zoveelste Leidse kampioen die er in de promo tiewedstrijden niet aan te pas kwam, zal dan ook een zware dobber krijgen aan het verde digen van de titel. Ook dit tiental lijkt ten opzichte van vorig jaar zeker niet verzwakt. Dat laatste kan niet gezegd worden van LSG 3 en Noord- wijk. Het vorig .jaar zo verras sende Noordwijk zag niet min der dan drie topspelers ver trekken. Joop Turk en Bizot stopten, terwijl Jan Bakker naar Lisse overging. Vooral op de lagere borden komt Noord wijk nu wat kracht tekort. Problemen aan de staart zijn er ook vermoedelijk voor LSG 3 en het uit de eerste klasse af komstige Leiderdorp. LSG 3, Noordwijk en Leiderdorp zul len dan ook als de voorspellin gen uitkomen samen met de andere promovendus Philidor 4 strijd leveren om de bezet ting van het nog onbekehde aantal degradatieplaatsen. Tussen de topploegen en de gradatiekandidaten in zweeft Alphen, dat Wim Mechelse van DD terug zag komen. Dit tiental wordt algemeen gezien als de voornaamste outsider. Bijzonder hard zal er ook ge streden worden in de eerste klasse. De vorig jaar gedegra deerde teams Bodegraven. Katwijk en Voorschoten 2 lij ken samen met LSG 4, Lisse 2 en Leiderdorp 2 de beste papieren in handen te hebben. LUIK In het Europese bekertoernooi voor beker winnaars heeft Standaard Luik zich gisteren ge plaatst voor de tweede ronde door een monstero verwinning in het tweede treffen met Floriana la Valetta van Malta: 90. Luik had de eerste wed strijd, op Malta, al met 3 1 gewonnen. De rust was al 4—0. Tahamata en Haan scoorden ieder één keer. Tahamata was de beste man van het veld. Hij bereid de acht treffers voor en zette de kroon op zijn werk door eveneens zelf doel te treffen uit een strafschop. Standaard LuikFloriana la Valetta (Mal) 90 (4—0). Sco reverloop: 12. Voordecker 1 0; 29. Voordeckers 20; 32. Van der Smissen 3—0; 42. Plessers 40; 57. Voordeckers 5—0; 58. Plessers 6—0; 65. Ta hamata (strafschop) 70; 83. Gra| 80; 90. Haan 90. Scheidsrechter: Koster (Lux). Toeschouwers: 8.000. Porto verder bekertoernooi uitgeschakeld door Boavista Porto. Porto verloor wel met .31. De Por tugese ploeg had thuis met 4 1 gewonnen. Waardoor de tweede ronde met één doel punt verschil werd bereikt. Atletico Madrid (Spa)—Boa vista Porto 31 (14). Score- verloop: 8. Dirceu 10; 44. Diamantino 11; 60. Durceu 21; 87. Ruben Cano (straf schop) 31. Scheidsrechter: Horstmann (WD1). Toeschou wers: 25.000. Boavista naar tweede ronde. de Belgische nationale voetbal ploeg, zal zijn selectie voor de belangrijke interland tegen Nederland vijf dagen bijeen hebben. Op de zaterdag voor de wedstrijd, die op woensdag 14 oktober in het Feyenoord- stadion in Rotterdam wordt gespeeld, komen de spelers in Machelen bij Brussel bij el kaar. In de periode vooraf gaande aan de interland heeft Thijs twee oefenwedstrijden gepland. Als tegenstanders fungeren de jeugdploeg en het militaire elftal. België Weisweiler Guy Thijs, de bondscoach van Bij New York Cosmos heerst grote onzekerheid over het aanblijven van trainer Hennes Weisweiler. Nesuhi Ertegun, de voorzitter van de club, heeft alle berichten over een op handen zijnde breuk tussen Weisweiler en Cosmos tegen gesproken. Topscorer Giorgio Chinaglia verklaarde echter ondubbelzinnig: „Onze trainer vertrekt. Hij keert het komen de seizoen niet meer bij de Cosmos terug". Die uitlating is de Amerikaan se Italiaan door zijn werkge ver niet in dank afgenomen. Zonder diens naam te noemen, werd Chinaglia stevig op zijn nummer gezet DEN HAAG „Een snel le terugkeer in de hoofd klasse wordt voor HZPC beslist geen eerste vereis te. Sterker zelfs, het is aantrekkelijker om aan de top van de eerste klasse mee te draaien dan aan de staart van de hoofdklasse te moeten bungelen. Die degradatie kwam vorig seizoen bij sommigen als een bevrijding over. De sfeer is nu ook weer aan merkelijk verbeterd", al dus Otto van den Brink, voorzitter van de waterpo- locommissie van HZPC. Voor het Haagse zevental gaat komend weekeinde het nieuwe seizoen van start met de thuiswed strijd tegen ZPB. Belangrijk voor het verloop van de komende competitie is zeker de uitkomst van de na jaarsvergadering in november, waar moet worden beslist of met ingang van het seizoen 1982/1983 tot het verwerken van play-offs moet worden overgegaan. „Wordt dat voor stel aangenomen, dan moeten we bij de eerste vier eindigen. Halen we dat niet, dan komt HZPC zelfs in de tweede klas se terecht". De spelersgroep van HZPC werd, in verband met de nieu we spelregels dat de vier pe riodes niet langer vijf maar ze ven minuten gaan duren, van negen naar elf man uitgebreid. Cock Mudde (speler/trainer bij het Schiedamse SZC) en Hans Wijsman (RZV) vertrokken. Uit het tweede team werd een aantal oud-gedienden bereid gevonden om weer voor de hoofdmacht te gaan .spelen. Voorts braken enkele jongere spelers zoals Frits van Oijen en Ron van der Wild door, die nu definitief tot de selectie be horen. Van den Brink: „Vorig seizoen was onze verdediging vaak zo lek als een mandje. Peter Spijk krijgt daar nu weer steun van Frank Schadd. In het eerste deel van de voor bereiding bleek bovendien dat we in de voorhoede een aan speelpunt misten. Inmiddels is ook Freek van der Belt terug gekeerd op zijn vertrouwde midvoor-plaats. Bovendien is onze tweede routinier, Dick Langerhorst, gelukkig tijdig hersteld van zijn polsblessure". Dames DSZ Voor de waterpolodames van DSZ begint de competitie in de hoofdklasse komende zondag met een uitwedstrijd tegen 't Gooi in Bussum. Peter Ver- sluijs, de 31-jarige opvolger van Roel Praat als coach van: de Haagse ploeg: „We waren liever iets rustiger begonnen, maar dat hebben we nu een maal niet in de hand. 't Gooi behoort samen met DONK tot de gedoodverfde favorieten voor het landskampioenschap. DSZ hoopt bij de eerste zes te kunnen eindigen. Kampioen worden staat voorlopig in ie der geval nog niet in ons vaandel". De selectie voor het eerste da meszevental van DSZ bleef nagenoeg ongewijzigd. Slechts Els van der Pijl stootte door uit het tweede team. Voorlopig moet DSZ het echter doen zonder Ludwien Dubois, die een spierscheuring in de hand heeft opgelopen. „Gezien de voorbereidingsfase ben ik wel optimistisch. Omdat ook de da mes komend seizoen viermaal zeven minuten gaan spelen, kan het verloop van de com petitie echtereen geheel.ande- re draai krijgen", aldus Ver- sluijs. DICK KIERS Westduitse hockeyselecties DÜSSELDORF In de 64ste hockey-interlandwed- strijd tussen Nederland en West-Duitsland, op 8 okto ber in Amstelveen, zal de Westduitse recordinternatio nal Peter Tramp niet spelen. De 30-jarige Tramp bevindt zich onder doktersbehande ling, nadat hij twee weken geleden moeilijkheden met de bloedsomloop kreeg. Men vermoedt, dat Tramp aan hepatitis (leveraandoening) lijdt De Westduitse herenselectie bestaat uit: Christian Bassemir, Michael Peter, Frans Schweisz, Peter Caninenberg, Ulrich Hënel, Volker Fried, Reinhart Lange, Reiner Dopp, Thomas Günst, Ekkhard Schmidt, Stefan Blöcher, Rein hart Krull, Andreas Wistuba en Hans Montag. Coach is Klaus Kleiter. Het Westduitse dames hockey- elftal zal op 8 oktober in Am stelveen zonder aanvoerster Birgit Hagen aantreden tegen Nederland. De 24-jarige Hagen laat haar studie prevaleren, e- venals doelvrouwe Susi Schmid; die evenmin van de partij zal zijn. WASSENAAR Drie rennen en zeven draverijen staan mor gen op het programma van de Wassenaarse renbaan Duindigt. De eerste start is om 13.30 uur. Onze tips voor deze meeting lui den: WOUTJEPRIJS: United Mendel, Urogan en Udet Wielinga. WELLINOPRIJS: Victory Dream, Venusta M en Vinassi Oostwijck. DOMSTADPRIJS: Tommy, Tiny Arden en Useful Prince. FORTUNAPRIJS: Terry N, Ricky Moore en Rosy Rapid. WEBERPRIJS: Tibor Goldo, Tjerry Belle en Une Jeannine HARVESTERPRIJS: Rob Alkestis, Rallant Way en Shira Hanover. WOMANPRIJS: Olaf Pride, Nubar van Echten en Opulent Pride. HOEFSLAG WISSt!LBEKER(eerste afdeling): Brusselton, Go Go en Esther TWEEDE AFDELING: Let's Be Good, Robbedoes en High Wave. FALAISEPRIJS: Dutch Abbot, Lady Valentine en Buthes Rika. AMERSFOORT De Nederlandse Invaliden Sportbond (NIS) verwelkomde gisteren zijn zesdüizendste lid. Deze in 1962 opge richte overkoepelende organisatie voor de gehandicapten sport is dit jaar met 230 leden gegroeid. In 1980, het jaar waarin de Olympische Spelen voor gehandicapten in Nederland werden georganiseerd, steeg het ledental van 4757 naar 5770. De NIS is in de loop der jaren met een gemiddelde van zestien procent per jaar gegroeid. LONDEN Bryan Robson, de Engelse international, werd gis teren Engelands duurste speler, voor vijfeneenhalf miljoen gul den ging Robson van West Bromwich Albion naar Manchester United. Stockholm De Nederlandse squash-ploeg heeft gisteren in Stockholm in het toernooi om het wereldkampioenschap squash voor landenploegen opnieuw verloren. Na de nederlaag van 3-0 tegen Canada werd van Nigeria met 2-1 verloren. Australië ver sloeg Groot-Brittannië met 2-1.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13