Verwarring rond taxatie van onroerend goed in Alkemade Hoge Klei benutten voor woningbouw REGIOUOURINAf. Volkstuinencomplex „De Bloemhof" officieel open Duiven gelost bij opening gezondheids- j een trum Noorden Gouden koorzanger in Rijpwetering Actie Klaverweideschool levert bijna ƒ1800.- op REGIOiJOURlNAA REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 28 SEPTEMBER 1981 PJ ALKEMADE Het rentmeesterskantoor Houdringhe uit De Bilt dat vijf jaar geleden alle taxaties ten behoeve van de onroerend goedbelasting (OGB) in Alkemade deed, ontkent pertinent destijds op 60% getaxeerd te hebben. Zoals bekend was dat gegeven uitgangspunt bij de besprekingen over de aanpassing van de tarieven in de vergade ring van 14 september van de raadscommis sie financiën. De commissie besloot toen na een uitvoerige discussie en op aandrang van wethouder Van Duykeren, om B. en W. te adviseren per 1 januari 1982 als overgang 80% van de taxatiewaarde te hanteren wan neer het tarief voor 1982 vastgesteld wordt. De heren K. Buwalda en Ir. L. A. van Eeten van het rentmeesterskantoor Houdringhe zijn thans verontwaardigd omdat een dergelijke taxering volkomen strijdig met de wet zou zijn geweest en bovendien de onderlinge prijsver houdingen zou hebben verstoord. De ene cate gorie onroerend goed vertoont namelijk een categorie. De wet schrijft rend goedbelasting vastgesteld dient te worden op basis van de vrije verkoopwaarde, dat wil zeggen vrij opleverbaar, op het moment van de gsildatum, in dit geval 1 januari 1977. De heren uwalda en Van Eeten benadrukken enerzijds de goede verstandhouding met het gemeentebe stuur van Alkemade niet te willen verstoren, maar anderzijds willen zij duidelijk maken niet in strijd met de wet getaxeerd te hebben. Desgevraagd verklaarde wethouder Van Duy keren uit het archief de desbetreffende rappor ten naar boven gehaald te hebben. Hieruit bleek dat Houdringhe inderdaad op 100% ge taxeerd heeft Dat wil zeggen dat in de loop van april en mei 1976 de proeftaxaties verricht zijn naar de toen verwachte toestand van 1 ja nuari 1977. Gedurende de maanden juni en juli heeft Houdringhe haar eindrapport gereed ge maakt en in november/december stelde de Al- kemadese gemeenteraad naar aanleiding van dit eindrapport haar tarieven vast. Geheel in overeenstemming met de wet dus. Echter in de tweede helft van 1976 waren de prijzen van on roerend goed explosief gestegen met zo'n 30 40%. De door Houdringh getaxeerde waarden waren daardoor in feite achterhaald per 1 janu ari 1977, maar dit deed niets af aan de onderlin ge prijsverhoudingen. En het zijn de onderlinge prijsverhoudingen die van belang zijn bij vast stelling van het tarief van de onroerend goed belasting. „In de eerstkomende vergadering van de raads commissie financiën zal ik deze zaak officieel rectificeren" aldus wethouder Van Duykeren. En hij stelt ten overvloede dat er is getaxeerd in 1977 naar onderlinge verhoudingen die op geen enkele wijze beïnvloed waren. De raadscommissie financiën heeft echter tij dens haar laatste vergadering aan B en W gead viseerd het heffingspercentage op 80% van de reële verkoopwaarde te stellen. Volgens de he ren Buwalda en Van Eeten is dit een „rare be nadering" van de zaak. Zij zeggen dat door deze handelwijze de verhoudingen scheef getrokken zouden worden, want het ene pand is couranter dan het andere. Op dit moment blijven kleine goedkope huizen op hetzelfde prijspeil, de grote huizen worden echter goedkoper. Wethouder Van Duykeren bestrijdt deze stellingname van het bureau Houdringhe en zegt dat dit goedge maakt wordt door het stijgend tarief in de on roerend goedbelasting. Door het heffingspercentage op 80% te stellen dacht de raadscommissie financiën op voorstel van wethouder Van Duykeren een groot aantal bezwaarschriften te voorkomen. Volgens het bureau Houdringhe echter worden hiermee de eigenaars en huurders van groot onroerend goed bevoordeeld ten opzichte van eigenaars en uurders van klein onroerend goed. Gisteravond laat deelde wethouder Van Duy keren mee dat B en W besloten hebben het hef fingspercentage normaal op de bij de wet ver plichte 100% te stellen. Afscheid Ra vensbergen van S.J.J.O. OEGSTGEEST De SJ.J.O. heeft afgelopen zaterdag af scheid genomen van beheer der Paul Ravensbergen. Twaalfeneenhalf jaar is de heer Ravensbergen verbon den aan „Taberna", aanvan kelijk het ontmoetingspunt van de gereformeerde/her vormde jeugdraad en thans al enkele jaren het onderko men van de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Oegst- geest. Het was zaterdaga vond een bijzonder druk be zochte receptie. „Je hebt voor zeer veel men sen altijd een luisterend oor gehad", prees S.J.J.O.-voorzit- ter De Ruyter de scheidende functionaris, „je was niet al leen beheerder maar deed vele malen ook iets extra's voor de S.J.J.O.". Namens allen die Ravensbergen een goed hart toedragen werd een enveloppe met inhoud overhandigd ten behoeve van een speciale wens namelijk een vakantiereis naar het buitenland. Na dit gebeuren voerde de staf van de S.J.J.O. een „agogisch- chaotisch" stukje toneel op hetgeen de dagelijkse gang van zaken moest demonstre ren. Paul Ravensbergen speel de er zelf in mee en tenslotte ontving hij voor zijn prestatie een aansteker met inscriptie. Gedurende de rest van de avond traden uit diverse gele dingen S.J.J.O'ers voor het voetlicht. Ook het koor „Ca- pello pro Cantibus" onder lei ding van Theo Tobé was ver tegenwoordigd. Het cabaret onder leiding van Barend Tobé met medewerking van Dick Borst en Marty Binnen dijk oogstte veel succes. Na dit alles werd de scheiden de beheerder een fraai fotoal bum van de S.J.J.O. aangebo den met een reportage van grootse evenementen van de laatste jaren. De foto's van het afscheidsfeest zullen er nog aan toe gevoegd worden. Klokslag twaalf uur werd het glas geheven en de verjaardag van Ravensbergen ingeluid. Zoeterwoudse pater gewond bij ongeval ZOETERWOUDE Pater F. Bull van de Zoeterwoudse parochie Sint Jan en tevens hoofd van het dekenaat is gewond geraakt bij een ge compliceerd ongeval in Rome. In de Italiaanse hoofdstad woonde hij een vergadering bij van het Ge neraal Bestuur van de Orde van de Kruisheren. Tijdens een van de middag pauzes was hij een stukje gaan wandelen. Een politieauto die met zeer hoge snelheid nader de moest plotseling remmen, slipte en klapte op een andere auto die daardoor op het trot toir terecht kwam waar juist op dat moment pater Bull, met een Belgische collega, zich be vond. Laatstgenoemde kwam er met enkele schaafwonden goed van af. Minder was het met de Zoeterwoudse geestelij ke. Door de klap zijn twee ruggewervels verschoven en met spoed is hij naar het zie kenhuis gebracht. Voor zover thans bekend zal operatief in grijpen niet nodig zijn. Extra handicap vormt het feit dat pater Bull de Italiaanse taal niet machtig is. Verwacht wordt dat, zodra het mogelijk is, de gewonde pater naar Hol land zal terugkeren voor het verdere herstel dat toch gauw een flink aantal weken zal du- Het bestuur van de volkstuinvereniging „De Bloemhof" had afgelopen zaterdag een „groeizaam weertje" uitgezocht voor de officiële ingebruikneming van het nieuwe complex in het sport- en recreatiepark „De Bloemerd". De ope ningshandeling werd verricht door wethouder I.J. Gehner- Ellenberger (VVD) van cultuur, recreatie en sport. Be schermd door de paraplu van voorzitter A.J. Wijnmalen plaatste zij een bord met de naam „Irma Gehnerpad". Me vrouw Gehner zag wel mogelijkheden in een uitbreiding van het complex, bij een verdere groei van de volkstuinvereni ging die nu al een wachtlijst van 40 leden heeft. Voorzitter Wijnmalen maakte van de gelegenheid gebruik door de wensen van de volkstuinvereniging voor een toegangshek aan de westkant en een broeikas onder de aandacht van het bijna voltallige college van B en W te brengen. De reali sering daarvan, zo liet wethouder Gehner doorschemeren, zal voornamelijk van de financiële toestand van de gemeen te afhangen, die op dit moment bepaald niet rooskleurig is. VOORONTWERP BESTEMMINGSPLAN: WASSENAAR Er komen minstens 260 nieuwe huizen op de Hoge Klei in Wasse naar. Het onlangs uitge brachte voorontwerp be stemmingsplan Hoge Klei spreekt zich uit voor de bouw van de woningen, de provincie is voor, de inspec teur van Volksgezondheid heeft tegen de beperkte geluidshinder in het gebied geen bezwaar en volgens ge meentelijke stukken is bouw economisch haalbaar. Een 11-9 meerderheid van de raad heeft zich in principe al uitgesproken voor bouw in de Hoge Klei. CDA, PvdA, D'66 en mevrouw C. van der Heiden zijn vóór, VVD en Lodder (Partij Wasse naar) tegen. Met de leus „Was senaar is vol en moet groen blijven" wilden de beide laatstgenoemden praktisch 'alle woningbouw in de gemeente verhinderen. Volgens het voorontwerp bestemmingsplan is het aanwijzen van een be perkter gebied voor woning bouw, zoals het CDA heeft ge suggereerd, dan in de nota Hoge Klei is aangegeven, be zwaarlijk te noemen. „Aller eerst moet dit uit woningbe hoefte-overwegingen sterk worden afgeraden. Gelet op de door de raad vastgestelde be hoefte tussen 1980 en 1990 van 1150 woningen op nieuwe lo caties en de beperkte bouwmo gelijkheden elders in de ge meente moet het alleen al uit dat oogpunt niet verantwoord worden geacht een planolo gisch aanvaardbare locatie als de Hoge Klei niet volledig te benutten". De conclusie is „dat er weinig pleit voor afwijking van het raadsbesluit van 18 mei jongstleden". De gemeente is inmiddels ijverig bezig zo veel mogelijk grond bij de Hoge Klei aan te kopen. Wel zijn er nog bollentelers die voorlopig niet weg willen. De raad voelt in principe weinig voor onteigening. De plannen voor woningbouw op de Hoge Klei worden wel gefaseerd doorgevoerd, zodat in eerste instantie een beperkt gebied wordt bebouwd. De plannen worden ook in onderdelen uit gevoerd. Tien hectare op de Hoge Klei blijft bestemd voor agrarische doeleinden. Afscheid dorpsagent Aarlanderveend In een met veel bloemstukken en boeketten gevuld Dorpshuls name de heer G. van Reenen afscheid als dorpsagent van Aarlanderveen. De voorzitter van de Belangenvereniging, de heer P. van Egmond, die de af- scheidreceptie op touw had gezet, ging in zijn toespraak in op de vele acties die zijn ge voerd om de heer Van Reenen voor Aarlanderveen te behou- ^en" De belangenvereniging heeft afgezien van verdere ac ties nadat zij door burgemees ter Paats en commissaris Vol- werk overtuigd was van de noodzaak om de heer Van Reenen over te plaatsen naar Alphen aan den Rijn. Er Is een inzameling In het dorp gehou den. Nadat de definitieve op brengt bekend is, zal in over leg met de heer Van Reenen een cadeau worden gekocht. NOORDEN Een voor één werden de stenen verwijderd van een laatste symbolisch obstakel voor de ingang. Op deze wiize verrichtte de wethouder van welzijnszaken, me vrouw A. A. van der Most, zaterdag de officiële opening van het nieuwe gezondheids- annex jeugdcentrum in Noorden. Met de verwijdering van dit obstakel werd gelijktijdig een aantal duiven gelost, waarmee blijk werd gegeven van de vreugde over de totstandkoming van dit nieuwe dorpscen trum. Met de opening van dit nieuwe gebouw is een einde gekomen aan de benauwde huisvesting van de plaatselijk kruisvereniging. Men moest het voorheen doen met een gedeelte van een huur woning in het Vlietpark. Het nieuwe gebouw omvat ondermeer een artsen- en een verpleegsterskamer, een zogenaamde boxen kamer, wachtruimte, omkleedcabines en een grote opslag, waar de diverse hulpartikelen zijn ondergebracht Tijdens de opening en het daarop volgende „open huis" was door het hele gebouw een expositie ingericht over het kruiswerk en over preventieve maatregelen. In dit aan de gezondheidszorg gewijde deel van het nieuwe ge bouw is tevens een tandartsenpraktijk ingericht Voor de plaat selijke jeugdraad had de opening van dit centrum eveneens een speciale betekenis. Ook voor hen betekende het de overgang van een te kleine noodhuisvesting een houten lokaal achter de r.k. kerk in Noorden naar een goed geoutilleerde nieuwe accommodatie. In het jeugdcentrum zijn een peuterspeelzaaltje en een grote recreatiezaal met buffet. Óp de bovenverdieping is een ruimte beschikbaar voor de aktiviteiten van de padvinderij. Deze zolderruimte is onder meer uitgerust met een toneel voor repetities en dergelijke. In de middag werden allerlei demon straties en aktiviteiten ter gelegenheid van de feestelijke ope ning georganiseerd. Zeer velen namen daar aan deel. Het nieuwe gebouw, dat een ontwerp is van architect Pieterse en werd gebouwd door de firma Vink en Veenman, beiden ook uit Noorden, heeft een investering gevergd van circa één mil joen gulden. Het geld werd bijeengebracht door giften van de bevolking, een renteloze lening van de gemeente Nieuwkoop en een schenking van de gemeente Zevenhoven. Het gezondheids centrum is via de AWBZ gefinancieerd. RIJPWETERING De heer J. van der Meer (73) vierde gisteren zijn gouden jubi leum als koorzanger. In zijn vroegere woon plaats Ouderkerk aan de Amstel werd de heer Van der Meer op 23-jarige leeftijd lid van het parochieel kerkkoor. Vijf jaar later verhuisde hij naar de Rip, waaar hij meteen weer toetrad tot het kerkelijk herenkoor Sint Cecilia. Terwijl de jubilaris en zijn familie toeluisterden voerde het koor gistermorgen op voortreffelijke wijze een 3-stemmige mis van Perosie uit onder leiding van dirigent P. van de Pouw-Kraan. Na de mis klonk krachtig het Panis Angelicus van W.A. Smit en het Te Deum Laudamus. Tijdens een besloten bijeenkomst werd de jubi laris onderscheiden met de gouden speld van de Nederlandse vereniging van kerkkoren „Sint Gregorius". Tlamens het gehele koor werd de jubilaris een enveloppe met inhoud aangeboden door dirigent Van de Pouw-Kraan. Tarieven omhoog in Wassenaar WASSENAAR De riool- rechten, reinigingsrechten, EHBO-gelden, precariorech ten, en leges in Wassenaar worden in 1982 verhoogd. Dat levert de gemeente bij na 290J)00 gulden op. De reinigingsrechten gaan met ruim tien procent omhoog. De extra verhoging is een gevolg van de gestegen kosten voor afvoer en verwerking van huisvuil. De precariorechten, rioolrechten, rechten ingevol ge de verordening dienstverle ning brandweer, EHBO-gel den en leges stijgen met vier procent De parkeermetergel- den, die in de gemeente erg laag waren en voor het laatst in 1973 zijn verhoogd, worden „minstens" verdubbeld. Dat betekent dat een uur parkeren nu vier of vijf dubbeltjes gaat kosten. Reconstructie Van Rhijnstraat LEIDERDORP Het pro vinciaal bestuur heeft de re constructie van de Dr. van Rhijnstraat in Leiderdorp goedgekeurd. De werkzaam heden beginnen vandaag of morgen. Eerst wordt het par keerterrein achter in de straat aangelegd, daarna wordt de straat zelf aange pakt. Ook het beplantings- werk wordt meteen uitge voerd. Het werk zal onge veer drie weken in beslag nemen. De straat is in die periode een aantal dagen volledig voor auto's afgeslo ten. Voor informatie kan men terecht bij de buiten dienst, te L 411365. Het Energiebedrijf Rijnland gaat in de komende weken de gasleidingen in de Achthove- nerweg vervangen. Er zal worden begonnen bij de grens met de gemeente Koudekerk en er wordt gewerkt in de richting van de Doesbrug. Op het gedeelte waar de werk zaamheden aan de gang zijn wordt de doorgang voor het verkeer met verkeerslichten geregeld. ZOETERWOUDE Het weeshuis Mashala in Zaïre mag zich gelukkig prijzen dat het gesteund gaat worden door de Zoeterwoudse Klaverweide- schooL Het in de plaats Kananga gelegen tehuis voor weeskinderen is financieel geadopteerd waarna de lagere school aan de Westeindseweg zich garant heeft gesteld voor een bedrag van minstens 450 gulden per jaar. De eerste de beste actie gaf evenwel een zeer onverwacht resultaat te zien. De fancy fair met rommelmarkt bracht namelijk ƒ1792.75 op. De heer Jan Duynhoven, hoofd van de Klaverwei deschool, toonde zich - begrijpelijk - zeer ingenomen met het succes. „De gehele week heeft het project centraal gestaan. Met behulp van dia's, boeken, pla ten, gebruiksvoorwerpen en verhalen hebben we de kinderen geïnformeerd over Zaïre. Alle kinderen waren erg enthousiast. Per groep zijn verschillende projecten gehouden om de leerlingen kennis te laten maken met Zaïrese gebruiken en gewoonten. Zo werd bijvoorbeeld het bekende Afrikaanse spel „Jote" fanatiek door iedereen gespeeld", aldus Jan Duynhoven. Het was tijdens de actie van begin tot einde een drukte van jewelste in de school. Opval lend de waardevolle artikelen bij de rommelmarkt. Enkele kinderen padden zelfs in het dorp spullen verzameld om maar zo veel mogelijk „koopwaar" te hebben. Het streefbedrag van 450 gulden is vervier voudigd en dat had werkelijk niemand durven dro men. Met het geld kunnen de gebrekkige kinderen in het weeshuis erg goed geholpen worden. Ze zijn nu ver zekerd van goed eten, medische verzorging en krij gen onderwijs. Het ligt in de bedoeling dat op gere gelde tijden de kinderen van de Klaverweideschool op de hoogte worden gesteld van het reilen en zeilen van het weehuis Mashala. Burgeravond De gemeente Oegstgeest organiseert vanavond eei geravond voor de nieuwe ingezetenen. De bede van de burgeravond is om de nieuwe bewoners k te laten maken met het gemeentebestuur en c meentelijke diensten. Op de verenigingenmarkt nen de kersverse Oegstgeesternaren informatie ki over hetgeen er op sociaal-cultureel gebied in hun we woonplaats te doen is. De burgeravond begii acht uur. Kubuskampioenschap In de Lindehoeve aan de Koninklijke Marinelaan in schoten wordt morgen het eerste Voorschotense k kampioenschap gehouden. Er wordt gespeeld met .de nele magische kubus van de Hongaar Rubik. De dt mers worden verzocht de kubus indien mogelijk zei te nemen. Het kampioenschap wordt om half tien int door de bekende kuboloog drs. Paardekoper, die er t op toeziet dat de strijd reglementair verloopt. De wir dat is degene die kans ziet de kubus in de kortste tijd rt gevraagde stand te brengen mag zich het hele jaar k ie kampioen van Voorschoten noemen. Deelname aai l< evenement is gratis, men kan zich tot vlak voor het t< van het kampioenschap opgeven. Toeschouwers zijn ia eens welkom. Voor meer informatie kan men de Z|U hoeve bellen, tel. 01717-5357. Vrouwenbond De afdeling Voorhout van de Nederlandse Chr Vrouwen Bond houdt morgen de eerste leden ver, r ring van dit seizoen, de bijeenkomst begint om li uur in de benedenzaal van Huize Agnes. Na de opt zal mevrouw Kempen, diëtiste bij de Nederla Ti Hartstichting een korte inleiding houden over ge c voedsel. Na de pauze kunnen de aanwezigen ok haar leiding gezonde hapjes maken en proeven. Ruilbeurs Munten, postzegels, boeken, klokken, schilderijen en ansichtkaarten te over morgen in Tripodia in Katwij is daar dan weer een gezellige ruilbeurs. De toegang is tis en de beurs wordt 's avonds van zeven tot tien uu houden. Roken Mr. M. Vrolijk, commissaris der koningin in Zuid- land opent half oktober officieel het verbouwde O geester raadhuis. Het gebouw is al enige tijd ii t bruik. De eerste raadsvergadering in de nieuwe n zaal is inmiddels ook al weer achter de rug. Bi meester Scheenstra van Oegstgeest heeft de raadt tot verboden gebied verklaard voor rokers en er is ook geen asbak te vinden. „Er wordt niet in deze gerookt, wij houden de atmosfeer zuiver", deelde h raadsleden op de afgelopen raadsvergadering medi genlijk zou de gemeenteraad deze beslissing mo nemen, maar de gezonde verordening van de et burger van Oegstgeest werd zonder morren opgevt Orgel-beiaard Het wekelijkse orgel-beiaardconcert in de Dorpskerk Voorschoten wordt vanavond verzorgd door Hans Nieuwkoop en Bert Lassing op twee orgels en Addt jong op de beiaard. Op het programma staan werker onder andere Schubert, Bach, Lucchinetti, Hartop p Croes en Scheepers. Het concert begint om acht uur. Reklame-actie den en de gevolgen daarvan - geen beelden van A strijden op televisie laten de FC Lisse onberoerder der het motto 'Lisse hoeft geen tv. op het sport*r start het bestuur van de voetbalvereniging F.C. In: een super reklamebordenactie. Nu is het na tuut t maar de vraag of de FC, spelend in de tweede Wir zaterdagvoetbal en de eerste klasse zondagamatt ooit zo ver komt dat ze in aanmerking komt voorlv sen op de tv. In ieder geval verwacht het bestuurd de voetbalvereniging met de borden, waarvoor 37i 500 gulden per jaar moet worden betaald, een deel\ de kosten van de nieuwe accommodatie (clubh_ sporthal, kleedgelegenheden en jeugdhonk) en trih1 terug te krijgen. 1 Viswedstrijd Onder barre weersomstandigheden werd zaterdag clubkampioenschap van de Warmondse visvereniging Leede" gehouden. Slechts 17 vissers verschenen ge w a ft met hengels, netten en zeer grote paraplu 's aan de o van de Leidse Vaart. De nieuwe clubkampioen, G. G - deman sloeg drie vissen, die voor telling in aanmer kwamen, aan de haak. Hetzelfde werd gepresteerd zijn directe rivaal H. Onderwater. J. Brama ving één vi behaalde daarmee de derde plaats. Fancy fair Het bezoekersaantal van de fancy fair, die de mondse tafeltennisvereniging „Steeds Vooruit" z; dag hield, was teleurstellend. De enige attractie, nog wat geld in het laatje heeft gebracht, warev partijtjes die bezoekers van de fancy fair tegei beste speler van de club. Nol Sikking, konden spe Hoogtepunt van de fancy fair vormde de trekking de loterij, waarvan wel alle loten verkocht waren, hoofdprijs, een radio-cassetterecorder ging naar heer Van der Rest Vertrek De hoofdleidster van de christelijke kleuterschool Vuurvliegje" in Noordwijk, mevrouw Evers - Van Dob e de Bruin, neemt woensdag afscheid van het onderwij t verband met haar naderend moederschap. Van vijf uui j] half zeven is er gelegenheid voor ouders en oud-leerlin om afscheid van haar te nemen. Tevens kan men kennismaken met de opvolgster van mevrouw Evers, juffrouw K. de Bonte uit Ridderkerk. Afscheid In een sfeervolle dienst heeft ds. H. Westera-Fra gisteren afscheid genomen van de hervormde gem te in Aarlanderveen. Zij heeft een benoeming ;i( vaard in Leiderdorp. Na afloop van haar predik werd mevrouw Westera hartelijk toegesproken ouderling J. Groot, die haar dankte voor het vele w dat zij in Aarlanderveen heeft verricht Bazar De bazar, die afgelopen vrijdag en zaterdag in Zevenho is gehouden ten bate van de Nederlands hervormde k heeft een bedrag van 8000 gulden netto opgebracht. rommelmarkt alleen al bracht 1300 gulden op. De kled' verkoop leverde nog eens enkele honderden guldensfD Het rad van avontuur draaide zaterdagavond beter vrijdaga von d. Kaartavond De kaartavond van de Zoeterwoudse KPJ heeft eeiw drag opgeleverd van 335 gulden voor de missioni sen. Van de 40 klaverjassers toonde Herman van zich de sterkste, gevolgd door de heer J. Koek en vrouw Van der Salm-de Jong. Mevrouw Straathof- der Salm behaalde de hoogste score van de 24 kruii f sers. Met gering verschil bleef zij mevrouw Amil' laan-van Schie vóór. De heer J. van der Salm werd :r de.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4