De Danaïden bedwingt koploper Swift: 7—9 Drie eindzeges voor 'Ie ioiiensfrseic Parker nog druk op zoek naar topvorm Trotters laten Cangeroes krap achter: 67-66 LMHC deelt mét Kieviten Heren BC Leiden laten dames in de steek ONDANKS RUIME WINST OP FRISOL BASKETBAL gedragen moest worden werd aan Dordrechtse kant echter geenszins duidelijk. Ex-Parker speler Van Solm rommelde maar wat raak, de Amerikanen Chatman en Stevens leken ook best Hollandse jongens te kun nen zijn en als beste in het kat- en-muis-spelletje kwam eigen lijk Marco de Waard naar vo ren. Deze man schotelde het publiek naast zijn spelverdeler kwaliteiten een zeer fraai af standschot voor. Uit het voorgaande zou opge maakt kunnen worden dat er wat betreft de Leidse inbreng niets te melden zou zijn. Nu, dat was ook weer niet het ge val. Parker speelde weliswaar met de reeds vertrouwd raken de zes' man (Hagens, Plaat, Bruinsma, Kragtwijk, Downey en Puidokas), maar binnen dat zestal vallen zeker opmerkin gen te maken. Zo was het dit maal Emill Hagens die niet al leen als spelverdeler, maar ook als scoreman een fors steentje bijdroeg, terwijl Mitchell Plaat zich met forse inzet ontwor stelde aan uiterst matige resul taten (zelfs met de pass) in de openingsfase. Voorts was Kragtwijk, met uitzondering van het toch niet al te lastige verdedigen van Chatman, niet zo succesvol, leek Bruinsma op de goede weg naar een hechte plek in de formatie en droegen Downey en Puidokas hun steentjes prima aan. Over de wedstrijd zelf valt wei nig te melden. Parker heerste in de eerste helft en sloot die af op 44-18. Na de pauze stortte het imperium zeker niet in elkaar, doch werd voorzien van bosjes slordigheden. De slordigheden leidden echter niet tot belangrijke gevolgen. Zolang ene Marco de Waard namelijk met zijn fraaie af- standsploffen voor het groot ste gevaar zorgt is er niets aan de hand. Dat de Frisol-Ameri- kanen de wedstrijd tenslotte slechts van de zijlijn mochten bezien was een teken aan de wand. Dat het 92-66 werd mag zeker in de boeken. De wed strijd als wedstrijd mag echter snel worden vergeten. LEJO BUCK Scores L*id«n: Hagens 14, Plaat 21. Puido kas 20 (75%), Downey 19. Bruinsma 12 (67%), Kragtwijk 6. Teamschotper- centage: 55/66 50%. Frisol: Bollen 6. De Waard 16 (78%). Kanters 4. Stevens 12. Bottse 8. Van Solm 6, Heijdeman 8. Chatman 4 (13%). Teamschotpercentage: 29/58 45%. Emill Hagens scoorde door zijn vaart en behendigheid niet alleen van afstand. LEIDEN De regionale wie lerverenigingen Avanti, Swift, De Bollenstreek en Excelsior organiseerden dit najaar op nieuw de "Rijn-Bollenstreek competitie". Gisteren vond de afsluitende serie wedstrijden plaats bij De Bollenstreek, dat uiteindelijk drie van de vijf eindzeges in de wacht sleepte. Voorzitter Jan van Dijk memo- WIELRENNEN reerde het geslaagde verloop van deze competitie, maar was tevens teleurgesteld over het feit dat zijn vereniging haar koersen nog altijd op de open bare weg moet organiseren, omdat vooralsnog geen ge schikt parcours aanwezig is. Overigens een regionaal pro- LEIDEN BC Leiden is na drie speeldagen nog altijd puntloos. Dit keer verloren de badmintonners met 3-5 van Eridos. Dat BC Leiden drie keer scoorde was de verdien ste van de dames. Veglo 2, dat vorige week een ruime overwinning behaalde, werd door Slot met beide benen op de grond gezet. Slot won met 6-2. Na de drie nederlagen op rij zijn er bij BC Leiden enkele veranderingen op til. Zo gaat Enzo Spadon acteren in het enkelspel. Hij neemt de plaats in van Jan Slats die niet zo succesvol is in de singles. Slats speelt komend weekeinde in de mix. Bij de dames geen wis sels. Die zorgden zaterdag voor de punten. Uitslagen: HE Jan Slingerland - Bernasco 15- 9, 7-15, 4-15; Jan Slats - Pa ling 6-15, 1-15; DE Dorie Koe- lemij - Hilgerson 11-3, 12-11; Nora de Koning - Kamer 11-6, 11-6; GD: Koelemij/Slingerland - Kamer/Bernasco 15-18, 13- 15; De Koning/Spadon - Pa- ling/Hilgërson 11-15, 11-15; HD Slats/Spadon - Paling/Ber- nasco 7-15, 3-15; DD Koele- mij/De Koning - Hilgerson/Ka- mer 15-3, 15-9. Leiden 2 doet het wat beter. Die ploeg won BADMINTON voor de derde keer op rij. Dit keer was Morgenstond 2 het slachtoffer: 6-2. Veglo 2 voelt zich nog steeds niet thuis op de vloer van de sporthal in de Winkelhof. Te genstander Slot was ook niet zo te spreken over die stroeve speelvloer. Een van de spelers verstuikte zijn enkel. Slot over weegt nu een klacht in te die nen. Veglo was niet opgewas sen tegen Slot. De ruime 6-2 nederlaag is daarvan het be wijs. Jaqueline de Rooy (11-6, 11-3 tegen Harthoorn) en het gemengddubbel Sylvia Frede- riks/Wim de Rooy (15-5, 15-11 tegen Sterren/Geerarths) zorg-4 den voor de twee winstpunten. Overige uitslagen: Wim de Rooy - Legerstee 16-18, 16-18; Hans van Harteveld - Geer- arths 15-10, 15-18, 4-15; Sylvia Frederiks - Van der Sterren 3- 11, 0-11; GD Van Harteveld/De Rooy - Harthoorn/Legerstee 13-15, 15-17; HD De Rooy/Van Harteveld - Legerstee/Geer- arths 8-15, 15-12, 9-15; DD De Rooy/Frederiks - Harthoorn- /Van der Sterren 15-8, 12-15, 11-15. MAANDAG 28 SEPTEMBER 1981 PAGIl i BEGRIJPELIJKE TREURNIS BIJ BLITZ;" LEIDEN De Nutsspaarbank Trotters hebben hun eerste zege geboekt. Ondanks forse moeite die zege uiteindelijk niet toch in handen te geven van het Utrechtse Cangeroes werd het 67-66. Terwijl de MSV-dame8 niet hoefden aan te treden, kregen de heren uit Noordwijk de kous op de kop. Leiderdorp won de derby te gen MSV zeer overtuigend: 68-106. In de tweede klasse d Blitz op welhaast onmo gelijke wijze verlies tegen Duncker8 (85-84) en was BVO in de slotfase in Rotterdam niet meer bestand tegen La- kers (80-74). De Trotters hebben de eerste winst binnen. Maar vraag niet hoeveel zweetdruppeltjes dat zelfs een bescheiden publiek nog kostte. De Trotters had den tegen Cangeroes zeker niet het heft in handen. Maar na een 30-35 ruststand kregen de Trotters vooral via een ster ke fase in defensief opzicht kijk op een heuse zege. De 47- 39 stand na acht minuten bleek echter bepaald niet van beton. Vooral doordat de Trot ters hopeloos royaal waren met balverlies werd het ten slotte een race tegen de klok. Dat Cangeroes net te kort kwam om de Trotters toch nog te verschalken werd zeer dui delijk aan het slot: een zekere break van de Cangeroes werd onderbroken door het eindsig naal, Trotters bleef dus aan de leiding: 67-66. Met deze kwam het eerste teken lo de nieuwe Trotters-coacl chiel van der Meer zich n hopeloze sferen heeft be^ Het op routine steunende ters is voorbij, nu zal ei werkt moeten worden, i men aangeleerd enz. In het rayon werd duidelij MSV uit Noordwijk aan k i heeft ingeboet (o.a. Gc e naar Rucanor Punch) en Leiderdorp krachtig mee< in de competitie. De Leide pers kenden tenslotte ook ditioneel geen genade MSV. Na een 38-53 rusti werd het liefst 68-106. To| rers: MSV Evert-Jan vaf Plas 24, Leiderdorp Rljsbi 23 (tevens 14 rebounds). In de tweede klasse bek Blitz een treurige avond, wie acht het nu mogelijk met een voorsprong van i punten en nog minder dai minuut te spelen het sch gaat. Dat gebeurde in H sum toch met Blitz. Om balverlies: ja. Treurnis zeker. In Rotterdam Alphense BVO ook al niet cesvol in de laatste min Van 74-74 werd het toei 74. Topscores BVO: Liew- 16, Theo van Leeuwen 1i zei van Leeuwen 10, De LEIDSE COURANT LEIDEN - De eersteklasse teams waren dit weekeinde niet zo succesvol, de heren van Leiden en Forescate scoorden beide 1-1 respectie velijk tegen Kieviten en Qui Vive. De dames van Leiden verloren in Den Bosch tegen de koploper van die naam met 2-1. Leiden deelde in de altijd zwa re uitwedstrijd tegen Kieviten, via een 1-1 gelijkspel, de pun ten. Na een voorzichtig begin bleek de Leidse ploeg toch het heft in handen te kunnen ne men, Hans Willem Kool verdui delijkte dit door een strafcor- ner te verzilveren. Ook na rust bleef Leiden de betere ploeg, maar benutte de paar goede kansen die zij kreeg niet. Tot tien minuten voor tijd een snel le aanval van de Wassenaar- ders doeltreffend afgerond werd. Door dit gelijke spel moet Leiden nu de koppositie delen met HBS. Forescate en Qui Vive hielden elkaar met 1- 1 in evenwicht. In een gelijkop- gaande partij opende Mark van 't Nordende de score, die vlak na rust geëgaliseerd werd. Roomburg verloor thuis van het nog puntloze Rood Wit met 3-2. De Leidse ploeg opende goed door Kees Wendt een strafbal te laten benutten. Rood Wit verzilverde echter rond de rust drie strafcorners op rij, waar Roomburg slechts een strafcorner van Kees Wendt tegenover zette, zodat de punten naar Aerdenhout verdwenen. Alecto behaalde in de derde klasse zijn eerste zege door koploper Badhoeve dorp met 2-1 af te troeven. De Leiderdorpers hadden een zeer goede eerste helft waarin zij echter niet tot scoren kwa men. Vlak na rust profiteerde Badhoevedorp van een misver stand om op voorsprong te ko men. Alecto, met de goed meedraaiende jeugdspelers Hugo Kranenburg en Roland de Jong, pakte echter meteen weer zijn ritme van voor de pauze en dat stelde Marco Koeken in staat om via twee treffers de Leiderdorpse over winning binnen te halen. Hisa- lis speelde met 1-1 gelijk tegen Uitgeest, vlak voor rust scoor de Paul Brouwer uit een straf corner de gelijkmaker. Dames Leiden leed in en tegen Den Bosch een 2-1 nederlaag. In deze wedstrijd waarin Leiden het niet zo met de arbitrage getroften had zorgde Annelies Hillen voor de gelijkmaker. Fo rescate verloor van HDS met 3-1, de Haagse ploeg die pas één punt had, dankte deze zege voornameijk aan haar in prima vorm verkerende doei- vrouwe, pas vijf minuten voor tijd redde Jasmijn Noordberg de Voorschotense eer. Alecto en Noordwijk hielden aan hun onderlinge, gelijkwaardige ont moeting ieder een treiter en een punt over. Waarvan het Noordwijkse doelpunt van Alexandra van Kan al na S mi nuten viel en het Leiderdorpse van Patricia van Stekeleburg na een kwartier dubieus was. Hisalis behaalde een ruime 3-0 zege op Uitgeest, het Lissese overwicht kwam pas in de tweede heltt tot uiting via twee treffers van Pascal Pool en een van Edith Kasten. LEIDEN De verrassing van het nog prille weld- korfbalseizoen is zonder twijfel De Danaïden. De ploeg van Ron Ek be dwong de nog ongesla gen koploper Swift (A) (79) en bezet nu op een punt, maar met nog een wedstrijd tegoed, de vierde plaats. Fides Pac ta kruipt weer langzaam uit de onderste regionen omhoog na de eerste (89) zege op Oost Arn hem. Pernix moest in de tweede helft tenslotte haar meerdere erkennen in koploper HKC (5—6). Zuiderkwartier versloeg op overtuigende wijze DKC (410) en voert nog ongeslagen de ranglijst in IB aan. In IA blijft TOP aan de leiding ondanks een 99 gelijkspel tegen ADO. Tempo hield het eerste punt (4—4) over aan de wedstrijd tegen NIO. Het spefconcept van coach Ron Ek voor het duel tegen koploper Swift leek erg behou dend. Met een langdurige aan valsopbouw, wachtend op de kans om via een tempoversnel ling in een kansrijke positie, zou „De Danaïden" de Am sterdammers opvangen. Swift speelde namelijk aanvallend erg direkt en paalricht aanvals- spel waarin snelheid juist een essentiële rol vervulde. Het vele storen van de Leidse ver dedigers, hield het spel echter kort, zij het ten koste van drie strafworpen. De score bleef de eerste helft uur in balans: 4 4. Teneinde een beslissing te forceren startte Swift na de pauze met een hoog opge schroefd tempo. Het trage te genspel van De Danaïden brak echter het Amsterdamse offen sief. Terwijl Swift steeds ge- haaster op kansen ging jagen trok Danaïden het initiatief naar zich toe. Goals van Bea Schrama, Trudy Nap en Hans van der Leek (47) beslisten halverwege de tweede helft het duel. Zonder dat de tweepun tenmarge nog in gevaar kwam maakte De Danaïden de tijd vol. Het werd 7—9 waarbij Bea Schrama (2), Jeanet Smit, Cees Christiaanse, Pieter Koorneef en Hans van der Leek de overige doelpunten scoorden. Weer was de start van Fides Pacta welhaast flitsend. Oost Arnhem kwam in het eerste half uur nauwelijks aan de bal en goals van Patricia Gottmer, Dick Onderwater, Janneke Verlind en Yvonne Versteden betekenden een comfortabele 04. Verdedigend moesten de Leidenaren echter al snel aan de noodrem trekken. Hetgeen zeven strafworpen kostte, waarvan er overigens slechts vier benut werden. Oost Arn hem kon zo eigenlijk te simpel de achterstand tot 3—4 ver kleinen en na rust (36). zelfs op gelijke hoogte (66) ko men. De ploeg van Gerard Bos kon deze tegenslagen echter incasseren tóén Oost" Arnhem na 68 opnieuw langszij kwam. Ironisch genoeg kwam Velocitas in de aanval tegen Avanti. Het duel zou in een 88 gelijkspel eindigen. ook Fides Pacta's winnende treffer van Henry Piket vanaf de strafworpstip tot stand. De overige treffers waren van Diet Rijsbergen (2), Dick Onderwa ter en Nico Pikaar. Meer dan een helft wist Pernix het schuttersgeweld van de HKC aanval te onderdrukken. De HKC-aanvallers werden erg kort verdedigd en slaagden er niet meer in het spel voldoen de breed te houden. Nu kon Pernix zelf ook aan aanvallen toekomen, al kwamen er door het lengteverschil maar weinig schotkansen. Het bleef ruim een half uur 00 waarna Per nix via Kees Hortensius en Ka rin Kolff een 2—1 voorsprong (tevens ruststand) opbouwde. Richard Redel maakte nog 3 1 waarna het derde verdedi gingsvak van de ploeg van coach Nico Steelink echter snel twee afstandstreffers te incasseren kreeg. Invalster Liesbeth van der Kraan scoor de 43 met haar eerste schot, maar HKC was al ingeschoten. Het werd 46 voordat invaller Peter Kuipers voor de laatste maal kon scoren: 56. Het fysiek nogal forse spel waarmee ADO TOP tegemoet trad werkte intimiderend. Al leen in de allereerste minuten kon de ploeg van coach Ruud van der Horst even afstand (20) nemen. In het verdere verloop van het duel bleven de ploegen in de score dicht bij elkaar. Via een 4—4 ruststand kwam het eindsignaal bij 88. Wilma Kuhn (2), Hilda van Veen, Annemieke van der Kwas, Ilse Moolenaar, Otto Nieboer, Anne van der Zaag en Wim Kerkum scoorden. Geen moment behoefde Zui derkwartier tegen DKC tot op de bodem van het kunnen te gaan. De Leidenaren kwamen wat moeizaam op gang, maar na rust (13) werd DKC, dat zich erg snel in de nederlaag schikte, op grote afstand ge zet: 410. Voor de treffers te kenden Dick Derksen (3), Joep van Dam (2), Dirk-Jan de Kreek (2), Toos van Dam, Wil de Wit en invaller Rob den Hertog. Vrijwel de gehele eerste helft was De Algemene duidelijk de betere ploeg. Hoewel ELKV op een 37 achterstand werd ge zet bleek de marge niet vol doende voor winst. Via een 5 7 ruststand haalde de thuis ploeg op tot 77, ondanks twee wissels, Ineke en Ruud Swaak, in het Leidse aanvals- vak. In de laatste tien minuten werd een 88 overeengeko men, waarbij Martin Filippo (3), Aad Rusman (2), Henneke Re- del, Wim van Vliet en Ton Beij voor de goals tekenden. Crescendo had totaal geen moeite met een wel erg zwak spelend De Jodan Boys. Zon der tot echt hoogstaand spel te komen klopte de ploeg van coach Piet l'Ami de Goudse te genstander via een 30 rust stand met 71. Wilfred Corne- lisse (2), Joke Geijer, Marlies Brouwer, Carolien Braggaar, John Huigsloot en Wim Ba- rendse doelpuntten. Het spel van Ons Eiland was volgens coach Rinus van de Meeberg vooral na rust nog niet op het oude peil. Niette min doorbraken de Brahms-, laanbewoners tegen Snel de nederlagenreeks. Na een uur was de 4—4 eindstand al be reikt na een 33 stand halver wege het duel. Patrick Verra (2), Wim Nijenhuis en Huib Hasselbach scoorden voor Ons Eiland. De topper tussen Velocitas en Avanti eindigde onbeslist: 8 8. Hoewel de Leiderdorpers bij rust nog met 5—2 aan de lei- LEIDEN He! is Parker Lei den eigenlijk te eenvoudig geworden tegen een duidelijk in kracht minderend Frisol. Maar daardoor was het voor Leiden toch geen akkefietje, de ploeg zoekt immers met overgave naar iets van een topvorm, iets dat nog mijlen verwijderd lijkt. De overwin ning tegen Frisol werd ge boekt met de niets aan twijfel overlatende cijfers 92-66, waarbij de ruststand op de cijfers 44-18 ai wel zeer ruime boekdelen sprak. Parker poogde in feite nauwelijks af te rekenen met Frisol (dat kon immers amper fout gaan) en probeerde veeleer zelf de stoot, naar opnieuw de top, gestalte te geven. Wie twijfelt aan bijvoorbeeld hernieuwde kampioenskansen voor Par ker zal bij het duel tegen Fri sol niet wijzer geworden zijn. Frisol liet in feite erg weinig zien. Na het vertrek van Jimmy Moore (Donar) en Rick Lewis (Punch) is het eigenlijk niet meer geworden dan een aardig ogend gezelschap met minie me pretenties. De toch al be kende guards Bolten en Bottse doen het nog steeds leuk en jongens als Kanters en Heijde man kun je ook nog niet zo veel verwijten, dat zijn immers aandragers. Voorzie er aan- bleem. De wedstrijden van gisteren hadden de volgende winnaars: bij de nieuwelingen Floor van Klink van Avanti, bij de junio ren Dick van Reek van De Bol lenstreek, bij de amateurs Martin Schalkers en bij de ve teranen voorzitter Jan van Dijk, allen van de organiseren de vereniging van die dag. Cees van Deuren van Avanti was de snelste liefhebber. Ve teraan Arie van der Burg won het eindklassement bij de ve teranen voor Van Dijk en Van de Raad. Ippel was de beste nieuweling voor Overdevest (beiden Swift) en Vergne van Avanti. De sterkste junior was Warmerdam van De Bollen streek voor Zandbergen van Swift en clubgenoot Frank van der Niet. Martin Schalkers was de regelmatigste amateur. Clubgenoot Leen van der Niet en Bert Zaal van Avanti waren de volgenden in Jiet eindklas sement. Avanti pakte via lief hebber Cees van Deuren één eindoverwinning mee. Van de Velde van De Bollenstreek en Krüger van Swift volgden hem. Nieuweling Gertjan Zwaan uit Voorschoten werd zaterdag in Den Haag vijftiende. Liefheb ber Krüger reikte hier tot een verdienstelijke vierde plaats. Zondag werd Gertjan Zwaan achttiende in WernhoutA teur Axel Hermans twaalfde na een sld koers in Oosterhout, wal ploeg Markthof - Unio ploegenprijs in de wacht s te. Karei Teeuwen behaal» Nunspeet een klinkend^ in een amateurcriteriul soleerde vanuit een sterk! veld naar de eerste plaatl Jan Spijker en Nap Haga ding gingen en ook ten voor tijd stonden (8 puntendeling uit de zien het veldoverwicht ploeg van coach Haas voortdurend had een wat mager resultaat, punten waren er van Brouwers (3), Jeroen (2), Marjolein Schutte en Jan Tot de laatste Temp een noodschot bracht gelijkmaker en dat een forse teleurstelling, de Alphense ploeg had (01) vrijwel initiatief. Elisabeth van Erika Hardam, Bert Weeren en invaller schut scoorden. De problemen bij KNS niet geweken. De naren speelden sterk wisselend 44 ruststand en den van 64 en KNS tenslotte toch kortste (86) eind. van Yvonne van Dam, Steenbergen, Heieen en i van der Nat, Renè Kooli Peter Zitman.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 18