i eden meer bij bondsgebeuren betrekken" "ampioenskansen voor heren Leython en LUSV 10GGESPANNEN VERWACHTINGEN BIJ VOLLEYBALPLOEGEN SB-VOORZITTER JAN KOPPENAAL: >4RT LEIDSECOURANT ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1981 PAGINA 13 Zoals elk jaar duiken nu ook vele volleybalploegen met hooggespannen jtingen de competitie in. Dc heren van "^eython, Donar en Gemini/Kangeroes venals de dames van DAC, NOVO en hoge ogen te gaan gooien. Donar zal in iotieklasse toch wel Leython voor moe- I gaan, terwijl een tweede plaats achter voor Gemini het hoogst haalbare lijkt. II de strijd met Martinus-Valkenberg 2 «■4 om de eerste plaats, de Amstelveense left daarbij de beste kansen. De dames nini zullen ongetwijfeld bovenin mee- belangrijk zal zijn, dat het team ge- fd blijft van blessures. DAC zal bij de rijf eindigen, hetzelfde geldt voor tweede divisionist LUSV hoopt aan de rafgaande promoties een derde te kunnen ;en. Goede prestaties in de voorberei- ode tegen diverse hooggeplaatste ploegen idere winst op Starlift 2, de kampioen eer ie van vorig jaar) rechtvaardigen die aspi- jainer/coach John Groen ziet het Amstel- jartinus/Valkenberg als voornaamste con- Spelverdeler Marten Kingmans vertrok (venhuizen, aanvaller Frans Klumper (n positie over. De blessuregevoelige Bas ite, ex-jeugdinternational Theo Verlint en Hans Broere van SKC completeren ie. In het bekertoernooi hoopt LUSV zich i op Kalinko bij de laatste 16 te plaatsen. tstander, die dan wacht, zal te sterk zijn: ipioen WC. Bij de dames vertrokken ;temelk en Tine de Bloois naar Leython Marijke de Beer. Desalnietemin zal het h in de promotieklasse kunnen handha- ?P' Hei Gemini/Kangeroes, derde divisie, raakte Hans de Jong kwijt, die naar het buitenland vertrok. Ook trok de Voorschotense ploeg een andere trainer aan. Peter Geval - voorheen trainer van de dames van WW en speler bij Kalinko - nam het roer over van Andre Hoving. Grootste probleem voor de trainer is de smalle selectie, waarover hij be schikt: 14 spelers voor twee teams. Desalnietemin hoopt Geval met z'n ploeg te promoveren en ver wacht hij dat het een klasse lager acterende twee de team zich in de promotieklasse zal handhaven. De dames van Gemini/Kangeroes gaan proberen meteen weer naar de eerste divisie terug te keren. De selectie werd sterker door de komst van Mar leen van Duin van Van Santen en enige jeugdspe lers uit eigen kweek. Het tweede team zal vrijwel in dezelfde samenstelling uitkomen als vorig sei zoen. Gemini 2 zal zich ongetwijfeld handhaven. Het derde team krijgt een zware dobber aan de promotieklasse al moet handhaving mogelijk zijn. Bij DAC ziet men het seizoen voor het eerste he ren- en damesteam met vertrouwen tegemoet. Bij de dames verdween Joke Slotje uit de selectie en kwamen de 15-jarige Eline van der Linden en de 18-jarige Kitty Kroon erbij. Karei Wattimury neemt de trainingen over van Johan Kooistra. De heren moeten dit jaar nu echt promoveren uit de eerste klasse. De ploeg bleef compleet. Het Noordwijkse NOVO verwacht een betere klas sering dan vorig jaar, toen de dames na de traditio neel sterke start in de middenmoot eindigden. An neke Turk, Jenne van Westendorp en Tineke Bon gaan in het tweede team spelen, Angelina van Se- venster, Anja van der Meer en Corinne van der Bent zijn de vervangsters. Ook bij NOVO een nieuwe trainer, Ronald van Nierop vervangt Hajé Frans Rijk van aer Gracht heeft dit jaar de heren van Leython onder zijn hoede. De Leider- oiden. Ook de heren werden versterkt door de dorpse formatie is de belangrijkste titelgegadigde in de promotieklasse. komst van Lex van Sevenster van Floater en Piet van der Brink van WW, daar staat het vertrek van Jan Pley naar OVRA tegenover. Lieuwe van der Meulen werd na jarenlange blessureperikelen nu uiteindelijk afgekeurd. Leython (dames) keerde na een kortstondig ver blijf in de promotieklasse terug naar de derde divi sie. Ariane Renaud stopte om studieredenen en Jolly'van Dam ging naar Starlift 2. Tine de Bloois en Clema Zoetemelk van LUSV strijden met ju nior-speelster Cristel Verwoert om een plaatsje bij de selectie. Trainer/coach Wim Hendriks hoopt met het team in de derde divisie te blijven, het geen een zware opgave is. Bij de heren was er éen trainerswisseling. Dik Passchier droeg z'n functie over aan Frans Rijk van der Gracht. De nieuwe trainer verwelkomde Ad Kerkhoff en Wim Hen driks bij de selectie. Goede resultaten op toer nooien tijdens de oefenperiode hebben hoge ver wachtingen gewekt. De heren van Leython wor den dit jaar kampioen. Donar zal proberen dat te verhinderen. Trainer Ron Groen, die Piet Pijnaken vervangt, haalde twee spelverdelers uit het tweede, Rolf Groen en Kees de Bock ën vindt de ploeg daardoor vooral verdedigend sterker geworden. Donar, dat zich er vorig jaar regelmatig op beroemde, een ploeg van meer dan 200 jaar oud in het veld te hebben staan, zal dit jaar het kampioenschap niet behalen. Het grootste manco? Hun leeftijd. De heren van RVV maken hun debuut in de pro motieklasse en leden door het vertrek van hoofd aanvaller Jan Blote een gevoelig verlies. Jan Din- gemanse van Leython maakte de overstap naar de Rijnsburgse ploeg. Trainer Piet Guyt hoopt op handhaving, hetgeen RVV vermoedelijk niet zal lukken. WILLEM SPIERDIJK ■4 Onder redactie van Gert Jan Onvlee Beetje bang. Negen Gezien en aan korfbalmede werker Bram gevraagd. Neen, dat boorde dus niet Natuurlijk, te verklaren was bet wel, maar hóren, horen deed het niet Reinétta Anholts (nummer 9) en Diederik van Veen (nummer 9) volgen de Fiks- ploegmakkers van een fikse afstand. En of hetjiu hoort of niet een aardig beeld is het wel. Boos Ad van der Berg mag je een alleszins redelijk schaker noe men. De als leraar bij de Scholengemeeschap Visser 't Hooft werkzame Leidenaar weet zich al jaren lang verze kerd van een vaste plaats in het eerste team van Philidor en dat is een tiental dat er in de hoogste nationale klasse mag zijn. Die Ad van der Berg nu, in vroeger dagen eerste bordspe ler, thans in de buurt van het zesde bord bivakkerend, ken de zaterdag beslist een heel nare dag. Liep het in het be gin van de wedstrijd tegen de zwaar betaalde profs van Vol- mac Rotterdam, evenals met de meeste van zijn amateuris tische ploegmakkers nog bij zonder gesmeerd, het vervolg was aanzienlijk minder. Winnend uit het middenspel gekomen, diende Van der Berg eerst toe te zien hoe di recte tegenstander Fred van der Vliet zich naar een remi se-acht ige stand terugvocht. Op zich geen ramp, omdat een remise van Van der Berg vol doende zou zijn voor een ui terst verrassende, ja zelfs his torische Leidse (5,5 - 4,5) overwinning. Beetje bang ser\ Gemaakt om vorige J week zaterdag het verhaal Vit angst de (hopelijk) bij over LKV De Spartaan wat deze rubriek geplaatste op te fleuren, toen helaas op krachtsportfoto. Met Dick onnavolgbare wijze zoekge- van 't Riet, Herman Filippo raakt tijdens de route die en wat jeugdiger krachtpat- de toto van de donkere ka mer naar de persen had moeten brengen en om die reden dus niet geplaatst Waarom dan nu wel? Uit angst we zeiden het al. Nou, angst Noem het een beetje bang. Want, mensen, Boos (2) De ramp was evenwel nog lang niet compleet Van der Berg, op het bord gesteund door een koning en een to ren, trachtte nog eens soe pel de met een pion en een koning toch aanzienlijk minder bedeelde Van der Vliet alsnog op verlies te zetten. Het directe resultaat (na een aantal „beginners- fouten" van Van der Berg): een tot koningin gepromo veerde pion en een hulpe loos achterblijvende Van der Berg die zijn toren zelfs niet meer op de pion had kunnen offeren om dat hal ve punt veilig te stellen. Een - nederlaag dus. Toch .slechts" 5-5. En Ad van der Berg was boos. Erg boos. Sloeg eens wat stukken van het bord, smeet z'n stoel een eind naar achteren en been de hard en nijdig weg. De moraal? Ach, eenvoudig: een schaker is dus ook maar een mens. Slim Gaan we eindelijk, twee we ken later dan normaal echt met de KNVB-amateurcom- petitie van start, regent het dat 't ongeloofwaardig giet. Gaat de zondagse helft dus niet door. Toch slim van die KNVB om zo lekker vlot met voetballen te beginnen. Het hóórt natuurlijk niet. we moeten er immers als Hutspo(r)t-redactie niet aan denken dat Dick en Herman een dezer dagen even aan zouden komen wippen om eens te vertellen hoe fijn ze het vinden voor niet geplaatste foto's te po seren... En dan weten we wel dat de heren van LKV De Spar taan zo rot niet zijn, dat de verzamelde spierbundels in principe alleen maar op de diverse halters worden los gelaten, maar toch. Gewoon nog even plaatsen. Voor alle zekerheid. Verkeerd Het moment was toch wel zeer amusant, daar in de Gro ningse Evenementenhal. De net gewisselde Ron Kruidhof stapte geconcentreerd van het veld en zocht zich een plaats op de spelersbank. De ver keerde spelersbank echter, zoals zijn oude ploegmaatjes van Parker hem lachend dui delijk maakten. Eveneens la chend verkaste Kruidhof ver volgens naar de eigen spelers bank, die van het Groningse Donar. Vragen wij van Hutspo(r)t ons toch af wat Kruidhof op dat moment nu wel bezield kan hebben. Als Leiden nu nog (gewoontegetrouw) ruim had voorgestaan daar in Gronin gen, akkoord, dan zou een mens nog wel eens spijtig aan z'n afscheid kunnen terug denken. En dat op die manier kunnen laten blijken. Maar in dit geval? Ook de an ders zo alert en adrem wer kende Hutspo(r)t-redactie moet het antwoord op deze vraag helaas schuldig blijven. En roept daarom uw hulp in. De antwoorden op de vraag Waarom ging Ron op de ver keerde bank zitten?" gaarne voor woensdag opsturen naar: Leidse Courant, Postbus 11, Leiden, ter attentie van „re dactie Hutspo(r)t". „|EN Het bestuur van de LSB dee Schaakbond) heeft voor de kd keer in twee jaar een belang- 3wijziging ondergaan. Op de jaar- 1. ledenvergadering, afgelopen 0J, namen de vooratter, competi- ,?r, jeugdleider, propagandist en beris afscheid. Zonder problemen tm de hierdoor opengevallen Dain opgevuld. De nieuwe voorzit- ''°i Koppenaal ging in een kort (eJr in op de ambitieuze plannen erjt nieuwe team. Een interview. rd< hlgevallen plaatsen in het LSB-bestuur 2 ingenomen door Jan Koppenaal ;er), Barnhoorn (secretaris), Sjaak n(competitieleider), Jan Bey (propa- e en Rob Brunia (jeugdleider). Van bfan Koppenaal de bekendste figuur, fr/oorgaande bestuur was hij al actief aapadministrateur, een taak die hij om erjhe redenen blijft vervullen, terwijl 3Pbekendheid geniet als voorzitter van j"(>penaal heeft het volste vertrouwen ^fieuwe bestuursteam. Ook nu weer is ^^beleidsplan aanwezig. Daarin wordt het twee jaar geleden voor het eerst ^fchte mededelingenblad van de LSB „Jan Bey heeft contacten met be- ordie bereid zijn om in een dergelijk jftadverteren. Hierdoor wordt het mo- 3eh dit blad grootsër op te zetten. De tejg is om dit blad het komende jaar A leden van de LSB toe te zenden. In t fcden werden slechts enkele exempla- vereniging uitgedeeld". m mededelingenblad hoopt Jan Koppe- eden van de LSB meer bij het „bonds- l" te betrekken. Bij het huidige bestuur I* onderhouden van goede contacten met Iers in de LSB hoog aangeschreven. I ga ik nu ook regelmatig met de nieu we jeugdleider Rob Brunia langs bij de vereni gingen. Op die manier verneem je tenminste wat er bij de leden leeft." De jeugd heeft overigens binnen het LSB-be stuur een hoge prioriteit. In de laatste competi tie voor jeugd teams tot 20 jaar waren alleen LSG en Katwijk met een vijftal vertegenwoor digd. Een vreemde situatie als er een vergelij king wordt gemaakt met de KNSB. Daar bloeit vooral het jeugdschaak. In de LSB draait overi gens wel het schaak voor spelers onder de zes tien jaar goed. Van Rob Brunia, in het dagelijks leven ook al werkzaam in het jeugdwerk, wordt nu veel verwacht. Hij zal in zijn werk veel steun ontvangen van Marchand, Zagt en misschien Erik van der Marei. Jan Koppenaal ziet trouwens nog meer moge lijkheden tot uitbreiding van de activiteiten in de LSB. „In de afgelopen twee jaar heeft de LSB geholpen bij de oprichting van SC Oegst- geest. Daarnaast is er een vereninging tot stand gekomen in Zoeterwoude. Via mijn werk als le denadministrateur ben ik er echter achter ge komen dat er nog meer „witte vlekken" in de LSB bestaan. Zo zijn er slechts twee inwoners van Warmond lid van de LSB. Volgens mij moet er toch een mogelijkheid zijn om daar tot meer activiteiten te komen". Met deze uitspraken komt Jan Koppenaal al dicht bij zijn doelstelling „het schaken verbre den, niet alleen op topniveau, maar ook op re creatieniveau". Daartoe wil hij ook het komen de jaar blijven experimenteren met het be- drijfsschaak. Voor het schaken op een hoger niveau dragen het komende jaar Wim Barenbrug (wedstrijd leider) en Sjaak Kamps (competitieleider) de verantwoording. Sjaak Kamps is een volledig nieuw gezicht op bestuursgebied. Op de jaar vergadering presenteerde hij het nieuwe com petitieprogramma, waarmee hij direct respect afdwong bij de verenigingen. Van Wim Baren brug weet inmiddels iedereen dat hij veel en goed werk verricht. Het geheel overziende kan dan ook gesteld worden dat er opnieuw een goed bondsbestuur is, waarvan het komende jaar veel verwacht mag worden.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13