illy van der Kui jlen W'er zonder rancune Tegenstellingen IOC over amateurregel Parijs, Londen of Cöted'Azur Wijzigingen hockeyteam succesvol Karpov weigert eten spaghetti >RT LEIDSE COURANT ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1981 PAGINA 11 ILMOND Het oogt etlg wat onwerkelijk, ar het is wel dege- dpe i waar Willy van cKuijlen is geen i Ver meer. Achttien w en trouwe dienst rden donderdag af- J loten. De man, die a„ ijd heeft beweerd het j t te kunnen opbren- i bij de club waar- or hij zulke grote a rdiensten heeft ge- ^d, als wisselspeler te e an acteren, heeft de K>rd gehouden. Toen 3ti iner Thijs Libregts dj m naar de reserve- nk verwees, omdat d resultaten van zijn 3c!>eg in het begin van 's competitie tegenvie- i, was dat voor „mis- PSV" het sein naar i nieuwe werkgever J£ i te zien. En het werd et W, dat alert reageer- 1 toen duidelijk was, in Van der Kuijlen a[ i plaats in de basis J j PSV wel kon vergt- »en ik twee jaar geleden tefi tweejarig contract teken had ik voor mijzelf het dat ik mijn laatste voet- fc^dagen ook wel bij PSV slijten. Zeker toen ik dit u'Aoen weer bijtekende. En oiging volgens mij nog eds goed met me. maar de trainer had andere ideeën. Ik heb echter altijd gezegd dat ik niet iemand was om op de bank neer te zetten. Ik vind ook dat ik daarvoor nog steeds te veel kwaliteit heb. De jongens bleken bovendien vertrouwen in me te hebben, want ik werd voor dit sei zoen tot aanvoerder gekozen. Toen het minder goed ging dan verwacht werd ik er naast gezet. Daar heb ik heel veel moeite mee gehad. Hoe kan iemand van eerste man, wat je toch als aanvoerder bent, plotseling nog maar dertiende of veertiende spe ler zijn? Dat heb ik nooit kunnen aanvaarden. En veel supporters blijkbaar ook niet, want ze stonden het afgelo pen weekeinde met veel spandoeken op de tribunes. Dat is voor mij ook de reden geweest om de knoop door te hakken. Ik zou het niet erg fijn gevonden hebben nóg een tijdje trubbels rond mijn persoontje te houden. Want iaat dat duidelijk zijn, ik heb bij PSV een enorm fijne tijd gehad, ben altijd ontzettend goed behandeld en ik kan ook iedereen aanraden bij PSV te gaan spelen als hij tenminste de kans krijgt." Van der Kuijlen vertrekt zonder rancune uit Eindho ven, tegen wie dan ook. Zelfs met oefenmeester Thijs Li bregts, die vorige week over de situatie rond de door hem gepasseerde middenvelder zei, dat „het probleem Van der Kuijlen wellicht nooit zou zijn ontstaan, wanneer de potentiële opvolgers Erwin Koeman en Michel Valke Vanavond ontmoet Willy van der Kuijlen weer de op de foto uitgespeelde Simon van Vliet. Ditmaal speelt de eerste echter in het shirt van MVV. maar wat nadrukkelijker die plaats hadden opgeëist" leeft de Helmonder bepaald niet op voet van oorlog. Correct als hij altijd is geweest, klinkt het: „We gaan zonder wrok uit elkaar, met begrip voor eikaars situatie. Ik ben het niet met hem eens geweest, hij had over mijn rol in de ploeg een andere mening dan ik. In dergelijke omstandig heden heb je wel eens mis verstanden. De relatie met Libregt is desondanks be hoorlijk goed geweest. Al was ze natuurlijk niet zo optimaal als met Kees Rijvers. Die nam veel dingen met de spe lers door, Libregt doet dat vrijwel nooit. Maar nogmaals hij heeft begrip vóór mij en ik voor hem". Voor het laatst Donderdagmorgen nog train de Van der Kuijlen bij PSV, nam yervolgens in een emo tioneel gesprek met manager Kees Ploegsma, diens voor ganger Ben van Gelder en persoonlijk adviseur Jo Ver stappen afscheid in de weten schap, dat voor hem PSV niet definitief verleden tijd is. De 34-jarige Van der Kuij len heeft immers de toezeg ging gekregen, dat hij na zijn actieve voetbalcarrière bij de topclub terug mag keren om deel uit te gaan maken van het scoutingsapparaat, een belofte waarmee de man, die van de dubbele kapbeweging en het erop volgende strie mende schot het octrooi bezit, zeer verguld is. Voorlopig echter concen treert hij zijn aandacht op MVV, dat dringend behoefte heeft aan nieuwe impulsen en Van der Kuijlen met graagte aan zich verbond. „Er valt nog weinig van te zeggen", meldt de nieuwe aanwinst van de Limburgers. „Ik ben nu pas twee dagen bij die club, maar ik weet al wel dat daar een erg prettige sfeer is om te werken. Het is een leuke omgeving voor een speler, maar alles zal wel op het veld bewezen moeten worden. Bij MVV gaat het nog niet zo goed, er komt minder uit dan wat er van werd verwacht. Ik hoop dat ik eraan kan meewerken dat het te beginnen met de thuis wedstrijd tegen FC Den Haag (vanavond; red.) beter gaat. Ik heb er echt zin in. Maar het is natuurlijk een hele overgang voor mij, van PSV naar MVV. Al is het alleen maar vanwege het grote aan tal jaren dat ik in Eindhoven heb gespeeld. Het doet me toch wel wat, al die vrienden die ik daar gemaakt heb nu minder vaak te zien. Er staat echter tegenover, dat ik nu weer kan voetballen en dat is me een heleboel waard. Ik voel me nog lang niet oud ge noeg om te stoppen". Wat Willy van der Kuijlen betreft mag PSV dan ook nog wel enkele jaartjes wachten alvorens hij zich in Eindho ven als scout meldt. Maar te rugkomen doet hij, dat staat vast. En wees eerlijk, zo hoort het toch ook? WILLEM PFEIFFER EINDHOVEN Het Nederlands hockey-elftal heeft giste ren in Eindhoven revanche genomen voor de twee dagen eerder in Breda geleden nederlaag tegen India. In een sterk gewijzigde optelling won Nederland met 42 na zelfs een voorsprong met 40 te hebben gehad. Het betekende de tweede nederlaag van de Indiërs tijdens hun Europese toer- nee. In de dertien voorgaande wedstrijden verloor India al leen nog van de Sowjet-Unie. Bondscoach Wim van Heumen had het elftal ten opzichte van Breda op diverse plaatsen veranderd. Zo stond Claushuis in plaats van Hermans in het doel en was Litjens weer laatste man. Voorts maakten Den Hartog en Van Grimbergen hun opwach ting in het team ten koste van Pierik en Van de Have. „Dat was vantevoren de bedoeling", aldus Van Heumen. „Wij zijn nog steeds aan het selecteren voor Bombay en daarom moet iedereen een kans krijgen". Het liep bij oranje duidelijk beter dan woensdag. De meeste In diase aanvallen werden nu in de kiem gesmoord op het midden veld, waardoor de noodzakelijke aanvoer stokte en de snelle vleugelspelers minder gelegenheden kregen hun talenten te to nen. Ties Kruize was veel beter op zijn plaats achter de voorhoe de dan in de spits, waar hij zich in Breda moest ophouden. Met twee gave treffers had de Hagenaar een belangrijk aandeel in de Nederlandse produktie. Na een tamme openingsfase kon Nederland de Indiërs steeds verder op eigen helft terugdringen. Toen Paul Litjes eenmaal de weg had gewezen met een geslaagde strafcorner in de 26e mi nuut, volgde direct daarop de eerste treffer van Kruize na een goede actie van Bouwman: 20. Toen al bleken de Indiërs zich slecht te kunnen beheersen. De Westduitse scheidsrechters Stü- bing en Kraft deden het voor rust nog maar met een gele kaart af (Gurmal Singh), maar in de tweede helft regende het gele kaarten. Sodhi verdween direct na de hervatting wegens een ge mene overtreding tegen Van Asbeck zelfs voor een kwartier achter het doel. In het totaal werden er vijf gele kaarten uitge deeld, inclusief voor de Nederlanders Van Grimbergen en Doyer. Na afloop waren de Indiërs woest op de Westduitse arbi trage en dreigden zelfs zaterdag de derde wedstrijd niet te spe len, als er geen andere fluitisten zouden worden aangewezen. Direct na het tijdelijke vertrek van Sodhi maakte Kruize op aangeven van Den Hartog er met een hard en hoog schot 30 van. India leek de totale ineenstorting nabij, toen Van 't Hek met nog twintig minuten te spelen alle tijd had doelman Negi te passeren: 40. Toen sloop er evenwel enige nonchalance in het Nederlandse spel. India profiteerde onmiddellijk. Rajender Singh (strafcorner) en Sodhi (rebound) gaven de eindstand een wat draaglijker aanzien: 42. Opstelling Nederland: Claushuis; Litjens; Steens, Van Asbeck, Diepenveen, Doyer, Kruize, Den Hartog; Van Grimbergen, Bouwman, Van 't Hek. Op de tweede dag van de Europese titelstrijd voor junioren-hoc- keyploegen heeft de Nederlandse herenploeg in Barcelona met 33 gelijk gespeeld tegen België. De dames wonnen met 100 van Italië. EINDHOVEN De kans is groot dat Wouter Leefers deel zal uitmaken van het Nederlandse herenhockeyteam, dat 23 november tot 5 december ter voorbereiding op het toernooi om de wereldbeker in Bombay een tournee zal maken door Pakistan. De 28-jarige Leefers speelde op 12 oktober van het vorig jaar zijn laatste interland, omdat hij kort daarop naar Hongkong vertrok. favoriet in pioenschap "volbloeds AAR Elf vol- gaan er morgenmid- drie uur van start in pioenschap Neder- r| volbloeds op de ren- ndigt. King, in han- Kevin Davies, gaat t favoriet van start, jarige hengst van stal werd veertien dagen n in de Grote Prijs ^Nederlanden tweede, j^ng toen over een af- ?evan 2500 meter. De af- van 2150 meter komt F&ntkampioen van Ne- d morgen veel beter •i /Je dravers hebben twee ijke nummers op het Tj^nma staan. De beste igen komen in actie in oduktendraverij waar 2 iefst 85.000.- aan prij- n I beschikbaar is waar helft voor de winnaar, van Echten en Valentin gaan als favorieten irt. De oudere paarden 1 in de Van der Elshout- e Campioen van Neder- t onty Buitenzorg en Rai- allant gaan hier waar lijk de dienst uitmaken, ste start morgen is om r. Ook vandaag zijn er en draverijen met de restart om 13.30 uur. a J voor vanmiddag: 1EPRIJS: Unio Fortuna, led en Ulina van Echten. t LLONPRIJS: Rober, Shirly Wit en Fabero. i ZEEPRIJS: United S, Ures- b Ie en Upperten Laren. - 5CHAARPRIJS: Sir Hen- my en Silver Bill.. 2?E ZEEPRIJS: Töm van Al- imfstar en Tarpan Baker. IEEPRIJS: Tiger Hanover, ui Thor ter Lune. ICHAAPRIJS (tweede af- Barbecued, Kleiner Manny ZEEPRIJS: Ricky Moore, l en Ricardo. ITICPRIJS: lick Hanover. Forest en Tafna. LLANDSE ZEEPRIJS: aren. Takko O en Urban voor morgenmiddag: 'EZ II PRIJS: Toesjak, Ual- iren en Useful Prince. IXPRIJS: Mush Kabad, Bel- en Arizona Pie. REGINAPRIJS: Trogan, en Uneres. KTENDRAVERIJ V: Ven- Ichten. Valentin Melodie en OENSCHAP NEDER- E VOLBLOEDS: King. !ra. King's Eagle. NPRIJS: Terry N. Tilpy en Fortuna. DER ELSHOUTPRIJS: Jitenzorg. Rainier Gallant en PRIJS: Pfalzketté, Esther of Eire. 'PRIJS: Ulliano Leystad. United Mendel. esreeks van Ier afgelopen De reeks successen ieuweling Werder Bre vier wedstrijden zonder aag in de Bundesliga, is Karlsruher SC gistera- ifgebroken. Voor 28.000 )uwers besliste Karls- jet duel al in de eerste loor treffers van Giln- wee) en Wiesner, 3—0. »a rust was Karlsruhe ijk de betere ploeg, tref- verde het niet meer op. BADEN BADEN Willi Daume noemt wit wit en zwart zwart. Het Westduitse IOC-lid was dan ook duide lijk in zijn benadering var. de amateurregel tijdens het Olympische congres in Ba den Baden. „Topsport en het gelijktijdig voorbereiden op een loopbaan in de maat schappij kan niet", zei Dau me. Door de gewijzigde om standigheden in de heden daagse topsoort, is jaarlijks een investering van 16U0 uur voor training en wedstrij den noodzakelijk. Dat aan tal uren is te vergelijken met dat van een volledige werkkring. Het is voor de topsporter dus onmogelijk zich voor te bereiden op wat er komt na zijn sportloop- baan. De sportman komt zo wel materieel als sociaal in een nadelige positie. Het is een bijzondere verantwoor delijkheid voor het IOC, de nationale olympische comi- te's en de nationale sportfe deraties de topsporter so ciaal te begeleiden. Daume kent de materie als weinig anderen. Uit zijn erva ring als voorzitter van het Westduitse olympische comité, dat dank zij de „Sporthilfe" zijn prominenten niet in de kou behoeft te laten staan. En als de (aftredende) voorzitter van de toelatingscommissie, het instituut dat de toelating van sportmensen tot de spelen toetst aan het vermaarde arti kel 26 van het olympisch handvest, de zogenaamde amateurregel. Daume was gis teren één van de sprekers die artikel 26 aan de orde stelde. Hij liet blijken geen voorstan der te zijn van een wijziging in het principe dat aan de regel ten grondslag ligt. Hij sprak zich echter wel nadrukkelijk uit voor het openbreken van de huidige amateurregel. Het Westduitse IOC-bestuurslid wil een aanpassing per inter nationale sportfederatie, uitge voerd onder de controle van de nationale olympische comi té's of sportbonden. Het eind oordeel dient volgens hem te blijven bij het I.O.C. Daume, hoe zeer bereid tot het aanvaarden van aanpassingen, sprak zich echter uit tegen di recte betaling. Hij achtte ook overeenkomsten tussen bij voorbeeld sportman en indu strie niet wenselijk. Zijn ideaal is het scheppen van ruimte voor het vormen van een spaarpot(je) waaruit de sporter voorzieningen zal kunnen treffen voor de toekomst, voor studie of voor een andere ver betering van zijn maatschap pelijke positie. In de reeks van vijf-minuten- toespraken had een landge noot van Daume zich eerder juist een overtuigd tegenstan der getoond van het handha ven van artikel 26. Thomas Bach, Olympisch schermkam- pioen in 1976, stelde in een helder betoog dat het IOC het devies „citius, altius fortius" (sneller, hoger, sterker) de noodzakelijke achtergrond diet te geven. „Daardoor kan de sportman of sportvrouw eer lijk tegenover zichzelf en te genover de sportwereld blij ven staan. Iedere tak van sport moet, gezien de grote onder linge verschillen, zijn eigen re gels hebben ten aanzien van de amateurstatus. Niet alleen de sporten verschillen, ook de problemen ten opzichte van de sociale zekerheid liggen per tak van sport anders. Geen reclamezuilen Wij zijn, zoals uit onderlinge discussies is gebleken, tegen het toelaten van volslagen be roepssporters. Wij willen geen atleten die tegelijkertijd recla mezuilen zijn. Wij vragen om gelijke kansen, in werkkring en in sociale rechten, als elke burger. Daarom moet het IOC het begrip „amateur" anders' interpreteren voor de toela tingseisen tot de spelen. Wij zijn bereid tot een opbouwen de samenwerking met het IOC om te komen tot practische en eerlijke regels voor de ama teur. Daume zegde Thomas Bach een vorm van inspraak toe. Een derde Duitser, Man fred Ewald, voorzitter van het Olympische comité van de DDR, benaderde artikel 26 heel anders. In zijn land im mers is topsport geen belem mering voor een maatschappe lijke loopbaan, integendeel. Ewald wees op de bedreiging van de olympische beweging uit de hoek van de commercie. „Verzakelijking in de sport be tekent streven naar financieel voordeel, van koop en ver koop, ook van de kant van de sportman. Dat houdt een de gradatie van de sport in". Hij stipte aan wat de gevolgen zouden kunnen zijn, wanneer de geldgever het voor het zeg gen krijgt. „Beter geen regels, dan regels die niet nageleefd worden", stelde Lance Cross, het Nieuw- zeelandse bestuurslid van het IOC, die een nauwelijks ver holen aanval op de hypocrisie deed. Cross was ook voorstan der van een verruiming van de amateurregel. „Iedere atleet die voldoet aan de regels van zijn eigen federatie, moet kun nen' deelnemen aan de Olym pische spelen". Do; 'ng-aanpak De topsporter verlangt van het IOC een doortastende en ef fectieve aanpak van het pro bleem van doping. Ivar For- rno, de eerste sportman die zijn stem mocht laten horen op een Olympisch congres, vroeg, nee eiste, een daadwerkelijke aan pak van het probleem. De Noorse skiloper, Olympisch kampioen in 1976, sprak dui delijke taal in Baden Baden en vroeg om: 1. Een betere controle, niet al leen bij grote wedstrijden, ook op lager niveau en tijdens de trainingsperiode voor de wed strijden. De uitvoering van de controle dient in elk land ge lijk te zijn. 2. Bij overtreding van de do- pingregels moet niet alleen de sportman of sportvrouw wor den gestraft, maar ook begelei ders als trainer, coach, arts, fy siotherapeut, masseur en offi cial. Het dient bovendien mo gelijk te zijn dat de bestraffing zich uitstrekt buiten de sport wereld. 3. Er behoort een betere infor matie te komen op het terrein van bloeddoping en alle ande re middelen die op dit moment worden gebruikt om het pres tatiepeil op te voeren. Na 48 jaar verlaat de markies van Exeter het Internationaal Olympisch Comité. In dienst jaren is de 76-jarige Engelse edelman veruit recordhouder in het IOC. Hij werd in 1933 tot lid gekozen, vijf jaar nadat hij in Amsterdam, als lord Burghley, olympisch goud had gewonnen op de 400 meter horden. Na het terugtreden van de markies van Exeter wordt Jan groothertog van Luxemburg het langst zittende lid. De Luxemburgse groother tog werd in 1946 gekozen, tij dens dezelfde zitting verkreeg ook de nu 94-jarige Zuidafri kaan Reginald Honey zijn plaats. Ook Honey is nog steeds lid van het IOC, maar staat in „diensttijd", op proto collaire gronden, achter groot hertog Jan. Tegenover de pro paganda die Nagoya maakt om de zomerspelen van 1988 toe gewezen te krijgen, staat de mening van een groep burgers uit die stad. „Meer dan zestig procent van de burgerij is te gen het houden van de spelen in Nagoya", stelde gisteren tij dens een persconferentie in Baden Baden de woordvoerder van de tegenstanders professor Yoshikazu Ikeda. (Van onze correspondent) ROME Volgende week donderdag begint de twee kamp tussen Viktor Kortsjnoj en Anatoli Karpov om het wereldkampioenschap scha ken in de Noorditaliaanse stad Merano, maar er moet nog heel wat gebeuren voor dat de heren tegenover el kaar zullen plaatsnemen. Over de uitreisvergunningen voor Kortsjnoj's vrouw en kinderen is nog niets bekend. De Russen zouden de familie Kortsjnoj willen laten gaan om zo de tweekamp te red den, maar hoe, wanneer, en waar, daarover bestaat grote onzekerheid. Misschien dat de Russen tot het allerlaatste ogenblik willen wachten op Kortsjnoj, die jarenlang heeft geijverd voor de vrijlating van zijn gezin, emotioneel uit zijn evenwicht te brengen. Kortsjnoj zelf wordt één de zer dagen uit Zuid-Afrika waar hij enige partijen heeft gespeeld, in Merano ver wacht. Zijn tegenstander Karpov is dinsdag al in Mi laan gearriveerd, met zijn in drukwekkende gevolg van 18 personen en een vrachtwa gen kisten met boeken, baga ge, en Russische spijzen en dranken (want tot groot Ita liaans verdriet weigert de Russische kampioen zich aan de spaghetti bloot te stellen). Als alles goed gaat zullen Karpov en Kortsjnoj volgen de week donderdag dus hun eerste partij beginnen, maar Volgende week donderdag is het weer zo ver. Dan zitten, als alles tenminste verloopt zoals de organisatie in Merano zich dat voorstelt, Viktor Kortsjnoj en Anatoli Karpov weer tegeno ver elkaar. Net als drie jaar geleden in Baguio City. zo eenvoudig is het niet. Kortsjnoj's assistenten heb ben al een isoleercel voor de grootmeester geëist, opdat hij onbereikbaar blijve voor de geheime en zeer schadelijke stralingen die zijn tegenstan der Karpov als één der velen op hem af zal sturen. Ook moeten Kortsjnoj's vrienden van de Ananda Marga-sekte in de zaal een prominente plaats innemen om de plaat selijke invloeden van Kar- pov's geestverwanten te neu traliseren. De Italiaanse orga nisatoren, hevig gesubsi dieerd door de plaatselijke middenstand, vliegen voor de grillen van de grootmeester en het is hoogst onwaar schijnlijk dat zij zich deze kans om Merano en de Ita liaanse schaakbond een blij vende plaats in de geschiede nis te geven, nog zullen laten ontglippen. Maar nog veel plooien zijn er glad te strijken. Het vlaginci- dent, zoals ieder zich nog van de vorige tweekamp herin nert, staat weer op het pro gramma. Kortsjnoj wil de vlag van het land dat hem onderdak geeft, Zwitserland. Van de Zwitsers mag bij, maar niet van de Russen, die vinden dat een statenloos persoon als Kortsjnoj geen vlag verdient. Droomvilla Karpov stelt zijn eisen meer op het gebied van het onder komen en de materiële zor gen waarmee men hem moet omringen. Hij heeft een droomvilla tot zijn beschik king gekregen om zich na ge dane arbeid in terug te trek ken. Oud-wereldkampioen Michael Tal is bij hem, als mede een lijfarts en een lijf kok. Andere, leden, van zijn groep Waken met geigertel lers tegen een teveel aan kwalijke stralingen. Voordat de twee kemphanen in Noord-Italië is het eerste incident al te melden: het vi sum-incident. Karpov vroeg een toeristen-visum aan voor 100 dagen, iets wat de ambte naar op de Italiaanse ambas sade in Moskou weigerde. Hij beriep zich op zijn circulaires, die een maximum-duur van 30 dagen voor Russen vast stelt. Karpov dreigde al niet naar Milaan te vertrekken, maar de voorzitter van de Italiaanse schaakbond zelf, heeft telegrafisch verlenging van de termijn van 30 dagen gegarandeerd, mocht de par tij uitlopen. Hoe lang de tweekamp duurt, is natuurlijk onmogelijk te zeggen, theoretisch kan hij doorgaan tot in lengte van dagen, tenminste als dezelfde spelregels worden gehan teerd als in 1978 in Baguio City op de Philippijnen. Toen duurde de tweekamp 93 da gen, werden 32 partijen ge speeld, waarvan 21 in remise eindigden en zes in overwin ningen voor de uiteindelijke winnaar en wereldkampioen Karpov. CEES MANDERS Weer bomaanslag op rugbybureau EVANSVILLE Hel hoofd- kwartier van een rugbyclub uit Evansville is door een bomexplosie vrijwel volledig verwoest. Bij de aanslag vielen geen gewonden. Nadat het puin geruimd was en de brandweer zijn werd gedaan had, bleken van het twee ver diepingen tellende gebouw al leen de buitenmuren nog overeind te staan. Het was de tweede bomexplosie binnen drie dagen op een rugby- hoofdkwartier. Eerder deze week liepen de kantoren van de Oostamerikaanse rugby bond in Schenectady fikse schade op. De club „All Whites" niet ver noemd naar de huidskleur, maar naar het clubtenue, werd als doelwit uitgekozen, omdat het pogingen in het werk stel de een wedstrijd tegen de Zuidafrikaanse rugbyploeg te organiseren. Scylla verder LEIDEN Het damesteam van Scylla Leiden heeft gister avond gemakkelijk de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen tafeltennis be reikt. De Leidse ploeg won met 52 van Zero Kopenha gen (Den), dat slechts met twee speelsters was versche nen en daardoor reglementair twee partijen gewonnen moest geven. In de tweede ronde speelt Scylla tegen de Zweedse titelhouder bij de dames Kris- tianstadt. MET UW KRANT OP STAP Voor een aantrekkelijke 'na-vakantie' kunt u bijzonder ple zierig met uw krant op stap. Mini-trips per air-conditioned touringcar naar Londen en Parijs of een achtdaagse reis naar de Cóte d'Azur, de fraaie Franse zuidkust. Naar Parijs. Een weekend-trip van vrijdag 30 oktober tot en met zondag 1 november 1981. Prijs: 195,- per persoon op basis van 2 persoonskamer. Toeslag 1 persoonskamer 30-. Inbegrepen: vervoer Den Haag/RotterdamParijs v.v.; twee maal overnachting in Hotel Relais des Chartreux; twee maal Frans ontbijt en twee maal eenvoudig diner in dit hotel; entree Folies Bergère; entree Palais Versailles en het Louvre; lichtjestour door Parijs. Voorts bezoeken aan Nótre Dame, Place du Tertre en sight-seeing tour door Franse hoofdstad. Er is een Nederlands sprekende gids bij de ex cursies. Evt. herhaling van 6 t/m 8 november 1981. Naar Londen. Mid-week tour naar de Engelse hoofdstad van maandag 26 tot en met woensdag 28 oktober 1981. Prijs 295,- per persoon op basis van 2 persoonskamer. Toeslag 1 persoonskamer 80,-. Inbegrepen: vervoer Den, Haag/RotterdamLonden v.v.; overtocht Oostende-Dover v.v.; verblijf van 2 nachten in Penta Hotel plus twee maal ontbijt en twee maal diner; sight-seeing tour o.l.v. Neder lands sprekende gids door Londen met bezoek aan West minster Abbey; uitstapje naar Windsor Castle en bezoek aan musical 'Sound of Music'. Naar COTE D'AZUR. Een achtdaagse reis van 26 oktober t/m 2 november '81 naar de Franse zuidkust. Prijs 475,- per persoon op basis van 2 persoonskamer. Toeslag 1 per soonskamer 75,- (beperkt beschikbaar). Inbegrepen: ver voer Den Haag/Rotterdam—Franse Rivièra v.v.; verblijf op heen- en terugreis in Hotel 'Le Rully' in Chagny met ontbijt en diner; verblijf van 5 nachten in Hotel 'Beau Soleil' in de nabijheid van Le Lavandou op basis van vol pension; excur sies naar Grasse, Vence, St. Paul, Nice en naar Toulon, St. Tropez, Porte Grimaud en Bormes; afscheidsdiner in res taurant Napoleon in Rijsbergen. Voor al deze reizen geldt een minimum deelname van 45 personen. Inlichtingen en boekingen (na 9 uur en niet op zaterdag) uit sluitend telefonisch bij Sijthoff Pers Reisorganisatie, tel. 070-190696.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11