mededelingen gemeentebestuur leiden 8 sept. tm 2 okt. '81 leiden VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1981 PAGINA 10 LEID5E COURANT Gemeenteraad Gemeenteraadsvergadering, maandag a.s. gaat niet door. De op maandag 28 september a.s* te houden ge meenteraadsvergadering, gaat niet door. Dit op ver zoek van verschillende politieke frakties. De eerstvolgende vergadering zal nu worden gehou den op maandag 5 oktober a.s. om 19.30 uur. De agenda hiervoor wordt volgende week vrijdag in deze krant opgenomen. Commissie vergaderingen Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid en Cultuur. Woensdag 30 september a.s. om 21.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Reglement 1% commissie kunstopdrachten Subsidiëring Sterbus Aanwijzing lid van bestuur Stichting Pieterskerk Voorstel inzake de aanschaf van een frankeerma chine voor de gemeentelijke dienst sociale werk voorziening Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken. Donderdag 1 oktober a.s. om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: vaststelling bestemmingsplan Groenoord; muurresten Vrouwekerk; raadsvoorstel inzake gronduitgifte t.b.v. een par keergarage aan de Langegracht; raadsvoorstel inzake sloop voormalig Krantz com plex aan de Langegracht en de Oude Singel; inspraaknotitie m.b.t. het opengraven van het Kort Rapenburg; verkeersafwikkeling Koningstraat, Mamixstraat en de Kooilaan; wijziging A.P.V. (winkelkarretjes); bespreking over de thans circulerende informatie bladen; periodieke rapportage Bakkenist Spits en Co inza ke het Schuttersveld; nota VOS inzake automatisering Vleeskeurings dienst en Openbaar Slachthuis; De agendapunten 1, 5 en 9 zullen gemeenschappelijk worden behandeld met de commissies voor volks huisvesting, bouwzaken, sport en recreatie en voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer; De agendapunten 2 en 3 zullen gemeenschappelijk worden behandeld met de commissies voor ruimte lijke ordening, openbare werken en verkeer, voor volkshuisvesting, bouwzaken, sport en recreatie en voor financiën. Agendapunt 4 zal gemeenschappelijk worden behan deld met de commissies voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer en voor financiën. De agendapunten 6, 7 en 8 zullen gemeenschappelijk worden behandeld met de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer A.J.M. van Paridon, telefoon 254493 kenbaar te maken. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Mededelingen i.v.m. de 3 oktober festiviteiten \a Volgende week beginnen de verschillende voorbereidingen voor de opbouw van het kermis-Lunapark ge beuren rondom molen De Valk. De organisatie is al volop in de weer. Ook de Politie en afdeling wegbebakening van de dienst gemeente werken zijn druk bezig met de voorbereiding voor een vlot verloop van verkeer en parkeren. Hieronder volgt een opsomming van de verkeersafwikkeling en overige aktiviteiten, die wellicht voor u van belang kunnen zijn: Parkeren De volgende parkeerterreinen kunnen op de volgende dagen en tijdstippen als zodanig niet gebruikt wor den. Parkeerterrein Molen de Valk Maandag 28 september a.s. van 9.00 uur tot en met Maandag 5 oktober Parkeerterreinen,Lammermarkt en Schuttersveld Maandag 28 september tot en met Maandag 5 oktober Parkeerterrein Beestenmarkt, langs het water aan do Oude Singel, tussen Korte Mare en Nieuwe Beestenmarkt en Turfmarkt Vrijdag 2 oktober van 18.00 uur tot zaterdag 3 oktober omstreeks 11.30 uur Parkeerterrein Kaasmarkt Vrijdag 2 oktober a.s. van 18.00 tot zaterdag 3 oktober 12.00 uur Parkeerterrein Ir. Driessenstraat Vrijdag 2 oktober vanaf 21.00 uur tot en met zaterdag 3 oktober tot ongeveer 12.00 uur Parkeren Nieuwe Rijn en Botermarkt Zaterdag 3 oktober a.s. van 8.00 tot 12.00 uur op de Botermarkt en op de Nieuwe Rijn, voor zover gelegen tussen de Karnemelksbrug en de Koornbeurs. Parkeren algemeen De politie adviseert bezoekers, die toch met hun auto naar de stad willen komen, zoveel mogelijk buiten de singels te parkeren. Openbaar vervoer Omdat het Stationsplein en omgeving dit jaar in de optochtroute is opgenomen, zullen passagiers voor de interlokale lijnen door controleurs van de N.Z.H. naar de diverse opstapmogelijkheden worden verwezen. Het lokale passagiersvervoer in de binnenstad zal gedurende de taptoe avond (2 oktober) en op 3 oktober tot 18.00 uur gestagneerd zijn. De overige maatregelen die de N.Z.H.West Nederland en Centraal Neder land moet nemen zien er als volgt uit: Van dinsdag 29 september - om 9.00 uur - t/m zondag 4 oktober zal lijn 43, komende van Wassenaar, rij den tot en van Leiden Station. De halten tussen Leiden Station en St. Jorissteeg komen te vervallen. De lijnen 111 -112-113 van Centraal Nederland rijden via Lage Rijndijk 111/112 - Sumatrastraat 111/112- W. de Zwijgerlaan 111/112/113 - Oegstgeesterweg 111/112/113 - Station 111/112/113 v.v. Van vrijdag 2 oktober - 9.00 uur - t/m zondag 4 oktober - 9.00 uur - zal de Turfmarkt en de N. Beestenmarkt worden afgesloten. De halte N. Beestenmarkt komt dan te vervallen. Als alternatieve route zal dan komend vanuit de Breestraat via het Noordeinde Rijnzichtbrug Morsweg en Morssingel naar het Stationsplein worden gereden. Op vrijdag 2 oktober van 18.00 uur tot 21.30 uur en op zaterdag 3 oktober - gehele dag - zal een groot gedeelte van de binnenstad worden afgesloten. Er wordt dan vanaf de Korevaarstraat via de singelroute en Morskwartier naar het Station gereden. Men dient dan ook met mogelijke vertragingen en/of vervallen hal ten rekening te houden. Eveneens zal op zaterdag 3 oktober vanaf 8.00 15.00 uur de Burggravenlaan worden afgesloten. De dan te volgen route isSitterlaan - Lorentzkade Kanaalweg - Hoge Rijndijk v.v. De halten Moddermanstraat/Burggravenlaan en Hoge Rijndijk/Burggravenlaan komen dan te vervallen. (Brom)fietsen Het is niet toegestaan om fietsen en bromfietsen mee te nemen op het terrein van de markt en van het Lu napark. Bezoekers kunnen hun fiets of bromfiets o.m. plaatsen op het speelterrein bij de school op het Schuttersveld, op het Stationsplein naast het station bij het viaduct en op het speelterrein van de voormali ge school aan de Boommarkt. Nadere inlichtingen over alle verkeersmaatregelen zijn te verkrijgen bij het staf bureau verkeerszaken politie. Telefoon 14 99 61, toestel 124. Hinderwet Bestuursraad voor de schooladviesdienst. Dinsdag 29 september a.s. om 14.00 uur in hot gebouw Stationsweg 28. Enig agendapunt: Vaststelling jaarverslag over het schooljaar '80/81 Werkgroep Begeleiding Totstandkoming Milieu nota. Dinsdag 29 séptember a.s. om 16.00 uur zal In kamer 234 (B W-kamer) van het Stadhuis, al hier, de achtste bijeenkomst plaatsvinden van de Werkgroep Begeleiding Totstandkoming Milieunota. Agenda: Bespreking ontwerp-tekst milieunota Eventuele volgende vergaderdata Bovengenoemde bijeenkomst wordt, indien nodig, voortgezet op maandag 5 oktober 1981 in kamer 263 (koffiekamer) eveneens in het stadhuis. Beide bijeenkomsten zijn openbaar. Projectgroep Transvaal. Dinsdag 29 september a.s. om 20.00 uur in het Mierennest aan de Morsweg. Agenda: Verbetering woonomgeving en straatverbetering Voorgenomen uitbreiding BABOV Terrein Brandt. Stand van zaken Sloop pand Nieuwenhuyzen Geluidwerende schermeyi Bolletje Rode Kruisgebouwtje Aanpak particuliere woningverbetering door de he ren Janssen en Lindhout. Werkgroep Emancipatie Leiden. Donderdag 1 oktober a.s. om 13.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verslag werkzaamheden subgroep onderwijs Bespreking 1e en 2e concept deelnota vorming en het voorstel voor de aanpak van het onderwerp "Vrouw en Kunst" Eindredaktie deelnota's Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen- trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. (nieuw verzoek) Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Onderhoudswerkplaats voor schepen tot 25 ton in het pand Havenkade/hoek Minnebroersgracht. De aanvrage is afkomstig van C. J. Verver, te Leiden, en betreft het oprichten van door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van het verrichten van herstelwerkzaamheden aan schepen tot 25 ton een en ander in het pand Havenkade/hoek Minnebroers- gracht, kadastraal bekend sectie C, nr. 234, 1514, 1678 en 1922. Op dinsdag 13 oktober 1981 zal om 14.30 uur in ka mer 201 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 2e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. Tijdens deze hoorzitting zal gelegenheid worden ge geven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. De aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende de gehele behandelingster mijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouw huis. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voor lichting in de hal van het Stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 23 oktober 1981 bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend. De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid wor den gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. (Ontwerp-vergunningen) Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voor nemens zijn positief te beschikken op de aanvra gen ingevolge de Hinderwet van: 1. P.A. van Werkhoven (fa. "WECO"), te Leiden, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van de polyether verwerkende industrie als mede een autoherstelinrichting voor eigen be drijfsauto's met een dieseloliepompinstallatie in erf op het perceel Utrechtse Jaagpad 76a. 2. Vleesch £r Vlees B.V., te Beneden Leeuwen, voor het oprichten van door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van het verwer ken van vlees en vleeswaren annex verkoopinrich ting in het pand Bevrijdingsplein 19. 3. Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V., te Rotterdam, voor het uitbreiden en wijzigen van de benzinepomp- en L.P.G.-installatie met een 2e ondergrondse propaantank (L.P.G.) van 20.000 li ter alsmede het bijplaatsen c.q. verplaatsen van een L.P.G.-afleverinstallatie en algehele wijziging van de overige benzine- en dieseloliepompen een en ander in en op het perceel gelegen aan Rijks weg A4-westzijde nabij kilometerpaal 35.6, kada straal bekend sectie V, nr. 2051 (gedeeltelijk). 4. "Drakenburgh" Holding B.V., te Leiden, voor het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de fabricage van machines voor de veevoederindustrie, transport installaties, kraanbanen etc. een en ander in het perceel Admiraal Banckertweg 32. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking ter inzage op de secretarie van de gemeente Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 104, elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het buro voorlichting in de hal van het Stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 9 oktober 1981 gemo tiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontv«rp-beschikking(en). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht- Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wèthouders, Postbus 9100,2300 PC Leiden. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot het buro milieuzaken, tel. 071-254437. Vuurwerk Op last van de brandweer wordt medegedeeld dat het verboden is zich op 3 oktober a.s. 's avonds op t houden binnen een straal van 50 m van de plaats op het Schuttersveld waar het slotvuurwerk wordt al gestoken. Taptoe op 2 oktober Op vrijdagavond 2 oktober zal de taptoe door de stad trekken en zal de volgende route volgen: Kaasmark (vertrek 19.30 uur) Pelikaanstraat - Haarlemmerstraat - Prinsessekade - Bostelbrug - Kort Rapenburg - Bree straat - Steenschuur (oostzijde) - Van der Werfpark - Doezastraat - Jan van Houtkade - Geregracht. Grote optocht De jaarlijkse optocht begint op zaterdag 3 oktober a.s. om 13.00 uur precies op de Burggravenlaan. De rou te is als volgt: Hoge Rijndijk - Plantage - Hogewoerd - St. Jorissteeg - Levendaal - Korevaarstraat - Hogewoerdsbrug Breestraat - Kort Rapenburg - Bostelbrug - Prinsessekade - Blauwpoortsbrug - Steenstraat - Stationsweg Stationsplein - Oegstgeesterweg (oostzijde) - Oegstgeesterweg (westzijde) - Stationsplein (de weg langs het VW-kantoor) - Plesmanviaduct - Morssingel - Steenstraat - Blauwpoortsbrug - Haarlemmerstraat Pelikaanstraat Hooigracht - Watersteeg St. Jorissteeg - Levendaal Korevaarstraat Hogewoerd - Breestraat. Het spreekt vanzelf dat zowel op de route van de taptoe als de grote optocht deze wegen vrij moeten zijn van geparkeerde voertuigen en uitgestalde goederen. Feestmarkt en Lunapark De 3 oktobermarkt zal dit jaar opnieuw gehouden worden op de Oude singel tussen Turfmarktbrug en Marebrug. de Turfmarkt. de Beestenmarkt. de Nieuwe Beestenmarkt. Auto thuis In verband met de drukte die tijdens de festiviteiten in de binnenstad wordt verwacht, raadt de politie be zoekers van het centrum aan hun auto thuis te laten. Als gévolg van de afsluitingen en de verkeersmaatre gelen zal het centrum van de stad niet of moeilijk bereikbaar zijn. Het verkeer wordt door middel van specia le borden tijdig gewezen op de omleidingsroutes. Ontheffingen Ontheffing drank- en horecawet De Burgemeester deelt mee dat het verbod op het verkopen van zwak-alcoholische dranken op vrijdag 2 en zaterdag 3 oktober a.s. niet geldt voor houders van consumptietentjes, die met toestemming van BEtW in de gemeente een standplaats hebben. Het sluitingsuur voor alle consumptietenten is vastgesteld voor vrij dag 2 oktober op 24.00 uur en voor zaterdag 3 oktober op 01.00 uur 's nachts. Ontheffing winkelsluiting In verband met de 3 oktoberviering mogen winkels op 2 oktober a.s. tot 24.00 uur voor het publiek geopend zijn. De sluitingstijd voor 3 oktober a.s. is vastgesteld op 01.00 's nachts. Deze ontheffing van de win kelsluitingswet geldt op bovengenoemde dagen ook voor de markthandel, de straathandel en de handel te water. Ontheffing sluitingsuur horecabedrijven De Burgemeester deelt mee, dat hij een algemene ontheffing heeft verleend van het sluitingsuur voor ver- gunnings- en verloflokaliteiten en consumptie-inrichtingen. Deze ontheffing geldt voor de avond van 2 ok tober tot 02.00 uur en voor de avond van 3 oktober tot 03.00 uur. Musea Stedelijk museum 'de Lakenhal' is op 3 oktober geopend van 10.00 tot 12.00 uur. Molenmuseum 'De Valk' is in verband met Lunapark gesloten, zo ook 'Kunstuitleen', Lammermarkt. PROGRAMMA OVERZICHT Zaterdag 26 september 9.30 - 12.00 uur Vrijsdag 2 oktober 17.00 24.00 uur 18.00 - 24.00 uur 19.30 uur 21-15 uur 21.45 uur Feest voor de geestelijk gehandicapte jeugd Stadsgehoorzaal, Breestraat. Rust- en verpleeghuizen. Feestelijke tractaties aangeboden door de da mes van de bestuursleden. Lunapark, op het terrein Lammermarkt rond Molen 'de Valk' en Schut tersveld. Meer dan honderd attracties. Feestelijke Markt Grote Taptoe van Leidse verenigingen. Kranslegging bij het standbeeld van burgemeester P.A. v.d. Werf en het Jan van Hout monument. Spelen van een volledige Taptoe door de marchingband K8-G. Stad huisplein. Vlootschouw met vuurwerk en muziek, Prinsessekade. Optreden 'Nieuw Leven'. GROOT LUNAPARK Feestterrein: Lemmermarkt rond Molen 'de Valk'. Molenwerf en Schuttersveld Op het terrein staan meer dan 100 attracties, waaronder autoscooter - calypso - emotiebaan - zweefmolen - schiettenten - behendigheidsspelen - de ouderwetse draaimolen - poffertjes- en nougatkramen enz. alsme de de allernieuwste attracties; 'Bounty' (Piratenschip) 'Helios' - 'Hoela Swing' en 'Flitzer'. Het Lunapark is geopend: Vrijdag 2 oktober van 17.00 tot 24.00 uur Zaterdag 3 oktober van 9.00 tot 24.00 uur GRATIS TOEGANG Het Lunapark heeft diverse toegangen onder andere vanaf de Mare; de Nieuwe Beestenmarkt en het Sta tionsplein (Schuttersveldweg). Zaterdag 3 oktober Reveille door het Leidsche Politie Muziek Gezelschap op het bordes van het Stadhuis. Vismarkt. 7.30 9.30 uur Uitreiking Haring en Wittebrood Waaggebouw, Concert op het brughoofd door 'De Burcht'. 8.00 uur Koraalmuziek in het Van der Werfpark. Dirigent Herman de Wolff, begeleiding 'Concordia'. Carrillonbespeling Stadhuistoren. Feestelijke markt Lunapark op het terrein Lammermarkt, rond Molen 'de Valk' en Schut tersveld. Radiografisch bestuurbare bootjes "Stille Rijn tegenover het Waaghoofd. Muziek: 'Nieuw Leven'. Straatvoetbaltoernooi, finales. Kaasmarkt. Muziek: 'Concordia'. Touwtrekken in de Doezastraat met muziek en majorettes van 'Jong Concordia'. Stoomwalsen-show Kort Rapenburg. Vletten-roeiwedstrijd Apothekersdijk, Kippenbrug Borstelbrug. Poppenkasten bij de Hartebrugkerk (Haarlemmerstraat) maar nu ook in de omgeving van 't Gangetje (Breestraat). 'De oude tijd rijdt voorbij' Van Groenoordhal naar Breestraat (Stadhuis). Majoretten- en Muziekshow Ir. Driessenplein. Museum de Lakenhal, geopend. Feestelijke oude-beroepenmarkt met muzikaal showprogramma. Stadhuisplein. Herdenkingsdienst in de Pieterskerk Polsstokspringen Steenschuur nabij het Van der Werfpark. Grote historische optocht 'Vrijheid en Verdraagzaamheid. Taferelen uit de tijd van Willem van Oranje en Louise de Coligny. Beat £r Popgroepen Stadsgehoorzaal. Organisatie: Pops Movements, popclubs. Groot vuurwerk, terrein achter het Schuttersveld. 8.45 - 9.30 uur 9.00 - 24.00 uur 9.00 24.00 uur 9.00-11.00 uur 9.00- 11.00 uur 9.00 - 10.30 uur 9.30- 11.00 uur 9.30- 11.30 uur 9.30 12.00 uur 10.00- 11.30 uur 10.00 - 12.00 uur 10.00 17.00 uur 10.15 uur 10.30- 11.30 uur 20.00 - 03.00 uur

Leidse Courant | 1981 | | pagina 10