olitiek bepaalt aats Zomerspelen .'rans Thijssen door blessure uitgeschakeld WK voetbal in Columbia steeds meer in gevaar Parker boekt zeer moeizame zege op Stars Omkoopschandaal Roemeens voetbal Zoetemelk weg bij ploeg Post j m verwoest kantoor irugbybond RT LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1981 PAGINA 13 ICH Frans Thijssen zal de komen- |e weken niet in actie komen als ge- van een dijbeenblessure. De bij Ips- spelende Nederlander liep deze blessu- tijdens de wedstrijd Ipswich Town - County (41). Hierdoor moet Thijs- togelijk de kwalificatiewedstrijd voor rereldkampioenschap van Nederland België op 14 oktober missen. Over reken moet blijken of de Nederlander, vaker last heeft gehad van deze bles seer fit genoeg is om te spelen, ham Hotspur, met 31 winnaar in het duel in het toernooi om de Europese be- ir bekerwinnaar tegen Ajax, heeft in de league verloren. Swansea versloeg ham Hotspur met 21. slagen van de wedstrijden, die in de eer- •isie van de Engelse league werden ge- zijn: ArsenalBirmingham 10; Co- —Liverpool 12; EvertonNotts r 31; Ipswich TownWest Bromwich 10; MiddlesbroughManchester Uni- -2; SwanseaTottenham Hotspur 21; Ham UnitedSouthampton 4—2; Wol- npton WanderersBrighton 0—1. Amerika Chicago Sting heeft zich geplaatst voor de fi nale van het Noordamerikaanse voetbalkam pioenschap tegen New York Cosmos. In de derde en beslissende wedstrijd van de finale, werd San Diego met 10 verslagen. Dat ge beurde in de „shoot outs". Mathieu maakte het beslissende punt. Bijna 40.000 toeschouwers za gen in de stromende regen een slechte wed strijd. Doelman Volkmar Gross (ex-Twente) hield San Diego kansrijk tot de beslissende „shoot outs". In één van de schaarse hoogte punten stopte hij een strafschop van Spalding. Beide clubs wonnen voor deze beslissende wedstrijd een halve finale met 21. De finale van het Noordamerikaanse voetbalkampioen schap wordt zaterdag in Toronto gespeeld. Italië Een geheimzinnige darminfectie heeft een aantal spelers van Inter Milaan voor tenminste* een paar dagen uitgeschakeld. In Turkije, waar Inter woensdag voor de eerste ronde van het UEFA-bekertoernooi met 31 van Adanaspor won, zou men een kwalijke bacil hebben opge pikt. Voorzitter Fraizzoli, trainer Bersellini en vijf spelers, onder wie de Oostenrijkse interna tional Herbert Prohaska, zijn allen koortsig en verblijven een groot deel van de dag op het toilet. Zondag slaagde Inter er nog in voor de Italiaanse competitie tegen Catanzaro gelijk te spelen (00). Frankrijk Saint Etienne heeft de opmars naar de top van de eerste divisie voortgezet. De landskampioen won op de tiende speeldag de uitwedstrijd te gen Lille met 43. Door de zege klom het op naar de derde plaats, met drie punten achter stand op leider Bordeaux en een duel minder gespeeld. Uitslagen: Nice—Metz 31: Bordeaux—Tours 2—1; MontpeilierBastia 32; LilleSaint Etienne 34; Brest—Lens 2—0; AuxerreParis Saint Germain 1—0; NantesSochaus 11; ValenciennesMonaco 00; LyonLaval, gestaakt in de 48e minuut wegens nood weer, Nancy—Strasbourg afgelast nnnnnmmiimtiitiiiiiiniiiiiiiiiiuiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiffiiiiiiiiiiiitii Finale EC-1 in de Kuip Tien jaar nadat Ajax (tegen Inter. 20) voor de tweede keer, de Europese beker voor lands kampioenen veroverde in het stadion Feye- noord, zal de finale van de Europa Cup 1 op nieuw in Rotterdam worden gehouden. Het dagelijks bestuur van de Europese voetbal unie gaf zijn goedkeuring aan het voorstel de belangrijkste finale uit de Europese bekertoer nooien voor clubteams te laten organiseren voor de KNVB. De wedstrijd zal op 26 mei J982 plaatsvinden in het stadion Feyenoord. De finale van het toernooi van de bekerwin naars vindt wee weken eerder plaats in het Nou Camp-stadion van Barcelona. De eind strijd van het toernooi om de Uefa'beker wordt in twee duels (uit en thuis) afgewerkt op 5 en 19 mei. BOEKAREST/WEN EN In Roemenië is een omko pingsschandaal aan het licht gekomen. Volgens het Westduitse persbureau DPA zijn in Brasov acht lei dende partijfunctionarissen en lieden uit het bedrijfs leven gearresteerd, omdat zij bij de affaire betrokken waren. De bedrijfsleiding van de autofabriek „Steagul Rosu" (Rode Banier) heeft naar verluidt de laatste twee jaar pre mies, bestemd voor „voorbeeldige arbeiders", aan voetbal lers van AFC Brasov betaald. Deze club is nauw gelieerd aan de fabriek. Op die manier zou vijf miljoen lei (zo'n 750.000 gulden) aan „sportieve doeleinden" zijn besteed. Volgens de berichten uit Brasov werd met het geld tevens geprobeerd officiële vertegenwoordigers van de Roemeen se voetbalbond, scheidsrechters, journalisten en spelers en trainers van andere verenigingen te beïnvloeden. Om AFC Brasov in de hoogste afdeling van het Roemeense voetbal te houden, kocht men dure aanvallers, die, hoewel daar niet werkzaam, op de loonlijst van de fabriek kwamen. Momenteel neemt AFC Brasov met acht punten uit zes wedstrijden de derde plaats in de A-liga in. Het schandaal heeft in Roemenië veel opzien gebaard. ZoWel de partij als gemeentebestuurders en justitie wilden de zaak in de doof pot doen. Lieden die een onderzoek van de bond hadden geëist, zouden „met geld en andere middelen" tot zwijgen gebracht zijn. EL EN NAGOYA KANDIDAAT VOOR 1988 BADEN Het Nation van Baden Ba ls jaren niet meer in voor zijn eigenlijke «ras het vertrekpunt 1 steden die over ze- „Olympisch" hopen In „Der alte Bahn- in de aanpalende ex il tonen de steden kandidaat hebben voor de organisatie Olympische spelen hun mogelijkheden teiten. Cortina d'Ampezzo willen de winterspe- svesten, Nagoya en rpen zich op als orga an de zomerspelen. In jorde, gisteren vastge- loting, zullen zij zich enteren op 29 septem- de eerste zitting van mationaal Olympisch ia het congres, zullen >rd en beeld hun kan toelichten. Iedere It een half uur toege- regen voor zijn laat- ng. Volgende week ig zal de beslissing val- temming. d'Ampezzo en Seoel iet meest spectaculair e expositie, die werd en onmiddellijk werd ioor Juan Antonio Sa- de voorzitter van het weg door de stand van Cortina voert door een hoog opgebouwd „besneeuwd" berglandschap. Daarop zijn de pistes voor de skinummers uit gezet en de schansen aange bracht. In „kleinbeeld" zijn de schaatsbaan, het stadion en de banen voor rodelen en bobs leeën te zien. Vergeleken bij de show van Cortina doet de uit blank hout opgetrokken berghut van Fa lun sober aan. Binnen geeft een maquette een duidelijk beeld van wat Falun te bieden heeft. Duidelijk ook wordt ge maakt hoe het zal zijn in het biina 400 kilometer noord-wes telijker gelegen Are, waar de alpine-nummers zijn gedacht Een afstand van 380 km. tus sen de belangrijke centra lijkt een moeilijk te overwinnen handicap voor een kandidaat. Falun echter garandeert een sluitende dienstregeling per vliegtuig of helicopter tussen de beide plaatsen en stelt dat ter plaatse alles gemakkelijk en snel te bereiken is door de kleine afstanden. Calgary heeft een stuk folklo re meegebracht. Niet het ten toongestelde was het meest op vallende, maar het aanwezige Indiaanse echtpaar. Het twee tal in de traditionele kleder dracht (Volendam of Marken op zijn indiaans) zat hevig transpirerend naast de obligate Canadeze politieman. In de Aziatische tweestrijd tus sen Seoel en Nagoya hebben de Zuidkoreanen de slag in het station gewonnen. Seoel heeft werkelijk beeldschone meisjes, gekleed in hanboek, de natio nale dracht, meegebracht. Eén van haar overhandigde Sama ranch een rode roos. De dames delen met kleine, maar zeer gulle hand boeken en boekjes aan de bezoekers uit over stad en land en over wat Seoel al aan sportaccommodaties te bieden heeft. Dat is niet ge ring. De maquette van het to tale sportcomplex geeft boven dien een duidelijk beeld van de plannen die de hoofdstad van Zuid-Korea heeft Kleur Nagoya biedt wel de kleur, maar niet de praal van zijn concurrent. De Japanners, met de wetenschap van geslaagde zomerspelen in Tokio en win terspelen in Sapporo, staan al leen daarom al sterker dan de Koreanen. Bovendien zal de politiek bij de keuze van be slissende invloed zijn. Het zui delijk deel van het gespleten Korea ligt erg slecht bij de na ties die de Sovjet Unie goedge zind zijn. De Zuidkoreanen hebben het ondervonden bij in hun land gehouden wereld- toernooien. Politiek en sport zijn niet meer te scheiden. Ook de Olym pische Beweging heeft dat in de laatste drie olympiaden er varen. München (1972) blijft onverbrekelijk verbonden met de overval van Palestijnen op de Israëlische ploeg in het Olympisch dorp. Montreal (1976) leverde de eerste grote splijting op, door het vertrek van veel Afrikaanse landen als protest tegen het deelne men van Nieuw-Zeeland, dat rugbycontacten met Zuid-Afri- ka onderhield. Moskou (1980) werd, wegens de inval van troepen van de Sovjet Unie in Afghanistan, geboycot door een aantal landen, zoals de Verenigde Staten, West-Duits- land en Canada. Een groep na ties vermeed in de hoofdstad van de Sovjet Unie ieder vlag vertoon en protesteerde daar door ter plekke. In Baden Baden is de keuze tussen Seoel en Nagoya aan de leden van het IOC. Zij zullen zich zeker niet laten beïnvloe den door speldjes, vaantjes, boeken en andere kleine ge schenken. Hun collectie op dat gebied, opgebouw in vele jaren van sportieve contacten, is al overdadig rijk. Zij zullen zich mogelijk ook minder laten lei den door de vragen waar de sportman zich het best ont plooien kan, de sport het best gedijt, of het Olympische stre ven van een zo groot mogelij ke spreiding bereikt kan wor Juan Antonio Samaranch(rechts) In gesprek met een aantal andere bestuursleden van het IOC. den. Hun keuze wordt voor een belangrijk deel bepaald door het politiek haalbare en daarin heeft het stabiele, be trekkelijk onafhankelijke, Ja pan een enorme voorsprong op Zuid-Korea. Dat verandert niet door speldjes, vaantjes, boeken, kleine geschenken en beeldschone meisjes. Front De in een belangengemeen schap gebundelde en samen werkende internationale sportfederaties zullen zich tij dens het Olympische congres opstellen ais een gesloten front Thomas Keiler, de Zwit serse president van de groep (AGFI), tevens voorzitter van de internationale roeifederatie, is er trots op dat zijn maanden lange missie met gesprekken en discussieronden er toe heeft geleid dat de bonden één lijn zullen volgen. Ook de directe beleidsbepaling tijdens het congres is geprogrammeerd. Elke avond na een congresdag zal het bestuur bijeenkomen om het gesprokene te analyse ren en zo nodig zijn repliek voor te bereiden. De internationale federaties willen voor de belangrijkste vraag die op het congres wordt gesteld het IOC de eenvoudig ste oplossing aanbevelen. De federaties willen over regel 26, de zogenaamde amateurregel, die bepaalt welke atleten op de Spelen zullen mogen uitko men, per sportbond een beslis sing nemen. Zij willen per sport de bepalingen voor toela ting tot de Spelen redigeren, waarbij natuurlijk wel reke ning zal worden gehouden met de richtlijnen van het IOC. De club van Keiler wil de be palingen afstemmen op de spe cifieke kenmerken van een tak van sport. „Er is", zei Kei ler in Baden Baden, „toch geen formule te bedenken die voor 21 zomer- en 5 winter sporten dezelfde geldigheid kan hebben. Het alpineskiën is toch niet te vergelijken met handboogschieten. Van beslis sende betekenis zal zijn dat de sportfederaties eerlijkheid be trachten, dat hun bepalingen over toelating met de werke-, lijkheid overeen stemmen en dat die ook consequent zullen worden doorgevoerd. Boven dien moet er bereidheid be staan de regels aan te passen indien de omstandigheden zich wijzigen, zoals het geval is ge weest bij de internationale at- letiekfederatie." De internationale sportbonden hebben al acht jaar geleden dezelfde wensen geuit. Zij vonden toen echter geen ge hoor omdat het Internationaal Olympisch Comité toen nog niet bereid was tot liberalisatie over te gaan. Ook in de strijd tegen doping willen de federaties nieuwe wegen inslaan. De eerste stap pen zijn gezet om te bereiken dat van staatswege opgetreden gaat worden in de „eeuwige wedloop" tussen farmaceuti sche industrie en de instituten die de controles op het gebruik van verboden stimulerende middelen uitvoeren. Uitgangs punt is dat de praktijk heeft aangetoond dat de sportorgani saties zelf niet in staat zijn orde op zaken te stellen. De AGFI wil dat op groter schaal politie en justitie bij opsporing en bestraffing worden inge schakeld. Het hoofdkwartier van het IOC blijft gevestigd in Lausan ne. Dat maakte IOC-voorzitter Samaranch in Baden-Baden bekend. Doorslaggevend voor de verlenging van de verblijfs duur is de toezegging van de Zwitserse regering het IOC in de nabije toekomst de status van internationale organisatie op te spelden. Daarmee komt het IOC op een lijn te zitten met instanties als de Verenig de Naties en Unesco. COMPIEGNE Peter Post en Joop Zoetemelk hebben gisteravond in Compiegne (Noord-Frankrijk) besloten na twee jaar uit elkaar te gaan. Zoetemelk wil in het nieuwe wielerseixoen weer voor een Franse ploeg gaan rijden. Uit Frankrijk heeft hij ook al enkele aanbiedin gen ontvangen. Het vertrek van Zoetemelk heeft te maken met het pro gramma dat Post voor het nieuwe seizoen op papier heeft staan. De ploeg zal worden te ruggebracht tot elf of twaalf man en dat betekent dat de renners vrijwel van het begin van het seizoen aan de slag zullen moeten. Ook in de Bel gische klassiekers en daar heeft Zoetemelk weinig trek in. „Joop", zei Peter Post, „heeft het, wat België betreft, wel zo'n beetje gezien. Hij voelt weinig voor het gedrang op de keien. Maar ik van miin kant zeg dat hij, om later in het jaar wat te kunnen bereiken, com petitie in de benen moet heb ben. Onze standpunten lagen te ver uiteen op het gebied van het programma, er waren geen financiële problemen". Het is niet waarschijnlijk dat er een vervanger van niveau zal worden aangetrokken. „Fi nancieel is dat niet haalbaar", stelde Post De kosten van Zoetemelk zijn gedragen door Raleigh-Frankrijk. Ik ver wacht niet dat de Fransen zul len zeggen, zoek jij voor ons geld maar een andere renner. Tenzij het natuurlijk een Fransman is, maar dat zie ik niet". zijn land gevluchte Zuidafrikaan laat na de ult- van het gerechtshof dat De Sprlngbokken mo eien in Albany tegenover de verzamelde pers zijn de vrije loop. IECTADY Enkele oor de tweede wed de Zuldafrikaanse loeg in de Verenigde, is in Schenectady in at New York het wartier van de Oosta- anse rugbybond door i verwoest Volgens van de politie in ctady, 20 kilometer irden van Albany, materiële schade r vielen geen cewon- Oostamerikaan se ond is co-sponsor van de tournee van De Sprlng bokken in de Verenigde Sta ten. De bom was verborgen in een openbaar toilet bii het flatge bouw, waar het kantoor van de rugbybond is onderge bracht Op het moment dat de bom explodeerde, in de vroege ochtenduren, waren geen mensen in het gebouw aanwe zig. De voorzitter van de rugbybond, Thomas Selfridge, werd na de aanslag met zijn gezin onder politiebescher ming gesteld. 'ht tegen Ceulemans AAG De Zuidamerikaanse biljartfederatie beeft ht ingediend bij de wereldbiljartbond tegen de Belg nd Ceulemans. De houder van tientallen Europese en itels heeft in Argentinië een partij gespeeld tegen de nse beroepsspeler Navarra. Dit is reglementair niet n voor amateurs. n zaterdag heeft Ceulemans zich moeten verantwoor- rapport gaat nu naar de Europese en Zuidamerikaanse waarna men eventueel maatregelen tegen de beste aller tijden zal nemen. Een verbod om deel te nemen dkampioenschappen, gedurende een bepaalde periode, tot de mogelijkheden. De uitspraak is over ongeveer een BOGOTA Het wereld kampioenschap voetbal 1982 in Spanje is pas over negen maanden, maar het daar op volgende wereldtoe rn ooi, toegewezen aan Columbia, staat opnieuw ter discussie. In het parlement heeft de af gevaardigde Ramiro Andra- de inmiddels een aantal medestanders gevonden om de organisatie van het wereldkampioenschap in 1986 terug te geven aan de wereldvoetbalbond. „Ons land kan het zich niet per mitteren zo veel geld over de balk te smijten", verklaarde Andrade. Op de begroting staat op het ogenblik een be drag van 800 miljoen gulden. Buiten de moeilijk op te bren gen financiering vormen rfie schrikbarend toegenomen ex cessen op de Columbiaanse voetbalvelden een bedreiging voor het wereldkampioen schap. De laatste maanden werd het voetbal meermalen in diskrediet gebracht door ge welddadigheden in de sta dions. Zes scheidsrechters wer den aangevallen door spelers en/of toeschouwers. Sommige aanslagen op het arbitrale ge zag werden rechtstreeks op te levisie uitgezonden in ver schillende Zuidamerikaanse landen. Zo werd voor de ogen van miljoenen tv-kijkers de Argentijnse scheidsrechter Ar- turo Ithurralde aangevallen tijdens de WK-kwalificatie- wedstrijd ColumbiaPeru. Een dronken supporter rende het veld op en stompte de scheidsrechter in het gezicht Tijdens een jeugdtoernooi in hetzelfde stadion te Bogota ging scheidsrechter Gustavo Chamorro met drie gebroken ribben het veld af, nadat hij door acht spelers tegelijk was aangevallen. Op de tribunes begon op dat moment even eens een massale vechtpartij. De acht agressieve spelers werden voor vijf jaar ge schorst. Strafrechterlijk ver volgd werden ze niet. Dat werd, ironisch genoeg, scheidsrechter Guillermo Ve lasquez na een incident in een andere wedstrijd wel. Velas- auez werd eveneens belaagd door een verhitte supporter. Hij kreeg een klap, maar sloeg terug en niet zo zuinig ook. Velasauez ging na de wedstrijd vier dagen de gevangenis in wegens openbare geweldple ging. Alfonso Senior, de voorzitter van de Columbiaanse voetbal bond, gaf toe dat dit soort inci denten het imago van de WK- organisatie ernstig schaden. Sportjournalisten geven de trainers en managers van de clubs de schuld van de exces sen. De trainers beogen slechts het resultaat. Er wordt niets meer nagelaten om de over winning te bewerkstelligen. Zo worden ballenjongens op drachten verstrekt om, bij voordelige stand van de thuis club, hun werk aanzienlijk te vertragen. Spelers krijgen op dracht elke beslissing van de scheidsrechter aan te vechten en hun tegenstander te provo ceren. Tijdens een kort geleden ge speelde wedstrijd werd het ne men van een strafschop door de bezoekende partij aanzien lijk vertraagd door een lang durig protest van spelers bij de scheidsrechter. Intussen prikte één van de spelers met een speld de reeds op de stip lig gende bal lek. toen de straf schop werd genomen, kwam er geen schot maar een zacht EK'84 rollertje naar het doel, waar de keeper geen enkele moeite mee had. Bondsbestuurslid Mario Leyva gaf een sociologische uitleg van de problemen in het Co lumbiaanse voetbal. „De mees te voetballers komen uit de armste groeperingen van de bevolking. Ze hebben nauwe lijks enige opvoeding gekregen en staan als voetballer onder zware druk van het moeten f>resteren", zei hij. De socio- oog voegde eraan toe, dat het wereldkampioenschap abso luut wel in Columbia gehou den moet worden. „Als het wereldbekertoernooi afhanke lijk is van Columbia's imago, zijn guerilla-activiteiten en drugs grotere problemen dan een paar gebroken benen op een voetbalveld." De eindronde van het toernooi om het Europese voetbalkam pioenschap voor nationale elf tallen in 1984 zal opnieuw tus sen acht ploegen gaan. De lan den die aan het toernooi deel nemen zullen in zeven groe pen worden ingedeeld. De winnaars plaatsen zich met het organiserende land (waar schijnlijk Frankrijk of Enge land) voor de eindronde. De laatste acht spelen in twee groepen van vier. Anders dan in 1980 zal er geen wedstrijd zijn om de derde plaats. Daar voor komen twee halve fina les, zogenaamde kruiswedstrij- den, namelijk tussen de num mer een uit de ene groep van vier tegen de nummer twee uit de andere groep, nadat voor plaatsing eerst een halve competitie is afgewerkt Bram Brandt nam afscheid LEIDERDORP Bram Brandt heeft gisteravond af scheid genomen van RCL L De 31-jarige keeper verde digde voor het laatst het doel van de saterdag eerste klasser in een wedstrijd te gen een gelegenheidsteam van 'regionale sterren'. In dit team acteerden onder meer Jan Willem Bogers, Ruud Bröring, Leo Holl, Ruud de Groot en Jan van Duyn. Het duel eindigde in een 2-2 gelijkspel door treffers van Pierre van Gemerden en Eric van Doeselaar voor RCL en Holl en Bröring namens de 'sterren'. Brandt zegt na 9 jaar trouwe dienst het eerste vaarwel en komt voortaan uit in het derde als spitsspeler. De komst van Peter van der Heyden van F.C. Den Haag betekende het einde van z'n loopbaan als bal- lertvanger. HAARLEM Ook in de derde competitie-wedstrijd heeft Parker Leiden bepaald niet overtuigd. Weliswaar werd bij Eve Adam Stars de eerste winst geïncasseerd, maar Indrukwekkend was het geenszins. In de eerste twintig minuten leek er voor de Leidenaren geen vuiltje aan de lucht Het zag er naar uit dat de enige te beantwoorden vraag zou zijn of Parker met een grote of met een enorme winst marge zou afsluiten. Het pakte echter verwonderlijk anders uit Een na rust plot se ling gemotiveerd Stars knabbelde en knabbelde aan de achterstand (bij rust 27- 43). Het werd daarbij duide lijk geholpen door een als team alweer wegzinkend Parker. Met name Downey en Puidokas onderscheidden zich in negatieve zin, de aan- valspatronen werden zeer haperend uitgevoerd en de nederlaag kwam steeds dichterbij. Als mannen als Kragtwijk, Plaat en Hagens niet nog bij vlagen in goede doen waren gebleven, was Leiden dichter dan tot op drie punten benaderd. Nu kwam het slot na een alles- of-niets-poging van Stars, bij 68-76. Hoe anders begon het alle maal Parker sloeg direct een WEDEROM NA RUST MALAISE VOORLEIDEN gaatje (0-6) en bouwde dat rus tig uit Weliswaar werden de sterren niet van de hemel ge speeld, maar wie verwacht zoiets ook als een kwalitatief flink hoger te schatten ploeg een rammelende formatie 'goedwillers' bestrijdt Opval lend aan Haarlemse zijde was de fikse inbreng van Lj Pip kin en het ernstig falen (voor al bii drives) van de van Den Boscn overgekomen Buff Kirkland. Bij Leiden tekenden de normale deelnemers aan het scoretrio (Plaat, Downey en Puidokas) om beurten voor de punten. Het was eigenlijk teen heuse wedstrijd, het rachtverschil was overduide lijk. Na 8-16, 17-30 en 23-43 werd de rust bereikt bii 27-43. Zoals gezegd, de tweede helft leek niets meer dan een ver plicht nummer. En had dat wat Parker betreft ook moeten zijn. Neem echter enkele in grediënten, die nu door. deze ploeg werden ingebracht Zo hielp Puidokas bosjes score kansen om zeep: na rust was één van negen open schietmo- gelijkheden raak. Een regel matig uitgevoerde full-court- press van Stars had teveel suc ces: de bal werd in zulke ge vallen wel goed en snel opge bracht door Parker, maar de snelle afmakende forward was niet te vinden. En Downey was weer eens reuze rap met het verzamelen van persoonlij ke fouten, na goed acht minu ten mocht hij voorgoed buiten de lijnen. Eve Adam Stars, luid aange-, moedigd door een overwegend jong publiek, kroop met deze steun naderbij. De ploeg had zelf ook het een en ander aan te dragen. Zo bleek Kirkland door de malaise heen en eta leerde spelverdeler Emanuels een fraaie periode. Dat Stars direct na Downey's uitsluiting al aanhaakte (52-55 negen mi nuten na rust) werd door een korte opleving bij Parker goeddeels teniet gedaan: 52-63. Maar nog was de strijd niet ge streden. Opnieuw kroop Stars naderbij. Vooral Klaas Vriese- ma deed door fraaie korte schoten en snelle lay-ups in break-situaties van zich spre ken. Vriesema speelde trou wens over de hele wedstrijd gezien opvallend sterk. Uitein delijk mocht het Stars niet ba ten dat het in de voorlaatste minuut opnieuw op drie pun ten kwam: 66-69. Aan Leidse zijde wisten Hagens, maar vooral Plaat en Kragtwijk de bui in deze tweede helft te ke ren. En daardoor werd toch nog een uiterst moeizame Par- ker-winst in de wacht ge sleept 68-76. LEJO BUCK Scores en rebounds. Stars: Emanuels 8 (2 reb.), Liesdeck 2 (3), Vriesema 21 tegen 82% (3), Kirkland 12 (10), Schön 2 (1). Wessels 6 (2), Pipkin 17 (9). Teamschotper- centage: 34/53 44%. Lelden: Hagens 12 (4 reb Plaat 16 (6), Puidokas 12 (7), Downey 13 (8). Bruinsma 7 (6), Kragtwijk 16 tegen 70 (6). Teamsefaotpercentage: 56/43 lil! Punch na pauze pas op winst (Van onze basketbalmede* werker) DELFT Rncanor Punch heeft na de teleurstellende prestatie tegen Amsterdam de eerste punten weten te be halen in de eredivisie bas ketbal In de thuiswedstrijd tegen Noordkop bleef Punch overeind met 85-77, na een ruststand van 34-32. Een beste wedstrijd was het niet Met name in de eerste helft was het balverlies troef aan Delftse zijde. Noordkop, met Simon Bruyn voorop, kon dan ook moeiteloos bijblijven en pas in de tweede periode keerde het tij ten gunste van de Delftse ploeg. Rob Zeilstra, juist de man die drie dagen eerder faalde, tilde zijn ploeg over het dode punt. Waarna Punch nog vrij gemakkelijk de eindstreep haalde. Zeilstra werd ook met twintig punten topscorer, Lace Strong verza melde achttien punten.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13