^Vieuwbouwplannen voor 'De Schutse' Jaarlijkse subsidie oor Voorsehotense uurthuisvereniging oorschotense uziekschool !st achter net Gedeeltelijke openbare aanbesteding nieuw gemeentehuis Wassenaar Vervallen pand Bronckhorststraat onder de slopershamer ELLUS-NIETUS KRIJGT WEL SUBSIDIE Belastingen Voorschoten 4 procent omhoog Diefstal van video apparatuur LAATSTE BELETSELS WEGGENOMEN Dorpshuis Stompwijk krijgt ton subsidie •lumbiaan" ert feest A. Duindam koninklijk onderscheiden LEIDSE COURANT DINSDAG 22 SEPTEMBER 1981 PAGINA 7 WASSENAAR Wassenaar kan het nieuwe gemeente kantoor aan de Johan de Wittstraat beperkt open baar, oftewel onderhands, aanbesteden en toch aan de EEG-richtlijnen voldoen. Dit heeft een woordvoerder van de provincie Zuid-Hol land vandaag bevestigd. De gemeente kan dus direct met drie projectontwikkelaars of aannemers gaan praten. Wel moet gepubliceerd wor den dat er een opdracht is. Hierover is gisteravond in besloten vergadering gespro ken. Er is intensief overleg geweest met GS, Binnen landse- en Economische Za ken en de EEG in Brussel. Het in de besloten vergade ring besprokene wordt op 5 oktober in een extra raads vergadering officieel be krachtigd. Wassenaar gaat ook in beroep tegen het be sluit van Gedeputeerde Sta ten, om geen toestemming te verlenen voor het in zee gaan met één projectontwik kelaar. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het be sluit van Wassenaar, om met slechts één projectontwikke laar, de MAB, in zee te gaan, voor vernietiging aan de mi nister van Binnenlandse Za- GEHEIMZINNIGHEID IN EN BUITEN BESLOTEN VERGADERING Sportvelden te huur voor winterseizoen. Groenoordhallen tel. 071—212521 ken voorgedragen. Volgens GS is het Wassenaarse besluit in strijd met de EEG-richtlij nen. Nu Wassenaar de begro tingswijziging heeft losgekop peld van de aanbesteding kan GS wel toestemming verlenen. Dan moet Wassenaar wel pu bliceren dat er een opdracht is. De bouw wordt nu ook losge koppeld van de andere projec tontwikkelingsactiviteiten wat volgens de woordvoerder van de provincie „wel een punt was". Dat er niet een geheel o- penbare aanbesteding wordt gehouden, kan onder meer ook opgemaakt worden uit het commentaar van directeur Meijer van de MAB. '„Het is natuurlijk ook nog mogelijk, dat er een beperkte aanbeste ding komt". De MAB heeft na de beslissing van GS intensief overleg gepleegd met de ge meente. Meijer ziet het na de besloten vergadering van gis teravond voor zijn bedrijf dan UIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlIllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllUIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiii Toeriste breekt heup LEIDEN Een 40-jarige Door onbekende oorzaak vrouw uit Hamburg heeft kwam de vrouw ten val. Zij is gistermiddag na een val op opgenomen in het Academisch de Haarlemmerstraat haar Ziekenhuis, heup gebroken. lllllUllllllllllllllllJIIllllllllllIllllllllllllllllllllluillliliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiuiiiiiuilllllillillli ook nog wel zitten. Hij gelooft niet, dat een „dergelijk gecom pliceerde werkstuk" nog door anderen kan worden gemaakt. Overigens wordt de bouw los gekoppeld van de andere pro jectontwikkelingsactiviteiten, ;die deel uitmaken van het turn-key-project. Op die basis, turn-key, Wassenaar koopt een kant en klaar kantoor van de MAB is de gemeente met de MAB in zee gegaan. Het loskoppelen zou dan kunnen betekenen, dat sowieso de ont wikkeling van het plan, de voorbereiding, het toezicht en de directievoering in handen van de MAB blijven. De vraag of (andere) aannemers of pro jectontwikkelaars een eventu ele opdracht dan nog wel zo aantrekkelijk vinden, kan over het algemeen positief worden beantwoord. In princi pe krijgt de laagste inschrijver na de beperkte aanbesteding de opdracht SSENHEIM Renovatie of nieuw- iw van het christelijk bejaardencen- im 'De Schutse' kan nog wel enkele ja- op zich laten wachten. Er zijn inmid- ls wel al plannen ontwikkeld, maar or de verwerkelijking ervan is eerst gdkeuring van het rijk nodig. Boven in moet ook de financiële kant van de innen rond zijn. Schutse', waarvan de 68 kamers in 1968 in ge bruik werden genomen, voldoet niet meer aan'de eisen voor bejaardencentra. De wooneenheden zijn te klein en douchegelegenheden ontbreken. Er zijn twee mogelijkheden voor De Schutse: nieuwbouw of renovatie. In het laatste geval is het de bedoeling dat de wooneenheden groter worden gemaakt door samenvoeging van de huidige kamers. Dat zou tot gevolg hebben dat het huidige gebouw met nieuw bouw moet worden uitgebreid om het verlies aan eenheden op te vangen. Bovendien zouden dan ook de algemene voorzieningen, zoals keuken, hal, re creatiezaal en lift opgeknapt kunnen worden. Een groot probleem bij renovatie is dat de tachtig bewoners ongeveer een jaar elders moeten worden ondergebracht en gezien de toch al hoge kosten van het opknappen overweegt het bestuur dan ook om tottotale nieuwbouw ove te gaan. Gedacht wordt daarbij een stuk grond aan de Teylingerlaan, schuin tegenover de Westerstraat. Men denkt daar bij aan de bouw van drie grote woonhuizen, klus- ters, rond de algemene voorzieningen. In die grote woonhuizen kunnen twintig tot vijfentwintig be jaarden wonen. Via gangen krijgen zij een vaste verbinding met de algemene voorzieningen, daar door zal de loopafstand naar bijvoorbeeld de recrea tiezaal ook kort blijven. NOORD WIJK De ge meenteraad krijgt vana vond een voorstel tot on teigening van het pand Bronckhorststraat 12. Voor het gemeentebe stuur is de maat vol na een jarenlange twist met de eigenaar van de wo ning. Al in 1969 werd het pand onbewoonbaar ver klaard. Volgens B en W is de toestand van de al jaren leegstaande woning zeer gevaarlijk en is het niet langer verantwoord het bouwwerk te laten staan. Bovendien stellen B en W dat de woning en schuur ontsie rend zijn voor de omgeving, een reden temeer om het te slopen. Sinds 1969 heeft de gemeente geprobeerd de elders in het dorp wonende eigenaar ertoe te bewegen het pand te slopen. Die pogingen hadden geen succes en ook de onderhande lingen over aankoop van het pand door de gemeente liepen op niets uit In juli hebben B en W een laatste bod van 12.000 gulden gedaan. Toen ook daar negatief op werd ge reageerd, besloot het gemeen tebestuur tot onteigening over te gaan. Het plan daarvoor heeft een maand ter inzage ge legen zonder dat de eigenaar daartegen bezwaren heeft in gediend. Isolatie De gemeenteraad krijgt vana vond ook een voorstel om over te gaan tot de isolatie van 82 woningwetwoningen in Duin- park. Voor de meeste bewo ners zal dit een besparing van tussen de twintig en veertig gulden-per maand aan ener giekosten opleveren. Daarte genover staat een huurverho ging van 10 gulden en 85 cent per maand. Dit wordt het derde project, na de isolering van 138 eengezins huizen en 192 flats in Boeren- bug, dat in het kader van energiebesparing wordt aange pakt Voor de isolatie komen de muren, de vaste ramen en de tuindeur van de woonka mer in aanmerking. Voorge steld wordt het werk te laten uitvoeren door de Isolatie- dienst Nederland B.V. uit Ou derkerk aan den Ijssel. De kosten worden geraamd op ruim 136.000 gulden. De maxi male subsidie waarop wordt gerekend is 41.000 gulden. Van de 82 bewoners doen er 69 mee aan het totale i sola toepak ket vijf aanvaarden al een de isolatie van de spouwmuren, terwijl acht bewoners hele maal niets geïsoleerd willen hebben. SCHOTEN De Voorsehotense luisvereniging Bloemenwijk/Bosch- krijgt waarschijnlijk met ingang van ir een jaarlijkse subsidie tot maxi- 1000 gulden. Maximaal, omdat het een ge is in eventuele tekorten. De ge- eraad beslist aanstaande vrijdag over irstel van B en W. treffende buurthuisvereniging is sinds de ting in 1979 bezig met tal van cursussen. Een greep uit het dienstenpakket: wandkleden maken, naaicursus, creatieve werkvormen, cur sussen Engels en Frans, dansen en een kook cursus. Hoewel het bestuur van de vereniging in principe kostendekkend wil werken, blijkt in de praktijk dat dit niet altijd lukt. Óm die reden is een beroep gedaan op de gemeentekas. De raadscommissies hebben zich reeds akkoord verklaard met het collegevoorstel. In 1979 heeft de vereniging al eens 18 mille subsidie gehad voor de bouw van een clubhuis aan de Sixlaan. ICHOTEN De gui ten van de Stichting olthuis, een Voorscho- muziekschool, komen aanmerking voor e. De muziekschool commercieel zijn. Dat gisteravond de me- van de meerderheid Voorsehotense raads- üssie welzijnszaken. Het argument dat de stich ting de Streekmuziekschool niet in de wielen rijdt, bleek niet doorslaggevend. De ge meenteraad moet nu nog een definitieve beslissing ne men. Andere instellingen kregen juist weer wel een positief advies. Zo was in een eerder gehou den vergadering van de cultu rele commissie een negatief advies gegeven aan een subsi- dievoorstel voor het Poppen theater Wellus-Nietus. Toch vond een meerderheid van de commissie welzijnszaken dat het poppentheater wel degelijk „iets nieuws" brengt. Het heeft daardoor een duidelijke func tie in het culturele leven van Voorschoten. Ook de square- danceclub „The Dancing Owls" krijgt subsidie en wel tot maximaal twintig procent van de contributiegelden. De VVD-er N. Oosterbaan ver klaarde zich tegen subsidie. Volgens de liberaal zou het on juist zijn om een volwassenen club geld te geven, terwijl de overheid aan alle kanten de subsidiekraan juist dicht wil draaien. Ook is gisteravond besloten aan de raad te advise ren de VOS-cursussen wel te subsidiëren. De cursusleidsters krijgen echter niets. mfiets tractor MOND Een 17-jarige fietser uit Sassenheim stermorgen onder een terechtgekomen, be door een 41-jarige uit Noordwijkerhout. romfietser reed over de seklaan. Ter hoogte van terij Elburg werd hij ver loor de tractor die de seklaan opdraaide uit de ng Warmond. Bij het in ging de Sassenheimer uit en viel onder de trac- met de kleine voorwie lver de benen van het iffer reed. Het slachtof- met gekneusde onderbe- ivergebracht naar het nisch Ziekenhuis Lei- Najaarsfeesten in volle gang De Lissese najaarsfeesten zijn in volle gang. Gisteron trok de najaarsmarkt in de centrum een omvangrijk publiek. Voetje voor voetje schuifelden de bezoe kers langs de meer dan tweehonderd kramen. De camera van foto Mieloo werkte op volle toeren om de deelnemers aan de tiende miss jaarmarkt te vereeu wigen. Eind deze week zal de winnares bekend worden gemaakt. Gisteravond was er in nagenoeg alle za len van Llsse een evenement. Zo kon er worden geschaakt, gedamd, gevolley bald, getafeltennist, gebiljart, gesjoeld (zie foto), gekaart enzovoort. Vele hon derden namen aan die activiteiten deel. Vandaag gaat de kermis open, die dit keer helemaal is gesitueerd op de terrein van de bloembollenveiling Hobaho. Van middag worden de Lissese bejaarden ge trakteerd op een feestelijke middag in 't Trefpunt. Vanavond heeft een autoste- prace plaats alsmede de najaarsfeesten loop en een prestatieloop rond het win kelcentrum Blokhuis. Morgen komt vooral de jeugd aan bod. Dan worden er voetbal-, atletiek, zwem en peanutbalwedstrijden gehouden in de sporthal. Bovendien is er een kindermati nee. Morgenavond zijn er de finaels van het penaltyschieten. Op de Haven is er morgenavond een autoslalom wedstrijd. Tevens staan een lampionnen- en trom meloptocht en een wedstrijd koekslaan op het kermisterrein op het feestpro gramma. VOORSCHOTEN Een aantal tarieven en belastin gen in Voorschoten wordt met vier procent verhoogd. Een voorstel tot verhoging van de onroerend goed be las ting is in de maak. De reinigingsrechten, begrafe nisrechten, leges en rechten secretarie, rioolrechten, week- marktgelden, hondenbelasting en precariorechten worden met vier procent verhoogd. Dit is conform de door de regering ingestelde maximumverho ging. Het levert de gemeente Voorschoten in totaal 58.000 gulden op, waarvan het me rendeel uit de reinigingsrech ten. Voor een verhoging met meer dan vier procent zou ontheffing kunnen worden ge geven. Dat kan echter alleen, als aangetoond wordt dat er fi nanciële tekorten zouden ont staan, die later niet meer kun nen worden ingehaald. NIEUWKOOP Uit een fo- tozaak aan het Reghuys- plaan Is voor 25.000 gulden aan video-apparatuur gesto len. De inbraak is vannacht gepleegd. De daders zijn de winkel bin nengekomen door een balk door de ruit van de winkel deur te gooien en via het aldus ontstane gat naar binnen te klimmen. Zij werkten zich on der de alarminstallatie door en kozen pas het hazepad nadat zij iemand van boven de win kel in hoorden komen. LEIDSCHENDAM De gemeen teraad van Leidschendam heeft gisteravond zijn fiat gegeven aan een subsidievoorstel van 100.000 gulden voor de herbouw van het dorpshuis in Stompwijk. Als de bouw klaar is, neemt de gemeente het dorpshuis over van de Stich ting Dorpshuis Stompwijk. Dit zijn de gemeente en de stichting overeengekomen. De exploitatiebegroting, op basis waarvan de overeenkomst is gemaakt, is krap ge houden. Beloofd was, dat de stichting door giften en zelfwerkzaamheid een halve ton zou vergaren. De gemeente van haar kant heeft beloofd het huurbedrag na de over name niet al te hoog te maken. Na her bouw wordt het dorpshuis gebruikt door de Stompwijkse verenigingen, die ook vóór de brand hun domicilie hadden in het dorpshuis. Aan het nieuwe gebouw wordt een kleine aanbouw gemaakt, waarin de jongerengroep Oase haar intrek gaat nemen. De eerste paal wordt van middag om vier uur geslagen. Premiewoningen Er komen geen 44 woningwetwoningen extra in de Leidschendamse nieuwbouw wijk 't Lien. Dat betekent dat in totaal 143 premie-B woningen worden gebouwd. Een en ander is het gevolg van tijdgebrek en technische problemen. Dit bleek gister avond tijdens een vergadering van de Leidschendamse gemeenteraad. Zoals bekend zijn indertijd de plannen om 99 vrije-sectorwoningen te bouwen omge zet in een plan voor 143 premie-B wonin gen. De ingestorte bouwmarkt en het hoge rentepeil zijn er de oorzaken van dat er vrijwel geen vraag meer is naar vrije sectorwoningen. De PvdA-fractie wilde aanvankelijk het verschil in aantal graag gebruiken voor huurwoningen in de wo ningwetsfeer. Het rijk wordt echter op het ogenblik geconfronteerd met een grote hoeveelheid subsidie-aanvragen voor wo ningwetwoningen. te IRHOUT Zwemvere- ng „De Columbiaan" 1 het afgelopen weekein- en zeer geslaagd water- in het Noordwijkse enbad. Het feest stond et teken van het twaalf- nhalf-jarig bestaan van j'Voorhoutse zwemvereni- c eveer tweehonderd deel- ere, waaronder behalve imbiaan-leden ook vriend en volwassenen, deden al- ei spelletjes in het water geoefende en minder ge- nde zwemmers. Zo zwom- I kinderen rond met 'Py ballen aan armen en en, was er kussen slaan, chute springen, krokodil- ace, bandzwemmen en den er parels opgedoken, staande zaterdag worden estiviteiten afgesloten met marathon voor alle Co- biaan-leden, kaderleden, era en aankleedmoeders. 'dit spektakel heeft plaats "et Bollenbad vanaf vier De heer Duindam krijgt de versierselen opgespeld. ZOETERWOUDE De heer A. C. J. Duindam is gistermiddag onderschei den. Uit handen van burgemesster A. Houdijk ontving hij de gouden me daille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De onderscheiding is de heer Duindam ten deel gevallen vanwege zijn inzet gedurende de afge lopen veertig jaar voor de slagers in de Leidse regio; doch ook op ander ter rein heeft de jubilaris zijn sporen ver diend. Burgemeester Houdijk somde de functies op die de heer Duindam sedert 21 september 1941 heeft vervuld. Hij begon als administrateur bij de vleesdistributie; werd secretaris van de sane ringscommissie; secretaris van de Federatie van Slagerspatroonsverenigingen voor Leiden en omstreken; directeur van de Leidse Spekcen- trale, de slagersinkoopcombinatie te Leiden. Sinds de laatste 15 jaar werkt deze slagerscen trale in het landelijke „Sla In"-verband. Voorts is de heer Duindam beheerder van het Overlij- densfonds voor de slagerspatroons en lid van de Overlegkommissie Slachthuis Leiden b.v. Ruirh dertig jaar is de heer Duindam actief geweest in de padvinderij. Hij maakte acht jaar deel uit van de gemeenteraad waarvan vier jaar als wethouder van financiën. Als lid van de ad viescommissie voor de woningtoewijziging heeft hij zich ingezet voor een goede verdeling van de woonruimte.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7