College Nieuwveen tikt „Kwiek" op de vingers Directeur handelsbedrijf verdacht van fraude Braderie-oorlog in Leiderdorp EU EXPLOITATIE-TEKORT OPNIEUW FORS GESTEGEN Olympia Wassenaar krijgt geen geld REGI0(J0UR)NAAL REGIOUOURINAAL Uniek project van drie waterleidingbedrijven Schade aan monument lijkt mee te vallen REGIO 1ÜDSE COURANT DINSDAG 22 SEPTEMBER 1981 NIEUWVEEN Het Nieuwveense maar liefst 17.000 gulden. B en w wil- college vindt dat gymnastiekvereni- len het gat in de hand dichten en stel- ging Kwiek haar uitgaven meer ih de len de raad vanavond dan ook voor hand moet houden. Zowel in 1979 als de vereniging de eerder vastgestelde vorig jaar heeft Kwiek aanzienlijk maximum 7500 gulden subsidie te meer uitgegeven dan was begroot, verlenen. Het exploitatietekort van de gymnas tiekvereniging over 1980 bedraagt Vorig jaar waren B en W en de raadsleden van mening dat Kwiek te veel uitgaf. Het exploita tietekort over 1979 bedroeg bijna 14.000 gul den. Dat was de raad te gortig. Men vond het de hoogste tijd de vereniging er van te door dringen haar uitgaven te beperken. Men ver leende derhalve een subsidie van 'slechts' 12.000 gulden. Daarbij tekende men aan dat aan de hoogte van dit bedrag geen conclusies voor het jaar daarop mochten worden verbon den. Het bestuur van Kwiek begrootte voor 1980 echter een bedrag dat nog hoger was dan een jaar eerder. De gemeente liet het bestuur weten dat de te verlenen subsidie over 1980 maximaal 7500 gulden zou zijn en men ver zocht de vereniging haar uitgaven daaraan aan te passen. Dat blijkt nu niet gebeurd te zijn. Het tekort is wederom opgelopen. Het college vindt dat het de spuigaten uitloopt en houdt voet bij stuk: 7500 gulden, zoals aangekondigd. ALPHEN AAN DEN RIJN Vanmiddag bekrachtigden de rouwer de Koning en Van 't Verlaat, de unie heren Paats, Brouwer c streek, gemeente Alphen en De Tien Gemeenten. De drie waterleidingbedrijven uit de regio kwamen begin dit jaar overeen in geval van tijdelijke stagnatie in de watervoor ziening van één der bedrijven elkaar bij te staan. Daartoe moest er echter eerst een leiding van Zoeterwoude naar Zoe- termeer gelegd worden. Een uniek project, want nergens in het land ligt een dergelijke lange 'nood-leiding'. Waterleidingbedrijf De Rijnstreek, het waterleidingbedrijf van de gemeente Alphen en het waterleidingbedrijf De Tien Ge meenten hebben samen zo'n 100.000 aansluitingen en een jaa romzet van 25 miljoen kubieke meter water. Het plan voor een noodleiding ontstond uit de behoefte aan een calamiteitenplan. Indien er een breuk in één van de bestaande leidingen optreedt, kan met de reparatie daarvan enkele dagen of zelfs weken ge moeid zijn. Dat zou betekenen, dat men te weinig of helemaal geen water meer kan leveren. Door de samenwerking tussen de drie bedrijven sluit men een dergelijke risico uit In mei is men met de aanleg van de 11 kilometer lange leiding begonnen. Op dit moment is men gevorderd tot Benthuizen en in men ver wacht in februari gereed te zijn. De werkzaamheden aan de noodleiding zijn inmiddels tot Benthuizen gevorderd. DEN HAAG/LEII>- SCHENDAM De Haagse rechtbank heeft zich uren lang bezig gehouden met de ingewikkelde strafzaak tegen een 36-jarige inwoner van Leidschendam. De man, directeur van een handelsbedrijf, stond te recht voor het plegen van bedriegelijke bankbreuk, dat wil zeggen het onttrek ken van geld of goederen aan een faillissement In de dagvaarding stonden ze ven verschillende feiten vermeld, waaronder ook het kopen van goederen, afkomstig van diefstal. Dc bedragen die hiermee ge moeid zijn, benaderen sa men een miljoen gulden. De Leidschendammer nam in 1979 in Denemarken het be drijf HDK over. Hij meende volgens zijn verklaring te doen te hebben met een handelsbe drijf dat tijdelijk in financiële moeilijkheden verkeerde, maar waarin hij toch wel mo gelijkheden zag voor een an dere aanpak. Al vrij spoedig echter bleek dat het bedrijf aan de rand van het faillisse ment stond. Dit werd dan ook aangevraagd door een Deense leverancier. Hoewel het bedrijf zich voor namelijk bezig hield met de handel in vis en visprodukten, werden ook andewre goederen verhandeld. Een Engelse on derneming leverde bijvoor beeld een serie tuinhekken ter waarde van ongeveer 300.000 gulden. Ook kwamen ter spra ke de leverantie van garnalen ter waarde van 100.000 gulden aan een Haagse vishandel en het feit dat een^ bedrag van 350.000 gulden aan Deense kronen gestolen zou zijn uit de kluis van een bank in Mtln- chen. verder constateerde de rechtbankpresidente, me vrouw mr. P. Koningsveld- Beets, dat de B.V. vaak goede ren verkocht beneden inkoop-, sprijs. De Leidschendammer ver klaarde met de diverse ont vangsten schulden van de B.V. te hebben betaald. „Ik wéét niet waar al het geld gebleven is", verklaarde hij. Hij ontken de echter zich onrechtmatig geld te hebben toegeëigend. Wegens tijdgebrek besloot de rechtbank het rekwisitor van de officier en het pleidooi van de verdediger een week aan te houden. Na een beraad wees de rechtbank het verzoek van de verdediger af om verdachte onmiddellijk in vrijheid te stellen. Politiek café over vervoer en verkeer ALPHEN AAN DEN RIJN Eén van dc zalen van zwembad De Thermen vormt vanavond het decor van een politiek cafe over verkeer en vervoer in Al phen. Tijdens deze bijeenkomst krij gen zowel leden van politieke partijen en de verantwoorde lijke wethouders de gelegen heid in tien minuten hun visie over de verkeerssituatie in Al phen te geven. Naast de aan wezige politieke figuren zullen Ook vertegenwoordigers van onder meer de ANWB, ver keerspolitie, actiecomité Van Hef--tot Havenbrug, Gedepu teerde Staten en de vervoers- bonden FNV acte de présance geven. Het politieke café in De Thermen aan de Cantharel 2 begint om 20.00 uur. WASSENAAR De Wassenaarse handbalvereniging Olympia kan de plannen voor een goed clubhuis voorlopig wel vijf jaar in de kast houden. Wethouder H.F. Dijkstal (VVD) („Als ik dit aan jullie geef, komen ze straks alle maal") wilde Olympia nauwelijks meer dan de gebruikelij ke 16.000 gulden geven. Olympia had 1,5 ton van de gemeen te nodig. worden neergezet Het oude clubhuis is nog erger. De club moet nu via de te verwachten inkomsten uit de kantine die vijf ton zien te krijgen. Het nieuwe clubhuis moest qua bouwstijl over eenstemmen met de te verbouwen boerderij van Time Out. (De Time-Out boerderij ligt naast het veld van Olympia) Dat joeg de prijs op tot astronomische hoogten: Het goedkoopste plan bevatte al een schatting van vijf ton. Andere clubhuizen kunnen veel goedkoper zijn. Olympia kon wel' wat geld bijeensprokkelen, via een subsidie van de Nederlandse Sport Federatie (NSF), wat eigen geld en een hypotheek maar er resteerde toch nog 1,5 ton. Voorzitter F.V.C Huisman is wat verbaasd dat Dijkstal nu pas „nee" zegt en niet eerder. „Er zijn toch duidelijk verwach tingen gewekt, zeker ook als je kijkt naar wat Time Out krijgt en wat er in de saldireservepot zit". Vlaaienactie geslaagd De vlaaienactie ten bate van een nieuw kerkelijk et trum van de hervormde gemeente Hazerswoude-Ko dekerk is bijzonder geslaagd. In totaal bracht men 16\ I vlaaien aan de man. De totale opbrengst van de act is 7000 gulden. Afnemers van vlaaien werden niet a leen in beider Rijndorpen gevonden. Ook uit omliggei de gemeenten kwamen bestellingen binnen. Zaterdag zullen de baksels worden afgeleverd. fcJI Vrouwencursussen In Lisse gaat binnenkort weer een aantal cursussen voc vrouwen van start. De cursus politieke scholing begint op oktober en omvat acht avondbijeenkomsten die elk twe uur duren. De cursus wordt gehouden in het Poelhuys e as 1 kost 25 per persoon. De cursus politieke vorming staiP0? eind september. Men kan kiezen uit een ochtendcursus o de woensdagen of een avondcursus op de dinsdagen. zijn tien bijeenkomsten van twee uur gepland voor dez* ir cursus, die/35 per persoon kost. Informatie is verkrijgbaar*! bij José van der Aart, tel. 02521-13133 of Loes Rosdorff, te 02521-15829. Jle en Bazar tou on Verpleegtehuis Leythenrode aan de HoogmadeseweFJ 55 in Leiderdorp organiseert 28 oktober een bazar. Eé chn' van de attracties is een rommelmarkt, waarvoor no veel goederen nodig zijn. Voor grote meubelstukken e 'ln' kleding is geen plaats, alle andere zaken zijn weikonior. Wie geen gelegenheid heeft om artikelen, die hij kwi,e wil langs te brengen, kan contact opnemen met de a deling bezigheidstherapie van Leythenrode, tel. 89924. Kalender 1982 m De nieuwe Missie- en Zendingskalender 1982 is weer op dfe( markt. Ditmaal zijn opgenomen foto's van borduurwerkei00] vervaardigd door vrouwen van de Koptische Kerkgemeeii d( schap in Egypte. In de bijbehorende teksten wordt veel in~rs formatie verstrekt over de geschiedenis van de Koptisch Kerk, over de Islam in Egypte en verder over de positi van de vrouw in dat land. De kalender laat op een duidelijk' ke manier zien wat ontwikkeling kan zijn. Leerlingen va 5 r de lagere scholen in Zoeterwoude zullen de kalender Wl 6.50 te koop aanbieden. Een flink deel van de opbreng. >k komt ten goede aan het werk van de missionarissen di ey deze week centraal staan bij diverse acties in Zoeterwoude,V€ dorp. er 25 jaar dokter n Deze week krijgen veel Lissenaren een circulaire in d bus met een verzoek om geld. Dat zijn dan patiënteêar van dokter Bet die zich 25 jaar geleden op 17 novembt ali als huisarts in Lisse vestigde. Een comité beijverd zie i nu om dat feest luister bij te zetten in de vorm van eei s receptie en een cadeau. Beide zaken krijgt dokter BeKI 21 november aangeboden in de aula van het Fiorett^n college. er u Amnesty International J De Alphense afdeling van Amnesty International houdce ook in het nieuwe seizoen weer schrijf ochtenden en -avonee den. Elke eerste woensdag van de maand kan men 's och V tends tussen tien en twaalf uur in bibliotheek van bejaar ''a dencentrum Driehoorne brieven aan 'gewetensgevange h nen' schrijven. Datzelfde is iedere derde donderdag van d er maand mogelijk tussen 19.30 en 21.30 uur op Burgemeeste Visserpark 14. Op genoemde tijden zijn voorbeelden vertalingen aanwezig. |n Successen Crescendo I, De drumband en de majorettes van de NoordwijksaL harmoniekapel „Crescendo" hebben met veel succes,?, deelgenomen aan het concours van de „Stadt Vianen"^ De drumband behaalde het hoogste aantal punten i\ zijn categorie en plaatste zich direct achter drumbaniL( Wilhelmina uit Santpoort, die uitkwam in de ere-divi sie. Het majorettenkorps van Crescendo nam voor beji( eerst aan een concours deel. Niettemin slaagden d(' Noord wijkse dames erin een derde prijs in de wacht t slepen. Vredesbeweging De Woubrugse vredesbeweging startte afgelopen zondag haar activiteiten. Bij alle kerken werden stencils uitgereikl waarop zij haar doelstellingen uiteenzet. Aanstaande zaterl dag staat er op het grasveldje nabij de Spar een informatiel stand waarin allerlei materiaal over het onderwerp „wel de" voorradig is. Degenen-die in de stand staan, zullen ooi de discussie niet schuwen. Wassenaar: Geen geld voor peuterspeelzaal WASSENAAR Wassenaar vindt het niet nodig geld voor peuterspeelzalen te ge ven. „Het is de vrije keuze van ouders hun kinderen naar een peuterspeelzaal te brengen. Daarom moeten ze het ook zelf betalen". Dat staat in een notitie over kindercentra die Wassenaar heeft uitgebracht. „Peuter speelzalen zijn nuttig en voor zien in een behoefte, maar „de woonsituatie in Wassenaar" maakt het niet nodig kinderen in een peuterspeelzaal onder te brengen". Doel van de notitie >is te bezien in hoeverre Wasse naar een stimulerende rol moet spelen bij kindercentra. Wassenaar heeft 14 peuter speelzalen voor kinderen van twee tot vier jaar. De makers van de notitie staan „niet on welwillend" tegenover het verlenen van subsidie voor een kinderdagverblijf, maar oprichting moet wel aan het particulier initiatief worden overgelaten. Jongen geschept LEIDERDORP Een 12-jari- ge jongen uit Zoeterwoude is gistermiddag gewond geraakt nadat hij was geschept door een auto. Het ongeluk gebeur de op de Achthovenerweg ter hoogte van het Patrimonium park. De jongen stak plotseling de weg over en de bestuurder van de auto, een 66-jarige Lei- denaar kon hem niet meer ontwijken. Het slachtoffer werd met een hoofdwond overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis. De schade aan het vrijdagnacht vernielde oorlogsmonu ment bij het gemeentehuls van Alkemade lijkt mee te vallen. Hoewel een groot deel van één van de figuren onherstelbaar vernield is, hebben de beide hoofden het destructieve werk van de daders redelijk overleefd. Hoe hoog het schadebedrag Is, valt nog niet te zeggen. Ook Is nog onbekend of het kunstwerk dat In september 1949 ter 'nagedachtenis van de oorlogsslachtoffers aan de gemeente werd aangeboden te herstellen Is. Vast staat wel dat de daders in de nacht van vrijdag op zater dag gebruik hebben gemaakt van het touw van de In de tuin voor het gemeentehuis opgestelde vlaggemast. De vernielingen aan het beeld werden zaterdag ontdekt door gemeentebode P. van Noort (zie foto). De politie heeft de daders nog niet kunnen aanhouden. LEIDERDORP Wordt het winkelcentrum Winkelhof op het gebied van braderieën bevoordeeld ten opzichte van de andere winkelcentra in Leiderdorp en ,wat kan er aan worden gedaan om de braderie-oorlog die lijkt te zijn uitgebroken een halt toe te roepen? Voor deze vragen zag de raadscommissie voor economische aangelegenhe den zich gisteravond gesteld. Wethouder J. Bezemer (PvdA) benadrukte het incidentele ka rakter van een braderie, dat volgens hem met een feestelij ke gebeurtenis gepaard moet gaan. Is het grote aantal bra derieën nog wel in het belang van alle betrokkenen, zo vroeg hij zich af. De raadscommissie voelde er echter niets voor re gelend op te treden in de rest van het dorp zo lang niet vast staat, dat er aan de maand- markt in Winkelhof, die ver dacht veel op een braderie lijkt, wat kan worden gedaan. Wethouder Bezmer moest er kennen, dat hier een groot aantal juridische voetangels en klemmen liggen, enerzijds om dat Winkelhof particulier ter rein is, anderzijds omdat de gemeentegrond rond Winkel hof nog niet is overgedragen. De commissie meende hoe dan ook dat hier sprake was van een oneerlijke vorm van con currentie. In de rondvraag kwam aan het licht dat voor een braderie precariorechten mbeten wor den betaald. Het commissi Th. Hendriks deelde mede, schrokken te zijn avn een drag van 1160,- dat n worden betaald voor de in gustus in de Hoofdstraat houden braderie. Hij was van uit gegaan, dat het zoals andere jaren gratis zijp. Wethouder Bezemer de, dat op het gemeentel was ontdekt dat ten onre< nooit precariorechten wa geheven, een gevolg van langs elkaar heen werken enkele secretarie-afdelinge Hij kon zich echter voors len, dat de rekening een be rauw op het dak van Hendriks was gevallen. Hij loofde hem uit te zoeken o wel correct was gehandeld Protest tegen schrappen Rijksweg 11-west WASSENAAR Burge- meester en wethouders van Wassenaar hebben bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland be zwaar gemaakt tegen het schrappen van Rijksweg 11-west uit het ontwerp-Rijkswegen- plan 1982. Voor Wassenaar is dit wegge deelte dat een verbinding zou moeten vormen tussen de Rijkswegen 44 (Rijksstraat weg) en 4 (Rottèrdam-Den Haag-Amsterdam) van groot belang. De weg zou overvolle Rijksstraatweg gens B en W aanzienlijk nen ontlasten. Een groot van het verkeer uit de noo •lijke richting, dat nu ovei Rijksstraatweg via Den I de Utrechtsebaan oprijdt, van RW 11-west gebruik nen maken.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4