Modern party- en bowlingcentrum in Sassenheim REGIOIJOURINAA REGIOIJOURINAA Oorlogsmunument onherstelbaar beschadigd Een boerenkaas voor 400 gulden Kindercorso hoogtepunt Oran jef'e REGIO Afgelastingen bij j festiviteiten Lisse, EEG-subsidie voor zwembad 'De Thermen' Schoonmaak in de regen Succesvolle verenigingsdag in Koudekerk Schippertjesdag weer ouderwets ZOETERWOUDSE VEILING BRENGT 51 MILLE OP LEIDSE COURANT MAANDAG 21 SEPTEMBER 1981 PAf Vredesweek In het kader van de vredesweek wordt een aantal 1 viteiten in Leidschendam gehouden. Op dinsdag 22 tember wordt een voorlichtingsavond gehouden lL Dissel aan de Damlaan, waarbij de medische gevo van een atoomoorlog, de acties van vrouwen voor de en onderwijs en een aantal vredesprojecten aan komen. Deze bijeenkomst begint om acht uur. De f' van Kerken van Leidschendam organiseert in sal* werking met de Leidschendamse kern van het hy kerkelijk Vredesberaad een oecumenische safb komst in de St. Joseph Opifexkerk aan de ff' Sweenslaan op zondag 27september. Aanvang vijf)* ir Afscheid De heer E.F. Knoppert zal tijdens de komende iaarva dering van de Voorhoutse Rabobank officieel afscheid^ men als lid van de Raad van Toezicht. Dat gebeurt o,, september en de reden voor het afscheid is dat de Knoppert de 70-jarige leeftijd heeft bereikt. Volgens dut tuten moet men op die leeftijd zijn plaats als bestuursl" lid van de Raad van Toezicht verlaten. De heer Knofyj is 27 jaar lid geweest van de Raad. Wie zijn opvolger is nog niet bekend. 5j Ic Stratenloop De atletiekvereniging De Spartaan organiseert <L dag voor de vierde maal een tweetal stratenlopcr^ najaarsfeestenloop en een prestatieloop. Aan de£ jaarsfeestenloop kan uitsluitend door wedstrijdlo^ worden meegedaan. De prestatieloop staat open iedereen. Het parcours is dit jaar niet bij het win v centrum De Poelmarkt, maar bij Blokhuis. De stat j, finish zijn vanaf zeven uur 's avonds op de Kaï^ straa tpromenade. Kernwapendiscussie jj Met de leuze „help de kernwapendiscussie de kerken ia beginnen in je eigen parochie" organiseert de St. Jozex rochie en de Akademie Demosthenes van het Ade[_ College in Wassenaar op dinsdag 22 september vanaf uur een discussie- en bezinningsavond". Goederenveiling De muziekvereniging Door Samenwerking Sterk Aarlanderveen hield dit weekeinde voor de edl maal sinds het 54-jarig bestaan een grote goederen ling. De opbrengst bedroeg 6.212 gulden. Daarbij lii de een taart honderd gulden op en bleef een avoè oppas steken op 12 gulden. De trekking van de lob leverde een tv. op voor nummer 2790, een keukenI chine op no. 2611, een boot op no. 1745 en een hobbf op no. 1782. Christine Verhoog De 17-jarige Christine Verhoog werd zaterdagavond in*? zerswoude gehuldigd vanwege haar nationale titel p' rijden in de categorie Z-dressuur. Tot haar achttiende Christine meedoen aan de nationale titelstrijd, daarna zij naar de paarden. Zwemmara thon De Voorschotense zwemmarathon heeft twee ploii opgeleverd die de gewenste afstand van veertig meter in twaalf uur hebben afgelegd. Dat warei Watervrienden uit Leiden en stalligbedrijf Van Berg. Derde werd de Leidse reddingbrigade met 38 kilometer. In totaal zwommen de achttien dt mende ploegen vanaf vrijdagavond acht uur een U> afstand van 620.75 kilometer. c LISSE Een deel van de najaarsfeesten in Lisse mof weekeinde wegens de slechte weersomstandigheden (I worden afgelast. Het waren met name de activiteiten zondagmiddag waarbij honden en paarden zouden op^ die in het water vielen. Zaterdag viel er overigens voldoende te genieten. De inj van Lisse maakten in groten getale gebruik van de mogé den om deel te nemen aan diverse evenementen als tobb ken en de fietstocht. Het najaarsbal trok meer publiek dé De ronde van Lisse was een traditioneel druk bezochte d tenis. Winnaar werd Jan van Dijk. Vandaag is er nog I jaarsmarkt en vanavond zijn er tal van activiteiten in de gelegenheden. Morgen gaat ook het lunapark open. ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente komt il merking voor een EG-subsidie voor de aanleg van zon lectoren op het zwembad 'De Thermen'. De te verkrijgen subisidie bedraagt 40 van de reële 1 groot 127.500 gulden. De gemeente werÖ onlangs in keni steld van de mogelijk EG-subsidie door het directoraat nergie, andere bronnen en electriciteit van de commissie Europese Gemeenschappen. Kabeltelevisie huizen Zonnevele HAZERSWOUDE Met de aansluiting op het ka van 109 nieuwe woningen in de nieuwe wijk Zonnen een bedrag van 94.500 gemoeid. De raad zal zich donderdag over dit te verlenen krediet i uitspreken. Voorts krijgt de raad het verzoek voor een 1 van 90.000 gulden voorgeschoteld. Van dat bedrag zal eer we office-computer worden aangeschaft. Man valt van balkon VOORSCHOTEN Een 22-jarige student uit Limbur de nacht van zaterdag op zondag van een balkon gei Dat gebeurde op de tweede etage van een flat aan de chillweg, waar de student een verjaardagsfeestje bezi Niemand heeft gezien hoe het is gebeurd, maar de polit moedt dat de man een flinke slok drank op had. Het slacl is met ernstig hersenletsel en een gebroken neus in het misch Ziekenhuis opgenomen en ligt daar nog steeds in i Clubgebouw brandt af WASSENAAR Het houten clubgebouw van Brs Surfvereniging 'All Round' aan het strand bij de 1 naarseslag is gistermorgen door brand verwoest. De brand brak even voor negen uur uit. De brandweer kc de hevige wind en de afwezigheid van brandputten ni( komen, dat het gebouwtje tot de grond toe afbrandde, k gebouw gingen ook 50 zwemvesten, 50 masten en een surfpakken en -planken in vlammen op. De totale scha draagt 50.000 gulden. De surfvereniging is verzekerd vo maximum bedrag van 10.000 gulden. Omtrent de oorzaak brand is niets bekend. De recherche stelt een onderzoek Zaterdag werd onder barre weersomstandigheden de najaarsschoonmaak van de Kagerplassen uitgevoerd. Vanaf de Gemeentehaven vertrokken slechts enkele Warmondse vrijwilligers, waaronder de beide wethou ders, en 260 zeeverkenners met harken, kleine bootjes en bijzonder veel doorzet tingsvermogen. .De stemming onder de schoonmakers was zeer ple zierig en vol vuur werd elke ongerechtigheid verwijderd. Het viel de schoonmakers op dat er weer minder groot vuil aanwezig was dan vorig jaar en die neergaande lijn is al enkele jaren merkbaar. Waarschijnlijk worden de be zoekers toch wat zuiniger op hun recreatiegebied. De erw tensoep na afloop van de ac tie smaakte beter dan ooit en deed alle nattigheid snel vergeten. ROELOFARENDSVEEN Het oorlogsmo nument bij het gemeentehuis van Alkemade in Roelofarendsveen is in de nacht van vrij dag op zaterdag onherstelbaar beschadigd. Van de beide figuren is het hoofd afgeslagen en van een van beide is ook een deel van de romp verdwenen. De vernielingen aan het uit 1949 stammende monument zijn ge pleegd tijdens de kermis. De Alkemadese politie heeft (nog) geen daders kunnen aan houden.' Het Alkemadese Oranje-comité heeft naar aan leiding van de vernieling een communique uit gegeven. Dit luidt als volgt: „Als Oranje-comité proberen wij in deze tijd wat plezier en gezel ligheid te brengen voor jong en oud. Wij zijn dan ook pijnlijk getroffen door het vandalisme van vrijdagnacht. Hierbij werd het gedenk- beeld voor de gevallenen in de Tweede We reldoorlog onherstelbaar' vernield. Vele van onze plaatsgenoten hebben deze vreselijke tij den meegemaakt en sommigen van hen treft het gebeurde nog heel persoonlijk. Wij hopen dat er van de kant van de daders eindelijk eens begrip getoond wordt voor de vele mensen, die in deze tijd iets goeds willen doen. Als Oranje-comité spijt het ons zeer dat dit gebeurd is en wij vinden het verschrikkelijk laf, dat mensen zoiets kunnen doen". In verband met de vernielingen aan het monu ment zoekt de politie getuigen. Naar men aan neemt zijn de vernielingen na twee uur vrij dagnacht gepleegd. SASSENHEIM 'De oude Tol' heet het nieuwe bowling- en partycentrum aan de Hoofdstraat dat vandaag is geopend. Het centrum telt tien moderne Brunswick bow lingbanen met een voor West-Europa unieke computertelling en biedt daarnaast nog een scale aan andere gebruiksmogelijkheden. Het centrum wordt 29 oktober officieel geo pend door mr. M. Vrolijk, de commissaris van de koningin in Zuid-Holland. Het centrum, gebouwd door het aannemingsbe drijf D. Meijer B.V., bevat bij de bowlingbanen een gezellige voorruimte met een bar. Op de begane grond is er ook nog een ruime zaal die geschikt is voor cursussen, party's, recepties, modeshows, exposities en dergelijke. Een op klapbaar podium is aanwezig voor het geven van toneelvoorstellingen. Geïsoleerd hiervan liggen twee kegelbanen van het Hollandse type. Die banen zijn nu al verhuurd aan zes vereni gingen uit Sassenheim en wijde omgeving. In het centrum is ook gedacht aan de inwendi ge mens met/een petit-restaurant waar tussen de middag kan worden geluncht en verder kan men er terecht voor diners, koude buffetten, en koffietafels. Op de bovenverdieping is ook een vaste barbecue, waarop met behulp van de koks of zelfstandig vlees kan worden geroos terd. Ook op de bovenverdieping is een zaal, die plaats biedt aan zestig personen, het is de bedoeling dat deze ruimte gebruikt gaat wor den voor besloten diners en vergaderingen. 'De oude Tol', de naam is te danken aan het feit dat tot 1869 op deze plaats een rijkstol was ge vestigd, staat onder leiding van de dames Jopie en Ritsje Meijer en de heer Frank Brinkman. Zij willen in het centrum onder meer huisvrou wenochtenden organiseren waarbij voor een crèche wordt gezorgd. Verder wil men de be jaarden en de jeugd motiveren voor het bowlen. Vanaf 12 oktober is er elke maandagavond een gezelligheidswedstrijd waarvoor men zich we kelijks kan inschrijven. De verenigingsdag die zater dag in Koudekerk werd gehou den, heeft een groot aantal be zoekers getrokken. Behalve demonstraties door verenigin gen, zoals op de foto door de judoclub in het Cultureel Cen trum, was er veel te zien in de met zorg ingerichte stand in de Ridderhóf. 'Uitschieters waren de wandkleden van Suus de Vos en de wolschilderijen van Sylvia Nijhof-Vergers. De jongste vereniging van Koudekerk, de club de petan- que 'Rhijneboule', liet zich evenmin onbetuigd. Van hen de mededeling, dat het officie- Ie speelveld op 12 oktober wordt geopend door commis saris van de koningin mr. Vro lijk. De prestatieloop werd gewon nen door Ton Hoogeveen bij de heren en Nel Visser bij de dames. DE KAAG De jubileum Schippertjesdag in De Kaag is een gezellige, echt ouderwetse happening geworden. Het woei erg hard, maar omdat de voorspelde windkracht toch nog meeviel, konden de geplande zeilwedstrijden gewoon doorgang vinden. Volgens een goede, oeroude traditie, werd de eerste van de in totaal 3 wedstrijden rond Kaageiland gezeild. Winnaars in de A- klasse van gerenommeerde wedstrijdzeilers werden: 1. Interna tionaal topzeiler Theo Möllers, 2. Nederlands surfkampioen Pe ter Bisschop en 3. Martin Hogenboom. In de B-klasse van toer- zeilers wonnen: 1. Rik van Leeuwenstein, 2. de veelbelovende, net 18 jaar geworden Maarten de Groot en 3. Herbert van Asselt. Hoofdonderwijzer Han van Diemen reikte op zijn eigen, origine le, wijze de prijzen 's avonds uit. De hoge kosten van Schippertjesdag werden weer gefinancierd door een loterij met fraaie prijzen en een zeer bijzondere Ameri kaanse verkoping. Het feest na afloop in „Het Kompas" duurde tot diep in de nacht en werd bijgewoond door alle inwoners van Binnen- en Buitenkaag. Kunstcentrum Oegstgeest ZOETERWOUDE Dat de veiling voor de Zoeterwoudse missionarissen zo'n ongekend succes zou worden, had niemand durven dromen. Was de op brengst vorig jaar met 42.500,- al erg hoog, ditmaal was het resultaat van twee avonden niet minder dan 51.382,-. De opbrengst, plus hetgeen nog bijeen wordt gebracht met enkele andere akties, komt ten goede aan veertien gebieden in de Derde Wereld die worden geleid door mensen afkomstig uit Zoeterwoude. Vrij dag heeft de NCRV televisie-opnamen ge maakt van het hele gebeuren; tijdens het programma „Kerkbuurt" op zaterdag 3 oktober zullen de beelden worden uitge zonden. De werkgroep Missie- en Ontwikkeling heeft zich bijzonder ingezet om de veiling te doen slagen. Honderden waardevolle artikelen, waarvan velen met een sterk antieke tint en anderen met een meer lu dieke inslag, vormden de inzet. Op knap pe wijze wist veilingmeester Jac. Paarde- kooper in een vlot tempo de artikelen aan de „man" te brengen. Klapstuk was een kompleet munten-album met de munten die zijn uitgebracht tijdens de regeerperio de van Koningin Juliana. Een verzame laar betaalde er grif 800 gulden voor; een inkompleet album bracht zelfs nog 725,- op. Erg in trek waren de op schaal ge maakte boerenkar (f 650,-) en een bak kerskar (f 475,-). De oude bidstoelen von den ook gretig aftrek, de prijs varieerde van ruim 200 gulden tot bijna 700 gulden per stuk. Opmerkelijk was de opbrengst van de serenade door de Sint Jans fanfa re: 400 gulden. De koper was een inwoner van Zeeuws Vlaanderen die de muzikale hulde opdraagt aan de heer A. Berg die een werkelijk schitterende molen had ge maakt voor de veiling die ook nog eens een dikke zeshonderd gulden opleverde. De „rivaliteit" tussen diverse veilingbe zoekers betekende dat de prijs nogal eens wérd opgedreven. Zo ging een eenvoudige sjoelbak weg voor 110,-, een taart voor 80 gulden terwijl een echte Zoeterwoudse boerenkaas het bedrag van 400,- op bracht. Om de feestvreugde kompleet te maken werd de kaas ter plekke opgege ten!. Veilingmeester Jac. Paardekooper heeft over belangstelling niet te klagen. Een van de wagens van het kin dercorso. ROELOFARENDSVEEN Het kindercorso dat zaterdag ochtend tijdens een flinke re-> genbui door de Veense straten trok, was als vanouds het hoogtepunt van de Oranjefees ten in Alkemade-Oost. De kin deren hadden fietsen, karren, kinderwagens, veilingkarretjes en zelfs veel grotere karren rijkelijk opgetuigd met bloe men. Sommigen hadden zelfs niet nagelaten ook hun klein vee in de feestvreugde te laten delen. In totaal deden er ne gentig versierde fietsen en kleine karren, negenentwintig grote karren, enige reclame wagens en een vijftal muziek korpsen mee. Zestig deelne mers vielen in de prijzen. Eerste prijs met lof van de jury plus de publieksprijs en de wisselbeker ging naar „Kinderliedjes", een wagen van de bewoners van de Ger- bera- en Mimosatraat. Andere eerste prijzen met lof van de jury betroffen de wagens „Het carnaval van de Geestweg en het Hazepad" en „Totalisator" voorstellende een silky met jockey van de families Kerk vliet en Van Heiningen. In de serie „kleine wagentjes" werd de eerste prijs gewonnen door de familie Van der Meer vSn de Middenweg met „Twee emmertjes water halen". In de serie „versierde fietsen" gin gen eerste prijzen naar Conny Straver en Olav Opdam. De wagen van de jubilerende vo gelvereniging „De Diamant- vink" trok sterk de aandacht en werd eveneens bekroond met een eerste prijs. Onder grote hilariteit van het publiek en niet minder van de volwassen baby's trok de Am- stel-box van Gerard Hogen boom en zijn makkers voorbij onder het motto „Zo'n box wil elke baby". Uiteraard werd de boot „The Rainbow Worriar" van Greenpeace met haar schattige zeeleeuwen-baby's van de bewoners van de Nic. Beetslaan erg gewaardeerd. Maar ook voor „Roodkapje" van de St. Jozephschool, „Sul tan" van Ranonkel en het „Café" van de dartvereniging werd luid geklapt. De bejaardenmiddag in de vei ling werd door driehonderd vijfentwintig ouderen bezocht en was een groot succes, even als de kindervoorstelling die door een record aantal kinde ren (vierhonderd) bezocht werd. OEGSTGEEST Oegst- geest is een nieuw kunstcen trum rijk. Dankzij een inti- tiatief van mevrouw Mün- ninghoff, voorzitster van de stichting winkelcentrum „Lange Voort" te Oegstgeest kunnen sinds enkele dagen kunstenaars in het winkel centrum exposeren. Enige tijd geleden is er een ruimte vrijgekomen aan het Lange Voortplein en juist om dat Oegstgeest zo kunstminded is besloot men er een „kuns tcentrum" van te maken. Vrijdagavond was burgemees ter Scheenstra present om het centrum officieel te openen. Hij deed dit met een „kunst greep": zich dwars door een tekening van Pieter Wesdorp toegang verschaffen tot het pand. Eenmaal binnen wilde burge meester Scheenstra best kwijt bijzonder tevreden te zijn over het resultaat: een eerste expo sitie van maar liefst elf Oegst- geesters „in de kunst". Fraaie schilderijen, penteke ningen, etsen, aquarellen en al wat dies meer zij sieren de ruimte tot eind oktober. Daar na wordt ook anderen de kans geboden.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4