CL oppermachtig tegen lieuw Letterland: 0-3 Rijnsburgse Boys blijft puntloos !C Lisse sterk utt e startblokken m loordwijk verzorgt aantrekkelijke evanche tegen Vitesse Delft: 3-0 Quick Boys in de problemen KOZAKKEN BOYS PROFITEERT VAN DEFENSIEVE BLUNDERS: 3-2 PORTTRIBUIME m rLEEDE TOCH TEVREDEN MET GELIJKSPEL ami wmm V0LENDAM SPAART KATWIJKERS LHDSE COURANT MAANDAG21 SEPTEMBER 1981 PAGINA 15 |W LEKKERLAND Dat de 0-3 zege op te dagkampioen DOSK geen uitschieter weest, bewees RCL in het treffen met Lekkerland. De Leiderdorpse eerste- r, die wederom op vreemde bodem in j3 moest komen, schoof tegenstander w Lekkerland achteloos opzij. Het uit- ia elijke resultaat, een 0-3 overwinning, io overigens geen juist beeld van de htsverhoudingen. Leiderdorps gebrek ^accuratesse behoedde Nieuw Lekker- zaterdag voor een blamage. nstelling tot het vorige seizoen, de Racing ver startblokken indertijd wat traag, is RCL aan imerkelijke seizoensstart bezig. Een begin dat rgelijken is met dat van de voetbaljaargang ij I. Ook toen begon RCL goed, veroverde de eer- fiode-titel maar kende vervolgens een periode rke terugval. Speculaties over het verdere ver- jan dit seizoen hebben na twee duels nog wei- n. Feit is echter wel dat RCL in deze vorm een tekenis zal spelen in de eerstq klasse. Lekkerland ondervond dat zaterdag aan den )e ploeg van trainer Jaap Viergever had geen enkel antwoord op het Leiderdorpse machtsvertoon. Behalve op het onderdeel inzet (Tinus Stout (boeking) en Gerard van Hal overdreven wat dat betreft schro melijk), bleef Nieuw Lekkerland zaterdag op alle pun ten achter bij RCL. De Leiderdorpers hadden meer techniek in huis, waren beweeglijker en toewezen over meer inzicht te beschikken. Waar Nieuw Lekkerland volhardde in eentonig, fantasieloos aanvalsspel,' bracht RCL de tegenstander bij voortduring in ver warring met gevarieerde aanvalspatronen. Zöals al na vijf minuten spelen. Voorstopper Koos Haneveld vond de volledig vrijstaande, opgekomen vleugelverdediger René Kamminga. Kamminga speel de zich knap vrij en versloeg doelman Jan de Vos met een hard, laag schot. Nadat diezelfde Jan de Vos Pierre van Gemerden van scoren had afgehouden, kwam Nieuw Lekkerland bijna terug in de wedstrijd. Hugo Boel kogelde de bal tegen de paal van het RCL-doel. De Leiderdorpers verzuimden het karwei voor rust af te maken. Eric van Doeselaar kon net niet bij de bal na een knappe actie van Van Gemer den en Koos Haneveld schoot het leer naast een leeg doel na een geslaagde een-twee combinatie met Van Doeselaar. Ook bij de derde actie was de behendige Van Doeselaar betrokken. Na enig goochelwerk bracht hij Van Gemerden in stelling. In dit geval was het wel raak: 0-2. Nieuw Lekkerland trachtte er na rust het beste van te maken, maar ook nu werd RCL nauwelijks in verle genheid gebracht. De Racing mocht in die tweede helft naar hartelust counteren. Erg veel leverde dat niet op. De opnieuw goed spelende Peter Siera miste maar net en Van Doeselaar speelde de bal wat tever voor zich uit zodat doelman de Vos kon ingrijpen. Al leen Thijs Bruna kwam tot scoren. Na een handig passje van Van Doeselaar zorgde Bruna met een fraaie lob voor 0-3. Nieuw Lekkerland zat zaterdag alles tegen. Vlak voor tijd raakte Kees Koudstaal het houtwerk. Zelfs de eer mocht niet worden gered. KEES VAN HERPEN Scoreverloop: 5 Kamminga 0-1; 36 Van Gemerden 0-2; 78 Bruna 0-3. RCL: Van der Heijden, Slera, Ruls, Haneveld, Kamminga. Braat, Bruna, Van Bohemen, Van Gemerden, Van der Bijl, Van Doese laar. - RCL-verdedi- ger René Kamminga opende al vijf minuten de score in het treffen met Nieuw Lekker land. XfENDAM Ook het i, op vreemd terrein af- kte competitietreffen >pl Rijnsburgse Boys geen ai nwinst opgeleverd. Na )pdoor Rijnsburgse defen- iten beheerste, overi- le best wel aardige partij In al, stond er zaterdag in sndam een 3-2 zege ie de plaatselijke Kozakken Ie et scorebord. Rijnsburg- le oys na twee duels dus oos onderaan in de eer- i en dat beeld beslist niet overeen met in de voorbereidingspe- gewekte verwachtings- s -on. In die oefenperiode imponeerde Rijns- Boys regelmatig en vijand en met name zege op zondag-hoofd- EDO klonk als een Ii8schien is het in de 'eiding allemaal wel te ;elijk gegaan", keek ister Arie Lagendijk ;endam terug. De leeft in de aanloop competitie toe geen tegenslagen behoeven te in casseren en dat blijkt zich nu te wreken. Kijk eens, voetbal len kunnen ze allemaal echt nog wel, alleen mentaal is de ploeg nu in problemen geko men." Een op zich juiste constatering die zaterdag overigens ook na een winstgevend optreden van de Rijnsburgers gemaakt had kunnen worden. In de eerste twintig minuten bleek de Rijns burgse formatie inderdaad heel duidelijk de mentale erfe nis van vorige week (onfortuin lijk verlies bij Spijkenisse) nog met zich mee te dragen. Na die angstige start evenwel, werk ten Martin Toet c.s. zich knap uit het dal en leek een hoopge vend vervolg van de competitie in zicht te komen. Grove per soonlijke fouten waren er evenwel de reden van dat Rijnsburgse Boys na negentig minuten toch nog puntloos achterbleef. Rijnsburgse aanvoerder Martin Toet opende al in de twaalfde minuut het foutenfestival. Een foutieve pass richting midden veld behoeft vanzelfsprekend niet desastreus te zijn, maar als slimme Philip den Haan van Kozakken Boys dan in balbezit komt, kan het wel fataal zijn. In een beweging werd Arie Schep aangespeeld en op diens dia gonale spetter werd door Wij nand Sloos zelfs niet gerea geerd. Nadat een zelfde com binatie even later door onzorg vuldig handelen van Schep geen goal had opgeleverd, werd het Rijnsburgse herstel in de 29ste minuut met de gelijk maker gehonoreerd. Nico Zwaan was gevloerd en Ruud van der Voort liet de bal uit de toegekende vrije schop voor het doel van Kozakken Boys goalie Arie Ottevanger neer ploffen. Rob Gillissen profiteer de in samenwerking met „Ko zak" Ger Klop. Kende Gillissen kort daarop met een enorme spetter onderkant lat geen ge luk meer, de thuisclub had haar portie nog lang niet opge soupeerd. Zes minuten voor rust besloot Johan de Kroon tot een terugspeelbal richting strafschopstip en Jan van Vuuren was ter plaatse voor een uiterst doeltreffende lob: 2-1. Met weinig zorgvuldige Nico Kuyt nu als laatste man en Martin Toet als vrije mid denvelder, hervatte Rijnsburg se Boys in de tweede helft de achtervolging. Maar in tegen stelling tot Kozakken Boys (dat via Jan van Vuuren en Dick Damen nog uitstekende moge lijkheden kreeg), resulteerde het Rijnsburgse offensief nau welijks in doelrijpe situaties. Haasnoot werd volledig in be dwang gehouden door lastige Adriaan van Bruggen en ook Gillissen en Merbis (later Peter Hogewoning) kwamen niet los. Uiteindelijk moest middenvel der Ruud van der Voort er dan ook - twee minuten voor tijd - met een imponerende solo aan te pas komen om de Rijns burgse nummer twee te laten aantekenen. Helaas voor La gendijk en de zijnen had Nico Zwaan zich twee minuten eer der in het eigen strafschopge bied met een breedtepassje op graag profiterende Kozakken- invaller Bert Schouten als der de Rijnsburger wat al te vrijge vig betoond, waardoor de fraaie treffer van Van der Voort de tweede nederlaag niet meer kon voorkomen. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 12 Schep 1-0; 29 Gillis sen 1-1; 39 Van Vuuren 2-1; 86 Schouten 3-1; 88 Van der Voort 3-2. Rijnsburgse Boys: Sloos. Toet, Zwaan, Rienks, Van Delft. Van der Voort, Kuyt, De Kroon (Groenendijk), Merbis (Hogewoning), Haasnoot, Gil lissen. m IIS/LISSE FC Lisse startte de compe- Cr lucratief. Tegenstander NSC werd t opgerold, waardoor een eindstand naar liefst 4-0 werd bereikt. Ook Ter begon naar tevredenheid. Weliswaar n de Sassenheimers geen twee punten, de ploeg vond een remise in de uitwed- n tegen DOTO geen slecht resultaat: 2-2. 1 ip is eraf voor de kersverse mammoetve- ng. FC Lisse speelde het eerste competi- I tegen NSC en de uit de Sportclub en de gecombineerde formatie bepaalde het eeld volledig. Slechts in de beginhelft was ~og een opponent van waarde, hetgeen rust volledig werd vergeten. Met snel wat door de wissel Arie Schalk voor Leo log werd bevorderd, kwam de gastdefen- ïeds meer onder druk te staan. Good old van der Laan knalde uit een assist van iuttorp zijn ploeg in de 56e minuut naar fen minuten later soleerde Jaap Lingbeek jrote lengte en rondde zijn eenmansactie TWEEDE KLASSE af met een fraaie treffer. Uit een verre uittrap van doelman Nico Groeneweg belandde de bal bij Wim Diels, die met een fantastische lob Lis se op 3-0 bracht. In de voorlaatste minuut kop te Peter Slobbe de voorzet van Suttorp vallend in en bepaalde daarmee de eindstand op 4-0. Het enige sterke wapen, dat DOTO in de strijd tegen Ter Leede bracht was de buitenspelval. Bovendien startte de thuisclub furieus, waaraan Nanne Sluymer en zijn achterhoede de handen vol hadden. Maar na verloop van tijd nam de Sassenheimse équipe het intiatief over. Nico van der Fange scoorde het eerste doelpunt op zijn bekende wijze. Van zo'n 20 meter knalde hij het leer in de uiterste hoek: 0-1. Jan van Harskamp en Pieter van der Plas kregen uitste kende kansen, maar benutten ze nog niet. Dl- FC Lisse in de aanval in het treffen met NSC. Hoewel de Nijkerkse doelman hier nog redding kan brengen, zou Lisse eenvoudig winnen: 4-0. reet na de onderbreking - door een enorme re genbui werd er 10 minuten langer gerust -, was het de beurt aan de kleine Pieter van der Plas. Hij rondde een voorzet van Cees van der Zwart fraai af. Na een uur spel was een zachte duw tegen Maarten Herkenraad de reden om Ter Leede een strafschop tegen te geven. Aanvoer der Hans Wesdorp benutte de mogelijkheid: 1- 2. Enkele minuten later was het Herkenraad zelf, die na een mooie aanval met bal en al het doel ingleed en daarmee de stand gelijktrok. Jan Willem Wemelsvelder van DOTO werd vlak voor tijd uit het veld gestuurd wegens ruw spel tegen doelman Gert van de Luit. IDWIJK In een uiterst at- ef duel revancheerde Noord- zich ten koste van Vitesse Een doeltreffend herstel dus tl onverdiende 0-0 gelijkspel i het negatieve WHC, vorige 'En ook een aantrekkelijk her- Beide formaties bleken aanval- le willen bezig zijn, en de met odige voorzichtigheid aange- wedstrijd groeide na rust ook uit tot een uitstekend 'Wspel. De roodwitten rustten Ruud Bröring met een 1-0 irong, waarna Jos Smits en om Bröring het karwei defini eerden: 3-0. J beide équipes nogal at tend tegenover elkaar stonden, was het toch Noordwijk, dat al vanaf het eerste fluitsignaal het Vitessedoel opzocht. Zo stuurde Jos Smits John van Dijk in de 25ste minuut diep weg, richting achterlijn. Van daar leg de Van Dijk de bal juist voor de voe ten van Bröring. De kalende spits maakte geen fout en plaatste met een simpele tik-in 1-0 op het score bord. De resterende minuten van dat eerste deel waren niet erg interes sant meer, zodat van de tweede helft eigenlijk niet veel meer werd ver wacht. Niets zou minder waar blijken, want Vitesse Delft begon al meteen met een aantal ambitieuze acties. Doel man Dick Dortmundt en een zeker gebrek aan creatief inzicht waren er EERSTE /KLASSE debet aan, dat er door de Delftena ren niet werd gescoord. Aan de an dere kant zou dat anders worden. John Manuputty maakte een uitste kende passeerbeweging op rechts en speelde direct Bröring aan, die knap inschoot. De bal kaatste echter kei hard af op de linkerpaal. In de 59e minuut lukte de combinatie wel. Een verrassende voorzet van John Marijt werd door Jos Smits knap omgebo gen tot een tweede treffer. Dat de supporters er wel vertrouwen in had den gekregen bewijst het feit, dat er vanaf dat moment 3-0 op het score bord prijkte, hetgeen een juiste voor spelling van de eindstand zou zijn. De meest opvallende acties van op ponent Vitesse waren hooguit de overigens knappe schoten van Peter van der Meer, die Dick Dortmundt even zoveel keren op magnifieke wij ze keerde. De offensieve daden van de bezoekers waren niet inventief ge noeg. Te vaak werd een voorspelba re combinatie bedacht, die door een Ingespeelde verdediging als die van Noordwijk eenvoudig kon worden verwerkt. Bröring kreeg nog een fraaie scoringsmogelijkheld, terwijl Hans Westgeest, de zwakste man bij Noordwijk, vanuit een vrije trap de bal heel mooi in de uiterst boven-i hoek plaatste, ledereen bleef echter staan, want de free kick moest 'in tweëen' worden verwerkt. Toch kre gen de supporters hun zin. Timo Gerlof, ingevallen voor de leegge- speelde Manuputty, stak zeer effi ciënt door op de linker flank. Een hoge voorzet was het resultaat, waarna Bröring de bal schitterend op de knie opving en via een lobje doel man Paul Oortwijn verschalkte. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 25 Ruud Bröring 1-0, 59 Jos Smits 2-0, 84 Ruud Bröring 3-0. Noordwijk: Dick Dortmundt, Hans Westgeest, Slem van Beveren, Albert Spaanderman, Jack Sluys, John Marijt. John van Dijk, Jos Smits. John Manuputty (Timo Gerlof). Ruud Bröring, Jan Willem- Bogers. EERSTE KLASSE KATWIJK Quick Boys gaat dit seizoen moeilijke tijden te gemoet. Tenminste, als er op korte termijn niets verandert op Nieuw Zuid, en het probleem waar de Katwijkers mee te kampen hebben lijkt zich niet voor een pasklare oplossing te lenen. Want waar haal je zo een-twee-drie volwaardige ver vangers vandaan voor spelers als Rienks, Aandewiel, Kuyt en Van Duyn die een belangrijk deel van de fundamenten van de Katwijk8e formatie vormden? Trainer Berry Janse beaamt de problemen: „Het is inderdaad duidelijk te merken dat we ei genlijk nog nauwelijks persoonlijkheden hebben. Zodra we onder druk komen te staan is er geen leiding meer. Iedereen wil wel, maar is vreselijk nerveus. Zelfvertrouwen en rolver delingen ontbreken gewoon nog". Ging Quick Boys vorige week tegen DETO lelijk onderuit, tegen Volendam kon er dan tenminste nog een puntje in de wacht gesleept worden. Dat 1-1 gelijkspel was overigens meer te danken aan de ineffi ciëntie van de gasten dan aan de Katwijkers zelf, die af en toe deerniswekkende staaltjes van techniek op de mat leg den. Wie het reilen en zeilen van de zaterdagamateurs van Volen dam bekijkt, denkt eerder met een 'bierelftal' uit de lagere se- nioreriklasse van doen te hebben dan met een eersteklasser. Het team bestaat uit enkele geroutineerde krachten, aangevuld met talentvolle jeugd die allemaal één ding gemeen hebben: balverliefdheid. Zo erg zelfs, dat het bezit van de bal vaak be langrijker lijkt dan het maken van doelpunten. Qua levenswijze verschilt de ploeg in menig opzicht van andere topamateur- clubs. Zo speelt een aantal Volendammers steevast iedere vrij dagavond nog zaalvoetbal tot het middernachtelijk uur en wordt getracht de trainingsopkomst op peil te houden met waardebonnen. Aan het eind van het seizoen ontvangt de spe ler die het meest getraind heeft deze beloning, een eer die af gelopen seizoen ten deel viel aan de bijna 40-jarlge libero Klaas Plat... Er leek in de eerste helft een debacle op til voor de Katwijkers. Naar hartelust goochelden de Volendamse balkunstenaars zich door de Katwijkse gelederen, maar eenmaal bij Theo Guyt be land bleek de lol er plotseling vanaf. Jan Leeflang knalde op de paal, terwijl Wil Runderkamp tot twee maal toe riante kansen van Jaap Jonk aangeboden kreeg. Ook Siem Koning, Kees Kras en andermaal Runderkamp verzuimden de Volendamse aanvallen af te ronden en zodoende een verdiende voorsprong voor de gasten te bewerkstelligen. Wat Quick Boys daarente gen ook deed, nagenoeg niets lukte. Niemand slaagde erin ope ningen te creëen en meermalen klonk er honend gelach op de Katwijkse tribune als er weer op ontstellend knullige wijze een bal verspeeld werd. Alleen Mart van der Plas kon nog enig goed doen in de spits. Tot twee maal toe moest keeper Henk de Geus reddend optreden bij inzetten van de blonde puntspe- ler, maar hij was vier minuten voor rust kansloos toen Van der Plas van luttele meters afstand een nieuwe poging waagde. Anne Ouwersloot deponeerde de bal voor de voeten van de buitenspel staande Kees van Rooyen, die tegen De Geus op schoot, maar in de rebound hulp kreeg van Van der Plas. Na rust was er weinig meer over van het sprankelende Volen damse spelletje, volgens de 64-jarige oefenmeester Van Lier een gevolg van de tegengoal voor rust: „Een paar van die jonge jongens laten er dan gauw het koppie bij hangen". Zodoende kon Quick Boys wat gevaarlijker uit de hoek komen dan voor de pauze, maar Kees Zuyderduyn en Mart van der Plas ont beerden de noodzakelijke accuratesse. Menig Katwijker ver heugde zich al op de eerste competitiezege, toen Jan Leeflang 12 minuten voor tijd de meer dan verdiende gelijkmaker achter Theo Guyt kopte. Mart van der Plas knalde in de slotfase Vo lendam bijna alsnog naar een nederlaag, maar de lat bracht redding voor de gasten uit het Noord Hollandse. PAUL VAN DER BIJL Quick Boys: Guyt. Ouwersloot. Haasnoot, Jonker. Van Beelen. Van Rooyen. T. van der Plas. Eysberg, Zuyderduyn. M. van der Plas, Van Duyn. Sconverloop: 42. Van der Plas 1-0; 78. Leiflanq 1-1.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15